Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1332953236')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Bu Adam İyice Zıvanadan Çıktı !
DataLife Engine > Siyaset > Bu Adam İyice Zıvanadan Çıktı !

Bu Adam İyice Zıvanadan Çıktı !


28-03-2012, 18:47. Разместил: Mehmet


kurdistan-post.eu/Haber servisi: Terbiye yoksunu Türk İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin meydanlara cikan Kürtlere hakaretler yağdırdı. Faşist ruhlu ırkçı Şahin 21 Mart Newroz Bayramı'nda yaşanan olaylara ilişkin, "Birilerinin kitabı, birilerinin bayramı öldürmekten yanaysa da şu bilinsin ki; 75 milyon vakur ve sessiz yığının silahına da gerek yok, sadece birer tükürüğü o 75 bin haini yok etmeye yeter ve yetecektir" dedi.

BDP Grup Başkanvekili Hasip Kaplan, ırkçı Şahin'in hakaretlerini meclise taşıdı. Kaplan Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, “Newroz kutlamaları ile KESK'in eğitim yasasını protesto etkinliklerinin genelgeyle yasaklaması, talimatları sonucu güvenlik güçlerinin bir çok ilde aşırı şiddet kullanması, iki kişinin ölmesi, yüzlerce kişinin yaralanması, bini aşkın kişinin gözaltına alınması” nedeniyle İçişleri Bakanı Şahin hakkında gensoru önergesini verdiklerini söyledi.

Newroz kutlamalarında çıkan olaylara ilişkin örnekler veren Kaplan, Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve milletvekillerine yönelik saldırılar gerçekleştiğini belirtti. Kaplan, daha önceki yıllarda yasaklanmayan hiç bir kutlamada olay çıkmadığını söyledi. Gensoru önergesinin gerekçesinde, “Yaşanan olayların, ölümlerin sorumlusu, genelge ile yasak kararı alan, saldırı emri veren İçişleri Bakanı'dır. Toplumsal barışı tehlikeyi sokan, muhaliflere şiddet uygulayan, totaliter bir rejimin faşizan baskılarının sorumlusu olan, Taksim Meydanı'nda izinsiz gösteri yapıp ırkçılık, kin, nefret söyleminde bulunan, Kürt-Türk çatışmasını tetikleyen, sivil toplum örgütlerine saldıran, suç işleyen amirleri terfi ettiren, kontrolsüz güce dönüşen, kamu tehlikesi arz eden, üslubu ve kullandığı dil ile devlet adamlığı ciddiyetinden uzak sorumsuz İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında gensoru açılması uygun olacaktır” ifadelerine yer verildi.

Bu Adam İyice Zıvanadan Çıktı !


Bir gazetecinin, “İçişleri Bakanı Şahin'in '75 milyonun tükürüğü onları boğar' sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Kaplan, “Bu halkın bir sabrı vardır. Bu sabır taştığı zaman böylesine rezilleri tsunamiyle götürür, tükürük tsunamisine tabi tutar. Haddini bildirir. Haddini bilmez bu tür adamları 75 milyona layık gören Başbakan da aynı derecede sorumludur” dedi.

Şahin'in küfür, tehdit ve ırkçılık kokan açıklamaları:

Şahin, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İl Emniyet Müdürlüğüne alınan araçların, hizmete katılma ve katkıda bulunan hayırseverlere, teşekkür belgesi takdim törenine katıldı. Bakan Şahin, burada yaptığı konuşmada, güvenlik güçleri ile iftihar ettiklerini söyledi.

"Geçen Çarşamba günü yaşadık, Nevruz Günü yaşadık. Güya bayram günüydü o gün. Ve 'bayramımızı kutlatmıyorsunuz' diyen birilerinin de bu arada gürültülerini dinledik, dinliyoruz. Soruyorum; 21 Mart Nevruz Bayramı, bu 'yeni gün' demek, yani baharın ilk günü. Kıştan çıkıldığı, bahara merhaba denilen gündü o gün. Bugünlerde öyle. Peki nasıl yeni bir gün bu? Yeni Kalaşkinofların, yeni biksilerin, yeni kanasların polise, askere doğrultulduğu gün mü Nevruz Günü sizin kitabınızda? Yetmedi, Cizre'de uzun namlulu silahla, Kalaşnikofla 21 Mart akşam üzeri Nevruz kutlamasında polise tarama yaparak mı kutlamadır Nevruz Günü sizin kitabınızda, sizin törenizde. Varsa kitabınız, varsa töreniz... Olamaz zaten böyle bir şey. Peki soruyoruz sizin kitabınızda Nevruz Günü İstanbul'da otobüs duraklarını yakmak mıdır Nevruz? Dükkanları talan etmek midir Nevruz? Bayram budur sizin kitabınızda? Önüne gelene, hedef gözetmeden ateş etmek midir Nevruz? Öldürmek midir Nevruz, yaşatmak mıdır bayram?"

"75 milyonun birer tükürüğü..."

Bakan Şahin, 75 milyonun yaşamaktan ve yaşatmaktan yana olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Ama birilerinin kitabı, birilerinin bayramı öldürmekten yanaysa da şu bilinsin ki; 75 milyon vakur ve sessiz yığının silahına da gerek yok, yumruğuna da gerek yok, sadece birer tükürüğü o 75 bin haini yok etmeye yeter ve yetecektir."

Bakan Şahin'in sözleri salondakiler tarafından alkışlarla karşılandı.

Her şehit kanının düştüğü bu vatan toprağının bizim için daha çok vatan olduğunu ve daha çok sevdiğimizi, daha çok sahiplendiğimizi vurgulayan Şahin, "Bu gelişen Türkiye'yi çekemeyenlerin maşası olan, taşeronu olan bölücü ve yıkıcı örgütlerin farkında olarak, biz büyümeye devam edeceğiz, gelişmeye devam edeceğiz, kalkınmaya devam edeceğiz, üretmeye, paylaşmaya devam edeceğiz. Fakirin zenginden şikayetçi olmadığı, memurun halinden şikayetçi olmadığı, hastanın doktorundan şikayetçi olmadığı, herkesin birbirinden memnun olduğu, mutlu olduğu bir ülkeyi biz inadına daha çok yapmanın gayreti içinde olacağız, oluyoruz" diye konuştu.

Polisimizin, askerimizin görevini yaptığını ifade eden Şahin, "Ve biz, sizi rahatsız etmeye devam edeceğiz. Sizi, size rağmen bu ülkede hayatı, bu ülkede başarıyı her şekilde gerçekleştireceğiz. Daha fazlasını yapmaya var mıyız? Türkiye olarak varız. Ve iddia ediyoruz bu yüzyıl bu zaman da bizim" dedi.

Şahin, "bu kutsal topraklarda doğmuş insanlar olarak, her şeye ve kıskananlara rağmen yolculuklarına devam edeceklerini" kaydetti. (ajanslar)

Вернуться назад