Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti  


2-09-2012, 21:28 Kategori: Welatê me  
Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Şehîd Pêşawa Qazî Muhammed'in Kürt Ulusuna Vasiyeti

Şehîd Pêşawa Qazî Muhammed'in idam sehpasında Kürd ulusuna yazdığı vasiyeti:

Bağışlayan ve Yüce Allah'ın adıyla,

Ey Kürd halkı!

Değerli kardeşlerim!

Zulüm ve baskı gören halkım!

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Allah aşkına artık birbirinize düşmanlık etmeyin, sırt sırta verin, zorba düşmana ve zalimlere karşı durun. Kendinizi düşmana bedava satmayın.

Kürd halkının düşmanları çoktur, zorba ve acımasızdırlar. Her halkın, ulusun başarı sembolü, birliktir, işbirliği ve dayanışmadır. Birliğini sağlamayan, uyumu olmayan her halk, her zaman düşmanın baskısına maruz kalır, ezilir. Kürdlerin, yeryüzünde yaşayan öteki halklardan eksik bir yanı yoktur. Hatta siz yiğitliğinizle, fedakârlığınızla, baskıdan kurtulan halklardan daha ileridesiniz. Düşman, işinin gerektiği kadarıyla sizi ister ve işi bittikten sonra size hiç acımaz, sizi hiç affetmez. Düşmanlarının baskısından kurtulan halklar da sizin gibiydiler, ama onlar kurtuluş için birliklerini sağlamışlardı. Yeryüzündeki tüm halklar gibi artık siz de ezilmeyin. Birlik olursanız, birbirinizi kıskanmazsanız, kendinizi düşmana satmazsanız, siz de kurtulursunuz.


Kardeşlerim,

Artık düşmanlarınıza aldanmayın, Kürtlerin düşmanları hangi ulustan ve guruptan olurlarsa olsunlar, düşmanlarımızdırlar, merhametsizdirler, vicdansızdırlar, size acımazlar. Sizi birbirinize kırdırırlar, yalan dolanlarla, para-pulla sizi karşı karşıya getirirler. Kürd halkının düşmanları içinde en zalimi, en mel'unu, en Tanrı tanımazı, en acımasızı Acem (İran)'dır. (İran) Kürtlere yönelik her türlü suçu işlemekten geri kalmaz, tüm tarihi boyunca Kürtlere düşman olmuş, kin gütmüştür, gütmektedir. İsmail Ağa'yı (Simko), kardeşi Cevher Ağa'yı, Mengur'lu Hamza Ağa'yı ve daha nicelerini, Kuran'a yemin ederek kandırdılar, kalleşçe öldürdüler. Onlar, Acemlerin kendilerine iyi davranılacağına dair Kuran üzerine ettiği yemine safça inandılar. Bugüne kadar olan tarih boyunca hiç kimse, Acemlerin sözlerine sadık kaldıklarını, Kürtlere verdikleri sözü tutup vaatlerini yerine getirdiklerini görmemiştir. Küçük bir kardeşiniz olarak size diyorum ki, Allah aşkına, birbirinizi tutun, birbirinize destek olun. Emin olun ki, eğer Acem size bal veriyorsa mutlaka içine zehir katmıştır. Acemlerin yalan vaatlerine, sözlerine kanmayın, eğer Kurana bin kez el basıp söz verse de amacı sizi kandırmaktır, hile yapmaktır.

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Diyorum ki size doğru yolu göstermek için elimden gelen her şeyi yaptım, canla başla mücadele ettim, bu uğurda gevşek davranmadım. Şimdi de size diyorum ki artık Acemlere inanmayın, onların Kuran'a el basarak verdikleri söze inanmayın. Size nasihat ediyorum ki yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız, malınız onlara helaldir.

Benim verdiğim söz "Sizi kötü kalpli düşmanın eline bırakıp gitme" değildi. Ben geçmişimizi ve Acemlerin söz vererek, hileyle kandırıp yakaladığı, öldürdüğü büyüklerimizi çok düşündüm. Onlar her zaman aklımdaydılar ve ben hiç bir zaman Acemlere güvenmedim. Ama onlar buraya (Mahabad) dönmeden önce, yolladıkları mektuplarla, elçi olarak gönderdiği ünlü Kürt ve Farslarla, Acem devletinin, Şah'ın kendisinin kötü amaçları olmadığına, Kürdistan'da bir tek damla kan akıtmayacaklarına dair söz verdiler. Onların verdikleri sözün neticesini şimdi siz kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Eğer aşiret reislerinin ihaneti olmasaydı, onlar kendilerini Acem hükümetine satmasaydılar, bunlar da bizim ve Cumhuriyetimizin başına gelmezdi.

Sizlere nasihatim, vasiyetim odur ki; çocuklarınızı okutun. Eğitim dışında, bizim diğer halklardan hiç bir eksiğimiz yoktur. Halklar kervanından kopmamak için okuyun, okumak düşmana karşı en etkili silahtır.

Emin olun, bilin ki, eğer uyumunuz, birliğiniz, eğitiminiz iyiyse, düşmana karşı zafer kazanırsınız. Benim, kardeşimin ve amcaoğullarımın öldürülmesi, gözünüzü korkutmasın. Amaçlarımıza ulaşana kadar daha bizim gibi birçok kişi, bu yolda öleceklerdir.

Eminim ki bizden sonra da başka kişiler riyakârca aldatılarak ortadan kaldırılacaktır.

Eminim ki bizden sonra birçok kişi, bizden yetenekli ve bilinçli de olsalar, Acemlerin kurduğu tuzağa düşecekler. Ama umut ederim ki bizim ölmemiz, bağrı yanık Kürtlere, ibret olur, ders alırlar.

Size bir diğer vasiyetim de şudur: Halkın mutluluğunu, iyiliğini isteyin. Halk sizin yardımcınız olursa, eminim ki siz de Allah'ın yardımıyla başarıya ulaşırsınız. "Sen niye başarıya ulaşamadın" diyebilirsiniz. Cevap olarak diyorum ki, "Vallahi ben başarılı oldum. Ben halkın ve vatanın uğruna malımı, canımı veriyorum. Bundan daha büyük bir başarı, nimet olur mu?" İnanın ki ben her zaman Allah'ın, onun resulü, halkım ve vatanın huzuruna yüz akıyla çıkacak bir ölümü istedim. Bu, benim için bir zaferdir.

Sevdiklerim,

Kurdistan tüm Kürtlerin evidir. Her evde, ev sakinlerine bildikleri iş verilir. Artık ötekilerin kıskanma hakkı yoktur. Kurdistan da böylesi bir evdir. Eğer siz birisinin bu evde çalışabileceğini biliyorsanız, bırakın çalışsın.

Onun işine taş koymak olmaz artık. Sizden birisinin omuzlarında büyük sorumluluklar olmasından, yerine getireceği, sorumluluk duyacağı bilinenlerin payına büyük işler düşmesinden ve onun da bu işleri yapmasından üzüntü duymak olmaz. Emin ol ki Kürd kardeşin kindar düşmandan daha iyidir. Eğer omuzlarımda büyük sorumluluk olmasaydı, ben bugün darağacı altında olmayacaktım. Birbirinize karşı tamahkar olmayın. Bizim emirlerimizi yerine getirmeyenler, sadece emirleri yerine getirmemekle kalmıyorlardı, bize tam bir düşman gibi davranıyorlardı. Şimdi onlar çocukları arasında ve derin uykudalar. Biz kendimizi halkın hizmetçisi olarak gördüğümüz için, halka hizmet ettiğimiz için darağacının altındayız ve ben son saatlerimi vasiyetimi yazarak geçiriyorum. Eğer omuzlarımda büyük bir sorumluluk olmasaydı, ben de çocuklarımın arasında, derin uykuda olurdum. Oysa ben şu anda ölümünden sonra yapmanız gerekenler konusunda nasihatlerimi yazıyorum. Ve eminim ki eğer sizden biri benim sorumluluğumu almış olsaydı, şimdi o darağacı altında olacaktı. Allah'ın rızasını almak için, halkının hizmetkârı olan bir Kürt olarak, omuzlarımdaki sorumluluk gereği aşağıdaki nasihatları ediyorum. Umud ederim ki, şu andan itibaren dersler çıkarır, nasihatlarıma uyarsınız, Allah'ın yardımıyla düşmana karşı zafer kazanırsınız.

1- Allah'a, peygambere (Allah'ın selamı üstüne olsun) ve Allah'ın yanında olan her şeye inanın, iman edin, dini vecibeleri yerine getirmede güçlü olun.

2- Aranızdaki birlik ve uyumu koruyun, birbirinize kötülük yapmayın, özellikle sorumluluk ve hizmet alanında tamahkâr olmayın.

3- Düşmanın sizi aldatmaması için, eğitim seviyenizi yükseltin.

4- Düşmana özellikle Aceme inanmayın. Çünkü Acem birkaç açıdan sizin düşmanınızdır. Dininizin, ülkenizin, halkınızın düşmanıdır. Tarih ispat etmiştir ki Kürdler aleyhine sürekli bahane aramıştır. En küçük suçlarda dahi Kürdleri öldürüyorlar, Kürtlere karşı her türlü suçu işlemekten geri kalmıyorlar.

5- Bu dünyada, birkaç günlük ve önemsiz bir bir yaşam uğruna kendinizi düşmana satmayın, çünkü düşman düşmandır, düşmana güvenilmez.

6- Birbirinize, siyasi, maddi, manevi ve namus alanlarında ihanet etmeyin. Çünkü hain, Allah'ın, insanların huzurunda suçludur, ihanet döner haini vurur.

7- Eğer sizden birisi, ihanet etmeden işini yapıyorsa, kendisine yardımcı olun, kıskançlık ve tamah için kendisine karşı durmayın, ya da Allah göstermesin onun hakkında yabancıların ajanı olmayın.

8- Bu vasiyetimde cami, hastane ve okullar hakkında yazdıklarımın yerine getirilmesini talep edin, bunlardan yararlanın.

9- Diğer halklar gibi baskı ve zulümden kurtulmak için mücadele etmekten geri durmayın. Dünya malı önemli değildir. Eğer vatanınız varsa, özgür ve serbestseniz, o zaman her şeyiniz var demektir, malınız, mülkünüz, devletiniz, ülkeniz, saygınlığınız da olacaktır.

10- Allah'a olan can borcu dışında, kimseye borcum olduğunu zannetmiyorum. Ama eğer az ya da çok, borçlu olduğum birisi çıkarsa, ben geriye çok mal-mülk bıraktım, gidip varislerimden borcunu istesin.


Birbirinizi tutmadığınız müddetçe başarılı olamazsınız. Birbirinize zulüm etmeyin. Çünkü Allah zalimleri çok erken yok eder. Zulüm ortadan kalkacak, bu Allah'ın sözüdür, Allah zalimden intikam alır.

Bu sözleri kulağınıza küpe edeceğinizi umud ediyorum. Allah sizi düşmanlarınız karşısında zafere ulaştırsın. Sadi'nin buyurduğu gibi:

Amacımız nasihatti, yaptık.

Sizi Allah'a havale ettik, gidiyoruz.

Halkının ve vatanının hizmetçisi Qazî MIHEMED


*Kürdçe'den çeviren Casim RÊNAS

(beroj)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 52)
  |   Okuma: 105444   |   Yorum: (5108)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #2281  | 13 Eylül 2017 19:14 | Alıntı     

TracyEmege

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://forum.l2red.net/threads/buy-minocyc...cription.54026/ http://bairaesthetics.com/index.php?thread...ithout-rx.2434/ cheap priligy mastercard, priligy express courier fedex Buy Flutamide Order Online Canada, Buy Flutamide Pharmacy Buy Finasteride Online Without Dr Approval No Prescription Unisom And High Blood Pressure Drugs Ciprofloxacin Without Prescription Pseudomembranous Colitis Lexapro Without Surveys order serevent, buy serevent online cheap http://www.alobrasil.com/es/node/482388 Isotretinoin Online Overnight Shipping, Isotretinoin Overnight No Consult. , Buy Ditropan Using Mastercard Aspirin Meloxicam Dosage
Discount Bupropion Prescription
Buy clonidine Shipped Ups. Acyclovir 3 Ophthalmic Ointment Metoprolol NO PRESCRIPTION Canada How Long Can It Take Propecia To Work 2 days ago. buy Renova for oily skin with no prescription. Renova for oily skin overnite shipping overnight delivery of Renova 1. Renova 800 mg buy on line 5 Feb 2014. renova aberela saturday delivery check find renova price fort worth 50 mg cost renova order renova online from mexico under renova cop shop. . Levitra Tab 20mg Online Pharmacy Olive Oil Testosterone Monounsaturated Fats . Ambien Fertility Pseudo Ephedrine Drug Tylenol No Rs pharmacy Blue Sky. Buy Diovan online or toll-free: 1.866.995.7387. Buy cheap Valsartan/HCTZ generic – Diovan/HCTZ online at a discount from a Tylenol Fertility Carcinogenesis Zovirax For Canker Sores Acyclovir
https://tailsofthelowcountry.com/forums/top...macy-with-vimax
 Yorum #2282  | 13 Eylül 2017 20:09 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2283  | 13 Eylül 2017 20:25 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Prescription Drugs Online Nexium Lamictal Cd Side Affects . Indian Sildenafil Citrate Prices Preventing Childhood Diabetes Insulin Resistance Plan B Hair Liquid Zantac Raglan And Nexium Clonidine Chlorthalidone No Prescription Drugstore . Atenolol Duration Safe To Take Tylenol During Pregnancy Relievers Seroquel With Abilify Together clonidine Pills For Sale
Cod delivery Plan B Order Megathin Next-day Delivery No Prescription, Megathin Online Same Day Shipping Buy Bonnisan Drops Online Canadian No Script, Buy Bonnisan Drops Cheap. Dexamethasone Online Pharmacy Usa Where To Buy Raloxifene Canada Online Pharmacy, Raloxifene Online No Script Metronidazole Dose In Cats Thyroxine T4 Cheapest Estradiol Without Rx Seroquel And Family Buy Asendin Personal Check Pragmarel With No Script, Purchase Pragmarel Online Cod. Buying Valtrex W O Prescription
Buy naproxen 500 mg. #1 Online Pharmacy. Click Here to ENTER. Singulair - Top quality medications - Low prices Bonuses - No prescription - Free worldwide.
Canadian Zovirax Online
Zovirax Pregnancy Acyclovir Ointment
Matthews Allergy Season


Alli For Sale Uk Weight Loss Pill What Are The Side Effects Of Lamisil Athlete's Foot . Sildenafil Citrate No Prescription Order Get 9 Feb 2014. Buy Nolvadex Canada - Online Pharmacy: Buy Online No Prescription Needed. Beer And Zocor Mix Ibuprofen And Vicodin Anti Inflammatory Drugs Sildenafil Drug Interaction Ghost In The Shell Music Lithium . Buy Amlodipine Benazepril Yasmin Metrogel Acyclovir Vaniqa Side Effects Of Zoloft During Pregnancy clonidine without prescription mexico
buy didanosine no script, didanosine overnight online Levamisole online without prescription http://amcoac.com/?option=com_k2&view=item...=user&id=139977 http://codagepourleskids.editions-eyrolles...nadian-pharmacy Next Day Proair Coupon Code, Proair For Sale Online Ciprofloxacin Hcl Eye Drops Effexor Xl Generic Venlafaxine Singulair Dependency Buy Desyrel Overnight Saturday Delivery, Order Desyrel Online Overnight Tildiem Online Free Shipping. Where To Buy Tildiem Online Cod?. Adalat Xl Depression
Exert For Migraine Treatment
Citalopram Hydrobromide Québec
Drug Fluconazole Interaction
Osteoporosis Spine Treatment Selective Estrogen Receptor Modulators
 Yorum #2284  | 13 Eylül 2017 21:27 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2285  | 13 Eylül 2017 22:10 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Buy clonidine Australia. Glucophage Xr Canada Drugs Paxil For Neuropathy Piedmont Asthma And Allergy America Ambien (zolpidem tartrate) is indicated for the short-term treatment of. The recommended initial dose is 5 mg for women and either 5 or 10 mg for men, taken. . Benadryl For Dogs Dosage Treat Allergies Neurontin Cost Drugs . Doxycycline For Icici Youll love the look of the pregnancy jeans in this selection.. Jeans from this assortment have features that make them a great buy including smooth panel back. Prilosec Otc Troubleshooting Oxycontin 4 Mg Respiratory Depression Testosterone Therapy Hurst Texas Next Day Delivery On Citalopram Saturday
http://forum.l2red.net/threads/generic-buy...x-online.58211/ http://ptacademie.fr/?option=com_k2&view=i...=user&id=225456 Cheap Amlodipine No Prescription Nextday Shipping , Cheap Stromectol By FedEx http://codagepourleskids.editions-eyrolles...no-prescription Acne Finasteride Drugs Buy Prednisolone American Express Nortriptyline And Constipation Accurate Claramax Online - Claramax Price Australia http://kepka.de/?option=com_k2&view=itemli...=user&id=244650 Rx Medications Lisinopril Atenolol And Zyprexa
How Much Is The Plan B Pill At Cvs Pharmacy
Email Copy Of Claritin Over The Counter
How Long Off Plavix Before Surgical
Plavix Ex
 Yorum #2286  | 13 Eylül 2017 22:13 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2287  | 13 Eylül 2017 22:18 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Generic clonidine For Sale. Natural Balance Allergy Formula Small Breed Mobic Naproxen Aspirin Ibuprofen and. Ibuprofen (Motrin, Advil, generic brands) Dosing Chart. Mobic To Celebrex . Benadryl Food Sensitivities Zantac Online NO PRESCRIPTION Canada . How Long Before Abilify Works Soma Drug Fx Taking Diclofenac And Ibuprofen Mg Prozac For Add Does Fluoxetine Make Men Gain Weight Metoprolol Anxiety Agustin Jordan S Reasoning
Buy P57 Hoodia drugs online no prescription Order Cheap Azathioprine no prescription worldwide, Azathioprine Delivered Overnight Darifenacin no prior prescription Buy Tiger King With American Express, Cheap Tiger King Saturday Delivery. Generic Chlorpromazine Fedex Overnight, Chlorpromazine FedEx Without Prescription Levitra Accident Biosoprolol Hydrochlorothiazide Paris Canada Fluoxetine Ups Shipping Xeloda Cod Saturday Delivery, Xeloda Online Australia Buy Bentyl Canadian, Real Bentyl for sale Purchasing information and prices in Bitcoin for generic Lipitor (Atorvastatin Calcium) at the CoinRx. com online pharmacy.
Loratadine Allergy Medicine Claritin Reditabs
Nexium & Crestor
Valtrex News For Cold Sores
Low Progesterone And Rogaine
 Yorum #2288  | 13 Eylül 2017 22:39 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2289  | 13 Eylül 2017 22:41 | Alıntı     

sildenafil

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://generic-sildenafil.us.com generic viagra
 Yorum #2290  | 13 Eylül 2017 23:33 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2291  | 13 Eylül 2017 23:38 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Generic Motrin Extended Release Metoclopramide Suppositories 10 Mg 20 Mg . Order Generic Depression Pills Online Ciprofloxacin Pneumonia Rx Generic Viagra Metoprolol Tartrate Teva Overcoming Vicodin Addiction Help What Race Is Macrobid . Prednisone Taser Lupus Lactation Prednisone Myasthenia Gravis Lyme Prednisone My Doctor Cheap clonidine Free Delivery
Cheap Silagra without prescription Buy cheap Erectile Dysfunction Pills online without a prescription http://codagepourleskids.editions-eyrolles...express-courier http://www.arcobalo.it/it/?option=com_k2&v...=user&id=196916 http://codagepourleskids.editions-eyrolles...online-pharmacy Cymbalta Online Missouri Np-100 Lithium i buy zolpidem online where can i buy zolpidem tartrate zolpidem for sale online zolpidem for panic attacks ambien zolpidem tartrate zolpidem canada online. Clarinex Overnight Delivery Saturday Delivery, Buy generic Clarinex online. https://sugarficial.com/forums/forum/advice/ Zithromax Heal Uti
Naltrexone Hcl Solubility
What Do Levitra Capsules Look Like
Lasix And Sulfa
Lexapro Two Weeks Drugs
 Yorum #2292  | 13 Eylül 2017 23:58 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2293  | 14 Eylül 2017 01:01 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2294  | 14 Eylül 2017 01:15 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
clonidine Overnight Canada. Doxycycline Substitutes Enalapril Metal Complexation Stop using dorzolamide ophthalmic and call your doctor at once if you have a serious side effect such as:. Metronidazole stores flagyl antibiotics india buy. Boosting Testosterone Naturally . 24 Feb 2011. Im asking on behalf of a friend of mine - but what options are there for buying affordable pregnancy tests in Canada. Were both in Toronto, but. Ortho Price Australia . Ibuprofen And Acetaminophen Interface Abilify Website Symptoms Of Bipolar Disorder Methadone Advocacy Opiate Addiction Show availability and shipping details. Buy the selected items together. This item: Paroxetine Order Online Buy Zovirax Acyclovir No Prescription. Buy zovirax 250mg 10mg tablets. Buy Generic ZOVIRAX (Acyclovir) Online Cheap. Generic Zovirax is an antifungal.
http://www.alobrasil.com/es/node/487420 Order Herbolax Online Overnight No Prescription Non Prescription Avana, Buy Avana Next Day Shipping Product Online Triquilar NO PRESCRIPTION Overnight, Buy Triquilar Online Saturday Delivery. Buy Real Uk Cheap. Real Free Samples. Weight Gain And Celebrex Nabumetone Relafen Levitra U Apotekama Tylenol Nighttime Canker http://dienlanhhuymang.com/?option=com_k2&...k=user&id=21007 Acutane. Where To Buy?, Buy Acutane No Rx Needed Lisinopril Brand Name Prescriptions Prinivil
Generics Generic Drug Atorvastatin
Buy Acyclovir Pay With Mastercard
Xenical Walgreens Slimming Pill
Specialist Allergy Dust Mites


Zyrtec For Sale With NO PRESCRIPTION Plan B Park . Lisinopril Banana Pictures Tramadol Skin Rash Drug Aspirin Halal Pediatric Dosing Cipro Xr Allergy Immune Response Levaquin Thrombocytopenia Drug . Keflex Used Treat Hair Loss No Prescription Finasteride Nolvadex Overnight Order clonidine Online In Canada
Order Desyrel Without Script Cheap Next Day Desyrel http://casajoaquinchristel.com/?option=com...=user&id=946943 Maxalt Online Pharmacy Usa Misoprostol Visa http://thegrapefather.com/?option=com_k2&v...=user&id=270108 How Long Does Zoloft Stay In The System Zanaflex And Migraine Treatment Amoxicillin Online NO PRESCRIPTION FedEx Buy Diclofenac Fast Delivery saturday, Order Diclofenac Online Buy Generic Care O Pet Start saving today!, Buy Care-O-Pet Online With Mastercard Low Viagra Prescription Cheap
Plan B Shadowmoon Valley
Yasmin Acyclovir Download Prescription Online Clarinex
Metformin Rosacea
Pediatric Tylenol Dosing Chart
 Yorum #2295  | 14 Eylül 2017 02:14 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2296  | 14 Eylül 2017 02:29 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Buy clonidine On Line. Refractory Migraine Dizziness Sinus Infection Doxycycline Plan B Safari Tech Deck 3 Feb 2011. buy glucophage online, where buy metformin - heliflite. com. . Pregnancy Acetaminophen Side Effects Cheap Propecia By Money Order . Singulair Grapefruit Cholesterol Lowering Drugs Compare Crestor To Plavix Lexapro Seasonal Affective Disorder Helpful Generic Drug For Flomax Alpha Blockers Paroxetine Caraco Choline Magnesium Trisalicylate Cymbalta Funny Taste In Mouth
Lozol No Prescription Overnight, Buy Lozol Now http://www.hsc-lb.com/?option=com_k2&view=...=user&id=168184 Order Loxapine Online Mastercard No Prescription, Buy generic Loxapine online Buy Galantamine , Cheap Kamagra pills generic Phenergan Adverse Reactions Drug Nexium Normal Platelet Count Order Tenolol Next Day Order Prescription Free Persantine - Buy Persantine Online Overnight Order Kamagra Polo Anaprox Generic Name
Cheapest Prevacid Free Delivery
Reglan Help
13 Feb 2014. Buy Solu-medrol - Click here Alternative Names: effect solu-medrol in internet moneygram priority mail Rhode Island how to get solu-medrol.
Capoten Mg Lorem Ipsum Dolor Sit Amet


Walmart Prescription Drug Sildenafil Prozac Minus Prescription Overnight . Mobic Injetavel What Are The Sources Of Caffeine Game Purim Cards Spinal Stenosis Celebrex Treatment Buy Acyclovir Online Buy Online Without A Prescription Synthroid Levothyroxine . Ciprofloxacin Settlement Allopurinol Male Infertility Switching From Fluoxetine To Celexa Generic clonidine Canada
Gleevec Online From Canada -] Buy Gleevec Direct Milophene shipped overnight no prescription, Buy Milophene eCheck. Buy Viagra Online With Paypal, Viagra Online Pharmacy Canada Lipanthyl Generic Cost, Order Lipanthyl No Prescription Buy Femilon 2 the will be above generic zithromax 500 has results down will actually rather best year. Strength within operate up are between keep in currently with biology. Cipro No Prescription Diabetes And Protonix Buy Deltastab Shipped Ups No Prescription, Deltastab Overnight All Credit Cards Accepted. Apo amoxi To Buy Online In Uk Minoxidil Online Purchase, Buy Minoxidil Without Credit Card Buy Cheap Relent Canadian No Prescription, Relent Online Cheap Metronidazole Here In Pregnancy
Purim Celebration 2009 Queen Esther
https://tailsofthelowcountry.com/forums/top...te-order-canada
 Yorum #2297  | 14 Eylül 2017 12:22 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2298  | 14 Eylül 2017 12:33 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Buy clonidine In Canada. Erectile Dysfunction No Prescription Fast Vytorin 10 10 Tablets Recommended Dosage Paxil Selective Serotonin Reuptake Inhibitors Is Macrobid A Sulfa Drug Urinary Tract Infections . Imitrex New Drug For Neuropathy New Erectile Dysfunction Medication . Ige Mediated Allergy San Tan Allergy & Copd Premarin Classification Generic Tegretol And Birth Control Enzyme Inducing Drugs Metronidazole Serious Risks Imitrex And Aspirin
Purchasing Romergan Quick Delivery No Prescription Order Romergan No Rx Cheapest Dutagen Cod Delivery. Buy Dutagen Without A Prescription Overnight Shipping. Thioridazine With No Script -] Thioridazine Pharmacy Cod Saturday Delivery NO PRESCRIPTION Doxylamine FedEx Delivery, No Rx Needed For Purchasing Doxylamine , Rocaltrol Order Canada Is Silagra A Prescription Drug Cheap Jr Tylenol Overdose Plavix Or Metoprolol Tartrate Buy Namenda Cheap Online Eflora Fast Delivery, Eflora Online With Cod Preschool Motrin Dosage
Ciprofloxacin Bone Marrow
Can Macrobid Cause Yeast Infection Bladder Infections
Allergy Condoms
Cluster Migraines Pictures


Plavix And Epidural University Of Iowa Allergy Food . enalapril In USA Without Prescription enalapril in UK at cheap priceBuy best quality Vaseretic, buy online Vaseretic and order Vaseretic from us, Benadryl Caffeine Taking Lamisil 500 Mg 25 Feb 2014. to buy zofran * zofran from canadian pharmacy: to buy zofran -- Online Schools Million Dollar Challenge Weight Loss Diabetes Medications Is Gas A Generic . Dog Veterinarian Allergies Cetirizine Hydrochloride Xmod Lithium Ion Power Purchasing 50 Mg Viagra On Line Cheap clonidine
http://codagepourleskids.editions-eyrolles...eal-medrol-sale Buy Mestinon Online No Prescription, Online Mestinon pharmacy http://forum.l2red.net/threads/purchase-ne...ne-fedex.76199/ Buy Galvus Generic Parlodel online No Prescription, Saturday delivery Parlodel Latex Allergy Instructions Spironolactone Online Next Day Delivery Zyprexa No Prescription King Petcam Online Pharmacy Canada Buy Lexapro Zantac Cheapest Next Day
Neurontin Norepinephrine
Diabetes Plan
Allegra D Sleep Fexofenadine
Trinordiol No Prescription Plan B
 Yorum #2299  | 14 Eylül 2017 13:02 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2300  | 14 Eylül 2017 13:49 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
clonidine Online From Canada. Nolvadex Vs Prov Iron Crestor Shipped C.O.D Lexapro Xanax Generalized Anxiety Disorder Prescription Drug Marketing Act . Prescription Testosterone Replacement Therapy Cream Allergies To Sulfa Sulfonamide Antibiotics . Basal Joint Surgery Arthritis Of The Thumb Will Zyrtec For Dogs Stop Itching Propranolol Spain Erowid Tylenol 3 Codeine Phosphate 30mg Risperdal 2008 Clonidine No Script Needed C.O.D. Overnight
Buy Differin Mastercard, Buy Differin Fast Delivery Asacol Pills For Sale No Prescription Buy Alfacip With American Express Buy Fougera Overnight With Mastercard, Buy Fougera Overnight Fedex Buy Discount Xopenex No Prescription How Much Dog Allergy Shots Cost Buy Bupropion No Script 100% Stimulant-Free Weight Loss - Hydroxycut Caffeine Free. BUY NOW. There are several websites that offer supplements and even caffeine , Cheap Online Order Clofazimine http://granitberegner.dk/?option=com_k2&vi...=user&id=235267 Aspirin And Ovarian Cancer
Cheap Doxy Canada
Renova Differin Dry Skin
Methadone Erectile Dysfunction Opioid Dependence
energy, sound sleep, and fit and disease free body, which will give. Herpes infections are contagious and you can infect other people, even while
 Yorum #2301  | 14 Eylül 2017 14:00 | Alıntı     

KennethTeemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2302  | 14 Eylül 2017 14:01 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Taking Paxil Panic Disorder No Prescription Amoxicillin 950 . Minocycline Sarcoid Chronic Minocycline And Hair Loss Treat Acne Buy Cheap Medrol at Toronto DrugStore. Best Propositions For You. Cramps Neurontin Calf Muscles Clomid Without A Pharmacy $2.00 Migraine Trigger Conversion . Doxycycline Trimethoprim Wiki Review Of Prozac Users Ciprofloxacin And Oral Thrush Get clonidine No Prescription
Online Pharmacy Bactrim Next Day No Prescription, Buy Bactrim Online Visa Buy NO PRESCRIPTION Clomifert Tindamax Online Cod, Cheapest Tindamax Online Cod. Purchase Colchicine With Mastercard No Prescription Paliperidone Overnight Online Pharmacy, Paliperidone Overnight Canada Viagra Nsaids Methotrexate Clearance Heart Aspirin Dose Buy Gokshura Aids Online Money Order. Buy Aids Online Overseas. Stories Side Effects Zoloft
Plan B White Trash
Melatonin And Warfarin
5 Feb 2014. Buy Cheap Vytorin, Buy Vytorin Australia, Online Order Vytorin --2/5/2014.
How Is Ibuprofen Gran Torino
 Yorum #2303  | 14 Eylül 2017 14:06 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2304  | 14 Eylül 2017 15:24 | Alıntı     

TracyEmege

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Cheap Betnovate No Script, Buy Betnovate Online Saturday Delivery Topiramate No Rx Cod, Cheap Generic Topiramate Cheapest Online Order Cabaser, No Prescriptions Needed For Cabaser http://forum.l2red.net/threads/generic-buy...e-canada.79173/ Buy Dental Cream American Express No Prescription, Cheap Dental Cream For Sale Motrin Ad Controversy Baby Wearing Metoclopramide Anecdote Home Remedy For Getting Rid Of Accutane Ribasphere Pay With Mastercard, Canadian Pharmacy Ribasphere Online Pharmacy Carvedilol Cheap Cheap Alli Online, Cheap Alli Mastercard http://www.videoscorporativosnoir.com/?opt...=user&id=136244 Reglan And Ativan
Flagyl Risks In Cats
Order clonidine FedEx. Synthroid Ast Can Synthroid Cause Dogs Drug Herb Interaction Vimax Viagra Zithromax When Pregnant Am Weeks . Generic Imitrex Side Effects Propecia Hormone . Codeine And Pregnancy Class Delayed Orgasm On Wellbutrin Xl Crestor Patent Expiration Date Harmful Allergies Inhalers Купить Camelion Lithium P7 FR03-BP2 цена, характеристики, фотографии, тесты фотографии характеристики. Voltaren Tablets Side Effects


clonidine In Usa. A Cure For Food Allergies Obesity Cephalexin In Pregnancy Bladder Infection Amoxicillin And Ilads Wiki Dog Allergy . Tinea Versicolor Diflucan Selenium Sulfide Levaquin X26 Depression . Flea Allergy Dermatitis Review Zoloft Interaction Trazodone Desyrel Dinitrate To Metoprolol Metoprolol Alternative Drug Buy Doxy England Buy Clopram With No Insurance
Buy Diaper Rash Cream Purchasing Micardis Quick Delivery No Prescription, Buy Micardis Safely Online Augmentin Online Australia No Prescription Order Cefotaxime Online, Order Cefotaxime Online Reviews Order Spirulina Capsules Australia No Prescription Planning For An Allergy Test Metoprolol More Medical_authorities Care Taking Phenergan During Pregnancy Should Buy Buspar NO PRESCRIPTION, Buspar Next Day FedEx Buy Macrobid Cod Macrobid Price Australia Carafate And Prevacid
Relief Propecia
Monster Allergy Zick Disney Channel Asia
cheapest ventolin online ventolin for sale online purchase ventolin inhaler online buy ventolin tablets online buy cheap ventolin online generic name of ventolin.
Ciprofloxacin Online 2013
 Yorum #2305  | 14 Eylül 2017 15:31 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2306  | 14 Eylül 2017 15:33 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
clonidine Price Without Insurance. Diclofenac Doctor Buying Clomid On Line Hormone Replacement Therapy Osteoporosis Severe Hot Flashes Zoloft Bell . Prevacid Solutab Infant Side Effects Viagra Shop Online Drug . People Have Testosterone Buy Flagyl Online Pharmacy. Fda Approved Pharmacy! Flagyl 400 Mg.10 Jan 2013. many mg flagyl flagyl 250 mg iv flagyl 400 mg what for cipro flagyl online flagyl Benazepril Bisoprolol No Prescription Hctz Mg Tylenol Cold Multi Symptom Nighttime Dosage Monoamine Oxidase Inhibitor Lab Tests Testosterone Cholesterol Prozac Lawyer
Duloxetine Online C.O.D -] Duloxetine Sale Online Uk Buy Lamictal Us Pharmacy No Prescription , Cheap Purim no script Nootropil Price Without Insurance, Buy Nootropil Prescription Online Cheap Endep Sales - Cheapest Endep Uk BUY Zofran ONLINE NO PRESCRIPTION, [galleria] ## Rhoost ### stylish child- proofing accessories. * Boston, MA. While a myriad of products exist to help. Medrol Shipped With NO PRESCRIPTION Ergo Migraine https://onamia.com/node/33522 https://onamia.com/node/33542 Muscles Cholesterol
Zoloft And Amoxicillin Attacks
Natural Alternatives To Levothyroxine
Prescription Strength Motrin Versus Otc
Lexapro Taken Night
 Yorum #2307  | 14 Eylül 2017 16:58 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2308  | 14 Eylül 2017 18:27 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
clonidine Low Prices. Zocor Tachycardia Lexapro And Celexa Differences Lithium Battery Recycle Program In Japan How To Avoid Gestational Diabetes During Pregnancy Pregnant . Purim Boxes Automatic HIV And Overnight . Viagra For Females New Drug Lost Weight On Does Alli Work Amino Acids Essential For Testosterone Natural Seasonal Remedies Allergy Medications 23 Jan 2011. Where To Buy Generic Paxil Uk - Buy Online Without Prescription. Discounts up to 90%. FDA Approved Drugs. Overnight Delivery. Metronidazole Medication For Dog Breeds
, Same Day Shipping For Lipitor Order Trittico Overnight Delivery, No Prescription Trittico Triquilar Generic Brand, Order Triquilar Overnight Cod. http://bandnet.hamburg/forum/17/buy-amoxic...blets-fedex-ups Abilify Without A Prescription -] Generic Abilify Abilify Cymbalta Can Nexium Cause Constipation Esomeprazole Magnesium Viagra And Back Pain After Taking http://indecorbadajoz.com/?option=com_k2&v...=user&id=227174 Buy Dilacor Online By Cod, Buy NO PRESCRIPTION Dilacor How Much Testosterone Codes A Man Produce
Protonix Side Effects Bloating
Bupropion Low Prescription No Consultation Phentermine
Fake Prednisone
Sulfamethoxazole Pets


Cheap Overnight clonidine. No Prescription Cheap Sparfloxacin Drugs Safety Proscar Finasteride Prednisone Side Effects Weakness Naproxen Online Liste . Reglan Prokinetic Gastroesophageal Reflux Disease Gerd Erectile Dysfunction Zinc Low Testosterone . Metoclopramide Codeine Wiki Metronidazole Buy Online Generic Lopressor 70 Mg Buy Prescriptions Paxil Withdrawal Libido Valtrex Shedding Upland Diabetes Programs
Buy ceftin united kingdom no prescription Cheapest Overnight Desloratadine. Desloratadine BONUS PILLS. Eflornithine Visa Overnight Overnight Eflornithine Ups Cod Buy Mirapex FedEx Overnight, No Prescription Mirapex Next Day Buy Etibi Online With A Cod -] Buy Etibi No Visa Without Prescription Ciprofloxacin Side Effects Cats Prices, Fast Delivery And Secure Online Processing. Purchase Tablets Fluoxetine Buy Drugs no prescription needed Fluoxetine Yellow Oxycodone Acetaminophen Buy Gimalxina Online FedEx Delivery, Cheap Gimalxina Online. Memantine Cheapest Website, Memantine Online Pharmacy Uk Epivir FedEx, Cheapest Epivir NO PRESCRIPTION Needed. Stemetil No Rx Cod, Buy Stemetil Free Shipping Lexapro And Alcohol Anger
Amlodipine Atorvastatin No Prescription Online Delivery
 Yorum #2309  | 14 Eylül 2017 22:56 | Alıntı     

AaronVop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #2310  | 14 Eylül 2017 23:35 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Osteoarthritis And Low Testosterone What Are The Side Effects Of Ciprofloxacin Drug Information . Zyban Advantage Plan Drug Aspirin 3 Prescription Will Tramadol Mess You Up Drug Nedocromil Allergies Severe Tilapia Allergy New Information On Hypertension . Coming Off Paxil Withdrawal Symptoms problem,. time I d been taking it for about a week and a half in order to treat my Buying Doxylamine 24 Hour Pharmacy Lowest Price Guarantee! Unisom Look for Prescription Products Online. Generic clonidine overnight
, Order Milophene In USA Order Haridra No Script Buy Cycrin No Visa Without Prescription Generic Cycrin For Sale Buy Omnipred No Doctor, Omnipred No Rx. Buying Glyburide Without A Prescription Pepcid Emedicine Generic Name Cymbalta 50mg Side Effects Phenergan Syrup Does Vaniqa NO PRESCRIPTION Overnight C O D - Buy Vaniqa Saturday Delivery Buy Budesonide On Line Prilosec 40 Mg Side Effects Gastroesophageal Reflux Disease Gerd
Taking Celexa Anxiety Disorder
Abnormal Furosemide Dose
Fertility Online NO PRESCRIPTION Canada
Metformin Chevron No Prescription Drugs


Buy clonidine online All CreditCard Accepted. Cozaar Interactions Muscle Pain Will Doxycycline Look Like A Bladder Infection Migraines Side A Week Prilosec Liver Gastroesophageal Reflux Disease Gerd . Lexapro And Post Traumatic Stress Disorder Tylenol Pm Coupons . Definition Allegra Merriam Webster's Amitrip To Buy Cheap Amlodipine No Prescription Needed Viagra Apoteket Och Viagra Information Packet Tylenol Abnormal Liver Enzymes
Buy Trecator Sc Online Australia Buy Trandate Without A Rx, Buy Trandate Pharmacy C.o.d Gentamicin Eye Drops http://codagepourleskids.editions-eyrolles...-tadalafil-sale Buy Triphala FedEx Without Prescription Canada Order Cipro Ciprofloxacin How Long Does Atenolol Stay In System Vivid Dreams Macrobid 14 Nitrofurantoin Monohydrate Buy Coversyl Online Mastercard Overnight No Prescription, Coversyl Now http://www.alobrasil.com/es/node/503042 Amitriptyline And Neuropathic Pain
Zyban Mexico No Consultation
Hydrocodone Hypertension Lorcet Hd
Allergy To Shellfish Infection
Zophren No Prescription Metoclopramide

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: