Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1334000254')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Yaşar Kaya’nın Yazısı Hakkında – Hejarê Şamil
DataLife Engine > Hejarê Şamil > Yaşar Kaya’nın Yazısı Hakkında – Hejarê Şamil

Yaşar Kaya’nın Yazısı Hakkında – Hejarê Şamil


9-04-2012, 21:37. Разместил: Hejarê Şamil
Yaşar Kaya’nın Yazısı Hakkında – Hejarê Şamil

Mart'ın 24'de kurdistan-post.eu’da “Gülen cemaatinden Yaşar Kaya’ya ziyaret” ve Yaşar Kaya’nın “Yeni bir dönem” yazısı yayınlandı. Her iki yazıyı tek bir haber olarak ele alıp değerlendirmekte fayda var.

Güney Kurdistan’da bulunan Yaşar Kaya bir mesaj veriyor. ABD, NATO, Federe Kurdistan ve TC’nin kendi aralarında yaptıkları temasların Kuzey’e dönük özetini aktarıyor. Bu aktarım için Yaşar Kaya’ya müteşekkiriz.

Yaşar Kaya, Kuzey hakkında böyle düşünüyorlar, diyor. Önemlidir, önemsenmelidir.

Sayın Yaşar Kaya’nın bu aktarımının eleştirilecek bir yanı yoktur, olmaz da. Elçilik yapıyor, elçiye zeval olmaz.

Apê Yaşar’ın “Yeni bir dönem” yazısındaki “Newroz’ dan söz açılmış iken şunları söylemek mümkün: Bazı bedbaht kurum ve kuruluşlar ile partiler ve gruplar Kürt Halkını bir katliama sürüklemek istediler Ama Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan bu tuzağa düşmedi” belirlemesi çok hurmetli Yaşar Kaya’nın bireysel görüşüdür. Mesela, bana göre Erdoğan Kürd halkının vicdanında Demirel’den, İnönü’den hatta Atatürk’ten daha fazla lanetlenecektir.

Yaşar Kaya, yazısında şöyle diyor: “Benim maksadım, Avrupa’ nın kolonlarına yerleşmiş, Türk Solu’nun kokuşmuşluğu içinde gözünü açmış, yazdıkları kışkırtıcı yazılarla fidan gibi Kürt Gençlerini Dağa Çıkaranlar esasında kendileri elde ettikleri kute nemır neji - ne öldüren ne de yaşatan yeme, fit olanları acaba bir bölük halinde Cudi Dağı’na göndersek arkasına sığındıkları yalan kabadayılıklarını yerine gerebilecekler midir? . Haklı bir soru.

Gerçekten de birçokları “yalan kabadayılıklarını” yerine getirmez. “Kışkırtıcı yazılar” yazanlardan biri de benim. Türk solu’nun kokuşmuşluğu içinde gözümü açmadım ama Kürd milliyetçiliğinin isim yapmışlara teslim edilmeyecek kadar özlü ve köklü bir değer olduğuna inandım. Eğer bizim bu değersiz canımıza Cudi’nin ihtiyacı varsa, en geç yarın Silopî’de oluruz.

Sayın Yaşar Kaya dolaylı bir ifade ile “PKK silah bırakmadan ulusal konferansa gelemez” diyor. Biz de diyoruz ki, bugün PKK silah bırakırsa ulusun anası ağlar.

Her halde PKK silah bırakmayacak.

Bir konferans yapılabilir ama bu konferans, “Ulusal Konferans” olmayacak.

Hejarê Şamil
hejare_shamil@hotmail.com

Вернуться назад