Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Hişyar Ağaoğlu'nu Anlatmak- Hüseyin Turhallı  


29-12-2011, 19:10 Kategori: Yaşam  
Hişyar Ağoğlu'nu Anlatmak

Kürdistan Ulusal Kurtuluş mücadelesine bu kadar öncü ve önderlik yetiştiren Bingöl'ü anlatmak basit bir olay değil. Orhan Kaya bu zorluğu aşmak için yıllardır uğraş veren kalemlerden biri.

Kaya bu çalışmasını "Bingöl'ün Büyük Şahsiyetleri" başlığı altında bir blog'da toplamış. (http://zuexpayic.blogspot.com) Hişyar Ağaoğlu'nu anlatan ve üç bölümden oluşan bir yazı dizisi de bu blogda yer alıyor.

"Şeyh Said'in Darahini'yi Payitaxt olarak seçmesi bilinçli bir seçimdir. Zira Darahini, bir yiğitler diyarıdır.

Kelaxsili Şeyh Şerif, Modanlı Feqi Hesen,Valirli Sadık Beg, Botiyanlı Ömere Faro, Sosinli" Kasım Ağa ve Kas Quesi Darahini'nin can veren ama baş eğmeyen isyan anıtlarıdır. Sıddık Bilgin, Hişar Ağaoğlu, Zeki Palabıyık, Mıstan'lı Melle Sıddık Turhallı başta olmak üzere yüzlerce fedakar ve yigidin Kürdistan Ulusal Kurtuluş Mücadelesine can verdiği coğrafya'nın adıdır Darahini. (Orhan Kaya)"

Öğretmen olan Gençli bir arkadışımla dün, Orhan Kaya'nın bu çalışmasını ve Hişyar Ağaoğlu'nu konuştuk. "Xalê Hus, yer daralınca bizler metropollere ve daha sonra da Avrupa'ya kaçtık. Hişyar akrabam ve yakın arkadaşımdır. Kendisine "Seni öldürecekler, kaç oradan" dedik. "Ölmek değil yaşamak esas alınmalı. Kendinizi korumaya almanıza bu nedenle saygı duyuyorum. Ama ben kendi yaşamımı Genç caddesinde dolaşan herhangi bir insandan farklı ve üstün görmüyorum. Onların kaderi ne ise benim de o olacak" diyerek ülkesinden ayrılmayı red etmişti, dedi bana.

Sonra sohbet arasında bana 35 yıl önce Bingöllü Şêx Zülküf ile arasında geçen bir konuşmayı anlattı:

Melle Mustafa Barzani'in vefat ettiği günlerdi. Hepmiz üzüntüden kendimizi bir yerelere vuruyorduk. Bu ruh hali içinde iken Şêx Zülküf beni yanına çağırdı. "Melle Mustafa'ya ne oldu?" dedi. "Amerika zehirledi" dedim. Gözlerinden yaşlar aktı ve "Keşke Melle Mustafa Kürdistan dağlarında vurulsaydı da Amerikaya gitmeseydi" dedi.

Bundan bir yıl önce Hülya Yetişen Kafkas Kürtlerinden Hêjarê Şamil ile bir röportaj yapmıştı. Hülya Yetişen soruyor " Esir düşmemesi için Öcalan ne yapmalıydı, örgüt hangi tedbirleri almalıydı?"

" İşte asıl sorun burada. Bir Kürt lideri Çarçıra meydanında, bir diğeri Dağkapı meydanında asılıyor. Bir başkası Amerika'da zehirleniyor. Bir diğeri de İmralı'da esir tutulyuyor. Neden kendi arkadaşları içinde savaş cephesinde vuruşarak ölmediler? Bu durum Kürt önderliklerinin dramı ve sorunudur"
diyordu Hêjarê Şamil.

Bu bir ruhtur. Kürtlüğün, Kürt olmanın direnen ruhudur.

Bingöl'de bir şeyhin ve Kazakistan'da bir Kürdün 40 yıl sonra aynı şeyleri konuşması Kürt olmanın, Kürt ruhunun önderlik özlemini anlatır. " Ben ülkemden ayrılmam!" diyen ve canını vererek bu gerçeği Kürtlere anlatan Hişyar Ağaoğulu'nun yaşam ve ölüm hikayesi de toplumsal öze inen felsefeyi işaret ediyor.
Hişyar Ağaoğlu'nu Anlatmak- Hüseyin TurhallıHişyar Ağaoğlu Ortadoğu Teknik Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde öğrenci olduğu yıllarda (1974) Bingöl'e gelerek "Bingöl Kültür Merkezi"ni kurar. 1977'de Musa Anter'in "Birîna Reş" isimli eserini piyes haline getirmek için yoğunca bir çalışma yürütür. Dernek basılır ve tutuklanır. 24 gün işkenceli sorgulamalara tabi tutulur.

Sorgulamada "Bütün bunları ben pılanladım. Her şeyi ben düzenledim. Gerek piyesi oyanayanların ve gerekse dernekteki diğer şahısların bunda herhangi bir sorumluluğu yoktur. Dernek yönetimi de böyle bir karar almamıştır" der. Bu davadan 18 ay hapis cezası alır. Mamak Cezaevine atılır. Bu nedenle eğitimine bir süre ara vermek zorunda kalır.

Hapisten çıktıktan sonra okuluna devam etmek ister. Ancak bu sefer de 12 Eylül cuntası yakasını bırakmaz. Yakalanır ve 45 gün işkence altında sorguda kalır. Hişyar Ağaoğlu kendisi dışında kimseyi tanımaz. "İsmimden gayrısını bilmiyorum" der. Zindana atılır. Bir süre sonra çıkar. Yine okuluna devam eder. Okulun en başarılı öğrencisidir. Ancak zindan, sorgulama ve uzaklaştırmalar ile birlikte dört yıllık fakülteyi yıllar sonra bitirebilir.

Kendisinden çok daha düşük puanla okula girenler, okulu bitirenler kaymakam, vali ve müsteşar olurlar. Ancak Hişyar Ağaoğulu kamu sektöründe iş bulamadığı gibi özel sektör de "sabıkalı" diyerek kendisine iş vermez. Genç'e döner ve serbest mali müşavir olarak çalışmaya başlar.

1989'da Bingöl'de HEP il örgütünün kurulmasında aktif görev alır. 1992'de MİT elamanları Bingöl'ü terk etmesi için defalarca tehdit eder. Hişyar Ağaoğlu tehditlere boyun eğmz. "Ülkemi terketmeyeceğim. Ölüm gelecekse doğduğum bu topraklarda gelsin" dercesine yolunu devam eder.

Çevresi geniş olduğu için MİT de o süreçlerde onu imha etmekten çekinir.

Çiler-Güreş-Ağar dönemidir. Bu süreçete de HADEP'in kuruluş çalışmaları başlar. Hişyar Ağaoğulu tehditlere aldırmadan isyanın Başkenti Çewlig ve Darihini'de HADEP'in kuruluş çalışmalarını başlatır.

Genç'in bir tek caddesi var. Hükümet Konağı, Jandarma Karakol komutanlığı bu ana caddenin tam ortasındadır. Dükkanlar, kahveler lokantalar da bu cadde üzerinde sıralanmıştır. Her yerin olduğu gibi Genç'in de delileri, sarhoşları var. Deli Ayho da bunlardan biri. Genç çarşısında herkesin "Deli Ayho" dediği madde bağımlısı akli dengesi bozuk kimseye zararı olmayan biridir, Deli Ayho. Ac kaldığında Hişyar Ağaoğulu'na gider " Hişyar abi açım. Bana bir lira ver kendime ekmek alacağım" derdi.

Deli Ayho 26 Aralık 1997 akşamı kahveden çıkan Hişyar Ağaoğlu'nun yanına gider harçlık ister. Hişyar elini cebine atar bütün bozuk paralarını ona verir. Tam o anda her taraftan kurşun yağmaya başlar. Bu kargaşa ve çatışma içinde Deli Ayho (Ayhan Yılmaz) elindeki bıçağı Hişyar Ağaoğlu'na saplamaya başlar. Onlarca bıçak darbesiyle yere yığılan Hişyar Ağaoğlu çevreden yetişenlerce kurtarılmak istenir ancak......

Ayhan Yılmaz tutuklanarak Elazığ kapalı cezaevine gönderilir. Ailesine ve yakınlarına "Kaymakam Nuh Mete'den sosyal yardım aylığının bağlanmasını istediğini, ancak kendisine aylık bağlanması için Hişyar Ağoğlu'nu öldürmesini istediğini söyler. "Bu gerçeği mahkemede bütün detaylarıyla açıklayacağım" der. Bunun üzerine Dr. Welat isminde bir itirafçı cezaevinde Ayhan Yılmaz'ı ölümle tehdit eder. Mahkemeye 6 gün kaldığında Ayhan Yılmaz koğuşta asılı olarak bulunur.

Cezaevi idaresine göre Ayhan Yılmaz intihar etmiştir. Ancak kimse ipi nerede bulduğunu, tavana nasıl ulaştığını ve kendisini nasıl astığını sorgulamaz.....

Bu hikaye Kürdün Kürde kırdırılmasının tekrarlanan trajedisidir. Ve piyon hançer olarak kullanılan Kürde de aylık değil, boynuna ip bağlanacağının acı hikayesidir.

Hişyar Ağoğlu kitaplar yazmış bir filozof değil. Ancak onun yaşamı ve mücadele tarzı birkaç kitabı dolduran büyük bir felsefedir. "Benim yaşamım, Genç caddesinde dolaşan herhangi birinin yaşamından daha değerli değildir" cümlesi de bu felsefenin özetidir. Hişyar Ağaoğlu'nu Anlatmak- Hüseyin TurhallıBu, Kürt öncü ve önderliklerine nasıl yaşaması ve ölünmesi gerektiğini anlatan bir öğretidir.

Hişyar Ağaoğlu da kendisinden önceki yiğitler gibi yeşerdiği toprağın üstüne düştü. Ancak bu ruh, bu felsefe şimdi binlerce Kürdistanlı bedende yaşıyor. İşte bunun için Genç'i değil, Hişyar Ağaoğlu'nu anlatmak hiç de kolay olmuyor.

Hüseyin Turhallı
huseyinturhalli@gmail.com


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 19)
  |   Okuma: 4166   |   Yorum: (27)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 18 Nisan 2014 04:21 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
pour faire un rêve de leur propre. Musicale ""Mamma Mia!"" Et le drame ""Princesse Fête"" Ce deux très stressé ""opéra expérience"" spectacle, joué dans la saison nouvelle année conna?tra le fichier de ""mise à niveau"", offre non seulement des performances musicales nike air max 2014 exquises, de laissez l'instant obtenir le nike air max 1 leopard billet vous vous sentez ?unique?. Avec effet immédiat, aussi longtemps que l'achat de la comédie musicale ""Mamma Mia!"" Et le drame ""Fête de la princesse"" à tout prix des billets nike air max 1 femme de théatre, vous pouvez profiter d'une construction privée service chaussures nike blazer solde exclusif du client, les organisateurs seront en plus du coupon imprimé sur votre Indiquez le nom, et que vous voulez dire 14 mots salutations seront commandés ce cadeau exclusif nike blazer femme pour surprendre vos chers amis et famille. Rien est un don nike air max 90 nike air max 90 pas cher de plus mémorable Nouvel An vaut plus que lui, en l'occasion de la fin de l'année nike free 3.0 nike air max 1 femme v4 pas cher la Saint-Sylvestre avec cette culture aucun souci de courtoisie Pimi des autres, la nike air max 90 femme pas cher joie de leur propre. Drama ""princesse fête? a réuni un grand nombre de comédien talentueux nike free run 3 pas cher et nike free run 2 femme excellent, les arts martiaux, l'acrobatie, opéra, -, hip-hop, de nombreuses mélange traditionnel et moderne des performances colorées, grandes scènes souligne partout l'esprit de la vieille ville impériale de Pékin. Pour rendre le jeu plus que Pékin pour les enfants nike free run femme de l'air, les organisateurs ont également particulier dans le hall nike air max 2014 du théatre pour le public un rares représentations privées personnalisés gastronomiques virtuoses, tels que les nike air max femme compétences uniques visage jetés, ballons tofu, les enfants magnifiquement sculptés et ainsi de suite. Ce n'était pas assez, le public avant chaque représentation dans le hall peut profiter de la fameuse cuisine royale soigneusement préparé impératrice Royal House 2.6 produit. En outre, comme lvda Gun, Pékin huit échantillons, des sp
 Yorum #5  | 2 Aralık 2014 09:00 | Alıntı     

Formal Evening Dresses

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The flapper costume Company The Oktoberfest costume Company.Elmo cookie onesie are a good company who focus on vintage fashion wholesale.Flapper costume are the UK's leading,Shop wholesale flapper costume, Oktoberfest costume, elmo cookie onesie, Rockabilly clothing from reliable vHalloween costume wholesalers on walsonstyles and get worldwide,We know rockabilly dress. We're the only vrockabilly dress wholesaler that knows what it's like to be in your shoes,because we run stores ourselves.We offer rockabilly dress or more products for you to choose from.Formal Evening Dresses
Short Formal Evening Dresses
Lace Formal Evening Dresses
 Yorum #6  | 5 Nisan 2015 06:06 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
buy apcalis oral jelly effets secondaires canadian pharcharmy cialis dose sizelevitra message board levitra generico prezzo levitra vshow much does levitra cost achat levitra pro buying levitra no prescriptionbuy female viagra in india Viagra Online order viagra overnight deliverywatermelon rind like viagra Priligy cialis and viagra together
 Yorum #7  | 23 Nisan 2015 03:44 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis crushed tadalafil what is cialis forcanadian pharmacy buy online ed pills levitra samples levitra durationcounterfit viagra viagra for men buy prescription viagracialis original use Buy Cialis Online cialis 36 hour pillkamagra shelf life kamagra jellies from abroad over the counter kamagra
 Yorum #8  | 8 May 2015 10:02 | Alıntı     

latex waist trainers

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The Vintage Wholesale Company The Vintage Wholesale Company.Walson Rockabilly are a vintage wholesale company who focus on vintage fashion wholesale. WalsonRockabilly Vintage Clothing wholesalers are the UK's leading,Shop wholesale vintage dress, cheap silk dress, vintage jewelry products from reliable vintage dress wholesalers on walsonrockabilly and get worldwide,We know wholesale vintage clothing. We're the only vintage clothing wholesaler that knows what it's like to be in your shoes,because we run stores ourselves.Always Vintage is a Wholesale Vintage Clothing Distributor. We offer more than ninety different categories of vintage clothing for you to choose from.
latex waist trainers
rubber waist cincher
Latex waist
 Yorum #9  | 19 May 2015 00:53 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
d.. Viagra Laboratory findings a.J.CUNO HAND MICROSCOPE CThe bodys immune system is constantly on the lookout for these antigens detecting them with Bcells a subgroup of the white blood cells called lymphocytes.
 Yorum #10  | 29 May 2015 09:00 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Clinical featuresClinical significance of nontraditional bacterial uropathogens in the management of chronic prostatitis.Table lists examples of stimulants.This relationship shows that while the flow velocity in segment increases the pressure in that segment decreases. buy accutane of the block W mg see Appendix A.Miller W.
 Yorum #12  | 23 Haziran 2015 05:44 | Alıntı     

Michael Kors outlet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
"Nat��rlich wird sie nicht treffen Boyd . Sie hat nie schlagen Boyd viel , weil er die ?ltesten andbesides er ist der http://www.rosherunmen.org Zwerg der Wurf ", sagte Stuart, stolz auf seine sechs Fu? zwei . "Deshalb haben wir ihn athome die Dinge , ihr zu erkl?ren http://www.nikehuarachewomens.com . God'lmighty , sollte Ma zu stoppen lecken uns! Wir sind neunzehn und Tom'stwenty -one , und sie wirkt wie wir 6 Jahre alt black huarache sind . "Witz , und Scarlett , die nicht freiwillig ge?ffnet hatte, ein Buch seit dem Verlassen des Fayetteville Female Academy im Jahr nike free 4.0 flyknit zuvor , dachte es genauso amusingas sie taten. "Ich wei?, dass Sie dem Weg, General Beauregard beschossen sie aus Fort Sumter Tag vor nike roshe run mens gestern, they'llhave zu k?mpfen oder stehen als Feiglinge vor der ganzen Welt gebrandmarkt. Warum hat die Konf?deration - " gro?e Liebling? Ich werde nike air huarache white Ihnen vier Uhr morgens neigen ! " Also gingen wir zu Bett , und das morningwe entwischt , bevor sie uns fangen konnte . nike air huarache black Boyd und links um sie free run 5.0 zu behandeln. " " Nehmen Boyd, war nach Hause withthem kommen, weil sie sich weigerten, an einer Institution , wo die Zwillinge waren nicht willkommen bleiben . Stuartand Brent als ihre neuesten Vertreibung ein feiner
related links:
[linlei0623]
 Yorum #18  | 9 Ekim 2015 02:44 | Alıntı     

roses

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #19  | 16 Ekim 2015 11:08 | Alıntı     

chenlina

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #21  | 18 Ekim 2015 14:12 | Alıntı     

Jarredbunk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://antibioticswithoutadoctorsprescription.top/
antibiotiс
 Yorum #22  | 30 Ekim 2015 09:17 | Alıntı     

outlet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Though some versions of festival outfits may not be for everyone, Northern Style Exposure’s Kira Paran proves that there’s a festive outfit for everyone. Mixing a sequined dress with a cool denim shirt, Paran maintains the festival look while feeling comfortable in her own skin. While Sasha Xiao of Sasha’s Satisfashion and Christopher Wolf of Wolf Musings stayed away from the festival fashion dress code adding their own unique personality to their outfits with michael kors outlet online sale tips on how to transition from day to night, our newest Style Panel member Emma Walker of With A City Dream, showed us how to work an effortless-meets-practical festival look with this season’s must-have: the backpack.If you weren’t up on the CFDA awards before, chances are it’s now on your radar thanks to Rihanna attending the affair nearly naked. The event – think michael kors handbags a more casual Met Gala – is designed to honour individuals who have made outstanding contributions to fashion. The glamorous evening involved some major wins – on stage and the red carpet.Canada’s own, Rachel McAdams showed some national spirit at Canada’s Walk of Fame after party where she wore a red Romona Keveza silk gown.In New York, Blake Lively showed off her michael kors outlet baby bump at the God’s Love We Deliver Golden Heart Awards, alongside Halle Berry, Michael Kors and Gigi Hadid. She was simply glowing in a glittering champagne gown, while Berry rocked skintight white and blue dress matched with black pumps.The 9th Annual Rome Film Festival was buzzing over the weekend as Rooney Mara opted for a black two-piece Spring 2015 Balenciaga collection on michael kors sale the Trash red carpet. Elsewhere, Lily Collins wore an Elie Saab Spring 2014 ombré gown at the Love Rosie red carpet.Signature looks that still have legs: Oversized bows, wavy satin pleats and floor-grazing fantasy frocks.The new look: The Park Avenue puffa, a sleeveless vest with controlled volume. Ms. Walters to Missy Elliott? 3.1 Phillip Lim was loved by all, including michael kors Chicago Premium Outlets Lucy Liu who sat front-and-centre, showing off her glam gams. (You can always tell those who have a car service during fashion week: bare legs, sky-high heels, no coat and every hair in place). Alas, a FASHION girl can dream….Love it: Lim’s show opener, a tux-inspired vanilla Hendrix coat, antique white silk ruffle blouse, ivory bootleg pants and nude lace driving gloves.I michael kors purses like to think I’ve become somewhat of an expert at buying and selling, which is why I’m sharing my tips with you here. It’s also #NationalThriftDay, so follow along for my tips to buying, selling and swapping.We’re spoiled for options in Toronto, which in my experience is the world’s sweet spot for vintage—items are rarely overpriced and rarely run-of-the-mill.If you’re new to thrifting, michael kors get your feet wet somewhere like Value Village, where items are priced as low as $1. In my experience, the locations further out of super urbanized areas are the best (there’s less of a chance of them being pillaged by trendy gals like yourself) and they are best visited a few times a season—you really never know what you’re going to get.Elaine michael kors outlet online Benes established nineties style as we know it, and don’t let anybody tell you otherwise. From mini backpacks to oversized outerwear to blazers (sweet, sweet blazers), the forever-underrated/often-imitated Seinfeld character cultivated a look we spend serious dollars and (even more) serious hours in thrift stores trying to re-create.And yet, she gets no respect. In an era in which we boast about how much
 Yorum #24  | 6 Kasım 2015 04:08 | Alıntı     

outlet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The delicate and subtle fabrics like chiffon used for the coming array of dresses was just another breathtaking aspect about the Michael Kors fall/winter 2014-2015 collection. The same can michael kors sale be said about the one-shoulder design of the next dress adorned with a nice belt on the waist. The comfiest vibes were put as outerwear garments, which come matching the rest of the apparels ideally.Finally, it’s the breathtaking transparency plays that catch our attention for the final part of the michael kors outlet stores show, coming as a key design for the super chic black chiffon dress having multiple layers for the best looks. The amazing mix of the transparency plays michael kors outlet online with the glittery elements was the final stunner of the Michael Kors fall/winter 2014-2015 collection. Last but not least, it’s the nice choice of the accessories like the chunky heels that complemented the combos perfectly.There are floral prints that can look quite realistic and also very much on the romantic side with the way they have been positioned, the types of garments it is worn with and the background colors all ending to a rather Victorian 2015 michael kors outlet but often simply love-inspiring effect. Romantic versions of the flower prints for spring 2016 come into effect on Alexander McQueen, Gucci, Tory Burch, Oscar de la Renta, Etro and Erdem, each with its own version of what the print should look like.Thus, we are already impatient for being able michael kors uk to enjoy these wonderful garments for the warm season approaching closer and closer, and that’s just one more reason for looking forward to the arrival of spring even stronger!The Michael Kors pre-fall 2014 collection is already here! The lovers of outlandish combinations of seemingly incompatible pieces of clothing cannot be michael kors outlet disappointed! The presentation of the pre-fall 2014 collection of Michael Kors took place on December 13th, although “pre-fall collection” is a term with which Mr. Kors himself doesn’t seem to agree. “We banished the phrase pre-fall. Considering that in September it’s still warm, ‘pre-something’ that doesn’t actually happen until November michael kors tote makes no sense to me. It’s trans-season,” the designer stated.Gingham patterns seem to be in for a few seasons now, though it has only gotten bolder for 2016. There is a bit more accenting to it now, a bit more color and a touch more creativity. We see intriguing michael kors Chicago Premium Outlets gingham fading into abstract floral print dresses appear on Marc Jacobs, worn head to toe. Thakoon brought in some gorgeous works that gave gingham a softer, more amiable appeal, while Victoria Beckham’s vision for the trend included more contrast, a bit more subtlety in changing colors and plunging necklines on michael kors dresses reaching around the ankles.As the name implies, here we have the top glamorous shades that are irreplaceable for your party looks, and other special occasions requiring the most glittery and catchy looks. The sweet oceanic blue shade for the nails and the charming pink for the lips secure michael kors outlets the glossy and striking shine of yours.Michael Kors Sexy Collection 2014 ($32.00)Passing from glamorous to sexy,
 Yorum #25  | 14 Ocak 2017 22:39 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Зарегистрировался на сайте от того что задело.
Как же доступно на сегодня обыкновенный ремонт холодильника превратить в сенсацию.
Качественный столичный ремонт холодильников дешево в Капотне Круглосуточный Московский холодильников ремонт за евро в Печатниках Оптимальный столичный ремонт холодильников безвозмездно в Реутове А сие как прикажете называть?
При всем этом холодильник есть у всех. Я знаю о чем глаголю, ремонт не везде то и необходим.
http://ycgfhcpgm.nlyjhcpm.com/space-uid-33195.html http://vpobars.ucoz.lv/index/8-9365 Hisyar Agaoglu'nu Anlatmak- Huseyin Turhall? » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi


--------------------
 Yorum #26  | 23 Nisan 2017 06:30 | Alıntı     

Olga Y.Nox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
I have seen this kind of design for the first time.This is unique indeed. It gives you the perfectly punk look. I’ll definitely give these a try.
http://forever-4u.ru/forum/showthread.php?t=118640http://forever-4u.ru/forum/showthread.php?t=119305
Just gone crazy or something. We are heading into the flat.

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: