Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Eylül 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Neden bunların hep annesi Kürd?  


20-11-2012, 18:31 Kategori: Yaşam  
Neden bunların hep annesi Kürd?

Birand meğer asimile olan bir Kürdmüş!

Doğu toplumlarında Yahudi istisnası hariç kişinin kökenini belirleyen babanın kim olmasıdır. Bunun erkek egemenlikli toplum geleneğine bağlı olmakla birebir ilişkisi vardır. Kadın erkeğin kemiklerinden yaratılmıştır ya…

Böylesi bir “köken bilinci / psikolojisi”, zaman zaman birçok komik olayları, söylemleri de beraberinde getiriyor.

Ne sırsa başka bir ırk, millet içerisinde eriyip gitmiş, asimle olmuş birisi (özellikle ün salmışlar), kendi etnik kökenini öğrendiğinde veya eskiden bildiği halde yeni açıklamak istediğinde etnik köken tayininde hiçbir kıymeti harbiyesi olmayan “ana taraftan” ifadesini kullanmayı tercih ederler. Türkleşmiş bir Kürd, “ana taraftan” Kürd olduğunu söyler. Azerileşmiş bir Kürd ünlüsü için “onun nenesi Kürd olmuş” denilir. Bir Kürd büyüyü de durup dururken kalkar anne taraftan Türk olduğunu söyler…

Bu yalnız Türk-Kürd ilişkisinde böyle değildir. Egemen uluslarla baskılanan milletlerin çoğunda böyledir. Türkiye’de Özal’ın, Birand’ın ve yüzlerce diğerinin, Azerbaycan’da eski cumhurbaşkanı Aliyev’in annesi Kürd olduğu gibi, Rusya’da ünlü Rus komutanlarından Budyonnı’nın annesi Kürd, başka bir ünlü Rus’un da nenesi Tatar oluyor. İran’da da bir Fars devlet büyünün anne tarafı Azeri çıkıveriyor.

Bu “anne tarafı” hikayesini gazetelere “Mehmet Ali Birand anne tarafından Kürt’müş” cümleleri düştüğünde hatırladık. M.A.Birand’ın anne veya baba taraftan kim olduğunu bilmiyoruz, bin yıl geçse ilgimizi bile çekmez. Durup dururken bazılarının anne taraftan Kürd veya anne taraftan Türk olmasının siyasetle, kariyerle, egemen toplum nezdinde ayağına yer etmekle veya ezilen halka sempatik görünmekle bir bağlantısının kurulup kurulmadığı sorusu ilgi çekicidir ama.

Biz Kürdler bundan böyle “anne tarafı Kürd olan” M.A.Birand’a daha mı sempatiyle bakmalıyız?

Konuyla ilgili haber şöyleydi:

“Mehmet Ali Birand'ın hayatının kaleme alındığı kitapta Birand'ın kökenine ilişkin çok önemli bilgiler ortaya çıktı.

Kitapta konuyla ilgili bölüm şöyle anlatılıyor:

“Birand ailesinin soyunu yıllarca merak etmemiş. Ta ki oğlu Umur doğuncaya kadar... Eşi Cemre, ailenin köklerini öğrenmek için Birand’ın dayısı Mahmut Dikerdem’e bir mektup yazıp, ‘Bu çocuk nereden geliyor? Kökleri nerededir?’ diye sormuş. Gelen cevaba şaşakalmışlar: Mehmet Ali Birand anne tarafından Kürt’müş. Dedesi Şerif Bey, şimdi Elazığ’ın bir ilçesi olan o zamanlar Diyar-ı Bekr vilayetine bağlı Ergani Madeni sancağının Palu kazasındanmış.”

Editörden


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 8)
  |   Okuma: 7055   |   Yorum: (213)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 20 Kasım 2012 15:54 | Alıntı     

Mazlum

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hatirlanirsa, Kurd "buyugu" Apoda ayni seyi soylemisti. "annem turk" demisti, "devletin verecegi her goreviyapmaya hazirim" demisti. Tespitlerinizde haklisiniz, somurgelestirilmis uluslarin kisilikleri de bozuluyor.
 Yorum #2  | 20 Kasım 2012 17:43 | Alıntı     

kurumlu

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ben bunu daha once emin colaajan dan duymustum memet ali birandin palu lu oldugu ama ben onun demokratligini seviyorum
 Yorum #3  | 20 Kasım 2012 21:16 | Alıntı     

davit

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,


Sayın İlaz,
Esas sorun 30 yıldır süreçte Kurdlerin neden bir arapa boyu yol almadıklarıdır. Yol almadıkları gibi Kurdistan sorununu ulusal düzeyden kültürel haklar düzeyine neden indirildiğini soramayacak kadar koyun kesildik.
Kurd 30 yılın hesabını sorabildikleri zaman adam olacaklar.
Kurdler Kurdistan sorununun neden ulusal düzeyden kültürel haklar düzeyine indildiiğini sordukları zaman adam olacaklar, aksi taktirde Apo'nun dediği gib:" bunlar koyun, bense çobanım." anlayışıyla daha çok uşaklık yapacaklardır.
Anası turk olandan bize hayır gelmedi, gelmez de...
 Yorum #4  | 20 Kasım 2012 22:09 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Bin sayin Abdullah Öcalan Kürd Oxlu Kürdtür !

Annesi tırk'tir Kürdlerin gelinidir we ANNELERİMİZDEN biridir.Herkesten saygı we hürmed edmek kalır..Bunu siyasi malzeme yapmanın hiç bir tarafı'anlamı yok.Bin sayin Öcalan doğru söylemiştir.Kürd Milledinin Tırk halkıyla weya diger halklarla herhangi bir düşmanlığı kini alıp weremeyecekleri yok. Ne warsa,Sömürgeci Zalim -zulümkar sistem/Rejimlerle 'dir Kürdlerin dawası..Kürdistanın dörd parçasındada yaşayan we yaşayacak olan diger halklarında ,Kendi kimlikleriyle haq we xurriyedleriyle yaşayabileceklerinin ifadesi olarak dile getirilmiştir.Diye düşünüyorum.Dawamız meşrudur haqidir we diger halqlarla olan ortak bir aidiyedin ifadesi olarak nokta koymuştur..

Qıymedli Bilge İsmail Beşikçi 'nin ANNESİDE tırktır babasıda tırktır.Kürd Dawasını gütmüyor.Kürd dawasının haqlı we meşru bir haq olduğunun HAQİQADINI dile getiriyor,we bunun mücadelesini weriyor. Önce ANNESİNİN we daha sonra babasının ,(Böylesi bir ewlad yetiştirdikleri için ) Onların ellerinden öpüyor saygıyla onları selamliyorum.!

Kürd dawasını 40 -50 yıl boyunca tarihe gömmüş kendisene kürdüm demekten dahi UTANIR bir hale getirmiş "Bu sömürgeci sisteme" Karşı Kürd Milledinin MİLLİCİ DUYGULARINI WE MÜCADELESİNİ yeniden ŞAHLANDIRAN,Sayin;

Filozof Kürd Abdullah Öcalanı, başta yetiştiren tırk ANNESİNİN we KÜRD babasının ellerinden öper,saygı we hürmedle onları selamliyorum.

Haqiqada qarşı çıkan kim warsa,gidsin hangi taş büyükse başını oraya wursun.!
 Yorum #5  | 21 Kasım 2012 00:10 | Alıntı     

Kurdi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ben burda editore katilmiyorum.


binlerce sene ulkesiz kalan bir halk.

sorun Birand degil. Kurd olmak dislanmak, utanmak demekti. Tipki yahudi oldugu bir donemler gibi. Bugun yahudilerin ozgurlugunu kuran ucuncu torunun yahudi kokenli olmasi. ABD, Avrupada ki siyasetciler ve ekonomistler gibi.

Tarkan bir anlik anne tarafi kurd oldugunu ve kirsehir kurdlerinden oldugunu soylemisti. Biri onun canini yakmis ki soyledi.

Birand gibi binlerce, millyonlarca kurd var. Turkler kurdlere asagilayici baktiklari surec Birand in oglu veya torunu cikar pkk de katilir.

Bunlar daha baslangic. Pakistanin eski basbakinin annesi dogu kurdistanli olmasi. Bugun kizzi kurdlere daha cok yakin. Bence cok detaylara girmeyi birakin.

Tabiki bundan sonra Birandi daha cok sevecegiz...... Kurd olduklarinin farkina varanlari daha cok sevecegiz.... Nasil olsa kurdler yegenlerini birakmazlar...
 Yorum #6  | 21 Kasım 2012 00:38 | Alıntı     

M,Yilmaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Roj bas,Sayin Kurdi yazdiklariniza bayagi güldüm nedenmi ?insanin ne etnikten geldigi önemli degil önemli olan kendini ne hissettigi sahsen benim yedi ceddim Kürd ve kendimi Kürd hissediyorum ama gel görki yedi degil yetmis ceddi Kürd olanlar kendini inkar ediyor .Birandi daha cok sevecekmis sacmalama be kardesim ben onun Kürd oldugunu 25 senedir biliyorum adam daha yeni dolaptan cikiyor ve sen saygi duyuyorsun kusura bakma ama adam korkagin teki ,gözünün teki topraga bakiyor artik ondan söylüyor,adama sorarlar onca insan Kürdistan icin mücadele etti cogu sehit düstü onlarda kendini basbayagi inkar edip evinde sarap icebilirlerdi ama rezilligi secmediler ama bunun gibiler yapti ve tuzlarida bayagi kuru,bunlarin cigeri bes para etmez bize MERD insan lazim,saygilar
 Yorum #7  | 21 Kasım 2012 01:48 | Alıntı     

siviltoplum

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
öcalan yakalandiginda herseyden önce annesinin türk oldugunu hatirlamisti. yakalanmadan önce söylemis olsaydi belki daha ilginc olurdu.böylelikle tarih bir dayi yegen dramasina sahne olmus ve ödüpus kompleksini asan yeni bir komleksle karsi karsiya kalmistik: avunculus (dayi) kompleksi
, dayini öldür ki özgürlesesin :). dayisi ile arasi iyi olan tek kisi vardi o da selanikli mustafa. yaz aylarinda dayisinin tarlalarinda karga kovaliyormus resmi tarihe göre. ancak sonra ögrendik ki onunda dayisi kürtmüs, malatyali.

daha sonralari bir bilge anadolu halklarinin sosyal tarihine su notu düsecekti: ah be ogul ne cektiysek dayisi kürt ve türk olanlardan cektik.
 Yorum #8  | 21 Kasım 2012 05:19 | Alıntı     

zirto

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Abdullah ocalan 1992 de yalcin kucuk'un "Dirilisin oykusu" kitaplastirilmis roportajda da Annesinin turk oldugunu soyluyor yahu

Edt'den

Yazılara yorum yazmak o yazıya, habere zenginlik katmak, okuyucuları düşünmeye ve gerekiyorsa araştırmaya sevk etmek içindir. Bunun ilk koşulu ilgili yorumcunun kendini ciddeye almasıdır. Bir yorumcu ismini "Zırto" olarak belirliyorsa yazacağı yorum ne olursa olsun, ciddiyet cıvıklaşmış olur.

Hakaret, belirsizlik, alaya alma türünden isimlerin yorumları silinir. Çok önceleri bu yönlü bir uyarı yapmıştık. Uyarımızı yeniliyoruz.

Saygılar
 Yorum #9  | 21 Kasım 2012 07:01 | Alıntı     

Nikitin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Öcalan'in annesi hangi ulustan olmasi hic de önemli degildir.
Ama yakalandiginda annesinin Türk olmasini, bagislanma beklentisi biciminde dile getirmesi fecidir.
Annasi Türk olsaydi ortaya akrabalari cikardi ve Öcalan dahil hicbir cocugu Kürdce bilemezlerdi.
Akrabalari olmamasi, Müslümanlar tarafindan el konulmus bir Ermeni hanimi olmasi ihtimalini güclendiriyor.
Ermeniler uzun yillar yasadiklari Kürd aileler icinde Kürdce konusup uyum sagliyorlardi. Tipki Türklesen Kürdler gibi.
 Yorum #10  | 21 Kasım 2012 08:22 | Alıntı     

Ehmedê Misto

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayın Ocalan da BENIM ANNEM TURKTUR DEMIŞTİ...
 Yorum #11  | 21 Kasım 2012 16:58 | Alıntı     

botan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hinek mirov karê wan bi tistên vala re mijul bune u wext derbaskirine. Öcalan gelek tistên din ji gotine u ji bo Kurdan dirokek nu nivisand her cend kêmasi u xeleti hebin ji Le mixabin hinek kes sebra xwe Pê tinin bijin Öcalan gotiye diya min tirke ere got raste di dema sert u mercen xwes da ji got ev ne serme ji e´ne ji eybe ya eyip u serm ewe hinek kes tenê dayike ji bikin mazemek siyasetê u di devê xweda bikin weki benist.
 Yorum #12  | 21 Kasım 2012 17:56 | Alıntı     

bazid

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Burda Kürt ulusuna zerre faydası dokunmamış asalak yorumculara aynen şunu diyorum Öcalanın Anneside türk olsa babasıda türk olsa Yada yahudi Kürtlere özgürlüğü aşıladığı peşine milyonları taktığı için Ben önder olarak görüyorum..Apo ya düşmanlık yapanların Kürtlere neler yaptıklarını çok iyi biliyoruz.. Sizin rahat evinizde klavye başında yazdıklarınız la apo ya olan sevgimiz bitmez
 Yorum #13  | 21 Kasım 2012 20:16 | Alıntı     

Nikitin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Botan Bazîd,
hûn ajenê dewletî Tirk nebin li ser gotinen Ocalan di fikirin.
Hûn ji ku dizanin ku em li mala xwe germ rinuştin û xweş dinivisinin?
lê ku ez şoreşgerîm? lê ku ez jî di grewa birçibûnêda hebûm?
Kê ku ji Kurd'ara dewlet naxwazi, xizmetkarî dewletî tîrk dîke. Ger ku ew Ocalan nebî, Xuda bi!
 Yorum #14  | 21 Kasım 2012 23:15 | Alıntı     

botan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ez weki Kurdeke rêz ji bo hemo serokên Kurdan digrim tistên go rast ji nabinim hene. tistek weki vê normal ji tine. lê ez weki hinek kesen bi navê Kurdan di kesayeta serokên Kurdan da Kurdan heqretê nakim u dema xwe bi tistên vala ji derbas nakim.di kesayata serokên Kurdan da heqaret li Kurdan kirin uslubek yê tirkane. ci ÖCALAN dibe ci BARZANI dibe mam CELAL dibe. demakê tirkan ji li serokên basurê Kurdistanê ci haqaret heye kir.ji xwe niha MHP vê yeke dike weki ku hinek bi navê Kurdan li Kurdan dikin. ema carna dibe hinek belki ne Kurd bin ji weki Kurd dinivisinin yanji hinek Kurdên spi ne cardin dinivisinin.yên navan li hinekan dikin ew bi xwe xwedi wi navên yani ji li gor wi navê tev digerin. ez kesekê di virda divisine ne xayintiye ne neji bi dijminatiye tewan bar dikim . lê yê va gatinan ji bo me bi kar ji tine iadeyi wan dikim ji ber layiqi xwe dibinin.
 Yorum #15  | 21 Kasım 2012 23:24 | Alıntı     

ilaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bu kadar artniyetle nereye kadar gidecegiz cok merak ediyorum.
1-sayin davit kurdun adam olanlari 30 yildir o daglarda destan yaziyor,adam olamayanlarida onlarin destanlarina camur atmaya ugrasiyor
2-sayin öcalan´in annesi turk,ocalan bunu 92´de soylemisti,ama art niyetlilik bugun depresir yeni bir sey bulmus gibi bulasir heryere
ya yapmayin dusmanimiza benzemeyelim,bu kadar magazin iyi degil,herseye yazik ederiz
3-ocalan ozurdilemis,merak ediyorum savasan taraflar nasil barismis.
 Yorum #16  | 23 Kasım 2012 04:49 | Alıntı     

maria

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bence M.A.Birand'ın annesinin Kürt olup olmamasının bizim için önemli olmadığı yanlış bir yorum. Biz Kürtler kadar kopuk, kendine düşman başka bir halk yoktur. Geçte olsa kendi kökeni araştırması, asimilasyon çarkından çıkması çok anlamlıdır. Yahudiler bizim gibi kendi halkını itmiyor, tam tersine biraz Yahudilik varsa sahip çıkıyor. Bu Türkler için de geçerli. Biz ne zaman birbirimize sahip çıkacağız? Ve annesinin Kürt olması onu daha çok Kürt yapar. Bir çocuğu anne karnında taşır, büyütür, dilini verir. Ve Birand'ın popülerlik olsun diye Kürt olduğunu itiraf etmesini ima eden kiş aslında kendi Kürtlüğünü bir imaj olarak yaşıyordur.
 Yorum #17  | 25 Kasım 2012 22:51 | Alıntı     

bedran baskin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Edit.: Fikir anlaşılmadığı için silinmiştir.
 Yorum #18  | 27 Kasım 2013 07:55 | Alıntı     

zsx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There is no need for a person to go into a store to buy a cheap designer bag, Louis Vuitton Sale is available online, where you can choose form a wide range of handbags in different colors, shapes and sizes can be used with different prices . Sell ??the image of the various handbags in Louis Vuitton are available online, so its easy for one to choose their favorite handbag, place an order and be proud owner of the beautiful cheap designer handbags.
gucci outlet

prada outlet

Christian Louboutin Outlet

louis vuitton handbags

louis vuitton purses

michael kors

michael kors outlet

michael kors outlet

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton bags

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

michael kors outlet online
 Yorum #19  | 12 Mart 2014 02:57 | Alıntı     

louis vuitton3

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
incomparable and are second to none . From the basic Material used in the manufacture of used gucci purses to improve their style , and accessories , michael kors all selected after quality
Louis Vuitton " Louis Vuitton Sale , not the abbreviation " LV " michael kors handbags . Whether you buy a Louis Vuitton Monogram louis vuitton store Canvas online or at the store, some of louis vuitton bags the research and be especially careful.
store louis vuitton bags better than our handbagseshop , various new designs michael kors outlet online and the latest versions are certainly Add new color louis vuitton bags and brightness to your life . High quality and low price is
, fashion jewelry, but one thing has to be insured that you can louis vuitton handbags not not have a fashion bags to louis vuitton outlet your outlet looks Inhance . 2010 , in louis vuitton outlet this spring season, what kinds
ball to be michael kors outlet set in one hundred and twenty-six diamonds michael kors purses and black Vernis . In addition to the Authentic Louis Vuitton Handbags initial LV engraved on Patch and Louis Vuitton christian louboutin shoes outlet signed white Gold buckle.
of Louis Vuitton louis vuitton outlet store are always on the mission of designing bags Christian Louboutin outlet online and purses that can be easily how gucci awesome and wonderful referred . Each and every louis vuitton purses bag is flawlessly designed
 Yorum #20  | 18 Nisan 2014 03:11 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialités de sourire ouverts tels que tours de Pékin appara?tront dans le hall du théatre, effectuer six nike free 3.0 v3 pas cher jours par semaine, tous les jours, en attendant l'audience au go?t Bianzhuofaer. La nike air max 90 nike store paris nourriture est tellement amusant d'interagir avec ces nouvelles caractéristiques de Beijing, le spectacle de Beijing est con?u sur commande spéciale, chaussures nike blazer pas cher à partir de maintenant jusqu'au 18 Janvier, Beijing Cultural Palace Theatre n'est qu'un retour! Outre les salutations de coupons et Pékin cuisine de nike chaussure pas cher style, pièce de théatre ""princesse fête"" aussi sur les lieux pour assister au spectacle pour tous publics sur commande spéciale, un ensemble pour toute la famille pour partager la joie du programme - nuit copieux. Depuis la ""princesse de la fête,"" acheter nike free run france le rideau, à la fin de la piè
 Yorum #21  | 16 May 2014 05:13 | Alıntı     

gucci bags

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
a 100% money back Warranty on our authentic Louis Vuitton purses, as well as all other brand name purses. Whether you cheap louis vuitton bags are looking a gently used Louis Vuitton gucci outlet online bag to
budget at the at the louis vuitton bags same time. Make sure is to check authenticity louis vuitton purses before making a purchase. Harry! All women louis vuitton outlet store are crazy buying Cheap bags. If you still michael kors outlet online buy in bags
Graphite Canvas handbags, purses, bags louis vuitton outlet and shoes for the best sales and deals. louis vuitton store Latest News and Latest Designs are a louis vuitton real eye-opener for you. High quality is our michael kors promise.
with the lower price. It is Louis louis vuitton handbags Vuitton Sunglasses cheap.At the end of spring and michael kors handbags the beginning the summer, Louis Vuitton sunglasses michael kors outlet for men on the market have become
centers. michael kors outlet Meanwhile, sales of Louis Vuitton has reached christian louboutin shoes outlet € 153 million, and the rate of almost louis vuitton outlet online 10% growth Turnover of 3.4 billion euros Christian Louboutin outlet online and profit margins of up to 45%.
sunglasses.Do gucci outlet you want to become a millionaire? The first, louis vuitton outlet online louis vuitton outlet online You should have a Louis Vuitton Sunglasses "Millionaire". The Louis Vuitton Millionaire, you could Look more
 Yorum #22  | 25 Haziran 2014 05:50 | Alıntı     

Michael Kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Compartment - Two compartments for bills and papers in front and behind the zipped pocket. The article consists of and is louis vuitton outlet picked from Monogram Vernis collection, the
clutches, for example, Michael Kors Outlet immediate and many bags bags, on the other hand, www.louisvuittonshop-2013.com besides the use "LV" mark yeast infection and coach factory his pockets are sometimes not connected to the
Section kate spade outlet Chanel handbag. The recent boom in Tourism sector Michael Kors Online Outlet has paved way to enhance the art of travel chanel outlet online range of Louis Vuitton, which indicates the Brand's barbour jackets iconic handbags
usually think that products with low cost Coach outlet online usually have mediocre quality. Many of these people, even chanel outlet Question the quality of the goods that are Kate Spade Handbags sold at these shopping
handbag.1976 1991 by Louis Vuitton katespadeplaza gave specific choice to Louis Vuitton "the French company" to manufactured Bags under its own permission to get them all to accessory when you
as figures in the Chinese community, which Louis Vuitton Bags represent the spirit of personal development and selected Michael Kors Innovation. Zhang donated the funds to the 2007 Special Louis Vuitton Handbags Olympics
 Yorum #26  | 7 Kasım 2014 12:20 | Alıntı     

PfQAZfjzeLo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://arsenaleeditore.com/contenuti/editor/trxsuspension.html
http://ikeyence.com/14_pop_img/file/trxsuspension.html
http://www.furmir.com/read_write/editor_images/File/trxsuspension.html
http://cdpups.com/UserFiles/File/trxfitness.html
http://arsenaleeditore.com/contenuti/editor/trxfitness.html
http://ikeyence.com/14_pop_img/file/trxfitness.html
http://www.furmir.com/read_write/editor_images/File/trxfitness.html
http://retrojordans12lowprice2014.femmesnike2014.com/
http://sitesforjordans7instock.femmesnike2014.com/
http://wherecanifindretrojordans2014.femmesnike2014.com/
http://airjordan14shop.hommesnikes2014.com/
http://menspizikeairjordanstore.hommesnikes2014.com/
http://orderairjordan4womenshoes.hommesnikes2014.com/
#78yudhuyerrdn
 Yorum #29  | 7 Nisan 2015 07:50 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
purchase viagra without prescription Viagra viagra experiencesviagra alternative and woman priligy dapoxetine hydrochloride generic viagra softlevitra online without prescription levitra without a rx ed medicationsadderall viagra interaction online pharmacies viagra approvedcialis europe get Cialis buy cialis 5mg
 Yorum #30  | 22 Nisan 2015 05:58 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
side effects viagra healthy man viagra scam buy australian viagraviagra medicare acheter viagra generique ligne viagra thailand forumgeneric cialis canadian cialis douleur dos viagra cialis onlinedoes levitra really work costo levitra in farmacia cheap cialisbuy levitra overnight levitra canada price levitra effective time

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: