Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Çözüm-Çözdüm ve Serêkani  


22-11-2012, 23:10 Kategori: Yazarlar » Hüseyin Turhallı  
Çözüm-Çözdüm ve Serêkani

Çözüm Çözdüm ve Serêkani

Bir süre yazamama olasılığına karşın önemli üç sorunu bir yazıya sığdırmak zorundayım.

******
Açlık grevleri yüreğimizi ağzımıza getirdi. O kadar badireler yaşamış biri olarak ilk defa bu denli korktuğumu itiraf etmeliyim. Açlık grevi 62. güne ulaştığında “felakete sürükleniyoruz” korkusu ile bedenim ve beynim üzerindeki kontrolümü yitirdim.

Hakkın hizmetinde olduğunu söyleyip Hakkı kendilerine hizmetçi yapanların ne denli vicdansız ve merhametsiz olduklarını çok iyi biliyorum. Bunlar Cehennem azabından korktukları için mabede uğrarlar. Sadede gelmeleri için de Cehennem azabı......

Hakkı tanımak için bunlara karşı açlık grevi yapmak, aklımın ve tecrübemin kabullenemediği bir şeydi.

Her nasılsa açlık grevleri bitti. Ben yine iddia ediyorum. Bu açlık grevlerini ne aç kalanların çökmüş avurtları, ne Öcalan, nede AKP Hükümeti bitirdi. Açlık grevlerini karanlıktaki tencere sesleri bitirdi. Yanıldığımı düşünmüyorum. Aklıma ve tecrübeme halkın direniş gücü ve vicdan ayaklanması eklenmiştir.

Başta Amed olmak üzere direnen Kürdistan halkını ve bu süreçte rasyonalist bir tutum sergileyen BDP’yi yürekten kutluyorum.

Hêjarê Şamil arkadaşımız “Açlık grevleri kansız bitmeyecek, demiştim. Abdullah Öcalan sürece müdahale ederek beni yanılttı. Beni yanılttığı için çok mutluyum” diyordu. Karanlıktaki tencere seslerinin yaydığı korkunun gücü da beni yanılttı. Ben de bu nedenle sevinçliyim.

Kürdistan’ın en yiğit evlatlarından onlarcasının kendilerini eriterek öldürmelerini hiçbir akıl ve vicdan kaldıramaz. Bu acı ve kayıp yaşanmadan açlık grevlerinin bitirilmesi tek başına büyük bir başarıdır. Başkaca pozitif sonuçlar aramaya gerek yoktur. Kaldı ki politik açıdan önemli sonuçlarının olduğunu, önümüzdeki süreçte bu sonuçların su yüzüne çıkacağını düşünüyorum.

******
Son dönemdeki yazılarımda fizik ve matematikte kullanılan kavram ve yöntemleri ön plana çıkardığım gerekçesiyle olumlu-olumsuz çokça eleştiri aldım. Bu benim mantık yapım ve biraz da yöntemim.

Yazılarımda fizik ve matematikten örnekler vermemin birçok nedeni var. Mesela bize öğretilenlerden başka bir bakış açısının da olabileceğini okuyucuyla paylaşmak. Böylece hem tartışma alanı genişliyor, hem de düşünceyi ifade etmenin yol, yöntem ve araçlarında bir zenginlik oluşabiliyor. “Belki de öteki yakaya bakan göz bulur beni” cümlesini de bunun için kullandım. Sözü edilen “ben” de ben değilim. Farklı bakış açısıdır.

Ayrıca fizik ve matematik bilimlerinde probleme dahil olan öğeler sınırlı tutulur. Bu nedenle elde edilen sonuçlar doğruya çok daha yakın olur. Bu alana ilişkin denklem kurmak, denklemi çözmek daha basit olarak algılanıyor. Oysaki sosyal bilimlerde denkleme dahil olan öğelerin çokluğu ve hatta belirsizliği problemi son derece karmaşık hale getiriyor. Böylesi zor ve karmaşık durumlarda denkleme dahil olabilecek verileri sınırlandırmak, eldeki verileri sınamak, bizleri doğru veya doğruya yakın bir sonuca yaklaştırabilir.

ABD ve Batı Avrupa’ya ilişkin söylediğimiz "Değirmeni döndükçe Mc ve Jack'ın, Kan da dökülecek, ter de." Biçimindeki söylemi cahilce ve ucuz bir komplo deyimi olarak algılayan birçok insan oldu. Geçmişteki söylemler çerçevesinde olaya bakıldığında bu söyleme hak vermek gerekiyor. Ancak komplo teorilerine karşı en fazla direnmiş biri kendisini böylesine kör bir kuyuya atar mı? Yada aklı başında bir insan gidip kendisini Boğaz Köprüsünden aşağı atar mı? Atmaz. Ama atabilir. Üstelik kendilerini köprüden aşağı atanların çoğu ünlü, ünvanlı…!

Mesele şu: Yürüttüğümüz mücadele biçimi, doğrudan taraf görünmeyenlere büyük kazançlar sağlıyor ve bu da daha çok acı çekmemize, yıkımımıza vesile oluyorsa, bir yerlerde oturup düşünmek gerekmiyor mu? Bu durum, mücadele araç ve yöntemlerimizi, yandaş hedef güç - karşıt özne ve nesnelerin yeniden tanımlanmasını gerekli kılmıyor mu? Kısacası, binayı elimizdeki malzemeye göre şekillendirme basitliğinden kurtulup, elimizdeki malzemeyi planımızdaki binaya göre şekillendirme başarısını göstermemiz gerekmiyor mu?

Kürd ve Kürdistan sorunu neden ve niçin çözülmüyor? Denkleminin üç ana unsurdan oluştuğunu, denklem bilinmeyenlerinin başında Turgut Özal’ın ölüm sırrının olduğunu söylemiştik.

Sonuca bu kadar geç ulaşmamızın nedeni, Özal’ın zehirlenerek öldürülmüş olabileceğiydi. Adli Tıp Kurumu Turgut Özal’ın ölüm nedenini kesin bir biçimde “zehirlenme” ölüm orijinini de “cinayet” olarak tespit etmiştir. Ölüm orijininin tespiti, politik tespitlere de kaynaklık edebilir.

Özal’ı kim veya kimler, niçin öldürdü? Sorusuna detaylı bir cevap verildiğinde sözü edilen denklemin en önemli bilinmeyeni bilinmiş olur. “Şunlar şunun için öldürdü” deyimi çözüm perspektifinden uzaktır. Formülü ezberlemek gibi bir şey. Oysaki formülün nasıl oluştuğunu bilince çıkardığımızda asıl probleme bağlı olarak diğer problemlerin de çözümü kolaylaşacaktır. Bütünlüklü bir çözüm bunu gerektiriyor.

Denklemin ikinci bilinmeyeni daha sonraki yazılara kalsın. İki bilinmeyeni bilen üçüncüsünü de bilmiş olacak.

******
Serêkani olaylarıyla birlikte Batı Kürdistan fiilen Suriye iç savaşına dahil oldu. Batı Kürdistan öncülüğünün kendi geleceğini belirleme hakkı ilkesine karşı ikircikli duruşu, gecikmelere ve politik sığlığa neden oluyor. Kararlı bir duruş bu sığlığı aşmanın ilk ve temel koşuludur.

YPG güçlerinin Serêkani’ye müdahalesi gecikmiş son derece haklı, gerekli bir müdahaledir. Ancak burada önemli bir noktaya vurgu yapmakta yarar var:

Daimi ve düzenli güçlerle çatışmada karşıt güçleri durdurmak, politik ve askeri açıdan önemli bir başarı olarak değerlendirilir. Ancak sosyal tabanı olmayan gayrı nizami güçlere (çetelere) karşı verilen mücadelede çete oluşumlarından elde sıfırdan başka bir rakam kalmışsa burada tam bir başarıdan söz edilemez. Hatta başarı olarak görülen hususların bir süre sonra tersine dönmesi de kuvvetle muhtemeldir. Acı ama realite bu. Çetelerle anlaşma olamaz. Diyalog ise her zaman ve her olay için makul karşılanabilir.

Önemli bir konu da Kürdistani güçlerin bu olay karşısındaki duruşlarıdır. Basına yansıdığı kadarıyla bu çetelerle birlikte hareket eden bazı Kürd unsurlar da var ve bunlar da KDP’yi arkalarındaki güç olarak görüyor.

Kanaatimce gerek Kuzeyli ve gerekse Batı Kürdistan’lı bir çok şahıs ve yapı, Federal Hükümete ve Mesud Barzani’ye yanıltıcı bilgi aktarmaktadır. Federal hükümetin bunları kaale alması, doğru tutumun önündeki en büyük engeldir.

Batı Kürdistan’daki bazı Kürd unsurların ÖSO’yu Serêkani, Kobani ve Halep Şêxmaxsud’a davet etmeleri ile Güneyde bazı odakların Maliki Hükümetine bağlı askeri güçleri Süleymaniye’ye davet etmesi arasında hiçbir fark yoktur. Bu doğru bir tutum olabilir mi? Böylesi bir tutum, Kürdistan halkına düşmanlık ve açık bir işbirlikçiliktir.

Bağımsız Batı Kürdistan’ı hayal eden göz, hem gerçeği hem de yarını görür. Bu göz, kaşların altından değil, yürekten bakar.

Hüseyin Turhallı
huseyinturhalli@gmail.com


Okuma:1992


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 8)
  |   Okuma: 56847   |   Yorum: (4584)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 13 Aralık 2012 03:20 | Alıntı     

Baran amed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
SLM. Demekki elestriler olumlu gelismeler yaratmis.
Karanlikta bos tencere kaynatilmiyor, bundan emin olabilirsin.
Murat karayilani herkesten iyi taniyorsun, bu tur durumlar asla olma olasiligi zaten yok, olsada asla izin vermez artik.
Diger konularda katiliyorum, cok hakli ve yerinde tespitler.
Eger gene ters koseye yatmasan, senden beklentilerimi soyluyeyim.
Sunu unutma sen Turhalisin, her hangi bir kurd degilsin.
Senin safin imamin arkalari, ne ayakkabilarin ici nede kilise yada tapinak.
Selamlar
 Yorum #2  | 22 Temmuz 2013 00:39 | Alıntı     

svetlannaannaneva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 97, Kayıtlı: 19.07.2013
   ICQ: 732257461,
Уникальный портал для знакомств секс знакомства онлайн приглашает вас принять участие в конкурсе всех девушек и парней, разнообразные призовые конкурсы ожидают всех, а самое главное вам выпадает шанс познакомиться друг с другом, найти себе обоятельного партнера для различных отношений. добро пожаловать к нам знакомства в вольске без регистрации


--------------------
 Yorum #3  | 18 Ekim 2013 07:04 | Alıntı     

csvetochkca

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 14.10.2013
   ICQ: 86164663,
Сайт для интимных знакомств сайт знакомств mamba в Интернете в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Ищите партнера! - это классно! Добро пожаловать в знакомства для секса владикавказ


--------------------
 Yorum #4  | 23 Ekim 2013 08:39 | Alıntı     

irinanejnayy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 19.10.2013
   ICQ: 170581857,
Сайт сексуальных знакомств знакомства маил ru в мировой паутине в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Ищите партнера! - это так замечательно! Добро пожаловать в нефтекумск секс знакомства


--------------------
 Yorum #5  | 5 Kasım 2013 11:49 | Alıntı     

ekaterrinnana

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 89, Kayıtlı: 3.11.2013
   ICQ: 81281696,
Известный сайт для интимных знакомств галактика знакомств официальный сайт в паутине Интернета в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Давайте знакомиться! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в мамба знакомства


--------------------
 Yorum #6  | 20 Kasım 2013 02:20 | Alıntı     

krisstinanovay

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 77, Kayıtlı: 17.11.2013
   ICQ: 78690188,
Портал для интимных знакомств секс знакомство тамбов в Интернете в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Знакомьтесь! - это так замечательно! Добро пожаловать в знакомства для интимных отношений


--------------------
 Yorum #7  | 27 Kasım 2013 07:51 | Alıntı     

zsx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There is no need for a person to go into a store to buy a cheap designer bag, Louis Vuitton Sale is available online, where you can choose form a wide range of handbags in different colors, shapes and sizes can be used with different prices . Sell ??the image of the various handbags in Louis Vuitton are available online, so its easy for one to choose their favorite handbag, place an order and be proud owner of the beautiful cheap designer handbags.
gucci outlet

prada outlet

Christian Louboutin Outlet

louis vuitton handbags

louis vuitton purses

michael kors

michael kors outlet

michael kors outlet

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton bags

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

michael kors outlet online
 Yorum #9  | 14 Aralık 2013 01:48 | Alıntı     

RitdiksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
попадаются дюже даже веселенькие Mignon
 Yorum #10  | 19 Aralık 2013 04:03 | Alıntı     

michael kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
All I need is to see the bag in person and touch the leather. Then I will know if I am totally sold on it. Because the price is amazing, under louis vuitton handbags $800 for a calfskin bag with karung pulls. The leather michael kors outlet is treated with a pearlized effect which gives a nice sheen to the bag. The other aspect that catches your eye is the multiple strands that twist into the shoulder strap. This gives a modern touch to an otherwise simple bag.
As soon as I laid eyes louis vuitton upon the MICHAEL Michael Kors Ruched Leather Satchel one word kept coming to mind – regal. It was the soft color of the leather and the Christian Louboutin Outlet absolutely perfect ruching along with goldtone hardware that made the word regal pop up so much. The bag is sophisticated but not pretentious. This is the michael kors outlet kind of bag that would add instant class to an outfit. The dimensions are great for a bag that’s not too large, but clearly not small gucci purses either (15″W X 11″H, 19″ drop). And you know, while Mother’s Day is a little while from now, this could be something great for your fabulous Michael Kors Outlet mom! Buy through Saks for $398.
We already saw this bag covered by Amanda, who really loved it. And now I found it in grey and michael kors I adore it. I have an admiration of grey handbags and this Michael Kors bag does not disappoint.
Earlier today, I wrote about a bag that louis vuitton outlet could be carried by women of all ages. I love that option when it comes to a handbag, but at the same time there is something louis vuitton bags to be said for bags that are made with a particular woman in mind. Almost every interview that we’ve conducted, we typically ask a question that gucci bags has to do with who a designer designs for. While we haven’t had a chance to interview Michael Kors (yet, hopefully), I am sure we can louis vuitton conjure up who he had in mind with this bag.
The Michael Kors Tonne Hobo is unexpected but welcomed. The hobo, measurements 14″W x 11″H x louis vuitton outlet 3.75″D, and has a 9″ drop. The karung pulls are both on the front zip pockets of the bag, giving a nice separation to the hobo louis vuitton body. On the inside there is a zip pocket, cell phone pocket, and additional pockets. And I’ll get right back to the price, which finishes this louis vuitton purses bag with two thumbs up. Buy through Bloomingdale’s for $795.
 Yorum #11  | 26 Aralık 2013 03:01 | Alıntı     

cheap free runs

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Buggin' Out is seen as something of a joke in the neighborhood, as evidenced by his rather pointless and ineffectual louis vuitton outlet confrontation with the white yuppie Clifton (John Savage), who scuffs his Air
good watchdog, michael kors but to the contrary, they are excellent. Their barks are allowed and do not www.coachfactory.com/stroe indicate their small size, and they have a very sharp sense of hearing. The Louis Vuitton Outlet Online Louis Vuitton Outlet Lhasa Apso will deter
train their hoses on the rioting people first, showing how little has really changed since the civil rights demonstrations of the 1960s. When the crowd turns on the michael kors outlet owners of the Korean market,
particles which are picked up -- just like a louis vuitton outlet mop would! Train puppies early for grooming and they will anticipate it. Although they Louis Vuitton Outlet Online are small dogs, they require a lot of mental and physical
of the film, air jordan 11 space jam is designed to have "people in the theaters sweating as they watch," the first jordan retro 11 bred image is a close-up of Mister Senor Love Daddy (Samuel L. Jackson) saying, "Wake Louis Vuitton Outlet up!" This phrase is
Ultimately, it is Raheem that actually incites the conflict, as jordan retro 4 bred Public Enemy's "Fight the Power" blares from his boom box, driving Sal into a jordan space jams fit of racist madness. The classic "Vertigo shot"
 Yorum #12  | 15 Şubat 2014 18:49 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Конец все ж будет или нет?! http://alvsestroy.ru/praktichnost-moyushhix-oboev.html Давно пора вам перестать
«Кольцом» тем нервы нам трепать...


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #13  | 18 Şubat 2014 18:41 | Alıntı     

Merlinhor

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347588481,
Как лучше приучать к саду: постепенно или сразу http://soupwok.ru/kak-vyibrat-smesitel.html/feed Какие бывают садики (обзор существующих дошкольных педагогических систем)
Другие социализирующие проекты: студии, занятия (их отличие от сада, плюсы и минусы)


--------------------
Merlinandrey
 Yorum #14  | 23 Şubat 2014 14:48 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
малого двадцать лет. Красивая женщина, между прочим, и очень приятная - высший класс! Две другие женщины ей в подмётки не годятся, причём у последней подруги - ну там вообще всё на лбу написано - деньги давай. Она же на двадцать четыре года младше Галинского, о любви там нет и речи. Как Галинский мог с ней сойтись, непонятно. http://otdihtut.ru/s-chego-nachat-remont-kvartiry.html Двадцать четыре года разница говоришь? Одной из его подружек не было и семнадцати, а этому козлу было уже шестьдесят. Просто грязный мерзавец! http://otdihtut.ru/page/12
Только не заводись опять пожалуйста, Люси,- Келли поспешил остановить Люси с её очередным уроком морали. - А знаешь кому он завещал все свои деньги?


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #15  | 26 Şubat 2014 00:36 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
Такое непослушание нужно понимать как рост маленького человека, для него требуется огромного мужества спорить с мамой. http://alvsestroy.ru/stroitelstvo-derevyan...oekt-taksa.html Непослушанию нужно радоваться: раз кризис, значит, ребенок растет.
Но это вовсе не означает подчинения всем требованиям ребенка.Хорошо, если родители могут дать ребенку право на это «нет», сказать: "Да, я слышу, что ты не хочешь".


--------------------
Serpimolot
 Yorum #16  | 28 Şubat 2014 05:53 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
Ранее Минюст Украины пояснял, что решение ЕСПЧ становится окончательным с момента вынесения решения Большой Палатой или с момента отклонения коллегией ходатайства о передаче дела на рассмотрение этого суда. http://proffall.ru/ Луценко осужден на четыре года с конфискацией имущества за растрату государственных средств в особо крупных размерах и на два года за служебную халатность в бытность главой МВД. По закону больший срок поглощает меньший. 31 августа экс-министр этапирован из СИЗО в колонию для бывших сотрудников правоохранительных органов.
Во вторник бывшего министра привезли в Киев на судебный процесс, где рассматривается его апелляция на второй приговор Луценко.


--------------------
Jugakos
 Yorum #17  | 1 Mart 2014 17:11 | Alıntı     

Amed Andok

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Urfaninin Xelo ve Celolari yetmezken birde basimiza Bingolun heso ile husolari bela oldu ....hhhh
 Yorum #18  | 7 Mart 2014 21:01 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
- То ли еще будет! http://alvsestroy.ru/stroitelstvo-bani-na-...oey-dochki.html - Забавно, что в то самое время, когда Голанский разрабатывал свои модели и методы прогнозирования, руководство партии и правительства СССР создало Институт системного анализа. Он призван был подключить советских экономистов, системщиков к работам знаменитого Римского клуба. В то время о докладах Римского клуба, подготовленных группами Форрестера и Медоуза, говорил весь мир. Прошло 30 лет. Ни один из прогнозов Римского клуба не сбылся. А вот прогнозы Голанского, базирующиеся на разработанных им научных методах и моделях, оказались очень точными.
Как это обычно и бывает с пророками, Марк Голанский умер без какого-либо признания в весьма стесненных условиях.


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #19  | 13 Mart 2014 05:55 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Кроме того, в бюджетном айподе урезали объем памяти до 16 ГБ. Остальные необходимые для воспроизведения музыки компоненты - 4-дюймовый дисплей Retina, двухъядерный чип А5 и наушники EarPods - продолжат радовать фанатов "яблочной" компании. Выпускаться новая модель будет в строгой черно-серебристой расцветке. http://turprof.ru/zabor-iz-profnastila-s-s...ievskoe3gp.html Но купертиновцы не стали превращать любимых пользователей совсем уж в аскетов. Поэтому даже в самом простеньком айподе "для бедных" есть фронтальная камера FaceTime, позволяющая записывать HD-видео и и совершать звонки по FaceTime. http://turprof.ru/stroitelstvo-fundamenta-doma-3.html
Старые версии iPod touch 5 по-прежнему доступны в магазинах. Дополнительные бонусы этих моделей - память в 32 или 64 гигабайт, пять ярких расцветок и модные ремешки, позволяющие носит iPod touch на манер часов.


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #20  | 16 Mart 2014 13:22 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ http://newwoomen.ru/salony-krasoty/alta-studiya/ В сети появились скриншоты Windows Blue
В интернете появились скриншоты новой версии операционной системы Windows - Windows Blue. Скриншоты сделали пользователи, установившие себе одну из ранних сборок этой операционки. Эта сборка появилась в сети 24 марта, в день рождения главы Microsoft Стива Балмера, и распространяется через файлообменники (далее).


--------------------
Serpimolot
 Yorum #21  | 19 Mart 2014 06:32 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
Луценко осужден на 4 года лишения свободы с конфискацией имущества за растрату госсредств в особо крупных размерах и на два года ограничения свободы за служебную халатность в бытность главой МВД. За время пребывания в тюрьме у экс-министра ухудшилось состояние здоровья. 20 января он был доставлен из колонии в киевскую больницу, где ему, по словам медиков, успешно провели рекомендованную врачами операции по удалению полипов в кишечнике. Накануне утром его выписали из больницы и отправили в колонию. Пенитенциарная служба страны сообщила, что врачи составили соответствующие рекомендации по дальнейшему амбулаторному лечению Луценко, которое будет осуществляться медперсоналом колонии в полном объеме. Между тем супруга экс-министра заявила, что ее мужа преждевременно выписали из больницы, расценивая такое поведение "как покушение на жизнь мужа". http://bubkie.ru КИЕВ, 30 янв - РИА Новости, Андрей Лубенский. Казначейство выплатило средства осужденному экс-министру внутренних дел Украины Юрию Луценко по решению Европейского союза по правам человека (ЕСПЧ) в полном объеме, заявил в среду правительственный уполномоченный по делам ЕСПЧ Назар Кульчицкий.
Адвокаты Луценко подали в ЕСПЧ жалобу о незаконности ареста экс-министра, в июле 2012 года суд удовлетворил ее, обязав Киев выплатить политику компенсацию в размере 15 тысяч евро.


--------------------
Jugakos
 Yorum #22  | 21 Mart 2014 20:02 | Alıntı     

Misterkol

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 68, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347568481,
Российский контент появился в iTunes четыре месяца. До декабря 2012 года в нашей стране юристы не могли решить сложности с законами и авторскими правами. Способ был найден, и теперь произведения наших исполнителей тоже продаются через этот сервис. Но без национальной специфики, как всегда, не обошлось. http://turprof.ru/dveri-mezhkomnatnyie-shponirovannyie.html - В большинстве стран основные продажи коммерческой музыки идут через iTunes, - заметил исполнительный директор «Студии СОЮЗ» Александр Минаков. - Для нас появления iTunes - огромный шаг вперед. Но пока есть соцсеть «ВКонтакте», где можно бесплатно скачать любую запись, больших продаж через Интернет не будет. http://vestynedv.ru/2013/08/finansovye-mirovye-centry/
Кроме «ВКонтакте», есть и другие пиратские онлайн ресурсы, есть торренты. Через них пользователи получают бесплатно то, за что в iTunes надо платить. Легальные покупки остаются уделом или очень честных, или очень ленивых людей.


--------------------
Misterkol
 Yorum #23  | 22 Mart 2014 20:13 | Alıntı     

RichardSox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Вот тоже хороший сайтик
 Yorum #24  | 22 Mart 2014 22:30 | Alıntı     

EdwardCem

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 32, Kayıtlı: 22.03.2014
   ICQ: 214632476,
скачать мефенамовая кислота инструкция инструкция бэби калм


--------------------
инструкция по борьбе с птичьим гриппом 2006 года доксициклин таблетки инструкция по применению
 Yorum #25  | 23 Mart 2014 02:10 | Alıntı     

Figeredo

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347588421,
БРЮССЕЛЬ, 31 мая - РИА Новости, Александр Шишло. Министры обороны 28 стран-членов НАТО в ходе предстоящей 4-5 июня встречи в Брюсселе впервые обсудят меры взаимодействия по защите от кибератак, сообщил в пятницу РИА Новости дипломатический источник. http://aluslugi.ru/kotel-na-pelletah-15-kv...iy-ekoross.html "Министры впервые обсудят данную проблематику", - сказал собеседник РИА Новости. http://alvsestroy.ru/stroitelstvo-turetsko...ni-hamam-1.html
Генсек НАТО ранее заявлял, что Североатлантический альянс усовершенствует защиту от кибератак этой военно-политической организации и ее стран-членов.


--------------------
Figeredo
 Yorum #26  | 25 Mart 2014 07:14 | Alıntı     

detenmansy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Интим сочи знкомства город муезерский http://ecostatob.skku.edu/web/dating/771129.html
Секс знакомства золочев знакомства рудня http://ecostatob.skku.edu/web/dating/06-2012571.html
Сайт секс знакомств хоста сайт интим знакомств хороль http://ecostatob.skku.edu/web/dating/931.html
Интим знакомства оконешниково интим знакомства город доброполье http://ecostatob.skku.edu/web/dating/99632.html
Секс знакомства унеча интим знакомства усть-мая http://ecostatob.skku.edu/web/dating/18-06-2012641.html
Знакомства краснодар интим знакомства г пыть-ях — ханты http://ecostatob.skku.edu/web/dating/04-2012405.html
Бар знакомств интим знакомства тогучин http://ecostatob.skku.edu/web/dating/intim-saloni-lipetska.html
Сайт секс знакомств подосиновец секс знакомства для дам http://ecostatob.skku.edu/web/dating/444.html
 Yorum #27  | 25 Mart 2014 17:50 | Alıntı     

Huliosas

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44, Kayıtlı: 25.11.2013
   ICQ: 347588485,
Статистика Дмитрия удручает. Из девяти матчей «Динамо» в чемпионате он провел лишь четыре. За 317 минут игрового времени россиянин не забил ни одного гола и не отдал ни одной голевой передачи. В пассиве - две желтые карточки. http://tutprof.ru/2013/10/zashhishhaem-okna-ot-vzloma/feed/ Какое впечатление Сычев оставил в тех четырех матчах? Никакое. Теперь уже и белорусским болельщикам стало понятно, почему Дмитрий не попадал в состав десятой команды России. http://itakny.com/spravochnik/turistichesk...teshestvij-ooo/
Впрочем, на счету Сычева все-таки есть один гол за «Динамо». Когда бело-голубые в полуфинале Кубка обыграли команду Первой лиги СКВИЧ - 5:0, Сычев забил четвертый гол своей команды.


--------------------
Huliosaas
 Yorum #28  | 25 Mart 2014 18:41 | Alıntı     

detenmansy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Мроманс сайт знакомств досуг интим одинцово http://ecostatob.skku.edu/web/dating0/17-02-2012180.html
Сайт интим знакомств орловка знакомства для интима миасс http://ecostatob.skku.edu/web/dating1/36576.html
Знакомства екатеринбург показать сообщения интим знакомства г голышманово http://ecostatob.skku.edu/web/dating2/znakomstva-kardimovo.html
Знакомства г айкино знкомства город мучкапский http://ecostatob.skku.edu/web/dating3/08-2012794.html
Интим город дружковка сайт секс знакомств шебалино http://ecostatob.skku.edu/web/dating4/31805.html
Г артем сайт знакомств знакомства италия http://ecostatob.skku.edu/web/dating5/03-07-2012713.html
Интим магазин старый оскол сайт секс знакомств сюмси http://ecostatob.skku.edu/web/dating6/01-2012113.html
Интим орехов знакомства для интима ромны http://ecostatob.skku.edu/web/dating7/14187.html
Интим город полтавское знакомства для интима серебрянные пруды http://ecostatob.skku.edu/web/dating8/631192.html
Интим город нижняя тавда сайт секс знакомств еврейская автономная область http://ecostatob.skku.edu/web/dating9/91455.html
Секс знакомства богучаны интим знакомства г кисловодск http://ecostatob.skku.edu/web/dating10/353.html

Секс знакомства г чунский знакомства для секса радомышль http://ecostatob.skku.edu/web/dating0/06-2012606.html
Знакомства г шацк знакомства трёхгорный http://ecostatob.skku.edu/web/dating1/intim-znakomstva-gorod-barnaul.html
Интим знакомства абатский интим город карпогоры http://ecostatob.skku.edu/web/dating2/141118.html
Знакомства по вэб камере знкомства город лобня http://ecostatob.skku.edu/web/dating3/01-2012101.html
Знакомство в саратове только девушки интим знакомства г корсаков http://ecostatob.skku.edu/web/dating4/514.html
Знакомства майл ru интим знакомства пионерский http://ecostatob.skku.edu/web/dating5/24862.html
Порно знакомства новосибирск немецкие сайты знакомств http://ecostatob.skku.edu/web/dating6/06-2012668.html
Знакомства лесбиянок екатеринбург forum интим знакомства город седельниково http://ecostatob.skku.edu/web/dating7/seks-znakomstva-gorod-vorsma.html
Сайт интим знакомств наволоки знакомства очер http://ecostatob.skku.edu/web/dating8/znakomstva-dlya-intima-mtsensk.html
Знакомства г тюльган секс знакомства зеленокумск http://ecostatob.skku.edu/web/dating9/seks-znakomstva-gorod-penza.html
Повышение авторитета в галактике знакомств сайт интим знакомств усть-кан http://ecostatob.skku.edu/web/dating10/14-01-201257.html
 Yorum #29  | 25 Mart 2014 22:35 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
valtrex 500 mg herpesvaltrex 500 mg cost valtrex 500 mg once a day 1500 mg valtrexcost of 500 mg valtrex
GmyyAUBq1
 Yorum #30  | 2 Nisan 2014 22:32 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Интим кожевниково
секс знакомства турунтаево

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: