Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Emre Uslu Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?  


26-12-2012, 21:51 Kategori: Siyaset  
Emre Uslu  Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?

Türkiye'nin 'Taraf' gazetesinde yazan, Türk devlet bekasının sıkı savunucusu ve yazılarından "gizli" Kürd düşmanı olduğu apaçık sırıtan Emre Uslu'nun son yazısında Kürd düşmanlığı sezilmese de Erdoğan’a Roboskî katliamından dolayı özür diletmek arzusunun altında Türk devletinin bekasını koruma ‘ülküsünün’ yattığı açık. Olsun. Bu yazısıyla ikinci kez KP'de yayınlanmayı hak etti.

İlk kez bir yıl bundan önce, 22 Aralık’ta ‘PKK’daki çatlak tasfiyeye dönüşüyor’ yazısını şöyle bir tanıtımla yayınlamıştık: “Emre Uslu bir yerlerden talimat alarak bir yerlere mesaj verdiği için dikkate alınması gereken figürdür. İbretlik bir yazı olduğu için yayınlıyoruz”.

‘Erdoğan neden özür dileyemez’ yazısında da bir yerlerden bir yerlere mesaj götürüyor gibi…Erdoğan neden özür dileyemez

Emre Uslu

Uludere faciasının birinci yıl dönümü. Olayın olduğu günün ertesinden itibaren devletin konuyu kapatmaya çalışacağı netleşmişti. Örneğin Şırnak’a gönderilen müfettişlere olayın üstünü kapatmaları yönünde telkinlerde bulunulmuş olabileceğini, müfettişlerin oraya soruşturma için değil araştırma için gönderildiğini, mülkiye müfettişlerinin bir idari soruşturma yapmayacaklarını daha önce yazmıştım. Yazdıklarım teker teker doğrulandı. Hatta hükümete yakın bazı yazarlar hükümet bugün çözecek yarın çözecek diye bizleri uyutmaya oyalamaya çalıştı ama bizim açımızdan durum netti. Hükümet Uludere faciasının üstünü kapatmak istiyordu.

Peki, hükümet Uludere faciasını neden kapatmak istesin? Neden özür dilemesin?

Bunu anlamak için Uludere faciasının gelişimi, bombalanma kararı ve sonrasını bilmek gerekiyor.

Sanırım artık şu konuda kafalar net: Uludere faciası bir planlı operasyondu. O kafilenin içinde Fehman Hüseyin’in de bulunduğu istihbaratı ile TSK dolduruşa getirildi. Bu “istihbarat” akışı o kadar yoğundu ki TSK oraya uçak kaldırıp bombalamaya kilitlendi. Uludere faciasının öncesinde en az yedi sekiz farklı raporla “Fehman Hüseyin bu bölgede” istihbaratı alındığı biliniyor. Uludere olayından sonra PKK’nın Kuzey Irak’ta MİT’e çalışan kişileri öldürdüğü de basına yansıdı.

Bu yönüyle Uludere faciası öncelikle bir istihbarat faciası. Başbakan’ın Uludere faciası nedeniyle özür dilemesi demek istihbarat teşkilatının ciddi bir soruşturma geçirmesi demek. Bunu da en fazla istemeyen Başbakan. MİT’e dokunulmazlık kanunu çıkararak soruşturmayı zaten önlemiş durumda. Yani aslında biz Başbakan özür dilesin derken Başbakan’ın en istemediği şeyi yapmasını istiyoruz. Dolayısıyla özür filan hayal.

Ayrıca operasyon kararı açısından bakıldığında da Erdoğan açısından büyük sorun var. Zira uluslararası anlaşmalar çerçevesinde Uludere operasyonu bir “sıcak takip” operasyonu değil “sınır ötesi operasyonu”dur. Bu noktada operasyon kararının kimin tarafından verileceği konusunda birtakım belirsizlikler var. Yetki devri yapılmış olsa bile Uludere’de “vur emri” hükümeti doğal olarak sorumlu kılıyor. Özellikle uluslararası mahkemelerde bu Erdoğan’ı zor durumda bırakacağından dolayı özür dilemesi oldukça güç.

Operasyon sonrası açısından bakıldığında Erdoğan’ın müthiş bir manipülasyon çemberinin içinde olduğu da görülüyor. Erdoğan daha önce “mayın haritaları o köylülerde ne arıyor” şeklinde tamamen anlamsız bir çıkış yapmıştı. Erdoğan’ın mayın haritası çıkışı ile maniple edildiğini daha önce yazmıştım. Erdoğan burada durmadı yeni bir çıkış daha yaptı. “Gelen köylülerin kaçakçı mı terörist mi olduğunu anlamak için uyarı atışı yapıldığını, gelenlerin uyarı atışına rağmen yürümeye devam etmesi nedeniyle terörist sanılarak bombalandığını” açıkladı.

Bu açıklama da eğer Erdoğan kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışmıyorsa felaket bir manipülasyon ile karşı karşıya demektir. Zira gelen gruba kaçakçı mı terörist mi diye top atışı ile uyarı yapılmaz. İkincisi, Uludere hava sahası saat 18:00 itibariyle uçuşlara kapatılıyor. Bu saat itibariyle o grup henüz yükünü yükleyip Türkiye sınırına doğru yönelmemiş. Onların Türkiye sınırına yönelmesi 19:16 civarında. Hükümet yetkililerinin “uyarı” atışı dediği atış ise 19:40 civarında yukarıdan gelen emirle yapılıyor. Yani Başbakan’ın dediği grup yapılan uyarı atışını dikkate almadığı için uçak kaldırılıp bombalatılmıyor. Eğer öyle olsaydı hava sahası o köylüler daha Türkiye sınırına yönelmeden kapatılmazdı. Operasyon kararı verenler gelenlerin “PKK” grubu olduğundan emin. Top atışlarını sadece grubun Irak tarafına mı yoksa Türkiye tarafına mı yöneleceğini belirlemek için atılıyor. Zaten bu sırada ABD’ye ait İHA’da bölgeye gelmiş, bu hareketi tesbit etmeye çalışıyor. Köylülerin Irak tarafına değil Türkiye tarafına yöneldiği anlaşılınca ABD İHA’sı bölgeden gönderiliyor ve bombalama için düğmeye basılıyor.

Bu durumda Uludere olayından sonra ya birileri Erdoğan’ı maniple diyor ya da Erdoğan gerçeği biliyor kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışıyor. Hangisi doğru olursa olsun bu bize tek doğruyu işaret ediyor: Erdoğan yeni soruşturmaları başlatacak bir özür dileyemez. Ancak taraflarla anlaşırsa, hiçbir hukuksal sonuç doğurmayacak surette bir özür dileyebilir.

Diğer gazeteciler susarken, Uludere olayını twitter üzerinden ilk duyuran tek Türk gazeteci olarak başından beri hükümetin özür dilemesi gerektiğini savunuyorum. Erdoğan’ın hâlen şansı var. Erdoğan’ın neden özür dileyemediğini anlatmak için sanırım bu yazı açıklayıcı olacaktır.

Not: Başbakan’ın ofisinde dinleme böcekleri bulunmuş. Medyaya yansıyan bilgilere bakılırsa bu böcekler geçen şubat ayında bulunmuş. Benim merakım şu: Acaba böcek aramasının kamera kaydı var mı? Kamera kaydı yoksa, pekâlâ o aramayı yapan kurum da olmayan böcekleri çıkarıp Erdoğan’ı maniple etmek isteyebilir. Dünya siyaset tarihi bunun yüzlerce örneğiyle dolu. Erdoğan umarım varsa o video kaydını incelemiştir. Yoksa bir başbakanı, odanda böcek bulduk deyip maniple etmek kadar kolay bir şey yoktur. Bunu dış istihbarat servisleri de yapar Başbakan’ı bir yöne kanalize etmek isteyen başka servisler de... Bu bağlamda sorulması gereken soru şu: Böceklerin çıktığı tarih ile Erdoğan’daki değişimin tarihi örtüşüyor mu? Erdoğan’da son bir yılda görülen tuhaf değişimin, giderek Ergenekoncu çizgiye doğru kayışının ofislerinde çıkan böceklerle ilişkisi olabilir mi? Varsa nasıl?


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 61862   |   Yorum: (2393)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #91  | 22 Nisan 2014 00:58 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Eulexin or Order Safely Flutamide in Greece Purchase Ciloxan or Can i Buy Ciprofloxacin from Canada Order Oxytrol and Buy Lowest Price Oxybutynin in Spain Order Zovirax ; Where can i Order Acyclovir in Denmark Cheap Lanoxin or Buy Discount Price Digoxin from United Kingdom Buy Voltaren and Buy Discount Diclofenac Sodium in Hungary Purchase Singulair ; Order online Montelukast from Norway Order Kamagra® or Is Ordering Sildenafil Citrate from Germany Cheap Elavil . How To Buying Amitriptyline from Argentina Purchase Ceclor Cd ; Purchase online Cefaclor from Spain

Cheap Precose or Where can i Purchase Acarbose in Argentina Order Loxitane . Buy Discount Price Loxapine from New Zealand Cheap Premarin and Can you Order Conjugated Estrogens in Canada Buy Zestoretic ; Order Safely Lisinopril-hctz from Australia Buy Cyklokapron and Cheapest Order Tranexamic Acid from Canada Cheap Cytotec - Order Low Price Misoprostol from Canada Cheap Claritin ; Order Lowest Cost Loratadine from Canada Cheap Vantin and Where can i Order Cefpodoxime in Australia Buying Stromectol ; Buy Ivermectin in Italy Buy Cycrin . Order on Sale Medroxyprogesterone from Deutschland

Buying Thorazine - Buying Low Cost Chlorpromazine from France Cheap Isordil Sublingual , How To Buying Isosorbide Dinitrate in Japan Buying Motrin - Buy Lowest Cost Ibuprofen from Italy Order Tadalis® Sx ; Order Low Price Tadalafil in New Zealand Buying Micardis Hct - Order on Sale Telmisartan Hydrochlorothiazide from United Kingdom Cheap Atrovent , Order Lowest Price Ipratropium Bromide in Portugal Cheap Alesse ; Is Purchasing Levonorgestrel Bp Ethinylestradiol Bp in Hungary Cheap Colofac - Where To Buy Mebeverine in Canada Purchase Cartia Xt ; Buy Cheap Cost Diltiazem Hcl from European union Buy Cialis Daily . Online Tadalafil in Argentina
 Yorum #92  | 23 Nisan 2014 01:00 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #93  | 23 Nisan 2014 12:14 | Alıntı     

Marlintub

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 33756, Kayıtlı: 19.04.2014
   ICQ: 375657811,
 Yorum #94  | 23 Nisan 2014 12:24 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #97  | 24 Nisan 2014 10:30 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #99  | 24 Nisan 2014 12:06 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #101  | 24 Nisan 2014 13:29 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #103  | 24 Nisan 2014 14:34 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #105  | 24 Nisan 2014 16:00 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Zovirax , Cheapest Order Acyclovir from USA Order Hytrin or Order Cheap Terazosin from Japan Order Aciphex and Buy cheap Rabeprazole Sodium in Italy Buy Glucotrol ; Can i Order Glipizide in New Zealand Order Lamictal , Buy on Sale Lamotrigine from Sweden +get+http:/secondchance.xobor.de/new.php?thread=43&forum=5&reply=1&replyid=43+[0
,34732,1383]+->+[n]+post+http:/secondchance.xobor.de/new.php?thread=43&forum=
5&reply=1&replyid=43+[0,0,82770]
]Purchase Buspar and Cheapest Order Buspirone in Turkey[/url] Cheap Effexor Xr or Can you Order Venlafaxine in Poland Buying Lamprene and Order Safely Clofazimine in Sweden Buy Arimidex or Buy online Anastrozole from Sweden Purchase Azelex ; Can i Order Azelaic Acid from Sweden

Order Anafranil Sr , Purchase Clomipramine in Italy Cheap Cialis Sublingual or How To Buying Tadalafil in France Purchase Effexor ; Can you Buy Venlafaxine in Greece Buy Lopressor , Can you Purchase Metoprolol from United Kingdom Purchase Cyklokapron . Buying Tranexamic Acid in Norway Order Kamagra® or Buying Sildenafil Citrate in Italy Cheap Vantin ; Buy Cheapest Cefpodoxime from European union Buy Actigall . Cheapest Ursodiol (ursodeoxycholic) from Portugal Order Pepcid ; Order Cheap Price Famotidine from Argentina Purchase Trandate , Order Cheap Cost Labetalol from Argentina

Buying Micronase and Where can i Order Glyburide(glibenclamide) in Suomi Buy Kamagra Effervescent or Buy Wholesale Sildenafil Citrate in Japan Cheap Cleocin . Order Safely Clindamycin from Norway Purchase Timoptic or Is Buying Timolol in Turkey Purchase Lozol or How To Buy Indapamide from The Nederlands Buying Lamisil Cream , Purchase online Terbinafine in Spain Buy Avodart . Buy Discount Cost Dutasteride from Suomi Order Inderal or Can you Purchase Propranolol from Czech Republic Buying Exelon . Cheapest Order Rivastigimine in Japan Purchase Pletal and Buy on Sale Cilostazol from Germany
 Yorum #107  | 24 Nisan 2014 17:05 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #111  | 24 Nisan 2014 19:15 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #113  | 24 Nisan 2014 20:29 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #115  | 24 Nisan 2014 21:57 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #117  | 24 Nisan 2014 23:10 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Ceclor Cd - Is Ordering Cefaclor from Deutschland Buying Actigall ; Buy on Sale Ursodiol (ursodeoxycholic) from Sweden Purchase Aralen or Buy Cheap Cost Chloroquine Phosphate from New Zealand Cheap Trileptal or Buy online Oxcarbazepine in USA Buying Sustiva , Order Low Cost Efavirenz from USA Buy Plavix and Buy Wholesale Clopidogrel in Sweden Purchase Benicar Hct - Buy Discount Cost Olmesartan Hydrochlorothiazide from Czech Republic Order Flomax - Purchase Cheap Tamsulosin from Australia Buying Viagra . Where can i Buy Sildenafil Citrate in Norway Buying Aldara or Buy Imiquimod in Sweden

Purchase Lamisil Cream and Order Wholesale Terbinafine from Turkey Buying Effexor . Cheapest Venlafaxine from Turkey Buy Persantine ; Order on Sale Dipyridamole from Canada Buy Mestinon ; Buy Cheap Price Pyridostigmine Bromide from Australia Buy Ocuflox . Can y Order Lopressor , Where To Buy Metoprolol in Greece Order Aggrenox . Buy Wholesale Asiprin-Dipyridamole from Norway Order Norvir and Buy Ritonavir from France Purchase Atrovent and Order Lowest Price Ipratropium Bromide from USA Buying Duricef . Order on Sale Cefadroxil from European union

Order Cytotec ; Whe Cheap Periactin ; Buy Cheap Price Cyproheptadine in Japan Cheap Lithobid or Purchase online Lithium from United States Order Micardis - Bu Purchase Estrace , Buy Flomax and Orde Cheap Coumadin and Order online Warfarin from Argentina Buy Ocuflox , Buy Wholesale Ofloxacin in Suomi Order Coreg - Purchasing Carvedilol from Italy Order Zetia , Can i Order Ezetimibe from USA
 Yorum #119  | 25 Nisan 2014 00:46 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buy Rebetol , How To Order Ribavirin from New Zealand Purchase Diprolene , Order Betamethasone from Australia Buying Azelex or How To Order Azelaic Acid from European union Order Vermox - Can you Order Mebendazole from The Nederlands Order Artane ; Buy Trihexyphenidyl in Greece Buy Zyvox or Is Buy Linezolid in England Purchase Inderal - Buy Discount Cost Propranolol from Italy Buy Pilagan , Buy Cheap Cost Pilocarpine in Italy Buy Vibramycin - Order Cheap Doxycycline from France Buying Amoxil ; Ordering Amoxicillin in Spain

Buying Arava and Order at Discount Leflunomide in England Purchase Volmax Cr ; How To Buying Albuterol (salbutamol) in Turkey Buy Pyridium , Buy Lowest Cost Phenazopyridine from Germany Order Motrin and Where can i Buy Ibuprofen from Denmark Purchase Avapro or Cheapest Order Irbesartan from Portugal Order Imodium or Is Buying Loperamide in Poland Purchase Premarin and Buy cheap Conjugated Estrogens in Suomi Buy Cialis or Buy Discount Price Tadalafil from Argentina Buy Aciphex , Order Low Price Rabeprazole Sodium from Suomi Purchase Ceclor - How To Buy Cefaclor from Turkey

Cheap Eldepryl - Order Wholesale Selegiline from Suomi Purchase Aldara ; Order Cheap Price Imiquimod in Turkey Order Frumil . Where To Buy Amiloride And Furosemide in Sweden Cheap Loxitane - Where To Buy Loxapine in Italy Buying Atarax ; Buy at Discount Hydroxyzine in Poland Buy Rocaltrol - Order Cheap Cost Calcitriol in Denmark Buying Pletal , Order Safely Cilostazol in Poland Cheap Elavil - Buy Discount Cost Amitriptyline in Spain Buy Lozol Sr . Purc Buy Adalat Cc ; Buy Cheap Price Nifedipine from Poland

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: