Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Bir ‘Eski Kürd’ Daha… - Nejdet Buldan  


17-10-2012, 19:08 Kategori: Yazarlar » Klasikler » Nejdet Buldan  
Bir ‘Eski Kürd’ Daha… - Nejdet Buldan


Bir ‘Eski Kürd’ Daha…

Nejdet Buldan

Bir Şam ziyaretimizde Öcalan bizi gerillalara tanıtırken, “bunlar eski Kürdlerdir” demişti. Altı kişilik grubumuzda bir arkadaş hariç hepimiz elli yaşın üstünde insanlardık. Örneğin benden çok yaşlı olan Abdurrahman Dürre de vardı…

Acaba çok yaşlı bir görüntü mü vermiştik de PKK Genel Başkanı “bunlar eski Kürtlerdir” demişti. Yoksa daha PKK yokken bu insanlar ulusal rüştlerini ispatlamışlardı da ondan mı? Bilemiyorum…

İşte o “eski Kürtlerden” biri daha ayrıldı aramızdan... Mela Evdirrexman Dürre…Yüreğinde arkadaşları tarafından katledilen bir oğul acısı, beyninde hayalini kurduğu, uğrunda sürgünlere ve hakaretlere uğradığı Kurdistan hasretiyle…

İleri yaşına rağmen uzun bir süre büyük bir enerji ile Kurdistan davasında elinden geleni yaptı. Ödül olarak ülke hasreti, oğul acısı ve kendisiyle ilişki kurulması yasağı ve en son da Almanya’dan Muş’a gidecek sağlam bir tabut…

Kendisine yaşı sorulduğunda “Kurdistan’ı özgürleştirecek kadar gencim” derdi. Bir yıl kadar önce Duhok’ta kendisine hatırlattığımda, “inadım inat bir kısmını gördüm ya, o teselliyle ölüme yaklaşıyorum” demişti. Eğitimi gereği hoşsohbet, edebi, şair (birçok şiiri Aram Tigran tarafından bestelenmişti), aydınlık bir Melaydı kısaca. Tanıdığım kadarıyla iyi bir yurtsever, milliyetçi bir Kürddü. Oğlunun gerilla olmasından kıvanç duyardı. Örgütü tarafından katledilince de onarılmaz bir yara açtı yüreğinde ve beyninde.

Ölüm her canlının yolu ve olağandır. Olağan olmayan, acı olan sağlığında kendisine reva görülenlerdir. O da Kürtlerin insan yeme makinesinin dişlilerinden nasibini aldı…

Ruhu şad olsun…

Değerli okurlar, uzun bir süredir bilgisayarım ve elektronik postam ağır bir saldırı altındaydı. Bulunduğum alanda teknik sorunlar yaşadım… Bu nedenle çok istememe rağmen uzun süredir sizlerle sohbet edemiyordum. Sizden özür diliyorum. Bu arada Kürdler açısından epey önemli gelişmeler oldu. Aslında ulusumuzun ve ülkemizin konumu gereği her an ve her olay önemli. İzledik izliyoruz. Hemen her konuya değinmek olanaksız. Bu yazımı değerli Seyda ile bitirip en kısa zamanda beraber olmak umuduyla diyorum. Saygılarımla…

Nejdet BULDAN
bazgewer@hotmail.com


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 22)
  |   Okuma: 89654   |   Yorum: (6689)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 15 Ekim 2012 15:55 | Alıntı     

Daraheni

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Rohu sad olsun, abdurahman düre yurtsever ve delikanli bir kürttü
Alahtan Rahmet ve Ailesine Bas sagligi diliyorum, Anisi ebediyen aramizda yasiyacak.
 Yorum #2  | 15 Ekim 2012 18:35 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Oldukca ùzùldùm.Fedakàr bùyùgùmùzùn Kùrdten yana yarasi oldugunu bilmiyordum.Yasakcilar ozùldùmù acaba ? Dilerim sevinmemislerdir.
 Yorum #3  | 15 Ekim 2012 21:15 | Alıntı     

celal

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Fani donya derler iste bunu yasadik,cok degerli buyugumuz ile birlikte moskovada bana sohbeti nasip oldu onun ile sohbet ederken o kadar mutlu idim ki gozlerimden adeta mutluluk fiskiriyordu cok heyecanliydim ama bu gun bu aci haberi duydum yikildim..degerli hocama Allahtan rahmet diler mekani cennet olsun ayrica basta oglu ikbal kardesime ve kederli ailesine sabirlar dilerim.
 Yorum #4  | 15 Ekim 2012 21:26 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Kürdlerin ameli milliyedperwerliği,

Seydamızın ebeddi meskeni gulistan olsun.İro seydamızın,"Ameli milliyedperwerlik" ruxunu taşiyan onmilyonlarca kürd ciwanları war.

Ya İro ,anji sıbe !

Özgürlükçü "Kürd İnadı " mutlaq, Kürdistanı Özgürleştirecektir..Kürd/Kürdistan özgürlüğü uğruna darağaçlara giden;Dindar /alim "ÖNDER "dedelerimizin yarım Qalmış İNŞAATINI Tamamlamak için; On Milyonlarca İşçi,On Binlerce Usta we BİNLERCE Mimar-Mühendis KÜRD,Kendi İnşaatına başlamış iş başındalar..İnşaatın inşası bitmeden Kürdler rahat yaşayamazlar.

Birinci dünya sawaşıyla gelen gece konduculuk yasasıyla ,Kürdistan topraqlarının ebedden ejdada miras Qalan TAPULU arsasının üzerinde "Gece Kondular"Qurdular..İkinci dünya sawaşın anayasasıyla;Bu Gece Kondulara "LOZANDA" sahte TAPULAR werdiler.

Kürdlerin kendi toprağında imarı planı projesi tarihe Qayid düşmüş arsasında ,İnşaad yapma haqına engel olmak Qanuni zorbalığıdır..!
 Yorum #5  | 15 Ekim 2012 22:28 | Alıntı     

Mehemedé Paloyé

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Seyda nın yarası kat be kat bir yara idi.
2008 deBolu dağında bir Trafik kazasında oğlu Abdurrahim ve torunları sahra ile Neval vefat etmiş ve gelini ile bir öteki torunuda ağır yaralanmıştı.Olaya her ne kadar kaza denilse bile sır perdesi vardı.Ne yazıkki aralanamadı.Bizce kaza olmasa bile kaza olarak kaldı !
Birde oğlu Berzan'ın ölümüde bizce kaza olmasa bile kaza olarak kaldı !
Yani hep kaza dendi.
Derken kendisi hakkında ileri geri konuşanında durmadan o kazalardan beter iftiraları vardı.Buna rağmen Seyda Kürdlüğünden milim taviz vermedi.
İnadınada Kürd kaldı.
Halbuki Seyda yurtdışında iken O nun yakın akrabaları bir evde çoluk çocuk tam 11 nüfus canlı canlı yakılnış ve olayaıda PKK ye yüklemişlerdi.Sadece aileden birinin eve yaklaşırken askerleri görüp gizlenmesi ve canlı şahidliği ile PKK nin değil T.C nin yaptığı açığa çıkmış oldu.Fakat bu Kürdler tarafından bilindi.T.C nin yanında ve Türk basının yanında PKK fail olarak kaldı.
Seyda dört bir yanından hançer yedi.
Bunlar yetmez gibi birde benim gibi değerli bildiği dostlarının evladları vardı.
Bir türlü uzak veya yakın demeden ziyaret etme yerine ancak özel günlerde bayramlarda aramalar ile yetinen vefasızlar !!!
Vefat ettiğinde artık cenazesine gidecek yüzü kalmayan benim gibi yüzsüzler!!!
Ne diyeyim Seyda sen hakkını etmişsen ne ala yok eğer hakkını helal etmediysen yandığımın resmidir.
 Yorum #6  | 15 Ekim 2012 23:00 | Alıntı     

Murat Karadag

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Allah Seydaye rahmet etsin, ölününden kisa bir müddet önce köldeki evinde zyaret etmistim, o yasina ragmen canli bir tarihti ve eneji doluydu.Bana Kürtce bir dergi hediye etti ,Kelhaamed dergisi , onun vesilesi ile dergiye abone oldum.
 Yorum #7  | 16 Ekim 2012 00:11 | Alıntı     

mem ciziri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Seyda ,Allahin rehmetine kavusurken ,bazi xêrnexwaz lar bundanda yararlanarak kurdistan ozgürlük haraketini dövmeye calisiyor .acaba yüzleri kizarmazmi?
 Yorum #8  | 16 Ekim 2012 02:46 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Brèz Nejdet.Siz Apodan once Kùrd oldugunuz için,size ilkel milliyetci manasinda eski kùrd demi§tir.Ba§kanimiz korkusuz ve açik sozludur.Bazi kurallara dikkat etmez.onemlimiki ? Ba§kanda Kùrd a§ki yoktur.Yalcin kucika hocam derdimi?
 Yorum #9  | 16 Ekim 2012 09:05 | Alıntı     

Mamoste

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Mela Abdurrahman'ın mekanı cennet olmasını dilerim. Ailesinin ve yakınlarının başı sağolsun. Kürdistan coğrafyası büyük acılara tanıklık etmiştir. Büyük katliamlara tanıklık etmiştir. Soykırımlara tanıklık etmiştir. Kadın ve çocuk demeden zalim ırkçı rejimlerin vahşi katliamlarına tanıklık etmiştir. Rahmetli MelA Ebdurrehman yaşanmış ve yaşanması yüksek muhtemel vahşi uygulamaların olmamasını sağlayacak yegane çare özgürlük ve Demokrasi olduğunu bilen biriydi. O hasretle ve nedenle Kürdistan'ı özgürlüğe ulaştıracak kadar genç olduğunu ifade ediyordu. Özgür olana dek yaşama zorunluluğunu dile getiriyordu. Zalimlere inat özgürlük ve demokrasi diyordu. Onun evlat acısın yaşadığını yazmışsınız. Oğlunun Arkadaşları tarafından yaşatıldığına değinmişsiniz. O konuyu biliyorsanız daha detaylı açarmısınız. İhanete mi uğradı, arkadaşları kimlerdi. Doğrudan mı yoksa dolaylı mı katledildi. Kürdistan halkının evlatları kirli ilişkilerin ağında çoğu kere yok edildi. Yurtsever duygularla özgürlük ve demokrasi mücadelesi için evinden ayrılmış, düşmanın çetelerinin ağında komplolarla, pusularla yok edilmiştir. Düşmanın kurduğu komplolar çok yönlü olmuştur. Çoğu kere mücadele yürüteni kimliğinde sinsice pusuya yollamıştır. Yurtseverler bu ihaneti çözemezler, nereden bilecekler ölüm çemberine düştüklerini, yoluna pusu attırıldığını, yüreği yanmış anaların, babaların, yakınların ve Kürt halkının... Bu coğrafvya her yerden çok ihanete uğramıştır. Osmanlıda oyun çok deniliyor ise bu aslında ihanetin tarifidir. Osmanlı oyun içinde oyun kurar, Fars, Arap ve bilcümle dünyayı da alet etmiştir, oyunlarına. Oyun içinde oyunlarına, oyun, hile, hurda bilmez Kürt halkı ise defalarca oyuna gelmiş, kafası karışmış, müslüman müslümana bunu yapmaz demiştir. Ancak tarih bu oyun içinde oyunlara defalarca tanık olmuştur. Kızıl Kürdistan'ı Ruslara yıktırdı, Mahabat Kürt devletini ortak güçleriyle yıktırdı. Dersim, Zilan, Hazro, Simko, Berzenci, Kamışlo, Enfal ve sayısız katliam ve soykırım bu oyunlarla yapıldı/yaptırıldı. Siyasi ve kültürel soykırım aynı oyunlarla devam ediliyor. Dağda düşmanın oyunları, ovada düşmanın oyunları tek hedef Kürt halkını yok etmektir. Irkçı ulusçu rejimlerin ortaklaştığı hedef Kürt halkını yok etme üzerinedir. Mela allahın rahmetine huzurlu bir şekilde gitti. Kürt halkı ölüm çemberini kırmıştır. Kürt halkı her halk gibi özgür bir ülkede yaşamakta ısrarcıdır.
 Yorum #10  | 16 Ekim 2012 10:17 | Alıntı     

Osman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ruhu sad olsun. Sayin Ocalan eski kurdler derken onun gercekten mucadelesine deginmistir. Kaldi ki burkayilari gibi hergun kurdlere saldirmiyor. Bu yuzden ruhu sad olsun. Tirsikci Burkaylar gibileri bu kelimelere bile hasret gidecekler. Belki editor konuyla alakasi yokken Burkayisini neden gundeme aldin diyecek. Bugun yine kurdlere sladirmis bu zati muhterem. Ona ruhun sad olsun diyecek kimsede cikmayacak. Bu yuzden yaziyla ilgili,

Ruhun sad olsun ey kurdlerin cinari.
 Yorum #11  | 16 Ekim 2012 20:51 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Birak bu somùrge kaymakami burkayi.Adam memurluk gorevini yapiyor.sizmi adami geçindireceksiniz.ki§ geliyor.odun komur olmasada gaz ve elektirik parasi gerekli.Tir§iktan ba§ka yemek bilmezmisin.yazik sana kùrd olan kùrd mutfaginin leziz yemeklerini bilirdi.Neolitik toplumun ekolojik bahcesinden her kese bir agaçla vefa borcu odenmez.Dagitacaksan Antebin lahmacunu.Diyarbakirin kuzu kebabi.Vanin buryanini dagit.Niye yalcin kucika iyi yemek bize tir§ik? kahrolsun tir§ik.anit kabire burkayin kedisi i§esin.deyerli bùyùgùmùze Qandilden bir ba§ sagligi brèz MIRAD karayilanin Kùrdi asaletine yaki§irdi.Sizede çok kizdim.Tir§kla bir tas altin versen yemem.selamlarla.
 Yorum #12  | 17 Ekim 2012 10:17 | Alıntı     

Mehemed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayın "Mehemdê Paloyê " !

Anladığım kadarı ile rahmetli "Mela Evdirrexman Dürre" yi yakından tanıyorsunuz. Müsadenizle size bir önerim olacak. Rahmetlinin biografisini yazınız. Onun yaşamı ile ilgili ne kadar bilgi ve belge varsa derleyiniz.

Bu sayede vafasızlığınızı bir nebzede olsa gidermiş, Kürt tarihinede bir katkıda bulunmuş olursunuz. Sanıyorum rahmetli son elli yılda yaşanan acının canlı tanığı idi. Herkes bilsin.

Lütfen önerimi dikkate alınız.

Selamlarımla

Mehemed

Edt'den:

Sn. Mehemedê Paloyê, Sn. Melemed'in önerisini dikkate alıp Seydayê Melle Abdurrehman Dürre'nin biyografisi hakkında bir yazı yazarsa onu kp manşetine asmaktan onur duyarız.

Sayfaya asılması gereken yazılar, okuyucu-yorum bölümüne asılmaz. Doğrdudan editör arkadaşlardan birine gönderilir. Yazarlar bölümünde ilk dört kp editörleridir.

Saygılarımızla
 Yorum #13  | 18 Ekim 2012 17:10 | Alıntı     

Mehemedé Paloyé

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayın Mehemed ve Sayın Editör merhabalar

Keşke Seydayı anlatacak kadar bilgiye sahip olsaydım.İnanın O nun yazmak benim için büyük bir onur olurdu.

Seyda rahmetli amcamın yakın dostuydu.Amcamdan sadece 10 yaş küçük olmasına rağmen O nun ismini söylerken büyük bir şevkle anlatır ve saygısını saklıyamazdı.İşte kendisinden on yaş büyük olan bir Kürd ün büyüğüne sevgisi ve saygısı bu iken babamdan bile yaşça büyük olan seydaya karşı bende vefa borsumu ödüyemedim.Bu bende bir ukde olarak kaldı.

Fakat bir seferinde telefon konuşmasında eğer yanlış hatırlamıyorsam hatıratını ve mücadelesini kaleme alacağını söylemişti.Hatta amcan dan aldığım çok değerli bilgiler var.Onlarıda kaynağı ile yazacağım demişti.Amcam ne demişti ? soruma ise "ancak ölümümden sonra okursun" diyede yanıtladı.

Seyda uzun süredir hastanede yatıyormuş ve benimde haberim yokmuş.
Şimdi çok derin bilgiye sahip olsam bile Seyda yı yazma hakkım varmıydı ? Hangi yüzel yazacaktım ?

Bu nedenle beni mazur göreceğinize inanarak selam ve saygılarımı iletiyor başarılarılı ve sağlıklı günler diliyorum.
 Yorum #14  | 24 Ekim 2012 16:37 | Alıntı     

oremar oremar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bakıyoruz birileri Ugur mumcu nun dediği gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuslar.....belli ki hala ''bın boté" geleneğine bağlılar.....
 Yorum #15  | 8 Kasım 2012 17:12 | Alıntı     

yekta

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
seyda nın bıyografısını yazmak tabıkı onemlı daha da onemlısı onun eserlerını
okuyup anlamaya calısmaktır,hayatı ve eserlerı uzerıne daha cok calısmalar
yapılacaktır dıye dusunuyorum,halkımızın son yıllarda kaybettıgı en onemlı degerlerden
bırıydı kendısı,yerı her zaman kendısını tanıyanların ve sımdıden sonra tanıyacak olan
halkını seven ınsanların gonlunde olacaktır,seyda nın sıırlerı ve soylemlerı zamanla cok daha ıyı
anlasılacaktır.DOLAYISIYLA HALKIMIZ VAR OLDUGU SURECE ABDURRAHMAN DURRE YASIYOR VE YASAYACAK
 Yorum #16  | 21 Temmuz 2013 21:02 | Alıntı     

svetlannaannaneva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 97, Kayıtlı: 19.07.2013
   ICQ: 732257461,
Популярный сайт для знакомств популярные сайты секс знакомств приглашает вас принять участие в конкурсе обоятельных девушек и конечно же парней, разные розыгрыши и призы ожидают всех, а самое интересное вам предоставляется возможность познакомиться друг с другом, найти себе очаровательного партнера для различных отношений. добро пожаловать к нам как познакомиться с родителями девушки


--------------------
 Yorum #17  | 18 Ekim 2013 00:59 | Alıntı     

csvetochkca

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 14.10.2013
   ICQ: 86164663,
Сайт сексуальных знакомств сайты знакомств в Интернете в режиме On-Line! Вступайте в наши ряды! Знакомьтесь! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в бесплатные секс знакомства в армавире


--------------------
 Yorum #18  | 23 Ekim 2013 02:48 | Alıntı     

irinanejnayy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 19.10.2013
   ICQ: 170581857,
Сайт для интимных знакомств знакомства без регистрации в паутине Интернета в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Ищите партнера! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в сколько стоит сайт знакомств


--------------------
 Yorum #19  | 5 Kasım 2013 00:42 | Alıntı     

ekaterrinnana

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 89, Kayıtlı: 3.11.2013
   ICQ: 81281696,
Известный сайт знакомств для интимных отношений сайты интим знакомств в в мировой паутине в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Ищите партнера! - это классно! Добро пожаловать в mamba знакомства


--------------------
 Yorum #20  | 18 Kasım 2013 14:18 | Alıntı     

krisstinanovay

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 77, Kayıtlı: 17.11.2013
   ICQ: 78690188,
Сайт знакомств для интимных отношений интимные знакомства в херсоне в паутине Интернета в режиме On-Line! Вступайте в наши ряды! Давайте знакомиться! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в бесплатные интим знакомства


--------------------
 Yorum #21  | 27 Kasım 2013 08:14 | Alıntı     

zsx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There is no need for a person to go into a store to buy a cheap designer bag, Louis Vuitton Sale is available online, where you can choose form a wide range of handbags in different colors, shapes and sizes can be used with different prices . Sell ??the image of the various handbags in Louis Vuitton are available online, so its easy for one to choose their favorite handbag, place an order and be proud owner of the beautiful cheap designer handbags.
gucci outlet

prada outlet

Christian Louboutin Outlet

louis vuitton handbags

louis vuitton purses

michael kors

michael kors outlet

michael kors outlet

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton bags

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

michael kors outlet online
 Yorum #23  | 26 Aralık 2013 00:57 | Alıntı     

PlaniksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Я желание написала вам здесь пару ласковых, однако воздержусь. Образование не позволяет))) Shaunta
 Yorum #24  | 16 Şubat 2014 13:16 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
- Как вы оцениваете сотрудничество с IFC и ЕБРР? http://strongfish.ru/spravochnik/fitnes-kl...-marino-moskva/ - Могу сказать, что это была очень напряженная и кропотливая работа, которая велась более года. ЕБРР и IFC - это высоко-квалифицированные инвесторы, которые участвуют в капиталах по всему миру. У них есть отработанные процедуры и жесткие требования. Сотрудничество с ними потребовало от нас дополнительного раскрытия информации, что, в общем-то, хорошо с точки зрения подготовки к публичной работе. Да и новые партнеры стали лучше понимать специфику нашего бизнеса. Мы никогда до этого так глубоко ни с кем не общались, потому что МКБ не ставил перед собой задачи по привлечению инвесторов. Поэтому в целом я оцениваю наше сотрудничество с международными институтами как сугубо позитивное: любые вопросы, которые возникают у квалифицированных инвесторов, не только дают им понимание нашего бизнеса, но и поиск ответов на эти вопросы структурирует наше собственное представление о состоянии дел.
- Несколько лет банк рассматривал разные варианты увеличения капитала, в том числе звучали идеи об IPO. Почему все-таки выбор был сделан в пользу привлечения отдельных инвесторов?


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #25  | 20 Şubat 2014 09:48 | Alıntı     

Merlinhor

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347588481,
По его словам, 21 марта Сергей Шойгу подписал приказ о новом составе ОС, в котором числится 54 человек, - это почти в два раза больше, чем было в предыдущем составе этой организации. http://websap.ru/solnechnyie-batarei-rossi...oizvodstva.html Очередное заседание нового состава намечено на 11 апреля, оно пройдет в Культурном центре Вооруженных сил. Один из главных кандидатов на пост главы Общественного совета - главный редактор "Комсомольской правды" Владимир Сунгоркин, передает "Интерфакс".
Общественный совет при министерстве обороны РФ был создан в декабре 2006 года приказом главы ведомства согласно указу президента России. Его задачи - максимальный учет интересов общества при формировании и реализации государственной политики в области обороны, создание реального гражданского контроля над армией, возрождение высокого престижа военной службы.


--------------------
Merlinandrey
 Yorum #26  | 24 Şubat 2014 14:39 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Сам Амиров в содеянном не признается и считает дело против него сфабрикованным. http://srs-67.ru/monolitnyiy-lentochnyiy-fundament-2.html - Это практически сфабрикованное дело, оно никакой перспективы не имеет. За каждый поступок, за каждое слово, за каждое дело я отвечу, - сказал Амиров в зале суда (далее) http://newsaity.ru/gazovyj-kotel-baxi-slim-2-300-fi.html
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #27  | 27 Şubat 2014 00:18 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
являетесь ПК-пользователем; http://aluslugi.ru/kakaya-rol-osveshheniya...omeshhenij.html и у вас высшее образование,
приглашаем вас на работу на должность


--------------------
Serpimolot
 Yorum #28  | 2 Mart 2014 20:38 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
Вооруженный конфликт в Сирии между властями и оппозицией продолжается с марта 2011 года. По данным ООН, за это время в стране погибли около 70 тысяч человек. Сирийские власти заявляют, что противостоят организованным действиям хорошо вооруженных и обученных местных боевиков и наемников из-за рубежа. http://tutnew.ru ВАШИНГТОН, 31 мая - РИА Новости, Петр Мартынычев. США рассчитывают, что Россия использует свое влияние на режим Башара Асада, чтобы власти Сирии обеспечили полноценное представительство на предстоящей конференции по политическому урегулированию в стране, заявил журналистам представитель Белого дома Джош Эрнест.
"Для россиян здесь (при подготовке переговоров) есть очень важная роль, и мы работаем с ними в надежде, что они помогут приблизить политическое урегулирование, столь необходимое", - сказал Эрнест.


--------------------
Jugakos
 Yorum #29  | 8 Mart 2014 14:52 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Известный писатель и драматург Евгений Гришковец приезжает с премьерой моноспектакля «Прощание с бумагой». Новая работа посвящена теме прощания человечества с бумагой как с образом жизни - с картами, письмами, книгами… Этим замыслом Гришковец жил полтора года. Драматург предупреждает: в спектакле действия почти не будет. Но будет много души и душевности. http://itakny.com/spravochnik/turistichesk...ers-trevel-ooo/ 24 и 25 февраля, 19.00, Русский театр. Билеты: 400 тыс. руб. - 1 млн. руб. Т.(029) 257-81-11, (029) 637-81-11.
Драма на пуантах


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #30  | 14 Mart 2014 17:55 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
РАНеная птица http://tutturizm.ru/esli-tresnul-fundament.html - В последнее время вокруг РАН идут острейшие бои. Ломаются копья, «льется кровь», раздаются «разоблачительные» голоса. Кто-то утверждает, что РАН нереформируемая и нереанимируемая организация, другие, напротив, утверждают, что это единственная цитадель науки, которая может спасти Россию. http://tur-al.ru/2013/08/francuzskaya-odessa/
- В этом споре важно определиться в исходных вещах. А именно в том, нужна ли стране комплексная фундаментальная наука? В свое время Андрей Николаевич Илларионов, тогда еще советник президента, говорил: задача нашей науки состоит в том, чтобы обогнать Португалию. При всем уважении к этой замечательной стране, можно смело утверждать, что в ней такой науки быть не может. Она ей абсолютно не нужна и она ей не по плечу просто в силу того, что это страна маленькая. Если задача состоит в том, чтобы достичь ее уровня, тогда действительно можно ограничиться некими кафедрами при ВУЗах, наукой, непосредственно связанной с решением насущных проблем. В нашем случае это будут, большей частью, проблемы топливно-сырьевого сектора. Тут есть комплекс близких исследований, в том числе и фундаментальных, которые вполне можно реализовывать на базе ВУЗов, соответствующих корпораций и каких-то, подчиненных правительству, исследовательских институтов. Но если задача ставится принципиально иначе, если мы действительно собираемся модернизировать все стороны нашей жизни и надеемся возвратиться в число государств, которые определяют технологическое и научное развитие мира, надо признать, что без помощи Академии наук сделать это будет сложно. Это счастье, что она сохранилась после 1990-х годов. И тогда нужно понимать, что на нее надо выделять деньги, и не те деньги, которые выделяются сейчас.


--------------------
Vurdalaksasha

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: