Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ağustos 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Emre Uslu Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?  


26-12-2012, 21:51 Kategori: Siyaset  
Emre Uslu  Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?

Türkiye'nin 'Taraf' gazetesinde yazan, Türk devlet bekasının sıkı savunucusu ve yazılarından "gizli" Kürd düşmanı olduğu apaçık sırıtan Emre Uslu'nun son yazısında Kürd düşmanlığı sezilmese de Erdoğan’a Roboskî katliamından dolayı özür diletmek arzusunun altında Türk devletinin bekasını koruma ‘ülküsünün’ yattığı açık. Olsun. Bu yazısıyla ikinci kez KP'de yayınlanmayı hak etti.

İlk kez bir yıl bundan önce, 22 Aralık’ta ‘PKK’daki çatlak tasfiyeye dönüşüyor’ yazısını şöyle bir tanıtımla yayınlamıştık: “Emre Uslu bir yerlerden talimat alarak bir yerlere mesaj verdiği için dikkate alınması gereken figürdür. İbretlik bir yazı olduğu için yayınlıyoruz”.

‘Erdoğan neden özür dileyemez’ yazısında da bir yerlerden bir yerlere mesaj götürüyor gibi…Erdoğan neden özür dileyemez

Emre Uslu

Uludere faciasının birinci yıl dönümü. Olayın olduğu günün ertesinden itibaren devletin konuyu kapatmaya çalışacağı netleşmişti. Örneğin Şırnak’a gönderilen müfettişlere olayın üstünü kapatmaları yönünde telkinlerde bulunulmuş olabileceğini, müfettişlerin oraya soruşturma için değil araştırma için gönderildiğini, mülkiye müfettişlerinin bir idari soruşturma yapmayacaklarını daha önce yazmıştım. Yazdıklarım teker teker doğrulandı. Hatta hükümete yakın bazı yazarlar hükümet bugün çözecek yarın çözecek diye bizleri uyutmaya oyalamaya çalıştı ama bizim açımızdan durum netti. Hükümet Uludere faciasının üstünü kapatmak istiyordu.

Peki, hükümet Uludere faciasını neden kapatmak istesin? Neden özür dilemesin?

Bunu anlamak için Uludere faciasının gelişimi, bombalanma kararı ve sonrasını bilmek gerekiyor.

Sanırım artık şu konuda kafalar net: Uludere faciası bir planlı operasyondu. O kafilenin içinde Fehman Hüseyin’in de bulunduğu istihbaratı ile TSK dolduruşa getirildi. Bu “istihbarat” akışı o kadar yoğundu ki TSK oraya uçak kaldırıp bombalamaya kilitlendi. Uludere faciasının öncesinde en az yedi sekiz farklı raporla “Fehman Hüseyin bu bölgede” istihbaratı alındığı biliniyor. Uludere olayından sonra PKK’nın Kuzey Irak’ta MİT’e çalışan kişileri öldürdüğü de basına yansıdı.

Bu yönüyle Uludere faciası öncelikle bir istihbarat faciası. Başbakan’ın Uludere faciası nedeniyle özür dilemesi demek istihbarat teşkilatının ciddi bir soruşturma geçirmesi demek. Bunu da en fazla istemeyen Başbakan. MİT’e dokunulmazlık kanunu çıkararak soruşturmayı zaten önlemiş durumda. Yani aslında biz Başbakan özür dilesin derken Başbakan’ın en istemediği şeyi yapmasını istiyoruz. Dolayısıyla özür filan hayal.

Ayrıca operasyon kararı açısından bakıldığında da Erdoğan açısından büyük sorun var. Zira uluslararası anlaşmalar çerçevesinde Uludere operasyonu bir “sıcak takip” operasyonu değil “sınır ötesi operasyonu”dur. Bu noktada operasyon kararının kimin tarafından verileceği konusunda birtakım belirsizlikler var. Yetki devri yapılmış olsa bile Uludere’de “vur emri” hükümeti doğal olarak sorumlu kılıyor. Özellikle uluslararası mahkemelerde bu Erdoğan’ı zor durumda bırakacağından dolayı özür dilemesi oldukça güç.

Operasyon sonrası açısından bakıldığında Erdoğan’ın müthiş bir manipülasyon çemberinin içinde olduğu da görülüyor. Erdoğan daha önce “mayın haritaları o köylülerde ne arıyor” şeklinde tamamen anlamsız bir çıkış yapmıştı. Erdoğan’ın mayın haritası çıkışı ile maniple edildiğini daha önce yazmıştım. Erdoğan burada durmadı yeni bir çıkış daha yaptı. “Gelen köylülerin kaçakçı mı terörist mi olduğunu anlamak için uyarı atışı yapıldığını, gelenlerin uyarı atışına rağmen yürümeye devam etmesi nedeniyle terörist sanılarak bombalandığını” açıkladı.

Bu açıklama da eğer Erdoğan kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışmıyorsa felaket bir manipülasyon ile karşı karşıya demektir. Zira gelen gruba kaçakçı mı terörist mi diye top atışı ile uyarı yapılmaz. İkincisi, Uludere hava sahası saat 18:00 itibariyle uçuşlara kapatılıyor. Bu saat itibariyle o grup henüz yükünü yükleyip Türkiye sınırına doğru yönelmemiş. Onların Türkiye sınırına yönelmesi 19:16 civarında. Hükümet yetkililerinin “uyarı” atışı dediği atış ise 19:40 civarında yukarıdan gelen emirle yapılıyor. Yani Başbakan’ın dediği grup yapılan uyarı atışını dikkate almadığı için uçak kaldırılıp bombalatılmıyor. Eğer öyle olsaydı hava sahası o köylüler daha Türkiye sınırına yönelmeden kapatılmazdı. Operasyon kararı verenler gelenlerin “PKK” grubu olduğundan emin. Top atışlarını sadece grubun Irak tarafına mı yoksa Türkiye tarafına mı yöneleceğini belirlemek için atılıyor. Zaten bu sırada ABD’ye ait İHA’da bölgeye gelmiş, bu hareketi tesbit etmeye çalışıyor. Köylülerin Irak tarafına değil Türkiye tarafına yöneldiği anlaşılınca ABD İHA’sı bölgeden gönderiliyor ve bombalama için düğmeye basılıyor.

Bu durumda Uludere olayından sonra ya birileri Erdoğan’ı maniple diyor ya da Erdoğan gerçeği biliyor kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışıyor. Hangisi doğru olursa olsun bu bize tek doğruyu işaret ediyor: Erdoğan yeni soruşturmaları başlatacak bir özür dileyemez. Ancak taraflarla anlaşırsa, hiçbir hukuksal sonuç doğurmayacak surette bir özür dileyebilir.

Diğer gazeteciler susarken, Uludere olayını twitter üzerinden ilk duyuran tek Türk gazeteci olarak başından beri hükümetin özür dilemesi gerektiğini savunuyorum. Erdoğan’ın hâlen şansı var. Erdoğan’ın neden özür dileyemediğini anlatmak için sanırım bu yazı açıklayıcı olacaktır.

Not: Başbakan’ın ofisinde dinleme böcekleri bulunmuş. Medyaya yansıyan bilgilere bakılırsa bu böcekler geçen şubat ayında bulunmuş. Benim merakım şu: Acaba böcek aramasının kamera kaydı var mı? Kamera kaydı yoksa, pekâlâ o aramayı yapan kurum da olmayan böcekleri çıkarıp Erdoğan’ı maniple etmek isteyebilir. Dünya siyaset tarihi bunun yüzlerce örneğiyle dolu. Erdoğan umarım varsa o video kaydını incelemiştir. Yoksa bir başbakanı, odanda böcek bulduk deyip maniple etmek kadar kolay bir şey yoktur. Bunu dış istihbarat servisleri de yapar Başbakan’ı bir yöne kanalize etmek isteyen başka servisler de... Bu bağlamda sorulması gereken soru şu: Böceklerin çıktığı tarih ile Erdoğan’daki değişimin tarihi örtüşüyor mu? Erdoğan’da son bir yılda görülen tuhaf değişimin, giderek Ergenekoncu çizgiye doğru kayışının ofislerinde çıkan böceklerle ilişkisi olabilir mi? Varsa nasıl?


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 58825   |   Yorum: (1996)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1981  | 11 Ağustos 2017 20:27 | Alıntı     

bywernbeeta

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
check out here
<a href="http://autousapremium.com/">autousapremium.com | Auto insurance</a> liberty mutual auto insurance http://autousapremium.com
the general car insurance quotes online

AUTOusapremium.com
<a href="http://autousapremium.com/">home page</a> car insurance for seniors find cheapest car insurance
what is non owners car insurance
 Yorum #1982  | 12 Ağustos 2017 03:50 | Alıntı     

bywernbeeta

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
autoUSApremium.com Car insurance
<a href="http://autousapremium.com/">AUTOUsaPremium.com Car insurance</a> AUTOUsaPremium.com Car insurance autoUSApremium.com Auto insurance
auto insurance agents
 Yorum #1983  | 12 Ağustos 2017 21:37 | Alıntı     

castrdiceCache

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
infinity insurance company

<a href="http://autoinsurancess247.com/">auto insurance prices</a>

Autoinsurancess247.com

Compare Car Insurance: : Buy or Renew Car Insurance, Get Car Insurance Quotes Online Auto Insurances 260

triple aaa insurance

what is comprehensive auto insurance

<a href="http://autoinsurancess247.com/">anchor</a>

allstate car insurance quote

Compare Car Insurance: : Buy or Renew Car Insurance, Get Car Insurance Quotes Online autoinsurancess247.com

auto insurance quotes online

car insurance cost

<a href="http://autoinsurancess247.com/">allstate ins</a>

visit these guys

read here

car insurance nc
 Yorum #1984  | 13 Ağustos 2017 14:16 | Alıntı     

dsasavidInjum

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
CANADIAN PHARMACY Online - Licenesed Canadian Pharmacies - 70% OFF! - Fast & Free Shipping.
<a href="http://www.nhhealthykids.com/canadian-pharmacy-online/">canad
ian pharmacy viagra</a>

CANADIAN PHARMACY Online Licenesed Canadian Pharmacies 70% OFF! Fast & Free Shipping nhhealthykids.com
Canadian pharmacies


read here

PHARMACY
<a href="http://www.nhhealthykids.com/canadian-pharmacy-online/">Canad
ian Pharmacy Online - Licenesed Canadian Pharmacies -70% OFF! - Fast & Free Shipping.</a>

www.nhhealthykids.com/canadian-pharmacy-online/
Canadian Pharmacy Online Nhhealthykids.com


Canadian Pharmacy Online - Licenesed Canadian Pharmacies -70% OFF! - Fast & Free Shipping.
 Yorum #1985  | 14 Ağustos 2017 17:08 | Alıntı     

bywernbeeta

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
visit here
<a href="http://autousapremium.com/">autousaPREMIUM.com Auto insurance</a> autoUSApremium.com Auto insurance auto and insurance
cheap auto insurance florida

AutoUSAPremium.com Car insurance
<a href="http://autousapremium.com/">AutoUSAPremium.com</a> these details Auto insurance
auto insurance price
 Yorum #1986  | 16 Ağustos 2017 01:38 | Alıntı     

Kinomanneult

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Последний раз смотрел http://totalrun.co.uk/user/Kinomanarirl/. Можно и лучше, там в домашней странице указал ссылку.
 Yorum #1987  | 18 Ağustos 2017 15:18 | Alıntı     

WilliamBeN

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
canadian viagra online pharmacy reviews
cialis /canadian pharmacy

canadian/cialis
<a href="http://viagracanadiantousa.com/">canadian viagra</a>


us pharmacy cialis

canadian cheap viagra
cialis for daily use canada

viagra generic canada pharmacy
<a href="http://viagracanadiantousa.com/">buying cialis from canada</a>


canadian pharmacy online for viagra

viagra/ canada/
pharmacy viagra

buy cialis from canada
<a href="http://viagracanadiantousa.com/">cialis at canadian pharmacies</a>


viagra.com canada
 Yorum #1988  | 19 Ağustos 2017 05:30 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
casper mattress review casper mattress review casper full mattress review casper sleep mattress review
casper mattress showroom casper mattress reviews 2017 discount casper mattress reviews casper mattresses
casper coupon code sheets code casper print casper coupons casper coupon codes
code casper casper promotion code casper find code casper coupons
casper mattress reviews 2017 www casper mattress <a href="http://caspermattressreviews.org/">mattress casper reviews</a> casper twin mattress review
casper mattress queen casper sleep mattresses reviews <a href="http://topmattressreviews.org/casper-mattress-reviews-consumer-report
s/">casper mattress special</a> casper casper mattress reviews
casper codes casper promotion code <a href="http://topmattressreviews.org/casper-mattress-promo-code/">ca
sper beds promo code</a> caspers discounts
coupon casper casper sleep promo code <a href="http://caspermattressreviews.org/coupons.html">casper discount</a> casper promo

casper mattress reviews mattress casper review casper com mattress king casper mattresse
casper mattresse buy casper mattress casper mattress support casper king mattress
casper promo code 75 casper com coupon code casper com coupon code casper find code
print casper coupons casper com promo code promo code caspers casper beds promo code
casper mattress store mattress casper review <a href="http://caspermattressreviews.org/">casper mattress trial</a> casper mattress sheets
casper mattress complaint mattresses reviews casper <a href="http://topmattressreviews.org/casper-mattress-reviews-consumer-report
s/">casper mattresses stores</a> mattress base casper mattress
free casper coupons codes coupon casper <a href="http://topmattressreviews.org/casper-mattress-promo-code/">ca
sper discount</a> casper promotion code
casper coupon code casper discount codes <a href="http://caspermattressreviews.org/coupons.html">casper coupon code</a> casper coupon codes
 Yorum #1989  | 19 Ağustos 2017 20:46 | Alıntı     

KennethTeemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wh0cd713375 buy elocon online
 Yorum #1990  | 19 Ağustos 2017 23:53 | Alıntı     

CeccilTem

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Сейчас набирает большую популярность, вид заработка zarabotok--doma.ru в сети на бинарных опционах. Основная их цель, правильно сделать выбор, куда пойдет цена валюты. Много людей опираются на удачу, делают прогнозы неосмысленно, наугад, а вдруг повезет. Типа подбрасывание монетки, если выпадет решка, то прогноз вниз, если орел, то вверх. 70% новичков делают так, и, конечно, проигрывают свои честно нажитые деньги. И только 30% выигравших сделают так снова и проиграют ссылка на сайт http://zarabotok--doma.ru. Это повлечет за собой слив своего депозита. Поэтому, чтобы делать прогнозы на опционах, сперва нужно немножко уметь прогнозировать.

<a href=http://zarabotok--doma.ru/surfearner>зарабатывать в интернете без вложений прямо сейчас</a>
 Yorum #1991  | 20 Ağustos 2017 06:23 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
casper vs tempurpedic mattress casper mattress online casper mattress topper casper mattress opening
yelp casper mattress review review casper mattress casper california king mattress review where to buy casper mattress
casper bed coupon code casper beds promo code print casper coupon casper coupon code
free casper coupons codes casper bed promo code casper coupons online casper coupons
casper mattresses review best bed casper mattress <a href="http://caspermattressreviews.org/">casper mattress la</a> casper sleep mattresses
casper sleep sleep mattress review casper mattress topper <a href="http://topmattressreviews.org/casper-mattress-reviews-consumer-report
s/">casper mattress warranty</a> casper mattresss
free casper coupon code casper mattress coupon <a href="http://topmattressreviews.org/casper-mattress-promo-code/">pr
intable casper coupon</a> promo code caspers
casper beds promo code free casper coupon <a href="http://caspermattressreviews.org/coupons.html">casper beds promo code</a> print casper coupons

foam casper mattress casper mattress reviews 2017 casper mattress nyc casper mattress ad
casper sleep denver mattress casper wy reviews casper mattresses casper buy mattress
casper mattress coupon casper mattress coupon codes casper coupon codes casper dog bed coupon
casper sleep promo code casper coupon code casper promo code 75 casper coupon code
casper mattress where buy casper mattress reviews 2017 <a href="http://caspermattressreviews.org/">mattress casper reviews</a> mattress casper wyoming
casper mattress reviews 2017 casper mattress factory <a href="http://topmattressreviews.org/casper-mattress-reviews-consumer-report
s/">casper</a> matress casper
casper discount casper discount code <a href="http://topmattressreviews.org/casper-mattress-promo-code/">ca
sper promo code</a> caspers code
casper uk discount casper bed promo code <a href="http://caspermattressreviews.org/coupons.html">print casper coupon</a> casper promotion code
 Yorum #1992  | 20 Ağustos 2017 07:17 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1993  | 20 Ağustos 2017 23:01 | Alıntı     

GeorgeBaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
canada drug store cialis viagra alcohol

canadian-drugstore

<a href="http://canadianpharmacyonlinetousa.com/">cialis candian phamacy</a>
ed medications in canada

wwwcanadian pharmacy.org how much money is this neurocet pain med scam

drugs in canada without prescription

<a href="http://canadianpharmacyonlinetousa.com/">canandiandrugstore&l
t;/a>
canadian pharmacy non prescription levitra
 Yorum #1994  | Dün, 05:55 | Alıntı     

GeorgeBaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
canadadrugpharmacy.com online canadian pharmacy

pharmacy viagra

<a href="http://canadianpharmacyonlinetousa.com/">buying pain meds from canada</a>
calis
 Yorum #1995  | Dün, 10:14 | Alıntı     

CeccilTem

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Сейчас набирает большую популярность, вид заработка zarabotok--doma.ru в сети на бинарных опционах. Основная их цель, правильно сделать выбор, куда пойдет цена валюты. Много людей опираются на удачу, делают прогнозы неосмысленно, наугад, а вдруг повезет. Типа подбрасывание монетки, если выпадет решка, то прогноз вниз, если орел, то вверх. 70% новичков делают так, и, конечно, проигрывают свои честно нажитые деньги. И только 30% выигравших сделают так снова и проиграют ссылка на сайт http://zarabotok--doma.ru. Это повлечет за собой слив своего депозита. Поэтому, чтобы делать прогнозы на опционах, сперва нужно немножко уметь прогнозировать.

<a href=http://zarabotok--doma.ru/setevoy-marketing>как можно заработать на всем в интернете</a>
 Yorum #1996  | Dün, 16:10 | Alıntı     

WilliamBeN

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra canadian pharmacy
buy cialis from canada

canadian viagra online
<a href="http://viagracanadiantousa.com/">cheap cialis from canada</a>


discount viagra canada

buy cialis from canada
cialis online from canada

canadian cialis]
<a href="http://viagracanadiantousa.com/">cialis generic pharmacy</a>


cheap viagra canada

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: