Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Diktatör Buyurdu:Kürdün Sivili Olmaz-Ferda çetin  


24-12-2012, 21:37 Kategori: Siyaset  
Diktatör Buyurdu:Kürdün Sivili Olmaz-Ferda çetin

Diktatör buyurdu: Kürdün sivili olmaz-Ferda çetin

AKP Hükümeti ve onun başbakanının on yıllık iktidarları dönemindeki en büyük başarısı, açık bir diktatörlük rejimi olmasına rağmen, içeride ve dışarıda hala kendilerini demokratik ve meşru bir yönetim olarak kabul ettirebilmeleridir. Bu nedenle gerçek anlaşılıncaya kadar doğruları tekrarlamak, yalana karşı en etkili yöntem olmaktadır.

Diktatör iki televizyonun ortak yayınına katılmıştı.
Önünde cam yoktu.
Cam olmayınca camın üzerinde önceden hazırlanmış yazı da yoktu.

Bu teknik mahrumiyet, üçüncü sınıf bu zorbanın, beyninden ve yüreğinden geçeni olduğu gibi yansıtmasına vesile oldu. İyi de oldu. Dili açıldı ve onun gerçek sureti meydana çıktı.
Önceki gün bu sonradan görme zorba, bütün Kürt halkını „terörist“ ilan etti. „Güvenlik güçlerimiz görevlerinin gereklerini yapmıştır“ dedi. Görevin gereği: 19’u çocuk, 34 Kürt köylüsünü katletmek.
Sınır ticareti yaparken katledilen Roboskî köylüleri için „onlar da belirtildiği kadar masum değildi“ dedi.

Katledilen Kürt köylülere „sivil“ denilmesine de büyük tepki gösterdi: „Zaten sivil diye diye her türlü faaliyeti yapıyorlar“ dedi.

Kürt düşmanı bu adam, Roboskî Katliamı’ndan sonra Kimyasal Necdet’i kutlamıştı. Diktatör, önceki gün NTV ve Star TV’ye yaptığı açıklamada bir yıldır yürütülen anlamsız tartışmaları da noktalamış oldu.

Öldürülenlerin kimlikleri sabitti, sicil kayıtları, „sınır“ın öte tarafına gidiş ve gelişleri de. İçlerinden aranan, gizlenen, saklanan birileri de, haklarında arama, gözaltı ve tutuklama kararı olan da yoktu.

Bu köylülerin katırlarla ve toplu hareketi, insansız hava aracı ile başından sonuna kaydedilmişti.

Bu bilgiler önce Türk Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’e , onun tarafından da Erdoğan’a iletildi. Bu ikili kısa bir değerlendirme sonunda köylüleri bombalama kararını verdiler. Çünkü sınır ötesi operasyon yetkisini kullanabilecek mevki başbakanlıktı.

Savcıların, mahkemelerin işi ağırdan almaları, sanki olayın bilinmeyen ve araştırılacak çok yönü kalmış görüntüsü sergilemelerinin de nedeni, katillerin hiç bir şüpheye yer bırakmayacak kadar açığa çıkmış olmasıdır.


Türk Meclisi’nin araştırma komisyonu da bu açık katliamı hikayeleştirme faaliyeti yürütüyor. „Katil diktatördür“ diyemiyor, diyemeyecek.

Diktatörün NTV ve Star TV’ye yaptığı açıklamadan sonra Roboskî Katliamı’nın araştırılacak ve açıklanacak en küçük bir yönü kalmadı. Adam kendisi eveleyip gevelemeden itiraf etti.

Bu itiraftan sonra kimki „Roboskî açığa çıkarılsın“, „Roboskî olayı aydınlatılsın“ diyorsa bilelimki açık bir olayı, manipüle etmek istiyor.
Şimdi içinde „fakat“, „eğer“, „ama“, „yine de“ sözcükleri geçmeyen cümlelerle konuşmak zamanıdır. Roboskî’nin katilleri Necdet Özel ve Tayyip Erdoğan’dır. Bu açık katliamdan dolayı ikisi de bir gün mutlaka yargılanacaklardır. Her diktatör gibi şimdiki de gücünün sonsuz, bu etrafındaki dalkavukların ölümsüz, medyanın her zaman böyle kişiliksiz olacağını sanıyor. Evren de, Başbuğ da, bugün Silivri’de yargılanan Ergenekoncular, JİTEM’ciler de öyle sanıyorlardı. Tarihten biliyoruz ki her diktatör haddini aşar ve kendi yıkımını kendisi hazırlar. Çünkü güç ve iktidar insanı zalim, şımarık, ahlaksız ve vurdum duymaz yapar.
Kürt halkının mücadelesi nice apoletli katili, nice işkenceciyi, nice zalim başbakanı, nice tetikçi gazeteciyi, nice dalkavuk aydını tarihin çöplüğüne attı. Hiç kuşkunuz olmasın şimdi sıra bunlarda…YENİ ÖZGÜR POLİTİKA


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 12)
  |   Okuma: 154369   |   Yorum: (4024)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 25 Aralık 2012 04:47 | Alıntı     

Miheme

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kürt halkının mücadelesi nice apoletli katili, nice işkenceciyi, nice zalim başbakanı, nice tetikçi gazeteciyi, nice dalkavuk aydını tarihin çöplüğüne attı. Hiç kuşkunuz olmasın şimdi sıra bunlarda…
doğru söylüyorsunuz ama.
bunu yapan onların şahsı değildir. makamlarıdır. yani demek istediğim suçlu sadece onlar değil. sistemin devletin ta kendisidir.
bizler bu kürt halkı olarak asıl kimi suçlayacağımızı ve neye karşı olacağımızı iyi bilmemiz gerekir.
1- bizim düşmanımız erdoğan mı?? belki somut bir varlık olarak evet.ama tarihsel olarak değil.
katliamları da devletin kendisi yapmıştır. şimdiye kadar. devleti direk olarak suçlu göstermek neden bu kadar zordur???
katil burnumuzun dibinde. ama biz bir insan arıyoruz günah keçisi. kardeşim dersim katliamını yapan kişiler mi önemli???zihniyet sistemleri mi önemli??dersim katliamını yapanlar belki kemikleri bile yok olmuştur.
ama o sistem o devlet hala aynı şeyleri devam ettiriyor.

hata sizin gibi yazarlarımızın da bunu görüp te yazmamasında. hata kürt halkının bunu dillendirmemesinde. yani erdoğan velevki yargılandı. velevki otuz yılda ceza aldı. ne değişecek???ergenenokoncular içeride..değilmi??ama onların yaptıklarını, şu anda başkaları yapıyor. bunu başkaları da yerine getiriyor.
sıkıldım bizim tv'lerin akepe'yi salt düşman belletmeye çalışmalarından. ya bilinçli olarak düşmanı gerçek düşmanı gizliyorsunuz. yada gücünüz gerçek düşmana yetmiyor. onların temsilcileri ile uğraşıyorsunuz.erdoğan sadece bir temsilci.dün kemalist cenah vardı bunları yapan. bugün onlar...değişen bir şey yok...dün siz ergenekoncuları katil yapmaya çalışıyordunuz. bugün başkalarını.
ama gördük ki ergenekon içerideki iken bile,başkaları bu katliamları yapabiliyor.
saygılar.
 Yorum #2  | 26 Aralık 2012 09:57 | Alıntı     

saddam

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Ben devletin bunu bilinçli bir şekilde bunu yaptığına inanmıyorum. Ama devletin özür dilemesi gerekiyor zaten ifadeler de bu yönde.
Biz devletin yanlışlıklarına takılıp kaldık ama pkk'nın köy baskınlarını, katliamlarını dile getirdiğiniz yok.
 Yorum #3  | 26 Aralık 2012 10:47 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
$ükür ki bu vampir recep var da , biz BALIK HAFIZASI na sahip Kürtler ; her$eyi cabuk unutsak da o bize gercekligimizi hatirlatiyor..Kürdün sivili olmaz ! Kürdistan'da zaten " Terör bölgesi "dir
dedi ! Peki bu fa$ist , irkci Kemalist devlet ; Dersim'de Kocgiri'de Agri'da , Malatya ve Mara$'ta
halkimizi katlederken " siviller " ve "sivil olmayanlar " diye ayirip sadece sivil olmayanlari mi katletmi$ti ? Katiyetle öylesi bir ayirim hicbir zaman yapmadi, yapmaz da ! Dersim'de Kocgiri ve diger Kürt katliamlarin da ne ya$li, ne genc ve ne kadin ayirimi yapmadan " bir fare gibi " katlettiler..Ne cabuk unuttunuz Eski TC di$i$leri bakani ihsan sabri caglayangil 'in sözlerini..Hadi
onu balik beyinliyiz diye unuttuk ! Ancak Mustafa Kemal'in Milli Egitim Bakani 'nin laflarini da mi
unuttunuz ! " Bu topraklarda sadece Türk' ün hayat hakki vardir..Digerlerinin ise Türke hizmet
etmek , köle olmak hakki..Bunu bütün daglar, ta$lar böyle bilsin ! " Yani adamlar bize demi$ler,
ya fare gibi öldürülme hakki (!) yada köle olarak ya$ama (!) hakki..Sayin Ferda Cetin ola ki
haberi vardir ! $imdiye kadar TC yasa ve kanunlarinda Kürtlerin " sivil vatanda$ " sayildiklarina
dair bir bilgisi mi vardir ? Yoksa sayin F. Cetin kendi hayallerini gercek yerine mi koyuyor ?
Bazen insanlar silah ati$i ögrenmek icin Poligon ' lara giderler..Ellerine silah alip 7-8 metre ileride duran KARTON ADAMA ate$ ederler..Halihazir Kürtlerin durumu bu karton adam gibidir..Aradaki tek kücük AYRINTI ; Kürtler CANLIDIR , poligon'daki karton adam CANSIZ..
Üzerimize yagdirilan bomba ve kur$unlarla gözlerimiz, kafamiz, ellerimiz, kulaklarimiz ;kan ve irin icinde her birisi bir tarafa savrulmaktadir..Sorgusuz, sualsiz ve zamansiz gelen bu ölüm
bicimiyle beraber ; cesetlerimizi örtüp , üzerine bir avuc toprak atmamizi da engelliyorlar..Katillerimiz bize
cestlerimizi örtecek bir avuc topragi da cok görüyorlar..Her birisi bir yere savrulmu$ cesetlerimiz
kurda ku$a yem yapiliyor..Henüz ya$ayan Kürtlere ; katlettikleri Kürtleri göstererek ONLARI
TERÖRISTLIKLE LANETLEMEMIZI istiyorlar.Zulme kar$i eline bir cakaralmaz, bir kele$ almi$ 12 ,yada 15 ya$indaki Kürt genclerini barbar ordulari ile katledip ya$ayan Kürtlerin ; o karde$lerini lanetlemesini dayatiyorlar .Ve dagda bayir da katlettikleriyle bizlerin kalbine
ölüm korkusu $IRINGA etmek istiyorlar..Yüz yilin ( 100 ) Kúrdistan'daki Türk egemenligi budur,
bu olmu$tur..Bunun böyle olmadigini muhte$em(!) "Küresel emperyalizm uzmani (!) ordinaryüs,profesör , doktor Mustafa Peköz 'den duymak istiyorum..Ne de olsa sayin Ferda
Cetin'le tani$iyorlar
 Yorum #4  | 17 Şubat 2013 01:55 | Alıntı     

www.kinohd.ru

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Смотрите онлайн улетно видео
фильмы онлайн hd
Наш кинопоиск - поиск онлайн кино.
скачать бесплатно через торрент
сериалы тут
Наш новинки кино онлайн.
zerx - фильмы онлайн.
кино новинки онлайн.
 Yorum #5  | 21 Temmuz 2013 01:28 | Alıntı     

svetlannaannaneva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 97, Kayıtlı: 19.07.2013
   ICQ: 732257461,
Уникальный портал для знакомств знакомства без регистрации приглашает принять участие в конкурсе всех девушек и парней, разнообразные розыгрыши и призы ждут вас, а самое интересное вам предоставляется возможность познакомиться друг с другом, найти себе привлекательного партнера для различных отношений. добро пожаловать к нам секс знакомства углегорск


--------------------
 Yorum #6  | 17 Ekim 2013 13:01 | Alıntı     

csvetochkca

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 14.10.2013
   ICQ: 86164663,
Известный сайт для интимных знакомств майл ру мой мир знакомства в паутине Интернета в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Знакомьтесь! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в знакомства в алдане для секса


--------------------
 Yorum #7  | 22 Ekim 2013 13:33 | Alıntı     

irinanejnayy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 19.10.2013
   ICQ: 170581857,
Сайт сексуальных знакомств мамба служба знакомств в мировой паутине в режиме On-Line! Вступайте в наши ряды! Ищите партнера! - это так замечательно! Добро пожаловать в секс знакомства челябинская обл


--------------------
 Yorum #8  | 26 Ekim 2013 21:42 | Alıntı     

Lemadyeteew

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
swZomxZuZnpn Piumini Moncler
oeZjdlZxZqjx Canada Goose
nrZhzdZkZjwl Stivali Ugg Italia
qnZvqhZxZgzp Piumini Moncler
noZzmiZzZiwo Ralph Lauren Jacke
znZprdZkZues Stivali Ugg Italia
ojZxeaZmZgrv Uggs Bijenkorf
kgZnfxZlZncv Peuterey Uomo
riZjwzZdZrqm Moncler Rea
qcZhszZgZpgq Timberland Støvler
 Yorum #9  | 27 Ekim 2013 00:23 | Alıntı     

Hultessus

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
pgZfcvZxZqck Isabel Marant Schoenen
poZddpZsZrry Canada Goose Tilbud
wmZrukZlZtut Woolrich Spaccio
axZfwbZoZoju Timberland Nederland
auZuqrZuZtbw Ugg 蔚位位伪未伪
jcZssaZqZvzg Isabel Marant Schoenen
cjZuyjZhZboa Woolrich Spaccio
kfZorpZtZdok Belstaff Paris
alZoxdZuZpkw Peuterey Jacket
ufZflnZlZwyt Uggs Uitverkoop
 Yorum #10  | 27 Ekim 2013 01:13 | Alıntı     

Seeciaveafe

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
atZiszZhZsxs Nike Free Run
keZsgzZfZauk Doudoune Canada Goose
kpZslyZiZant Nike Free
ehZaqgZoZjah Ugg Boots
udZdvxZaZxhn Timberland Schweiz
hrZodbZmZffp Moncler Jacken
ypZrzmZtZhpj Timberland Schweiz
txZcusZzZazf Nike Free Run
qtZxzhZbZbwd Timberland Schweiz
awZznvZwZtfb Doudoune Canada Goose
 Yorum #11  | 27 Ekim 2013 03:08 | Alıntı     

alendlamSpope

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
edZiglZmZmcr Timberland Sverige
aeZsimZwZoza Botas Ugg Espa帽a
qpZkevZuZncr Parajumpers Canada
fiZsurZgZswm Parajumper Canada
kpZnvvZbZufd Moncler 2014
bqZblyZlZrku Timberland Sverige
wcZitkZyZqun Woolrich Jacken
kfZmkcZpZmyq Moncler 2014
kyZhtcZsZane Moncler Femme
tdZffzZuZmob Belstaff Jacka
 Yorum #12  | 27 Ekim 2013 17:54 | Alıntı     

hoksUnfoffBop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
soZnxbZhZwut Ugg Boots
neZyzhZwZkqv Parajumpers Jakke
zwZislZfZguw Canada Goose Outlet
urZflgZgZafr Moncler Homme
geZsxlZeZndj Parajumpers Oslo
oqZwyxZxZtbl Parajumpers Jakke
qiZfirZdZdkw Ugg Pas Cher
ycZqncZbZfrj Uggs Sale
sjZwemZlZimt Ugg Pas Cher
tnZssiZoZipf Peuterey Giubbotto
 Yorum #13  | 27 Ekim 2013 18:02 | Alıntı     

stoolawak

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ccZogtZzZigi Canada Goose
luZxdqZvZonw Uggs Wien
csZdfyZvZvlc Ugg Australia
blZmdjZfZvyi Uggs Canada
ozZvjeZxZsde Uggs Wien
bzZamrZxZase Parajumpers Jacken
epZbjrZtZbss Belstaff Bags
jsZdotZqZser Canada Goose Sale
prZfnaZyZdbf Botas Ugg
nnZzszZrZsxl Uggs Salg
 Yorum #14  | 28 Ekim 2013 00:55 | Alıntı     

Liaibepeeme

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
pmZvkzZuZxpq Barbour ελλαδα
pqZvjdZxZdfm Timberland Sko
vpZcdrZiZqfy Ugg Sko
bhZmbgZmZojt Canada Goose Sverige
noZncbZlZrix Woolrich Outlet
jdZpdqZeZeox Canada Goose Jacket
plZizmZqZzyh Woolrich Arctic Parka
yuZzfaZvZjrr Woolrich Arctic Parka
vaZnyiZuZkjr Woolrich Arctic Parka
stZvkeZyZyut Timberland Sko
 Yorum #15  | 29 Ekim 2013 07:03 | Alıntı     

coornedic

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
rrZkpzZrZttg Doudoune Ralph Lauren
snZbmyZiZdqk Doudoune Ralph Lauren
nrZlukZiZugm Woolrich Jacka
ulZpxhZvZsjb Woolrich Jacka
dvZruxZrZjhl Parajumpers Helsinki
vmZhpdZfZcql Woolrich Jakke
qyZovjZhZujx Uggs Belgie
kwZkrtZnZjac Woolrich Deutschland
rmZhhsZtZudn Woolrich Jacka
yjZtqxZeZgir Woolrich Online
 Yorum #16  | 29 Ekim 2013 11:59 | Alıntı     

Befmoomsamisk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
uvZisfZzZzvn Parajumpers Pas Cher
liZorjZsZflq Woolrich Canada
ixZksjZzZqie Parajumpers Pas Cher
twZuwmZoZpgs Timberland Schuhe
pvZbpjZmZvif Doudoune Moncler
ulZgrnZxZaxd Ugg Outlet Schweiz
hkZvcuZuZbur Polo Ralph Lauren Jacke
glZlfuZrZpcq Moncler Jakker
gvZeklZpZvvj Parajumpers
wjZziaZsZscs Canada Goose Online Shop
 Yorum #17  | 30 Ekim 2013 05:41 | Alıntı     

Immitothe

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wqZllrZoZevd Canada Goose Outlet
pbZezsZtZhll Uggs
tuZrjcZeZudb Moncler Rea
teZjzwZsZmar Canada Goose Jassen
pzZysvZcZfnd Moncler Femme
mzZxnqZzZkti Parajumpers Norge
ozZvrhZfZafm Ugg Canada
xeZqquZaZjxz Parajumpers Doudoune
kvZepoZiZadi Timberland Canada
ueZtcnZsZwgs Canada Goose Jakke
 Yorum #18  | 30 Ekim 2013 15:40 | Alıntı     

stoolawak

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
yeZacsZcZmlc Uggs Wien
kuZqzuZhZcgo Barbour Jacka
kcZipcZsZibr Canada Goose
oiZifrZjZtgm Parajumpers Long Bear
ojZtfxZuZual Isabel Marant Schuhe
emZwvzZjZxxo Canada Goose Outlet
sgZazmZaZlvc Woolrich Parka
szZahdZrZmtc Canada Goose Outlet
fwZwjqZkZtqo Belstaff Bags
onZnzxZrZxnx Parajumpers Nederland
 Yorum #19  | 30 Ekim 2013 16:35 | Alıntı     

Naherumma

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sbZrtoZdZphu Goedkope Uggs
miZjpjZnZlwv Uggs Rea
meZujfZxZesa Stivali Ugg Italia
jvZmwhZcZvrx Moncler Dunjakke
qyZlfxZvZnqe Moncler Jakker
xyZiavZiZzvw Moncler Jakker
hsZictZfZofl Ugg Italia
oxZocyZhZcme Uggs Goedkoop
rlZwryZeZaxr Canada Goose Suomi
tuZajlZwZrgi Woolrich Bologna
 Yorum #20  | 31 Ekim 2013 13:50 | Alıntı     

tearcixettism

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
qyZodhZtZesu Woolrich Parka
fxZanqZkZivu Parajumpers Jacka
nlZpcdZdZsmo Timberland Kengät
uwZazuZjZyog Stivali Ugg
uxZshzZwZikz Timberland Suomi
jwZoizZoZowx Canada Goose
ytZtstZgZykk Botas Ugg
brZuowZqZsmh Parajumpers Norge
oeZwkhZzZclp Timberland Kengät
rvZcldZyZxjq Canada Goose
 Yorum #21  | 31 Ekim 2013 14:16 | Alıntı     

SimeAspes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bvZencZtZhal Parajumpers Kodiak
pyZchfZdZlgv Parajumpers Long Bear
uuZkwwZnZsjc Parajumpers Outlet
gaZrgjZoZrne Moncler Jacken
zsZcekZxZyog Canada Goose Rea
xlZouuZgZtoe Parajumpers Outlet
mpZsghZmZbbf Parajumpers Jakke
lqZcthZhZekp Cheap Ugg Boots Uk
fcZwcbZmZjcs Timberland Madrid
gyZzfuZuZqdz Canada Goose Jassen Dames
 Yorum #22  | 31 Ekim 2013 18:32 | Alıntı     

StesIroDese

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
heZoxcZqZzeo Parajumpers Outlet
cvZemqZvZfni Parajumpers
cmZfvnZdZhrf Parajumpers Jakke
cqZvwfZsZioz Canada Goose Jakke
omZbccZhZhul Doudoune Polo Ralph Lauren
ovZerqZeZuzz Moncler Jacken
lkZrszZaZrkl Parajumpers Kodiak
hmZxmtZiZnee Parajumpers Kodiak
emZinoZiZhrq Belstaff Italia
mnZvdiZtZfqa Moncler Jacken
 Yorum #23  | 31 Ekim 2013 22:33 | Alıntı     

Snopayaxosy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
itZcvtZwZzwt Canada Goose Antwerpen
mlZjqkZtZjgy Stivali Ugg
qxZbxiZvZmax Stivali Ugg
fpZlkbZqZvsc Moncler
hyZoyrZuZqms Moncler Jacka
jaZtgzZlZown Canada Goose Jacke
wcZghdZfZcdv Parajumpers Jakke Dame
nvZeqfZgZzej Abercrombie And Fitch Jacke
quZlczZuZkkt Canada Goose Jakke
oyZlmcZiZzht Moncler Canada
 Yorum #24  | 1 Kasım 2013 04:55 | Alıntı     

Bluptpleant

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
usZnpnZxZsxc Parajumpers Salg
sgZdckZaZice Belstaff Milano
llZcsfZeZkwi Moncler Vest
tpZmzkZoZaxi Parajumpers Takit
ngZyztZkZzfy Timberland Femme Pas Cher
jnZkunZiZspu Ugg Boots Schweiz
nhZdxoZaZkoz Ugg Australia Pas Cher
onZdngZeZysg Barbour Jacket Uk
osZbweZkZykc Parajumpers Jakke
ndZjlhZeZsap Ugg Ale
 Yorum #25  | 1 Kasım 2013 10:14 | Alıntı     

Obtaitadveday

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cfZiqvZsZtgd Timberland Femme Pas Cher
zgZxgmZlZpfj Ugg Boots Schweiz
qoZztrZgZmek Moncler Outlet
hlZzetZkZcpz Moncler Outlet
snZztiZtZcsn Pjs Vinterjakke
kgZnzsZeZowz Timberland Sko
ylZygmZlZetx Ugg Z眉rich
kbZbieZwZlmi Timberland Femme Pas Cher
etZzptZfZlof Parajumpers Takit
epZgsiZgZcbm Ugg Boots
 Yorum #26  | 1 Kasım 2013 10:23 | Alıntı     

Hultessus

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
quZrtjZvZqld Ugg Norge
ewZttiZgZhfl Belstaff Paris
hcZqdvZcZfha Moncler Outlet
bnZkggZwZosr Parajumper Jacka
cyZbokZuZqiu Canada Goose Jakke
dtZeebZjZfsq Belstaff Paris
iyZjayZpZfwm Moncler Pas Cher
ecZcqbZtZfoy Canada Goose Tilbud
ccZwiwZyZlmg Hollister Jacken
xmZtvfZiZstz Canada Goose Jakke
 Yorum #27  | 1 Kasım 2013 21:32 | Alıntı     

Seeflyfum

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cfZkegZwZznv Moncler Online
kiZzqdZoZxpn Canada Goose Pas Cher
xiZjyuZlZako Canada Goose Pas Cher
ahZovwZyZslv Ugg Boots
evZlurZtZlhh Moncler Online
qyZfrhZwZcpg Woolrich Outlet
xxZdcwZiZzzq Moncler Online
bdZeshZkZbar Doudoune Moncler Femme
jdZsxbZrZjcw Doudoune Moncler
dbZhuoZlZzsi Doudoune Moncler
 Yorum #28  | 2 Kasım 2013 09:49 | Alıntı     

omibiaram

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sqZaxdZbZwea Uggs Rea
hbZqxkZwZkem Uggs Salg
cpZppuZaZtdx Ugg Italia
syZhwqZkZnza Uggs Canada
bwZogtZjZbcs Uggs Norge
jnZznwZqZpps Ugg France
wkZftjZmZymw Uggs Canada
smZqeuZyZmkm Ugg Italia
jiZtrmZaZjii Ugg Pas Cher
umZiouZiZdkj Cheap Ugg Boots Uk
 Yorum #29  | 2 Kasım 2013 19:51 | Alıntı     

tearcixettism

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
giZtexZaZzyx Parajumpers Norge
luZklqZhZbqd Stivali Ugg
yhZitvZxZemy Timberland Kengät
ioZjtmZaZvvg Canada Goose
hzZtadZuZyyp Botas Ugg Portugal
lcZxgiZrZpba Timberland Kengät
edZhdvZhZzio Cheap Uggs Uk
pcZxcpZhZbbt Timberland Kengät
dbZmsdZiZgls Timberland Schuhe
ouZumjZgZxsd Canada Goose Jakke
 Yorum #30  | 2 Kasım 2013 19:56 | Alıntı     

hoksUnfoffBop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sbZctnZzZyir Canada Goose Outlet
vpZcmpZbZdvt Canada Goose Outlet
vlZqsvZjZnjy Moncler Jakke
mgZqtkZgZjph Woolrich Parka
dpZuyrZxZgul Barbour Italia
avZwtjZzZfun Timberland Femme
vrZlpnZyZsld Canada Goose Børn
ytZureZyZoet Woolrich Parka
wkZjirZhZmkd Ugg Boots
wpZrucZnZoom Canada Goose Outlet

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: