Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1333168234')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > ABD’den Erdoğan’a: Nalına Mıhına Vurma
DataLife Engine > Siyaset > ABD’den Erdoğan’a: Nalına Mıhına Vurma

ABD’den Erdoğan’a: Nalına Mıhına Vurma


31-03-2012, 06:30. Разместил: HejarS


kurdistan-post / haber servisi - İran’da resmi temaslarda bulunan TC başbakanı T.Erdoğan’ın Tahran’da yaptığı nükleer enerji üretme çalışmaları İran’ın doğal hakkıdır yönlü açıklamasına karşı Washington’dan jet hızıyla yanıt geldi.

TC’deki ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, sürpriz basın toplantısında Türkiye’ye yol gösterdi.

TC başbakanı Seul’de ABD başbakanı Barac Obama’dan aldığı direktifle İran'la yaşanan nükleer krizin çözümü için Tahran'da temaslar yaparken, ABD Büyükelçisi, Türkiye açısından kritik bir açıklama yaptı.

"Türkiye bir karar vermelidir" dedikten sonra şu mesajı verdi:

"Bazı ülkeler, İran'dan petrol ithalatlarını önemli ölçüde azalttı. Türkiye de dahil diğer ülkelerin de benzer bir adım atmasını bekliyoruz. Türkiye'nin bu konuda bir karara varmasını bekliyoruz."

Başvurduğumuz siyaset bilimcileri büyükelçinin diplomatik açıklamasını şöyle yorumladılar:

“ABD, Erdoğan’ın Seul ve Tahran konuşmaları arasında çelişki bulduğu için acilen böyle bir açıklama yapma zorunluluğu hissetmiştir”.

Вернуться назад