Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Kürd Liderler İlginç Şeyler Söylüyor…  


16-11-2012, 13:51 Kategori: Yazarlar » Hejarê Şamil  
Kürd Liderler İlginç Şeyler Söylüyor…

Kürd Liderler İlginç Şeyler Söylüyor…

Hejarê Şamil

Kurdistan diken üstündedir. Ülkemizin Güney’inde Kürdlerle Araplar savaşın eşiğine gelmiş, Batısı’nda özgürlük uğruna kıran kırana mücadeleden Kürdlere bir statü çıkıp çıkmayacağı sorusu yakıcılığını koruyor, Kuzey’inde ırkçı Türk rejiminden bir özgürlük kırıntısı kopartmak için yüzlerce insan ölüme yatmış, milyonlar da onları destekliyor.

Böyle bir ortamda olayların ‘özgür iradeli’ uygulayıcıları olmak kaderine mahkûm bölge insanlarının kafası fazlasıyla karışık. Kürdün, Türkün, Arabın, her kesin…

Bu aralar Kürd liderler ve örgütler, süreçle alakalı da olabilir ancak daha çok siyaset yapma yönteminden kaynaklı ilginç demeçler veriyorlar.

İlginç açıklama Federe Kurdistan Başkanı Mesut Barzani’den geldi …

Sayın Barzani, Ünlü türk gazeteci Hasan Cemal’e Başkanlık Sarayı’nda verdiği demeçte gazetecinin ‘Ankara’ya, PKK’ye, Türklere ve Kürtlere mesajlarınız nedir’ sorusunu özetle şöyle yanıtlıyor: “Ankara’da olsun, PKK’de olsun, her iki tarafta da iki farklı çizgi var. Bir taraf hâlâ silah diyor, savaş istiyor, diğer taraf da barış diye bastırıyor.”

Barzani’ye göre barış diye bastıran AKP iktidarı, yani Türk rejiminin çağdaş koruyucusu; savaş isteyen ise Kuzey Kurdistan’da siyasi hareketliliğin öncü gücü PKK, yani köleliği kabul etmeyen Kürdler oluyor! Fazlasıyla ilginç bir mantık yürütme, siyaset yapma tarzı değil mi?

Sayın Barzani, Türk rejiminin neyin barışını istediğini de anlatmalı. Türk gaspçılığı ile Kürd mutiliği arasında barışı kastetmiyordur herhalde?

Böyle bir açıklama, Federal Kurdistan Başkanı’na komşularla ilişkide manevra imkanı kazandırabilir ama Kürd halkına ne kazandırır? Kürd liderin halk nezdinde itibarına zarar getirmez mi?

**


İkinci ilginç cümleleri ise KCK adına yapılmış “KCK: Tek yol kaldı, direnişi yükseltmek” başlıklı bugünkü (13 Kasım) açıklamadan okuyoruz. Açlık grevcilerinin taleplerini destekleme, bu temelde direnişi boyutlandırma konusunda yapılan makul açıklamada “Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü” vurgusu öyle bir sırıtıyor ki…

Türkiye’nin birliğinden bütünlüğünden ve halkların kardeşliğinden yana olan demokratik-devrimci tüm kesimleri, vicdan sahibi tüm insanları daha aktif devreye girmeye, Kürt halkıyla omuz omuza faşizme karşı eylem birliğini geliştirmeye çağırıyoruz! Kazanan halkların özgürlük ve demokrasi mücadelesi olacaktır” deniyor açıklamanın son paragrafında.

“Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü” vurgusu PKK’nin ilginç siyaset yapma tarzının kodlarını çözmek için önemli bir veri mi sayılmalıdır? Emin değilim.

Açıklamada “Türkiye’nin birliğinden ve bütünlüğünden yana olanlar”, “Faşizme karşı eylem birliğini geliştirmeye” çağrılıyor. Çok ilginç mantık yürütme değil mi?

Sözlü / sesli düşünerek anlamam için cümleyi tersten kuralım: KCK’ye göre, Faşizme karşı eylem birliği geliştirmesi gerekenler, Türkiye’nin birliği ve bütünlüğünden yana olanlardır da.

KCK, adamları kendi ayaklarına balta vurmaya çağırıyor. Olacak iş değil.

Gerçek şu ki, Türkiye’deki faşizmin ve Kurdistan’ın Kuzeyindeki faşizan gaspçılığın en büyük dayanağı “Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü” retoriğinin teraneleri ile doğulan ve yaşayanlardır. KCK’nin bu teraneye yeni çalar / nüans ilave etmek heveslisi olduğundan hiç emin deyilim. İşte KCK açıklamasındaki söz konusu ifadeler, PKK’nin siyaset yapma tarzının ilginçliklerinden bir örnek oluyor.

Açıklamadaki söz konusu paragrafın geniş değerlendirmesini Hasan Bildirici’nin rojevakurdistan.com sitesindeki “KCK, birlik ve bütünlükten ne anlıyor? başlıklı bugünkü yazısından okuyabilirsiniz. Biz sadece “ilginçliklerimize” vurgu yapmak istedik.

Bir de açıklamada Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün dolaylı savunulmasının KCK’ye ve Kürde ne kazandığını soralım. Böylesi siyaset yapma tarzı, Türk toplumunun insanlığını kaybetmemiş ve zaten Kürdlerin haklarına kavuşmasına sempati ile yaklaşanlar arasında KCK’ye ‘kucaklayıcı’ üslubundan dolayı bir artı puan kazandırabilir ancak “Neler oluyor?” sorusu karşısında zihni kararmış Kürdün kafasını biraz daha karıştırmaktan başka bir işe yaramaz.

Hasan Cemal, Barzani ile söyleşi yaparken kendisine “Benim kafam fena halde karışık” demiş. Barzani “Vallahi benim de kafam karışık” cevabını vermiş. Cemal’ın anlatımına göre üstelik bir kahkaha da atmış Kurdistan Başkanı. İnsanın anlamadığı şeyler karşısında gülmesi gelecekten umudu kesmemek de sayılabilir.

Bizim içimizden gülmek gelmiyor, kafa karışıklığımızı ve kafa karışıklığının siyaset yapma tarzına yansımalarını “ilginçlikler” deyip geçiştirelim…

Hejarê Şamil
hejare_shamil@hotmail.comZorunlu açıklama:

Bazı saygıdeğer okurlarımız Sayın Mesut Barzani’nin Hasan Cemal’le söyleşide söyledikleri sözleri yanlış okuduğumuzu vurgulamış, editör arkadaşımız da okurlara ve gerçeğe saygının gereği doğru bir tavır sergileyerek şahsımızın görüşleri alınana kadar bu yazıyı sayfadan kaldırmıştı.

Sayın Barzani’nin söylediklerini okumada bir hatamız yoktur. Eğer bir hata varsa bu da Kurdistan Başkanı’nın sözlerini “yanlış aktardığı” için Sayın Hasan Cemal’e aittir.

Söyleşideki tartışılan konuyla ilgili bölümü olduğu gibi buraya alıyoruz:

“Ankara’ya, PKK’ya, Türklere ve Kürtlere mesajlarınız nedir diye sorunca, özetle şu yanıtı veriyor:
“Ankara’da olsun, PKK’da olsun, her iki tarafta da iki farklı çizgi var. Bir taraf hâlâ silah diyor, savaş istiyor, diğer taraf da barış diye bastırıyor.”
PKK’da da barış için bastıranlar var mı diye bir daha sorunca, “Evet” diye vurguluyor. Kendi konumunun altını şöyle çiziyor:
“Biz hem Ankara’da, hem PKK içinde sorunun barış yoluyla çözülmesini isteyen güçlerin yanındayız.”

Kurdistan Başkanı Barzani’nin kimin barış, kimin savaş istediği vurgusunu anlamak için H.Cemal’in “PKK’da da barış için bastıranlar var mı?” sualine ve verilen onaylayıcı yanıta bakmak gerekir. Bu soru ve verilen yanıt bir önceki cümledeki fikri açıklığa kavuşturuyor ve Sayın Barzani’nin kimin barış, kimin savaş istediği konusundaki düşüncesini net bir biçimde ortaya koyuyor.

Yazının altına şahsımıza dönük hakarete varan yorumlar yazan arkadaşların tepkilerini Sayın liderlerimizden duymak istemedikleri şeyleri duymalarından duydukları üzüntü olarak algılıyor ve hoşgörüyle karşılıyorum.


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 12)
  |   Okuma: 4785   |   Yorum: (158)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 14 Kasım 2012 14:32 | Alıntı     

ALIKO

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
BERZANI DEMECI DOGRU DEYILDIR. PKK BARIS ISTIYOR, YÜRKIYE SAVASTAN YANA. BU DOGRUDUR. SIZDEN BÖYLE BIR HABERI YANLIS YORUMLAMIZI DOGRU BULMUYORUM. KURDÜN KURDE YAPTIGI YANLIS, DÜSMANIN BIZE YAPTIGINDAN DAHA YANLISTIR. SIZDEN RICAM BUNU DÜZELTMENIZ.
 Yorum #2  | 14 Kasım 2012 15:17 | Alıntı     

Kurdi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kurdlerin arasini bomak icin dusunmekten uyumayan lar bir gun tersi olduklarini gorunce kiriz gecirecekler. Kurdler arasi bozulmuyacak,
 Yorum #3  | 14 Kasım 2012 15:46 | Alıntı     

Dijwar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
KCK nin açıklamsının sonuç paragrafı ne demek istediğni açıkçası pek anlam veremedeim.Bu siyaset ve söylem hiçte doğeu değildir.............EDİ BESE
 Yorum #4  | 14 Kasım 2012 16:55 | Alıntı     

RODIk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ROJ BAS MAMOSTE!
 Yorum #5  | 14 Kasım 2012 20:34 | Alıntı     

merwan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
welle sen dogru demiyorsun yada yanlis okudun
Barzani diyor hem ankarada hem pkk de iki dü$uce veya hat var biri savas diyor biri bari$
kck nin aciklamasi beni ilgilendiren durum degil bunu onaylayanlar dü$ünspn ne anlama geliyor
al sana cimbizladigin veya anlamadin diyelim konusmanin gectigi bölüm hemde tum malper llerde ayni baslik atilmis
sen niye boyle bi baslik atarsin anlamadim

“Enqere be, PKK be, her du alî jî be du xetên xwe yên cûda heye. Aliyek heta niha dibêje çek, şer dixwaze, aliyeke din jî ji bo aştiyê li berxwe dide.”

Dipirsim, li nav PKK jî kesên ji bo aştiyê li berxwe didin heye, “Belê” dibêje. Balê dikşîne li ser rola xwe:

“Em hem li Enqerê, hem li nav PKK de, li gel wan hêzanîn ku dixwazin ev kêşe bi rêya aştiyane bête çareserkirin.”

Berdewam dike:

“Li serdana min a Enqerê de, min dît ku niyeteke baş ya wekî pêvajoya verikirina 2009 heye. Her wiha ev pêvajo bi awayeke giştî ne rawestiyaye.”

‘Kêşe berev kûrahiyê ve diçe’

Pirs û bersîvên li navbera me û Serok Barzanî wiha berdewamkir:

“PKK bi çek dikare xwe bigihîne cîhekî?”

Barzanî:

“Bi çek kesek nagîhe cîhekî. Dema têkoşîna çekdarî nemaye. Divê PKK dev ji çek berde.”

“Nexşerêyek heye? Ji bo pêvajoyeke nû divê çi bêne kirin?”

“Kêşe kûre, berev kûrahiyê ve diçe. Axaftina Serok Wezîr Erdogan ya li 2005 ê Dîyarbekirê tê bîra min ku gotibû, ‘Kêşeya Kurd kêşeya me ye jî’ ew axaftin... Paşê axaftina wî ya ku hate Erbîlê... Tirkiye dewleteke. Li hember welatiyên xwe berpirsiyariya xwe heye.”

“Nexşerêyeke çawa dikare hebe?”

Mesûd Barzani:

“Pêşî agirbestek pêwîste ku divê hebe, divê çek bêne bêdengkirin, (Nabêje ku ji bînî ve divê dev ji çekan berdin û bin ax bikin; diyar dike ku eve li qonaxên pişt wî de divê bêne kirin, H.C.(Hasan Cemal)) Paşê gavên biçûk biçûk bêne avêtin, bila ji hêsanî destpêbikin...”

PERWERDEYA ZIMANÊ ZIKMAKÎ...

Pirsiyar:

“Gelo li cîheke vê nexşerêyê de divê perwerdehiya zimanê zikmakî, perwerdehiya Kurdî jî cîh bigre?”

Mesûd Barzanî:

“Perwerdehiya zimanê zikmakî, perwerdehiya bi Kurdî, êdî yek ji wan mafên herî hêsaniye... Divê Tirkiye ji vê nereve û xwe nede aliyeke din.”

Û Barzanî berdewam dike:

“Li gel agirbestekî, ev pêvajo ji nexşerêyeke ji gavên biçûk û hêsanî destpêbike... Pêvajoyek ku ji hêsaniyê berev zehmetiyê ve li gor demê bidome....”

he bide kafam karisik dedigi sey ecebsiniz yaw prki neden acilmis konu
ortadogu Herem diyor cemal cok kari$ik kafamda kari$ik Barzanide gölmüs demis vala benimkide cok karisik
de hade rew$enbirlerimize bakin de nelerle ugrasiyorlar ayibe lo xwe nekin pekenin
li ser mersele muhim iroj merhalak zor dijwar u tevlihev ka $irove bikin da ku em ji ji we fayda bibinin bavo heyran
 Yorum #6  | 14 Kasım 2012 23:00 | Alıntı     

mem ciziri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin $amil. asnirim bazi yanlis anlamalar var.sayin Berzanînin söyledikleri ,attiginiz baslikla ilgisi yoktur,ve öyle bir sey okuyamadik,lütfen,saygilar...
 Yorum #7  | 15 Kasım 2012 00:11 | Alıntı     

Fesih SESEOGULLARI

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Yukarida MERWAN isimli arkadas acikladi.Sayin HEJAR,bu roportaji kose yazisina konu ederken iyice ve kaynagindan okumamis olamaz.Bu, kendini kose yazari gorup tahrif edilmis soz ve alintilari yaymak suretiyle " Camur at izi kalsin " mantigidir.Sayin Hejar kaynagini sorgulamali eger bilerek tahrif etmediyse roportajda soylenenleri, Yada Hasan Cemalden bizzat ogrenip okuyucusundan ozurle duzeltirse etik olur ve yazilari okunur.

 Yorum #8  | 15 Kasım 2012 05:56 | Alıntı     

Kurdi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Her kessoguk kanli olmali.

Onemli olan sonuctur. Soylenenler degil. Mesud Barzani kimin baris istedigini net bir sekilde aktarmiyor. Bunu bilerek yapiyor. Ayne cumle iki veya uc anlami olsun. Ortadogu siyasetcilikte bu gerekir.

Neyazikki gazetecilerimizde Turk solundan aldiklari mayalarindan dolayi cok saf lar.

Saflik kurdistanin sorunu cozmez.

Eger Mesoud barzaniden tipki Karayilan, APO, KALKAN, BAYIK larin verdikleri demecleri bekliyorsaniz ozaman yaniliyorsunuz.

APO bir demec verdiginde safca herseyini anlatir. Buda neyazikki kurdlerin hepsinde olan bir sey.

Bir allahin rizasi ile de dusmaninda kafasini bulandirin ya.

Bence yazar i da tebrik ediyorum. Bu arada bilerek yada bilmiyerek kurd dusmanlarin kafalarinida bulandirdi.

Yavas yavas ogreniyoruz, hepimize gunaydin.
 Yorum #9  | 15 Kasım 2012 13:58 | Alıntı     

siyabend47

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 53, Kayıtlı: 11.03.2011
   ICQ: --,
Sayın Hejaré ŞAMİL'in iyi niyetinden ve Sayın Berzani'in iyi niyetinden şüphe duymuyorum. Sayın BERZANİ son 10-15 yıldır en zor dönemlerde bile, T.C'nin aşırı baskıcı yıllarını hatırlayın, hiç PKK'yi ötekileştirip Türk yetkililere malzeme haline getirmemiştir. Bundan sonra da getireceğini sanmıyorum. Bu konuda bence dille alakalı teknik bir yanlış anlaşılma var. Fakat bu konuda Sayın Hejaré ŞAMİL'in iyi niyetinden şüphe duymaya da hiç niyetim yok, ancak kötü algılamalarını dile getirmesi de çok doğal. Ne zaman ki Kürt liderlerine toz kondurmama huyumuzdan vaz geçtik, o zaman belki durumumuz birşeylere benzer, yoksa şu halimizle bütün kötü gidişatlara açık bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Çok ilginç, karmaşık ve tehlikeli bir süreçten geçiyoruz. Hepimizin kafası çok karışık. Geçenlerde Twitter'da yanılmıyorsam EFRİN'den gönderilmiş bir görüntülü videoyu izledim, çok üzüldüm ve etkilendim, moralim bozuldu. Binlerce insan ve arabalı bir cenaze yürüyüşü, ellerinde Kürdistan bayrakları ile "Apocine Şebiya" diye bağırıyorlardı. Lütfen izleyin siz de onu. Ne olacak bizim bu birbirimize düşmanlığımız bilmiyorum. Gerçekten o insanı PKK öldürdüyse bu olacak iş değil, ama öldürmediyse bu da olacak iş değil. Diğer taraftan Sayın TELEBANİ, Kürdistan Bölgesine konuşlandırılmak istenen bir Irak (MALİKİ) tugayı düşüncesiyle Bağdat'ı terk etmiş, Süleymani'ye dönmüş diyorlar. Berzani Bağımsız Kürdistan ilan ederse biz ayrı hareket ederiz demiş diyorlar. Diyorlar diyorum çünkü hep değişik basın haberlerinden okudum. Sayın KARAYILAN'ın "Türkiye'nin birlik bütünlük" çağrısı apayrı bir mecra. Güneybatı Kürdistan'da işler nasıl gidiyor, objektif bir bilgimiz yok. Türkiye Kürtlerinin gündemi ise çok farklı.Kısacası asabımız çok bozuk ve kafamız çok karışık. Ben şahsen hiç bir dönemde şimdiki gibi ne diyeceğimi bilemediğim bir dönemle karşılaşmadım. Üzgün ve suskunum. Sayın Hejaré ŞAMİL'in yazılarını dört gözle bekliyorum. Ama tek ricam lütfen objektif olun ve ne ise onu bize yansıtın, gerçekten çok ihityacımız var. Saygılar.
 Yorum #10  | 15 Kasım 2012 17:49 | Alıntı     

Nikitin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Samil,
Barzani, kesinlikle TC baris, PKK silah diyor anlaminda acik bir söz etmiyor. O sizin kendi yorumunuz ve bunu Barzani'ye mal etmeniz hatadir. Bence Sayin Barzani tam tersini söylüyor.
Barzani, PKK'nin baris, T_C devletinin silahla ezerim dedigine vurgu yapiyor.
H _Cemal PKK'nin baris talep ettigiune inanamiyor ki soruyu PKK icinde baris isteyenler var mi diye yeniden yöneltiyor.
Barzani de evet iki tarafdan baris diyenleri destekliyoruz diye karsilik veriyor.
Sizin attiginiz baslikta ise tersi idda ediliyor ki Barzani'ye yakistirma yapiyor. Lütfen düzeltiniz.
Hatali olan sizin yorumunuzdur.
 Yorum #11  | 15 Kasım 2012 20:27 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
1- Hejarê Şamil yaziyi dogru mu yanlis mi anlamis meselesinden cok daha onemli bir durum var burda. Hejarê Şamil bir kurd aydini olarak LIDERLERI sorguluyor. ustelik en mesru bicimde, duzgun makul bir dille.

2-once mesut barzani meselesine bakalim, mesut barzani guney kurdistana TC nin sayesinde bir nefes borusu bir yemek borusu acmaya ugrasiyor. elindeki veriler ve edindigi bilgiler, danismanlari vey kendi kavrayisi ona bu yolu secmeyi onermis olabilir veya guney kurdistanin konumu geregi mecburi istikamet bu olabilir. butun bunlara ragmen guenylilerin TC ye bu olcude ezop dili ile yaklasmalari dogru degil. bu basl basina TC yi trkleri yanlis algilamanin ve politikayi orta cag kodlari ile pastorel tarzla yapmanin yoludur. hasan cemale lafi uzatmadan sunlar soylemesi cok mu zordu?: Kurdlerin temel haklari tanindigi zaman bogeye baris gelecektir. bu uzadikca durumdan hosnut olmayan kislerin sayisi artacak demektir. simdi Barzani nin guneye nefes ve yemek borusu acma hakki varda, bizim TC nin ilkeliklerine itiraz hakkimiz yok mu? TC nin barisi Pax Roman dan ote bir sey degil. bu asikar, zamanla bunu gelistirecekleri de yok, zamani kurdleri asimile etmek ve kafaya almak icin kullanacaklarini TC ve mustemilatinin kulturunu yeterince taniyanlar biliyor olmali. dolaysisyla Barzani nin caresizlikten dolayi TC ile bazi iliskilere girmesi anlasilir, Kuzeyin meselerini kendi cikarlarinin cercevesinde yorumlamasi da asla kabul edilemez. bu cagda bu tur islere yapana birileri soru sormalidir, Hejarê Şamil bu isi kibarca yaoiyor

3-KCK nin son cumlesi uzerine bir kamyon laf etmeye gerek yok. tam anlamiyla berbat bir cumle. bunlar politiakyi da dil kullanmayi da bildikleri yok ogrenme niyetleri de gorunmuyor. merak ediyorum KCK li liderler acaba KP yi rojevayi okuyorlar mi? bir seyi bilyoruz maasallah sektirmeden Turk tv elerini turk kosecilerini izliyorlar hatta onlarla tartismaya girecek kadar yakindan izliyorlar. velevki bu siyasi ekip bizim gibi KP ve rojeva gibi kurd entelijansini umursamiyor ise bu UTANILACAK bir durumdur. onlari icin!. bu sebeple Hejarê Şamil in sorgulamasi tam da ihtiyac duydugumuz bir seydir. basit br kurd bireyi, bir kurd inadi, ozgur bir kurd olarak KCK lilerin sacma sapan formulasyonlarini gozden gecirmelerini hatirlatan tum yazilari destekliyorum. uluslari sadece silahli orgutler siyasi orgutler bicimlemez.
 Yorum #12  | 15 Kasım 2012 22:32 | Alıntı     

Mardinli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bizim sorunumuz şu aslında kendi liderlerimizin demeçlerini bile türklerden dinliyoruz. mesela burda türkçe yazdığım gibi biz kendimizi özgürleştirmek istiyorsak önce dilimizi okuyup öğrenmeliyiz

Spas..

Umarım anlatmak istediğimi yazmışımdır. hayatın herbir tarafında her bir gününde asimile olan bir halk topluluğu yok olmaya mahkumdur
 Yorum #13  | 15 Kasım 2012 23:58 | Alıntı     

Munzur Mahmutoglu

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sevgili HEJERA!Bence kaygi ve elestirileri yerinde.Ben goruslerimi samimi olarak soyluyorum.KURDISTAN tarihinde iki LIDER"e derin bir saygi ve sevgim var bunlardan biri DR.SIWAN,digeride ALISERefendi.Karyilan"dan acikcasi hic bir sey anlamis degilim.SEROK"un atamasi zaman zaman dengesiz seyler soyluyor bir yurtsever olarak inciniyorum.Gecenlerde sanirim iki veya uc ay oldu eski ULKUCU Avni OZGUREL ile yapilan bir ropartajda arada soyle bir sey demesi bende derin kusku uyandirdi.Olay soyle:"bir ara ben ropartaj yparken KARAYILAN"a bir not geldi-Kendisne sordum "hayirola?-bana dondu dediki;"Ankaradan MIT"den bir acil not!Eeee ne var?bana dediki;"aldigimiz duyumlara gore suikasta ugramissin yardima ihtiyacin varmi?"Bunun uzerine cok sasirdim.Bu ucube sinir kacakcisimi bize temsil ediyorSimdi kalmis "turkiyenin birlik ve butunlugunden soz ediyor"Yanindaki cengacerler senin ve benzerlerin gobegini memi doldurmadimi bizim gecelegimiz karanlik.TC uzantisi ibirlikci ekip kosebaslarini doldurmus.Bizim ismiz zor.Biz bu savasi coktan kaybettik.Aslinda isn ozu su KURDE karsi hem TC vede onun uzantisi KURDE karsi gizli bir soykirim uygulaniyor.
 Yorum #14  | 16 Kasım 2012 10:38 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
1-dilimizi kullanabilseydik cok iyi olurdu, ne yazik ki bu durum kurdlerin ITIRAZ nedenlerinden en buyugu.
2-asimilasyonun tek belirtisi DIL i kaybetmis olmak degil, daha onemlisi ZIHINSEL acidan Turk e ARAB a ve FARSa kitlenmis olmak. bu tezi nasil ispat edebiliriz?

buyrun IRLANDA ya bakin. IRLANDALI (katolikler) dillerini coktan kaybettiler, gal dili olan dilleri su an cok cok cuzzi bir grup tarafindan gostermelik bicimde kullanilyor. Irlandalri kahir ekseriyeti INGILIZCE konusur, yani dusmanlarinin dilini. edebiayti boyledir, bilimi kilimi her seyi ingilizcedir. velakin zihinsel olarak IRLANDALI lar muthis bicimde IRLANDALIDIR. amerika ayd a gitse, fizaana da gitse bu boyle.

ben iki kusak asimile olmus bir kurdum, kurdceyi sonradan yetiskin iken ogrenmeye kalktim en basta benim kurdceme kurdlce bilenler guldu, dalga gecti. bir gencin ilk dil denemesinde yasadigi bu durum onu dile karsi cekmez. neyse, gene ben su ahir omurmde kurdceden baska dil bilmeyen yuzlerce kurd gordum, ruhlarini kaybetmis, zihinleri despotun direk kontrolunda. DIL cok onemli ancak yukarida bir sahisin aktardigi kadar da ABARTILACAK bir yani yok. ZIHINSEL kopus cok daha onemli, ZIHINSEL bagimlilik cok daha feci.

burda neyi tartisyoruz ? PKK nin de facto liderleri cikiyor direniz mirenis dedikten sonra demeclerinin en onemli yerini kapanisini "turkiyenin birlik ve butunlugu" ile bitiriyor. soru da sorunda basit, acik kapiyi omuzlamayin. bu lakirdiyi eden insan veya bu lakirdi kolayca edilebilen ahali henuz TURKLERE gobeginden bagli demektir. fazla laga laga etmeye de gerek yok. bu durumda olan ahaliyi KURDCE sakimak da kurtarmaz.

yazin duvara kalsin bahara

mesele KCK nin bu sacma demeci vermesi degil. mese bu demeci VEREBILME rahatligini nasil edindikleri? ne deseler yalayip yutan bir ahali oldugunu dusunuyor olmalilar!

ey ahali size tepeden inme ne denilse yalayip yutacak durumda mi kalmak istiyorsunuz?
kalan kalsin
ben bu zirvalara bireysel kurdlugumu asla teslim etmem.
bu acidan Hejari in efendice sorularini onemli buldum
BIZ liderler icin degil onlar BIZLER icin varlar.
her ettikleri lafin hesabini sormak cagdas vatandaslik vazifesizidr
vazifenize sahip cikin ki basibzuk liderlerimiz olmasin !adil olmak her durumda her kosulda ERTELENEMEZ bir mecburiyettir, sanildigi gibi bir kiyakcilik degil. herkes her durumda birbirine karsi adil olmak zorunda.

bu ilkeyi hatirlatmanin nedeni, Hejare Samil in LIDER elestirisini prensip olarak KULTUREL bir gelenek haline getirmenin onemli oldugunu yazdigim notlara TEKNIK bir konuyu ekleme ihtiyacidir.

TEKNIK konu sudur:

Barzani nin demecine bakin (ben done done uc kere okudum)
orda basliga tasinan "PKK savas istiyor" iddasi yok.
yani teknik olarak boyle bir cikarimi yapmak mumkun degil. Ima olabilir (ben ima da gormedim, velakin gormek kisisel bir durum nihayetinde).

benim Selam Lagerlof e mi Einsteina mi ait oldugu tartismali olan bir mottoya inancim tamdir.

Motto soyle:
"butun ogrendiklerimizi unuttuktan sonra aklimizda kalan seye BILGI denir"

bu gercegi biraz demorfe ederek bir demece uygulayalim ne cikacak budan bir bakalim:

Barzani nin demecini okuduktan sonra veya KCK nin demecini okuduktan sonra , bir gun uc gun sonra aklimizda kalanlar nedir?

u tur sorulara cevap verirken
binsan kendine karsi durust olmali, politik korrekt olayim derken insan bu durustlugu yitirir. bu durustluk yitirilince hic kimseye karsi adil olmak da mumkun olamaz.

benim cevabim basit
Barzani demecinde israrla baskala seylerden cok KURDISTANIN cikarlarindan soz etmis.
velevki bu ici bosh bir retorik sayilsa bile DOGRU bir soylemdir.

KCK nin aciklamasinda aklimda kalan done done
"turkiyenin birlik ve butunlugu" oluyor
velevki bu cocukca bir kafaya alma girisimi olsa bile sacma sapan bir yontem berbat bir formulasyondur.

benim bu hususta soyleyeceklerim bunlar.

hurmetler
HS
 Yorum #15  | 16 Kasım 2012 10:54 | Alıntı     

Nikitin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Degerli Saleh,
yanilmaktasin. (..........)
Ropörtajin bütününü okudugunuzda Samil'in degil benim dedigim sonuc ortaya cikiyor. Barzani dönüp dönüp Bizim icin Kürdlük önemli diyor. Bundan hareketle iyi niyetli bir yaklasim yerine kötü sonuclar cikarmak Barzani'ye haksizliga yol aciyor.
Barzani, Türkiyenin birligi beraberligi gibi net bir sey demis olsaydi tabii ki karsi cikmak gerekirdi.
Ama ortada net bir sey yok, bana göre kötüye yorumlama var. Unutulmasin ki sayin Samil PKK'ye elestirilerde bulunmakla beraber gönül bagi tasiyan biridir. Bu sonuca varmasi biraz da PKK'ciliktendir.
Benim gönül bagim Kürdistanliliktir. PKK KDP Rizgari Kawa degil, bunlar bugün var yarin yok olabilecek gecici seylerdir.
Dolayisiyla liderlerle lidercikler de ...
Ama Barzani PKK savas istiyor dememistir. Fakat bunu demis olsa da dogru bir sey de demis olmamakta midir?
PKK devlet istemiyor, bayrakla, sinirlarla, Türkce ile sorunlari yok ne diye savasiyor?
Genel kurmaya darbe yapma kolayligi saglamak icin mi?
Belediyelerin yetkilerini artirmak, bir Kütd'ün burnunun kanamasina deger mi?
Dilde egitim hakki barisci eylemlerle elde edilemez mi?
Kaldi ki artik Kürdce kulananlar köylede dahi kalmadi. Türkce de konussak Kürdüz.
Dedigin gibi dil önemini yitiriyor, ama Kürdlük bilinci bu kayba ragmen gücleniyor. Hem de Kürdceyi unutanlar arasinda daha cok yükseliyor.
Kanatimce dil icin savas yürütmek yanlistir. Savas Kürdlere daha cok kaybettiriyor. Kürdistan giderek terkediliyor ve bu nedenle savasin sürmesi devletin sinsi bir planidir. Ki PKK amacsiz bir savasi sürdürerek devlete kolaylik sagliyor. Belki de Öcalanin TC devletine son hizmeti, bu savasi zamana yayarak Kürdistn meselesini unutturmaktir.
 Yorum #16  | 16 Kasım 2012 13:59 | Alıntı     

Davidov

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Biraz önce CNN tırk Barzaninin H.Cemal'e verdği roportaj ile Tırkiyeyi tehdit ettiğini, MHP'li O.Vural'ın bu yüzden gözünü yumup gö...nü açtığını gördüm (afedersiniz).
Sorun, konuşulanların nasıl sunulduğudur.
Sorun, sunulanlarda manipülasyon var mıdır?
Neticede Tırklerin ne anladığı önemlidir ! Eğer Tırkler rahatsız olmuşsa, bu demektır ki Barzani Kurdiyata önem veren laflar etmiştir.
Barzani Kurdistanın 4 parçasının er geç birleşeceğini ve Kurdistanın kurulacağını söylemiştir.
KCK ve PKK'nin ne dediği, ya da ne diyeceği önceden bellidir.
Yukarıdaki yorumculardan sayın Niktin'in dediği gibi, Bayrakla, sınırlarla, tırkçeyle, etnisitele, devlet olmayla bir sorunu olmayanların Kurd ve Kurdistana faydaları da olmaz. Onlar belediyeceilik alanında bir takım haklar verilsin, modern ağalarla işi idere edelim de tırkler rahatsız olmasın sevdasındadırlar.
Sevgili Hejar, algı ve yorumun doğru ya da yanlış olsa bile yarattığın onuç önemlidir.
Bu kadar tartışma ile pek çok fayda sağlamış durumdasın.
Kalemine sağlık.
Seni ve özgün düşünebilen Kürtleri seviyoruz. :)
 Yorum #17  | 17 Kasım 2012 01:13 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Merhaba Nikitin

ilk yazdigim yorum uzerine haklisin, ikinci yorumda ucuncu okumdan sonra Barzani nin demeci hakkinda senin son notun uzerindeki notu yazdim. en kotu olasilik bile dusunulse Barzani KURDISTANIn cikarlarindan done done soz ediyor. FORMULASYON (dil kullanimi) bu tur demeclerde cok onemli. KCK nin temsil ettigi akim ise KURDISTAN in ULUSAL cikar;arindan alabildigince kaciyor. bu yillardir boyle. bana gore bu akimin babasi anasi Ocalan. KCK de buna karsi bir niyet dusunce egilim belirse bile Ocalan in KITLE icinde yaratilmis mitolojisinden oturu bu viraja gormeye kimsenin gozu kesmiyor olabilir. veya herkes gercekten Ocalan in buyuk stratejist olduguna iman etmis durumda. bu habis bir ur gibi bir sey. kanser metaforunu toplumlar icin kullanirsak tam anlamiyla kanser. kontrol edilmeyen bir buyume var. aslinda buyuyen hicerlerin de islevi oldugu da kuskulu ancak butun organizmayi bloke edebilecek guce ulasabilyor vs vs . korkunc bir trajedi. bu bir sey.

Hejare Samil in yazisinda benim begenmekte israr ettigim sey, yanlgi da olsa LIDERI, LIDERLIK yapamasi gerekirken Turklere zarf atan ekibi elestirme misyonudur. Barzani talabani (hasan cemal ile konusma tazina bakin, koy agasi gibi-kusura bakmayin fakat ilk kez turklerin asiret asagilamasini hatirlatiyor) boyle liderler kendi adima bir halta yaramaz. mazleme bu merihten kitle ve onun urettigi lider mi getirelim sana diyene hak veririm. zaten bu sebeple liderden cok onlari ureten bu malzemeye yonelik dusunceleri destekleyen bir misyonu tutturmaya cabaliyorum. toplumlarda sokaklari alanlari dolduran kitlelerin oyla veya sayiyla mesruiyet gucu oldugunu hatirlayip, asil zihinsel degisikliklerin orta sinifin isi oldugunu farkedip Hejare Samil in lider elestiren, lider kultunu yipratan ancak gene de bu mekanzimayi tumuyle red etmeyen yazisi ilslevsel oluyor. yani liderlere orta sinifin ayar vermesi (destek de bu isin basinda geliyor- destek sadece kuru siki taraftarlik degil, onlarin beceremedigi kadrolasmayi asagidan yulkari kurma isi de bizim gorevlerimiz arasinda-aramizdan MESHUR olacak kisler ciktiginda ister istemez o kislerle kristalize olan gorsulerimize kulak vermek zorunda kalacaklardir) bu acidan burdaki tartismalar koselerde olusturlan yeni kultur eninde sonunda topraktan cikacak fidelerin tohumu sayilabilir. yada benim husnu kuruntum. uzak bir hayal bile olsa rahatlatici. hurmetler
 Yorum #18  | 17 Kasım 2012 05:36 | Alıntı     

Nikitin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
H Saleh,
aslinda son iki yazin enfes, Tamamen katiliyorum. H Samil'e de haksizlik yapmamaliyim, Barzani net bir say demediginden belki toplumun yarisi böyle anlayacak. Dolayisiyla insan anladigi bicimiyle tenkit eder. Liderler sacimle gelmedigi icin bize dayatilanlider malzememiz
bu kadar!
 Yorum #19  | 18 Kasım 2012 22:44 | Alıntı     

seran

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayın Barzani söylediği sözün nereye varacağını iyi bilen bir liderdir. Kaldıki Sayın Barrzani bu söyleşide açıkça her iki taraftan savaş ve barış yanlıları olduğunu belirtiyor. Hasan Cemal'in PKK de barış yanlısı varmı sorusuna Sayın Barzaninin EVET diyerek cevap vermesi PKK savaş istiyor söylemini çürütüyor. Sayın Şamil size göre PKK içinde savaş isteyen taraf yok mu? bu soruya vereceğiniz cevap herşeyi açıklayacaktır.
 Yorum #20  | 13 Nisan 2015 10:18 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra 50 mg online cialis vs viagra viagra synthesisclomid use in men Clomid clomid checkaccutane attorney california claravis neuropharmacology accutane dandy walker syndromepropecia estrogen effects Propecia use propecia and rogaine togethercialis affiliate program tadalafil cialis side effect
 Yorum #21  | 19 May 2015 19:00 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
FEMALE REPRODUCTIVE SYSTEM broids Benign tumors in the uterus.In fact he had already tested the main conclusions of De Motu Cordis years earlier in during a London lecture designed to test the waterand he had indeed received criticism then which only strengthened his resolve.g.Hounsfield volunteered to be the guinea pig for the brain and body scans himself claiming that he could see his pub lunch of ale and potato chips in the latter. Buy Cialis Online crepitusa biological response modier that is made by lymphocytesLook for elevations in cardiac enzyme levels and erythrocyte sedimentation rate.For example if initially the walls of the container are hotter than the gas the particles colliding with the wall on the average pick up energy from the vibrating molecules in the wall.
 Yorum #22  | 5 Haziran 2015 19:48 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Three key elements need to be determined events before during and after the syncopal episode.As insulin is given it causes a shift of potassium into cells resulting in a hypokalemia and this can happen very rapidly. priligy levitra e.LFTs are often elevated.First treatment step is to lower BP usually with IV medications.A
 Yorum #23  | 26 Haziran 2015 17:26 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
A B A from Daffner RH ed.A stretched or compressed spring contains potential energy that is work can be done by the stretched spring when the stretching force is removed.J.menorrhagia Abnormally heavy or long menstrual periods. cialis for sale B chest radiograph upright showing bilateral subdiaphragmatic intraperitoneal air.The authors concluded that increased TNF production is a likely cause of weight loss in patients with COPD suggesting a systemic inflammatory component even in clinically stable COPD.
 Yorum #24  | 7 Eylül 2015 08:18 | Alıntı     

buy cheap cialis

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
buying generic cialis <a href="http://canadianpharmacyusa24h.com/#cialis-coupons-printable">
cialis com coupon</a>, cialis cost without insurance <a href="http://canadianpharmacyusa24h.com/cialis-without-a-prescription.html&
quot;>cialis testing</a>, cialis 5 mg best price usa <a href="http://cialisusapills.com/">cialis test positive</a>, cialis free coupon <a href="http://ow.ly/RPigm">can you fail drug test cialis</a>, cialis sales <a href="http://www.hkcollege.net/link.php?url=http://canadianpharmacyusa24h.c
om/">will i pass drug test cialis sample</a>
 Yorum #25  | 16 Ocak 2016 02:49 | Alıntı     

JoseMYPE

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71508, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 177574247,
However drop the combining vowel if the sufx begins with a vowelfor example gastritis not gastroitis.This is known as internal radiation therapy or brachytherapy.For all its other achievements however the medicine of Ancient Rome will always be dominated by Galen. venta de kamagra por internet COLUMN I COLUMN IIThe stomach Figure has three main parts fundus upper portion body middle section and antrum lower portion.The power of positive thought was the hallmark of the work of Norman Vincent Peale.Not surprisingly they found that diabetic patients rated kidney disease and blindness as the two most important complications of their condition.However any level of physical activity can potentially have health benefits. furosemide 40 mg canadian pharmacy .Rupture of an AAA a.In Kliegman RM Behrman RE Jenson HB Stanton BF eds.Replacement of traditional lms with digital equivalents I.Clots are involved in many medical emergencies including myocardial infarction stroke and deepvein thrombosis.Clin.FIGURE generic cialis reviews A.Larger series would be helpful to define the benefit of this procedure.Most people are allowed to move their knee right after surgery to help prevent stiffness.Outlook Prognosis Duchenne muscular dystrophy leads to quickly worsening disability.You may receive medicine to help you feel sleepy and less anxious or your doctor may suggest an open MRI in which the machine is not as close to the body.He smokes one pack of cigarettes per day and has a to packyear history.. generic viagra canada price A pacemaker can help treat slow heart rates or help both sides of your heart contract at the same time.Kiely et al.B.Often performed with concur rent PCI or for patients being considered for revascularization with CABG.LPif meningitis or SAH is suspected Quick HiT Locked in syndrome Mimics coma because patients are completely paralyzed with sparing of muscles required for respi ration blinking and vertical eye movement. kamagra venta sin receta would head the shortlist.plegia paralysis loss or impairment of the ability to move parts of the body hemiplegia Affects the right or left half of the body and results from a stroke or other brain injury.Diagnosis


--------------------
How Do You Take Zithromax generic viagra Propecia Bon Prix Pharmacie Achat
 Yorum #26  | 18 Ocak 2016 23:16 | Alıntı     

Robeneucky

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 36063, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 167468762,
thoraco chest thoracotomy thoracic tonsillo tonsils tonsillectomy The oropharyngeal palatine tonsils are removed.There is good evidence that ECT works but relapse tends to happen in six months. accutane 30mg buy no script Symptoms may include frequent urination and pain in the lower abdomen or lower back area.These phenomena are first translated into electrical signals which then carry information about the intensity Physics in Biology and Medicine.Is PE a serious condition Premature ejaculation occurs when a man ejaculates uncontrollably before or soon after sexual penetration.Which tumor develops from a dysplastic nevusRecall that the primary appraisals are what we think about the stressor while the secondary appraisal is about the resources.gravida pregnant primigravida A woman during her rst pregnancy primi means rst. propranolol G.enlargement of the liver hepatob.Basal ganglia b.Initiate medical therapy immediately. buy viagra in ontario pIts the same kind of physiologic arousal but a different appraisal so you get a different emotional state.The urologist may analyze various urine specimens as well as a specimen of prostatic fluid obtained by massaging the prostate gland during the DRE.Over the following decade portable defibrillators appeared and were soon being carried by most ambulances and emergency medical transports.Quality control of programmes across the UK has not yet been addressed.Cigarette smoking by far the main causative factor in chronic obstructive pulmonary disease contributes to the increased risk of respiratory and many other nonrespiratory conditions often associated with ageing.The bers of cardiac muscle are branching bers and are found in the heart.CAD risk is primarily due to the LDL component because LDL is thought to be the most atherogenic of all lipoproteins. cialis 2.5 mg from canada Lecture Fire in the BellyThe GI System W Right before the food gets to the stomach we have an esophageal sphincter.The resolution of the AFM instrument is comparable to that of the electron micro scope with a very important advantage.At lunch he leaves class early to test his blood sugar and does the same calculations as at breakfast.Natl.new complex is made manifest by a change in the scattered light.Receptive fluent aphasia b. cialis lily brand soft tabs Vital signs are as follows BP pulseEmergent delivery of IV medications particularly in cardiac arrestif feasible it is generally preferable to have a central venous catheter over a peripheral catheter for the administration of drugs in cardiac arrest because the medication is deliv ered to the heart and the arterial vasculature more rapidly..Update Date Updated by Todd Gersten MD HematologyOncology Palm Beach Cancer Institute West Palm Beach FL.


--------------------
Three longitudinal studies have estimated incidence rates of ED in men with diabetes. viagra Cirrho means yelloworange which describes the livers color caused by fat accumulation.
 Yorum #27  | 20 Ocak 2016 06:25 | Alıntı     

WillFles

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67264, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 271431545,
A patients medical status and medication use change over time.Note Clinical practice guidelines are guides only and may not apply to all patients and all clinical situations. cytotec sale treatment Treatment is symptomaticthere is no curative treatment.Scientific researchers peering into microsocopes recorded all sorts of new bacteria yeasts protozoa singlecelled animallike organisms microworms and others.Oxford during the troubles of the English Civil War settled there for a time and spent his later years in retirement back in London.Acetaminophen overdoseEmail this page to a friendShare on facebookShare on twitterBookmark SharePrinterfriendly version Acetaminophen Tylenol is a pain medicine.Radiofrequency catheter ablation of one arm of the reentrant loop i.Forms of Energy speak of people as being full of energy.These factors are not necessarily causes of prostatitis. propecia halcon Low blood pressure hypotension can be caused by age illness or blood loss and may result in dizziness fainting and in extreme cases shock.Prolonged acid reflux may eventually lead to esophageal strictures.b.promotes growth and maintenance of male sex characteristicsRemove the allergen if possible. buy viagra on line Yellow bone marrow is composed of tissue.The patient becomes resistant to the action of a drug as treatment progresses.Epigenetic transmission of the impact of early stress across generations.It inhibits the production of natural growth hormone.Subcortical area Diseases of the Central and Peripheral Nervous Systems DiSeaSeS of the CeNtral aND PeriPheral NervouS SyStemS l c. where to buy lasix in europe As explained to me if you are going to sneeze grasp your head with both hands perhaps while holding a tissue to your nose to prevent the head from moving radically.th ed.D.A physician who specializes in diagnostic radiology radiAt this point you should also look for secondary causes of HTN order aldosterone renin and thyroid function studies.These electrons are free to move within the metal and specifically can move in response to an electric field including the electric field of a light wave. canadian pharmacy online cialis It will be helpful to your health care provider if you can describe your symptoms accurately.Temozolomide chemotherapy alone versus radiotherapy alone for malignant astrocytoma in the elderly the NOA randomised phase trial.Each chapter contains a brief review of the background physics but most of the text is devoted to the applications of physics to biology and medicine.An external microphone and speech processor pick up sound signals and convert them to electrical impulses Figure A.


--------------------
Cialis Super Active Generique Purchase Cheap Amoxil Amoxicillin Dosing In Neonates
 Yorum #28  | 20 Ocak 2016 14:25 | Alıntı     

MelvMeeva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 15622, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 162323465,
cystoscope generic levitra on line Eltz Stephanie Slon and Nissi Wang.Has been found to have good sensitivity and specificity b.hepatomegaly pharmacy viagra candia Lee Y.BKCa channels are formed by two subunits a poreforming subunit and a modulatory transmembrane subunit.The body of an animal contains internal thermal energy E t which is the product of the mass and specific heat and chemical energy E c stored in the tissue of the body. where can i buy furosemide in the uk If not successful we use neuromuscular therapies such as pelvic muscle physical therapy amytriptiline or gabapentin.The mg tablets are imprinted with Lasix on one side.No said my doctor.Dislocated bones do not articulate with each other.In this form of therapy the child uses play with toys to express conicts and feelings that he or she is unable to communicate in a direct manner. generic kamagra An inflatable bag is located in the dashboard of the car..T increases metabolism in cells.and McKinlay J.He gathered knowledge from all manner of sources including gypsies outlaws old wives and farm workers. nolvadex uk paypal General characteristicsValVular heart DIsease mitral stenosis a.Avoid all strenuous activity.PSYCHIATRY I NTRODUCTION You will nd this chapter different from others in the book.


--------------------
a..Figure from Applegate E The Anatomy and Physiology Learning System ed Philadelphia Saunders.Figures and vardenafil vs viagra The wings of most insects are designed so that during the upward stroke the force on the wings is small.
 Yorum #29  | 21 Ocak 2016 00:32 | Alıntı     

VincGype

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 40596, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 381436873,
HgbPsychiatric causesdepression most common cause anxiety and somatization b. body building forum clomid The popular press often talks about how negative thoughts or personality styles can cause cancer despite a clear lack of evidence to support this claim.Overall depending on the methods and circumstances variolation was estimated to reduce the death rate from smallpox from as high as one in three to one in or below.IN VIVO Literally in living tissue.See Chapter for vaccination recommendations. prednisone without prescription canada treatmentBy the late New Kingdom years ago he was regarded as a full deity Eat drink and be merry for tomorrow we shall die IMHOTEP BELIEFS AND TRADITIONS TO and the son of Ptah the creatorgod or fashioner of the universe and benefactor of craftspeople.Caused by the human skin mite Sarcoptes scabiei var hominisA stretched spring.SCitalopram reduced the mRNA expression for the DNA methyltransferases Dnmt and Dnmta and reversed hypermethylation leading to increased p expressionIf you have diabetes it is likely your health care provider told you how to spot the warning signs of DKA. how buy viagra internet A heart attack occurs when blood flow to a part of your heart is blocked for a long enough time that part of the heart muscle is damaged or dies.innermost meningeal membraneIf you experience physical or psychological changes when taking this medication notify your doctor.DIGESTIVE SYSTEM pancreatic cancer Malignant tumor of the pancreas.in mesenteric veins inferior vena cava renal veins or cerebral veins. cialis 1 to 2 days shipping For example an osteosarcoma is a malignant tumor of bone.Wolfson N.In six weeks CHANCES OF SURVIVING SURGERY BEFORE ANTISEPTICS ARRIVED against all odds James was infectionfree and able to walk on two good legs.You will learn about different types of cognition and you will be exposed to some examples of cognition.Before the procedure you may have the following tests A urine test checks if you are pregnant. viagra samples from pfizer HThe cerebellum functions to coordinate voluntary movements and to maintain balance and posture.


--------------------
Beipackzettel Viagra Online Kamagra Oral Jelly Gunstig levitra samples overnight Cipro And Amoxicillin Toghter Consejos Uso Viagra
 Yorum #30  | 21 Ocak 2016 17:06 | Alıntı     

BrenDeatte

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 16178, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 215762545,
While Hippocrates lectured in Ancient Greece see pp.Radiology The Basics and Fundamentals of Imaging.Usually due to clerical error. canadian pharmacies cialis Do not stop taking your medicines without talking with your doctor first.c.This led to experiments with mice that traced the source of new healthy blood cells to the bone marrowand to hematopoietic stem cells.This disorder is rare in children. propecia cancer de prostata Greenberger and Padesky Mind over MoodLymphocytes B cells B cells B cells T cells T cells Lymphocytes Fibrous capsule Lymphatic T cells vessel carrying lymph into node Macrophages Lymphatic vessel carrying Valve to prevent backflow lymph away from node FIGURE Lymph node containing lymphocytes B cells and T cells and macrophages. levitra on line Weide B.Parts of Soranus Gynaikeia were adapted in the th century by an author named Muscio Mustio and were again recycled in the th century by Eucharius Rosslin also known as Rhodion see below.it was discovered that LysRS can induce cancer cell migration through interac tion with the kDa laminin receptor LR a further component of the translational machinery that is con verted from ribosomal subunit p upon laminin signaling.Inc.In order to know how organs function in both health and disease it is important to appreciate the workings of their individual cellular units. over the counter cialis walgreens Immunol.Systemic effects of hyperglycemia and hypogonadism contribute to the development of impaired vasodilatory signaling smooth muscle cell hypercontractility and venoocclusive disorder HidalgoTamola and Chitaley Malavige and Levyhistrionic canada pharmacy viagra By rotating our hand we observe that the force is greater when the palms face the direction of motion.In he carried out a trial at a farm at PouillyleFort near Melun southeast of Paris.This will make your adolescent more upset and anxious.Viruses can only multiply by invading living cells.


--------------------
The magnitude of the velocity is called speedSally complained of pain in the area surrounding her navel. brand viagra overnight delivery Reverse transcriptase inhibitor

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: