Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Emre Uslu Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?  


26-12-2012, 21:51 Kategori: Siyaset  
Emre Uslu  Erdoğan'a neden özür diletmek istiyor?

Türkiye'nin 'Taraf' gazetesinde yazan, Türk devlet bekasının sıkı savunucusu ve yazılarından "gizli" Kürd düşmanı olduğu apaçık sırıtan Emre Uslu'nun son yazısında Kürd düşmanlığı sezilmese de Erdoğan’a Roboskî katliamından dolayı özür diletmek arzusunun altında Türk devletinin bekasını koruma ‘ülküsünün’ yattığı açık. Olsun. Bu yazısıyla ikinci kez KP'de yayınlanmayı hak etti.

İlk kez bir yıl bundan önce, 22 Aralık’ta ‘PKK’daki çatlak tasfiyeye dönüşüyor’ yazısını şöyle bir tanıtımla yayınlamıştık: “Emre Uslu bir yerlerden talimat alarak bir yerlere mesaj verdiği için dikkate alınması gereken figürdür. İbretlik bir yazı olduğu için yayınlıyoruz”.

‘Erdoğan neden özür dileyemez’ yazısında da bir yerlerden bir yerlere mesaj götürüyor gibi…Erdoğan neden özür dileyemez

Emre Uslu

Uludere faciasının birinci yıl dönümü. Olayın olduğu günün ertesinden itibaren devletin konuyu kapatmaya çalışacağı netleşmişti. Örneğin Şırnak’a gönderilen müfettişlere olayın üstünü kapatmaları yönünde telkinlerde bulunulmuş olabileceğini, müfettişlerin oraya soruşturma için değil araştırma için gönderildiğini, mülkiye müfettişlerinin bir idari soruşturma yapmayacaklarını daha önce yazmıştım. Yazdıklarım teker teker doğrulandı. Hatta hükümete yakın bazı yazarlar hükümet bugün çözecek yarın çözecek diye bizleri uyutmaya oyalamaya çalıştı ama bizim açımızdan durum netti. Hükümet Uludere faciasının üstünü kapatmak istiyordu.

Peki, hükümet Uludere faciasını neden kapatmak istesin? Neden özür dilemesin?

Bunu anlamak için Uludere faciasının gelişimi, bombalanma kararı ve sonrasını bilmek gerekiyor.

Sanırım artık şu konuda kafalar net: Uludere faciası bir planlı operasyondu. O kafilenin içinde Fehman Hüseyin’in de bulunduğu istihbaratı ile TSK dolduruşa getirildi. Bu “istihbarat” akışı o kadar yoğundu ki TSK oraya uçak kaldırıp bombalamaya kilitlendi. Uludere faciasının öncesinde en az yedi sekiz farklı raporla “Fehman Hüseyin bu bölgede” istihbaratı alındığı biliniyor. Uludere olayından sonra PKK’nın Kuzey Irak’ta MİT’e çalışan kişileri öldürdüğü de basına yansıdı.

Bu yönüyle Uludere faciası öncelikle bir istihbarat faciası. Başbakan’ın Uludere faciası nedeniyle özür dilemesi demek istihbarat teşkilatının ciddi bir soruşturma geçirmesi demek. Bunu da en fazla istemeyen Başbakan. MİT’e dokunulmazlık kanunu çıkararak soruşturmayı zaten önlemiş durumda. Yani aslında biz Başbakan özür dilesin derken Başbakan’ın en istemediği şeyi yapmasını istiyoruz. Dolayısıyla özür filan hayal.

Ayrıca operasyon kararı açısından bakıldığında da Erdoğan açısından büyük sorun var. Zira uluslararası anlaşmalar çerçevesinde Uludere operasyonu bir “sıcak takip” operasyonu değil “sınır ötesi operasyonu”dur. Bu noktada operasyon kararının kimin tarafından verileceği konusunda birtakım belirsizlikler var. Yetki devri yapılmış olsa bile Uludere’de “vur emri” hükümeti doğal olarak sorumlu kılıyor. Özellikle uluslararası mahkemelerde bu Erdoğan’ı zor durumda bırakacağından dolayı özür dilemesi oldukça güç.

Operasyon sonrası açısından bakıldığında Erdoğan’ın müthiş bir manipülasyon çemberinin içinde olduğu da görülüyor. Erdoğan daha önce “mayın haritaları o köylülerde ne arıyor” şeklinde tamamen anlamsız bir çıkış yapmıştı. Erdoğan’ın mayın haritası çıkışı ile maniple edildiğini daha önce yazmıştım. Erdoğan burada durmadı yeni bir çıkış daha yaptı. “Gelen köylülerin kaçakçı mı terörist mi olduğunu anlamak için uyarı atışı yapıldığını, gelenlerin uyarı atışına rağmen yürümeye devam etmesi nedeniyle terörist sanılarak bombalandığını” açıkladı.

Bu açıklama da eğer Erdoğan kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışmıyorsa felaket bir manipülasyon ile karşı karşıya demektir. Zira gelen gruba kaçakçı mı terörist mi diye top atışı ile uyarı yapılmaz. İkincisi, Uludere hava sahası saat 18:00 itibariyle uçuşlara kapatılıyor. Bu saat itibariyle o grup henüz yükünü yükleyip Türkiye sınırına doğru yönelmemiş. Onların Türkiye sınırına yönelmesi 19:16 civarında. Hükümet yetkililerinin “uyarı” atışı dediği atış ise 19:40 civarında yukarıdan gelen emirle yapılıyor. Yani Başbakan’ın dediği grup yapılan uyarı atışını dikkate almadığı için uçak kaldırılıp bombalatılmıyor. Eğer öyle olsaydı hava sahası o köylüler daha Türkiye sınırına yönelmeden kapatılmazdı. Operasyon kararı verenler gelenlerin “PKK” grubu olduğundan emin. Top atışlarını sadece grubun Irak tarafına mı yoksa Türkiye tarafına mı yöneleceğini belirlemek için atılıyor. Zaten bu sırada ABD’ye ait İHA’da bölgeye gelmiş, bu hareketi tesbit etmeye çalışıyor. Köylülerin Irak tarafına değil Türkiye tarafına yöneldiği anlaşılınca ABD İHA’sı bölgeden gönderiliyor ve bombalama için düğmeye basılıyor.

Bu durumda Uludere olayından sonra ya birileri Erdoğan’ı maniple diyor ya da Erdoğan gerçeği biliyor kendisi kamuoyunu maniple etmeye çalışıyor. Hangisi doğru olursa olsun bu bize tek doğruyu işaret ediyor: Erdoğan yeni soruşturmaları başlatacak bir özür dileyemez. Ancak taraflarla anlaşırsa, hiçbir hukuksal sonuç doğurmayacak surette bir özür dileyebilir.

Diğer gazeteciler susarken, Uludere olayını twitter üzerinden ilk duyuran tek Türk gazeteci olarak başından beri hükümetin özür dilemesi gerektiğini savunuyorum. Erdoğan’ın hâlen şansı var. Erdoğan’ın neden özür dileyemediğini anlatmak için sanırım bu yazı açıklayıcı olacaktır.

Not: Başbakan’ın ofisinde dinleme böcekleri bulunmuş. Medyaya yansıyan bilgilere bakılırsa bu böcekler geçen şubat ayında bulunmuş. Benim merakım şu: Acaba böcek aramasının kamera kaydı var mı? Kamera kaydı yoksa, pekâlâ o aramayı yapan kurum da olmayan böcekleri çıkarıp Erdoğan’ı maniple etmek isteyebilir. Dünya siyaset tarihi bunun yüzlerce örneğiyle dolu. Erdoğan umarım varsa o video kaydını incelemiştir. Yoksa bir başbakanı, odanda böcek bulduk deyip maniple etmek kadar kolay bir şey yoktur. Bunu dış istihbarat servisleri de yapar Başbakan’ı bir yöne kanalize etmek isteyen başka servisler de... Bu bağlamda sorulması gereken soru şu: Böceklerin çıktığı tarih ile Erdoğan’daki değişimin tarihi örtüşüyor mu? Erdoğan’da son bir yılda görülen tuhaf değişimin, giderek Ergenekoncu çizgiye doğru kayışının ofislerinde çıkan böceklerle ilişkisi olabilir mi? Varsa nasıl?


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 61862   |   Yorum: (2393)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #61  | 6 Nisan 2014 07:01 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #62  | 6 Nisan 2014 11:10 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Сайт знакомств пестяки Интим город нехаевский Знакомства для тенейджеров Познакомлюсь с мужчиной для Познакомиться с девушкой в химках

Познакомьтесь с уолли спарксом онлайн Сайт интим знакомств красные четаи Знакомства с моряком одесса Сайт интим знакомств хыров Знакомства город вологда

Зайти в знакомства Интим хотьково Сайт секс знакомств карловка Сайт секс знакомств кавалерово

Знакомства г новомиргород Секс знакомства в кондопоге Знакомства лесбиянок екатеринбург minibb

Знакомство в орша Интим знакомства город заливино Сайт интим знакомств калининск

Знакомства тростники Знакомства толстые геи Сайт секс знакомств голая пристань Сайт знакомств дневники Знакомства г гусиноозёрск

Секс знакомства брест Сайт знакомств боровичи Закрытые клубы секс знакомств Сайт интим знакомств касторное Знакомства калинково
 Yorum #63  | 6 Nisan 2014 11:15 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #64  | 6 Nisan 2014 12:48 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #65  | 6 Nisan 2014 12:59 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #66  | 6 Nisan 2014 13:20 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #67  | 6 Nisan 2014 13:23 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #69  | 6 Nisan 2014 18:14 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buy Combivir . Buy Cheapest Lamivudine-Zidovudine in Hungary Purchase Floxin , How To Order Ofloxacin from Spain Order Diovan - Where To Buy Valsartan from New Zealand Buy Rocaltrol ; Buy Wholesale Calcitriol from Norway Buying Moduretic and Order Safely Amiloride-hydrochlorothiazide in Greece Cheap Cordarone and Can i Buy Amiodarone from Portugal Order Detrol ; Ordering Tolterodine in Italy Buy Lotrel . Cheapest Benazepril(Amlodipine) from Portugal Buying Arava . Order Cheap Cost Leflunomide from Czech Republic Purchase Aldara , Order Lowest Cost Imiquimod in Norway

Purchase Dostinex ; Buy Lowest Price Cabergoline in France Buying Zanaflex . Buy Wholesale Tizanidine in The Nederlands Order Nizoral Cream or Where To Purchase Ketoconazole in Czech Republic Buying Valtrex ; Cheapest Order Valacyclovir from Italy Cheap Zantac , Purchase online Ranitidine from Suomi Buying Dilantin , Order Safely Phenytoin in Denmark Buying Adalat Cc . Buy at Discount Nifedipine from Denmark Cheap Cyklokapron ; Buy Cheapest Tranexamic Acid from GB Buying Flagyl , Ord Cheap Vepesid , Is Purchasing Etoposide in Norway

Order Omnicef . Buy online Cefdinir in Denmark Cheap Uroxatral - How To Order Alfuzosin in France Cheap Revia ; Where To Buy Naltrexone from Portugal Buying Gyne-lotrimin - How To Order Clotrimazole from Denmark Order Asacol or Best place to Buy Mesalamine in Japan Order Lithobid . Bu Buy Atrovent . Buy Discount Cost Ipratropium Bromide in Argentina Order Droxia or Buy Wholesale Hydroxyurea from Italy Buying Principen and Buy Discount Ampicillin in U.S. Cheap Vytorin , Buy Low Price Simvastatin Ezetimibe in GB
 Yorum #71  | 7 Nisan 2014 04:57 | Alıntı     

antonbychkov

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71, Kayıtlı: 26.03.2014
   ICQ: 4881954106,
 Yorum #72  | 7 Nisan 2014 07:33 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #73  | 8 Nisan 2014 01:07 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Order Phoslo or Buy Discount Cost Calcium Acetate in European union Buy Avalide or Order Low Cost Irbesartan Hydrochlorothiazide from Germany Buy Cartia or Is Buying Diltiazem Hcl in Denmark Purchase Lotemax or Is Buy Loteprednol in Argentina Order Pamelor or Buy Discount Cost Nortriptyline in Deutschland Order Calan Sr and Buy Safely Verapamil from England Order Avana® - Cheap Avanafil from Turkey Buy Norvir and Buying Low Cost Ritonavir from Spain Order Retrovir and Ordering Zidovudine in Portugal Buying Pepcid . Buy

Buying Anafranil , Buy Discount Cost Clomipramine in Norway Cheap Mellaril or Buying Low Cost Thioridazine in France Buying Neurontin ; Order Gabapentin in The Nederlands Order Diamox , Cheap Acetazolamide from Hungary Buy Mestinon ; Cheap online Pyridostigmine Bromide from Greece Order Revia - Buy Discount Naltrexone in European union Cheap Clarinex and Order at Discount Desloratadine in Greece Order Stromectol ; Order Cheap Ivermectin in Suomi Buy Norlutate . Buy online Norethindrone Acetate in Argentina Buying Duphaston - Cheapest Order Dydrogesterone in Denmark

Cheap Ziac , Buy Safely Biosoprolol Hydrochlorothiazide in Poland Buy Omnicef , Where To Buy Cefdinir in Hungary Buying Champix® and Ordering Varenicline in New Zealand Order Effexor Xr . Can i Purchase Venlafaxine from Portugal Buying Viagra Sublingual - Where To Buy Sildenafil Citrate from European union Order Avana® or Discount Avanafil from Canada Order Uroxatral and Buy on Sale Alfuzosin from Germany Purchase Zebeta or Order on Sale Bisoprolol Fumarate from USA Cheap Clomid - Chea Purchase Wellbutrin Sr - Best place to Buy Bupropion from Japan
 Yorum #74  | 9 Nisan 2014 01:06 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #77  | 12 Nisan 2014 00:33 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
albendazole online buying effexor buy ventolin online buy wellbutrin sr without prescription inderal online buy risperdal uk purchasing desyrel purchasing revia buy clomid 25mg buy tetracycline online cleocin buy buy ultram no prescription buy levaquin uk buy quetiapine no prescription purchase nexium

Purchase Bactrim . Can you Buy Trimethoprim And Sulfamethoxazole in Australia Buying Sinemet and Buy Discount Carbidopa-levodopa from France Order Premarin and Online Conjugated Estrogens from Germany Buying Viagra and Cheapest Order Sildenafil Citrate from Suomi Cheap Effexor and How To Purchase Venlafaxine from Greece Buy Mellaril , Buy Low Price Thioridazine from European union Cheap Asacol - Buy at Discount Mesalamine from New Zealand Buying Antabuse and Buy online Disulfiram in Poland Purchase Synthroid and Where To Order Thyroxine from Italy Buy Benicar Hct , Buy Discount Price Olmesartan Hydrochlorothiazide in Denmark

Purchase Kamagra® Oral Jelly , Order Cheap Cost Sildenafil Citrate in Australia Cheap Xylocaine ; Buying Low Price Lidocaine in Italy Cheap Sinemet Cr , Purchase Cheap Carbidopa-levodopa in Germany Order Zithromax ; Buy online Azithromycin in Greece Buy Eldepryl , Where can i Buy Selegiline in Sweden Cheap Pepcid , Order Safely Famotidine in New Zealand Buy Viagra Super Dulox-force and Where can i Purchase Sildenafil Citrate Duloxetine in U.S. Cheap Aciphex or Buy Low Price Rabeprazole Sodium from Suomi Buy Evista ; Buy Cheap Price Raloxifene from Turkey Buying Oxsoralen ; Purchase Methoxsalen in Canada
 Yorum #78  | 13 Nisan 2014 12:30 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Buying Diovan Hct ; Where To Buy Valsartan-hydrochlorothiazide from Japan Order Cordarone , Buy on Sale Amiodarone from Poland Buy Combivir ; Can Buying Cyklokapron or How To Buying Tranexamic Acid in Japan Buying Lamprene and How To Order Clofazimine from Spain Buying Diamox and Order on Sale Acetazolamide in Poland Order Mysoline or Buy Wholesale Primidone from Norway Order Imdur , Buying Low Cost Isosorbide Mononitrate in Australia Buy Aldactone - Is Ordering Spironolactone in Hungary Order Azelex - Buy at Discount Azelaic Acid in Turkey

Buy Cordarone and Best place to Buy Amiodarone in European union Cheap Imuran ; Is Buy Azathioprine in Japan Buying Elocon . Where can i Purchase Mometasone from Hungary Purchase Zantac ; Buy Cheapest Ranitidine in Czech Republic Order Maxalt - Where To Buy Rizatriptan from USA Order Lexapro . Buy cheap Escitalopram in Australia Cheap Prograf . Buy Cheapest Tacrolimus from Denmark Purchase Symmetrel ; Buy Lowest Price Amantadine from France Buy Paxil Cr ; Order online Paroxetine in Norway Order Sinemet . Is Buy Carbidopa-levodopa in Spain

Buy Aristocort . Cheapest Order Triamcinolone from New Zealand Buy Keflex - Where can i Order Cephalexin in Poland Buy Lamisil . How To Purchase Terbinafine in Sweden Order Avodart - Buying Low Cost Dutasteride in Poland Order Moduretic . How To Order Amiloride-hydrochlorothiazide in Turkey Cheap Sinequan , Order Cheap Cost Doxepin from Norway Buy Deltasone , Can you Order Prednisolone from Australia Purchase Inderal La , Order Lowest Price Propranolol from France Buying Noroxin . Is Purchasing Norfloxacin from Portugal Purchase Viagra Professional , Order online Sildenafil Citrate from European union
 Yorum #80  | 15 Nisan 2014 01:07 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #81  | 16 Nisan 2014 00:32 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #83  | 18 Nisan 2014 00:47 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #84  | 18 Nisan 2014 02:28 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tellement amusant d'interagir avec ces nouvelles caractéristiques de Beijing, le spectacle de Beijing est con?u sur commande spéciale, chaussures nike blazer pas cher à partir de maintenant jusqu'au 18 Janvier, Beijing Cultural Palace Theatre n'est qu'un retour! Outre les salutations de coupons et Pékin cuisine de nike chaussure pas cher style, pièce de théatre ""princesse fête"" aussi sur les lieux pour assister au spectacle pour tous publics sur commande spéciale, un ensemble pour toute la famille pour partager la joie du programme - nuit copieux. Depuis la ""princesse de la fête,"" acheter nike free run france le rideau, à la fin de la pièce tous les acteurs tenant cuillère à soupe de saut ""Bretagne Spoon Dance"" a toujours été la meilleure audience dans le complot vi
 Yorum #85  | 18 Nisan 2014 02:42 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #86  | 18 Nisan 2014 22:18 | Alıntı     

abrebuza

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 610, Kayıtlı: 18.04.2014
   ICQ: --,
Около полудня они прислали к нам француза-барабанщика. Проститутки фота Руслан только рассмеялся, успокаивающе поглаживая ее по ногам и бедрам. Интим услуги в бутово
GmAUBq1
 Yorum #87  | 18 Nisan 2014 22:27 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #88  | 19 Nisan 2014 00:44 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #89  | 20 Nisan 2014 01:27 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Cheap Cardura and Buy Cheap Cost Doxazosin in Czech Republic Buy Viagra Sublingual or Buy Sildenafil Citrate in Greece Order Actoplus Met - Purchase Cheap Metformin And Pioglitazone in Japan Purchase Lozol Sr or Buy Discount Indapamide from Greece Cheap Indocin Sr , Buy Lowest Price Indomethacin in Poland Purchase Avapro . Order Irbesartan from The Nederlands Order Symmetrel , How To Buying Amantadine in The Nederlands Cheap Lanoxin . Purchase Cheap Digoxin from New Zealand Order Levitra or Is Buy Vardenafil from Denmark Buying Calan and Ordering Verapamil in Czech Republic

Buying Benicar Hct and Buy at Discount Olmesartan Hydrochlorothiazide from Sweden Buying Azelex . Can you Order Azelaic Acid from Argentina Order Yasmin and Purchase online Drospirenone(Ethinyl Estradiol) in Czech Republic Cheap Principen - Can i Purchase Ampicillin in Portugal Buy Priligy and Buy cheap Dapoxetine from Turkey Buying Seromycin or Is Purchasing Cycloserine in Hungary Buying Diovan . How Cheap Vigora® - Buy Low Price Sildenafil Citrate in Canada Purchase Evista . I Buying Boniva ; Buying Low Price Ibandronae Sodium from Greece

Buy Abilify and Order at Discount Aripiprazole from France Purchase Cialis Super Active , Buy Lowest Cost Tadalafil in USA Order Aciphex - Buy Safely Rabeprazole Sodium in Suomi Buy Eulexin or Buying Low Cost Flutamide in New Zealand Buying Anafranil Sr or Where To Purchase Clomipramine in Portugal Purchase Furoxone ; Order Low Price Furazolidone in Italy Purchase Grifulvin , Order Safely Griseofulvin from Suomi Cheap Metaglip or Buy Wholesale Glipizide-metformin from Portugal Cheap Celexa and Where To Purchase Citalopram Hydrobromide in Argentina Cheap Detrol - Can you Buy Tolterodine in Suomi
 Yorum #90  | 21 Nisan 2014 00:38 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
Purchase Crixivan ; Can i Buy Indinavir from Spain Purchase Tadacip® or Order Cheap Price Tadalafil from Deutschland Order Xenical - Where can i Buy Orlistat in USA Buying Rulide or Can i Order Roxithromycin from Japan Buy Oxsoralen and Order Low Price Methoxsalen from Australia Buying Kamagra Effervescent or Purchasing Sildenafil Citrate in Czech Republic Cheap Avana® ; Where can i Purchase Avanafil from Spain Purchase Calan Sr . Purchase Compazine , Buy Discount Price Prochlorperazine from Italy Order Calan ; Best place to Order Verapamil in European union

Purchase Isordil . Can i Buy Isosorbide Dinitrate from Argentina Cheap Hytrin , Buy Wholesale Terazosin from Italy Buying Duphaston - Buy Discount Dydrogesterone from Germany Buying Zithromax , Order Cheap Azithromycin from European union Purchase Albenza and Where To Purchase Albendazole in Portugal Cheap Kamagra Effervescent or Buy Lowest Price Sildenafil Citrate from Canada Purchase Motilium ; Can i Buy Domperidone in Denmark Order Anafranil . Can you Buy Clomipramine from Australia Buy Trandate - Order Lowest Price Labetalol in Canada Buy Hard On Oral Jelly and Buy Low Cost Sildenafil Citrate in GB

Buy Aventyl or Order Cheap Price Nortriptyline from France Cheap Isordil Sublingual - Cheapest Isosorbide Dinitrate from France Buy Glucovance or Cheap online Glyburide(glibenclamide)-metformin in Poland Order Buspar and Ordering Buspirone in Deutschland Order Augmentin and Cheapest Order Amoxicillin And Clavulanate in Hungary Buy Isordil Sublingual ; Is Ordering Isosorbide Dinitrate from France Buy Zestoretic and Buy Lowest Cost Lisinopril-hctz from Hungary Order Duricef or Order Cheap Cost Cefadroxil from Sweden Buying Aygestin - Cheapest Norethisterone Bp in Argentina Buy Trandate , Buy Cheap Cost Labetalol from Deutschland

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: