Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Bir Fotoğrafın Kürd KatliamınaTanıklığı  


28-08-2012, 11:16 Kategori: Tarih  
Bir Fotoğrafın Kürd KatliamınaTanıklığı

Elleri bağlı 10 kişi hakim karşısında oturmuş, on birincisi ise yaralı halde yerde uzanmış. Hakim kurşuna dizilmelerine karar veriyor ve birkaç kişi hükmün infazı için onları götürüyor.

İnfazın uygulayıcıları ellerinde G3 silahlarıyla hazır olda… “Ateş”

On bir silahtan çıkan ses arşa ulaşıyor, 11 kişi eğiliyor ve çöküyor kanlar içinde. Henüz hepsi ölmemişti, bazıları yaşıyordu. Hakimin koruması tabancasını çıkarıyor her birine bir kurşun sıkıyor!

“Nikon” marka fotoğraf makinesinin objektifi infazdan bir bir kare alıyor. Her birine bir kurşun ve tetik sesi…

27 Ağustos, Doğu Kürdistan’ın Sine kentinde 1979 yılı baharından bir gün, bu tarihi cinayete tanıklık ediyor. 11 Kürt mücadeleci Sine havaalanında kurşuna diziliyor.

İran halkının devrimi ve Kürtlerin özgürlük için başkaldırısından sonra, hükümeti askeri güçlerini Kürdistan’a gönderiyor. Devrimin ilk yedi ayında, Humeyni’nin emri ve Sediq Xelxali’nin komutanı ve gözetiminde 500’e yakın Kürt İran hükümeti tarafından öldürülüyor.

O yıllarda, İtlaat gazetesi muhabiri Cihangir Remzi ile bir iş ortağı savaşın olduğu bölgelere doğru gidiyor ve bu ölümlere tanık oluyor.

Çekilen fotoğrafların arasından biri seçiliyor ve gazetede yayınlanıyor ancak imzasız. Gazete kısa sürede tükeniyor, haber ajansları fotoğrafı satın almak için yoğun bir talepte bulunuyor.

Fotoğrafların yayınlanması ardından, gazetenin kuruluş yıldönümünde hükümet gazeteye el koyarak devlet gazetesi haline dönüştürüyor.

11 Kürdün infazına tanık olan fotoğraf daha sonra tüm dünyaya yayılıyor. Bu fotoğrafın yayılmasından önce, dünya Kürtlere yönelik bu katliamdan habersizdi.

Fotoğrafın yayınlanmasından iki gün sonra, yani 29 Ağustos 1979’da Washington’daki fotoğraf ajansı United Press (UPI) bu fotoğrafı kullanıyor, ardından da çoğu gazetenin birinci sayfasında yer alıyor.

İranlı fotoğrafçı Cihangir Remzi’nin objektifinden çıkan bu fotoğrafa 14 Nisan 1980’de Pulitzer Ödülü verildi ancak çekeni halen bilinmiyordu.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Alman Spiegel dergisi Politzer ödüllü bu fotoğrafın öyküsünü yayınladı, geçen 27 yıla rağmen halen de kimse fotoğrafın sahibini tanımıyordu. Bu nedenle ödül resmi olarak isimsiz fotoğrafçılara verildi. Pulitzer Ödülü, 80 yıllık tarihinde ilk kez bilinmeyen birine ödül veriyordu.

Bazı kişiler bu durumu fırsat bilerek kendilerini “İran’da idam mangası” fotoğrafının sahibi olduklarını öne sürdü ancak bunu kanıtlayacak yeterli belgeleri sunamadı.

2006 yılında Wall Street Journal gazetesinin muhabiri 'Joshua Prager', beş yıllık bir araştırmanın sonucunda “İdam Mangası” fotoğrafçısının izini buldu. Prager’in “Sarsıcı bir fotoğrafın tarihi sırrı” başlıklı haberi birçok gazetecinin ilgisini çekti.

58 yaşındaki fotoğrafçı Cihangir Remzi, yaklaşık 30 yıllık sessizliğinin ardından 2007 yılında Colombiya üniversitesindeki bir tören sırasında resmi olarak ödülünü aldı.

Remzi ödül töreninde, “Doğrusu, ben bundan 26 yıl önce ödülümü aldım, çünkü fotoğraflarım insan ölümlerinin önüne geçilmesi için bir neden oldu ve bir gazeteci olarak benim açımdan en anlamlı duygu budur. Gerçekte, bu benim için ikinci bir ödüldür” dedi.

Wall Street Journal gazetesi de Kürdistan’daki katliam için şunları yazdı: “Karşı karşıya dizilmiş 11'er kişilik iki sıra. Birinde gözler bağlı, diğerinde elde silah. Ateş emri verildi, ve o anda 12’inci kişi de deklanşöre bastı, Nikon marka makinesindeki Kodak filmle katliamı siyah-beyaz görüntüledi.”


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 5834   |   Yorum: (99)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 26 Ağustos 2012 12:22 | Alıntı     

Kurdi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kurdler tarihten buyana hep kendi ayaklarini kendiler mihladilar. kendiler kendi kafalarina sIktilar.

Kurdler tarihte nezaman kendiler icin birseyler kazanmak istemisler ise hep onlari kulanmislar.

Kurdleri hem kurdlerin kazanimlarindan uzaklastirmis, hem kurdleri dis ulkelere karsi ocu olarak gostermis hemde baskalar icin bir kurtarici olarak yerleri aldirmis.

Selahadin Eyubi bir ornek.

Sellahadin Eyubi araplari ve turkleri guclendiren, araplara ve turklere guc ustune guc kazandirtan, kurdler icin hic koy bile kazandirtmiyan, hiristiyanlada ocu ve dusman olarak gosteren.

Kurdleri anti israil anti amerikanci olarak manipule eden ve bunu yapan ayne donemde amerika ve israille iyi iliski kurup kurdleri ocu olarak gosterdi. Bununlada yetinmedi giti farslarla, araplarla anlasip kurdlerin bulundugu yerleri cehheneme cevirdirti.


Bunu tek bir kesim var: oda Turkler

Kurdlerin asil tek bir dusmani var. oda turkler

Senelerde gecsede turkler kurdleri rahat birakmiyacaklar.

Israil ve Amerika gercekten kurdlerin dostlari iseler bunu anlamalari gerekkiyorlar ve kurdleri denize ulastirmalari icin herseyi yapmalilar.

1) Hataydaki turkleri cikartip, hatayi araplara, ermenilere, suriyanilere ve kurdlere devr etmeliler

2) yada suriyede kurdleri israile komsu etmeli. Turkler 1300 lerden buyana kurdlerin soyunu tuketmek icin can atiyorlar. Turklere guvenmek artik salakliktir. Turklere guvenen kurd var ise oda salaktir bence.
 Yorum #2  | 26 Ağustos 2012 13:00 | Alıntı     

muzo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
İranın Batı ile arası bozuk olmasaydı bu fotoğrafa ödül verirlermiydi?
 Yorum #3  | 26 Ağustos 2012 13:47 | Alıntı     

Brahim Sebi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Saygilar. Hakli adina Yorumcuya.Esas Senin Adi Haksiz Olsaydi Sana daha Oygun gelirdi.Bu Katliamlar 1979 da Olmus PKK ise 27 .11 1978 de Parti Kurulusu Ilan eti .YanI pkk enin O Zamanki kurulusunun O Zaman kadari daha 9 Aylik Bir Partiydi Üstelik Ne Dogu nede Guney Nede Kucuk Guney Kurdistanda herhangi Bir Millitani Oraya Gitmis degildi,birak gitmesi Übür Kürdistan Parcalari PKK enin Adini bile Duymamisladi Sizin TC mensuplar Iftira ve Sinsi Oyunlari hep büyledir .Üstelik O sehid Olarlarin Hepsi Kurdistan Özgürlük davasinin Kahramanlardir.Iftira Olur da Bu Kadarida Olmaz,Yalanin Kuyrugu Varya Diyorlar. Sizin TC enin Mensuplarinin Yaptiginiz Iftira Kuyrguda Varmista biz fark etmemissiz. Sizin Yaptiginiz Katliamlarin Iranda Yapilanlari Deve de Kulak bile Kadar Degildir.Örnek Dersimde 70 bin Kurdistan Insani Senin TC Mensuplari Tarfindan Katledinmedinm i? Zilanda Zilan Vadisinde 1 Gunde Resmi Belgelere göre 15 bin Kurdu Katledinmedi ? Sex Seyid Baskaldirisinda gene 20 bin Sasonda 5 bin Kacgiride 7 bin yine son Otuz yilda 20 bine yakin Katledinmedinmi ?.Not Bunlar Hepsi Kurdistan Sivil Insanlariyd Gerrila Ve savascilar Dahil degildiri.Ama Sizin Sonu Gelmistir Artik kurdistan Özgürlesecektir TC Yok olcaktir.sizin Samta Koparmanin nedenide Bu Yarali Canavarin Yarali Hali ve Son Bagirmasidir ve Saga Sola saldirmasidir.Yakinda Biz Sizin Zülmünde Ve Entrikadan Kurtulacagiz Mogul Yavrulari Size Mogulistan Gercek Vataninniza Iyi Yolculuklar.Bizede Kendi Ana ve Ata Vatannimiz kurdistana Özgürlükler Dilegiyle. Tekrar Saygilar
 Yorum #4  | 26 Ağustos 2012 14:26 | Alıntı     

Kalo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
evet,aci ve kederli bir tablo,ancak bugün hala Iran la stratejik anlasma yapan Kürd orjinli hareketlere ne demeli?artik eskisi gibi bu ülkelere Kürd partileri muhtac da degil neden hala bu ülkelerle dostuz hemde cok ileri derecede stratejik?neden dersiniz?
 Yorum #5  | 26 Ağustos 2012 21:47 | Alıntı     

baran yağmur

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
artık kesinlikle kürtler .. ne türk ne iran ne ırak ne suriye güvenmemeli kürtler kendi çıkarları için hiristiyanlarla işbirbirliği yapmalı müslüman adı altında kürtlere yapmadığı zulüm kalmadı bundan sonra asla ve asla müslüman ülkelere zere kadar güvenmemeli kürdün kürde başka bir dostu yok...
 Yorum #6  | 27 Kasım 2013 07:43 | Alıntı     

zsx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There is no need for a person to go into a store to buy a cheap designer bag, Louis Vuitton Sale is available online, where you can choose form a wide range of handbags in different colors, shapes and sizes can be used with different prices . Sell ??the image of the various handbags in Louis Vuitton are available online, so its easy for one to choose their favorite handbag, place an order and be proud owner of the beautiful cheap designer handbags.
gucci outlet

prada outlet

Christian Louboutin Outlet

louis vuitton handbags

louis vuitton purses

michael kors

michael kors outlet

michael kors outlet

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton bags

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

michael kors outlet online
 Yorum #7  | 19 Aralık 2013 03:40 | Alıntı     

michael kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
All I need is to see the bag in person and touch the leather. Then I will know if I am totally sold on it. Because the price is amazing, under louis vuitton handbags $800 for a calfskin bag with karung pulls. The leather michael kors outlet is treated with a pearlized effect which gives a nice sheen to the bag. The other aspect that catches your eye is the multiple strands that twist into the shoulder strap. This gives a modern touch to an otherwise simple bag.
As soon as I laid eyes louis vuitton upon the MICHAEL Michael Kors Ruched Leather Satchel one word kept coming to mind – regal. It was the soft color of the leather and the Christian Louboutin Outlet absolutely perfect ruching along with goldtone hardware that made the word regal pop up so much. The bag is sophisticated but not pretentious. This is the michael kors outlet kind of bag that would add instant class to an outfit. The dimensions are great for a bag that’s not too large, but clearly not small gucci purses either (15″W X 11″H, 19″ drop). And you know, while Mother’s Day is a little while from now, this could be something great for your fabulous Michael Kors Outlet mom! Buy through Saks for $398.
We already saw this bag covered by Amanda, who really loved it. And now I found it in grey and michael kors I adore it. I have an admiration of grey handbags and this Michael Kors bag does not disappoint.
Earlier today, I wrote about a bag that louis vuitton outlet could be carried by women of all ages. I love that option when it comes to a handbag, but at the same time there is something louis vuitton bags to be said for bags that are made with a particular woman in mind. Almost every interview that we’ve conducted, we typically ask a question that gucci bags has to do with who a designer designs for. While we haven’t had a chance to interview Michael Kors (yet, hopefully), I am sure we can louis vuitton conjure up who he had in mind with this bag.
The Michael Kors Tonne Hobo is unexpected but welcomed. The hobo, measurements 14″W x 11″H x louis vuitton outlet 3.75″D, and has a 9″ drop. The karung pulls are both on the front zip pockets of the bag, giving a nice separation to the hobo louis vuitton body. On the inside there is a zip pocket, cell phone pocket, and additional pockets. And I’ll get right back to the price, which finishes this louis vuitton purses bag with two thumbs up. Buy through Bloomingdale’s for $795.
 Yorum #8  | 19 Aralık 2013 03:50 | Alıntı     

michael kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
All I need is to see the bag in person and touch the leather. Then I will know if I am totally sold on it. Because the price is amazing, under louis vuitton handbags $800 for a calfskin bag with karung pulls. The leather michael kors outlet is treated with a pearlized effect which gives a nice sheen to the bag. The other aspect that catches your eye is the multiple strands that twist into the shoulder strap. This gives a modern touch to an otherwise simple bag.
As soon as I laid eyes louis vuitton upon the MICHAEL Michael Kors Ruched Leather Satchel one word kept coming to mind – regal. It was the soft color of the leather and the Christian Louboutin Outlet absolutely perfect ruching along with goldtone hardware that made the word regal pop up so much. The bag is sophisticated but not pretentious. This is the michael kors outlet kind of bag that would add instant class to an outfit. The dimensions are great for a bag that’s not too large, but clearly not small gucci purses either (15″W X 11″H, 19″ drop). And you know, while Mother’s Day is a little while from now, this could be something great for your fabulous Michael Kors Outlet mom! Buy through Saks for $398.
We already saw this bag covered by Amanda, who really loved it. And now I found it in grey and michael kors I adore it. I have an admiration of grey handbags and this Michael Kors bag does not disappoint.
Earlier today, I wrote about a bag that louis vuitton outlet could be carried by women of all ages. I love that option when it comes to a handbag, but at the same time there is something louis vuitton bags to be said for bags that are made with a particular woman in mind. Almost every interview that we’ve conducted, we typically ask a question that gucci bags has to do with who a designer designs for. While we haven’t had a chance to interview Michael Kors (yet, hopefully), I am sure we can louis vuitton conjure up who he had in mind with this bag.
The Michael Kors Tonne Hobo is unexpected but welcomed. The hobo, measurements 14″W x 11″H x louis vuitton outlet 3.75″D, and has a 9″ drop. The karung pulls are both on the front zip pockets of the bag, giving a nice separation to the hobo louis vuitton body. On the inside there is a zip pocket, cell phone pocket, and additional pockets. And I’ll get right back to the price, which finishes this louis vuitton purses bag with two thumbs up. Buy through Bloomingdale’s for $795.
 Yorum #9  | 26 Aralık 2013 02:51 | Alıntı     

cheap free runs

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
particles which are picked up -- just like a mop would! Train puppies early for grooming and they will anticipate it. Although they are small dogs, they require a lot of mental and physical
good watchdog, but to the contrary, they louis vuitton outlet are excellent. Their barks are allowed and do not indicate their small size, and Louis Vuitton Outlet they have a very sharp sense of hearing. The Lhasa Apso will deter
Malcolm louis vuitton outlet X and Bamboozled – as being counterproductive and causing, rather than alleviating, the tensions Louis Vuitton Outlet between various races, but particularly between blacks and whites. Yet all one has to space jam 11 do is
properly.These dogs do prefer a quiet atmosphere and are not often considered michael kors a family dog. They are absolutely the perfect lapdog, because they love attention and Louis Vuitton Outlet Store the comfort of someone's warm
"wake up" and uplift all oppressed and deluded people, jordan bred 4 but he has an understandably primary concern for his own people, the African-Americans who jordan retro 11 bred have been abused and misrepresented in the United
intruders into your house, and it jordan space jams can make a long-term and loyal pet.Of course, any dog wants nutritious, natural, and michael kors outlet good tasting food. They do not want food that we Coach Outlet eat, or dry food, Louis Vuitton Outlet Online processed
 Yorum #10  | 18 Nisan 2014 03:11 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
pour faire un rêve de leur propre. Musicale ""Mamma Mia!"" Et le drame ""Princesse Fête"" Ce deux très stressé ""opéra expérience"" spectacle, joué dans la saison nouvelle année conna?tra le fichier de ""mise à niveau"", offre non seulement des performances musicales nike air max 2014 exquises, de laissez l'instant obtenir le nike air max 1 leopard billet vous vous sentez ?unique?. Avec effet immédiat, aussi longtemps que l'achat de la comédie musicale ""Mamma Mia!"" Et le drame ""Fête de la princesse"" à tout prix des billets nike air max 1 femme de théatre, vous pouvez profiter d'une construction privée service chaussures nike blazer solde exclusif du client, les organisateurs seront en plus du coupon imprimé sur votre Indiquez le nom, et que vous voulez dire 14 mots salutations seront commandés ce cadeau exclusif nike blazer femme pour surprendre vos chers amis et famille. Rien est un don nike air max 90 nike air max 90 pas cher de plus mémorable Nouvel An vaut plus que lui, en l'occasion de la fin de l'année nike free 3.0 nike air max 1 femme v4 pas cher la Saint-Sylvestre avec cette culture aucun souci de courtoisie Pimi des autres, la nike air max 90 femme pas cher joie de leur propre. Drama ""princesse fête? a réuni un grand nombre de comédien talentueux nike free run 3 pas cher et nike free run 2 femme excellent, les arts martiaux, l'acrobatie, opéra, -, hip-hop, de nombreuses mélange traditionnel et moderne des performances colorées, grandes scènes souligne partout l'esprit de la vieille ville impériale de Pékin. Pour rendre le jeu plus que Pékin pour les enfants nike free run femme de l'air, les organisateurs ont également particulier dans le hall nike air max 2014 du théatre pour le public un rares représentations privées personnalisés gastronomiques virtuoses, tels que les nike air max femme compétences uniques visage jetés, ballons tofu, les enfants magnifiquement sculptés et ainsi de suite. Ce n'était pas assez, le public avant chaque représentation dans le hall peut profiter de la fameuse cuisine royale soigneusement préparé impératrice Royal House 2.6 produit. En outre, comme lvda Gun, Pékin huit échantillons, des sp
 Yorum #11  | 16 May 2014 05:04 | Alıntı     

gucci bags

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cheap products, such as bags, handbags, Wallet and sunglasses and so on.They come on the market again after our craftsmen have renewed louis vuitton bags and repaired them. So they are
to michael kors handbags build the tribe a Christian Louboutin online fortune. However, it also gucci outlet shows the Determination of stamps screened for the youngsters recent years.If you wish to receive more information about
make sure cheap louis vuitton bags they fast they are to snatch desires. louis vuitton outlet online As the weather gets hotter and hotter, the michael kors purses sunglasses a necessity for all fashionable people. The michael kors outlet Louis Vuitton
knockout price yours? We Christian Louboutin Outlet at Shop Bella Bag is for life, by Authentic Louis Vuitton Bags bringing your bag fantasies they authentic Louis Vuitton gucci outlet online designer bags for a fraction of the michael kors purses retail prices.
friend.Join our fabulous Louis Vuitton louis vuitton store replica online sale event quickly and find some louis vuitton outlet store beautiful change to both your inner mood and louis vuitton purses outer appearance.You can find a bag
Buy louis vuitton outlet Wholesale: Cheap Luxury Handbags Louis Vuitton is louis vuitton outlet online famous for its classic monogram logo. This is louis vuitton bags the pattern that LV made a term. In louis vuitton bags the last few years Louis Vuitton
michael kors
 Yorum #14  | 22 Şubat 2015 05:08 | Alıntı     

shahd

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

<a href="http://www.rehab-jeddah.org/">نقل اثاث بجدة</a>
<a href="http://www.rehab-jeddah.org/خدمات-التنظيف/شركات-تنظيف-المنازل-في-جدة/
">شركة تنظيف شقق بجدة</a>
<a href="http://www.rehab-jeddah.org/خدمات-التنظيف/شركة-تنظيف-مسابح-بجدة/"
;>شركة تنظيف مسابح بجدة</a>
<a href="http://www.rehab-jeddah.org/خدمات-التنظيف/شركة-تنظيف-موكيت-بجدة/"
;>شركة تنظيف موكيت بجدة</a>
<a href="http://www.rehab-jeddah.org/خدمات-التسليك-وكشف-التسربات/شركة-تسليك-مج
ارى-بجدة/">شركة تسليك مجارى بجدة </a>
<a href="http://www.rehab-jeddah.org/خدمات-التسليك-وكشف-التسربات/كشف-تسربات-ال
مياة-بجدة/">كشف تسربات المياه بجدة</a>
<a href="http://www.rehab-jeddah.org/خدمات-مكافحة-الحشرات-ورش-المبيدات/شركات-م
كافحة-الحشرات-في-جدة/">شركة مكافحة الحشرات بجدة</a>
<a href="http://www.rehab-jeddah.org/خدمات-مكافحة-الحشرات-ورش-المبيدات/شركات-ر
ش-المبيدات-الحشرية-بجدة/">شركات رش مبيدات بحدة</a>
<a href="http://www.rehab-jeddah.org/خدمات-عزل-وتنظيف-الخزانات/شركة-تنظيف-خزان
ات-بجدة/">شركة تنظيف خزانات بجدة</a>نقل اثاث بجدة
شركة تنظيف شقق بجدة
شركة تنظيف مسابح بجدة
شركة تنظيف موكيت بجدة
شركة تسليك مجارى بجدة
كشف تسربات المياه بجدة


شركة مكافحة الحشرات بجدة
شركات رش مبيدات بحدة
شركة تنظيف خزانات بجدة


شركة نقل اثاث بجدة
شركة تنظيف بيارات بجدة

شركة تنظيف بيارات بجدة

شركة عزل خزانات بجدة


شركة عزل مائى بالرياض

شركة كشف تسربات المياة بالرياض

شركة نقل اثاث بالرياض
شركة عزل خزانات بالرياض
تخزين اثاث
شركة تنظيف بيارات بالرياض
تسليك مجارى

شركة تنظيف خزانات بالرياض


شركات العزل الحرارى بالرياض

شركة عوازل بالرياض

تخزين اثاث جدة

شركة تنظيف مسابح بجدة

شركة تنظيف مجالس بجدة

شركة تنظيف موكيت بجدة

شركة نقل عفش بجدة

شركة تنظيف شقق بجدة

شركة تنظيف منازل بجدة


شركة عزل خزانات بجدة

شركة نقل اثاث بجدة

شركات مكافحة الحشرات فى جدة Yorum #15  | 4 Nisan 2015 17:21 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
brand cialis cialis price buy cialis 20mgfinasteride body hair Propecia propecia factswalmart rx plans generic levitra canada pharmacy buy now levitrabuy viagra by the pill canadian pharcharmy online viagra cost walgreenscaverta cheap cialis generic viagra Cialis cialis daily dose cost
 Yorum #16  | 7 Nisan 2015 08:32 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis 5 mg dose Cialis cialis viagra compareaccutane penis bumps Buy Accutane chewing accutane causing pain in thraotblood pressure viagra Priligy how do i buy viagracialis versus viagra cheap drugs can cialis be cut in halfeveryday viagra dosage canadian pharmacy over the counter viagra substitutes
 Yorum #17  | 2 May 2015 14:35 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra 9.99 Viagra Online men taking viagracialis order usa pharmacy no script cialis online costirish viagra northwest pharmacy canada cialis super viagraviagra generic alternatives Priligy viagra for kidscialis injury lawyer columbus Buy Cialis Online cialis as recreational drug
 Yorum #18  | 14 May 2015 20:59 | Alıntı     

shimaashaker

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,


[Érdekességek] [Hírek]

2015.01.16.

Új borászati központ létesülhet


Módosították a város szabályozási tervét, annak érdekében, hogy lehetővé tegyék az esetleges uniós fejlesztéseket. Füred nyugati végében borászati-turisztikai központ létesülhet

A potenciális uniós pályázati helyszíneknek számító területekkel külön foglalkozik a szabályozási terv, az esetleges pályázatok miatt kell felgyorsítani a terv módosítását - hangzott el a képviselő-testület rendkívüli ülésén.
A február végére elkészülő terv teret enged Balatonfüred nyugati végében egy borászati-turisztikai központ megépítésének is, a Füred tévé videójában mutatjuk, hogy hol.

(Forrás: www.balatonfured.hu)

Hozzászólások

Hozzászólok

Név:


E-mail:


Hozzászólás:

Azonosító kulcs:

shimaashaker


2015-05-14 20:05:58

شركة عزل اسطح بالاحساء شركة كشف تسربات المياه بالاحساء شركة تنظيف بيارات بالاحساء شركة تسليك المجاري بالاحساء شركة رش المبيدات بالاحساء شركة عزل اسطح بالجبيل شركة كشف تسربات المياه بالجبيل شركة تسليك مجارى بالجبيل شركة تنظيف بيارات بالجبيل شركة رش مبيدات بالجبيل شركة نقل اثاث بالجبيل شركة تنظيف بيارات بحفر الباطن شركة رش مبيدات بحفر الباطن شركة نقل اثاث بحفر الباطن شركة تخزين اثاث بحفر الباطن شركة تنظيف منازل بحفر الباطن شركة مكافحة حشرات بحفر الباطن شركة تنظيف بالاحساء شركة تنظيف فلل بالاحساء شركة تنظيف شقق بالاحساء شركة تنظيف موكيت بالاحساء شركة تنظيف مجالس بالاحساء شركة تنظيف خزانات بالاحساء شركة نقل اثاث بالاحساء شركة تسليك مجارى بالقطيف شركة كشف تسريبات المياه بالقطيف شركة عزل اسطح بالقطيف شركة تنظيف خزانات بالقطيف شركة تنظيف مجالس بالقطيف شركة تنظيف موكيت بالقطيف شركة تخزين اثاث بالجبيل شركة تنظيف منازل بالجبيل شركة مكافحة حشرات بالجبيل شركة تنظيف بالقطيف شركة تنظيف فلل بالقطيف شركة تنظيف شقق بالقطيف شركة تخزين اثاث بالاحساء شركة تنظيف منازل بالاحساء شركة مكافحة حشرات بالاحساء شركة تنظيف بحفر الباطن شركة تنظيف فلل بحفر الباطن شركة تنظيف شقق بحفر الباطن شركة تنظيف بيارات بالقطيف شركة رش مبيدات بالقطيف شركة نقل اثاث بالقطيف شركة تخزين اثاث بالقطيف شركة تنظيف منازل بالقطيف شركة مكافحة حشرات بالقطيف شركة تنظيف بالجبيل شركة تنظيف فلل بالجبيل شركة تنظيف شقق بالجبيل شركة تنظيف موكيت بالجبيل شركة تنظيف مجالس بالجبيل شركة تنظيف خزانات بالجبيل شركة تخزين اثاث بالخفجي شركة تنظيف منازل بالخفجي شركة مكافحة حشرات بالخفجي شركة تنظيف برأس التنورة شركة تنظيف فلل برأس التنورة شركة تنظيف شقق برأس التنورة شركة تنظيف موكيت برأس التنورة شركة تنظيف مجالس برأس التنورة شركة تنظيف خزانات برأس التنورة شركة عزل اسطح برأس التنورة شركة كشف تسربات المياه برأس التنورة شركة تسليك مجاري برأس التنورة شركة تنظيف بيارات برأس تنورة
 Yorum #19  | 4 Eylül 2015 16:49 | Alıntı     

SASA

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=325">تنظيف منازل بالطائف</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=176">شركة مكافحة حشرات بالمدينة المنورة</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=118">شركة تسليك مجارى بالمدينة المنورة</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=181">شركة نقل اثاث بالمدينة المنورة</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=193">شركة كشف تسربات بالمدينة المنورة</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=195">شركة تسليك مجارى بجدة</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=178">شركة مكافحة حشرات بجدة </a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=119">شركة نظافة عامة بجدة</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=184">شركة نقل اثاث بجدة</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=188">شركة كشف تسربات بجدة</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=66">شركة تسليك مجارى بالدمام</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=116">شركة تنظيف مسابح بالدمام</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=114">شركة تنظيف موكيت بالدمام</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=58">شركة مكافحة حشرات بالدمام</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=63">شركة كشف تسربات بالدمام</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=108">شركة نظافة عامة بالدمام</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=71">شركة نقل اثاث بالدمام</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=197">شركة تسليك مجارى بالرياض</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=271">تخزين اثاث بالرياض</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=86">كشف تسربات بالرياض</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=201">مكافحة حشرات بالرياض</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=179">نقل اثاث بالرياض</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=130">تنظيف بخميس مشيط</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=128">تنظيف بالطائف</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=157">رش مبيدات بجازان</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=199">تسليك مجارى بجازان</a>

<a href="http://almaher-cleaning.com/?p=123">نظافة بالجوف</a>


تنظيف منازل بالطائف

شركة رش مبيدات بالمدينة المنورة


شركة تخزين اثاث بالدمام

شركة نقل اثاث بالمدينة المنورة

شركة كشف تسربات بالمدينة المنورة

شركة تسليك مجارى بالمدينة المنورة

شركة كشف تسربات بجدة

شركة مكافحة حشرات بجدة

شركة نظافة عامة بجدة

شركة تسليك مجارى بجدة

شركة تسليك مجارى بالدمام

شركة تنظيف موكيت بالدمام

شركة نقل اثاث بجدة

شركة تنظيف مسابح بالدمام

شركة رش مبيدات بالدمام

شركة كشف تسربات بالدمام

شركة نقل اثاث بالدمام

شركة نظافة عامة بالدمام

شركة نقل اثاث بالرياض

شركة مكافحة حشرات بالرياض

شركة كشف تسربات المياة بالرياض

تنظيف بخميس مشيط

تنظيف بالطائف

رش مبيدات بجازان

تسليك مجارى بجازان

نظافة عامة بالجوف

 Yorum #20  | 15 Eylül 2015 22:54 | Alıntı     

Roberttref

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #21  | 18 Eylül 2015 20:49 | Alıntı     

RobertFug

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #22  | 25 Eylül 2015 08:58 | Alıntı     

RobertTISE

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://albertbsgsd67bl.canalblog.com/archives/2015/09/23/32672402.html
http://www.purevolume.com/listeners/nathanidvku25blog/posts/3108558/The 5-Second Trick For dapoxetine review
http://www.josephuqfqd56blog.myblog.de/josephuqfqd56blog
http://edwardyrfte57blog.hazblog.com/Primer-blog-b1/The-best-Side-of-priligy-dap
oxetine-b1-p2.htm
http://jeffreyogltb34blog.tusblog.com/Primer-blog-b1/How-Much-You-Need-To-Expect
-You-ll-Pay-For-A-Good-priligy-dapoxetine-b1-p2.htm
http://henryhaojx35blog.activo-blog.com/Primer-blog-b1/Top-Guidelines-Of-priligy
-dapoxetine-b1-p2.htm
http://steveniznam02blog.blogadoras.com/Primer-blog-b1/5-Essential-Elements-For-
dapoxetine-review-b1-p2.htm
http://noahrkylw23blog.blogespana.net/Primer-blog-b1/Helping-The-others-Realize-
The-Advantages-Of-dapoxetin-b1-p2.htm
http://matthewmerft12blog.bloggactivo.com/Primer-blog-b1/Top-Guidelines-Of-dapox
etin-b1-p2.htm
http://jeffreyjeseq01blog.bloggadoras.com/Primer-blog-b1/Indicators-on-dapoxetin
e-review-You-Should-Know-b1-p2.htm
http://paulriwit12blog.blogeadora.com/Primer-blog-b1/Not-known-Factual-Statement
s-About-dapoxetine-b1-p2.htm
http://jeffreydysgs13blog.blogactivos.com/Primer-blog-b1/dapoxetin-for-Dummies-b
1-p3.htm
 Yorum #23  | 27 Eylül 2015 04:14 | Alıntı     

NathanLied

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://n4g.com/user/home/Alexander8r0m7ck7
http://www.fnatic.com/users/Nathan6s3x4zp0
http://www.blogskins.com/me/Daniel9y4x2ny1
http://phpdolphin.com/demo/index.php?a=profile&u=Michael3d5x2oz3
http://find.hamptonroads.com/user/1tvjt85
http://www.finecooking.com/profile/Joshua3c5w2oz3
http://boards.fool.com/ProfileInterview.asp?uid=2033932902&ReturnUrl=http://boar
ds.fool.com/editprofileinterview.asp&DestinationPgName=
http://thoughts.com/profile/anthony7v2q0jv7
http://www.colourlovers.com/lover/Daniel5g6d4u
http://h2obeta.law.harvard.edu/viewProfile.do?userId=1691802&message=editProfile
.success
http://iphonedevsdk.com/profile/Alexander1j9p2v
http://jazztimes.com/community/profiles/767939-jerrold-michael
 Yorum #24  | 29 Eylül 2015 13:58 | Alıntı     

AabhonyEl

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
https://kdp.amazon.com/community/profile.jspa?userID=805604&start=0
http://community.thomsonreuters.com/t5/user/viewprofilepage/user-id/251640
http://www.studiopress.com/forums/users/worriedcore93/
https://www.ted.com/profiles/4952616
http://en.community.dell.com/members/worriedcore93
https://sourceforge.net/users/worriedcore93
https://www.ibm.com/developerworks/community/profiles/html/profileView.do?key=5e
99fe22-8214-42ac-8ffd-f04e673a22f5&lang=en
https://www.slideshare.net/worriedcore93
https://github.com/worriedcore93
http://www.engadget.com/profile/worriedcore93
https://www.openstreetmap.org/user/worriedcore93
https://community.norton.com/en/users/worriedcore93
 Yorum #25  | 30 Eylül 2015 22:25 | Alıntı     

AabhonySi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
https://plus.google.com/116011192258993947000/about
https://docs.google.com/document/d/1gzWapQrF2uzJDnfrTDpQB9rRTa5n3fqoqHjMxSr4UQg/
edit?pli=1
https://www.blogger.com/profile/11685327393891701807
https://www.youtube.com/channel/UCCVLZ9yamRWDpy0DJEhyrwQ/about
https://www.youtube.com/channel/UCCVLZ9yamRWDpy0DJEhyrwQ/discussion
https://www.youtube.com/channel/UCCVLZ9yamRWDpy0DJEhyrwQ/feed
https://www.youtube.com/channel/UCCVLZ9yamRWDpy0DJEhyrwQ/
http://www.purevolume.com/listeners/stevenjbpbn99blog/posts/3109610/The best Side of amoxicillin dosage
http://rudyzshvi89blog.hazblog.com/Primer-blog-b1/amoxicillin-dosage-Things-To-K
now-Before-You-Buy-b1-p2.htm
http://noelvlznz34blog.tusblog.com/Primer-blog-b1/Top-amoxicillin-side-effects-S
ecrets-b1-p2.htm
http://robertncsfs23blog.blogadoras.com/Primer-blog-b1/amoxicillin-side-effects-
No-Further-a-Mystery-b1-p2.htm
http://robertndqep90blog.blogespana.net/Primer-blog-b1/amoxicillin-side-effects-
Can-Be-Fun-For-Anyone-b1-p2.htm

https://plus.google.com/110931226462962025024/posts/HgaE6mxTvDa
https://plus.google.com/u/0/110931226462962025024/posts/CHM2BxsYMy5
https://plus.google.com/u/0/110931226462962025024/posts/gCkEqftC48N
https://plus.google.com/u/0/110931226462962025024/posts/CESyq7Qgigs
https://plus.google.com/u/0/110931226462962025024/posts/hsLPZkf13Vo
http://noahuqhym03blog.soup.io/post/625818521/An-Unbiased-View-of-amoxicillin-do
sage
http://ryankvbbg70blog.pages10.com/amoxicillin-dosage-Things-To-Know-Before-You-
Buy-1773
http://ethelsrlbs47blo.canalblog.com/archives/2015/09/23/32672843.html
http://martinianzl79blog.postbit.com/amoxicillin-side-effects-secrets.html
http://luisfeyvm38blog.blogocial.com/amoxicillin-side-effects-Secrets-2783
http://paulrqkcs25blog.onesmablog.com/amoxicillin-side-effects-No-Further-a-Myst
ery-2948
http://aidendphpu11blog.ampblogs.com/amoxicillin-side-effects-Can-Be-Fun-For-Any
one-2957

http://tonysnzna43blog.pointblog.net/amoxicillin-500mg-Options-4435
http://rudyohuiv23blog.ampedpages.com/amoxicillin-side-effects-Can-Be-Fun-For-An
yone-3469
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFsvvF5ghJsC0NuTPweBOxsCwjra_DHMR
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFsvvF5ghJsCQ7H41IIKQjdT0o6uH8Zli
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFsvvF5ghJsBA7leUPWXkez2Jre6PRne1
https://www.youtube.com/playlist?list=PLFsvvF5ghJsC88uR9HCFwfkQhAEHYcdI_
http://www.ryanathvg78blog.myblog.de/ryanathvg78blog
http://www.finecooking.com/profile/Anthony7s2s0it0
http://thoughts.com/profile/michael5o0l8jv1
http://phpdolphin.com/demo/index.php?a=profile&u=Nathan5s2x4xm9
http://photopeach.com/user/James2d6g7cp9
http://find.hamptonroads.com/user/h1k6b4
 Yorum #27  | 26 Nisan 2016 04:19 | Alıntı     

prada handbags

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
This Replique Breitlin Watchestable is not only impressive moon dynamic, more pointers through two pairs of drive time to create a beautiful symmetrical appearance, the visual effect is more symmetrical moving.This Replica Rolex Watches There are many other outstanding features, including IWC Watchesfine lines sun frosted blue face plate, with ceramic bezel and stainless steel case.The only other luxury brand that holds its value as well is Louis Vuitton Handbags. The TheReplica Hermes handbags price of a secondhand classic, medium-sized Chanel replica bag with a flap has doubled in the last five years.

Replique Breitlin Watches

Replica Hermes handbags

Replica Rolex Watches

Louis Vuitton Handbags

IWC Watches
 Yorum #28  | 21 Haziran 2016 09:36 | Alıntı     

aslirevfadk8

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #29  | 28 Temmuz 2016 17:06 | Alıntı     

aslireks7emf

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #30  | 5 Ağustos 2016 00:28 | Alıntı     

aslireervhkf

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: