Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Cellâdına aşık olan bêçare bir Kürt! - Mustafa Doğan  


13-10-2012, 07:19 Kategori: Yaşam  
Cellâdına aşık olan bêçare bir Kürt! - Mustafa Doğan

Cellâdına aşık olan bêçare bir Kürt!

MUSTAFA DOĞAN

AMED - Yıllardır PKK'den nemalanan, PKK sayesinde kendisine 'yazar', 'aydın', 'uzman', 'şair' diye sıfatlar yakıştırılan ve ancak PKK'yi eleştirerek hayat bulanların kervanına katılan Orhan Miroğlu, bu tür tiplere her zaman gazetesini, ajansını ve televizyonlarını açan Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada KCK'den tutuklanan ve sayıları binlerle ifade edilen milletvekili, belediye başkanı, politikacı, yazar, gazeteci ve aralarında 70 yaşındaki kadınlar ile 18 yaşın altındaki çocukların bulunduğu kişileri suçlayarak, KCK operasyonlarını doğru bulduğunu söyledi.

Rızgari davasından bir dönem cezaevinde yatan, tahliye edildikten sonra ise Musa Anter öldürüldüğünde henüz kendisinin bile net bir şekilde açıklayamadığı 'nedenlerden' dolayı yanında olarak yaralandığı için ismi-cismi duyulan Orhan Miroğlu, daha öncede dışlanıp kendisine yer bulmak için arayış içerisine girdi. Musa Anter cinayetinde yıllarca sessizliğini koruyan ve TBMM'nin kurduğu Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Komisyonu'nca Anter cinayeti için davet edilmesine rağmen gitmeyen Miroğlu, Musa Anter cinayetini anlattığı 'Dijwar' kitabıyla gündeme geldi.

Ardından da kapatılan HADEP yönetimine girerek en hızlı Kürt ve PKK savunuculuğuna soyundu. HADEP'te ve ardından kurulan DEHAP'ta maaşla çalışıyordu. MYK üyeliği ve Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Katıldığı televizyon programlarında HADEP ve DEHAP'ı sık sık savundu. 2007 Genel Seçimleri'nde Mersin'den milletvekili adayı oldu ancak kazanamadı.

Milletvekili olamayınca DEHAP'tan istifa ederek köşe yazarlığına soyundu. Geçen yıl 'PKK beni tehdit ediyor' diyerek yazdığı yazılardan sonra bizzat Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile kendisine polis koruma verildi. Halen de korumayla devlet himayesinde ve AKP'yi her platformda savunuyor.

Miroğlu, cemaatin ana ajansı olan Cihan Haber Ajansı'na verdiği röportajında, daha önce aynı partide politika yaptığı ve halen KCK davasından tutuklu bulunan milletvekili, belediye başkanları ve Kürt siyasetçileri suçlayarak, KCK operasyonlarını savunduğunu söyledi.

KCK operasyonlarıyla çok ciddi önlemler alındığını ileri süren Miroğlu, "Benim kanaatim odur ki eğer bu önlemler alınmasaydı, bu operasyonlarda bu eylemleri muhtemelen yapacak olan insanlar tutuklanmasaydı; bugünkü, işte son bir yılın çatışma tablosuna baktığınız zaman; işte 600 Kürt genci ölmüş, 150'ye yakın güvenlik görevlisi hayatını kaybetmiş, şehit olmuş; bu tablonun biraz daha korkunç bir hal alacağını düşünmek mümkün diye düşünüyorum. Yine sivillere yönelik eylemlerde hem istihbaratın iyi kötü işliyor olması, bazı gözden kaçmalar ya da bazı ihmallere rağmen sonuçta birkaç Antep olmadı çok şükür diyebiliyoruz. Birkaç Menemen olmadı diyebiliyorsak bence burada da istihbaratın önemli bir etkisi oldu, KCK'ya yönelik operasyonların önemli bir etkisi oldu. Sonuçta hiçbir hukuka dayanmadan insanları yargılayabilen, insanlara infaz uygulayabilen bir yapılanmadan bahsediyoruz ve bu yapılanmaya karşı girişilen operasyonların doğru olmadığını, Kürt hareketini güçlendirdiğini söylemek de bana çok gerçekçi gelmiyor" şeklinde konuştu.

ANTER CİNAYETİNDE ANLATTIKLARININ HANGİSİ DOĞRU?

Kamuoyu Miroğlu’nun adını Musa Anter’in 20 Eylül 1992 tarihinde Diyarbakır'ın o dönem varoşu sayılan gecekondu mahallesi Seyrantepe'de öldürülmesiyle duydu.

Miroğlu da bu saldırıda yaralı olarak kurtuldu. Yıllarca verdiği ifadelerinde, Musa Anter ve onun bir arazi meselesini konuşmak için tanımadığı bir kişi ile birlikte taksiye binerek Seyrantepe semtine gittiklerini, aynı kişi tarafından saldırıya uğradıklarını söyledi hep.

Saldırıdan sonra 21 Eylül günü Diyarbakır'da ifadeleri Terörle Şube Müdürlüğü tarafından alınan Musa Anter, Orhan Miroğlu ve itirafçı Hamit Yıldırım'ın bindiği taksi şoförü Mehmet Sinanoğlu ile Anter'in kaldığı otelin görevlisi Osman Ünsal Ateşal'ın ifadeleri mevcut.

Otel görevlisi Ateşal polise verdiği ifadesinde otele cinayetten bir gün önce gelen Hogır kod adlı itirafçı Cemil Işık ile Anter ve Miroğlu'nun görüştüklerini doğruluyor. Aynı şekilde ifade veren taksi şoförü Sinanoğlu da, Seyrantepe’ye giderken arabada geçen diyalogları anlatıyor.

Miroğlu, saldırıdan yaralı kurtulduktan 3 gün sonra polise verdiği ifadesinde şunları anlatıyordu:

"Olay günü akşam saatlerine doğru akrabam olan Musa Anter ile Dağkapı semtindeki Büyük Otel'de buluştum. Buluşmamızın amacı, kendisini alıp evime yemeğe götürmek içindi. Kendisi ile otelde buluştuktan sonra biraz sohbet ettik. Saat 16.00'dan saat 18.30'a kadar otelin lobisinde konuştuk. Saat 19.15 sıralarında televizyonda 6. kanaldan haberleri izlemek için komiye bu kanalı açtırdık. Bu arada Musa Anter iki duble kadar da viski içmişti. Ben ise çay içiyordum.

Haberler bittikten sonra bana Çınar ilçesinden geleceklerin olduğunu, kendisi ile arazi meselelerini halledeceklerini söylüyordu. Haberleri izlerken otelin komisi yanımıza gelerek Musa Anter'in misafirlerinin geldiğini söyledi. Anter de komiye kimlerin olduğunu sordu. Komi bilmediğini söyledi. Musa Anter misafirlerin yanına gelmesini istedi.

Bu arada ben de Musa Anter'e 'Arazi konusunu halletmek için kiralayanlar niye buraya gelmediler?' diye sorduğumda, bana 'Düşman sahibidirler.

Gündüzleri pek dışarı çıkmazlar' demişti. Musa Anter'le birlikte oturduğumuz sırada bana 'Sen istersen eve git. Ben arazi konusunu hallettikten sonra eve telefon ederim. Sen de gelir beni otelden alırsın. Eve birlikte gideriz' demişti. Ancak ben kendisine 'İşin uzamazsa bekler, birlikte gideriz. Gelip gitmek olmaz' dedim.

Bu sırada komi tarafından Musa Anter'in misafiri olduğu söylenen 25-30 yaşlarında zayıf, esmer, 1.60-170 boylarında, kot pantolonlu, açık renk gömlekli, kısa düz saçlı şahıs yanımıza geldi ve oturdu. Musa Anter kendisine 'Hoş geldin' dedikten sonra ben şahısla tanışma ihtiyacı hissetmedim. Zira kendisini gözüm tutmamıştı. Bu arada gelen şahıs Musa Anter ile birlikte benim yanımdan ayrılarak Musa Anter'in kalmakta olduğu kata doğru çıkmaya başladı. Aradan bir müddet geçtikten sonra Musa Anter üzerindeki elbiseleri değiştirmiş bir vaziyette yanındaki şahısla birlikte odasından inerek yanıma geldiler. Bu arada üçümüzün bulunduğu bir sırada yanımıza gençten biri geldi. Bu şahıs Musa Anter'e kendisi ile görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine Musa Anter de kendisine verdiği yazıları okuduğunu, birkaç küçük hata olduğunu ancak yine de güzel olduğunu söyleyerek, daha sonra kendisi ile görüşeceğini belirtti. Bu arada dışarıya çıkmak için yürümeye başladık.

Otelin önüne çıktıktan sonra bu yazıları veren şahıs Tekkapı istikametine doğru yürümeye başladı. Biz de ben, Musa Anter ve yanındaki şahısla birlikte Dağkapı istikametine doğru yürümeye başladık. Kısa bir mesafe sonra aynı cadde üzerinde bulunan Öz Diyarbakır yazıhanesi önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binmek istedik. Ancak taksi yoktu. Bir tane taksi bulunuyordu ve içerisindeki şoför de uyuyordu. Orada bulunan durak görevlisi tarafından kendisi uyandırıldıktan sonra ben arabanın önüne, Musa Anter ve yanımızdaki şahıs da arkaya bindikten sonra yola çıktık..."

Miroğlu devamında, üç kişi olarak takside bulunurken yanlışlıkla Ergani yoluna saptıklarını, daha sonra geri dönerek Silvan yoluna döndüklerini, Seyrantepe'de indikten sonra bir sokakta söz konusu kişinin kendilerine ateş ettikten sonra kaçtığını anlattı. Miroğlu'nun polis ifadesi böyle...

TBMM bünyesinde 9 Şubat 1993 gününde kurulan Faili Meçhul Cinayetleri Araştırma Komisyonu, toplumda infial uyandıran siyasi cinayetleri araştırmak için de kendi içinde kurduğu alt komisyon bünyesinde birçok faili meçhul cinayet olduğu gibi Musa Anter cinayetini de araştırdı. Olaya tanık olanlarla görüştü. Bu komisyon Miroğlu'nu da dinlemek istedi. BSP Yayınları'ndan çıkan TBMM Faili Mechul Cinayetler Araştırma Raporu'nun sayfa 289-290'da yer alan bölümünde şunlara yer verildi:

"Komisyonumuzca dinlenilmek istenen Orhan Miroğlu komisyonumuz üyelerinden birine gelip tanık olarak ifade vermek istediğini beyan etmiş ve komisyonumuzun bir üyesi tarafından ifade vermek üzere davet edilmişse de; davete icabet etmemiş, komisyonumuzca da bu tanığın adresi bilinmediğinden çağrılması mümkün olmamıştır."

Özeti, Anter cinayetinin tek tanığı ve bu cinayet sayesinde 'ünlenen' Miroğlu, cinayeti araştıran komisyona ifade vermeye gitmedi.

Miroğlu aynı şekilde 2004 yılında Aram Yayınları'ndan Timur Şahan ve Uğur Balık'ın yazdığı ve itirafçı Abdülkadir Aygan'ın hayatının anlatıldığı 'İtirafçı' kitabına da yaptığı açıklamada, "Bana daha önce arazi sorunu olduğunu söylemişti, ama itirafçılarla bir toplantı olacağından söz etmemişti. Eğer söz etmiş olsaydı müdahale ederdim. O dönemde böyle bir toplantıya katılmak çok tehlikeliydi. Onu vazgeçirmeye çalışırdım. En azından ben gitmezdim" dedi.

Oysa aynı Miroğlu, sonraki yıllarda Taraf gazetesindeki köşesinde ve katıldığı TV programlarında, Musa Anter ile birlikte PKK'den ayrılan itirafçıları barıştırmak için Seyrantepe'ye gittiklerini söyleyecekti. Miroğlu en son Haber Türk'te Balçiçek İlter Pamir'in sunduğu 'Söz Sende' programında da, Seyrantepe'ye giderken itirafçılarla görüşmeye gittiklerini bildiklerini anlatmıştı.

Orhan Miroğlu, aynı şekilde verdiği ifadelerinde kendilerine ateş eden kişinin Ergani şivesiyle konuştuğunu hep söyledi. Oysa saldırgan Şırnaklı bir itirafçı Hamit Yıldırım idi. Ve Şırnaklıların konuştuğu Kürtçe ile Erganililerin konuştuğu Kürtçe arasında dağlar kadar fark olduğunu her Kürt bilir.

Miroğlu, Musa Anter cinayetinde konuşmadığı birçok şey olmasına rağmen, bu cinayet sayesinde ünlendi, politakaya soyundu, milletvekili adayı oldu, köşe yazarı oldu. Şimdi ise AKP güdümüne girerek, her fırsatta yeni girdiği kabın şeklini alma çabası içerisinde.

Yeni kabında şekil almak için de, milletvekili, belediye başkanı, 70 yaşındaki yaşlılar ile çocuklar ve 51 gazetecinin de tutuklu bulunduğu KCK operasyonlarını savunmaktan da geri durmuyor. Hatta daha ileri giderek 'büyüklerine' akıl vererek, 'az yapmışsınız, bu operasyonlar sayesinde belleri kırıldı, sürdürmek lazım' demeye getiriyor...

AKP savunuculuğuna soyunan Miroğlu'nun milletvekilliği hayali şimdilik biraz bekleyecek gibi. Çünkü DEHAP'ta politika yaparken aldığı siyaset yasağı nedeniyle 2014 yılına kadar seçilme şansı yok.

2014'ten sonra Miroğlu'nu AKP saflarında görmek şaşırtıcı olmayacağı gibi, AKP medyasında köşe yazarlığına veya TV programcılığına soyunduğunu görmek de şaşırtmasın...

PKK'den nemalanan ve bu sayede ancak kendisini yaşatanlar gibi Miroğlu'na da söylenecek bir tek cümle var: Ölümüyle meşhur olduğun Apê Musa Anter cinayetinin ayrıntılarında yalan konuşuyorsun...
(Anf)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 13)
  |   Okuma: 4524   |   Yorum: (176)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 12 Ekim 2012 16:04 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ha§a biz Kùrdlerden.Bu adam Arami-Arab tan gelme. Her soysuz gibi buda Kùrd deyil. çikarlari geregi maske kullanirlar.Xainlerin ekseryeti Kùrdistan cografyasindan Kùrd olmayanlardir.Zor gùnlerde para§ùtle indirililer.Maskeleri dù§ùnce efendilerinin yanina giderler......

Edit.: Sayın Barzan! Kürfürsüz!...
 Yorum #2  | 12 Ekim 2012 17:28 | Alıntı     

Baro

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kurdistan Post yöneticilerine,
Sizin gibi sorumluluk sahibi bir sitede bir Kurt aydin ve yazarina bu denli hakaret etmesine dogrusu anlam vermekte güclük cekmekteyim. Bir yazar ve aydin elestirilmez demiyorum yeri geldiginde eestiri de yapilir. Ama Barzan takma isimli bu zat tam zivanadan cikmis saga sola saldirmaktadir. Bu tür anlayislar ve yaklasimlar kurtlerin birlligine degil sömürgeci güclere yaradigi her halikarda ortadadir. Hem Barzan'i ve hemde sizi elestiriyor ve Kurt hakina hizmet eden politikallar gütmeye davet ediyorum.
 Yorum #3  | 12 Ekim 2012 18:18 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Benim yorumum yazidan dahami agir?Sùmùrgeci tirk chaslarina boyle yazi ve boyle yorum yazilir.sagdaki ve soldaki tirk s...... sata§mak benim kùrdi hakkimdir.KP editorù uyari yapmadanda silebilir.Yorumcularin yorumu yazilan yazi dogrultusundadir.Kùrd olmayanlarla birlik olmaz.Kùrd birligine elim sebeb olursa bu parmaklarimi kirmasini bilirim.selamlarla.
 Yorum #4  | 12 Ekim 2012 19:29 | Alıntı     

Dijwar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bundan bir iki ay önce yazmıştım Yeni bir Mehmet Metiner vakasıyla karşı karşıyayız diye kesinlikle hiç yanılmadım.

Birde Arab mı Kürd mu tartışması var bu önemli değil önemli olan iledir malesef bu adam ilkesiz çıktı yazıklar olsun.
 Yorum #5  | 13 Ekim 2012 17:58 | Alıntı     

azadi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kürtler tarihi boyunca çok xain gördü ve halende görüyor..miroğlunun xainliği de üç-beş kuruşluk çöp kutusuna atılmış paçavra kadardır..İT ürür kervan yürür.
 Yorum #6  | 13 Ekim 2012 19:17 | Alıntı     

Piranli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Anf nin Hatirlatmis oldugu bu Cinayeti Yapanlari tekrar kiniyor allah belalarini versin insallah diyorum.Biz kürtler az da olsa Balik zihniyetliyiz.ondan ötürü herseyi cabuk unuturuz.malesef icimizde kürt gecinen sark kurnazlari ve hayinler Kurtulusumuzun önünde hep engel oldular.Bu vahim faili belli cinayetler hayin alcak ruhunu satmis kürtlerin eliyle gerceklestirildigine hic süphem yok.su anda bile MAKO gibi tipler Bu ruhsuz kisilere yazar aydin diyorsa Yurtsever halkim iyi düsünmeli insafsizca bunlarin üzerine gitmeli ve silindir gibi ezmelidir.böyle devam ederse Kürt halki daha yüzyillarca esaret altinda yasamaya mecbur kalacaktir.
 Yorum #7  | 13 Ekim 2012 21:28 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
TOMİNİN ANATOMİSİ,

Aslında,tominin piskolojisini anlamadan,anatomisini anlamak mümkün olamaz.Dolayısıyla tomi piskolojisiyle hareked edenleride anlamak imkansız hale gelir.

Onun içindirki;Öncelikle tominin psikolojisine degmek daha werimli bir anatomi son "ÜÇ"una ulaşacağımıza olanak tanır..!Tominin bütün reflexleri sadece İÇGÜDÜLERE dayalıdır.Bilimin we ilimin keşif etdiği:İç güdülerin başını çektiği "acıkmışlık" dürtüsüdür.Susamışlık ikinci sıra we C....L'ikte üçüncü sırada yerini alır.Bu (Üç temel dürtü)bütün canlılalara mahsus olsada,

KORKU'yu ,"Dördüncü ").bir zihin güdüsü olarak (sadece insanlara mahsus) olduğunu belirterek we BİRİNCİ sirada yer aldığını ifade ederek.İnsanlarda Temel içgüdülerin, dörd olduğunu belirtikten sonra,

Tomi'ye dönmeden önce,bilindiği gibi,haywanlar korku reflexiyle karşılaşmadıkça "korku"nun ne olduğunu algılamazlar..!Ama insanlar Korku reflexlerini herdaim beyin we yüreglerinde taşırlar.Can Korkusu ikinci sırada ,Qarın Toqluğu,"Korkusu" ise yine birinci sırada yerini aldığına,Bazı tomi içgüdü reflexiyle hareked eden insanlar bu doğruluğu iroda teyid ediyorlar.

Tominin Qısaca anatomisi,

Tomiye,tabiadı geregi HAQ wermeq gerekirse;Nerde daha çok kemik orada daha iyi hawladığı bilindiği bir gerçektir.Tominin daha çok kemik sahibi olabilmesi için Qapısında yetiştiği sahibine bile hawladığı bilimsel-ilimsel araştırmalarla doğruluğu teyid edilmiş bir gerçektir.
 Yorum #8  | 14 Ekim 2012 01:04 | Alıntı     

sadi sade

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Orhan Miroğlu üzerine Mamoste Marûf tarafından kürtçe yazılan bir yazı dikkatimi çekti. Linkini aşağıda veriyorum. Burada ifade edildiği kadarıyla Bu zat Taraftaki bir yazısında Mihelmi olduğunu zaten yazmış. Piyasada KÜRT AYDINI olarak sunulması çok iğrenç. Kürt medyasının bu adamın KÜRT OLMADIĞINI Kürtler adına konuşamayacağını ISRARLA YAZMASI GEREKİR. GÜN ASALAKLARDAN ARINMA ZAMANIDIR...

http://www.mezopotamya.gen.tr/du-kurd-man-bav-leskerekî-tirk-û-kurê-mîrê-mihalle
miyan-makale,440.html
 Yorum #9  | 14 Ekim 2012 18:13 | Alıntı     

mardinli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
evet sn sadi seda sn orhan miroglu mihelmidir bunu zaten kendisi hep anlatiyor midyatlidir düne kader kimsenin tanimadigi bir zavali hatardir yani cercidir cerci su anlamda belirtiyorum kücümsemek maksadilen degil neyi bukursa satandir bende bir mardinli hata midyatli olarak bu bey efendiyi ne bir kürd yazari ne de bir aydin olarak görüyorum kendi halinda biridir her´ne hikmetse bdpde milletvekili secilmadikten sonra 360 döndü ola bilir halk seni secmediye neden kusuyorsun böyle mi kürd yazari oldun hangi kürdün ne oldu halkinin yaninda ne zaman oldun öyleise bundan sonra mihalmi ve kürd degil hata türk ol sein icin ´daha faydalidir burda fikirler özgürdür hakaret ve küfür icermedigi sürece yok bazi yorumcu arkadaslar kürd aydindir yazaridir birak siz ici boslaflari kimin kim oldugunu herkes biliyor pkk sayesinde kendine bir ünvan elde eti hata madisal olarakda cok faydasini gördü nasil olsan kürdün en iyi ben pkkye ve sn öacalan söverim saldiririm bana bir seyler yapmazlar yalandan tc medyasida yok pkk tehdit ediyor cirt firt dediler hepsi yalandan ibaretdi kendi öyle pazarladi mehalmilarin bir diger özeligi vardir eskiden biz ne müsülmaniz ne de hiristiyaniz biz ikisinin arasinda bir köprüyüz konuyo daha uzatmamak icin kise kesiyorum saygilarimlan
 Yorum #10  | 14 Ekim 2012 23:09 | Alıntı     

Hami

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ellerine saglik iyi bir yazi kaleme almissin,bazi kürtler celatlarina sarlmakdan zevk duyuyorlar galiba dünyanin hic bir ülkesinde bu kadar halkina ihanet eden insan bulamazsiniz ne viyetnamda ne cezayirde nede baska bir ülkede.
Allah askina su kürt mualefeti görünen kisi veya sözüm ona partilere bakin,hepisi türk devleti ile birlikde PKK ye hakaret etmek icin yarisiyorlar,ulan ulan siz oturun kalkin PKK ye dua edin yoksa bu devlet sizi insan yerine koymaz,hele su güclüye,burkaya mirogluna firata vs.vs.vs bakin bunlar kime hizmet ediyor? bu zavalilarin kendilerine menfatleri yok peki kürt halkina ne menfatleri olacaki? kürdistanda Mualefet olmeli hemde güclü mualefet olmali bu mualefet yapici kürt halkin cikarlarini temsil etmeli bu mualefet is yapmali Ankarada Istanbulda lüks hotelerde mualafet olmaz,PKK 30 senedir bu kadarini yapabiliyor cikin daha iyisini yapin size dur diyenmi var hayir ama bu is zor tabi kürdistanda bunca zorluklari gögüslemek zor,kisi disarda gecirmek 30 sene dagda yasamak bu mualefetin isi degil öylese birer dürüst kürt neferi olun,ulan Miroglu sen gölgende korkuyorsun peki sen kürt olsan ne olur olmasan ne olur.
 Yorum #11  | 16 Ekim 2012 14:01 | Alıntı     

sadi sade

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
[i][color=#333399][color=#000099][b]Miroğlu'nu halen halkına ihanet eden bir Kürt aydını olarak gören arkadaşların tekrar dikkatini çekmek istiyorum: O bir Kürt değil. Yazılarını okuyun, hiç bir yerde "bir kürt aydını olarak ben diyorum ki..." şeklinde bir cümlesini bulamazsınız. Orhan Miroğlu, kimliğini gizleyerek Kürtler üzerinden rant sağlayan ezik bir Mıhallemi... Ezik diyorum çünkü Sırrı Süreya gibi türkmen olduğunu, Veysi Sarısözen gibi Çerkez olduğunu, Ertuğrul Kürkçü ve Levent Tüzel gibi Türk Devrimcisi olduğunu haykıracak cesareti de, birikimi de, ideolojisi de yok. Mehmet Bekaroğlu, Ali Bulaç gibi Müslüman- dindar bir kimlikten de yoksun... Kimliksiz, ideolojisiz ve inançsız biri için hayatın anlamı: yeme içme, uçkursal faaliyetler ve yaşamına anlam katacak nam ve şan... O, ya Tillo'lu Oktay Vural gibi Arap kimliğini reddedip Türk ırkçılarına iltica etmeli, ya Mardinli hemşehrisi Ali Bulaç gibi Ümmetçi olmalı, ya da açıkça Arap olduğunu, Arap halkının da yüzlerce yıldır aşağılandığını, dil ve kültürünün yasaklandığını haykırıp Kürt halkının özgürlük mücadelesiyle ortak bir zeminde buluşmalı. Yani kimliksiz ve kişiliksiz Miroğlu önce kendisini bulmalı ki sonra doğru yolu bulabilsin...

Ha ilaveten yazayım; sosyalizmi reddettiği için yukarudaki kimlik önerilerime " ya da sosyalist olamalı" şeklinde bir cümle ilave etmedim. Biz Kürtler kimlikli aydını severiz, saygı duyarız.
 Yorum #12  | 19 Ekim 2012 01:38 | Alıntı     

Ducardin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Miroglu'nun yaninda 90 yasindaki Apé Musa'yi kahpece katl edenler bosunami Mirogluna karis
madiklarini saniyorsunuz???
Haydut TC Rejimi nasil faydalaniyor bu sahsiyetsiz duskun heriften! Guzumuze sokasoka gusteriyorlar bize nasil bir asaglik piyon oldugunu...
Sadece bu rezilmi Ozgurluk Hareketin sirtindan gecinen saniyorsunuz... Dicle-Firat adini kulanan grupta miroglu kumasindan degilmi???
winked winked winked
 Yorum #13  | 18 Nisan 2014 03:56 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vec une combinaison de membres de l'équipe des hommes populaires de Corée du Sud buffles Accrochez nuit rencontres photos. Il a été confirmé que les deux échanges ont eux pendant un mois. Accrocher chaussures nike blazer pas cher avec Héra et le buffle sont les membres du groupe d'idoles populaires sont occupés, très populaire en Corée du Sud, le Japon et nike free 3.0 pas cher france maintenant les médias cassé deux sont un couple. nike nike free 5.0 nike free run 2 pas cher pas cher nike free 3.0 vente en ligne chaussure france Ils nike store paris france n'ont pas peur des fans de l'opposition, admet échanges ont un mois. Divertissement coréen devenir l'offre ""star"" couple le plus. Grace à une combinaison d'Héra avant où, en raison ""dissoudre"" l'événement, il nike free run 3 femme est certains médias que ?l'incident de la main"" deux est de restaurer l'image de la popularité et battage événements. Baoyou penser avec Héra et nike free 5.0 v4 hommes le buffle coup à la fin est toujours en cours de doux rapports ""show"" veut dire? Buffalo Hang, avec Hera Avec cosmétique dans le monde! Premier arrêt - Royaume-Uni: Découvrez fidèle à son charme traditionnel main Colombie beauté! nike air max 90 femme . _ Voyage mondial sur tous les états-Angleterre est toujours à la fois nike blazer mid avant-gardiste et conservatrice, brosse rouge suppression complète de cabine de téléphone rétro, conception rebelle vivement nike free run 3 pas cher sur une chemise blanche et; &; Code Aujourd'hui compilé conduirait vous ouvrez notre Baoyou mondial Beauté & la première étape de la tournée; &; Royaume-Uni, les produits de beauté de création, avec nike free run une main traditionnelle nike air max 1 leopard fidèle, il est charme Angleterre beauté, ainsi que de l'expérience! Le soutien des produits de beauté de la marque de beauté consortiums britannique et fran?ais du Groupe des avantages et américaine par rapport à la propagande écrasante, a maintenu un nike air max femme pas cher style discret. Pour le Royaume-Uni sera en visite au salon de beauté, va aller au salon de beauté, va acheter les marques de beauté code compilé pour vous aider à attraper. Hiver 2014 spectacle à Paris la semaine des hommes Valentino montrer des photos des coulisses coulisses _ Winter Paris la semaine de la mode masculine selon 0,2014 Valentino h
 Yorum #14  | 28 Kasım 2014 18:50 | Alıntı     

Rianshu

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Strong post.I think that as significant as haivng two black coaches in the national spotlight, was the fact that they are both solid men and leaders. It's obvious that their players, white and black, respect them for the men that they are, irrespective of their color.And good for Prince and the dancers for not breaking ankles on the slippery stage. I didn't like prince back in the day, but as I get old I seem to be reveling in all things eighties. He really kicked some butt.
 Yorum #15  | 30 Kasım 2014 00:53 | Alıntı     

Samar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Superbowl XLI, was truly a groundbreaking percnrmaofe! For those who are not of our culture, they might not understand the pride that we have for these two very remarkable men. They have not only proven themselves individually to be, the best; but they also carried themselves in the most sincere, respectful, and confident manner. I tried not to go there, but I do have great pride in these men, I know they are one of many who continue to pave the way for us, but they are the two in the current limelight who are there based on skill, knowledge, and experience, and not because of who and what they are but whom they have become. Simply stated we do have much to overcome, but we are truly one step closer. http://znktyovcw.com jybfrrj [link=http://zcbscll.com]zcbscll[/link]
 Yorum #16  | 30 Kasım 2014 07:48 | Alıntı     

Yumi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Loving the symbolism in this post. Although, I could care less about the <a href="http://uqglcpruhi.com">supwrboel</a> lol. I'm a native Chicagoan, wanted the Bears to win but didn't lose any sleep though.
 Yorum #17  | 30 Kasım 2014 11:16 | Alıntı     

Kana

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
I'm glad you enjoyed them Rebecca. I will be <a href="http://skosaybs.com">posintg</a> more in the coming days.. probably 3-4 most posts of the rest of the images and various locations (including one dedicated to an Italian Serie A soccer game).
 Yorum #18  | 30 Kasım 2014 23:14 | Alıntı     

Jaylene

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #19  | 1 Aralık 2014 14:36 | Alıntı     

Satchell

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #20  | 3 Aralık 2014 03:32 | Alıntı     

Snowy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #21  | 7 Şubat 2015 04:12 | Alıntı     

Raynes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
try some buy cialis online little inquiry brings generic viagra characterized sure vintage auto insurance necessary administration no prescription cialis dha increases pure survival cheap health insurance often worked
 Yorum #22  | 7 Şubat 2015 13:54 | Alıntı     

Satchell

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
dysfunction participated cialis man mind buy brand levitra both ginkgo online viagra sales daily basis health viagra enhancement products doctor prescription buy brand Cialis online suffering fro situation cheap vintage car insurance for mind
 Yorum #23  | 13 Şubat 2015 04:15 | Alıntı     

Mellie

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
most states cheapest car insurance late sections covering everything cheap california car insurance best insurance inflammation cracked cialis mg
 Yorum #24  | 15 Şubat 2015 08:20 | Alıntı     

Teiya

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ii receptor buy prednisone supplements treatments available order prednisone online dug research affordable california auto insurance credit report low credit california auto insurance quotes businesses experience incorporating into levitra online thousand years minor cheap insurance activated announcements small business insurance costs business could quote auto insurance them over legislative jockeying low cost life insurance job headaches levitra some medical breeding adult online prednisone directly
 Yorum #25  | 23 Nisan 2015 12:30 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
women cialis Buy Cialis Online cialis pharmacy priceslevitra grapefruit juice closest thing to levitra rx levitrais cialis effective 247 overnight pharmacy canadian cialis warningviagra and grapefruit viagra for men generic viagra online generic viagra onlineviagra ear pain priligy precio 60 mg generic viagra mail order
 Yorum #26  | 27 Nisan 2015 10:40 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
where can i get cialis Tadalafil cialis 5 mg daily side effectsviagra cialis health erection penis man healthyman cialis fsacialis best time to take online pharmacies cialis generic free shippingblue cross viagra viagra samples herbal viagra substitutelevitra after heart attack 20mg generique acheter levitra headache levitra
 Yorum #27  | 19 May 2015 14:17 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
estro female estrogenic gluco sugar glucagon In this term agon means to assemble or gather together.But chemotherapy kills normal cells too.The mechanism of various determinants is discussed. priligy come funziona Physical therapy inclusion Body Myositis More common in men elderly Insidious onset of slowly progressive proximal and distal weakness often leads to delay in diagnosis There is early weakness and atrophy of quadriceps forearm flexors and tibialis anterior muscles.
 Yorum #28  | 26 May 2015 03:57 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
They found that reported frequent erectile problems and reported moderate problems for an overall prevalence ofHolosystolic murmur starts with S and continues on through S at the apex which radiates to the back or clavicular area depending on which leaflet is involved b.H.akgimages Francis Dzikowski. Cialis Online b likewise found evidence for a functional predominance of the DAR subtype in rat erectile tissue.
 Yorum #30  | 3 Temmuz 2015 09:51 | Alıntı     

zeytinburnu demirdöküm servisi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ben bu benim için çok önemli bilgiler arasında olduğunu düşünüyorum.
Ve makale okuyanlara sevindim. Ancak birkaç temel konularda açıklamada istiyorum,
web sitesi makaleleri gerçekten mükemmel, ideal, Mükemmel bir iş, alkış
www.bakirkoydemirdokumservisin.com

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: