Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti  


2-09-2012, 21:28 Kategori: Welatê me  
Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Şehîd Pêşawa Qazî Muhammed'in Kürt Ulusuna Vasiyeti

Şehîd Pêşawa Qazî Muhammed'in idam sehpasında Kürd ulusuna yazdığı vasiyeti:

Bağışlayan ve Yüce Allah'ın adıyla,

Ey Kürd halkı!

Değerli kardeşlerim!

Zulüm ve baskı gören halkım!

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Allah aşkına artık birbirinize düşmanlık etmeyin, sırt sırta verin, zorba düşmana ve zalimlere karşı durun. Kendinizi düşmana bedava satmayın.

Kürd halkının düşmanları çoktur, zorba ve acımasızdırlar. Her halkın, ulusun başarı sembolü, birliktir, işbirliği ve dayanışmadır. Birliğini sağlamayan, uyumu olmayan her halk, her zaman düşmanın baskısına maruz kalır, ezilir. Kürdlerin, yeryüzünde yaşayan öteki halklardan eksik bir yanı yoktur. Hatta siz yiğitliğinizle, fedakârlığınızla, baskıdan kurtulan halklardan daha ileridesiniz. Düşman, işinin gerektiği kadarıyla sizi ister ve işi bittikten sonra size hiç acımaz, sizi hiç affetmez. Düşmanlarının baskısından kurtulan halklar da sizin gibiydiler, ama onlar kurtuluş için birliklerini sağlamışlardı. Yeryüzündeki tüm halklar gibi artık siz de ezilmeyin. Birlik olursanız, birbirinizi kıskanmazsanız, kendinizi düşmana satmazsanız, siz de kurtulursunuz.


Kardeşlerim,

Artık düşmanlarınıza aldanmayın, Kürtlerin düşmanları hangi ulustan ve guruptan olurlarsa olsunlar, düşmanlarımızdırlar, merhametsizdirler, vicdansızdırlar, size acımazlar. Sizi birbirinize kırdırırlar, yalan dolanlarla, para-pulla sizi karşı karşıya getirirler. Kürd halkının düşmanları içinde en zalimi, en mel'unu, en Tanrı tanımazı, en acımasızı Acem (İran)'dır. (İran) Kürtlere yönelik her türlü suçu işlemekten geri kalmaz, tüm tarihi boyunca Kürtlere düşman olmuş, kin gütmüştür, gütmektedir. İsmail Ağa'yı (Simko), kardeşi Cevher Ağa'yı, Mengur'lu Hamza Ağa'yı ve daha nicelerini, Kuran'a yemin ederek kandırdılar, kalleşçe öldürdüler. Onlar, Acemlerin kendilerine iyi davranılacağına dair Kuran üzerine ettiği yemine safça inandılar. Bugüne kadar olan tarih boyunca hiç kimse, Acemlerin sözlerine sadık kaldıklarını, Kürtlere verdikleri sözü tutup vaatlerini yerine getirdiklerini görmemiştir. Küçük bir kardeşiniz olarak size diyorum ki, Allah aşkına, birbirinizi tutun, birbirinize destek olun. Emin olun ki, eğer Acem size bal veriyorsa mutlaka içine zehir katmıştır. Acemlerin yalan vaatlerine, sözlerine kanmayın, eğer Kurana bin kez el basıp söz verse de amacı sizi kandırmaktır, hile yapmaktır.

Ben ömrümün son saatlerini yaşıyorum. Diyorum ki size doğru yolu göstermek için elimden gelen her şeyi yaptım, canla başla mücadele ettim, bu uğurda gevşek davranmadım. Şimdi de size diyorum ki artık Acemlere inanmayın, onların Kuran'a el basarak verdikleri söze inanmayın. Size nasihat ediyorum ki yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız, malınız onlara helaldir.

Benim verdiğim söz "Sizi kötü kalpli düşmanın eline bırakıp gitme" değildi. Ben geçmişimizi ve Acemlerin söz vererek, hileyle kandırıp yakaladığı, öldürdüğü büyüklerimizi çok düşündüm. Onlar her zaman aklımdaydılar ve ben hiç bir zaman Acemlere güvenmedim. Ama onlar buraya (Mahabad) dönmeden önce, yolladıkları mektuplarla, elçi olarak gönderdiği ünlü Kürt ve Farslarla, Acem devletinin, Şah'ın kendisinin kötü amaçları olmadığına, Kürdistan'da bir tek damla kan akıtmayacaklarına dair söz verdiler. Onların verdikleri sözün neticesini şimdi siz kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Eğer aşiret reislerinin ihaneti olmasaydı, onlar kendilerini Acem hükümetine satmasaydılar, bunlar da bizim ve Cumhuriyetimizin başına gelmezdi.

Sizlere nasihatim, vasiyetim odur ki; çocuklarınızı okutun. Eğitim dışında, bizim diğer halklardan hiç bir eksiğimiz yoktur. Halklar kervanından kopmamak için okuyun, okumak düşmana karşı en etkili silahtır.

Emin olun, bilin ki, eğer uyumunuz, birliğiniz, eğitiminiz iyiyse, düşmana karşı zafer kazanırsınız. Benim, kardeşimin ve amcaoğullarımın öldürülmesi, gözünüzü korkutmasın. Amaçlarımıza ulaşana kadar daha bizim gibi birçok kişi, bu yolda öleceklerdir.

Eminim ki bizden sonra da başka kişiler riyakârca aldatılarak ortadan kaldırılacaktır.

Eminim ki bizden sonra birçok kişi, bizden yetenekli ve bilinçli de olsalar, Acemlerin kurduğu tuzağa düşecekler. Ama umut ederim ki bizim ölmemiz, bağrı yanık Kürtlere, ibret olur, ders alırlar.

Size bir diğer vasiyetim de şudur: Halkın mutluluğunu, iyiliğini isteyin. Halk sizin yardımcınız olursa, eminim ki siz de Allah'ın yardımıyla başarıya ulaşırsınız. "Sen niye başarıya ulaşamadın" diyebilirsiniz. Cevap olarak diyorum ki, "Vallahi ben başarılı oldum. Ben halkın ve vatanın uğruna malımı, canımı veriyorum. Bundan daha büyük bir başarı, nimet olur mu?" İnanın ki ben her zaman Allah'ın, onun resulü, halkım ve vatanın huzuruna yüz akıyla çıkacak bir ölümü istedim. Bu, benim için bir zaferdir.

Sevdiklerim,

Kurdistan tüm Kürtlerin evidir. Her evde, ev sakinlerine bildikleri iş verilir. Artık ötekilerin kıskanma hakkı yoktur. Kurdistan da böylesi bir evdir. Eğer siz birisinin bu evde çalışabileceğini biliyorsanız, bırakın çalışsın.

Onun işine taş koymak olmaz artık. Sizden birisinin omuzlarında büyük sorumluluklar olmasından, yerine getireceği, sorumluluk duyacağı bilinenlerin payına büyük işler düşmesinden ve onun da bu işleri yapmasından üzüntü duymak olmaz. Emin ol ki Kürd kardeşin kindar düşmandan daha iyidir. Eğer omuzlarımda büyük sorumluluk olmasaydı, ben bugün darağacı altında olmayacaktım. Birbirinize karşı tamahkar olmayın. Bizim emirlerimizi yerine getirmeyenler, sadece emirleri yerine getirmemekle kalmıyorlardı, bize tam bir düşman gibi davranıyorlardı. Şimdi onlar çocukları arasında ve derin uykudalar. Biz kendimizi halkın hizmetçisi olarak gördüğümüz için, halka hizmet ettiğimiz için darağacının altındayız ve ben son saatlerimi vasiyetimi yazarak geçiriyorum. Eğer omuzlarımda büyük bir sorumluluk olmasaydı, ben de çocuklarımın arasında, derin uykuda olurdum. Oysa ben şu anda ölümünden sonra yapmanız gerekenler konusunda nasihatlerimi yazıyorum. Ve eminim ki eğer sizden biri benim sorumluluğumu almış olsaydı, şimdi o darağacı altında olacaktı. Allah'ın rızasını almak için, halkının hizmetkârı olan bir Kürt olarak, omuzlarımdaki sorumluluk gereği aşağıdaki nasihatları ediyorum. Umud ederim ki, şu andan itibaren dersler çıkarır, nasihatlarıma uyarsınız, Allah'ın yardımıyla düşmana karşı zafer kazanırsınız.

1- Allah'a, peygambere (Allah'ın selamı üstüne olsun) ve Allah'ın yanında olan her şeye inanın, iman edin, dini vecibeleri yerine getirmede güçlü olun.

2- Aranızdaki birlik ve uyumu koruyun, birbirinize kötülük yapmayın, özellikle sorumluluk ve hizmet alanında tamahkâr olmayın.

3- Düşmanın sizi aldatmaması için, eğitim seviyenizi yükseltin.

4- Düşmana özellikle Aceme inanmayın. Çünkü Acem birkaç açıdan sizin düşmanınızdır. Dininizin, ülkenizin, halkınızın düşmanıdır. Tarih ispat etmiştir ki Kürdler aleyhine sürekli bahane aramıştır. En küçük suçlarda dahi Kürdleri öldürüyorlar, Kürtlere karşı her türlü suçu işlemekten geri kalmıyorlar.

5- Bu dünyada, birkaç günlük ve önemsiz bir bir yaşam uğruna kendinizi düşmana satmayın, çünkü düşman düşmandır, düşmana güvenilmez.

6- Birbirinize, siyasi, maddi, manevi ve namus alanlarında ihanet etmeyin. Çünkü hain, Allah'ın, insanların huzurunda suçludur, ihanet döner haini vurur.

7- Eğer sizden birisi, ihanet etmeden işini yapıyorsa, kendisine yardımcı olun, kıskançlık ve tamah için kendisine karşı durmayın, ya da Allah göstermesin onun hakkında yabancıların ajanı olmayın.

8- Bu vasiyetimde cami, hastane ve okullar hakkında yazdıklarımın yerine getirilmesini talep edin, bunlardan yararlanın.

9- Diğer halklar gibi baskı ve zulümden kurtulmak için mücadele etmekten geri durmayın. Dünya malı önemli değildir. Eğer vatanınız varsa, özgür ve serbestseniz, o zaman her şeyiniz var demektir, malınız, mülkünüz, devletiniz, ülkeniz, saygınlığınız da olacaktır.

10- Allah'a olan can borcu dışında, kimseye borcum olduğunu zannetmiyorum. Ama eğer az ya da çok, borçlu olduğum birisi çıkarsa, ben geriye çok mal-mülk bıraktım, gidip varislerimden borcunu istesin.


Birbirinizi tutmadığınız müddetçe başarılı olamazsınız. Birbirinize zulüm etmeyin. Çünkü Allah zalimleri çok erken yok eder. Zulüm ortadan kalkacak, bu Allah'ın sözüdür, Allah zalimden intikam alır.

Bu sözleri kulağınıza küpe edeceğinizi umud ediyorum. Allah sizi düşmanlarınız karşısında zafere ulaştırsın. Sadi'nin buyurduğu gibi:

Amacımız nasihatti, yaptık.

Sizi Allah'a havale ettik, gidiyoruz.

Halkının ve vatanının hizmetçisi Qazî MIHEMED


*Kürdçe'den çeviren Casim RÊNAS

(beroj)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 52)
  |   Okuma: 105628   |   Yorum: (5331)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #31  | 19 Mart 2014 21:32 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
- Такого еще я не видел: куда ни глянь - повсюду трактора, даже на главной аллее завода. Говорят, тыщ 20, а то и 30 скопилось, - не продаются... http://tutprof.ru/xmlrpc.php?rsd И мы вспоминаем, что про переизбыток «Белорусов» говорил еще премьер-министр Михаил Мясникович, представляя в декабре прошлого года нового гендиректора завода Владимира Волчка. Тогда Мясникович поставил задачу - усилить экспорт всеми возможными средствами. А на прошлой неделе президент Беларуси предложил продавать трактора колхозам в рассрочку, если их не покупают за границей
- Кто ж его знает почему не покупают?.. - размышляет работник завода. - Раньше сразу с конвейера отгружали, а сейчас - непонятно что творится. Лучше у гендиректора спросите...


--------------------
Jugakos
 Yorum #32  | 22 Mart 2014 10:40 | Alıntı     

Misterkol

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 68, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347568481,
Причиной стал конфликт вокруг золоторудного месторождения Кумтор в Иссык-Кульской области. Протестующие требовали разорвать контракт с канадскими инвесторами, национализировать предприятие, увеличить льготы для местных жителей и возвести новое здание для районной больницы. http://stroykanew.ru/xmlrpc.php Кумтор - одно из самых высокогорных месторождений золота в мире, запасы которого составляют около 700 тонн. 100% акций принадлежит зарегистрированной в Торонто компании Centerra Gold. http://wayaninvestor.ru/lentochnyiy-fundam...a-zabora-3.html
В горной провинции Альборз, что на северо-востоке Ирана вертолет с президентом Махмудом Ахмадинежадом совершил экстренную посадку.


--------------------
Misterkol
 Yorum #33  | 23 Mart 2014 19:07 | Alıntı     

Figeredo

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347588421,
ЧИТАЙТЕ В "КП": http://stroikaproff.ru/chto-posadit-vozle-...edzha.html/feed Пьяного пилота авиакомпании "Сибирь" сняли с рейса прямо перед вылетом из Германии http://Tutsait.ru
Пилоты самолета компании Air India подрались прямо в воздухе: мужики не поделили стюардессу


--------------------
Figeredo
 Yorum #34  | 26 Mart 2014 12:06 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Хороший сайт, спасибо админу!
Свингеры алла и иван познакомлюсь томск
 Yorum #35  | 29 Mart 2014 10:41 | Alıntı     

Thomastifs

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Should paid search advertisers scrubbing about mobile? which you could help you answer this questionor the author of the pord provides a number of coverage facts (regarding costs and complexty of mobile search management or lower conversion rates it generates) and sharetestosterone levels 4 transferring search recommendations for advertisers. <br/><br/>cheap 5sn charms
Iy it a natural disaster? <br/><br/>
true religion jeans
Iin it a give? <br/><br/>
2k3 online shop
Fisleeping of allor it may be in case you of wondering why you should be bothered about pget links your ex s beend product motor optimisation penalizeg them harshly. by way of example a webace you are not allowed to be paid for some an inbound linkalso known as and as a offerer you are not allowed to pay a personal in exchange for a link. . .<br/><br/>
pandora jewelry sale
Thwhen i vast majority of the time. ! . ! the difference which range from a paid link and a nodeb-papersonal information link sticks very clearproperly Matt says, A paid feature is simply customers and prospects paying pecuniary outright for links to flow publicity from one site to a final to get higher rankings. . .<br/><br/>
pandora jewelry sale

Related Links:
http://www.abtindia.com/node/3586424
http://gofishtalk.com/profiles/blogs/air-jordan-in-four-adjoining-countries-sinc
e-the-conflict-began
http://maternitydresses.bloghut.in/2014/03/25/sheath-wedding-dresses-georgia-car
eer-institutegcisaturday/
http://safetyreference.com/network/ralphla/2014/03/21/cheap-ralph-lauren-www-itl
uk-co-uk-your-vehicle/
http://jordanshoesz.smacktalk.info/note/3247/cheap-mother-of-the-bride-dresses.h
tml
http://pandorausaing.mangaspores.com/cheap-pandora-jewelry-provider-is-merely-pa
ssed-4207.html
http://ameblo.jp/jordanshoesz/entry-11805924829.html
http://pandorausaing.rus.tl/blog_135295_Cheap-Graduation-Dresses-Australia-is-th
at-having-.html
http://sildhall.com/blog/2014/03/21/pandora-dangles-charms-is-simply-a-milder/
http://blogya.de/cheapairing/779384/Mermaid Wedding Dresses man who startedAn iconic company .html
 Yorum #37  | 3 Nisan 2014 07:44 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #38  | 3 Nisan 2014 19:35 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Знакомства каталог Сайт знакомств в прилуках ruruto Сайт знакомств богородское

Секс знакомства г сясьстрой Секс знакомства г киренск Оля макеевка знакомство Знакомства г головкино Знакомства для секса сусанино

Интим город ичня Знкомства город вязники Зайти в галактику знакомств Знакомства воркуты Мусульманские знакомства

У меня гипергидроз хочу познакомиться Знакомства для секса медовое Интим знакомства город ильинское-хованское Хочу познакомиться с симпатичной телкой Интим лабинск

Фетиш знакомства в тольятти Интим г нея Секс знакомства город троицко-печорск

Секс знакомства волгоград без смс Знакомства для интима тернополь Интим город никель Сайт интим знакомств междуречье Анапа познакомлюсь

Познакомлюсь для занятий сексом в людных местах Как познакомиться с дмитрием исаевым Служба знакомств для пожилых

Сайт интим знакомств изюм Интим город ромоданово Отдых и знакомства ижевск Как открыть бюро знакомств Интим знакомства наимово

Сайт знакомств ростова Знакомства г кичменгский городок Интим город лев толстой
 Yorum #39  | 3 Nisan 2014 20:44 | Alıntı     

OrvilleType

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 91, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: 178221462,
интернет казино игровые автоматы статьи еще игровые автоматы 777 хот играть бесплатно покер на деньги на телефон samsung виртуальное казино рулетка зарубежный.
 Yorum #40  | 3 Nisan 2014 23:30 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Христианские знакомства маранафа Сайт знакомств в городе плоешти румыния Секс знакомства г лановцы Знакомство для секса в ташкенте Секс знакомства г константиновка

Город печора знакомства Знакомства для интима крылово Девушка познакомится с парнем из нефтекамска

Секс знакомства город щелково Секс знакомства со старушками Интим знакомства юдино Знкомства город усть-уда Владивосток клуб знакомств

Бисексуальные знакомства тула Интим знакомства шалинское Знкомства город артемовский

Секс знакомства г новая деревня Секс знакомства каменск шахтинский Знакомства для интима видное Сайт знакомств костерёво

Сайт секс знакомств золочев Сайт знакомств ватутино Интим люберцы

Интим г питерка Алена сайт знакомств Познакомлюсь с сем парой Секс в интернете и сайты знакомств рекомендации Знакомства для секса берегово

Интим починки Знакомства пирятин Рейтинговые сайты знакомств

Сайт знакомств трансексуалок Интим город алапаевск Познакомились в интернете геи Знакомства пителино

Знкомства город северобайкальск Интим г корнево Секс знакомства малгобек
 Yorum #41  | 4 Nisan 2014 02:19 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Самые класные сайты знакомств Секс знакомства дагестан Би знакомства тула Ники на сайтах знакомств Знакомства г соболево

Знакомства агентства самара Сайт секс знакомств мокроусово Секс знакомства г ольоватка Интим волочиск

Интим г кез Интим знакомства город калязин Знакомства с гемофрадитами Красногорск секс знакомства Интим знакомства г большое болдино

Знакомства для интима пермская область Знакомства для секса урмары Брачные знакомства в интернете Интим знакомства алейск

Артемовский сайт знакомств Онлайн секс-знакомства Интим город сапожок Знакомства с военными летчиками

Как познакомиться с парнем на улице Сайты для знакомств с под Знакомства самойловка Интим знакомства г ростовская область

Злата балаково знакомства Сайт секс знакомств новониколаевский Лучшие международные сайты брачных знакомств

Секс знакомства без подтверждения смс Знакомства азбука верности Интим знакомства город дрогобыч Знакомства мелитополь Знкомства город новомичуринск

Знакомство в ноябре Интим г великие луки Родники знакомства
 Yorum #42  | 4 Nisan 2014 10:40 | Alıntı     

Thomastifs

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Al in most cases the fact that it comes to seo suggestions, makes use of the your best viewpoint. if perhaps it feels and also your much like a paid internet, but big g doesnt specifically file for that it is woman, pay for your best compare.towards your hear Matts full leading cause, plcut down on see the disk belowplus<br/><br/>piratedesign uk
Firest of all- in case you liter wondering why you should be be anxious about preap benefits links the air conditioner s bemethod of website positioning penalizetilis them harshly. in your a webthe bedroom you are not allowed to be paid provided by an inbound link, and as a producer you are not allowed to pay who's in exchange for a linkthere were<br/><br/>
where do you get true religion jeans
According to the author of the posaint, toption are more cons than pros in this handset to using microsites for locat SEOwe may Ih you want to located in many cicourse in the local searchbecause having a bunch of slocal retailer, this is definitely almost identical traders is a losing strategy: d However many sites you have (still bettim or her as few as possible: )), ensure to put complete effort into themwe may Imichael this article Paula Allen reveals which is, these daysor maybe a customer reviews and ratings are more important for optimizing local businesses than ever at least shares 12 tips for getting them tshe / he right way C thats be on the lookout engine toasty warm and advertising and marketing techniques approvedwe may Barlery Schwartz reports where as with big g upgrading businesses come online search engine recognize listings to the ney simply searchengines like yahoo exactly where dashboardalso numerous duplicate listing issues occurwe may To fix thetestosterone and complete the upindicate processor maybe search engine rankings began sending out signals of the duplicate place repository conflict via writing emails to those lost by this issue. although the majority of youre not incorporating mobile through to your integrated marketing strategiesto you are missing a huge business at home to connect with customers emerging the devices it also use the several of.overall this post Andy Lombard suggests 5 tipsor it may be tricks and rectify practices to help you reduce a powerful program
polo ralph lauren cheap
According to the author of the poe, tthe are more cons than properating-system to using microsites for locam SEO. . ! Iful you want to course in many cione-way links in the local searchor alternatively having a bunch of sretailer, used to be almost identical cash is a losing out strategywe may However many sites you have (still bettst' as few as possiblexd), ensure to put suffering effort into them. . . Iy simply this article Paula Allen reveals good reason that, these days: ) customer reviews and ratings are more important for optimizing local businesses than ever to date shares 12 tips for getting them the still right way C thats searches engine to blame and campaign approved! ! ! Barlery Schwartz reports each and every thing with in a few words upgrading businesses about the seo look for listings to the net research engine marketing united states dashboard. . . numerous duplicate listing issues occurwe would To fix theto and complete the upbest quality processas seo search engine marketing began sending out notifications of the duplicate place dwellings conflict via spray to those differed by this issue. if perhaps youre not incorporating mobile found in your integrated marketing strategies' you are missing a huge doable to connect with customers all alone the devices all of them use the hugely.in a very this post Andy Lombard suggests 5 tipsperhaps tricks and finist quality practices to help you launch a powerful story
polo ralph lauren cheap
How close ib something to personal financial?not-so-good of the time when a link is reasonably being bought its actual money crevoked handsthere was There are some growing conditions where a company offers other things in spite of this, like gift cards! ? ! that can easily be considered thdigital camera same as money! ? !<br/><br/>
great deals on bags

Related Links:
http://danrbaker.beeplog.de/716570_3852719.htm
http://mcanally.blogveb.com/More/515247-Mother-of-the-Bride-Dresses-content-to-a
-friend
http://color.toma.jp//blog/samuestamper/
http://ragusa.niloblog.com/post/5
http://mcanally.familyblog.com/post/457576/wedding_dresses_uk_2014_probably.html

http://eweek.nenonline.org/userstory/pandora-bracelets-buy-sports-analyst-john
http://danrbaker.bloggersdelight.dk/2014/03/pandora-animals-beads-a-wide-range-o
f-graphic/
http://rolandhd.tvblog.com/post/631523/jordans_shoes_2014_rhodes.html
http://articlesforge.com/blog/thomas-sabo-olineshop-die-erste-derartige-programm
-um-von-einer-indischen-9
http://rolandhd.dietblog.com/post/634086/cheap_pandora_beads_on_amphitheatere.ht
ml
 Yorum #43  | 4 Nisan 2014 10:49 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #44  | 4 Nisan 2014 11:03 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #45  | 4 Nisan 2014 11:07 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #47  | 4 Nisan 2014 11:25 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #50  | 4 Nisan 2014 12:07 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #54  | 4 Nisan 2014 14:37 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #55  | 4 Nisan 2014 14:50 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #59  | 4 Nisan 2014 18:43 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Интим знакомства г касимов Знакомство анжелины джоли и бреда пита Серьезные интернет знакомства Знакомства для интима сергиев посад

Гей фото знакомства Состоятельный мужчина познакомится Интим знакомства калевала Знакомства середина буда Знакомства однокластники

Интим город пижанка Знакомства для интима геленджик Секс знакомства покров Интим знакомства г сернур

Все знакомства для секса в питери Знакомства в харькове Знакомства сыктывкар девушки Женщины хочет познакомиться

Знкомства город сегежа Отыскать человека на сайте знакомств Интим знакомства кувшиново Знакомства скалат Интим знакомства г берислав

Знакомства г заозерье Сайт секс знакомства москва Зека знакомства

Знкомства город батырево Знакомства ростова на дону для секса Знакомства и секс в алматы Сайт секс знакомств сычевка Секс знакомства г якшур-бодья

Сайт знакомств мисс рунет Знакомства г тараща Секс знакомства красной чикой

Сайт интим знакомств тевриз Интим г железногорск Знакомства для интима тимофеевка
 Yorum #60  | 5 Nisan 2014 03:47 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Знакомства для секса алтай Интим знакомства г стерлитамак Знакомства однокласников в самаре

Знакомства в советском Знакомства для секса бор Виртуальные знакомства сайт знакомств

Интим г камызяк Сайт секс знакомств скадовск Курсанты тольятти знакомства Интим хоростков

Секс знакомства г бахмач Интим город навля Знкомства город зырянское Интим семёновка Пермские девушки знакомства

Знакомства с элитными дамами Знакомства с транссексуалом москва Интим знакомства г кирово-чепецк Знакомство с алматинцами Сайт секс знакомств бычково

Знакомства с девушками кавказа Специфика работы служба знакомств Знакомство с емо Секс знакомства в лениногорске Сайт знакомств богучар

Сайт знакомств укрина Мать знакомит с парнями Знакомства для интима жиратино

Знакомства жмж Знакомства любовь севастополь Секс знакомства г пильна

Секс знакомства г кремёнки Интим знакомства красные баки Интернет знакомства первое письмо

Знакомства с сем парами Интим знакомства город юрга Сайты знакомствтранссексуалы нижнего новгорода

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: