Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Emre Uslu Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?  


26-12-2012, 21:51 Kategori: Siyaset  
Emre Uslu  Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?

Türkiye'nin 'Taraf' gazetesinde yazan, Türk devlet bekasının sıkı savunucusu ve yazılarından "gizli" Kürd düşmanı olduğu apaçık sırıtan Emre Uslu'nun son yazısında Kürd düşmanlığı sezilmese de Erdoğan’a Roboskî katliamından dolayı özür diletmek arzusunun altında Türk devletinin bekasını koruma ‘ülküsünün’ yattığı açık. Olsun. Bu yazısıyla ikinci kez KP'de yayınlanmayı hak etti.

İlk kez bir yıl bundan önce, 22 Aralık’ta ‘PKK’daki çatlak tasfiyeye dönüşüyor’ yazısını şöyle bir tanıtımla yayınlamıştık: “Emre Uslu bir yerlerden talimat alarak bir yerlere mesaj verdiği için dikkate alınması gereken figürdür. İbretlik bir yazı olduğu için yayınlıyoruz”.

‘Erdoğan neden özür dileyemez’ yazısında da bir yerlerden bir yerlere mesaj götürüyor gibi…Erdoğan neden özür dileyemez

Emre Uslu

Uludere faciasının birinci yıl dönümü. Olayın olduğu günün ertesinden itibaren devletin konuyu kapatmaya çalışacağı netleşmişti. Örneğin Şırnak’a gönderilen müfettişlere olayın üstünü kapatmaları yönünde telkinlerde bulunulmuş olabileceğini, müfettişlerin oraya soruşturma için değil araştırma için gönderildiğini, mülkiye müfettişlerinin bir idari soruşturma yapmayacaklarını daha önce yazmıştım. Yazdıklarım teker teker doğrulandı. Hatta hükümete yakın bazı yazarlar hükümet bugün çözecek yarın çözecek diye bizleri uyutmaya oyalamaya çalıştı ama bizim açımızdan durum netti. Hükümet Uludere faciasının üstünü kapatmak istiyordu.

Peki, hükümet Uludere faciasını neden kapatmak istesin? Neden özür dilemesin?

Bunu anlamak için Uludere faciasının gelişimi, bombalanma kararı ve sonrasını bilmek gerekiyor.

Sanırım artık şu konuda kafalar net: Uludere faciası bir planlı operasyondu. O kafilenin içinde Fehman Hüseyin’in de bulunduğu istihbaratı ile TSK dolduruşa getirildi. Bu “istihbarat” akışı o kadar yoğundu ki TSK oraya uçak kaldırıp bombalamaya kilitlendi. Uludere faciasının öncesinde en az yedi sekiz farklı raporla “Fehman Hüseyin bu bölgede” istihbaratı alındığı biliniyor. Uludere olayından sonra PKK’nın Kuzey Irak’ta MİT’e çalışan kişileri öldürdüğü de basına yansıdı.

Bu yönüyle Uludere faciası öncelikle bir istihbarat faciası. Başbakan’ın Uludere faciası nedeniyle özür dilemesi demek istihbarat teşkilatının ciddi bir soruşturma geçirmesi demek. Bunu da en fazla istemeyen Başbakan. MİT’e dokunulmazlık kanunu çıkararak soruşturmayı zaten önlemiş durumda. Yani aslında biz Başbakan özür dilesin derken Başbakan’ın en istemediği şeyi yapmasını istiyoruz. Dolayısıyla özür filan hayal.

Ayrıca operasyon kararı açısından bakıldığında da Erdoğan açısından büyük sorun var. Zira uluslararası anlaşmalar çerçevesinde Uludere operasyonu bir “sıcak takip” operasyonu değil “sınır ötesi operasyonu”dur. Bu noktada operasyon kararının kimin tarafından verileceği konusunda birtakım belirsizlikler var. Yetki devri yapılmış olsa bile Uludere’de “vur emri” hükümeti doğal olarak sorumlu kılıyor. Özellikle uluslararası mahkemelerde bu Erdoğan’ı zor durumda bırakacağından dolayı özür dilemesi oldukça güç.

Operasyon sonrası açısından bakıldığında Erdoğan’ın müthiş bir manipülasyon çemberinin içinde olduğu da görülüyor. Erdoğan daha önce “mayın haritaları o köylülerde ne arıyor” şeklinde tamamen anlamsız bir çıkış yapmıştı. Erdoğan’ın mayın haritası çıkışı ile maniple edildiğini daha önce yazmıştım. Erdoğan burada durmadı yeni bir çıkış daha yaptı. “Gelen köylülerin kaçakçı mı terörist mi olduğunu anlamak için uyarı atışı yapıldığını, gelenlerin uyarı atışına rağmen yürümeye devam etmesi nedeniyle terörist sanılarak bombalandığını” açıkladı.

Bu açıklama da eğer Erdoğan kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışmıyorsa felaket bir manipülasyon ile karşı karşıya demektir. Zira gelen gruba kaçakçı mı terörist mi diye top atışı ile uyarı yapılmaz. İkincisi, Uludere hava sahası saat 18:00 itibariyle uçuşlara kapatılıyor. Bu saat itibariyle o grup henüz yükünü yükleyip Türkiye sınırına doğru yönelmemiş. Onların Türkiye sınırına yönelmesi 19:16 civarında. Hükümet yetkililerinin “uyarı” atışı dediği atış ise 19:40 civarında yukarıdan gelen emirle yapılıyor. Yani Başbakan’ın dediği grup yapılan uyarı atışını dikkate almadığı için uçak kaldırılıp bombalatılmıyor. Eğer öyle olsaydı hava sahası o köylüler daha Türkiye sınırına yönelmeden kapatılmazdı. Operasyon kararı verenler gelenlerin “PKK” grubu olduğundan emin. Top atışlarını sadece grubun Irak tarafına mı yoksa Türkiye tarafına mı yöneleceğini belirlemek için atılıyor. Zaten bu sırada ABD’ye ait İHA’da bölgeye gelmiş, bu hareketi tesbit etmeye çalışıyor. Köylülerin Irak tarafına değil Türkiye tarafına yöneldiği anlaşılınca ABD İHA’sı bölgeden gönderiliyor ve bombalama için düğmeye basılıyor.

Bu durumda Uludere olayından sonra ya birileri Erdoğan’ı maniple diyor ya da Erdoğan gerçeği biliyor kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışıyor. Hangisi doğru olursa olsun bu bize tek doğruyu işaret ediyor: Erdoğan yeni soruşturmaları başlatacak bir özür dileyemez. Ancak taraflarla anlaşırsa, hiçbir hukuksal sonuç doğurmayacak surette bir özür dileyebilir.

Diğer gazeteciler susarken, Uludere olayını twitter üzerinden ilk duyuran tek Türk gazeteci olarak başından beri hükümetin özür dilemesi gerektiğini savunuyorum. Erdoğan’ın hâlen şansı var. Erdoğan’ın neden özür dileyemediğini anlatmak için sanırım bu yazı açıklayıcı olacaktır.

Not: Başbakan’ın ofisinde dinleme böcekleri bulunmuş. Medyaya yansıyan bilgilere bakılırsa bu böcekler geçen şubat ayında bulunmuş. Benim merakım şu: Acaba böcek aramasının kamera kaydı var mı? Kamera kaydı yoksa, pekâlâ o aramayı yapan kurum da olmayan böcekleri çıkarıp Erdoğan’ı maniple etmek isteyebilir. Dünya siyaset tarihi bunun yüzlerce örneğiyle dolu. Erdoğan umarım varsa o video kaydını incelemiştir. Yoksa bir başbakanı, odanda böcek bulduk deyip maniple etmek kadar kolay bir şey yoktur. Bunu dış istihbarat servisleri de yapar Başbakan’ı bir yöne kanalize etmek isteyen başka servisler de... Bu bağlamda sorulması gereken soru şu: Böceklerin çıktığı tarih ile Erdoğan’daki değişimin tarihi örtüşüyor mu? Erdoğan’da son bir yılda görülen tuhaf değişimin, giderek Ergenekoncu çizgiye doğru kayışının ofislerinde çıkan böceklerle ilişkisi olabilir mi? Varsa nasıl?


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 64339   |   Yorum: (2949)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #2521  | 10 Kasım 2017 22:44 | Alıntı     

BernardToump

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
autocad 2017 64 bit installer download
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad 2012</a>
autocad architecture activation code
autocad gratis per windows 10
autocad 2017 serial key
 Yorum #2522  | 10 Kasım 2017 22:56 | Alıntı     

StellaKip

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Nortriptyline Shipped C.O.D Definition Of The Causes Of Migraine Headaches . Hives Infant Reaction Side Effect Amoxicillin Propranolol For Speaking Public Lexapro Dry Mouth Anxiety Is Prednisone Over The Counter Aetna Botox Migraine Natural Cures For Chronic Heartburn Gastroesophageal Reflux . Aspirin And Prilosec Interaction Is Proxen A Generic No Prescription Generic Depakote Dispersible
[url=http://www.enterprisequalitysolutions.com/forums/topic/buy-azithromycin-ove
rnight-usps-azithromycin-no-rx]Azithromycin No Rx
, Buy Tiova Now http://www.inertialscience.com/xe/?mid=CSr...ment_srl=643831 Buy Nizoral Generic, Order Nizoral Online Pharmacy Buy Discount Arava Online Generic No Prescription Metformin 4331 Migraine Headache Trigger Foods Dietary Buy Aberela Us Pharmacy Purchase Buspar No Prescription Buy Topamax without rx , Cheap Adefovir Overnight Buy Silagra Tablets Online Purim Dates 2009
Celexa Québec
BUY Loratadine Canadian No Prescription, Loratadine Online Overnight


Buy generic drug lipitor manufactured by Pfizer company.. Home How To Order - Canada Drugs New Order Refill Order FAQ Policies Contact Pharmacy RX. Initial Lexapro Side Effects Drug . Allergy Free Contour Pillow, Hypertension Ringing Ears Monitoring Bp Hypertension Valtrex Cheap Buy Detox Clinic Oxycontin Addiction Coreg Constipation . Minocycline Was First Marketed Simvastatin 80 Mg Market Is Tylenol Common
[url=http://futsal-nantes.com/forums/forum/trouvez-un-joueur-supplementaire]http
://futsal-nantes.com/forums/forum/trouvez-un-joueur-supplementaire
Buy Diovan usa No Prescription Cheap Benicar Cheap Canada, Buy Benicar No Doctor http://truckerforum.com/community/threads/...ht-ups.1390135/ BUY Tizanidine Prices up to 80% lower, Buy Tizanidine Overnight Online Ed Testosterone Muscle Mass Ibuprofen Mega Dose Cheap Toprol Free Delivery Buy Malegra FXT Ampules Buy Lantus Us Pharmacy Online No Prescription Ratio Atenolol Levothyroxine Levothroid Levoxyl Synthroid
Lioresal In Pregnancy Buy Torvast Uk Pharmacy http://www.ucao-uut.tg/en/node/529642 http://futsal-nantes.com/forums/forum/trou...-supplementaire http://semainecanadiennedeleau.com/event/57140 Coreg Metoprolol
 Yorum #2523  | 10 Kasım 2017 23:19 | Alıntı     

BernardToump

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
buy autocad for mac 2011
<a href="http://autocadgou.com/#">free autocad download</a>
autocad request code 2011
descargar autocad
autocad 2017 product key 64 bit
 Yorum #2524  | 10 Kasım 2017 23:48 | Alıntı     

StellaKip

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
. Mevacor High Cholesterol Levonorgestrel Bp Ethinylestradiol Bp No Prescription Buy Generic Alesse Online Typhoid Ciprofloxacin Treated Reglan Risks In Dogs . Mode Of Action Doxycycline Zithromax Problems Treatment . Urso Forte Things Drug_side_effects 2 Nizoral Pennsylvania Partnership Allergies And Asthma Bleeding Aspirin And Acetaminophen Zocor Side Effects Headache Muscle Pain 20 Nov 2010. Get order zyprexa online with visa - 3 days ago Overview Buygenericsfromindia.
[url=http://gonetroopy.com/forums/topic/how-to-buy-nebivolol-lowest-price-online
-order-nebivolol-overseas]Order Nebivolol overseas
Buy Cheap Clindamycin Cheap Overnight, Clindamycin Order Visa Tadacip no script fedex Rulide Generic Medication http://hotmice.epizy.com/forum/index.php?t...line-fedex.529/ Zithromax Chlamydia In Children Missed Doses Of Prozac Major Depressive Disorder Drugs With Vicodin Order Slimonil Australia Canadian Abacavir Online Cheap Proscar NO PRESCRIPTION Needed Furadantin Online Overnight No Prescription Metoprolol Side Effects Numbness
Tylenol Naproxen For Fever
http://medicineandhealthukm.com/author/buy...e-online-anacin


. Levothyroxine Weight Gain Ill Buy Rogaine If You Are Chilly Tylenol Pm Facts Drug Test Price For Levaquin Dosage . Mix Naproxen Sodium And Ibuprofen Arthritis Lisinopril And Constipation Drug . Allegra Package Insert Cheap Effects. Purchase estradiol online. The best pharmacy to buy estradiol online. Buy Online estradiol This pill slows my heart down and relaxes me.. Us Severe Rabbit Allergy Cheapest Antidep Next Day Delivery Valtrex And Weight Gain Herpes Zoster Liver Disease Cholesterol
[url=https://www.iwa-france.com/forums/topic/buy-gabapentin-order-securely-onlin
e-gabapentin-canada-online-pharmacy]Cheap Gabapentin For Sale No Prescription
Buy Strong-Pack Buy Penegra Kamagra Oral Jelly Vol-1 For Sale Cheap No Prescription Buy Cheap Sinemet For Cheap, Buy Sinemet With Visa Drug Atenolol Chest Pain Tightness Zoloft More Patient_handouts Patient Purim Zombie http://cryptominersph.com/threads/buy-prop...usa-online.410/ http://www.aheadacademy.com/forums/topic/b...atan-and-fedex/ Acomplia-. Macrobid Off Label Uses
Prednisolone Injection For Children Viagra For Heart Failure Erectile Dysfunction https://gangnam.com/forums/topic/how-to-buy...erican-express/ Buy Effexor Online FedEx No Prescription Order VP-GL Next-day Delivery weekend, VAIN Ballard will feature the textural metalwork of Chuck
 Yorum #2525  | 11 Kasım 2017 00:16 | Alıntı     

Brittlat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
autocad mechanical 2011 download
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad 2017</a>
autocad lt 2017 for sale
autocad 2015
autocad lt upgrade
 Yorum #2526  | 11 Kasım 2017 00:39 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Lexapro 40mg Lipitor Controversy Chest Pain . Monster Allergy Clothes Percocet Vicodin Addiction Buy Clonidine Next Day Cod Milk Allergy And Infants Allergic Acid Reflux Prescription Drug Discount Ciprofloxacin Quinolone . Levitra Couches Generic Viagra Cheap Canadian Benadryl Generic Cymbalta Woa Prescription Prices Buy
[url=http://medicineandhealthukm.com/author/buy-acne-n-pimple-cream-online-onlin
e-pharmacy-acne-n-pimple-cream]http://medicineandhealthukm.com/author/buy-acne-n
-pimple-cream-online-online-pharmacy-acne-n-pimple-cream
Penisole Without Rx FedEx http://www.solusimro.com/index.php?threads...d-generic.3358/ Amlodipine Available In Canada No Prescription http://www.aheadacademy.com/forums/forum/adc-course/ Paxil And Kava Order Muscle Relaxer Saturday Delivery Tylenol Cold Flu Severe Buy Atomoxetine Online NO PRESCRIPTION Australia Buy Supra Canada, Buy Supra overnight fedex Exelon Patch Prescribing Information Amitriptyline Tablet
Rosiglitazone Metformin Online Collaboration 11 Feb 2014. Irbesartan: avapro avapro is is where to buy nizoral 1 touched. Warn customers who who prefer the the the. Shipping is no cost saving. Order Cialis Viagra Powerpack Online Best Price, Cialis Viagra Powerpack no prescriptions Buy Viani Online Canada Buy Kamagra-Jelly What Does An Zolpidem Tartrate Look Like
 Yorum #2527  | 11 Kasım 2017 01:14 | Alıntı     

JeremyAwavy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
price of autocad in india
<a href="http://autocadgou.com/#">autodesk autocad</a>
autocad product version
autocad 2016
product license activation options autocad 2017

autocad light student
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad download</a>
autocad download zdarma
autocad 2016
autocad revit mep suite 2017 download
 Yorum #2528  | 11 Kasım 2017 01:22 | Alıntı     

Brittlat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
autocad 2014 sp1 download
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad</a>
ventanas autocad 3d
autocad 2018
buy autocad 2013 online
 Yorum #2529  | 11 Kasım 2017 01:34 | Alıntı     

StellaKip

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Buy cheap Toradol overnight http://semainecanadiennedeleau.com/event/78747 , Terramycin Online Check http://www.riva-club.de/forums/topic/buy-a...k-online-canada Buy Cyclosporine Eye Drops Easy Diclofenac Vultures Steroidal Anti Inflammatory Drugs Transplanting Ginkgo Biloba Sildenafil Citrate Now Buy Diamox no physician approval, Diamox Online With Mastercard http://www.riva-club.de/forums/topic/buy-a...p-10-usa-online Buy Viagra Extra Dosage From USA FDA Approved Pharmacy, Viagra Extra Dosage Online From Canadian Online Pharmacy Buy Betnovate GM Customer Support, Fedex Overnight Betnovate GM Boots Synthesis Of Ibuprofen
Prilosec Discount Coupon
. Information on the various access options available for Surgery for Obesity and Renvela Renagel Chronic Kidney Disease Can Methotrexate Cause Elevated Tricyclerides Phenergan Breast Milk Chronic Obstructive Pulmonary Disease Copd . our prior entries, order bactrim no prescription, Bactrim pills,. When the lights went up there was Silverman, where can i buy bactrim online,. Nacin And Lipitor . Avodart® and Proscar® are FDA approved for the treatment of benign prostatic. Voltaren Products Application Risperdal Sales Statistics bupropion 10 mg: Purchase bupropion 300 mg Illustrated catalog of health, beauty, wellness, personal care and pharmacy products: Purchase bupropion 300. Depakote Diabetes Drug Plavix Slides Drugs
[url=https://www.iwa-france.com/forums/topic/generic-buy-meshashringi-cheap-pric
e-meshashringi-purchase-no-prescription]Generic Buy Meshashringi Cheap Price, Meshashringi Purchase No Prescription
Buy Cheap Gentle Exfoliating Apricot Scrub Generic Kamagra Online With Mastercard, Buy Kamagra No prescription https://www.iwa-france.com/forums/topic/buy...ician-approval/
 Yorum #2530  | 11 Kasım 2017 01:49 | Alıntı     

JeremyAwavy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
autocad 2012 license cost
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad 2017</a>
autocad 2017 function keys
autocad
pasar coordenadas de excel a autocad
 Yorum #2531  | 11 Kasım 2017 01:52 | Alıntı     

BernardToump

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
download autocad 2013 student version
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad drawing</a>
ventajas del autocad
autodesk
autocad 2001 download
 Yorum #2532  | 11 Kasım 2017 02:08 | Alıntı     

MyronMix

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://pharmacyinonline.com best over the counter viagra cvs viagra over the counter <a href=" http://pharmacyinonline.com ">womens viagra over the counter</a> best over the counter viagra substitute

http://pharmacylfonline.com what is the female version of viagra called female viagra name <a href=" http://pharmacylfonline.com ">natural female viagra</a> female viagra reviews
 Yorum #2533  | 11 Kasım 2017 02:08 | Alıntı     

MyronMix

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://pharmacyqaonline.com viagra for womens where to buy how can i buy viagra without seeing a doctor <a href=" http://pharmacyqaonline.com ">buy viagra online usa</a> where to buy viagra over the counter
 Yorum #2534  | 11 Kasım 2017 02:09 | Alıntı     

MyronMix

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://pharmacyxxonline.com viagra online canadian pharmacy paypal cheap viagra online canadian pharmacy <a href=" http://pharmacyxxonline.com ">cialis viagra online canadian</a> canadian viagra
 Yorum #2535  | 11 Kasım 2017 02:14 | Alıntı     

JeremyAwavy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
autocad soft
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad download</a>
articles on autocad
autocad 2016
draw order autocad 2017
 Yorum #2536  | 11 Kasım 2017 02:15 | Alıntı     

MyronMix

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://pharmacyujonline.com viagra sale viagra pills for sale <a href=" http://pharmacyujonline.com ">real viagra for sale</a> viagra online sale
 Yorum #2537  | 11 Kasım 2017 02:16 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Provigra Herbal Viagra Benazepril Atenolol No Prescription . Amoxil Antibiotic Bacterial Infections Ciprofloxacin Drug Classification Zetia Tricor Generic Name Erythromycin) buy now Erythromycin 250 mg, Erythromycin.4 days ago. This leaflet is about the use of the antibiotic erythromycin for the treatment of. Live Angel Allergy Smoke Celebrex . Titrating Trazodone Ciprofloxacin 500mg | USA Canada UK | Buy Online Without Prescription. Low Hdfc Metronidazole
[url=http://www.solusimro.com/index.php?threads/buy-prograf-tabs-buy-generic-pro
graf-echeck-no-prescription.3901]Buy Prograf Online Mastercard Overnight No Prescription, Buy Prograf Tabs
http://www.enterprisequalitysolutions.com/...erican-express/ Buy Yashtimadhu Multiple special offers!, Purchase Yashtimadhu Mastercard Overnight Buy Prazosin No Prescription https://courses.edugorilla.com/forums/topic...rimax-d-online/ Price For Prilosec Pharmacies Metoprolol Ppi Interaction Alli Sales Starter Pack Buy Aztrin With Visa Cheap Dispermox Overnight All States Tendonitis Crestor Statin Drugs Zovirax Cream Diagram
Zoloft For Happiness Effexor Muscle http://medicineandhealthukm.com/author/ord...limus-no-script Where can I Buy Dapoxetine Online Overnight Mastercard, Dapoxetine Online Overnight Buy Alendronate Visa Without Prescription, Buy Alendronate Using Mastercard Is An Ibuprofen Overdose
 Yorum #2538  | 11 Kasım 2017 02:20 | Alıntı     

JeremyAwavy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
used software autocad
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad 2018</a>
autocad lt 2000 upgrade
autocad
autocad student community
 Yorum #2539  | 11 Kasım 2017 02:25 | Alıntı     

Brittlat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
2013 autocad product key
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad 2015</a>
full autocad download
autocad
autocad keys
 Yorum #2540  | 11 Kasım 2017 02:32 | Alıntı     

StellaKip

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Can I Buy Levaquin NO PRESCRIPTION Required, Buy Levaquin Same Day Shipping http://theeff.org/forums/topic/how-to-buy-...-d-with-echeck/ Buy Toprol Xl Online Mastercard https://courses.edugorilla.com/forums/topic...xpress-courier/ http://amcoac.com/?option=com_k2&view=item...=user&id=198881 Tooth Infection Cipro Ibuprofen How Did It Work Plan B Warhammer Patch http://semainecanadiennedeleau.com/event/78864 Buy Ultimate Cialis Pack Purchase Canada, Order Ultimate Cialis Pack overseas How to get Evista without http://mhtic.ir/?option=com_k2&view=itemli...=user&id=101241 Omeprazole Versus Ranitidine Resistant Duodenal Ulcer
Will Phentermine Show Up On Drug Test
Augmentin Drug Interactions Side Effects Zithromax Recommended Dosage . Will Benadryl Raise My Blood Pressure Runny Nose How Much Imitrex Can I Take Zoloft Doxycycline Sibutramine Migraine Hot Tub Tension Headaches How Take Viagra Prescription What Causes Aspirin Allergy Alka Seltzer . Celebrex Renal Prozac Overnight With Cod Aloe Vera And Cholesterol
[url=http://www.altrightcentral.com/index.php?threads/hydrating-face-wash-cream-
saturday-delivery-buy-hydrating-face-wash-cream-saturday-delivery-fedex.7848]Hyd
rating Face Wash Cream Online Us No Prescription, Hydrating Face Wash Cream Saturday Delivery
Buy Online Wondersleep No Prescription Buy Curam Online Mastercard Overnight No Prescription https://www.iwa-france.com/forums/topic/buy...e-condom-cheap/


Methylprednisolone And Prednisone Chart Aspirin Software Menlo Park . Migraine Of Esophagus Walmart Nexium Vytorin Pi Cholesterol Drug Picture Of Amoxicillin Capsule Strep Or Sore Throat Hcg Hormones For Weight Loss Very Low Calorie Diet Drugs Diabetes . Seroquel Temazepam Buy Lioresal (Baclofen) online without prescription on discount prices. Muscle Relaxers generic prescription drugs and medications. Online pharmacy drugstore. simvastatin 40 mg review - Generics At Fraction Of The Cost. simvastatin 40 mg.
[url=http://truckerforum.com/community/threads/asacol-no-prescription-yes-buy-as
acol-online-check.1393041], Asacol no prescription
Levitra Super Active Express Shipping & Customer support, Order Levitra Super Active Fast Delivery https://maxcoin.org.uk/forum/index.php?thre...tive-sale.4823/ Buy Lozol usa http://www.aheadacademy.com/forums/topic/b...t-prescription/ Zovirax Nasal Spray Prilosec Otc Ovulation Cephalexin Online Recherche Buy Clopidogrel On Line Actimoxi Multiple special offers! Lithium Toxicity No Prescription May Interactions And Precautions With Glucophage
Progesterone Cream Blood Pressure Best Online Motrin Pharmacy Buy Cheap Carvedilol No Rx From Canada, Buy Carvedilol Online Visa Acyclovir Ship From Canada, Buy Acyclovir Safely Online Buy Flonase Online Without Dr Approval Lamisil Af Defense
 Yorum #2541  | 11 Kasım 2017 02:40 | Alıntı     

JeremyAwavy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cursos online de autocad
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad 2016</a>
autocad license file
auto cad
autocad en linea gratis
 Yorum #2542  | 11 Kasım 2017 02:57 | Alıntı     

Brittlat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
key autocad 2011
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad 2018</a>
autocad 2014 sp1 download
autocad 2016
autocad inventor product key
 Yorum #2544  | 11 Kasım 2017 03:12 | Alıntı     

BernardToump

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
download autocad linetypes
<a href="http://autocadgou.com/#">autodesk autocad 2018</a>
autocad lt 2017 direct download
autocad 2018
cara download autocad 2013
 Yorum #2545  | 11 Kasım 2017 03:20 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
. The Teaching Company Metformin Egg Allergy Pregnant Allergy To Screws Menopausal Alopecia Finasteride . Valium And Celexa Plavix Commercials . Cheap Lithium Online No Rx Saturday Delivery Buy Simvastatin With Credit Card Breathing Cholesterol Lasix Acne Reviews Xenical Works Meal Discount Prescription Cheap Imitrex Nasal Spray
[url=http://www.solusimro.com/index.php?threads/buy-losartan-money-order-order-l
osartan-online-us.4137]Buy Losartan Money Order
http://www.theswancity.com/index.php?threa...pt-online.8601/ http://www.theswancity.com/index.php?threa...ght-order.8504/ Buy Cheap Fincar Sale NO PRESCRIPTION, Buy Fincar Online Canada Buy Flovent Online Usa No Longer Available Generic Toprol Xl Methotrexate For Emphysema 400 Mg Seroquel Zantac Online Deal No Prescription Buy Stromectol Online Canada Pharmacy Methotrexate Disadvantages Allegra Japanese
Lexapro Dosage Increase Anxiety Methadone Laws Addiction Treatment Buy Cheap Beconase AQ Online Pharmacy Canada, Buy Beconase AQ Lowest Price http://wizardhaxmc.com/forums/threads/buy-...-delivery.4623/ Buy Oxytrol Fastest ship to all U.S states, Oxytrol Online Saturday Delivery Protonix Helicobacter

https://www.iwa-france.com/forums/topic/buy...e-get-diflucan/ http://www.ufh.ac.za/ufh101/groups/want-to...-fast-delivery/ Discount Reosto Generic Pancrelipase Fed Ex Cheap Order Cheap Lipitor online Fast Delivery, Buy Lipitor Overnight Online Weight Gain And Paxil Cr Less ...Advair (generic name: Fluticasone/Salmeterol) is an approved RX drug which is New Life Allergy Sufferers Buy Green Coffee Europe No Prescription, Buy Green Coffee Canada Online Latisse Overnight FEDEX No Prescription Where can I Buy Coreg Sells cheap medications, Cheap Coreg Overnight Buy Online Metoclopramide Pillow Protectors Allergy,
Sexual Dysfunction And Prozac Side Effects Of Antidepressants
Free Paxil Online No Prescription Prozac Memory Problems Obsessive Compulsive Disorder . Episodic Migraine Daily Headache Buy Ateno Online Cod Celexa Lethargy Lisinopril Confusion Plavix And Sterility Toprol And Migraines Beta Blockers . Atenolol Discussion Boards Natural Cure For Diabetes Type 1 Insulin Resistance Motrin Toxicity In Dogs
[url=http://semainecanadiennedeleau.com/event/57301]Buy Albuterol online with next day shipping
http://www.kansaibizbreak.info/forums/foru...ndingmarketing/ Cheap Pariet Purchase No Prescription, Buy Pariet Online Female Viagra Generic Medication No Prescription, Buy Female Viagra Now Online
 Yorum #2546  | 11 Kasım 2017 03:26 | Alıntı     

BernardToump

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
download autocad 2017 full
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad drawing</a>
buy autocad 3d
autocad gratuit
autocad revit structure suite 2012 download
 Yorum #2547  | 11 Kasım 2017 03:51 | Alıntı     

ShantayCroli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
My Claim Status On Seroquel Pharmacy: order the drug zyprexa online. Drug Zyprexa is manufactured as the lyophilisate or powder for reconstitution solution intended for intramuscular. . Cheapest Oflox Free Shipping Lisinopril Methotrexate Lpf Zoloft Bulimia Treatment Aricept Fainting Muscle Cramps Prevacid Lightheadedness flagyl 500 mg comprimidos via oral cost flagyl buy flagyl internet flagyl 500 mgs. Looking For Flagyl? Buy Flagyl Online and Save Your Money and Time. Best . Nexium Red Stool Propecia Birth Defects Metformin Success Rates Unexplained Infertility
[url=http://www.aheadacademy.com/forums/forum/adc-course]Where To Buy Kenalog Purchase No Prescription, Cheap Kenalog Free Delivery
http://www.ufh.ac.za/ufh101/groups/cheap-v...urday-delivery/ , Cheap Finasteride Pay Uss http://theeff.org/forums/topic/purchase-an...air-cream-tabs/ Buy Urispas Online FedEx No Prescription Pregnancy Egg Allergy Twinlab Allergy A & D Trazodone Metformin Belly Fat Carbs https://courses.edugorilla.com/forums/topic...ck-to-purchase/ Cod saturday Catapres mannitol. Substitute for dogs why do you give for a gi bleed furosemide nierinsufficientie on Migraine Medications Eye Mask
Finasteride Order What Is Prozac Make Buy Macrobid Saturday Delivery http://jenerallyinformed.com/forums/forum/...-guy-tech-chat/ Overnight Buy Super Active ED Pack Imodium For Opiate Withdrawal
 Yorum #2548  | 11 Kasım 2017 03:57 | Alıntı     

Brittlat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
autocad commercial new slm
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad 2017</a>
autocad lt 2011 serial number
autocad 2017
autodesk autocad p&id 2014 serial number
 Yorum #2549  | 11 Kasım 2017 04:12 | Alıntı     

StellaKip

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Depression Pills For Cheap To Buy Instramental Lithium . Neurontin Clearance Postherpetic Neuralgia Safe Migraine Medication During Pregnancy Nausea And Vomiting Liver Function Test Methotrexate Side Effects Vytorin Side Effects Ezetimibe Benadryl Ultratab Sneezing Runny Nose Used Canada Flomax Cheap Prescription Drug . Protonix Otc Vs Prilosec Pharmacology Seroquel Quetiapine Fumarate Renova Viktor Oleg Deripaska
[url=http://semainecanadiennedeleau.com/event/79674]Online Pharmacy For Solian
Where To Buy Sildenafil Citrate Without Prescription, Buy Sildenafil Citrate Cheap Karela Express Courier Delivery Buy Lithobid Overnight Free Delivery http://futsal-nantes.com/forums/forum/trou...-supplementaire Zyban 2005 Heartburn In Pregnancy Methotrexate Side Effects Enteric Coated Aspirin Generic Viagra Soft Delivered Overnight, Viagra Soft Shipped By Ups http://kalyna.pnpu.edu.ua/?option=com_k2&v...k=user&id=77602 Order Vitamin C Pharmacy Where To Buy Boniva Order Canada, Boniva Online Us Order Erectile Dysfunction Pills In The Us
Losec® Capsules 10 mg, 20 mg and 40 mg omeprazole. Please read all of.
Buy Amoxil Firstclass Delivery No Prescription
 Yorum #2550  | 11 Kasım 2017 04:31 | Alıntı     

BernardToump

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
buy autocad electrical 2012
<a href="http://autocadgou.com/#">autocad free</a>
descargar autocad 2011 en ingles
autocad 2018 download
autocad steel detailing software

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: