Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Emre Uslu Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?  


26-12-2012, 21:51 Kategori: Siyaset  
Emre Uslu  Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?

Türkiye'nin 'Taraf' gazetesinde yazan, Türk devlet bekasının sıkı savunucusu ve yazılarından "gizli" Kürd düşmanı olduğu apaçık sırıtan Emre Uslu'nun son yazısında Kürd düşmanlığı sezilmese de Erdoğan’a Roboskî katliamından dolayı özür diletmek arzusunun altında Türk devletinin bekasını koruma ‘ülküsünün’ yattığı açık. Olsun. Bu yazısıyla ikinci kez KP'de yayınlanmayı hak etti.

İlk kez bir yıl bundan önce, 22 Aralık’ta ‘PKK’daki çatlak tasfiyeye dönüşüyor’ yazısını şöyle bir tanıtımla yayınlamıştık: “Emre Uslu bir yerlerden talimat alarak bir yerlere mesaj verdiği için dikkate alınması gereken figürdür. İbretlik bir yazı olduğu için yayınlıyoruz”.

‘Erdoğan neden özür dileyemez’ yazısında da bir yerlerden bir yerlere mesaj götürüyor gibi…Erdoğan neden özür dileyemez

Emre Uslu

Uludere faciasının birinci yıl dönümü. Olayın olduğu günün ertesinden itibaren devletin konuyu kapatmaya çalışacağı netleşmişti. Örneğin Şırnak’a gönderilen müfettişlere olayın üstünü kapatmaları yönünde telkinlerde bulunulmuş olabileceğini, müfettişlerin oraya soruşturma için değil araştırma için gönderildiğini, mülkiye müfettişlerinin bir idari soruşturma yapmayacaklarını daha önce yazmıştım. Yazdıklarım teker teker doğrulandı. Hatta hükümete yakın bazı yazarlar hükümet bugün çözecek yarın çözecek diye bizleri uyutmaya oyalamaya çalıştı ama bizim açımızdan durum netti. Hükümet Uludere faciasının üstünü kapatmak istiyordu.

Peki, hükümet Uludere faciasını neden kapatmak istesin? Neden özür dilemesin?

Bunu anlamak için Uludere faciasının gelişimi, bombalanma kararı ve sonrasını bilmek gerekiyor.

Sanırım artık şu konuda kafalar net: Uludere faciası bir planlı operasyondu. O kafilenin içinde Fehman Hüseyin’in de bulunduğu istihbaratı ile TSK dolduruşa getirildi. Bu “istihbarat” akışı o kadar yoğundu ki TSK oraya uçak kaldırıp bombalamaya kilitlendi. Uludere faciasının öncesinde en az yedi sekiz farklı raporla “Fehman Hüseyin bu bölgede” istihbaratı alındığı biliniyor. Uludere olayından sonra PKK’nın Kuzey Irak’ta MİT’e çalışan kişileri öldürdüğü de basına yansıdı.

Bu yönüyle Uludere faciası öncelikle bir istihbarat faciası. Başbakan’ın Uludere faciası nedeniyle özür dilemesi demek istihbarat teşkilatının ciddi bir soruşturma geçirmesi demek. Bunu da en fazla istemeyen Başbakan. MİT’e dokunulmazlık kanunu çıkararak soruşturmayı zaten önlemiş durumda. Yani aslında biz Başbakan özür dilesin derken Başbakan’ın en istemediği şeyi yapmasını istiyoruz. Dolayısıyla özür filan hayal.

Ayrıca operasyon kararı açısından bakıldığında da Erdoğan açısından büyük sorun var. Zira uluslararası anlaşmalar çerçevesinde Uludere operasyonu bir “sıcak takip” operasyonu değil “sınır ötesi operasyonu”dur. Bu noktada operasyon kararının kimin tarafından verileceği konusunda birtakım belirsizlikler var. Yetki devri yapılmış olsa bile Uludere’de “vur emri” hükümeti doğal olarak sorumlu kılıyor. Özellikle uluslararası mahkemelerde bu Erdoğan’ı zor durumda bırakacağından dolayı özür dilemesi oldukça güç.

Operasyon sonrası açısından bakıldığında Erdoğan’ın müthiş bir manipülasyon çemberinin içinde olduğu da görülüyor. Erdoğan daha önce “mayın haritaları o köylülerde ne arıyor” şeklinde tamamen anlamsız bir çıkış yapmıştı. Erdoğan’ın mayın haritası çıkışı ile maniple edildiğini daha önce yazmıştım. Erdoğan burada durmadı yeni bir çıkış daha yaptı. “Gelen köylülerin kaçakçı mı terörist mi olduğunu anlamak için uyarı atışı yapıldığını, gelenlerin uyarı atışına rağmen yürümeye devam etmesi nedeniyle terörist sanılarak bombalandığını” açıkladı.

Bu açıklama da eğer Erdoğan kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışmıyorsa felaket bir manipülasyon ile karşı karşıya demektir. Zira gelen gruba kaçakçı mı terörist mi diye top atışı ile uyarı yapılmaz. İkincisi, Uludere hava sahası saat 18:00 itibariyle uçuşlara kapatılıyor. Bu saat itibariyle o grup henüz yükünü yükleyip Türkiye sınırına doğru yönelmemiş. Onların Türkiye sınırına yönelmesi 19:16 civarında. Hükümet yetkililerinin “uyarı” atışı dediği atış ise 19:40 civarında yukarıdan gelen emirle yapılıyor. Yani Başbakan’ın dediği grup yapılan uyarı atışını dikkate almadığı için uçak kaldırılıp bombalatılmıyor. Eğer öyle olsaydı hava sahası o köylüler daha Türkiye sınırına yönelmeden kapatılmazdı. Operasyon kararı verenler gelenlerin “PKK” grubu olduğundan emin. Top atışlarını sadece grubun Irak tarafına mı yoksa Türkiye tarafına mı yöneleceğini belirlemek için atılıyor. Zaten bu sırada ABD’ye ait İHA’da bölgeye gelmiş, bu hareketi tesbit etmeye çalışıyor. Köylülerin Irak tarafına değil Türkiye tarafına yöneldiği anlaşılınca ABD İHA’sı bölgeden gönderiliyor ve bombalama için düğmeye basılıyor.

Bu durumda Uludere olayından sonra ya birileri Erdoğan’ı maniple diyor ya da Erdoğan gerçeği biliyor kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışıyor. Hangisi doğru olursa olsun bu bize tek doğruyu işaret ediyor: Erdoğan yeni soruşturmaları başlatacak bir özür dileyemez. Ancak taraflarla anlaşırsa, hiçbir hukuksal sonuç doğurmayacak surette bir özür dileyebilir.

Diğer gazeteciler susarken, Uludere olayını twitter üzerinden ilk duyuran tek Türk gazeteci olarak başından beri hükümetin özür dilemesi gerektiğini savunuyorum. Erdoğan’ın hâlen şansı var. Erdoğan’ın neden özür dileyemediğini anlatmak için sanırım bu yazı açıklayıcı olacaktır.

Not: Başbakan’ın ofisinde dinleme böcekleri bulunmuş. Medyaya yansıyan bilgilere bakılırsa bu böcekler geçen şubat ayında bulunmuş. Benim merakım şu: Acaba böcek aramasının kamera kaydı var mı? Kamera kaydı yoksa, pekâlâ o aramayı yapan kurum da olmayan böcekleri çıkarıp Erdoğan’ı maniple etmek isteyebilir. Dünya siyaset tarihi bunun yüzlerce örneğiyle dolu. Erdoğan umarım varsa o video kaydını incelemiştir. Yoksa bir başbakanı, odanda böcek bulduk deyip maniple etmek kadar kolay bir şey yoktur. Bunu dış istihbarat servisleri de yapar Başbakan’ı bir yöne kanalize etmek isteyen başka servisler de... Bu bağlamda sorulması gereken soru şu: Böceklerin çıktığı tarih ile Erdoğan’daki değişimin tarihi örtüşüyor mu? Erdoğan’da son bir yılda görülen tuhaf değişimin, giderek Ergenekoncu çizgiye doğru kayışının ofislerinde çıkan böceklerle ilişkisi olabilir mi? Varsa nasıl?


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 64312   |   Yorum: (2945)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1891  | 12 Haziran 2017 11:05 | Alıntı     

BennyNuB

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1892  | 17 Haziran 2017 12:17 | Alıntı     

AgustinWek

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
stearns and foster mattress reviews stearns and foster mattress reviews foster mattress reviews
stearns mattress reviews stearns foster mattress foster mattress reviews stearns
stearns and foster mattress reviews 2017 foster mattress reviews stearns stearns and foster mattress reviews 2017
ikea bed reviews ikea mattresses reviews ikea mattress review
ikea mattresses ikea latex mattress reviews ikea bed reviews
ikea mattress review ikea mattress review ikea reviews
aireloom mattress prices aireloom mattress reviews aireloom mattress
reviews aireloom mattresses aireloom mattress reviews comparisons reviews aireloom mattresses
aireloom reviews reviews aireloom mattress aireloom mattress reviews

stearns foster mattress <a href="http://topmattressreviews.org/stearns-and-foster-mattress-reviews/&qu
ot;>stearns and foster reviews</a> stearns and foster mattress reviews 2017
stearns and foster mattress review <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/stearns-and-foster-mattress-
reviews/">stearns mattress reviews</a> foster stearns mattress reviews
stearns and foster mattress reviews <a href="http://innovasaber.com/stearns-and-foster-mattress-reviews/">
stearns mattress reviews</a> foster mattress reviews
ikea reviews <a href="http://topmattressreviews.org/ikea-mattress-reviews/">ikea mattresses</a> ikea mattress reviews
ikea mattresses <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/ikea-mattress-reviews/"
>ikea mattress reviews</a> ikea mattresses
ikea mattress reviews 2017 <a href="http://innovasaber.com/ikea-mattress-reviews/">reviews ikea mattresses</a> ikea bed reviews
aireloom mattress reviews <a href="http://topmattressreviews.org/aireloom-mattress-reviews/">air
eloom mattress reviews consumer reports</a> aireloom mattress reviews
aireloom reviews <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/aireloom-mattress-reviews/&q
uot;>aireloom mattress prices</a> aireloom mattress
aireloom mattress reviews consumer reports <a href="http://innovasaber.com/aireloom-mattress-reviews/">aireloom mattress</a> aireloom mattress prices
 Yorum #1893  | 18 Haziran 2017 09:42 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1894  | 24 Haziran 2017 05:03 | Alıntı     

EugenemuB

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1895  | 2 Temmuz 2017 19:47 | Alıntı     

AgustinWek

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
beautyrest recharge world class reviews mattress review best simmons beautyrest recharge firm mattress reviews
parachute home review top rated bed mattress tempurpedic beds reviews
wolf mattresses reviews purple pillow review tempur pedic flex review
mattress one reviews home goods reviews foam bed mattress
sheets reviews goodwill mattress reviews tufts and needle review
buckwheat mattress review beautyrest world class reviews down alternative pillow reviews
beautyrest recharge mattress review loom review top of the line mattress reviews
cotton polyester blend sheets reviews cotton sateen sheets review foam mattresses reviews
bobs black label mattress review feather mattress topper reviews reviews of beds

pillow reviews for side sleepers <a href="http://tinyurl.com/y7aandww">casper mattress reviews</a> best foundation review
tempur pedic cloud luxe reviews <a href="http://tinyurl.com/yauwg4pa">wolf mattresses reviews</a> mattress review site
baby changing pad reviews <a href="http://tinyurl.com/y9xu3nuw">cotton percale sheets reviews</a> organic latex mattress reviews
eluxury mattress reviews <a href="http://tinyurl.com/yakmvnvm">best cheap mattress reviews</a> twin mattress review
amerisleep revere reviews <a href="https://is.gd/cNH0G6">side sleeper pillow review</a> brentwood home mattress reviews
king size mattress reviews <a href="http://tinyurl.com/y6u2udex">spring mattress reviews</a> best mattresses review
serta oakbridge reviews <a href="https://is.gd/UV4xOc">plush beds reviews</a> brentwood mattress review
beautyrest plush mattress reviews <a href="http://tinyurl.com/y8kkzbjv">hurdal bed frame review</a> saatva luxury firm mattress reviews
casper beds reviews <a href="http://tinyurl.com/y8m5rmkn">bed in a box mattress reviews</a> tuftandneedle reviews
 Yorum #1896  | 3 Temmuz 2017 19:53 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bamboo pillows review casper mattress reviews review best mattresses
purple bed review ghost beds reviews beautyrest black natasha reviews
simmons beautyrest world class reviews casper pillow reviews reviews of tempurpedic mattresses

top rated mattresses 2017 <a href="http://topmattressreviews.org/">memory foam gel mattress reviews</a> tempur pedic rhapsody breeze reviews
reviews on mattresses what is best mattress <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/">ghost bed reviews</a> best mattress reviews
tempurpedic cloud luxe review <a href="http://innovasaber.com/">tempurpedic mattresses reviews</a> bed cover reviews
 Yorum #1897  | 9 Temmuz 2017 20:34 | Alıntı     

Guestundug

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
guest test post
bbcode
<a href="http://googlee.te/">html</a>
http://googlee.te/ simple

guest test post
bbcode
<a href="http://googlee.te/">html</a>
http://googlee.te/ simple

guest test post
bbcode
<a href="http://googlee.te/">html</a>
http://googlee.te/ simple
 Yorum #1898  | 10 Temmuz 2017 07:26 | Alıntı     

KennethTeemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1899  | 10 Temmuz 2017 15:55 | Alıntı     

AgustinWek

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
best mattresses in 2017 best mattress to buy for 2017 best mattress to buy 2017
best mattresses in 2017 best crib mattress 2017 best rated mattress for 2017
top mattresses 2017 best mattress to buy for 2017 best crib mattress 2017
best rated mattresses 2017 <a href="http://valdesystems.com">the best mattresses 2017</a> best rated hybrid mattresses 2017
top 5 mattresses 2017 <a href="http://valdesystems.com">top mattress 2017</a> top ten mattresses 2017
top rated mattresses for 2017 <a href="http://valdesystems.com">best mattresses for 2017</a> the best mattress 2017
 Yorum #1900  | 11 Temmuz 2017 16:55 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1901  | 19 Temmuz 2017 03:10 | Alıntı     

AgustinWek

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
top rated mattresses for 2017 top mattress 2017 top rated mattresses 2017
consumer reports best mattresses 2017 top 10 mattresses 2017 best mattresses 2017 for couples
top 10 mattresses 2017 best mattress 2017 for side sleeper best rated mattresses 2017
top rated mattresses 2017 top 5 mattresses 2017 best mattress to buy in 2017
the best mattress of 2017 the best rated mattress 2017 best mattress to buy for 2017
casper beds promo code promo code casper promo code caspers
leesa mattress coupon codes leesa coupon codes leesa promotion code
amerisleep discount code amerisleep mattress promo code amerisleep bed coupon code
helix promo helix code helix coupon code sheets
winkbeds mattress promo code winkbeds bed promo code winkbeds coupon code sheets

consumer reports best mattress 2017 <a href="http://valdesystems.com/">the best mattresses 2017</a> best mattress of 2017 for side sleeper
mattresses 2017 <a href="http://topmattressreviews.org/best-mattress-to-buy-in-2017/">
best mattresses for 2017</a> best mattress in 2017
best time to buy mattress 2017 <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/best-mattress-to-buy-in-2017
/">top 10 mattresses 2017</a> best mattress to buy in 2017
best mattress to buy for 2017 <a href="http://innovasaber.com/best-mattress-to-buy-in-2017/">best budget memory foam mattress 2017</a> best mattress in 2017
casper mattress discount code <a href="http://valdesystems.com/casper-mattress/">caspers promo code</a> casper mattress discount code
leesa discounts <a href="http://valdesystems.com/leesa-mattress/">leesa codes</a> leesa discount
amerisleep mattress coupon <a href="http://valdesystems.com/amerisleep-mattress/">printable amerisleep coupon</a> amerisleep referral codes
helix sleep promo code <a href="http://valdesystems.com/helix-mattress/">helix coupon codes</a> helix mattress coupon
print winkbeds coupons <a href="http://valdesystems.com/winkbeds-mattress/">winkbeds uk discount</a> winkbeds coupon code
 Yorum #1902  | 19 Temmuz 2017 05:29 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1903  | 19 Temmuz 2017 13:24 | Alıntı     

AgustinWek

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
best rated hybrid mattresses 2017 best mattress to buy for 2017 the best mattresses 2017
best mattresses 2017 for couples best mattresses 2017 for couples best mattress to buy in 2017
top 5 hybrid mattress 2017 best crib mattress 2017 top 5 mattresses 2017
best rated mattress for 2017 best budget memory foam mattress 2017 top mattresses 2017
rate mattresses 2017 top rated mattresses for 2017 best rated mattresses 2017
printable casper coupon coupon for casper mattress coupon for casper mattress
code leesa leesa promo codes leesa mattress promo code
amerisleep discount code amerisleep coupons amerisleep promo code
helix discount helix mattress coupon helix find code
winkbeds bed promo code free winkbeds coupon winkbeds com coupon code

mattress ratings 2017 <a href="http://valdesystems.com/">top rated mattresses for 2017</a> best rated mattress for 2017
top rated mattresses 2017 <a href="http://topmattressreviews.org/best-mattress-to-buy-in-2017/">
top mattresses 2017</a> best mattress for 2017
best mattresses in 2017 <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/best-mattress-to-buy-in-2017
/">the best mattress 2017</a> best rated mattress 2017
what is the best mattress 2017 <a href="http://innovasaber.com/best-mattress-to-buy-in-2017/">top rated mattresses 2017</a> top rated mattress for 2017
casper mattress promo code <a href="http://valdesystems.com/casper-mattress/">casper promo codes</a> casper discount coupon
leesa discount <a href="http://valdesystems.com/leesa-mattress/">leesa discounts</a> leesa sleep promo code
amerisleep beds promo code <a href="http://valdesystems.com/amerisleep-mattress/">amerisleep discounts</a> amerisleep promotion code
helix bed coupon code <a href="http://valdesystems.com/helix-mattress/">helix promotion code</a> helix dog bed coupon
winkbeds coupon code <a href="http://valdesystems.com/winkbeds-mattress/">winkbeds uk discount</a> winkbeds code
 Yorum #1904  | 20 Temmuz 2017 11:18 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1905  | 21 Temmuz 2017 12:04 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hearing aids prices comparison costco hearing aids prices and reviews best hearing aids reviews 2017
manual for siemens touching hearing aid best hearing aid batteries 312 reviews best hearing aids reviews 2017
hearing aid prices liberty hearing aids reviews 2016 consumer reports on hearing aids 2016
hearing aids reviews and prices hearing aid batteries 312 best price hearing aids for sale on ebay

hearing aid batteries size 12 <a href="https://wowhearingaids.com/">hearing aid battery reviews</a> reviews on kirkland hearing aids at costco
hearing aid batteries 312 <a href="https://wowhearingaids.com/best-hearing-aids.html">d312 rechargeable hearing aid batteries</a> hearing aids prices in canada
hearing aid batteries size 675 <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-prices.html">oticon hearing aids manual</a> starkey hearing aid batteries size 675
ebay used hearing aids for sale <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-reviews.html">costco hearing aids review 2016</a> hearing aid batteries 13a

hearing aids reviews 2016 consumer reports oticon hearing aids reviews and pricing hearing aid resources for seniors
starkey hearing aid batteries size 675 oticon hearing aid prices comparison chart consumer reports on hearing aids 2016
siemens hearing aids reviews and complaints hearing aid battery tester reviews hearing aid batteries 312 best price
reviews on kirkland hearing aids at costco hearing aid batteries size 13 prices of hearing aids at costco

hearing aid kits <a href="https://wowhearingaids.com/">used hearing aids for sale by owner</a> review of costco hearing aids
prices of hearing aids at costco <a href="https://wowhearingaids.com/best-hearing-aids.html">hearing aid prices in canada</a> reviews on costco hearing aids
siemens hearing aids reviews 2016 <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-prices.html">siemens hearing aids reviews 2016</a> hearing aid batteries 13 amazon
hearing aid batteries 13 <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-reviews.html">hearing
aid batteries 13a</a> duracell hearing aid batteries reviews
 Yorum #1906  | 21 Temmuz 2017 18:23 | Alıntı     

AgustinWek

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
top ten mattresses 2017 top rated mattresses for 2017 the best mattresses 2017
best memory foam mattresses 2017 top rated mattresses 2017 the best mattress 2017
best time to buy mattress 2017 the best mattress 2017 top 10 mattresses 2017
best mattresses to buy online 2017 best mattresses in 2017 the best mattress 2017
best mattresses in 2017 top rated mattresses for 2017 top rated mattresses 2017
caspers discounts caspers codes casper bed coupon code
leesa bed coupon leesa promo code 75 leesa beds promo code
amerisleep discounts amerisleep bed promo code coupons amerisleep
helix code helix mattress discount code helix coupons
winkbeds discount code winkbeds bed coupon code winkbeds mattress coupon code

best memory foam mattresses for 2017 <a href="http://valdesystems.com/">best mattress for 2017</a> consumer reports best mattresses 2017
consumer reports best mattresses 2017 <a href="http://topmattressreviews.org/best-mattress-to-buy-in-2017/">
the best mattresses 2017</a> the best rated mattress 2017
best rated mattresses 2017 <a href="http://bestmattressreviewsandratings.com/best-mattress-to-buy-in-2017
/">best mattress 2017 for side sleeper</a> best mattresses 2017
top mattress 2017 <a href="http://innovasaber.com/best-mattress-to-buy-in-2017/">best rated mattresses 2017</a> best mattress to buy in 2017
casper discount codes <a href="http://valdesystems.com/casper-mattress/">casper mattress discount</a> casper promo codes
leesa discount codes <a href="http://valdesystems.com/leesa-mattress/">leesa mattress coupon</a> coupon for leesa mattress
amerisleep find code <a href="http://valdesystems.com/amerisleep-mattress/">amerisleep mattress promo code</a> amerisleep discount codes
coupons helix <a href="http://valdesystems.com/helix-mattress/">helix mattress discount</a> helix coupons
winkbeds mattress discount code <a href="http://valdesystems.com/winkbeds-mattress/">winkbeds coupons online</a> winkbeds discount codes
 Yorum #1907  | 21 Temmuz 2017 23:23 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
phonak hearing aid prices at costco hearing aid batteries 312a vs 312 oticon hearing aid manual
best price on 312 hearing aid batteries hearing aids for sale online hearing aid reviews 2016
kirkland hearing aid batteries 312 review hearing aid prices affordable hearing aids reviews 2017
hearing aids prices comparison side by side hearing aid battery 312 rechargeable walmart hearing aid batteries 312

hearing aid batteries size <a href="https://wowhearingaids.com/">resound hearing aid reviews 2017</a> costco hearing aids prices and reviews
walmart hearing aid batteries size 312 <a href="https://wowhearingaids.com/best-hearing-aids.html">hearing aid batteries 13 vs 312</a> hearing aid battery size 10
hearing aid reviews 2016 <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-prices.html">hearing aid batteries 13 vs 312</a> phonak hearing aids prices costco
hearing aid at walmart <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-reviews.html">hearing
aids walmart store</a> hearing aid research studies
 Yorum #1908  | 22 Temmuz 2017 10:51 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1909  | 22 Temmuz 2017 23:20 | Alıntı     

Jamestop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
free cialis coupon <a href="http://pharmacyus24h.com/">prescription free cialis</a> cialis without prescription cialis sale
 Yorum #1910  | 23 Temmuz 2017 17:16 | Alıntı     

Jamestop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis costs <a href="http://pharmacyus24h.com/">tadalafil 20 mg</a> when will cialis go generic in us cialis france

eli-20 <a href="http://pharmacyus24h.com/">viamedic.com</a> buy levitra without prescription buy cialis online without prescription
 Yorum #1911  | 24 Temmuz 2017 23:23 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1912  | 25 Temmuz 2017 13:00 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hearing aids reviews 2016 consumer reports hearing aid batteries size 675 best price on 312 hearing aid batteries
best hearing aid hearing aid batteries 13a siemens hearing aid manuals pure
hearing aids for sale by owner hearing aid resources for seniors siemens hearing aids manual
hearing aids consumer reports ratings d312 rechargeable hearing aid batteries hearing aid battery size chart

resound hearing aid reviews 2016 <a href="https://wowhearingaids.com/">resound hearing aids 2017 reviews</a> hearing aid battery size 13
hearing aids prices at costco <a href="https://wowhearingaids.com/best-hearing-aids.html">hearing aids as seen on tv at walmart</a> liberty hearing aids reviews consumer reports
best price on 312 hearing aid batteries <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-prices.html">hearing aid batteries size 312 free shipping</a> hearing aid prices walmart
walmart hearing aid batteries <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-reviews.html">312 hearing aid batteries review</a> phonak hearing aid prices comparison chart
 Yorum #1913  | 25 Temmuz 2017 13:54 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1914  | 25 Temmuz 2017 14:07 | Alıntı     

ChangSox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/">canadian pharmacy</a>

generic pharmacy india

online canadian drug stores

canadian meds online

<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/cheap-cialis-in-canada/">
approved canadian pharmacies online</a>

cheap viagra online canada pharmacy

walmart medication list

best canadian drugstore

<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/www-northwestpharmacy-com/"&
gt;canada pharmacy online viagra</a>

www.canadian pharmacy

canadian pharmacy generic viagra
 Yorum #1915  | 25 Temmuz 2017 15:45 | Alıntı     

SonjaSteed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
resound hearing aid reviews 2016 rayovac hearing aid batteries review reviews of costco hearing aids
liberty hearing aids reviews 2016 hearing aids as seen on tv at walmart hearing aids reviews 2016 consumer reports
rechargeable hearing aid batteries walmart hearing aid batteries size 13 zinc air best hearing aids consumer reports 2016
hearing aid battery 312 rechargeable hearing aids for sale at amazon hearing aids research

hearing aid batteries size 12 <a href="https://wowhearingaids.com/">hearing aid at walmart</a> liberty hearing aids reviews consumer reports
hearing aids for sale <a href="https://wowhearingaids.com/best-hearing-aids.html">hearing aid batteries reviews</a> siemens hearing aids manual
tv hearing aids at walmart <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-prices.html">hearing aid statistics</a> costco hearing aid batteries reviews
hearing aids statistics <a href="https://wowhearingaids.com/hearing-aids-reviews.html">hearing
aids walmart</a> kirkland hearing aid batteries 312 review
 Yorum #1916  | 25 Temmuz 2017 17:10 | Alıntı     

ChangSox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/">canadianpharmacytopstor
e.com</a>

how does cialis work

canadianpharmacymeds.com

canadian meds without prescriptions

<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/canada-prescriptions/">on
line drug</a>

canada drug superstore

purchase cialis in canada

canadian pharmacy generic cialis

<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/viagra-canada-with-prescription/&
quot;>brand cialis us pharmacy</a>

ordering viagra online without prescription

overseas pharmacy
 Yorum #1917  | 25 Temmuz 2017 19:20 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #1918  | 25 Temmuz 2017 23:12 | Alıntı     

davidersNot

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
car loan calculator <a href="http://autoinsurances247.com/">farmers auto insurance</a> hartford auto travelers insurance company
state farm car insurance
 Yorum #1919  | 26 Temmuz 2017 01:52 | Alıntı     

davidersNot

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
insurance coverage <a href="http://autoinsurances247.com/">access insurance company</a> new auto insurance quote business insurance
aarp membership
 Yorum #1920  | 26 Temmuz 2017 03:15 | Alıntı     

ChangSox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/">describes it</a>

www.cialis.com

Canadian Pharmacy Shipping Usa Cialis, Viagra Whithout Prescription - CanadianPharmacyTopStore.Com

canadian pharcharmy online viagra

<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/medications-from-canada/">
;canada meds</a>

discount meds

canadian-drugstore.com

buy drugs in canada

<a href="http://canadianpharmacytopstore.com/buy-viagra-online-canada-pharmacy
/">generic canadian cialis</a>

cost of cialis at walgreens

canadian pharmacy cialis

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: