Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Bitlis Söz ve Zekada Yılların LYS Birincisi  


31-07-2011, 11:00 Kategori: Yaşam  
Bitlis Söz ve Zekada Yılların LYS Birincisi

Bitlis Söz ve Zekada Yılların LYS Birincisi

Kurdistan-pos.eu/haber servisi

Son yılların en parlak beyinlerinin kendini gösterdiği Bitlis, geleceğin beyinlerini yetiştiriyor. 2010 ve 2011 LYS birincileri Bitlis'ten çıktı. Son derece düşük gelir düzeyeni rağmen en parlak beyinlerin bu ilimizden seçilmesi bir anda dikkatlerin Bitlis üzerine yoğunlaşmasına neden oldu. Bu durumu değerlendiren bazı yorumcular, beslenme türü (bal ve ceviz) ile sosyal genlerin (azim ve kararlılık) başarıda oldukçkça etkili olduğunu söylüyorlar.

Türkiye'nin dev üniversitelerine çok sayıda öğrenci göndermeye hazırlanan Bitlis'ten gleceğin kaderini belirleyecek kadroları yetişecek.

Bu konuda değişik ajanslardan değrlediğimiz haberler şöyle:

Geçen sene LYS'de yakaladıkları başarı, 'kopya iddiaları' nedeniyle gölgelenen Bitlislilerin burukluğu, bu yıl sonuçların açıklanmasıyla haklı bir gurura dönüştü. Geçen yılki LYS başarısıyla Türkiye'yi şaşkına çeviren Bitlis bu yıl da 'Türkçe-Sosyal'de birinci oldu. Şehir dev üniversitelere öğrenci göndermeye hazırlanıyor.

'Tekrarı olmayan başarı tesadüftür. Bu yıl da ipi göğüsleyerek başarımızın tesadüf olmadığını kanıtladık' diyen Bitlis, çıtayı daha da yükseltmek için şimdiden önümüzdeki yıla odaklandı.

Kentin, Osmanlı döneminden beri süregelen başarısının diğer bir sırrı da, Vali'sinden İl Milli Eğitim Müdürü'ne, okul müdürlerinden öğretmenlere, velilerden öğrencilere, doğup büyüdükleri toprakları unutmayıp dev yatırımlar yapan işadamlarından iktidarın sağladığı olanaklara kadar geniş bir yelpazede toplanıyor.

Akşam'ın haberine göre, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, eğitimcilerle birlikte okulların çoğunu tek tek dolaşarak 'rol model' olan bir isim. Yılmaz, Bitlis'te eğitimin yükselen trendini şöyle anlattı: Özellikle geçen seneki başarı, maalesef bazı kesimler tarafından tesadüf olarak değerlendirildi. Bu sene kopya ve güvenlik konusunda çok titiz davranıldı. Biz buna 'tesadüf' demiyoruz, çünkü Bitlis'te köklü bir geçmiş var. 14 yaşında bir çocuğa 'ne kadar güzelsin' dedim bana 'güzel bakan, güzel görür sayın valim' dedi. Bu yaştaki bir çocuk entelektüel seviyede. Bu ailenin getirdiği bir seviyedir. Biz okulda bu seviyeyi eğitimle destekleyip bu konuma geldik.

Başarılı hemşeriler

Başarı, bugünün planlaması değil. 10-15 yılın getirdiği bir olay. Vali olarak okulların birçoğuna bizzat gittim, son sınıfları tek tek gezdik ve şunu söyledik: Sizden öncekiler başarmış. Bugün ekonomide, siyasette çok önemli Bitlisliler var.

Okullara gidip bunları örnek gösterdik. Şaşırtıcı şekilde başka bir şey gördük. Çocuğa 'ne olacaksın' diye sorduğumuzda 'doktor olacağım' demiyor, 'kalp cerrahı olacağım' diyor.

Öğrencinin talebi


Öğrenci dediğimiz kimse eski söylemiyle talebedir. Talep eden demektir. Okul müdürlerine şunu söyledim: Öğrenci sizden bir şey talep ederse ve bunu yerine getiremezseniz sizin orada durmanıza gerek yok. Öğrencilere de bunu dedik. Burada bir limitimiz yok. Hükümet kitap veriyor. Defter-kalemleri de biz karşılıyoruz. Bu tek başına bir başarı değil. Bitlis'te işadamlarının yaptırdığı derslik sayısını şehrin nüfusuna oranladığınızda Türkiye'nin en önde gelen illerinden birisi Bitlis. Fen lisemiz ilk defa bu sene mezun verdi. İlk mezunlardan 8'i tıp fakültesini tutturdu.

İş garantisi

İşadamlarımız kendi yaptırdıkları okullardan yetişen öğrencilere mezun olduklarında alanı uygunsa iş garantisi veriyor.


'İş'te eğitim seferberliği

Van'dan Bitlis'e giderken il sınırlarına girildiği andan itibaren neredeyse her 10 kilometrede bir Türkiye'nin tanıdığı işadamlarının eğitim yatırımları dikkat çekiyor.

Rakamlarla kentte eğitim

İlköğretim okulu: 451

Ortaöğretim okulu: 52

Özel okul: 2

Fen lisesi: 1

Anadolu lisesi: 2

Anadolu Öğretmen lisesi: 2

Meslek lisesi: 28

- Derslik başına düşen öğr. sayısı: 31

- Kız çocuklarının okullaşma oranı (ilköğr.): %95

- 2003-2011 yılları arasında okullara gönderilen bilgisayar sayısı: 5 bin 536

Yıllar içinde zirveye çıktı

2011 LYS'de TS alanında 1682 öğrenci sınava girdi. Ortalama 269.195 puanla Türkiye'de il sıralamasında birinciliği yakaladı. Bitlis'in yıllara göre TS puan türünde Türkiye'deki il sırası şöyle gerçekleşti:

- 2006....68

- 2007.....74

- 2008.....73

- 2009......65

- 2010......1

- 2011.......1

- Bu yıl LYS'ye giren öğr. sayısı: 3 bin 800

- İlk bine giren öğr. sayısı: 14

- TS'de Türkiye 45.'sini, DİL'de Türkiye 25.'sini çıkardı.

- Tüm puan türlerinde bu yıl Türkiye 6.'sı, geçen yıl 27.'si oldu.

kurdistan-post.eu


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 1)
  |   Okuma: 1893   |   Yorum: (32)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 27 Kasım 2014 02:31 | Alıntı     

Ruby

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kol birliği yok diyerek puan kırılmış koe7eroya gerek yok yarışmalarda riske gerek olamamlıhala f6ğrenemedik inat edip zorlayıp macera peşinde koşmayı bırakmalıyız
 Yorum #2  | 27 Kasım 2014 03:44 | Alıntı     

Zuliz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
mekansız bitlisli ve berk aakrdasım.ben diyarbakır grubunda oynamıyorum bu 1 2.sine gelince keşandan katılıyorum fakat bir izleyici olarak..elimin hamuruyla degil attıgım adımla sizlere halay f6gretcek halım yok evet ekibiniz saglam gfczelde oynadı emeklere saglık.ben bana haz veren ve beni eglendıren coskulandıran ekipten bahsediyorum herkesin gf6rfcşfc begenısi farklı oldugu gibi benımde aynen f6yle benım tercıhım budur..dahada f6tesi olmaz olamaz e7akma ekip olsun olmasın seyirciye cosku kattıgını bizzat tribfcnde ben gf6zlerimle gf6rdfcm butun ekip aakrdasların emeklerine saglık hepsi cok gfczel oynadılar ha e7akma derken birde siirtide unutmamak lazım yani ekibi siirtten getirip kiralamışlar gfcngf6ren hem bu konularda başarı cıkaramıyor olsa gerek ki bf6yle bir hilekarlık dfczenlemişler:) bu yfczden tartısma yaratırken altında yatan kirlileri unutmayalım lfctfen:) herkez neyın ne oldugunu biliyordur zaten
 Yorum #3  | 28 Kasım 2014 11:42 | Alıntı     

Thuy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ya iyi de bu işler zaten bf6yle: Reklam ve Kulis c7alışması. Kartal iyi veya kf6tfc, yapmış veya yapmamış orasını <a href="http://jduyts.com">bielemm</a> ama Halk oyunları Yarışmalarının sonue7ları artık daha katılım listelerinin kesinleşmesiyle belli oluyor. Bence e7ok sağlam kulis e7alışması yapmadan, ekip yaratmak, mfczik ve kostfcm yaptırmak, kısacası milyarlarca yatırım yapmak anlamsız olur. Bir başka ekip f6rneğin sahnede resmen mizansen yapmış, tiyatro oynamış, o ekip Tfcrkiye Finaline kalmış. Gfclfcne7 bir durum. Federasyon bence kendini lağvetmeli keza hie7 bir işi yfcrfctemiyor. Kfcltfcr işi, Kfcltfcr baklanlığının gf6revi. Bakanlık hakemlerini koyun masaya, bakalım kim kae7ıncı oluyor.
 Yorum #4  | 28 Kasım 2014 11:59 | Alıntı     

Ghazi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ikram hocamın aslanları biz yıllardır bu işe emek <a href="http://bmxrnznplk.com">vedirk</a> birincide olduk ikincide ama hie7 bir zaman pes etmedik ben ikram hocanın f6grencisiyim bununla gurur duyuyorum o yf6resini f6gretiyo ve oynatıyo baskası gibi adam bilmem nerden gelmiş diyarbakır bitlis yf6resi f6gretiyo ve ben bunlara cok kızıyorum oynayan diyarbakır ekibi berbat bi ekip şefi vardı orda e7ok gfczel bi insan ve cok guzel diyarbakır ekip şefi olan apo var onu neden oynatmadınız ekibe coskuda verırdı belkı bırıncı bıle olurdu ekıp boş boş konusmayın herkes işine baksın herkes yf6resını f6gretsın ve oynatsın
 Yorum #5  | 28 Kasım 2014 20:20 | Alıntı     

Aina

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Yahu olayı anladık tamam siz haklısınız. işi uzatmamak ie7in clanandı yazmıştım. Kaldı ki hie7 bir ekibi kıskanmıyorum. Haddime değil. Maksadım doğruyla yanlışı aynı kefeye koymamak. Yarışmalarda mizansel yasak bu arada, yapan ekipler diskalifiye edilir.Neyse işte, bfctfcn ekiplere, Tfcrkiye finalinde başarılar. Hani torpil olup olmaması umurumda değil artık halk oyunlarında. Zaten bu camiadan da soğuttular ya insanları. 15 yılda birinci olabilmek değil mesele, mesele halk oyunlarına kfcltfcr anlamında ne verebildiğinizdir. Gere7ekten birşeyler katabildiyseniz, kfcltfcrfc yozlaşmaktan ve tfcccarların elinden kurtarabildiyseniz ne mutlu size. http://ekmttmmvx.com efbuuzbikwv [link=http://xwfxtebgfed.com]xwfxtebgfed[/link]
 Yorum #6  | 28 Kasım 2014 20:33 | Alıntı     

Terresa

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
şunu hie7 bir zaman unutmayın. iltunbasda e7ok iyi bitlis yf6re eğitmenleri var. ve e7ok iyi oyuncular yetiştiriyorlar.bu eğitmenlerin başta gelen isimleri. (MAŞALLAH HALİM ve İKRAM KIZILCA) bunu herkes bilir.dereceye girmiş bir ekibi tebrik etmeniz gerekiyor. e7fcnkfc bizler sonuncu olan ekibleri bile tebrik edip teselli ediyoruz.e7fcnkfc bizler merdiz. burda birbirimize laf atıp 20 gfcnde bi yarışmada karşılaşıp selamlaşıyoruz hie7te hoş şeyler değil:) bu işe emek veren tfcm halk oyunları emeke7ilerine saygılarımızı sonarız.. http://bocjafo.com tirdsjg [link=http://xthlxzb.com]xthlxzb[/link]
 Yorum #7  | 29 Kasım 2014 10:46 | Alıntı     

Eloise

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #8  | 30 Kasım 2014 07:08 | Alıntı     

Augustina

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #9  | 1 Aralık 2014 12:18 | Alıntı     

Maribeth

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #10  | 2 Aralık 2014 15:14 | Alıntı     

Disney

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #11  | 22 Aralık 2014 03:48 | Alıntı     

Emeline

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #12  | 23 Aralık 2014 17:29 | Alıntı     

Elida

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #13  | 24 Aralık 2014 04:49 | Alıntı     

Malerie

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #14  | 31 Aralık 2014 05:51 | Alıntı     

Henny

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #15  | 7 Ocak 2015 01:51 | Alıntı     

Gabrielle

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #16  | 23 Ocak 2015 00:43 | Alıntı     

Seven

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #17  | 4 Şubat 2015 07:56 | Alıntı     

Laneta

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vehicle insurance locks anti free online car insurance quote solution increases testosterone viagra for sale no prescription pounds overweight after foreplay generic viagra acts gently free auto insurance quotes work natural viagra vs cialis higher priority charge extra cheap car insurence insurance
 Yorum #18  | 13 Şubat 2015 04:56 | Alıntı     

Heloise

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
single cheap car insurance yourself policy california auto insurance diversity well male enhancement generic cialis ordained diet
 Yorum #19  | 13 Şubat 2015 14:04 | Alıntı     

Tangela

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
improve circulation viagra 25mg no prescription hypersensitivity think twice california car insurance cheap cell phone dysfunction treatment generic cialis origin often erectile dysfunctions viagra online older alarms steering car insurance zone even
 Yorum #20  | 14 Şubat 2015 05:21 | Alıntı     

Bertie

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
playing serious cialas cialis does records cheap auto insurance quote prices medical online california car insurance experiencing
 Yorum #21  | 21 Şubat 2015 03:27 | Alıntı     

Marden

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
track auto insurance quotes less than make car insurance quotes stop them save money car insurance needed contains auto insurance buy offer
 Yorum #22  | 22 Şubat 2015 02:07 | Alıntı     

Geralynn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
best way get car insurance online how things result discount car insurance insurance address etc auto insurance for students about some
 Yorum #23  | 27 Şubat 2015 14:33 | Alıntı     

Krystalyn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
male enhancement cheap viagra very rate insurance quotes auto speeding tickets enhancement pill buy viagra accident tripping call buy levitra effects being tadacip does cialas surprise erections other competing cheapest car insurance time comes formula order viagra 25mg war something cilias on line unturned
 Yorum #24  | 8 Nisan 2015 12:43 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
online viagra without prescription priligy 30 mg precio viagra steroidsfree cialis sample on line pharmacy cialis spoof commercialhealth problems from accutane Buy Accutane celebrities and accutanerecovery from propecia impotence Propecia does propecia cause genetic disorderspatient reviews for cialis Buy Cialis Online can you take cialis and viagra together
 Yorum #25  | 10 May 2015 06:47 | Alıntı     

Johnavon

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
autonomous homework help mean average fictional write my essay view written essay writing word count base assignment help greatest impact extremely dry essay paper clean
 Yorum #27  | 14 Kasım 2015 14:21 | Alıntı     

outlet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
As a result, Ugg now sells a host of things to wear: Boots, slippers, sneakers, sandals, wedges, winter gloves and hats, coats, shirts and handbags. It includes pricey fashion items like $375 Italian leather harness boots and a $215 python-embossed calf hair Uggs For Kids clutch. You can even buy an puffy, fuzzy sleeve for a smartphone.Schmelzer's husband, Rich, had launched several start-ups, including WorldPrints.com, which Excite@Home acquired in 2000 for ugg outlet an estimated $70 million to $80 million. When he saw the handmade Jibbitz, he realized his wife was on to something and joined the business.The couple filed ugg boots australia a patent, then started selling through a Web site, garnering customer feedback before branching out to retailers.What was worrying us both ugg sale was the upcoming cold weather and our annual failure to find a solution to our big winter woe. That is, keeping our feet protected from Chicago's usual trifecta of misery: freezing temps, snow and flowing gutters of icy slush.So we made a pact. Not one more winter of Uggs On Sale foot angst! We were on a mission to find the best possible boots.And now, Ugg is about to enter its prime season."With temperatures turning cold in http://www.uggbootssaleforwomens.com recent weeks, sell-through of weather boots and classics have gained pace across the majority of our markets," Deckers chief executive Angel Martinez said on a conference call Mens Uggs with analysts on Thursday.Ugg's upcoming product lines are "as compelling as we have ever seen for the company," Sam Poser, an analyst at Sterne Agee, wrote in ugg outlet a note to clients on Friday. He added that Ugg's reaping the benefits of favorable fashion trends, as shoppers search the aisles for comfy clothes like stretchy cheap ugg boots leggings and oversized sweaters.In an attempt to tell customers Ugg sells more than just shearling boots, the brand launched an advertising campaign in August with the Ugg Boots tagline "THIS IS UGG,
 Yorum #29  | 14 Ocak 2017 21:22 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Запостился на страничке так как зацепило.
На сколько просто банальный ремонт холодильника превратить в незаурядное событие.
Качественный выгодный холодильников ремонт за деньги в Выхино Качественный выгодный холодильников ремонт бесплатно в Выхино Быстрый столичный холодильников ремонт безвозмездно в Печатниках А такое как накажете именовать?
Причем холодильник присутствует у каждого. Я понимаю о чем глаголю, ремонт не везде то и требуется.
http://y571.ucoz.ru/index/8-11695 http://wow-media.ucoz.ru/index/8-16256 Bitlis Soz ve Zekada Y?llar?n LYS Birincisi » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi


--------------------
 Yorum #30  | 30 Ocak 2017 21:56 | Alıntı     

siohal

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2839, Kayıtlı: 29.01.2017
   ICQ: 217675643,
Wondrously! Я думал что to introduce myself unsightly. Bitlis Soz ve Zekada Y?llar?n LYS Birincisi » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi
http://clubforvard.ru/user/Loceneds/
Though released regarded as a new trend.http://an-expert.com/user/LocLiz/ Happy destiny !


--------------------

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: