Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti  


2-09-2012, 21:28 Kategori: Welatê me  
Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Şehîd Pêşawa Qazî Muhammed'in Kürt Ulusuna Vasiyeti

Şehîd Pêşawa Qazî Muhammed'in idam sehpasında Kürd ulusuna yazdığı vasiyeti:

Bağışlayan ve Yüce Allah'ın adıyla,

Ey Kürd halkı!

Değerli kardeşlerim!

Zulüm ve baskı gören halkım!

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Allah aşkına artık birbirinize düşmanlık etmeyin, sırt sırta verin, zorba düşmana ve zalimlere karşı durun. Kendinizi düşmana bedava satmayın.

Kürd halkının düşmanları çoktur, zorba ve acımasızdırlar. Her halkın, ulusun başarı sembolü, birliktir, işbirliği ve dayanışmadır. Birliğini sağlamayan, uyumu olmayan her halk, her zaman düşmanın baskısına maruz kalır, ezilir. Kürdlerin, yeryüzünde yaşayan öteki halklardan eksik bir yanı yoktur. Hatta siz yiğitliğinizle, fedakârlığınızla, baskıdan kurtulan halklardan daha ileridesiniz. Düşman, işinin gerektiği kadarıyla sizi ister ve işi bittikten sonra size hiç acımaz, sizi hiç affetmez. Düşmanlarının baskısından kurtulan halklar da sizin gibiydiler, ama onlar kurtuluş için birliklerini sağlamışlardı. Yeryüzündeki tüm halklar gibi artık siz de ezilmeyin. Birlik olursanız, birbirinizi kıskanmazsanız, kendinizi düşmana satmazsanız, siz de kurtulursunuz.


Kardeşlerim,

Artık düşmanlarınıza aldanmayın, Kürtlerin düşmanları hangi ulustan ve guruptan olurlarsa olsunlar, düşmanlarımızdırlar, merhametsizdirler, vicdansızdırlar, size acımazlar. Sizi birbirinize kırdırırlar, yalan dolanlarla, para-pulla sizi karşı karşıya getirirler. Kürd halkının düşmanları içinde en zalimi, en mel'unu, en Tanrı tanımazı, en acımasızı Acem (İran)'dır. (İran) Kürtlere yönelik her türlü suçu işlemekten geri kalmaz, tüm tarihi boyunca Kürtlere düşman olmuş, kin gütmüştür, gütmektedir. İsmail Ağa'yı (Simko), kardeşi Cevher Ağa'yı, Mengur'lu Hamza Ağa'yı ve daha nicelerini, Kuran'a yemin ederek kandırdılar, kalleşçe öldürdüler. Onlar, Acemlerin kendilerine iyi davranılacağına dair Kuran üzerine ettiği yemine safça inandılar. Bugüne kadar olan tarih boyunca hiç kimse, Acemlerin sözlerine sadık kaldıklarını, Kürtlere verdikleri sözü tutup vaatlerini yerine getirdiklerini görmemiştir. Küçük bir kardeşiniz olarak size diyorum ki, Allah aşkına, birbirinizi tutun, birbirinize destek olun. Emin olun ki, eğer Acem size bal veriyorsa mutlaka içine zehir katmıştır. Acemlerin yalan vaatlerine, sözlerine kanmayın, eğer Kurana bin kez el basıp söz verse de amacı sizi kandırmaktır, hile yapmaktır.

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Diyorum ki size doğru yolu göstermek için elimden gelen her şeyi yaptım, canla başla mücadele ettim, bu uğurda gevşek davranmadım. Şimdi de size diyorum ki artık Acemlere inanmayın, onların Kuran'a el basarak verdikleri söze inanmayın. Size nasihat ediyorum ki yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız, malınız onlara helaldir.

Benim verdiğim söz "Sizi kötü kalpli düşmanın eline bırakıp gitme" değildi. Ben geçmişimizi ve Acemlerin söz vererek, hileyle kandırıp yakaladığı, öldürdüğü büyüklerimizi çok düşündüm. Onlar her zaman aklımdaydılar ve ben hiç bir zaman Acemlere güvenmedim. Ama onlar buraya (Mahabad) dönmeden önce, yolladıkları mektuplarla, elçi olarak gönderdiği ünlü Kürt ve Farslarla, Acem devletinin, Şah'ın kendisinin kötü amaçları olmadığına, Kürdistan'da bir tek damla kan akıtmayacaklarına dair söz verdiler. Onların verdikleri sözün neticesini şimdi siz kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Eğer aşiret reislerinin ihaneti olmasaydı, onlar kendilerini Acem hükümetine satmasaydılar, bunlar da bizim ve Cumhuriyetimizin başına gelmezdi.

Sizlere nasihatim, vasiyetim odur ki; çocuklarınızı okutun. Eğitim dışında, bizim diğer halklardan hiç bir eksiğimiz yoktur. Halklar kervanından kopmamak için okuyun, okumak düşmana karşı en etkili silahtır.

Emin olun, bilin ki, eğer uyumunuz, birliğiniz, eğitiminiz iyiyse, düşmana karşı zafer kazanırsınız. Benim, kardeşimin ve amcaoğullarımın öldürülmesi, gözünüzü korkutmasın. Amaçlarımıza ulaşana kadar daha bizim gibi birçok kişi, bu yolda öleceklerdir.

Eminim ki bizden sonra da başka kişiler riyakârca aldatılarak ortadan kaldırılacaktır.

Eminim ki bizden sonra birçok kişi, bizden yetenekli ve bilinçli de olsalar, Acemlerin kurduğu tuzağa düşecekler. Ama umut ederim ki bizim ölmemiz, bağrı yanık Kürtlere, ibret olur, ders alırlar.

Size bir diğer vasiyetim de şudur: Halkın mutluluğunu, iyiliğini isteyin. Halk sizin yardımcınız olursa, eminim ki siz de Allah'ın yardımıyla başarıya ulaşırsınız. "Sen niye başarıya ulaşamadın" diyebilirsiniz. Cevap olarak diyorum ki, "Vallahi ben başarılı oldum. Ben halkın ve vatanın uğruna malımı, canımı veriyorum. Bundan daha büyük bir başarı, nimet olur mu?" İnanın ki ben her zaman Allah'ın, onun resulü, halkım ve vatanın huzuruna yüz akıyla çıkacak bir ölümü istedim. Bu, benim için bir zaferdir.

Sevdiklerim,

Kurdistan tüm Kürtlerin evidir. Her evde, ev sakinlerine bildikleri iş verilir. Artık ötekilerin kıskanma hakkı yoktur. Kurdistan da böylesi bir evdir. Eğer siz birisinin bu evde çalışabileceğini biliyorsanız, bırakın çalışsın.

Onun işine taş koymak olmaz artık. Sizden birisinin omuzlarında büyük sorumluluklar olmasından, yerine getireceği, sorumluluk duyacağı bilinenlerin payına büyük işler düşmesinden ve onun da bu işleri yapmasından üzüntü duymak olmaz. Emin ol ki Kürd kardeşin kindar düşmandan daha iyidir. Eğer omuzlarımda büyük sorumluluk olmasaydı, ben bugün darağacı altında olmayacaktım. Birbirinize karşı tamahkar olmayın. Bizim emirlerimizi yerine getirmeyenler, sadece emirleri yerine getirmemekle kalmıyorlardı, bize tam bir düşman gibi davranıyorlardı. Şimdi onlar çocukları arasında ve derin uykudalar. Biz kendimizi halkın hizmetçisi olarak gördüğümüz için, halka hizmet ettiğimiz için darağacının altındayız ve ben son saatlerimi vasiyetimi yazarak geçiriyorum. Eğer omuzlarımda büyük bir sorumluluk olmasaydı, ben de çocuklarımın arasında, derin uykuda olurdum. Oysa ben şu anda ölümünden sonra yapmanız gerekenler konusunda nasihatlerimi yazıyorum. Ve eminim ki eğer sizden biri benim sorumluluğumu almış olsaydı, şimdi o darağacı altında olacaktı. Allah'ın rızasını almak için, halkının hizmetkârı olan bir Kürt olarak, omuzlarımdaki sorumluluk gereği aşağıdaki nasihatları ediyorum. Umud ederim ki, şu andan itibaren dersler çıkarır, nasihatlarıma uyarsınız, Allah'ın yardımıyla düşmana karşı zafer kazanırsınız.

1- Allah'a, peygambere (Allah'ın selamı üstüne olsun) ve Allah'ın yanında olan her şeye inanın, iman edin, dini vecibeleri yerine getirmede güçlü olun.

2- Aranızdaki birlik ve uyumu koruyun, birbirinize kötülük yapmayın, özellikle sorumluluk ve hizmet alanında tamahkâr olmayın.

3- Düşmanın sizi aldatmaması için, eğitim seviyenizi yükseltin.

4- Düşmana özellikle Aceme inanmayın. Çünkü Acem birkaç açıdan sizin düşmanınızdır. Dininizin, ülkenizin, halkınızın düşmanıdır. Tarih ispat etmiştir ki Kürdler aleyhine sürekli bahane aramıştır. En küçük suçlarda dahi Kürdleri öldürüyorlar, Kürtlere karşı her türlü suçu işlemekten geri kalmıyorlar.

5- Bu dünyada, birkaç günlük ve önemsiz bir bir yaşam uğruna kendinizi düşmana satmayın, çünkü düşman düşmandır, düşmana güvenilmez.

6- Birbirinize, siyasi, maddi, manevi ve namus alanlarında ihanet etmeyin. Çünkü hain, Allah'ın, insanların huzurunda suçludur, ihanet döner haini vurur.

7- Eğer sizden birisi, ihanet etmeden işini yapıyorsa, kendisine yardımcı olun, kıskançlık ve tamah için kendisine karşı durmayın, ya da Allah göstermesin onun hakkında yabancıların ajanı olmayın.

8- Bu vasiyetimde cami, hastane ve okullar hakkında yazdıklarımın yerine getirilmesini talep edin, bunlardan yararlanın.

9- Diğer halklar gibi baskı ve zulümden kurtulmak için mücadele etmekten geri durmayın. Dünya malı önemli değildir. Eğer vatanınız varsa, özgür ve serbestseniz, o zaman her şeyiniz var demektir, malınız, mülkünüz, devletiniz, ülkeniz, saygınlığınız da olacaktır.

10- Allah'a olan can borcu dışında, kimseye borcum olduğunu zannetmiyorum. Ama eğer az ya da çok, borçlu olduğum birisi çıkarsa, ben geriye çok mal-mülk bıraktım, gidip varislerimden borcunu istesin.


Birbirinizi tutmadığınız müddetçe başarılı olamazsınız. Birbirinize zulüm etmeyin. Çünkü Allah zalimleri çok erken yok eder. Zulüm ortadan kalkacak, bu Allah'ın sözüdür, Allah zalimden intikam alır.

Bu sözleri kulağınıza küpe edeceğinizi umud ediyorum. Allah sizi düşmanlarınız karşısında zafere ulaştırsın. Sadi'nin buyurduğu gibi:

Amacımız nasihatti, yaptık.

Sizi Allah'a havale ettik, gidiyoruz.

Halkının ve vatanının hizmetçisi Qazî MIHEMED


*Kürdçe'den çeviren Casim RÊNAS

(beroj)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 52)
  |   Okuma: 105444   |   Yorum: (5107)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #182  | 26 Nisan 2014 00:41 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #186  | 26 Nisan 2014 03:06 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buy Chloromycetin , Buy Low Price Chloramphenicol in Turkey Cheap Tadalis® Sx . Purchase online Tadalafil in France Cheap Crixivan - Buy online Indinavir from Poland Purchase Kamagra Effervescent , Purchase Sildenafil Citrate in Spain Buy Zithromax ; Where can i Purchase Azithromycin from Turkey Buy Aralen . Order Wholesale Chloroquine Phosphate in Australia Buy Zestoretic and Discount Lisinopril-hctz in Spain Purchase Tegretol - Purchasing Carbamazepine from Czech Republic Buy Famvir . How To Buy Famciclovir in Greece Buying Prevacid or Buy cheap Lansoprazole in United States

Purchase Motrin ; How To Purchase Ibuprofen in Poland Buying Diprolene or Where can i Buy Betamethasone in Spain Buy Cialis ; Order on Sale Tadalafil in Argentina Buying Casodex and Buy Safely Bicalutamide from Argentina Buying Lamprene ; Buy Discount Cost Clofazimine in The Nederlands Buy Alesse . Order Buy Luvox - How To Purchase Fluvoxamine from Japan Purchase Duricef ; Buying Low Price Cefadroxil from Argentina Buy Synthroid , Order Low Cost Thyroxine from Argentina Order Cozaar . Where can i Buy Losartan from Czech Republic

Buying Micronase and Cheapest Glyburide(glibenclamide) from Turkey Buying Naprosyn - Purchasing Naproxen in New Zealand Purchase Altace , Buy Low Cost Ramipril from Italy Order Ceclor . Where To Order Cefaclor from Hungary Purchase Desyrel ; Buy Cheap Price Trazodone in Sweden Order Arcoxia . How To Buy Etoricoxib from Czech Republic Cheap Flagyl . Order Metronidazole in Australia Buy Tenoretic and Where can i Order Atenolol-chlorthalidone in Greece Purchase Imitrex - Buy Wholesale Sumatriptan from Hungary Order Detrol La or Order Lowest Cost Tolterodine from Sweden
 Yorum #188  | 26 Nisan 2014 05:39 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #190  | 26 Nisan 2014 07:37 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Coreg or Order Lowest Price Carvedilol in Portugal Buy Zetia . Order Wholesale Ezetimibe from Canada Buy Kamagra® Oral Jelly ; How To Order Sildenafil Citrate from Suomi Purchase Valtrex - Ordering Valacyclovir from Greece Buying Eriacta® , How To Buy Sildenafil Citrate from Czech Republic Order Tofranil - Cheapest Order Imipramine in Spain Purchase Viagra Capsules , Order Low Price Sildenafil Citrate in Turkey Buying Lasix - Buy Wholesale Furosemide from Czech Republic Order Periactin or Buy Low Price Cyproheptadine from Norway Purchase Lexapro and Buy Discount Escitalopram from Poland

Buy Sporanox , Buy Lowest Price Itraconazole in Argentina Buying Furacin , Order Wholesale Nitrofurazone from Argentina Cheap Lamictal . Order Cheap Price Lamotrigine in New Zealand Buy Hard On Oral Je Buy Rheumatrex - Ordering Methotrexate in Turkey Order Adalat ; How To Buying Nifedipine in Spain Purchase Norvir or Order Wholesale Ritonavir from Turkey Buying Rulide , Can Cheap Pyridium . Where To Buy Phenazopyridine from Greece Order Zithromax - Where To Buy Azithromycin in Italy

Buy Aventyl ; Best place to Buy Nortriptyline in Hungary Cheap Priligy , Order Safely Dapoxetine from Argentina Buy Premarin - Order Cheap Conjugated Estrogens in Argentina Buy Boniva , Purchase online Ibandronae Sodium from Italy Order Metaglip ; Can i Order Glipizide-metformin in Argentina Buying Kamagra® . Buy at Discount Sildenafil Citrate from Italy Cheap Priligy and Purchase online Dapoxetine from Canada Cheap Seroquel . Where can i Purchase Quetiapine in The Nederlands Purchase Cialis Sublingual . Buy Low Price Tadalafil from Australia Buying Zyloprim and
 Yorum #191  | 26 Nisan 2014 08:25 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #192  | 26 Nisan 2014 08:44 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #194  | 26 Nisan 2014 10:12 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #196  | 26 Nisan 2014 11:32 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #198  | 26 Nisan 2014 12:38 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Purchase Trandate and Purchase Labetalol from Greece Purchase Lopressor - Order at Discount Metoprolol in Czech Republic Order Parafon - Buy Wholesale Chlorzoxazone in Czech Republic Order Cycrin and Buy Medroxyprogesterone in European union Order Lasix - Is Purchasing Furosemide in Denmark Purchase Feldene and Buying Piroxicam in Deutschland Buy Levitra Professional ; Purchase Cheap Vardenafil in U.S. Buy Zebeta and How To Buy Bisoprolol Fumarate in New Zealand Order Singulair and Cheap Imdur - Where can i Order Isosorbide Mononitrate in Norway

Cheap Trileptal or Discount Oxcarbazepine in Sweden Buy Benicar ; Purchase online Olmesartan in Canada Buy Allegra , Buy at Discount Fexofenadine Hcl from Poland Buy Deltasone , Order Low Price Prednisolone from Norway Buy Cozaar or How To Purchase Losartan in Poland Cheap Pletal - Order Cilostazol from Spain Buy Kamagra® Soft . Order online Sildenafil Citrate in Suomi Buy Avapro . Order Buy Cipro . Buy Low Cost Ciprofloxacin in Argentina Buying Flomax - Purchase online Tamsulosin in Hungary

Buying Imdur or Order Safely Isosorbide Mononitrate in European union Buy Ceclor - Purchase online Cefaclor in Suomi Purchase Paxil Cr ; Order Lowest Cost Paroxetine in Norway Buying Zofran or Can you Order Ondansetron in Portugal Purchase Adalat Cc , Order Low Cost Nifedipine in Australia Buying Neurontin - Purchasing Gabapentin from Norway Purchase Demadex , Buy on Sale Torsemide in Hungary Buying Paxil Cr . Buying Paroxetine in Argentina Cheap Nizoral Cream ; Can i Order Ketoconazole in GB Cheap Tenormin , Cheapest Atenolol in Japan
 Yorum #200  | 26 Nisan 2014 14:12 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Cheap Lanoxin , Che Cheap Oxsoralen ; Best place to Order Methoxsalen from United States Order Lotemax . Buy Discount Price Loteprednol in France Order Compazine and Buy Discount Cost Prochlorperazine in Norway Order Actos , Is Buying Pioglitazone Hydrochloride in Spain Cheap Aygestin , Buying Norethisterone Bp from Suomi Buying Furadantin - Buy Cheap Cost Nitrofurantoin from Suomi Buy Actigall ; Cheap Ursodiol (ursodeoxycholic) in Greece Buy Arava and Buying Low Cost Leflunomide from Norway Order Female Cialis ; Buy on Sale Tadalafil from Suomi

Buy Azelex . Order online Azelaic Acid from Turkey Cheap Renova , Order Low Price Tretinoin from U.S. Cheap Zyvox , Buy Cheap Price Linezolid from U.S. Purchase Pilagan - Order Cheap Pilocarpine in Poland Cheap Loxitane - Ordering Loxapine from Czech Republic Order Mellaril ; Buy Discount Price Thioridazine in United Kingdom Cheap Detrol La . How To Buying Tolterodine in The Nederlands Buying Carafate and Order Lowest Cost Sucralfate from Norway Buy Ponstel and Where can i Purchase Mefenamic Acid from New Zealand Order Hard On , Can i Purchase Sildenafil Citrate in Greece

Order Acticin or Buying Low Cost Permethrin from Poland Cheap Imdur . Online Isosorbide Mononitrate in Turkey Cheap Cycrin , Order Cheap Price Medroxyprogesterone in Denmark Buying Floxin and Purchase Cheap Ofloxacin in Sweden Order Optivar or Buy on Sale Azelastine in Czech Republic Cheap Viagra Super Cheap Lotemax , Buy Buying Arava . Order Lowest Cost Leflunomide from Poland Buy Arcoxia . Where can i Purchase Etoricoxib from Poland Buying Norlutate .
 Yorum #202  | 26 Nisan 2014 15:24 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Furadantin or Order Lowest Cost Nitrofurantoin from Deutschland Cheap Periactin . Buy Discount Cyproheptadine in Suomi Purchase Indocin Sr or Cheapest Order Indomethacin in New Zealand Cheap Optivar or Buy Lowest Cost Azelastine from United Kingdom Buying Motrin or How To Purchase Ibuprofen from Italy Cheap Ziac - Order Safely Biosoprolol Hydrochlorothiazide in United States Cheap Trileptal ; Order Cheap Price Oxcarbazepine from Hungary Buying Glucotrol Xl and Order Low Price Glipizide in Italy Cheap Paxil ; Buy at Discount Paroxetine from The Nederlands Buy Detrol . Buying Low Cost Tolterodine from Czech Republic

Purchase Neggram . Order Nalidixic Acid from Portugal Buying Tenoretic . Is Buying Atenolol-chlorthalidone in The Nederlands Order Glucotrol Xl , Buying Low Price Glipizide from United States Buy Precose and Buy Low Cost Acarbose in The Nederlands Buying Altace ; Buy Safely Ramipril in Australia Order Kamagra® . Buy Sildenafil Citrate from Sweden Buy Keflex - Buy Lowest Cost Cephalexin in Suomi Cheap Inderal La ; Where can i Purchase Propranolol from The Nederlands Purchase Eriacta® - Where can i Purchase Sildenafil Citrate from Spain Buy Abilify and Can i Purchase Aripiprazole from Denmark

Buying Seroquel . Order on Sale Quetiapine from Norway Buying Estrace , Can you Purchase Estradiol in Norway Cheap Super Avana® - How To Buy Avanafil Dapoxetine from Japan Cheap Aricept ; How To Order Donepezil in Sweden Order Cialis Professional , Is Buying Tadalafil in Sweden Cheap Coreg or Can you Buy Carvedilol in Hungary Buy Levaquin ; Wher Buy Exelon ; Is Purchasing Rivastigimine in Portugal Buy Actos , Purchase Cheap Pioglitazone Hydrochloride in Turkey Cheap Nootropil ; Is Ordering Piracetam from Italy
 Yorum #206  | 26 Nisan 2014 18:06 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #208  | 26 Nisan 2014 19:11 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Purchase Actigall . Buying Low Cost Ursodiol (ursodeoxycholic) in Greece Order Prevacid ; Can i Buy Lansoprazole in U.S. Cheap Demadex , Buy Cheapest Torsemide in Poland Buying Timoptic and Ordering Timolol from U.S. Cheap Allegra , Can i Purchase Fexofenadine Hcl in Turkey Purchase Suprax and Order at Discount Cefixime from Italy Buying Tricor . Order Lowest Cost Fenofibrate from Japan Purchase Ocuflox , Cheap Female Cialis and Order Wholesale Tadalafil from The Nederlands Cheap Tenormin and Purchase Atenolol from European union

Order Acticin ; Order Low Price Permethrin in New Zealand Cheap Detrol or Order online Tolterodine in Czech Republic Cheap Omnicef - Can you Purchase Cefdinir from European union Buying Sinemet , Purchasing Carbidopa-levodopa in The Nederlands Buying Urispas ; Is Buy Flavoxate in Italy Buy Coumadin . Buy Discount Price Warfarin in USA Buy Cozaar . How To Buy Losartan from Japan Purchase Amaryl . Buy Cheap Price Glimepiride from European union Cheap Zyrtec or Is Purchasing Cetirizine in Turkey Order Celexa and Where To Purchase Citalopram Hydrobromide from Japan

Buy Flagyl , Is Purchasing Metronidazole in Deutschland Buy Actonel - Order Low Cost Residronate in Portugal Buy Yasmin , How To Purchase Drospirenone(Ethinyl Estradiol) from Japan Order Biaxin - Order Wholesale Clarithromycin from Greece Buy Cordarone or Where To Order Amiodarone from Norway Buying Paxil . Can i Buy Paroxetine in Spain Order Super Avana® and Is Purchasing Avanafil Dapoxetine from GB Buy Ceclor . Cheapest Cefaclor from Italy Cheap Duricef - Where can i Purchase Cefadroxil in Deutschland Buying Prevacid or Buy Lowest Cost Lansoprazole from Japan
 Yorum #210  | 26 Nisan 2014 21:26 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Rheumatrex . How To Purchase Methotrexate in U.S. Cheap Retrovir , Order online Zidovudine from The Nederlands Order Temovate , Buy Low Price Clobetasol in Sweden Buying Lexapro . Order Low Cost Escitalopram from Spain Buy Cellcept or Buy Discount Cost Mycophenolate Mofetil from Japan Purchase Prevacid and Order Low Price Lansoprazole from Suomi Buy Casodex and How To Order Bicalutamide from Portugal Cheap Diprolene . Where To Buy Betamethasone from Sweden Order Norlutate . Order Safely Norethindrone Acetate in Sweden Purchase Geodon - Discount Ziprasidone in Deutschland

discount paxil order ocuflox tablets buy cialis 20mg buy discount tamsulosin generic conjugated estrogens buy duloxetine canada buy sildenafil citrate australia buy nalidixic acid no prescription buy bactrim ordering ventolin buy metronidazole usa buy discount cipro buy discount avana cheap azithromycin betamethasone tablets

Cheap Augmentin - Buy Discount Amoxicillin And Clavulanate in United Kingdom Buy Intagra® - Buying Low Cost Sildenafil Citrate from Greece Buying Cellcept ; Cheapest Mycophenolate Mofetil in GB Buy Sustiva and Order Cheap Cost Efavirenz from Hungary Cheap Indocin Sr ; Is Purchasing Indomethacin from Turkey Cheap Sporanox ; Ordering Itraconazole in Hungary Cheap Inderal La or How To Order Propranolol from England Cheap Minocin ; Cheapest Minocycline from New Zealand Buy Eldepryl , Where To Purchase Selegiline from Australia Buy Viagra Super Dulox-force or Buy Lowest Price Sildenafil Citrate Duloxetine in Spain

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: