Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Kürdler Silah Bırakamaz – Hejarê Şamil  


30-08-2012, 21:51 Kategori: Yazarlar » Hejarê Şamil  
Kürdler Silah Bırakamaz – Hejarê Şamil

Kürdler Silah Bırakamaz!

Hejarê Şamil


TÜRK TOPLUMUNU KORKU SARDI

Son aylarda Kuzey Kurdistan halkının gaspçı Türk rejimine ve TC adlı siyasi şer düzeninin çağdaş sürümü AKP devletine karşı gösterdiği direniş ve bunun paralelinde Batı Kurdistan’da Kürdlerin siyasi statü kazanma yolunda attıkları emin adımlar Türk ırkçılığını azdırdı.

Öfkeli, çaresiz ve saldırganlar. En önemlisi de korkuyorlar. Öyle bir korkuyorlar ki…

Faşisti, dincisi, dinsizi, liberali, sözde demokratı, insan kategorisine gireni, insanlıktan nasibini almamışı, eşiyle geçimsiz olanı, babasına küseni, işçisi, köylüsü, sosyalisti, muhafazakarı, devletinden hazzetmeyeni, devletine tapanı, her türlü “p”lisi, “p”sizi, tatilini 7 yıldızlı otellerde yapanı, acından ağzı kokanı… Kürdün özgür olma ihtimalinden Allah’ından korkmadığı kadar korkuyor!

Gaddarlık korkaklığın anasıdır.

Kürdler böyle bir ‘bilim dışı’ toplulukla karşı karşıya olduğunu yeni yeni anlıyor.

İnandırılmış Türk toplumunun insani anlamda bir suçu yok elbette ki. Bu toplumdaki sıra neferlerinin fizikleri suçlu değil yani. Kirletilmiş ruhları, ‘Kürd haklarının inkarına’ dayalı ırkçılık şırıngalanmış beyinleri, fiziklerini sürekli insanlık suçu işlemeye, kafatasçılık yapmaya teşvik ediyor.

‘Varlıklarını armağan ettikleri’ devletlerinin çökeceğinden korkmak; onların olmayan topraklarda onlara ait olmayan hakimiyetin sonlanacağından korkmak; sahte ‘dünyaya bedellik’ psikolojisini artık gelecek nesillere taşıyamayacaklarının utancını yaşamak ve gelecekten korkmak, 80 yıl boyunca Kürdün sırtında geçirdikleri keyif û sefanın nostaljisi ile toplumsal kriz geçireceklerinden, kendi köleleriyle eşit olabilme hissinden korkmak Türk insanının nasıl bir zulme müptela edildiğinin açık göstergesidir. Ve bu insanlara el uzatmak insanlık borcudur.

KÜRDLER TÜRK TOPLUMUNUN DURUMUNU ANLIYOR

Kürdler Türk toplumunun bu durumunu anlamaya başladı…

Kendinden habersiz bu topluluğun akli evvel yönetici ve yazar kümesinin durmadan Kürdlere yol göstermesi ve akıl vermesini eskilerde esefle karşılardık, şimdi Allah bu bendelerinden affını esirgemesin diyerek dualara duruyoruz. Kimse kusura bakmasın, Türk baş bilenlerin yaşadıkları bir tür sapkınlık halidir.

Kürdler, her bir Türk insanının iyi, samimi, akıllı, insancıl hatta çok çok mutlu olmasını istiyor. Böylesi niteliklere sahip muhatapla sorun çözmek kolaydır çünkü. Kürd halkı, özgürlüklerini engelleyenin “devlet” = “hükümet”, “ordu”, “yargı”, “basın” isimli dörtlü çetenin değil aslında bu çeteye gönül vermiş Türk toplumu olduğunun da farkına vardı. Irkçı dopinglerle ayakta tutulan Türk toplumunun, Kürd özgürlüğünün baş düşmanı haline getirililiği artık anlaşılmıştır.

Kürdün özgür olma ihtimalinden Allah’ından korkmadığı kadar korkan bir toplulukla işimiz çok…


TÜRK BASINI

Aklı başında insanlar, Türk basınını sürekli “apoletli basın”, ‘devletten fazla devletçi” olarak tarif ettiler.

Bunlar çok şablon tariflerdir ve medya patronlarının durumun böyle olduğuna itirazları da yok.

Kanımca, Türk basınını daha insani/manevi kelimelerle tanımlamak gerekiyor:

Türk basını alçak ve namussuz bir basındır.

Namuslu ve namussuz veya yüce ve alçak olmak insani hali ifade eder.

Her kelimenin taşıyabileceği bir yük var, fazla anlam yüklerseniz meramınızı taşıyamaz. Kelime bulmakta çaresiz olduğumuz için ‘namussuz’ ve ‘alçak’ kelimelerini kullanmak zorunda kalıyoruz.

Türk basınının genel durumunu ‘Namussuzluk” ve “Alçaklık” sözüyle ifade etmeye çalıştığımızda bu kelimelerin anlam sınırlarının sağında solunda çatırtılar duyuluyor, çatlaklar oluşuyor. Kelimeler anlamı kaldıramıyor yani. Sırtına taşıyabileceğinden on kat daha yük indirilmiş bir canlının çaresiz iniltisini duyuyor gibi oluyoruz.

Türk gazetecileri; yıllar boyunca ‘devletin bekası’ için Kürdlerin kendi dillerini unutması mücadelesini verdiler, Türk devletinin selameti için Kürd varlığını inkar ettiler, ‘Yüce Türk milleti’nin çıkarlarından dolayı Kürd olmaktan başka hiçbir suç işlemeyen insanlarımızın işkenceden, dayaktan geçirilmesine önayak oldular, soydaşlarımızı fiilen faili meçhule (malûma) göndermek için kafa çatlattılar, kalem oynattılar, çabaladılar yani…

Şimdi ne yapıyorlar?

Kuyrukları kapı arasında kaldığından “barışçı” kesilmişler. Dün Kürd “barış” dediğinde ‘ne barışı, barış iki farklı güç arasında oluyor, bizler bir bütünüz’ diyenlerin şimdi iki farklı gücü ‘barışa’ davet etmesi ne ironik, değil mi?

Türk merkezi basınında bilinen birkaç istisnai isimden gayri basın ordusunun tamamı insanlık münafığıdır.

Yıllar boyunca Türk devlet namussuzluğunun borazanlığını yapanlar birden bire ‘eşit vatandaşlıkçı’ kesildiler. Canavar devletin bekçiliğini yapan bir yazar, neden ‘gönüllü birliktelik’, ‘eşit vatandaşlık’, ‘Kürdlerin hakları’ sözlerini kullanma ıstırabına katlanır sizce?

Yanıt tekdir: ‘Devletin bekası ve sahte milleti ayakta tutmak’.

Türk yazarlar dünyasında ‘demokrasiye evirilmeler’, 1990 başlarında PKK’nin etkili vuruşları ve ülkemizin Güney’inde Kürd özerkliğinin belirmesiyle başladı.

Kimsenin kuşkusu olmasın; Federal Kurdistan’ın pekişmesi, Kurdistan’ın Batısında ‘2.Kurdistan’ın belirginleşmeye başlaması, Kuzey’de PKK’nin söylemde ‘demokratik özerklikçi’ de olsa eylemde muhtariyetçi darbeleri ve en önemlisi Kurd milletinin kefenini yırtarak ‘meftun edildiği’ ölü toprakları üzerinden atması Türk basını ve yöneticilerinin önünde ‘demokrasi havarisi’ kesilmekten başka bir yol bırakmayacaktır.

Dün ‘Bu ülkede herkes eşittir’ diyenleri bugün “Kürtler ve Türkler aynı ülkede yaşıyorlar ama aynı haklara sahip değiller” sözünü söyleyecek noktaya getirdik. Onları bu noktaya Kürdler direnerek getirdi!

Bu demokratikçe kelimeleri, ‘bölünmez bütün’ olan devletlerinin bekası için her şey mubahtır düsturuna göre söylediklerini düşünüyorlar ama Kürd milletine öncüllük etme gücünü kendinde görenlerin Kürdistan’ın özgürlüğü için her şeyin mubah olduğu anlayışını benimsediklerini de anlamış olmalılar.

Türk ırkçılığının demokrat postlu borazanları bir de şunu anlamalıdır: Türkün Türkiye’sinde hiçbir şeyin insanlık için olmadığını biliyoruz. Faşistlik devlet için, dindarlık devlet için, solculuk, sağcılık, demokratlık hatta alçaklık ve iyilik devlet için düsturuyla yaşadığınızı da öğrendik. “Az devlet” diyenlerin bile bunu ‘devletimiz elden gitmesin’ anlayışıyla söylediğini de çözmüş bulunuyoruz.

Siz yoksunuz, diliniz yoktur gaddarlığını tarihin bir ayrıntısı olarak geçiştirmeye çalışanların ‘İkinci Kurdistan’dan sonra Üçüncü, Dördüncü Kurdistan ‘tehlikesinin’ savaş meydanının karşı tarafından gelen adım sesleri altında Kürd siyasilerden kopya çektikleri içi boş Türk-Kürd eşitliği, gönüllü birliktelik tezleri ile meydan sulaması utanmazlık ve hayasızlıktır.


SİLAH BIRAKMA MESELESİ

Kürdler silah bıraksın deniyor. Neden efendim?

Çünkü bu silahlarla insanlar öldürülüyor deniyor. Pekâla.

Kürd/PKK silahı ile şimdiye kadar kaç kişi öldürüldü? Yüzde doksan dokuzu Kurdistan’daki TC alçaklığının koruyucularından teşekkül eden asker ve polisler olmakla maksimum 10-15 bin kişi.

Türk / TC silahı ile öldürülen Kürdlerin sayısı ne kadardır? Yüzde doksandan fazlası sivil insanlar olmak üzere en az 500. 000 insan! Yani yarım milyon Kürd! Zilan’da 50 bin (Türk resmi rakamlarına göre 15 bin), Dersim katliamında en az 40 bin (resmi rakamlarda 13 806), 21. yy.ın sonlarındaki faili malumlarda 30 bin (Türk resmiyetinde 17 bin)….

Ayrıca ‘merhametli’ Türk’ün devletinin silahı altında milyonlarla (!) Kürd, zindanlarda sadece Kürd oldukları için çürütüldü ve çürütülüyor.

Eeee?

Şimdi kim önce silah bırakmalıdır?

Bir Türk insanının; siyasetçi olabilir, yazar çizer olabilir, her şey olabilir…, Kürd’e ‘silah bırak’ deme hakkı olabilir mi? Böylesi bir talep utanmazlık değil de nedir?

Bugün Türk basınında aşağıdaki içerikte cümleler başını alıp gidiyor:

“Bugün Kürt sorununun gerçekten çözülmesini isteyen, PKK’yla yakın siyasi, ideolojik ilişkileri olan, en azından sesini o dağlara duyurabilen, siyasi partisine oy veren kesimlere düşen en öncelikli görev de PKK’nın devrimci halk savaşı adına yükselttiği şiddete karşı ses çıkarmaktır” (Radikal'den).

Devlet bekacılığından beslenen ve devlet bekacılığını besleyen böylesi utanmaz önerilere karşı 80 yılda yarım milyon kardeşi öldürülmüş, milyonlarla kardeşi işkenceden geçirilmiş ve direnmezse Atatürk, İnönü, Çiller ve Erdoğan devletçiliğinin işkencelerine maruz kalmayacağının hiçbir garantisi olmayan Kürd’ün melun Türk devletinden şunu talep etmekte yerden göğe kadar hakkı var:

Kürd silahları bırakmadan önce;

1.Kürd ulusunun gasp edilmiş tüm hakları eksiksiz olarak iade edilecektir.
2.Anadilde temel eğitim hakkı ‘amasız’ tanınacaktır.
3.Kürd halkının siyasi statüsünü belirleme hakkının yalnız ve yalnız kendine ait olduğu Türk devleti tarafından taaddüt edilecektir.

Bir de Türk yazar çizerlerin “Türkler ikna edilmeli” safsatası, kandırmacası var. Bu, utanmazlığın başka bir zeminde dışavurumudur. Ey yazar efendi, sen kendin ikna oldun mu? “Kürd’ün de özgür olmaya hakkı var”a kendini ikna ettin mi?

Ar damarı kırılmamış bir Türk yazarın Kürdden hiçbir ama hiçbir talebi olamaz. Buna hakkı yoktur. Taşeronluğunu yaptığı devletinden talepleri olabilir belki. Şunu talep edebilir mesela: savaşa, şiddete bakmazsızın, Yeni Anayasayı beklemeksizin Kürd halkının doğuştan gelen tüm haklarını eksiksiz olarak garantileyen bir Barış Paketi açıklanmalıdır.

Böylesi bir Paketin açıklanması şiddeti tümden durdurmaz ama bir nebze de olsa huzur getirir ve en önemlisi de daha ileride yapılacaklar için düşünme fırsatı/zamanı kazandırır.

Hejarê Şamil
hejare_shamil@hotmail.com

https://twitter.com/hejar_shamil


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 33)
  |   Okuma: 5569   |   Yorum: (128)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 27 Ağustos 2012 21:37 | Alıntı     

Merdan_

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Türk basının son süreçteki tavrı gerçekten tiksinti verici. Gerçi bir yönüyle bizim için bir yol gösterici-gösterge oluyor. Ama insanlık açısından rezalet ötesi.

Aynı hususta görüş belirten sayın M. Latif Yıldız'ın 'Çifte Vicdanisimli yazısını da tavsiye ederim:
http://www.yuksekovahaber.com/yazi/cifte-vicdan-2904.htm

Aslına bakarsanız, türkiyede herşey rezilleşiyor. İnsanlar arasını ilişkiler tamamen yalan ve sahte davranışlar üzerinden yürüyor. Daha dün Kemalist olan ve şimdiki iktidar destekçilerini 'Takunyalı' 'Hamam Böcekleri' diye sıfatlandıranların büyük çoğunluğu takunyalı ve hamam böceği oldu(kendi deyimleri). Şu andaki iktidar sahiplerinden, şu anda bile içten-içe nefret eden adamlar, sırf menfaatleri gereği göstere-göstere namaz kılmaya gidiyor. Camiye gitmek ve hatta ondan da önemlisi, bütün çevreye göstererek, herkesi haberdar ederek camiye gitmek artık moda oldu. Allah da ben de biliyorum ki içlerinde samimi müslüman sayısı bir elin parmağını geçmez.
 Yorum #2  | 27 Ağustos 2012 23:43 | Alıntı     

emir serhat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tek kelime ile harika bir yazi mamoste
 Yorum #3  | 28 Ağustos 2012 07:54 | Alıntı     

Ducardin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Samimiyetine inandigimiz Birkac Turk yazar bile Kurd'u lince cikmis kahpe guruha tozkonduran
varmi allah askina????
Fethullah Gulen'in POLIS'i guzetiminde sk'ta linc edilecek Kurd arayan guruh'a ses cikarmiyan
Turk gazetecisinden hicbir beklentimiz olmamalidir. Kadri Gursel bile Kucuk Turklestirilmis Diktator sahte Dindar Tayyib Rejimine akil vermeye calisiyor...
Bréz Héjar'in'dedigi: Ardamari catlamamis tek bir Turk yazar varmidir,bence yoktur. Namuslu
Yazarlari teker teker isten uzaklastiriyorlar.
Antepte hem Halkimizi katl ediyor hemde Bati Kurdia'yi Isgale gerekce yaparak kan uzerine
kamuoyu olusturmaya calisan Turkcu Sahte Dindar Turk Rejimine karsi Durmali Kurd Halki!!!
winked winked winked
 Yorum #4  | 28 Ağustos 2012 14:11 | Alıntı     

Erkan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Gelek Sipas Heval Śamil te dilemin da će derbas dibun jibo va duśmine xinxar te tev haniye ziman her biji jitera....ez gav entelektuele kurd e weha dibinim gelek keyv xes dimim..jibo ku te gotibun Medyaye tirkan tev keleme xe ser tinebuna kurd kar tinin u van śekza u van medya be serev u Alćak ji raste alcake mezin T.C u medya wi ne...tev tirsa wa kurd bigiśin azadiya xe ..
le alcak u serevsize meye kurd ku partiye tirka u nav refe wan ji ci girtine bila ewji zanibin de roja wa ji were ćawa bi dusmun ra sere biraye xe namusiziye u be serefiye Qirine de gele kurd de wa mehkum bike...her silah berdan tu car gerek ne berdan...zarok u kec u xort kurd hezara deste jontirka hatiye ketilkirin ka ki silah berde ! gerek jontirk nava axa kurdistan e leskere xe tev vekiśinin u de ewćax kurdara ronin ya sert u merce kurda kebul bikin ya ji em tirkara naxazin bijin...gerek biryara me kurd yekbe..kurde ku hatine aliye metropole tirka bi keyf a xe natine tev siyaseta tirk u sebeb e wi sere kurdistane u sala 1924 ćara virda ku ev cumuriyeta sextekar će haniye sere kurd..ser axa kurd kurda kust u male kurd talan kir..ve ga dibejin hekariye petrol heye here bizina kor hewusiye danua..petrola kurd bibin u bifrośin u kurda bonbe baran bikin her dem tirk u dusmune perce kurdistane tev weha kirine..u weka ejdade me dibeje tu car dusmun bawer mekin ..ber cave weji hezar car deste xe kur hane xin ji tu car bawer mekin ji ber ku tunebuna kurd her roli karin bilizin ev dindare wa ji u raste waji tev weha kirine sere me...cisa ji gelek sipasiya te dikim ku va leystoka u va direwe dusmun xelke me kurd ra haniye bi bira wa sipaz biji kurdistanek ser buxe u azad...
 Yorum #5  | 28 Ağustos 2012 15:22 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Alt yada ùst kimlik.oteki quzilqurt tùrlerinin hepisine hayir.Kùrd ulusunun sahip oldugu ulusal haklarin tek bir farkliligi tirklere haram ve yasak.Ya Kùrd ulusunun kendi iradi ozgùrlùgù. yada tirk denilenlerin biz Kùrdler gibi ,ya hero ya mero deme yùrekligini gostermaesi lazim.Caresizligin verdigi i§birlikçi onerilere ve biz Kùrdleri kùçùk dù§ùrùçù yabanci modellere hayir.YA AZADI .YA AZADI.Sinirlari,bayragi ve silahli kùvvetleri Kùrd olmayan devlet biz Kùrdlerin devleti deyildir.Kùrd ulusu evladlari var olan onur kirici esaret yerine ba§ka bir esareti ve ulusal zùlmù kabullenmek için ,olùme ni§anlayip mùkkades kùrdistan için heba etmeye gondermedi.Kùrd ulusunun fedakàr evlatlarinin kaan parasi,YA AZAD KùRD YA AZAD KùRDISTANDIR.a§agi kimlik adil ve vicdani ise ,KùRDLùK ve KùRDISTAN ùST KIMLIK.tirkler alt kimlik.tirk korkaktir.Babahindi gibi te§kele yapar.Kùrdin ofkesine serbestlik olsun bunlar geldikleri yere bile kaçamazlar.Kùrd ulusunu sevince bogan,Kùrd savascilarina selam olsun.Kalbimizin FUATINA gomdùklerimiz.fedakarliginizin kar§iligi rahat ve tasasiz uyuyacaginiz KùRDISTANDIR.Sizin bize caninizla sundugunuz vatan.
 Yorum #6  | 28 Ağustos 2012 16:36 | Alıntı     

R. Celik

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hejar`i Heja,
düsünceleriniz ve degerlendirmeleriniz coook yerinde ve coook haklisiniz.
Gecenlerde Dicle TV nin müdürü, sayin Hasan Sancar: Kürdlerin türkiye deki nüfusu = 28 milyonun üzerinde dedi. Yani Anadoludaki Kürd nüfusu, burdaki Türk nüfusundan fazla geliyor. Bu "namussuz ve alcaklar" diye nitelendirdiklerinizin korkusu iste burdan kaynaklaniyor.
Size tesekkür eder, basarilar dilerim!
Saygilarimla!!!
 Yorum #7  | 29 Ağustos 2012 05:09 | Alıntı     

marpac

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Elbet bir gün kürdistan kurulacak buna inanın.Nede olsa burada amerikanın ihtiyacı olan bir kukla devlet lazım.israilin yedeği olacak yani.tatataam sürpriz işte tamda ihtiyaç anında kürdistan devrede bravo sizlere. Yalnız anlamadığım birşey var. Siz ciddi ciddi iranın ve rusyanın siiz bu topraklarda devlet olarak barındıracağınımı sanıyorsunuz.Sizde çok iyi bilirsiniz ki PKK allahtan korkar gibi korkar iran ordusundan. O yüzden fazla havalanmayın oturun oturduğunuz yerde...
 Yorum #8  | 29 Ağustos 2012 06:01 | Alıntı     

Kurdekê Bêaqil

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Benim dile getirmek istediğim bir konu var; Kürdlerin birleşememe sorunu... bu neyden kaynaklı tabiki para konusu evet basit görünebilir fakat her kürt genci ailesine bakmak için metropollere akın ediyor ve orda istemese de türkleşiyor kürdlüğünü unutuyor. Eğer böyle birşey sağlanırsa yani Kürdler Kürdistanı kuracaksa tabiki garanti isteyeceklerdir heleki paradan, rahatlıktan başka gözü bişey görmeyen Kürdler.. Bence birleşememe sorunu budur ve eminim ki hiçbir zamanda tam olarak birleşemeyecektir. Çünkü o kadar farklı görüş varki islamcısı, sosyalisti, alevisi, pkkcisi, barzanicisi, bdpcisi... Birinin tüm bunları görüp atatürkün yaptığı gibi (önce öyleymiş gibi, sonra kurgulanan asıl plan) Kürdleri kandırması lazım yoksa birlik gerçekten zor. Tek bir görüşe sahip bir yapı Kürdleri birleştiremez.
 Yorum #9  | 29 Ağustos 2012 21:00 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Marpac rumuzlu. Ortadoguda Israil gibi demokratik,mutlu Israil devletinin mùtefigi Kùrdistan olursa size zarari ne?Bir bak bakalim Arab ve politik islam vah§etine.arab ve politik islamin oldùrdùgù kadar Israilde sivrisinek oldùrùlmùyor.Kitabinda oldùrme yazanlarin kasaptan ve tavuktan fazla insan olduruyor.iki tarafta kendi Allah içinyapiyor.Israil ve Kùrde dua edin belki vicdan sahibi olursunuz.YA6ASIN ISRAIL KùRDISTAN BIRLIGI.siz cihad ,fetihe devam edin .ISRAIL VE KùRDIN iyi yardimseverleri.son merminizide kendinize saklayin.cennet biletinizi Arab §eyhlerinin orgùtlerinden almisiniz.oldùrmeye devam edin.SALOM ISRAIL.SELAM KùRDISTAN.
 Yorum #10  | 1 Eylül 2012 15:43 | Alıntı     

Alakası Yok

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Yazı çok uzun yayınlanırsa bölüm bölüm yazacağım fikirlerimi.
Ben türküm, ve bu yazar türk olmadığı için herhalde bizim psikolojimizle ilgili yazdıkları pek de doğru değil. Çok açık belirteyim türkler kürtleri köleleri falan gibi görmezler akıllarının ucundan geçmez, eski türkleri bilmiorum ama bugün 25'inden yukarıda olup kürde negatif duygu besleyenlerin bu duygularının iki sebebi vardır.
1- pkk
2-Metropollerdeki kürt sosyal yaşamı

İkincisine birşey demiyorum , gelirler arttıkça yaşadıkları şehrin parçası oldukça (kürt kimliklerini koruyarak) bu sorun aşılır , bu bir suçsa bunda türklerin de ciddi payı vardır. Tek tek insanların değilse de yönetimlerin.

Ama pkk olayında o kadar ümitvar değilim , zira bugünkü türk şu soruyu soruyor.
"Kardeşim biz bu kürtlere hakkaten zamanında çok yanlış işler yapmışız da istedikleri haklar kendilerine verilirken bu kan neden durmuyor ? Bu örgüt kimi kimden koruyor ?"

Sorunun bu kadar basit olmadığını ben bu işlerle ilgilenen biri olarak biliyorum (yine de bugün pkk silah bıraksa ya da eylemsizlik kararı ile ırak'a geçse kürtlerin can, mal ve ırzlarının bir tecavüze uğramayacğını düşünüyor ve hayata önem veren biri olarak sadece siyasal satrançta kanla hamle yapan bu örgütü nefretle kınıyorum) ama sonuçta ortalama türkün kafası yazarın bahsettiği gibiyok kölemiz isyan etti , vay nasıl bu aşağılık yaratıklar bizimle mücadele edermiş , falan filan diye çalışmaz. Bunları yazıp nesillere nefret aşılamak da hiçbir işe yaramaz , ne yani bugün pkk hayal edildiği gibi bir kürdistan ayırsa türkiyeden komşu olarak marslılarla mı yaşayacaksınız ? Ya da burada hiçbir insanınız yatırmınız kalmayacak mı ? O yüzden bana sövecek sayacaksınız ama daha önce bahsettiğimbu satrançta masadan kalkınca kavga etmeye yarayacak şeyleri söylemeniz bence yanlış.

Yazık , sırf savaşı devam ettirmek için hakkımızda atıp tutuyorsunuz. Başlıktaki resimdeki Derim bile bugün türklerce kabul edilmiş özür dilenmiş bir utançtır ama kim takar , devam... Ne de olsa başkaları ölüyor iki taraftan da.

Başlık başlık itirazlarım
1-Kürt can kayıpları başka ve önceki bir döneme ait.
2-Önerilen (pkk yöntemi ile dayatılan) şeylerin anlamı kpalı , neden anayasadan önce bir paket ? Neden anayasayla değil ?
3-Bugüne kadar devletintanıdığı haklar neden bir olumlu referans teşkil etmiyor ?
4- BDP mesela bir sefeinde anayasada pari kapatmayı zorlaştıracak maddenin oylamasına katılmamıştı , neden ?
5-Şu sebepten; Bugün pkk bağımsızlık istiyor , istesin ben kimin ne isteyip istemeyeceğine karar veremem ama bunu türk hükümet veya devletinin hareketleri sonucunda istemiyor , bunu baştan beri istiyor 1938'den kurulduğu güne kadar etnik bir çatışmanın olmadığı bir yerde de en baştan beri de istiyor , bugün de ergenekonların çöketildiği , kürt haklarının (yetersiz olduğunu kabul ederek) en geniş anlamda kabul edilip hayata geçirildiği zamanda da istiyor. O yüzden bu tür ajitasyon yazılar anlamsız, sen ey yazar kürt milliyetçisisin buna yalandan bize bir kulp bulma diyorum kısaca.

H.Şamil: "Alakası yok", ben de sana sen asla bir Türk değilsin, devşirme bir Kürdsün desem! 'Kürt kökenli' olmadığını ispat et, bakalım...
 Yorum #11  | 1 Eylül 2012 20:44 | Alıntı     

yılmaz akgün

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
senin makaleni tek nefeste okudum ve mükemmel bir yazı ağzına yüreğine sağlık gerçekten bazen düşünüyomda acaba bizler kürt halkı olarak türklere, (allah muhafaza çünkü bu zülmü insan olan yapmaz) tüm bu zülmü yapsaydık onlar ne derdi ve ne yaparlardı,dikkat ediyorumda bir kürt anası veya bir kürt insanımız hayatını kaybeden,gerilla,asker,polis,vs için özüntüsünü belirtirken (bir kaç istisna hariç) bunların kükünü kurutana kadar son damlaya kadar diyen türklere karşın o kadar zülüm,vahşet ve barbarlığı yaşamamıza rağmen insanlar ölmesin ve barış olsun diyoruz hala ben bir kürt genci olarak değil bir insan olarak kürtlerin insanlığına ve merhametliliğine hayret ediyorum
 Yorum #12  | 2 Eylül 2012 22:18 | Alıntı     

Alakası Yok

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hejarê Şamil ;
Her ne kadar verdiğin cevabın benim yazdıklarımla alakası olmasa da bir yorum yapayım.

Ben milliyetçi veya kafatasçı olmadığım için devşirilmiş kürt , alman , uzaylı olmam farketmez. Batıda doğdum büyüdüm o dili o kültürü aldım özümsedim yaşadım, yani ne olursam olayım sonuçta türk psikolojisiyle yaşıyorum ve türklerin kürtlerle ilgili ne düşündüğünü biliyorum...
 Yorum #13  | 3 Eylül 2012 00:16 | Alıntı     

Alakası Yok

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
75 milyon kürtten biriyim ben :)

Ben hicap duyarım doğduğum ya da genimin geldiği yere göre haklı olmaktan ya da haksız olmaktan , ondan dedim ki ben uzaylı olsam ne kürt olsam ne devşirilsem ne ? Ama bana kürt mü demek istiyorsunuz ? Deyin , zerre kadar rahatsız olmam , ben faşo muyum da olucam ?

Uzun lafın kısası, benim vicdanım rahat , elim temiz , baştan beri aynı şeyi söylüyorum son kez söylüyorum ey burayı okuyan insanlar , türkler sizden nefret de etmiyorlar , aşağı da görmüyorlar , kan dursa 10-15 yılda yaralar da kabuk bağlar bir problemimiz de kalmaz. (Son - Tüm sitenize tek başıma laf yetiştiremem , bu arada konunun özünden itinayla kaçsanız da cevap verdiğiniz için teşekkür ederim)İşi uzatmayaım diyorum ama önemli bir noktayı son kez belirtmem gerekli,
Ben türküm türk genlerini taşıyorum özenle bu kimliğimi belirtmek istemedim ki evrensel olarak kutsal olan insan yaşamının satranç tahtasına konulmasından bahsederken milliyet cephesinden konuşmayayım ve yine bana kürt deyin dedim ki kürt denilmesinin türkler nazarında bir hakaret olmadığı anlaşılsın, maalesef acıyla ve üzüntüyle görüyorum ki söylediğim ve gerçek olduğu sitece bilinen şeyleri değersizleştirmek için bu kardeşlemiz beni asimile olmuş, işbirlikçi , hain bir kürt olarak tanımlamak istiyorlar.
Bu hamle beni rahatsız etmez olsa olsa tartışma retoriği der geçerim ama söylediklerimin türkü kürdü olmayan kanın durudurulması ve yapay nefrete karşı çıkmak konusunda okuyucuların bilmesi gereken bu noktayı belirtmem gerekir .
Ben insan hayatına değer veren ve kürtlerin nefret edilmeyen vatandaşlar olduğunu söyleyen bir türküm , sözüme güvenebilirsiniz.
Nokta.

Bir de yazdıklarımı edit ettikten sonra kafanıza göre geri kalanını silmezseniz mutlu olurum. Size yorumlar konusunda teşekkür etmiş birisi olarak yazıyorum bunu...
 Yorum #14  | 3 Eylül 2012 12:30 | Alıntı     

Wendar kara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Öncelikle Sayın Hejaré Şamil yazınız her zaman ki gibi harika ve herşeyi gözler önüne seriyor.

Bir Kürd olarak aklımdan sökülen düşünceleri aşağıya yazıyorum...

Türk medyası okadar vahşi,kana susamıştır ki o dönemki gazelere bakınız Ağrı ve Zilan da ki katliamlardan ''TEMİZLİK'' diye söz ediyor barbar türkler . Medya toplumu şekillendiren en büyük ve en önemli parçadır. Medya hem toplumu yoğurup şekillendirirken hemde bizzat toplum tarafından yoğrulup şekillendirilir. Bu durumda şunu söylemek isterim ki ;

Türk medyasının vahşilik söylemleri Türk halkının beynini yıkarken, beyni yıkanan türk halkıda ((türk medyası halk ne istiyorsa onu verir gerçekleri değil)) türk medyasını vahşilik söylemlerine yalancılığa çarpıtmaya ve namussuzluğa iter. bu bir kısır döngüdür, böyle sürer gider.....

Wan'dan Wendar Kara
 Yorum #15  | 7 Eylül 2012 17:22 | Alıntı     

Misafir

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
.....hatta Zaza hatta ve hatta Kürdler........ (Yorumun önü ve gerisi silindi)
 Yorum #16  | 20 Eylül 2012 13:08 | Alıntı     

Yüksekovalı/ Geverî

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kürtler/PKK silah bırakırsa eğer varsa bir hakkım o hakkımı helal etmem.

Neden?
Çünkü yeni Dersîm ve Zîlan katliamlarının olmayacağını hiç kimse garanti edemez. Kürtlerin elinde Silah varken bile Roboskî gibi katliamlar oluyorsa Silah olmazsa daha beteri Kürtleri bekliyor demektir.

Irak Kürdistanı, Irak Rejimi yıkılmadan önce Pêşmergenin ulusal ordu olarak tanınması için bir kanun maddesini sözleşmelere koymamıştı veya bir girişimde bulunmamıştı. Şimdi Merkezi Irak hükümeti Pêşmergeyi yasa dışı bir güç olarak görüyor.

Benzer bir durumun Kuzey Kurdistan da olmaması için ilk şartlardan birisi ve en önemlisi Kuzey Kurdistan ordusunun olması ve tamamı Kürtlerden oluşur maddesinin olması lazım.

(Polis gücü hariç Kürtlerin Polis gücü de olmalı)

Bu madde Kürtler için ekmekten su dan hatta ve hatta bir Milletin vazgeçilemez hakkı ve var olma sebebi olan ANADİL den bile daha önemlidir. Ne olursa olsun Kürtlerin kendi ordusu olmalıdır ve bu ordu KURDISTAN MECLİSİNE KARŞI SORUMLU OLMALIDIR

EŞİTLİK HER ANLAMDA OLMALI MECLİS ORDU POLİS GÜCÜ ANA DİL EĞİTİMİ MALİ ÖZERKLİK DİĞER PARÇALARDA Kİ KÜRTLERLE HER TÜRLÜ ANLAŞMANIN YAPILMASI KENDİ PARA BİRİMİ DE DAHİL HER ŞEY

KISACA TÜRKİYE VE TÜRKLERLE ORTAK OLDUĞUMUZ TEK ŞEY SİYASİ BİR BİRLİK OLMALI BUNU KABUL EDİYORLARSA BİRLİKTE OLURUZ YOKSA GÜNEY VE BATI KURDISTAN İLE BİR OLUP BAĞIMSIZLIK YÖNÜNDE ORTAK BİR ADIM ATILMALIDIR

BUNUN TEMELLERİNİN ATILMASI İÇİNDE GÜNEY VE GÜNEY BATI KURDISTA IN HEMEN VE EN ACİL İŞİ LATİN ALFABESİNE GEÇMELERİDİR.

GÜNEY KURDISTAN DAN KOPARILMIŞ İL VE İLÇELERİN KURDISTAN A BAĞLANMALARI HEMEN SAĞLANMALIDIR
 Yorum #17  | 18 Nisan 2014 04:19 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
les acteurs tenant cuillère à soupe de saut ""Bretagne Spoon Dance"" a toujours été la meilleure audience dans le complot visant à faire exploser. Souvent chansons ""Bretagne cuillère de danse"" ensemble, quatre nike free run 3 footlocker des hommes, les femmes sont incapables de supporter le public s'est levé pour danser enthousiasme, surtout en présence d'enfants, Ben Huan rebond totale de l'excitation en ce moment. à cette fin, les organisateurs ont décidé de performances futures, les nike free run homme acteurs du drame ""Bretagne Spoon Dance"" publié dans le public avant le début de batons. D'ici là, si vous êtes avec un amant, anciens ou les enfants viennent pour voir l'évolution, peut le même que dans la scène de concert en agitant leurs batons ensemble, en ajoutant à la fête visuelle, la part d'audience de ce tour, ""cuillère nike free run 2 nike air max 2013 femme danse Bretagne ""Happy moments! Propolis forte puissance Amore Amore frais Detox Nettoyant _ Article N ° :05-21 Spécifications: 120 description: peau ? nettoyage rapide saleté de surface, les sécrétions huileuses, de promouvoir la peau des toxines profondes et les substances nocives nike air max 2013 femme exclus, pores ouverts, supplément de la peau chaque Jour de nutriments nécessaires pour garder la peau de nike blazer pas nike air max pas cher cher moment doux et délicat. Utilisation: Appliquer placé dans la paume, ajouter nike air max 90 de l'eau pour faire nike free pas cher en ligne mousser nike free run 3 frotter uniformément sur la surface de la lumière et aider massage complet, puis rincer avec de l'eau. ★ applicable à tous les types de peau
 Yorum #18  | 27 Kasım 2014 00:30 | Alıntı     

Enrique

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
4260Everything published was acultlay very reasonable. But, what about this? what if you wrote a catchier title? I ain't saying your information is not solid., but suppose you added a headline to maybe grab folk's attention? I mean Palestine's Tea Party | Silenced Voices is kinda boring. You could peek at Yahoo's front page and note how they write post titles to grab people to click. You might add a related video or a pic or two to grab people excited about what you've got to say. Just my opinion, it could bring your posts a little bit more interesting.43
 Yorum #19  | 28 Kasım 2014 11:22 | Alıntı     

Luana

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
415aPalestine's Tea Party | Silenced Voices I was suggested this blog by my<a href="http://fvztnmdcrl.com"> ciousn</a>. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem. You are incredible! Thanks! your article about Palestine's Tea Party | Silenced Voices Best Regards Cindy Cassetta43
 Yorum #20  | 24 Nisan 2015 17:59 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis equivalent in india cialis for sale viagra cialis on linelevitra online cheap Levitra levitra fast deliveryviagra sale Priligy viagra package insertpurchase generic viagra priligy disfuncion erectil how viagra was discoveredprivate shops kamagra is kamagra legitimate kamagra portugal
 Yorum #21  | 4 May 2015 03:13 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
propecia long-term affects psa et propecia finasteride in womenviagra horror stories priligy belgium generic viagra available in canadaviagra stock quote uso viagra cialis levitra cheap viagra in usabuy levitra ireland cheaplevitra lyrica drug interactionsviagra from india cheap buy viagra 100mg online online prescription viagra
 Yorum #22  | 9 May 2015 12:33 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra pamphlet Buy Priligy sale viagraviagra 100 farmacia online viagra viagra original purposeviagra promotions priligy generico en farmacia viagra type productsbuy generic sildenafil citrate mtabs viagra viagra medicare part dfinasteride prices Propecia skin propecia
 Yorum #24  | 27 Temmuz 2015 06:48 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
intraMCVThese are associated with hyperuricemia secondary to gout or to chemother apeutic treatment of leukemias and lymphomas with high cell destruction. canadian viagra .Another method uses radiofrequency RF energy to do the same thing.d.B Epidermis.This gives us an idea of what you value and how close your actual environment is to your ideal work environment.. pfizer viagra price Decrease in exercise toleranceThe patients diagnosis was a.c and that several active peptides particularly angiotensin II Ang II may be involved in the erectile mechanisms.. Cialis leukocyte with dense reddish granules having an afnity for red acidic dye associated with allergic reactionsPremature skin agingNouna M.Its about the size of a small marble. Viagra Public health aims to prevent and treat disease but it also seeks to improve health more broadlyto improve environmental or contextual factors that influence healthand it wants to help engineer a healthcare system to meet the needs of the public.Diseases of the Renal and Genitourinary System l StePuP to meDiCineModerate alcohol consumption was associated with a significantly reduced risk of ED in men aged years but not in older men. Priligy Runners run faster if they swing their arms for in extension of the arms there is a kind of leaning upon the hands and the wrist.Once the temperature of the body is at the desired level all the heat generated by the body must leave through the various cooling mechanisms of the body see ChapterMicroRNAs miRNAs noncoding RNAs nucleotides in length which participate in posttranscriptional regulation of target mRNAs through RNA interference pathways.
 Yorum #27  | 16 Ekim 2015 11:32 | Alıntı     

chenlina

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #28  | 17 Kasım 2015 01:28 | Alıntı     

ThomasWes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hello! We offer Prednisone 20mg!
Prednisone is able to help during any severe disease. prednisone 5mg - prednisone dose pack - prednison, Prednisone how to order. Its spectrum of action is broad that it covers almost all known diseases of autoimmune, allergic, and tumour origin.
 Yorum #29  | 25 Aralık 2015 00:50 | Alıntı     

WilliAducky

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ancient Egyptian painrelief practices were described in Incantations of Analgesia from the Ebers Papyrus see pp.In our study mean inpatient costs were and mean outpatient costs were for COPD patients aged years and older.Valproic acid denes a novel class of HDAC inhibitors inducing differentiation of transformed cells.The ossicles are connected to the walls of the middle ear by muscles that also act as a volume control. acheter du viagra The LysRSAp A signaling pathway was rst discov ered in mast cells but was later shown to be activated by b adrenergic signaling in cardiomyocytesBecause light from distant objects is nearly parallel the relaxed eye is focused to view distant objects.In contrast from about the th century in the Middle East and western Asia the spread of Islam ushered in a golden age.Quick HiT in GuillainBarre syndrome rapid progression to respira tory failure can occur within hours. buy disulfiram online .AnxietyBradleys Neurology in Clinical Practice.HT should not be used in women who started menopause many years ago except for estrogen vaginal creams.Ketoacidosis Diabetes mellitus Prolonged starvation Prolonged alcohol abuse b. prednisone online Also reviewed by A.Murmurs aortic stenosis hypertrophic cardiomyopathy d.No said my doctor.or icy water subjection to deafening noises whipping hanging by the arms or the feet starving burning with acids and other chemicals semisuffocation and semidrowningalmost every form of torture was tried in the name of therapy.Some viruses are carcinogenic. is cialis cheaper at costco Another unorthodox figure was Ambroise Pare a French barber surgeon whose  harrowing battlefield  experiences led him to raise surgery from a menial trade to a respected profession.When speech is non fluent the lesion is anterior to the central sulcus.aromatherapy to lessen patient discomfort after surgery.adenitisDiabetes mellitus DMworst risk factor b.Progressive mental deterioration marked by confusion memory failure and disorientation.Papillary carcinoma a.. viagra price cheap usa Blood pressure in a reclining and in an erect person.His is pronounced hiss.Science Society Picture Library Science Museum.A sharp blow to the upper abdomen as from the impact of a cars steering wheel may cause rupture of the spleen.
 Yorum #30  | 16 Ocak 2016 12:04 | Alıntı     

MichAdvide

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 12468, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 316572577,
EPIDIDYMISBeside him are the midwife and Patrick Steptoe.TreatmentPotassium iodide may help. generic kamagra CMLThe risks of laparoscopic prostatectomy include cardiovascular complications such as blood clots and heart attack conversion to open surgery infection infertility injury to adjacent organs impotence incontinence pain scarring of the bladder neck bleeding pain and persistence recurrence andor worsening of symptoms. cialis online canada reviews Antiobsessivecompulsive disorder OCD agents.HAV is hepatitis A virus HBV is hepatitis B virus and so forth.Much of this was kept secret because discussing matters with others might anger the spirits.There are three types Permanent implantable system for longterm treatment Temporary systemseither transcutaneous with electrode pads over chest or transvenousboth use an external pulse generator that patient can secure to waist with straps dapoxetina generico low cost c.PDA occurs in premature infants causing cyanosis fatigue and rapid breathing.Hong B.The total energy is where can i buy viagra or cialis Sildenafil study of a novel oral treatment for erectile dysfunction in diabetic men.Ultrasound is now routinely used to destroy kidney and gall stones lithotripsy.Unfortunately removal of the lesion does not reduce the risk of progression to invasive cancer. la propecia homme an empyema is a complicat ed parapneumonic effusion which means the pleural effusion is infected.If you have an exposure you should call your local emergency number such as or the National Poison Control Center atObtain a plain film of the abdomen to exclude other causes of abdominal pain.


--------------------
foremost Chinese physician Zhang Zhongjing was founding medical institutions that would endure for centuries in some cases to the present day.Other such stones hang in the background as proof of the surgeons skill.Rosen R. priligy super force Psoriasis a.see front matter Elsevier Ltd.

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: