Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1333025659')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Devlet Savunucusu AKP'liye Tan Dersi
DataLife Engine > Siyaset > Devlet Savunucusu AKP'liye Tan Dersi

Devlet Savunucusu AKP'liye Tan Dersi


29-03-2012, 14:54. Разместил: HejarSTan, AKP'li Köksal'ın üzerine yürüdü

TC meclisinin genel kurulunda gerginlik yaşandı. Türk meclisindeki Kürd vekillerden Altan Tan, AKP'li Oğuz Kaan Köksal'ın üzerine yürüdü..

Ahmet Türk'kün polis tarafından yumruklanması etrafındaki konuşmalar sırasında polis kameralarında o görüntülerin bulunmamasına tepki gösteren Tan, AKP'li Oğuz Kaan Köksal'ın üzerine yürüdü..

Ahmet Türk'e saldıran polislerle ilgili Valiliğin ve devletin adım atmaması üzerine durumun şahsileşeceğini söyleyen Altan Tan, "Eğer bu polis beni görev olarak dövdüyse vali çıksın ben bu görevi verdim desin. Eğer bunun üzerini devlet de örtüyorsa ve herkes sessiz kalıyorsa Vali benim muhattabımdır. Aynı Devlet bu olayı çıkarmak zorunda, cinler yapmadı bunu.. Vali de bu işin içindeyse o zaman şahsi hukuk devreye girer ve Vali kendisine dikkat etsin.." diye konuştu.

Tan'ın bu sözleri üzerine Meclis Başkanvekili valiyi savunarak Tan'ın konuşmasına müdahale etti ve TBMM'de bulunmayan bürokratlarla ilgili ithamlarda bulunulamayacağını söyledi.

Ardından BDP önerisinin aleyhinde konuşmak için kürsüye çıkan AKP Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kaan Köksal Altan Tan'a sert çıktı. Köksal, 'Türkiye Cumhuriyeti devleti çok büyük devlettir. Vali'yi tehdit etmek hiç kimsenin haddi değildir. Varsa bişey gelir kürsüde söylersiniz' dedi. Bu sözler üzerine Altan Tan AK Parti'li vekilin üzerine yürüdü. Meclis oturumuna ara verildi, türk meclisi TV yayını kesti..

Вернуться назад