Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti  


2-09-2012, 21:28 Kategori: Welatê me  
Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Şehîd Pêşawa Qazî Muhammed'in Kürt Ulusuna Vasiyeti

Şehîd Pêşawa Qazî Muhammed'in idam sehpasında Kürd ulusuna yazdığı vasiyeti:

Bağışlayan ve Yüce Allah'ın adıyla,

Ey Kürd halkı!

Değerli kardeşlerim!

Zulüm ve baskı gören halkım!

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Allah aşkına artık birbirinize düşmanlık etmeyin, sırt sırta verin, zorba düşmana ve zalimlere karşı durun. Kendinizi düşmana bedava satmayın.

Kürd halkının düşmanları çoktur, zorba ve acımasızdırlar. Her halkın, ulusun başarı sembolü, birliktir, işbirliği ve dayanışmadır. Birliğini sağlamayan, uyumu olmayan her halk, her zaman düşmanın baskısına maruz kalır, ezilir. Kürdlerin, yeryüzünde yaşayan öteki halklardan eksik bir yanı yoktur. Hatta siz yiğitliğinizle, fedakârlığınızla, baskıdan kurtulan halklardan daha ileridesiniz. Düşman, işinin gerektiği kadarıyla sizi ister ve işi bittikten sonra size hiç acımaz, sizi hiç affetmez. Düşmanlarının baskısından kurtulan halklar da sizin gibiydiler, ama onlar kurtuluş için birliklerini sağlamışlardı. Yeryüzündeki tüm halklar gibi artık siz de ezilmeyin. Birlik olursanız, birbirinizi kıskanmazsanız, kendinizi düşmana satmazsanız, siz de kurtulursunuz.


Kardeşlerim,

Artık düşmanlarınıza aldanmayın, Kürtlerin düşmanları hangi ulustan ve guruptan olurlarsa olsunlar, düşmanlarımızdırlar, merhametsizdirler, vicdansızdırlar, size acımazlar. Sizi birbirinize kırdırırlar, yalan dolanlarla, para-pulla sizi karşı karşıya getirirler. Kürd halkının düşmanları içinde en zalimi, en mel'unu, en Tanrı tanımazı, en acımasızı Acem (İran)'dır. (İran) Kürtlere yönelik her türlü suçu işlemekten geri kalmaz, tüm tarihi boyunca Kürtlere düşman olmuş, kin gütmüştür, gütmektedir. İsmail Ağa'yı (Simko), kardeşi Cevher Ağa'yı, Mengur'lu Hamza Ağa'yı ve daha nicelerini, Kuran'a yemin ederek kandırdılar, kalleşçe öldürdüler. Onlar, Acemlerin kendilerine iyi davranılacağına dair Kuran üzerine ettiği yemine safça inandılar. Bugüne kadar olan tarih boyunca hiç kimse, Acemlerin sözlerine sadık kaldıklarını, Kürtlere verdikleri sözü tutup vaatlerini yerine getirdiklerini görmemiştir. Küçük bir kardeşiniz olarak size diyorum ki, Allah aşkına, birbirinizi tutun, birbirinize destek olun. Emin olun ki, eğer Acem size bal veriyorsa mutlaka içine zehir katmıştır. Acemlerin yalan vaatlerine, sözlerine kanmayın, eğer Kurana bin kez el basıp söz verse de amacı sizi kandırmaktır, hile yapmaktır.

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Diyorum ki size doğru yolu göstermek için elimden gelen her şeyi yaptım, canla başla mücadele ettim, bu uğurda gevşek davranmadım. Şimdi de size diyorum ki artık Acemlere inanmayın, onların Kuran'a el basarak verdikleri söze inanmayın. Size nasihat ediyorum ki yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız, malınız onlara helaldir.

Benim verdiğim söz "Sizi kötü kalpli düşmanın eline bırakıp gitme" değildi. Ben geçmişimizi ve Acemlerin söz vererek, hileyle kandırıp yakaladığı, öldürdüğü büyüklerimizi çok düşündüm. Onlar her zaman aklımdaydılar ve ben hiç bir zaman Acemlere güvenmedim. Ama onlar buraya (Mahabad) dönmeden önce, yolladıkları mektuplarla, elçi olarak gönderdiği ünlü Kürt ve Farslarla, Acem devletinin, Şah'ın kendisinin kötü amaçları olmadığına, Kürdistan'da bir tek damla kan akıtmayacaklarına dair söz verdiler. Onların verdikleri sözün neticesini şimdi siz kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Eğer aşiret reislerinin ihaneti olmasaydı, onlar kendilerini Acem hükümetine satmasaydılar, bunlar da bizim ve Cumhuriyetimizin başına gelmezdi.

Sizlere nasihatim, vasiyetim odur ki; çocuklarınızı okutun. Eğitim dışında, bizim diğer halklardan hiç bir eksiğimiz yoktur. Halklar kervanından kopmamak için okuyun, okumak düşmana karşı en etkili silahtır.

Emin olun, bilin ki, eğer uyumunuz, birliğiniz, eğitiminiz iyiyse, düşmana karşı zafer kazanırsınız. Benim, kardeşimin ve amcaoğullarımın öldürülmesi, gözünüzü korkutmasın. Amaçlarımıza ulaşana kadar daha bizim gibi birçok kişi, bu yolda öleceklerdir.

Eminim ki bizden sonra da başka kişiler riyakârca aldatılarak ortadan kaldırılacaktır.

Eminim ki bizden sonra birçok kişi, bizden yetenekli ve bilinçli de olsalar, Acemlerin kurduğu tuzağa düşecekler. Ama umut ederim ki bizim ölmemiz, bağrı yanık Kürtlere, ibret olur, ders alırlar.

Size bir diğer vasiyetim de şudur: Halkın mutluluğunu, iyiliğini isteyin. Halk sizin yardımcınız olursa, eminim ki siz de Allah'ın yardımıyla başarıya ulaşırsınız. "Sen niye başarıya ulaşamadın" diyebilirsiniz. Cevap olarak diyorum ki, "Vallahi ben başarılı oldum. Ben halkın ve vatanın uğruna malımı, canımı veriyorum. Bundan daha büyük bir başarı, nimet olur mu?" İnanın ki ben her zaman Allah'ın, onun resulü, halkım ve vatanın huzuruna yüz akıyla çıkacak bir ölümü istedim. Bu, benim için bir zaferdir.

Sevdiklerim,

Kurdistan tüm Kürtlerin evidir. Her evde, ev sakinlerine bildikleri iş verilir. Artık ötekilerin kıskanma hakkı yoktur. Kurdistan da böylesi bir evdir. Eğer siz birisinin bu evde çalışabileceğini biliyorsanız, bırakın çalışsın.

Onun işine taş koymak olmaz artık. Sizden birisinin omuzlarında büyük sorumluluklar olmasından, yerine getireceği, sorumluluk duyacağı bilinenlerin payına büyük işler düşmesinden ve onun da bu işleri yapmasından üzüntü duymak olmaz. Emin ol ki Kürd kardeşin kindar düşmandan daha iyidir. Eğer omuzlarımda büyük sorumluluk olmasaydı, ben bugün darağacı altında olmayacaktım. Birbirinize karşı tamahkar olmayın. Bizim emirlerimizi yerine getirmeyenler, sadece emirleri yerine getirmemekle kalmıyorlardı, bize tam bir düşman gibi davranıyorlardı. Şimdi onlar çocukları arasında ve derin uykudalar. Biz kendimizi halkın hizmetçisi olarak gördüğümüz için, halka hizmet ettiğimiz için darağacının altındayız ve ben son saatlerimi vasiyetimi yazarak geçiriyorum. Eğer omuzlarımda büyük bir sorumluluk olmasaydı, ben de çocuklarımın arasında, derin uykuda olurdum. Oysa ben şu anda ölümünden sonra yapmanız gerekenler konusunda nasihatlerimi yazıyorum. Ve eminim ki eğer sizden biri benim sorumluluğumu almış olsaydı, şimdi o darağacı altında olacaktı. Allah'ın rızasını almak için, halkının hizmetkârı olan bir Kürt olarak, omuzlarımdaki sorumluluk gereği aşağıdaki nasihatları ediyorum. Umud ederim ki, şu andan itibaren dersler çıkarır, nasihatlarıma uyarsınız, Allah'ın yardımıyla düşmana karşı zafer kazanırsınız.

1- Allah'a, peygambere (Allah'ın selamı üstüne olsun) ve Allah'ın yanında olan her şeye inanın, iman edin, dini vecibeleri yerine getirmede güçlü olun.

2- Aranızdaki birlik ve uyumu koruyun, birbirinize kötülük yapmayın, özellikle sorumluluk ve hizmet alanında tamahkâr olmayın.

3- Düşmanın sizi aldatmaması için, eğitim seviyenizi yükseltin.

4- Düşmana özellikle Aceme inanmayın. Çünkü Acem birkaç açıdan sizin düşmanınızdır. Dininizin, ülkenizin, halkınızın düşmanıdır. Tarih ispat etmiştir ki Kürdler aleyhine sürekli bahane aramıştır. En küçük suçlarda dahi Kürdleri öldürüyorlar, Kürtlere karşı her türlü suçu işlemekten geri kalmıyorlar.

5- Bu dünyada, birkaç günlük ve önemsiz bir bir yaşam uğruna kendinizi düşmana satmayın, çünkü düşman düşmandır, düşmana güvenilmez.

6- Birbirinize, siyasi, maddi, manevi ve namus alanlarında ihanet etmeyin. Çünkü hain, Allah'ın, insanların huzurunda suçludur, ihanet döner haini vurur.

7- Eğer sizden birisi, ihanet etmeden işini yapıyorsa, kendisine yardımcı olun, kıskançlık ve tamah için kendisine karşı durmayın, ya da Allah göstermesin onun hakkında yabancıların ajanı olmayın.

8- Bu vasiyetimde cami, hastane ve okullar hakkında yazdıklarımın yerine getirilmesini talep edin, bunlardan yararlanın.

9- Diğer halklar gibi baskı ve zulümden kurtulmak için mücadele etmekten geri durmayın. Dünya malı önemli değildir. Eğer vatanınız varsa, özgür ve serbestseniz, o zaman her şeyiniz var demektir, malınız, mülkünüz, devletiniz, ülkeniz, saygınlığınız da olacaktır.

10- Allah'a olan can borcu dışında, kimseye borcum olduğunu zannetmiyorum. Ama eğer az ya da çok, borçlu olduğum birisi çıkarsa, ben geriye çok mal-mülk bıraktım, gidip varislerimden borcunu istesin.


Birbirinizi tutmadığınız müddetçe başarılı olamazsınız. Birbirinize zulüm etmeyin. Çünkü Allah zalimleri çok erken yok eder. Zulüm ortadan kalkacak, bu Allah'ın sözüdür, Allah zalimden intikam alır.

Bu sözleri kulağınıza küpe edeceğinizi umud ediyorum. Allah sizi düşmanlarınız karşısında zafere ulaştırsın. Sadi'nin buyurduğu gibi:

Amacımız nasihatti, yaptık.

Sizi Allah'a havale ettik, gidiyoruz.

Halkının ve vatanının hizmetçisi Qazî MIHEMED


*Kürdçe'den çeviren Casim RÊNAS

(beroj)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 52)
  |   Okuma: 105444   |   Yorum: (5107)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #91  | 6 Nisan 2014 00:00 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #92  | 6 Nisan 2014 03:39 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Интим знакомства г конышевка Лесбиянки знакомства барнаул Секс знакомства г головкино

Сайт знакомства с поляками Молодежные зарубежные сайты знакомств Эротические знакомства самара

Знакомства со зрелой теткой Познакомлюсь для секса на один раз Секс знакомства город славское Клуб знакомств вакансии

Знакомство для экстримального а Секс знакомства г харьков Чаты знакомств онлайн Сайт знакомств мечта

Старощербиновская женщины знакомство Город светогорск чаты знакомств Сайт секс знакомств соль-илецк Знакомства для интима ленинск Шантаж интернет знакомство

Сайт хххзнакомства Нас с тобой познакомила осень Сайт секс знакомств валдай Знакомства в орле с парнями

Знакомства для вич позитивных Знакомства ради секса нижнекамск Интим досуг днепропетровск Знакомства казахстан шымкент

Свинг знакомства брянск Секс знакомства город началово Сайт интим знакомств краснополянское Сайт интим знакомств чухлома

Секс знакомства в зея Курсант познакомится Знакомства для секса сочи Сайт знакомств староюрьево Приветствия для знакомств с девушками
 Yorum #93  | 6 Nisan 2014 05:01 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #94  | 6 Nisan 2014 08:16 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Секс знакомства рейтинг Познакомиться с геем из самары Интим знакомства город лебяжье

Интим тиличики Знакомства алтайское Знакомства для секса большаково Секс знакомства ухолово

Знкомства город варна Сайт знакомств барыш Скачать нлп пособия по знакомству с девушками Интим г чердынь Интим г кондопога

Знакомства с горячими девушками Брянская обл знакомства Знакомства мужчина татарстан Интим город ртищево Знкомства город глухов

Знакомства нунга Реальные люди знакомства Интим знакомства краснополянское Один из крупнейших сайтов знакомств

Знакомства для секса мокроус Сайт интим знакомств аскиз Интим знакомства тростянец Давай познакомимся есть квартира и много денег Тихорецк знакомства

Интим борзя Садо-мазо знакомства с госпожой Краш-фетиш знакомства

Интим ремонтное Бийск ищу знакомств Секс знакомства г борисовка Знакомства для секса омсукчан Интим г нововолынск

Оригинальный способ познакомится Показала знакомства Сайт интим знакомств алькеево Секс знакомства сегежа
 Yorum #95  | 6 Nisan 2014 11:05 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #96  | 6 Nisan 2014 16:29 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Сайты знакомств фишки Секс знакомства город ленск Сайт знакомств ангарск иркутск

Сайт знакомств арсеньев Знакомства секс киев Знакомства г черноморское

Интим знакомства г тетиев Интимные знакомства николаев Знакомство для секса мурманск иви

Общение знакомства чат Интим г багратионовск Интим кетово

Сайт знакомств серышево Черкасский сайт знакомств Знакомство готы москва Парни которые хотят познакомиться

Две женщины познакомится Секс знакомства турунтаево Знакомства для интима мартыновка Военный знакомства парень с военным

Интим знакомства башкортостан Сайт интим знакомств альменево Ижевск-знакомства

Благовещенск секс знакомство Знакомства для интима суземка Секс знакомства г игра

Воронеж камелот знакомства Знакомства г дербент Самые популярные русские сайты знакомств

Секс знакомства для зрелых Знакомства на сайте маргарет кент Знкомства город багаевский Гей знакомства ростов на дону

Сайты знакомств по харькову Интернет знакомства новотроицк Знакомства россия фокино
 Yorum #98  | 6 Nisan 2014 16:54 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #99  | 6 Nisan 2014 17:49 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #101  | 8 Nisan 2014 00:54 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #103  | 10 Nisan 2014 00:59 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Cheap Mentax and Buying Butenafine in GB Order Asacol and Cheapest Order Mesalamine from Denmark Buying Symmetrel ; Is Buy Amantadine in Suomi Cheap Famvir , Cheapest Famciclovir from Australia Order Imdur and How To Purchase Isosorbide Mononitrate from Suomi Order Lamisil Cream - Is Ordering Terbinafine from Norway Buying Pilagan , Buy Discount Pilocarpine in Portugal Cheap Kamagra Effervescent ; Cheapest Order Sildenafil Citrate from The Nederlands Buying Calan Sr and Where To Order Verapamil from Argentina Purchase Cycrin ; Order Lowest Price Medroxyprogesterone from Suomi

Buying Tadalis® Sx , Buy Cheap Cost Tadalafil from Spain Cheap Cialis Sublingual and Order Tadalafil in England Order Lamictal Dispersible - Buy Lowest Price Lamotrigine from Spain Purchase Strattera . Can i Buy Atomoxetine in Italy Purchase Suhagra® , Purchase online Sildenafil Citrate in Czech Republic Buying Vaseretic ; How To Buying Enalapril-hydrochlorothiazide from Italy Purchase Lozol Sr o Order Coumadin - Buy Discount Warfarin in The Nederlands Order Flomax or How To Buying Tamsulosin from France Cheap Symmetrel - Buy Wholesale Amantadine from U.S.

Buying Viagra Super Active or Best place to Order Sildenafil Citrate from France Purchase Lamictal D Buying Super Avana® . Purchase online Avanafil Dapoxetine from Sweden Buying Crestor and Cheap Rosuvastatin from Canada Cheap Anafranil ; Order Lowest Price Clomipramine in Argentina Cheap Anafranil Sr ; Best place to Buy Clomipramine from Portugal Buying Principen or Ordering Ampicillin from Denmark Purchase Oxsoralen ; Buy Low Price Methoxsalen from New Zealand Buy Imdur . Order online Isosorbide Mononitrate in Hungary Cheap Clomid . Buy Low Cost Clomiphene in European union
 Yorum #105  | 12 Nisan 2014 00:13 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #106  | 13 Nisan 2014 12:14 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #107  | 14 Nisan 2014 00:26 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #108  | 15 Nisan 2014 01:00 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Purchase Clozaril , Can i Order Clozapine from Japan Purchase Female Viagra and Buy Lowest Price Sildenafil Citrate from France Buying Mevacor ; Can i Buy Lovastatin from Greece Order Cialis Soft - Where can i Order Tadalafil from United States Buy Grifulvin and H Cheap Yasmin - Discount Drospirenone(Ethinyl Estradiol) from Poland Purchase Phoslo - Order Low Cost Calcium Acetate from Argentina Order Intagra® - Buy Cheapest Sildenafil Citrate from Spain Purchase Suprax . Order Cefixime in Canada Purchase Oxytrol or Buy Cheap Cost Oxybutynin in Sweden

Cheap Oxsoralen and Where can i Buy Methoxsalen from Italy Cheap Colofac - Can i Purchase Mebeverine in England Purchase Voltaren . Cheap online Diclofenac Sodium in Australia Cheap Advair Diskus , Buy Wholesale Fluticasone-salmeterol in Spain Purchase Anafranil Sr ; How To Order Clomipramine from Poland Buy Urispas , Buy Cheapest Flavoxate in New Zealand Cheap Isordil - Order Wholesale Isosorbide Dinitrate in Italy Purchase Cyclogyl - Buy Cheap Cost Cyclopentolate from Hungary Purchase Dexone . Can you Purchase Dexamethasone in USA Purchase Glucophage Xr or Discount Metformin from The Nederlands

Buying Lotemax and Buy Discount Cost Loteprednol in New Zealand Buying Paxil , Wher Purchase Isordil or Order Wholesale Isosorbide Dinitrate in The Nederlands Order Persantine - How To Buy Dipyridamole in Portugal Purchase Naprosyn or Buy Safely Naproxen from Poland Order Celexa . Buy Order Viagra , Where To Purchase Sildenafil Citrate in Norway Cheap Kamagra Effer Cheap Timoptic or Purchase Timolol from Australia Cheap Anafranil or
 Yorum #109  | 16 Nisan 2014 00:37 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #111  | 18 Nisan 2014 00:20 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Cheap Biaxin ; Best place to Buy Clarithromycin from Poland Purchase Micronase , Order at Discount Glyburide(glibenclamide) from Suomi Order Periactin , Order Cheap Cost Cyproheptadine in Czech Republic Cheap Noroxin or Where To Order Norfloxacin from Canada Buying Periactin and Purchasing Cyproheptadine in Suomi Order Optivar or Order Safely Azelastine from European union Buy Viagra Super Dulox-force ; Is Purchasing Sildenafil Citrate Duloxetine from Australia Buy Aventyl - Buying Low Price Nortriptyline from Hungary Buying Betapace and Order at Discount Sotalol from Australia Buying Tadacip® and Is Buy Tadalafil from Suomi

Purchase Danocrine . Buying Danazol from Canada Buy Zofran or Buy Cheap Price Ondansetron from Portugal Buy Timoptic ; Order online Timolol from Portugal Order Vantin - Buy Low Price Cefpodoxime in Canada Buying Lipitor and Purchase Neggram ; Buying Intagra® ; Purchase Sildenafil Citrate in Denmark Purchase Anafranil - Buy online Clomipramine in Deutschland Purchase Ceclor . Order Low Price Cefaclor in USA Order Albenza - How To Purchase Albendazole in Norway

Buy Parlodel . How To Buy Bromocriptine in Poland Order Fosamax or Buy Safely Alendronate from Japan Order Vibramycin , Buying Doxycycline from Denmark Order Lotrel . Order Lowest Price Benazepril(Amlodipine) from Italy Purchase Maxalt . Order Lowest Price Rizatriptan in Argentina Buying Lariam - Che Buy Temovate ; Is O Buy Microzide - Cheap online Hydrochlorothiazide from Suomi Cheap Nizoral Cream - Order Safely Ketoconazole from France Cheap Coreg - Is Buy Carvedilol from Italy
 Yorum #112  | 18 Nisan 2014 21:15 | Alıntı     

abrebuza

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 610, Kayıtlı: 18.04.2014
   ICQ: --,
Она удивленно посмотрела на меня, а потом неожиданно улыбнулась. Простетутки днепропетровск Маленькие драконы, чрезвычайно привязанные к существам вроде нас. Шлюхи с ярославского шоссе
GmAUBq1
 Yorum #114  | 19 Nisan 2014 00:50 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #115  | 20 Nisan 2014 01:45 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Cheap Duphaston ; Buy Dydrogesterone from Norway Buy Premarin ; Buy Low Price Conjugated Estrogens from New Zealand Buy Aristocort , Ho Cheap Parlodel . Buy Discount Price Bromocriptine in Greece Cheap Volmax Cr ; Buy Lowest Price Albuterol (salbutamol) from Spain Cheap Danocrine ; Where can i Buy Danazol in Portugal Buy Azelex . Buying Low Price Azelaic Acid in Czech Republic Order Ticlid or Order Lowest Price Ticlopidine in Sweden Cheap Ceclor Cd ; Purchase Cefaclor from GB Buy Detrol La - Is Purchasing Tolterodine from Portugal

Cheap Xylocaine - Purchase Cheap Lidocaine in Australia Buy Periactin and Best place to Order Cyproheptadine in European union Purchase Vermox or Buy Discount Cost Mebendazole in Greece Order Viagra Super Active ; Where To Order Sildenafil Citrate in Czech Republic Buy Kamagra® Soft ; Purchase Cheap Sildenafil Citrate in Portugal Order Synthroid or Buy Low Price Thyroxine from Sweden Cheap Avapro - Purchase Cheap Irbesartan from Turkey Order Lithobid and Buying Low Cost Lithium from United States Purchase Sporanox ; Order Low Price Itraconazole from Greece Buy Parlodel or Ordering Bromocriptine in Turkey

Purchase Rebetol . Buy cheap Ribavirin in Spain Cheap Glucophage - Buy at Discount Metformin Bp from Germany Order Clozaril , Buy Discount Price Clozapine in The Nederlands Purchase Dostinex - Best place to Buy Cabergoline from Deutschland Order Combivir , Purchase online Lamivudine-Zidovudine in Suomi Buying Uroxatral . How To Purchase Alfuzosin in Norway Cheap Moduretic or Cheap online Amiloride-hydrochlorothiazide from Poland Purchase Voltaren or Order Cheap Price Diclofenac Sodium in USA Buying Famvir , Best place to Buy Famciclovir from European union Buying Levitra Soft - Buy Low Price Vardenafil in New Zealand
 Yorum #116  | 21 Nisan 2014 00:25 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #117  | 22 Nisan 2014 00:34 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
propranolol buy gabapentin no prescription buy zanaflex pills buy levofloxacin 500mg order clomiphene 25mg albenza online buy desogestrel-ethinyl estradiol purchasing sildenafil citrate caverta reviews order sildenafil buying sildenafil citrate buy seroquel 50mg sildenafil citrate online buy lansoprazole 30mg buying protonix

Buy Casodex and Buy Bicalutamide in The Nederlands Purchase Lamisil ; Buy on Sale Terbinafine from Deutschland Buy Viagra Super Fluox-force . Can i Purchase Sildenafil Citrate Fluoxetine in Sweden Buy Oxsoralen and Order at Discount Methoxsalen from European union Order Microzide and Buy Discount Price Hydrochlorothiazide in Japan Purchase Isordil Sublingual . Order Cheap Price Isosorbide Dinitrate in Hungary Cheap Vantin . Order Cheap Cefpodoxime in England Purchase Levaquin or Purchase online Levofloxacin from New Zealand Purchase Kamagra® Oral Jelly and Order Sildenafil Citrate in Argentina Buy Hard On Oral Jelly - How To Buying Sildenafil Citrate from European union

Purchase Danocrine and Buy Cheap Price Danazol from Czech Republic Purchase Glucotrol . Buy Wholesale Glipizide from Hungary Buy Starlix ; Cheap online Nateglinide from Poland Purchase Tadalis® Sx ; Order Low Price Tadalafil in Poland Order Nootropil , Buy Safely Piracetam in Norway Purchase Zyrtec - Where To Buy Cetirizine from Turkey Cheap Rulide and Purchasing Roxithromycin from Italy Order Diamox or Buy Low Price Acetazolamide in Italy Buying Paxil Cr , Order Cheap Price Paroxetine in Denmark Buying Ventolin . Order Albuterol (salbutamol) in Poland
 Yorum #119  | 22 Nisan 2014 03:57 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #120  | 23 Nisan 2014 00:32 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: