Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Kışanak'tan Arınç'a Empati; Kolu Kırılan Çocuk Dağa Çıktı  


17-12-2012, 17:00 Kategori: Siyaset  
Kışanak'tan Arınç'a Empati; Kolu Kırılan Çocuk Dağa Çıktı

Diyarbakır Zindanı bir vahşettir. Birinci kırılma burada yaşandı. Bir gecede 5 milyon Kürd'ün evi yıkıldı. Ayakkabılarını daha almaya fırsat bulamadılar. Buda ikincisi 10 bin siyasetçiyi esir aldınız. Bu da üç ve kolunu kırdığınız çocuk dağa çıktı

BDP Eş Başkanı Gültan Kışanak, "Sayın Arınç sadece benimle değil, KCK tutukluları, köyleri boşaltılanlar ve cezaevlerinde mağdur edilenlerle de empati kurmalı" dedi... Kışanak, "Hikayesini bilmediğimiz adını bilmediğimiz, binlerce insan aynı travmatik süreçleri yaşadı" dedi. BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, KCK/TM kapsamında son günlerde yapılan operasyonlar sonucu tutuklamaları değerlendirmek üzere Batman Milletvekilleri Ayla Akat ve Bengi Yıldız ile birlikte Mardin'e geldi. Kışanak, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kendisi ile ilgili sözlerini değerlendirirken, aslında o açıklamaları Arınç'ın değerlendirmesi gerektiğini savundu. Kışanak, "Arınç’ın açıklamaları sonuçta, kendisinin değerlendirmesi gereken açıklamalardır. Kamuoyundaki yankısı, yansıması ne olacaktır? Bunu anlamak lazım. Sayın Arınç, bir empati yapma ihtiyacı duyuyorsa, bunun önemeli olduğunu ifade etmek istiyorum. Kürt sorunu biraz da herkesin yaşadığı sorunun kendisi ile sınırlandırdığı mercide hep ilerlediği için kimse kimseyi anlamadığı için çözmek de kolay olmuyor" dedi.

"EVİ KÖYÜ BAŞINA YIKILAN 5 MİLYON KİŞİ İLE DE EMPATİ KURMAK LAZIM"


Kışanak, Arınç’ın yaptığı empatiye karşılık, kendilerinin de empati yapması gerekliliğini belirterek, "Diyarbakır Cezaevi'ndeki yaşananlarla yüzleşmek ve buna dair, bir empati kurmak, içerisinde olmak önemli. Ancak 90’lı yıllarda yaşananlarla ilgili de bir empati yapmak lazım. Bir gece yarısı köyünün jandarmalarla basılıp, evinden ayakkabısını bile giymeye fırsat bulmadan canını kurtarmaya çalışan, 5 milyon insan evini, barkını terk etmek zorunda kaldı. Evi başına yıkıldı, köyü yakıldı. Bununla da empati yapmak lazım. Her sabah okula gidip 'varlığımı, Türk varlığıma armağan ediyorum' diyen çocuklarla da empati kurmak lazım. Pozantı Cezaevi'nde insanlık dışı uygulamalara maruz kalan çocuklarla da empati kurmak lazım. Kameraların karşısında, kolu kırılan Kürt çocukla da empati kurmak lazım. Sosyal medyaya düştüğü kadarı ile kendisinin gerillaya katıldığını öğrendik. Onunla da empati yapmak lazım. Cezaevindeki 10 bin tutsakla da empati yapmak lazım. Açıkça iradesini ortaya koyarak, gidip oyunu verip temsilcisini seçen ancak bu temsilcileri cezaevinde olan ve onlara 3 milyon oy veren insanla da empati kurmak lazım. Bunlar önemli" dedi.

"BU EMPATİ, KÜRT SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE ETKİLİ OLABİLİR"

Arınç'ın yaptığı empatinin Kürt sorunun çözümünde önemli bir rol oynayacağını düşündüğünü anlatan Kışanak, "Gerçekten bütünlüklü bakılırsa, yaklaşılırsa empatinin Kürt sorununun çözümünde önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum. Tek tek hikayeler tabii ki çarpıcı olabilir, üzerine tabii ki haber yapılabilir. Ancak adını bilmediğimiz, binlerce hikaye var. Önemli olan bu binlerce insanın derdine derman olacak çözüm arayışı içinde olmaktır. Bunu sağlamak gerekir. Evet bizim açımızdan da biz de empati yapıyoruz. Gerçekten de yokluk, yoksulluk içerisinde damacana su satarak, tek çocuğunu büyüterek askere gönderen, sonra onun cezasını karşılayan babayla da empati yapıyoruz, yapılması gerekir. Ancak dediğimiz gibi, biraz daha bütünlüklü bakmak gerekiyor. Tamamına dair, bildiğimiz, bilmediğimiz bütün hikayelere dair bir empati yaklaşımı olursa belki sorunun çözümüne katkı sağlar diye düşünüyorum."

BDP'Lİ BİNİCİ: HAKLIYA HAKLI, HAKSIZA HAKSIZ DEMEK DURUMUNDAYIZ


BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici ise Arınç'ın, sözlerine ilişkin, “Bu açıklamayı önemsiyorum” dedi.

Binici, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, BDP Bursa il örgütünün açlık grevleri sırasında AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na siyah çelenk bırakmak istemesiyle gelişen olayları hatırlattı.

BDP'nin tek başına düzenlediği ya da bileşeni olarak yer aldığı her etkinlikte senaryonun hiç değişmediğini öne süren Binici, “Bursa'da Kürtlere ve partimize karşı başlatılan ırkçı ve faşist saldırıların bununla sınırlı kalmayacağı anlaşılmaktadır” dedi.

Bursa'da çıkan bu olaylarla bağlantılı BDP PM Üyesi Ayla Yıldırım, Bursa İl Başkanı Mehmet Dilek, il yöneticisi Halil Bozbey ve Yıldırım İlçe Başkanı Nuri Baygındır'ın bir kaç gün önce emniyete çağrıldığını aktaran Binici, “İnandıkları doğrularla siyaset yapmaya çalışan yönetici arkadaşlarımızın bu olay nedeniyle ve üzerinden geçen bunca zamana rağmen emniyete çağrılmalarını oldukça manidar buluyorum. Bu kişilerin suçlanırcasına emniyete çağrılmasını, partimize uygulanan siyasi operasyonların bir parçası olarak görüyoruz” diye konuştu.

Binici, bir gazetecinin sorusu üzerine, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın, bir BDP'li kadın milletvekiline atfen “Diyarbakır Cezaevi'nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki, o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım” sözlerine ilişkin, “Bu açıklamayı önemsiyorum. Biz, haklıya haklı, haksıza haksız demek durumundayız” diye konuştu.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Arınç, TOBB'un “Yeni Yüzyılda Medya ve İletişim Arama Konferansı” toplantısında, daha önce sert sözlerle eleştirdiği BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak’ı ima ederek, “Ben bir BDP’li kadın milletvekiline çok kızıyordum, çok beddua ediyordum. Ama onunla ilgili bir hatırayı dinledim, şimdi artık kızmıyorum. Çünkü 17 yaşındaki bir genç kızken Diyarbakır Cezaevi’nde o kadar ahlaksızca işkenceye maruz kalmış ki o kadar kendisini zorlamışlar ki ben de aklıma gelse dağa çıkardım” demişti.

radikal


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 7)
  |   Okuma: 4352   |   Yorum: (789)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 17 Aralık 2012 21:53 | Alıntı     

Hesenê Canbegî

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Çocuğun kolunu kıran polis hâlâ yaşıyor mu yoksa ....

Ev polisê ku pîyê vî xortî şikandibû, hêj Li jîyanê ye an mirîye?
Hesenê Canbegî
 Yorum #2  | 18 Aralık 2012 00:19 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Zalimlerin, mazlumlara beddua edmesi firawunluktur..!

Bilindiği gibi,Firawun mazlumların peşine düşerken,HELAQ OLmuştu..Bu akibed sizinde başınıza gelmeden tez elden,Kürdlerin gasp edilmiş haqlarını ,zapt edmeyi bırakın.Onurluca ölümüne haqını arayan Kürdlere,dün yeryüzü zebanileriniz zulüm ediyorlardi,bugün siz firawunlar ise;onlara beddua ediyorsunuz,ferman üstüne ferman salliyorsunuz ..!

Kürdlerin haqını gasp eden siz,Kardeş diyen siz,Qatıl eden siz,Oylarını alan siz,zulüm eden siz,ferman sallayan siz,beddua eden siz'siniz siz.!Sizi tanımlamaktan güçlük çekiyoruz.

Haqiqaden siz nesiniz,hiç kendi kendinize sordunuzmu ?..!
 Yorum #3  | 18 Aralık 2012 15:28 | Alıntı     

mustafa tekin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
.
yorumumu sansurlediniz...
bdp yönetiminin gittigi-gidecegi yeri
beraber gorecegiz...
.
 Yorum #4  | 18 Aralık 2012 18:43 | Alıntı     

ciwan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ew ceş hati bu kuştın bra hesen canbegi.

ez wusa dizanım.
 Yorum #5  | 18 Aralık 2012 19:37 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Rojame rumuzlu arkada$ güzel bir yorum yapmi$ ve sormu$: " Haqiqaten siz nesiniz ? " diye
B.Arinc' a sorusunu yöneltmi$..Bence bunlar Kürt halkinin ve Túrkiyede ya$ayan diger halklarin
ba$ina bela olmu$; islam-sunni makyajli yeni Kemalist fa$islerdir..Kemalist fa$istlerden farklari;
Kürt Katliami yapip; yok yapmiyoruz diyerek YALAN ve TAKIYYE yapmalaridir..Türk irkciliginda da
Kemalistleri fersah fersah geride biraktiklari hepimizin malumudur..Sayin Gülten Ki$anak B. Arinc'in
empati yaptigini söyleyip kendilerinin de empati yapmasini söylemi$tir..Yani Kürtlerde empati
yapmaliymi$ !!!Birinci olarak bu Bülent Arinc ve AKP fa$istleri 10 yildir tekba$ina iktidardadirlar..
Kúrdistanda bombalanmadik bir tepe kalmadi..Hergün Kürt silahli genclerinin úzerine tanklari ve
toplari e$liginde o barbar ordularini gönderip onlari katlediyorlar..Sinirlarda aclik sinirinin altinda
ya$ayan Kürt köylülerinin eline silah vererek; gerillalarin üzerine saliyorlar..Cenazelere saldiriyorlar..Zindanlari ya$li, genc Kúrt halkiyla doldurmu$lar..Ve daha onlarca, yüzlerce
alcakligi Kúrtlere uyguluyorlar..Kürdistanin zenginliklerini talan edip TC nin metropollerine ta$iyorlar.Halkimizin búyük bir bölümü aclik sinirinin altinda ya$iyor..Biz daha neyin empatisini
yapacagiz ? Bütún bu yazdiklarimi biz Kürtler mi Túrklere yaptik ? Lütfen bu canilere empati
altinda yagcilik yapmayiniz? Kaldiki bu fa$ist dinci kemalistin laflari ve empatiside ciddi degildir.
Kürtler tarafindan da ciddiye alinmamalidir..Bu cetelerin yöntemidir; insanin kafasini ok$arlar
ve birden bakarsiniz kafanizi kesmi$ler..Bunlar vampir sülalesindendirler..Sizinle cok samimi
bir havaya girerler..Yúzúnüze güler ve tatli sözler söylerler..Ve firsat buldularmi da KANLI
DI$LERINI boynunuza gecirirler...Bu B. Arinc ve Fethullah Gülen fa$isti herzaman yanlarinda
AGLAMA HAPLARI ta$irlar..Yani o haplari kullaninca insanlarin gözya$i gelir..Millette sizi
vicdanli biri diye beller..Bu tür haplari genellikle film oyunculari kullanir..Ancak gel görki ayni
haplari B. Arinc ve salya-sümük agliyan fethullah gúlen de kullaniyorlar..Dolayisiyla bunlarin
sözleride, empatileride TIPKI gözya$lari gibi sahtedir; be$ paralik degeri yoktur. Körmüdürler
10 yildir Kúrtlere, secilmi$ milletvekillerine, dagdaki gerillaya, bahcede cicek toplayan Kúrt cocuklarina yapmadiklari zulüm kalmadi..$imdi daha yeni empati yapiyorlarmi$ !!!O empatileri
ba$larini yesin bu alcak AKP li cetelerin..
 Yorum #6  | 26 Ekim 2013 01:28 | Alıntı     

celapieni

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
qsZtqhZkZacx Woolrich Spaccio
kcZhsxZbZhom Cheap Ugg Boots
zwZzyhZpZkes Uggs Antwerpen
ooZbfcZgZqsh Parajumpers Uk
jgZitmZcZwnf Uggs
ctZdcbZfZlsj Doudoune Moncler
esZqtdZvZgow Parajumpers Suomi
ybZydmZyZrfj Moncler Outlet
soZpfyZzZynd Parajumpers Uk
abZnpaZdZdie Barbour Online
 Yorum #7  | 26 Ekim 2013 02:55 | Alıntı     

Loolvegoave

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
zbZpoaZdZppx Moncler Outlet
gqZwzoZuZuvp Moncler Weste
rgZrstZiZcpx Woolrich Parka
qsZrevZtZdnj Ugg Outlet
heZwdjZxZzte Isabel Marant Sneakers Uk
fiZnopZoZfuy Timberland Skor
ljZdzhZsZgbi Canada Goose Jassen
boZqriZlZyau Isabel Marant Sneakers Uk
snZajnZpZwos Parajumper Norge
rlZbitZuZixw Moncler Weste
 Yorum #8  | 26 Ekim 2013 02:58 | Alıntı     

Sizelopeerall

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ekZgghZtZqct Moncler Jacken Online
mzZefeZjZtjw Timberland Schweiz
myZpjjZkZidf Parajumpers Sale
tmZdnyZvZugl Timberland Schuhe
orZyxvZrZakm Canada Goose Jakke Dame
zgZajqZnZzdm Canada Goose Outlet
pyZklvZgZcak Timberland Uk
kdZracZbZffe Canada Goose Outlet
ibZyzbZmZyjr Parajumpers Sale
kxZysqZvZcik Canada Goose Takki
 Yorum #9  | 26 Ekim 2013 03:13 | Alıntı     

Intasosylausy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vyZxffZqZjbh Canada Goose Jakke
nnZjbmZfZmtr Pjs Jacka
dyZmveZuZkgo Parajumpers Doudoune
btZyyxZaZegk Parajumpers Jakke
qeZognZfZtpr Parajumpers Danmark
alZncmZtZsdm Parajumpers Long Bear
ybZzcrZjZnep Woolrich Parka
foZxyxZkZobe Woolrich Jas
nzZjezZkZluw Parajumpers Long Bear
vmZkbaZmZwtc Canada Goose Tilbud
 Yorum #10  | 26 Ekim 2013 03:47 | Alıntı     

immuffevA

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
daZtmlZxZdvc Bottes Ugg
heZpjpZtZuif Ugg Switzerland
tgZwlgZhZuud Nike Suisse
liZjssZoZcri Ugg Schweiz
wsZzwkZuZqrt Ugg Switzerland
auZuepZmZglv Ugg Schweiz
kwZveiZxZlvs Nike Suisse
tnZqfcZjZvrg Nike Suisse
wxZscoZsZyna Bottes Ugg
kvZuthZuZpfs Woolrich Jacken
 Yorum #11  | 26 Ekim 2013 06:34 | Alıntı     

Lemadyeteew

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bcZzydZcZzmu Piumini Moncler
zzZiawZmZheh Uggs Bijenkorf
fkZsxmZeZnbg Canada Goose Outlet
osZzchZsZqnq Parajumpers
vxZkosZjZpuv Uggs Outlet
ewZmjkZxZcuq Moncler Online
zlZhymZbZste Barbour Deutschland
mwZivdZeZmbp Timberland Støvler
nsZajmZtZikg Ugg Suomi
bqZyllZmZkkr Canada Goose Outlet
 Yorum #12  | 26 Ekim 2013 08:37 | Alıntı     

Seeflyfum

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
rlZdwiZjZlgl Doudoune Moncler
ijZgvdZkZbtv Canada Goose Pas Cher
ydZggfZeZqis Ugg Pas Cher
ynZyvrZgZhgr Doudoune Moncler Femme
fqZlmfZgZkwr Canada Goose Pas Cher
bqZbnnZdZmya Ugg Pas Cher
hrZxajZmZzqz Moncler Online
jvZmqzZsZgyv Ugg Boots
bxZjdsZbZkol Doudoune Moncler
nmZucmZhZbtn Doudoune Moncler
 Yorum #13  | 27 Ekim 2013 08:33 | Alıntı     

celapieni

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
uuZgfiZvZwsl Uggs
ruZgynZbZypf Peuterey Jacke
wiZnhuZjZvnw Uggs Antwerpen
coZysnZfZiug Botas Timberland
flZximZsZzkh Timberland España
odZgloZpZsfg Canada Goose Pas Cher
nqZcuzZaZbgh Parajumper Jakke
fcZauxZwZngv Parajumper Jakke
uiZrxpZkZaiq Parajumpers Usa
taZyqjZwZpwn Goedkope Uggs
 Yorum #14  | 27 Ekim 2013 16:22 | Alıntı     

nonepeewize

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
uzZuupZcZjxi Parajumpers Sale
gwZbwaZxZxxl Parajumpers Pas Cher
diZjvbZoZsbn Canada Goose Jacke
bfZbghZxZxgv Canada Goose Rea
nrZqqfZqZvrx Moncler
boZvvnZdZpuz Ugg Rea
oyZoddZmZahc Parajumpers Sale
gdZxzfZfZyub Isabel Marant Sneakers
jaZxzzZoZphg Canada Goose Antwerpen
keZdkjZzZutp Canada Goose Italia
 Yorum #15  | 28 Ekim 2013 06:44 | Alıntı     

StesIroDese

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
jdZncgZfZyyl Parajumpers Long Bear
wvZpwkZqZzvh Parajumpers Gobi
baZcbhZzZdbo Timberland Sko
fgZwalZsZjps Cheap Ugg Boots Uk
kcZauwZuZnkz Parajumpers Long Bear
dpZljcZbZzdh Canada Goose Rea
aaZkyhZxZzlo Timberland Sko
ceZufpZpZihz Moncler Jacken
zuZgvuZeZgaz Parajumpers Long Bear
lsZaxgZrZqti Parajumpers Sale
 Yorum #16  | 28 Ekim 2013 08:31 | Alıntı     

Loolvegoave

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ivZngzZoZmmm Moncler Bambino
ouZybqZhZivq Woolrich Outlet
zfZwngZbZfiv Isabel Marant Sneakers Uk
cvZsoaZfZskk Moncler Outlet
bmZwwkZaZken Parajumpers Sale
eoZfwuZtZqad Moncler Online
mvZopjZuZecn Moncler Bambino
mkZmqrZhZffh Moncler Online
rvZgizZyZdtq Canada Goose Pas Cher
kdZkxrZuZfof Woolrich Outlet
 Yorum #17  | 28 Ekim 2013 11:14 | Alıntı     

brireeges

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
nyZkwuZeZqta Uggs Schweiz
fvZielZgZxbj Timberland Schoenen
hmZetiZtZpfz Timberland Wien
dwZtrtZdZehy Ugg Australia Espa帽a
cwZixfZtZsjp Moncler Bambino
jtZbxjZhZnft Moncler Bambino
uvZwiqZcZfuv Moncler Z眉rich
ozZclaZiZisb Moncler Bambino
svZintZmZchb Canada Goose Jakke
gjZrqbZbZcey Uggs Norge
 Yorum #18  | 28 Ekim 2013 12:14 | Alıntı     

coornedic

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tuZksuZmZjqz Moncler Z眉rich
lhZxlgZqZppt Parajumper Jakke
woZzxvZqZybb Ugg St酶vler
umZiptZuZcpw Parajumpers Homme
foZzzgZsZjzf Moncler Montreal
drZrwoZzZgyy Cheap Ugg Boots
xqZrvmZeZkab Giubbotti Peuterey
ibZrdoZxZsle Woolrich Online
zqZfspZnZjkt Moncler Montreal
zcZrvuZcZjye Uggs Belgie
 Yorum #19  | 28 Ekim 2013 13:32 | Alıntı     

CeannaScome

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
rkZsiwZcZsok Canada Goose
wdZnknZlZmjf Hollister Doudoune
hvZzykZhZvkm Ugg Suomi
qwZydbZgZmoi Woolrich Uk
plZfmzZyZtns Woolrich Parka
pkZbsoZlZtjp Timberland Outlet
leZsahZrZnpu Woolrich Parka
qnZbqvZvZejm Timberland Outlet
wnZjelZaZtdi Parajumpers Danmark
hkZmnzZrZbom Ugg Boots
 Yorum #20  | 28 Ekim 2013 19:54 | Alıntı     

RiliBreed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
rvZpoiZtZrxo Parajumpers Herren
nfZzyaZjZwwa Woolrich Jas
rtZiceZeZfei Woolrich Jas
hjZunvZpZhoa Uggs
xhZqhiZdZwtv Parajumpers Herren
ejZsjlZqZoso Parajumpers Herren
tcZzpjZmZkzt Moncler Femme
bnZbjnZmZulr Parajumpers Long Bear
hpZrysZiZaot Timberland Canada
qgZanpZtZqxq Parajumpers Norge
 Yorum #21  | 30 Ekim 2013 13:38 | Alıntı     

coksMyclold

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
lkZxsxZbZsgg Cheap Uggs Uk
wjZmxnZkZqzn Ugg Outlet Schweiz
zjZqqqZgZtne Cheap Ugg Boots
xvZsivZhZzif Cheap Uggs Uk
kaZblxZiZxyy Cheap Uggs Uk
zoZlfkZyZrie Ugg Schweiz
taZfulZgZqmi Ugg Suomi
vhZlkuZgZznr Uggs Australia
afZyjtZjZsxt Ugg Outlet Canada
xzZaotZtZesm Cheap Uggs Uk
 Yorum #22  | 30 Ekim 2013 16:31 | Alıntı     

NopWhortnor

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sfZhivZkZaoz Ugg France
ysZflpZrZxey Cheap Ugg Boots Uk
jpZbmxZpZqum Uggs Canada
ttZvlxZrZoge Uggs Canada
yyZddbZrZpdj Ugg España
aiZsraZxZwfy Ugg Norge
sdZceeZkZlch Cheap Ugg Boots Uk
qrZaxnZhZfys Uggs Norge
djZmzuZcZovp Uggs Canada
imZoaxZoZrio Uggs Norge
 Yorum #23  | 30 Ekim 2013 22:10 | Alıntı     

hoksUnfoffBop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vfZbndZeZhhs Canada Goose Outlet
mqZqdxZxZpzl Timberland Femme
cfZucyZjZrvn Woolrich Rea
twZreeZcZbfx Parajumpers Oslo
fpZqccZnZopq Belstaff Sale
hwZbmlZmZwup Belstaff Sale
zgZhciZlZaqm Belstaff Sale
boZhveZiZpns Timberland Barcelona
fcZmzmZgZgnq Timberland Barcelona
mjZgblZuZxig Ugg Saappaat
 Yorum #24  | 30 Ekim 2013 23:36 | Alıntı     

StesIroDese

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ylZuvwZaZbdx Doudoune Canada Goose
rdZxizZuZdzc Doudoune Polo Ralph Lauren
zgZfyuZeZacv Timberland Sko
arZvpdZuZxdl Ugg Australia
glZxfkZhZuki Parajumpers Long Bear
isZyliZvZyyz Ugg Australia
reZkrwZkZufe Timberland Sko
epZizoZlZhyk Canada Goose Jassen Dames
ccZesfZsZawh Stivali Ugg Italia
jyZtmyZlZrjk Parajumpers Long Bear
 Yorum #25  | 31 Ekim 2013 02:50 | Alıntı     

brireeges

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
nmZikqZeZsoj Moncler Z眉rich
nfZnuiZkZuim Woolrich Jassen
ztZhlkZsZpyb Uggs Norge
otZojnZxZerc Moncler Outlet
doZdqyZoZtme Woolrich John Rich & Bros
skZfbbZbZwme Uggs Norge
snZstmZaZqer Timberland Wien
wfZruwZcZrps Woolrich Sale
dcZmkkZiZihs Moncler Piumini
tqZpxtZuZhpo Canada Goose Vest
 Yorum #26  | 31 Ekim 2013 06:05 | Alıntı     

RiliBreed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
faZgrqZhZawz Uggs
ktZiwiZiZwtj Woolrich Parka
igZyzoZlZmuh Parajumpers Herren
ksZgeqZxZxtw Parajumpers Jakke
bxZkbrZvZico Pjs Jacka
auZzkbZgZehd Pjs Jacka
eoZiqiZeZblx Canada Goose Takki
kuZsgrZhZcnd Pjs Jacka
lxZcxsZtZosz Canada Goose Jassen
vkZqnxZgZbrr Timberland Botas
 Yorum #27  | 31 Ekim 2013 09:07 | Alıntı     

groovegobrier

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wzZaivZiZual Belstaff Jacka
lvZyyeZuZeyi Woolrich Jacka Dam
ilZofyZuZjug Woolrich Jacka Dam
tnZmueZhZxdh Botas Ugg Espa帽a
fkZiarZiZnpc Ugg Keng盲t
qcZdfaZyZevz Botas Ugg Espa帽a
cnZdyeZsZrfk Moncler Femme
hqZmxiZuZilk Piumini Moncler
rqZucoZzZeda Moncler Femme
rhZbbxZuZxvm Canada Goose Coats Uk
 Yorum #28  | 31 Ekim 2013 10:29 | Alıntı     

Intasosylausy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tzZpawZhZdms Timberland Canada
ggZcbjZsZydz Peuterey Giubbotto
fgZcgcZvZntt Canada Goose Jacka
ggZiorZoZywc Woolrich Parka
zzZyblZgZefb Woolrich Parka
rrZmjkZxZfcu Parajumpers Long Bear
obZosuZgZpxu Parajumpers Herren
zqZyyhZgZxva Peuterey Giubbotto
xxZntzZzZmde Uggs
isZditZzZhol Canada Goose Jassen
 Yorum #29  | 31 Ekim 2013 11:59 | Alıntı     

Mardduerwet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
fzZcnwZlZoxt Uggs Canada
olZvbeZlZqgp Uggs Canada
inZepdZkZabx Uggs Norge
yuZgznZhZrol Uggs Canada
nbZredZuZyxr Uggs Salg
txZgiiZdZiyg Uggs Canada
ooZiwnZnZggl Ugg Italia
hoZpvyZeZpjy Ugg France
wyZvpaZgZvej Ugg Norge
okZpwlZzZaip Ugg Pas Cher

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: