Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Eylül 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Yeni Hizbullah: Hür Dava Partisi (Hüda-Par)  


13-12-2012, 22:23 Kategori: Siyaset  
Yeni Hizbullah: Hür Dava Partisi (Hüda-Par)

Hizbullah’ın Ankara tahrikiyle Kürdistan halkına karşı işlediği vahşi cinayetler, Kürdlerin belleğinden ve yüreklerinden silinmemiştir, kolay kolay silineceği de düşünülemez. Hizbullah’ın inançlı çevrelerden taraftar devşirmesi mümkündür ancak yurtsever Kurdistanî kesimlere güven vermediği gibi partileşerek Kuzey Kurdistan’dan AKP’ye giden bir kısım oyları frenleyip ‘Kürdlerin lehine’ çevireceği’ biçimindeki iyi niyetli açıklamalar fazlasıyla tartışmalıdır. Milliyetçilere ve gelenekçi olmayan kesimlere düşmanlık temelinde şekillenmiş, üstelik rejimlerin desteği ile bina edilmiş Hizbullah gibi yapıların “değişim ve dönüşümü” yalnız bir ilahi mucize ile mümkündür. Hizbullah “değişiminin”, bilimsel açıdan tartışılacak hiçbir yönü olmağı için bu “değişimi” Tanrı hükmüne bağlamak fazla garipsenecek bir değerlendirme olmamalı.

Hizbullah gibi yapıların, Kürdlerden topladığı oylarla birlikte toplu biçimde bir fraksiyon olarak AKP gibi rejim partilerine katılmayacağının hiçbir garantisi yoktur, olamaz.

Kürd İslamcı düşünürlerin Hizbullah’ı “ehlileştirme” çabaları saygıyı hak ediyor. Ne kadar başarılı olacaklar? Yaşayıp göreceğiz.

Sayın Sıdkı Zilan’ın “Hür Dava Partisi (Hüda-Par)” yazısını önemli bulduğumuz “Kurdistan” vurgusundan dolayı yayınlıyoruz:Hür Dava Partisi (Hüda-Par)

Sıdkı Zilan

Hizbullah’ın legalleşmesi açısından sivil ve siyasi hayata müdahil olması olumlu bir gelişmedir. Yıllardır bunu destekliyor ve bu işin teorik çerçevesiyle ilgili yazıyoruz. Neticede Hür Dava Partisi’nin kurulması kararının alınmış olması, Kürdistan’daki siyasi atmosfer açısından olumlu bir adımdır.

Dün, bir tv kanalında Sayın Hüseyin Yılmaz ile Said Şahin’in de katıldığı programı dikkatlice dinledim. İnanıyorum ki birçok insan da benim gibi dinlemiştir. Kanaatim şudur ki eğer bu konuda uyarı görevimizi yapmazsak, Hüda Par adına siyaset yapan şahsiyetlerin kendi yanlışlarını görme imkânı olmayacaktır. Elbette uyarıların çoğu teşvik edici, iltifata ilişkin olmalı ama bazı yanlışları da yüksek sesle dile getirmenin tam zamanıdır.

Said Şahin’in Kürdistan’a ilişkin bir beyanı geçmediği gibi, Irak Federe Kürdistan Bölgesi’nden de “Kuzey Irak” diye bahsetti. Keza, gerek Şahin gerekse Yılmaz, bol bol “bölge” kelimesini kullandılar, lakin bölgenin ismi olan “Kürdistan'dan bahsetmediler. Oysa örnek aldıklarını söyledikleri İslami hareketler; kendilerini yaşadıkları coğrafyaya nispet ederler. Hamas kendini Filistin ve davasıyla tanımlar. Zamandan ve zeminden soyut bir İslami anlayış biz Kürtlere has bir durumdur.

Benim de telefonla katılmam hususunda söz konusu TV’den arandım ve prensip olarak evet dedim. Lakin gün içinde anonsları görünce telefon açıp uyarıda bulundum. Zira ismime ilişkin bir harf hatası vardı ve böylesi bir programda “Kürdistan İslami İnisiyatifi” kurucularından olduğumun da zikredilmesini talep ettim. Programda bu anons yapıldı, lakin ilerleyen dakikalarda bağlanamayacağımız anlaşıldı. Zira “Kürdistan” kelimesinin akredite olmadığını tahmin ediyorum.

Şayet mezkûr programa katılabilmiş olsaydım. Hizbullah ve Mustazaflar Hareketi'nin Kürdistani bir hareket olduğunu, Hür Dava Partisi’nin de Kürdistani bir parti olduğunu dile getirecektim. BDP de yemin billâh “Türkiye” partisi olduğunu söylüyor ama buna inanan yok. Aynen öyle de Hüda Par da ya kendine Kürdistani bir zemin arar (ki fiilen zaten bu zemindedir) ya da marjinalleşir.

Bir de Azadi İnisiyatifi’nden bahsetmeyi düşünmüştüm. Çünkü Mustazaflar'ın partileşmesini hızlandıran, teşvik eden gelişmelerin başında, geçen Haziran ayında Diyarbakır’da kuruluş kongresini yapan “Hak, Adalet ve Hürriyet İçin Kürdistan İslami İnisiyatifi”nin katkısı göz ardı edilemez.

Fikri çerçeve ve yol haritasına ilişkin olarak yoğun olarak yazdım ve yazmaya devam edeceğiz. Siyaset, bu yolda yürürken öğrenilen bir şeydir. Yani fiiliyatla ilgilidir. İyi bir senaryo, uygun oyuncular ve zaman ile zeminin müsait olması durumunda netice alınabilir. Kürdistan’ın Kuzeyi'nde zaman ve zemin şu anda uygundur. Ancak Hüda Par’ın vitrinini gözden geçirmesi, mevcut aktörlerin donanımlarını artırması ve Kürdistan halkının taleplerinin (ki adalet ve özgürlük talebidir bunlar) dikkate almalıdır.

Türkiye kamuoyu elbette önemlidir ama Türkiye kamuoyunu teskin edeceğiz diye Kürdistan gerçeğini, Kürdistan halkının siyasi iktidar talebini es geçersek yanlış yapmış oluruz. Kürdistan halkının maslahatına olan adalet ve özgürlük, Türkiye halklarının da faydasınadır. Çünkü mevcut statü bir nevi “siyasi kölelik” statüsüdür. Köle kendi onurundan çok şey yitirdiği gibi, köleliği dayatan taraf da onurundan çok şey yitirir ki, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin durumu budur.

İnsanlar sadece ekmek ve su ile yaşamaz, hürriyet, adalet de lazımdır. Keza, Kürdistani hareketler (ki buna Hür Dava Partisi de dâhildir) kendilerini ait oldukları coğrafya ile tanımlamalıdır. Aksi halde ikametgâhı belli olmayan bir hareketin başarı şansı yoktur.

Siyaset iktidarı hedefler, iktidar ise belli bir mekâna ilişkindir. İslam, tüm insanlığın, kâinatın düzenidir. “İslam gelir dertler biter” şiarı teorik olarak doğrudur ama eksikliği şu; hangi insanlarla bunu fiiliyata dökeceğiz o önemli. Bir de halkın rızasını almadan onlara belli bir program dayatılabilir mi?

Sıdkı Zilan
sidkizilan@gmail.com


06 Aralık 2012

(haberdiyarbakir.com)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 3)
  |   Okuma: 34936   |   Yorum: (1043)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 14 Aralık 2012 00:23 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Müslüman bir Kürt olan sayin Sitki Zilan'in affina siginarak bir kac konuda kendisini ele$tirecegim..
Sayin S.Zilan $öyle yazmi$: " Islam tüm insanligin , kainatin düzenidir." Üzülerek belirtmem gerek;
islam, dini motiflerle gizlenmi$ bir Arap Emperyalizmidir, bie Arap yayilmaciligidir..Sadece isalmin
$artlarindan biri olan HAC ca gitmek bile , islamin gercek yüzünü ele verir..Islamin kurucusu muhammed; her müslümanin ömründe bir kere mutlaka Mekke'ye hac'ca gitmesini $art ko$mu$tur.
Ucaklarin , arabalarin ve gemilerin esameresinin bile olmadigi; millattan sonra 600 veya 700 lü
yillarda; Amerikada, Antartikada ve Avustralyadaki milyonlarca ki$i ; degil ömürlerinde bir kere ;
fakat milyar kere dogup milyar kere ölselerdi bile yine ömürlerinde bir kere olsun Mekkeye
gidemezlerdi..Yolu nasil bulacaklardi..Okyanuslari nasil a$acaklardi? Pusula, motor ve benzinle
cali$an,gemi, araba, ucak ; bunlarin hepsi 1700 lerden sonra bulunmu$ $eyler..Hele $imdi her
araca takilan Navigatorlerin ; o dönemlerde esamesi bile yok! Yani özcesi; islamiyeti muhammed ; Araplar
ve cevresindeki egemenlik kurdugu halklar icin; onlarin zenginlik ve varliklarina el koymak icin
kurmu$tur..Hic mi Kuran okumadiniz? Kuran da tanrisal olan veya olabilecek ne var? Muhammedin ya$adigi dönemler insanligin en calkantili dönemi olan; Kólecilik dönemidir..Insanlar iki bicimde köle edilebilmektedir..A- Sava$larda , sava$i kazananlar tarafindan bir ganimet olarak esir alinip köle edilmektedir.B-Tefecilerden aldiklari borclarin faizlerini ödemedikleri zaman da tefeciler o insanlari köle olarak alip satmakta idiler..( zaten muhammed
de bu durumu bilerek ve kölelerin yahudi tefecilere öfkesini iyi kullanarak ; yeni din islam da
faizi yasaklami$tir.Ancak kölelere birtakim haklar vermesine ragmen köleciligi yasaklamami$tir..
Kaldiki Kuran da bir kitap degildir. Yüzlerce yil hayvan derileri üzerine yazili olarak kalmi$tir..
Keza yüzlerce yilda kölelere ezberlettirilerek özel olarak köleler tarafindan HATIM ettirilmi$tir.
Konu detaylidir ve benim fazla yazma hakkim yok..Sayin Sidki Zilan'a selam ve hürmetlerimi iletiyorum.
 Yorum #2  | 14 Aralık 2012 02:22 | Alıntı     

M.Yilmaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bence (müslüman)Kürdler partilesmeliler gerci benim oyumu alamazlar ama AKP ye oy verilecegine bunlara versinler,gelecek gösterecek ne icin Partilestiklerine.
Benim düsüncem AKP Kürdistanda kaybedecegini anladi ve dügmeye basti yani oylar BDPye gidecegine bunlara gitsin diye, Kürdleri biraz daha oyalamak icin ,belki tutar diye düsünüyorlardir,Kürdlerde isbirlikciler bitermi hic.
Bizim dinci Kirrolarin acisindan bakarsak onlarda korkuyor kafir BDP yani (PKK) kazanirsa sulari isinacagindan , aslinda korkulari yersiz degil ama onlara karsi nefret müslüman olduklarindan dolayi degil TC ile bitmek bilmeyen iliskilerinden dolayi,aslinda korkmalarinin sebebi bu savasin uzamasinda bayagi parmaklari var oylarini TC partisine vermekle suc islediklerinin farkindalar bu savas gercektende isbirlikci Kürdler yüzünden uzuyor,yurseverler farkinda ve Bizim Kirrolarin Korkusu bu nedenden cünkü TC kaybederse onlarda kaybedecek hemide ne kaybedis olacak onun icin son sanslarini yada kozlarini oynuyorlar amma malesef yolun sonu gözüküyor,cok kelle gidecek cok cünkü sehitlerimizin hesabini birileri ödeyecek.
 Yorum #3  | 14 Aralık 2012 10:08 | Alıntı     

Dijwar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Lafı hiç uzatmaya gerek yok...Erdoğan KCK operasyonlarının akabinde bir şey söyledi.Meydana artık başkaları insin işte indiler görecez bakalım.TC nin Paralı Katilleri Kürdlere ne kazandıracak....
 Yorum #4  | 14 Aralık 2012 14:43 | Alıntı     

NURHAK PAZARCIKLI

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
1- Radikal olan bir islami partisi asla ve asla demokrat olamaz hosgoru hukuk ve adalet anlayisi yoktur.
Nerden mi cikariyorum soyle bir etrafiniza baktiginizda anlarsiniz tabi kor ve aptal degilseniz.
2- Hizbi kotralar eli kanli katillerdir ve bu gune kadar kurd halkina ne bir ozelestiri nede bir ozur dilediler
3- TC nin operasyonlarinda sonra ceteler legal zemine kaydi ve kurdistanda AKP ve Fazilet partisine calistilar. Madem yanlista donmuslerdi niye BDP ye oy vermediler

4 - Madem islamiyeti savunuyorlar neden kurdistan islami hareketinin icinde yer alip kendilerini ifade etmiyorlar.
5- Egemen gucleri coplugu haline gelen ortadogu islami hareketlerden zerre kadar hosgoru yoktur bakiniz suriye iran irak, afganistan sudan yemen misir vb vb Ondan dolayi kurdistan cografyasi inanclar mozagigidir karsi tarafa asla hosgorulu olmayan islami partiler alevi suryani ezidi halka bakisi nedir ne degildir
Yukarida sayin editorunde belirtigi gibi modern cagda ortacag fikirleri ile kurd halki ozgurlesmesi mukun olmadigi gibi bir kolelestirme projesidir.
Hani islam devletinde ozgur birey ve ozgur toplum varsa birileri izah etsin ve asla musamaha taninmamali bu tur cetelere yarin bir gun sistemden yemlenecekler ve kurd halkinin basina bela olacaklardir
 Yorum #5  | 14 Aralık 2012 16:56 | Alıntı     

merdinli apo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
GELİ HEWALEN HEJA, NEFES ALMALARINA BİLE İZİN VERMEYELİM.YETER ARTIK BU TÜR YAPILANMALARI ÇOK GÖRDÜK. UYANIK OLALIM BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANIDIR...DİNLE HİÇ BİR ALAKASI OLMAYAN ,ÇIKARCI VE NAMUSUNU SATAN BU KESİMLERE KARŞI MÜCADELE EDELİM.....
 Yorum #6  | 15 Aralık 2012 08:26 | Alıntı     

Ducardin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bence Huda Partisi denen Parti AKP'nin Kurdiya seksiyonu gurevini ustlenecek Hepsi bu...
Sayet hamas Gibi olsaydi Kurd Kelimesi gecmesi gerekmezmidi???
 Yorum #7  | 15 Aralık 2012 20:39 | Alıntı     

metin7272

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
A. Dara sen haddini aşARAK hz. Muhammed'e ve Kuran'a saldırmıssan. Aklınca müslüman ve KÜRT kelimelerinin bir araya geldiği bir habere böyle.... bir yorum yazarak Müslüman Kürt insanınaı " aha işte bunlar Kominis ve azılı din düşmanı" dedirtmek istiyorsun. ama yemezler ...
 Yorum #8  | 15 Aralık 2012 22:03 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Kürd'ler,islamiyed we Hüda-Par (Şii-ci Hizbulllah) !

Öncelikle ,sondan belirdmem gerekini başta belirdme gerekenini zaruri görüyorum ..!Yaklaşık 1.380 yıldır,İslamiyedin özünü benimsemiş haqiqadına'da günümüze qadar sadıq qalmış misliman kürdleri;Hiç bir güç'un bu DİNİ inançtan waz geçirme'ye ne Qudredi olabilir wenede ,haqiqi bir güçü..! Ayni wext'de iran lübnan şii-ci hizbullahi oluşumun Kurdistan'da (Misliman geçinenlerle )örgüdlenmesi ,bir asırdan beridir Kurd Qawminin 'GASP EDİLMİŞ FİDRİ HAQ' larının /Talebçilerinin önünde dikilebilme şansları yoktur. Kürd Dawası iro islamiyed degil,misliman geçinen dörd MÜŞRİKÇİ DEWLEDLER tarafından gasp edilmiş fidri haqlarıdır.

İslamiyed doğmadan öncede,kürd Qawmi wardı..!Medeniyed'ler 'insanlıq' tarihinin yaklaşık (15 bin yıllık)gerisine gidersek..

Önce ;Kürdüm.Sonra Mislimanım.Önce gasp edilmiş fidri haqlarımız,sonra dini inancımız..Şu gerçekiyi 'de belirderek ,günümüz'e (Rojame'ye döneyim).Onlarca asırlardır,Kürdler islamiyedin özüne baxlı we sadıq Qaldıqları gibi,kendi fidri haqlarınada sahip çıksaydılar;İro müslüman geçinen haqiqi müşriklerin sömürülenleri olamayacaklardı.Şii-ci HİZBULLAHÇILAR iro kurdistanda bu emele TERSİNDE hizmed edselerde;HAQİQİ MİSLİMAN KÜRDLERİ KARŞILARINDA GÖRECEKLERDİR..!
Heqeme kurda heqe u xuwde'ji yeke u heqe...

Kimseler merak edmesin,Kurdistanda siyasallaşmaya çalışan (İran we Lübnan yapılanması olan şii-ci hizbullah)SUNNİ-ŞAFİİ MİSLİMAN KÜRDLERİN İÇİNDE ,ne haq reqabedinde we nede rakip olabilme şansları war.Sadece tek bir dayanakla siyasi warlıklarını sürdürebilirler oda;Kürdleri bir asırdan beridir sömüren egemenlerin sırdından başka yaşama şansını bulamazlar.Eskiden beri warlıkları/warolmaları sözkonusu olduğu gibi..dir.Şimdiye kadarki gizli yapılamalarındada,kurd'e aid hiç bir gaspi haq sawunma izlerine hiç bir misliman inancında olan kürdler bile Rastlamamıştır.

Siyasallaştırılmış ;Hüda-Par (Şii-ci Hizbulllah) !

Kürdistanda,Hero hero büyüyen,Kürd Siyasi Harekedinin (yüzde doksanı ,HAQİQİ islami-misliman inançlı)tabanından tek bir oy dahi alamaz...Tek bir..(Xuwde yeke u Heqe)Gerisini bilmiyorum.
 Yorum #9  | 16 Aralık 2012 21:18 | Alıntı     

Aziz Gewerî

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ben Hüda-Par'ın kuruluşunu çok yerinde ve olumlu karşılıyorum. Eğer legal alanda boy göstermelrine izin verilmezse, daha sonra neden illegal yollardan anamızı ağlatıyorlar diye söylenme hakkımız olmaz. Her fikirden insanlar bir araya gelip parti kurabilmeli bence.Komünisti de, şeriatçısı da parti kurabilmelidir. Bazı arkadaşların dediği gibi nefes bile aldırmayalım söylemleri en basit tabiriyle "çaylak"ça bir söylemdir. Eğer siz Hizbullah'a engel olursanız, sizce Hizbullah öylece durup sizi mi izler? Geçmişteki provakasyonları, ayrıştırcı dilleri bir tarafa bırakıp akl-ı selim ile meselelere yaklaşmak gerekir. Yukarıda editör bey'in söylediği "Hüda Par'ın AKP'ye katılması olasıdır" sözü bence geçerli bir mazeret değildir. Zira eğer şartlar müsait olursa BDP'de AKP'ye destek verebilir. Yani her kesim için aynı ihtimal söz konusudur. İkinci bir mesele; yukarıda bir arkadaşın islam Peygamberi hakkında sarfettiği söze gelince, bildikleri çok fazla eksiklik içermektedir. hz. Muhammed hiç bir müslümanı illaki ömründe bir defa bile olsa hacca gitmesi yönünde bir emri-sözü olmamıştır. Doğrusu şu şekildedir; GÜCÜ YETEN/İMKANI OLAN her müslümana ömründe bir defa hac etmesi farzdır. Daha fazlasını yapabiliyorsa oda kendisine kalmıştır. Ama gücü yetmeyenlere mesuliyet yoktur. İyi yayınlar diliyorum...
 Yorum #10  | 17 Aralık 2012 16:29 | Alıntı     

Akademi a Dicle

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kürdistan da işgalci TC nin silahlı mücadelede yenilgiye ugradığı dönemlerdi ve birden bire Hizbul vahşet denen bir yapı derin olması itibar ile derinlerden cıka gelip Şehrin Merkezinde Kürd avlamaya başlamıştı ve bu öylesine bir hal almıştıki insanlar Kürdce konuşmaya korkar olmuşlardı ve şimdilerde bu derin yapı Tc nin siyasal anlamda kaybetmeye başladığı bir dönemde bu derin vahşetin huda par olarak siyaseten ortaya çıkması şimdilerde Tc nin hangi görevlerini üstlendiğini ortaya koymuştur.Hizbuşşeytan ın durumu:Mervan ın eliyle Muhallifleri katl ettirmek isterken ,Osman ın ölümüne sebep olan Muaviye cephesinin, imam Ali nin iktidarinı önleyebilmek için,Onu Osman ın ölümünden sorumlu tutmaya benze ki İmam Ali gelin bu cinayeti birlikte aydınlatalımın cevabı Ali ye savaş olmuştu.Hizbuşşeytan referans olarak dinden söz etsede ,asıl anlamda din iman hak ,hukuk ve Kürd düşmanı olan Münafık vede kafir bir yapılanmadır.Buların kendi bireyleri olmasına rağmen,sistem ile işbirliklerini deşifre eden 100 lerce insanı hunharca katl ettiklerini unutmak Allah a şirk koşmak ile eşdeğerdir.Onların katliamları asla unutulmamalı ve unutturulmamalıdır.Bu alçaklarin durumu :Ehli beyti katl ettikten sonra gözyaşı dökenlere benzer ki bunları af imansızlıktır .Çünkü kafirlik ve Münafıklık bunların genine işlemiştir.Unutmadan bir hatırlatmada bulunmak isterimki oda :Sıdkı Zilanın yazılarındaki kaypaklıktır ve bu Allahsızların avukatlığıyla köşe oluşudur.Pkk Bu halkın bu aşamada yegane savunucusudur.Kürd halkı PKK ye yüz çevirdiği gün,kendini uluslar arası arenada bitireceği gün olur.islam ı diline dolayan yapıların tamamı Abd ve yerel işbirlikci devletlerin ajanlarıdırlar.Kürdista nın yolu PKK saflarında savaşmaktan geçer.
 Yorum #11  | 17 Aralık 2012 16:55 | Alıntı     

Hakan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Tebrik eder hayirlara vesile olmasini dilerim.
 Yorum #12  | 17 Aralık 2012 17:19 | Alıntı     

merdo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
islam dini elestirilebilmeli, muslumanlar bu dine tabi olmiyanlari kafir olarak görür. ve kafirin yeride ebediyen cehenemdir der islam kitabi kuran. muslumanlar herkesi ve her dini kurana gore elestirirler. o zaman kendini musluman görmiyenlerinde islami pekala elestirme hakki var. dikat etmekte fayda var ki islam peygamberi muhamed o zamanlar mesela guney amerika da insanlarin yasayicagini bilmiyordu. cok konularda daha sonraki ulema bilginin gelisimi, kitalarin kesfiyle muhamed islam adina muhamedin sinirli oldugu alanlarda yorumlar YAPTILAR.
 Yorum #13  | 17 Aralık 2012 18:05 | Alıntı     

İbrahim

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
*** Hayırlı olmasını diliyorum. ***
 Yorum #14  | 17 Aralık 2012 20:21 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
İslam dininin neyini eleştireceğiz ?

İslam dininin haq-qudsal kitabı olan Qüran,yüryüzünde yaşayan bütün(canlıda diyebiliriz) warlıkların haq anayasası olarak ,iflah olamayan wahşi toplumlara gönderilen insani bir yaşam ,nizaminin tasarısıdır.Bu haqiqada uymayan we bu haqiqadın gölgesine sığınarak,misliman geçinenler birer müşrik olarak sırıtıklarını eleştirmemiz gerekenleri bırakıp islam dinine saldırmak'ın kendisi zaten iflah olunmaz müşriki bir dawranıştan başka bir anlamı yoktur..

Özcesi ise;Misliman geçinen müşrikleri eleştirmenin yerine,mişriklerin fermanı olan ;İslamiyede saldırmak,müşriki bir hezeyandir.

Bütün semawi dinlerin asıl-öz işlewine bakılırsa ,ewreni haq huquq adaled işlewi ayni olduğu görülecektir.Temel dayanakları; warlıkların haq we huquqlarının asıl koruyucusu olduğu görülecektir.

Zalimlerin zulmüne uğrayan ,maruz qaldıkları zulümden dolayi güçsüz olanlara ,yegane tabii güçün asıl qaynaqı olduğu, inananlar için güç we direniş ruhu olduğu'da inkar edilmemesi gereken Qudsal bir Qaynaqtır.Buna,

Yenilemez ruhu harekede geçiren, asıl Qaynaq'da diyebiliriz.

Basid misal,Kürd Qawmi Qudsal dawasına inanmasa,e nasıl olsa hepimiz insanız ,ha erebin ha TÜırkın ha ecemin qawmi ,onlarla ayniyizde diyebilirler(Diyen fellahlar war).Ama ;Kürdler kürd Qawmi olduğu için bu iflah olmaz wahşi Qawimlerin gazabına uğradığıda inkar edilemez gerçeklerden biridir.İşte bu gazapçı qawimlerden yana yer alanları hiç bir semawi DİN'in haqiqadı QABUL EDMİYOR.

Haqiqi mislimanlar hiç bir wext,islama tabii olmayanları " kafir "olarak kelama getirmediler.Getiremezlerde.Çünkü;Başka dinin mensubu olan (HZ.İSA MESİH)'in warlığı we bi daha yeryüzüne ineceği ;"HAQ KİTAB QÜRANDA",da ifade OL-unmuştur..
 Yorum #15  | 17 Aralık 2012 20:51 | Alıntı     

merdo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kek rojame
iyi bir yorum oldu
evrensel degerler savundugunuz, isa mesihin en cok sevdigim yani insanlarin birbirlerini sevmesi uzerine kurulmasi

insana insan oldugu icin deger veren her dusunceye deger bicmek kadar dogal bir sey yok bence
bahs etiginiz olculerdeki bir inanc ne olursa olsun insana deger veriyorsa ne ala
umit ederim senin gibi insanlar qurani bize anlatir
ben sahsen taliban, muaviye veya iran, tirklerdeki akp, musluman kardesler, hamas tipi islami istemem
kisacasi politiklesmis islamdan korkarim, suriyede goruyoruz islam adina kafa kesiyorlar,
veya tirkiyedeki gibi kurt siyasilerini kurt oldugu icin hapse atiyorlar
simdi bu hur parti veya mustazaflar dediginiz gurup bunlara yakin degil mi?


insanlar semavi dinleri politik guc olarak kullandiklarinda unyevi sistemler gibi baskici olurlar, hata belki cok daha insafsiz olurlar...
isa peygamberdeki en iyi ornek bence semavi dinin inanc olarak sistematiklesmemesi. ornegin katolik kilissesi sitematiklesitirip poltiklestirdiginde cok berbat bir durum ortaya cikti orta cagda

siz bu konuda ne dusunuyorsunuz?
basarilar

 Yorum #16  | 17 Aralık 2012 23:39 | Alıntı     

dersimli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
göreceğiz. kim kimi tasfiye edecek kim sahte ulusalcı kim partili kim partinin ideolojik dokusunda çizgisinde göreceğizz.... evet ateşten günler ve pkk nedir ne değildir dostta görecek düşmanda göreceğizz..... vuraceğizz. gittikçe belirginleşen gittikçe kendini hissettiren sapmalar ihanetler ne istediğini bilmeyen hem konjektürel hem referansları itibari ile sosyal bir teorinin ve sosyal bir devrimin dışında hiç bir yanı kürdistani olmayan çizgileri kafalarını beyinlerini eze eze ciğerlerini söke söke geliyoruz. kim ne derse desin kürdistan devrimi yaşanacaktır. buna açık söylüyoruz ne huda-par ne akp ne hiç bir güç hiç bir irade durduramayacakkk. müslimanların allahı hıristiyanların iisası yahudilarin musası bile devrimin adeletiyle olacaktır. başka yol yokk. buna herkes alışsa kendini iyi olacak yoksa alışmasını öğreteceğiz......
mesele bu bukadar basit gerisi ihanetin daniskadır ve hıyanettir!!!!!
 Yorum #17  | 18 Aralık 2012 16:31 | Alıntı     

M.Yilmaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Dersimli harika bir yazi kutlarim ,aslinda ben seviniyorum hainler kendilerini birakin desifre etsin,etsinlerki bulmasi kolay olsun
 Yorum #18  | 11 Kasım 2013 03:19 | Alıntı     

Snomigapgom

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Yet another thing in terms of construction which a property owner should be aware of with regards to their policy is definitely the insurance costs connected with the construction of a pool area. Things like trampolines and pools can elevate yearly charges around ten percent or even more because they are often regarded as injurious. Though it might appear a compact selling price, it can be continue to something you should look into ahead of acquiring or creating. Ugg Baratas
Despite the fact that article writing is dealing with information, it's nonetheless a company that really works from the basic principles of offer and need. This means you're planning to have to establish the need available in the market then formulate your writing to handle that want as well as to act as the availability. Uggs Salg
For those who have felt like you are starting to get rid of a number of your storage or in case you are worried about it taking place for your needs down the road, this article will offer you some suggestions on how you can keep your recollection strong and sturdy equally now and in the foreseeable future. Timberland Espa帽a
Don't ever accept salesmen or other folks at the car dealership talking right down to you. Should this happen, consider your small business elsewhere. You can expect to never receive the best deal if you don't use a salesman that is going to pay attention to your needs. You will find a single out there, so go locate them. Stivali Ugg Italia
Your pets really are a major method to obtain bug infestations at your residence. Not only will your household pets attract ticks and ticks from in the open air, however foods are a source of food for insects at the same time. As soon as the wildlife are completed eating, pick up their meals. Retain the place the location where the pets take in thoroughly clean too. When your first commercial real estate acquire is really a fixer-uppr, then be sure you get the time as well as finances so it will be successful before buying. Not only do business product sales take more time than house product sales, however, your residence will also have to successfully pass all sorts of inspections and receive unique permits prior to it being useful for business. Preparing for this kind of expenses and setbacks in advance is the best way to steer clear of a stalled venture. Parajumpers Amsterdam

http://chattanoogahasgame.com/forums/member.php?action=profile&uid=162594
http://forum.unite-ro.com/member.php?action=profile&uid=15001
http://revenuestampindia.com/forum/index.php?action=profile;u=11258
http://2.mtzspb.z8.ru/includes/guest/index.php?showuser=5549
http://crossroadslyceum.net/index.php?action=profile;u=23482
 Yorum #19  | 12 Kasım 2013 17:48 | Alıntı     

AnnevyAtmonge

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
If you drip your apple iphone in water, steer clear of converting it for this could quick circuit your cell phone. It is possible to dried out it all out by gently towel drying it or placing it in the Ziploc bag full of dried out, white colored rice over night. Stay away from a locks dryer on it as well, because this might cause water to seep much deeper in to the telephone. Parajumpers Doudoune
Be sure you're focusing on endeavours about search engine optimisation when you're seeking video marketing. You need to connect videos to written text as extremely retrieveable materials, and you have to do whatever you can to get your video tutorials observed. It's a major difference involving just building a video and being aware of all you need to know to enhance that movie. Peuterey Uomo
One of the least complicated nevertheless most critical approaches to boost your search engine ranking positions is always to offer clean information. Whilst putting up as frequently as you can is undoubtedly greater, getting consistent is essential. Make an effort to offer refreshing articles at the very least three times per week and make up from that point once you have founded your uniformity. Uggs
For the most flavorful coffee, purchase and grind your very own beans. Using recently terrain coffee contributes so much for the taste of your day glass of joe. You'll be very impressed at all of the different kinds of them at the shop. You would need to commit virtually a year in order to try out all the various forms and determine normally the one you love finest. Uggs Goedkoop
Locate an allergen forecast and then use it to plan your entire day. The Climate Station plus some other main retailers give specifics of pollen process as well as other information about allergens. These forecasts simply cannot only let you know which days and nights could be most detrimental for your personal signs, nonetheless they can determine the most detrimental times of day time to be outside the house. Now that you've see the web page design tips in the earlier mentioned written text, you can see that developing an internet site isn't really complicated whatsoever. It really is a specialized skill, however and you might need a excellent bit of exact details to help you out. Canada Goose Jassen

http://raw3a1.com/vb/member.php?u=49453
http://www.techservice-online.fr/forum/member.php?action=profile&uid=22093
http://birmahmuthali.fun.gg/member.php?action=profile&uid=22997
http://biznes.koddeneg.ru/profile.php?mode=viewprofile&u=237161
http://forum.osmykolor.pl/member.php?action=profile&uid=69110
 Yorum #20  | 13 Kasım 2013 08:56 | Alıntı     

Pewgemiaemeta

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Make small alterations to costumes you possess used often times well before for a change. Get creative. Attempt introducing a silk scarf being a buckle, include some fancy expensive jewelry or give a cardigan for the ensemble. This can be a great way to make the most of what you have within your dresser. Timberland Schuhe
Like with anything at all in everyday life, body building could be more successful in the event you take time to build a prepare. This plan contains finding the assistance and data which has been demonstrated to be effective in past times. Start that strategy below now with the aid of these post. Ugg Pas Cher
When camping, an insulated air flow bed is useful for not just comfort. An insulated bed with a water-resistant bottom part could also make you stay dried out and warm in bad climate. If the base of your tent is drenched or frosty, then you could nonetheless sleep at night pleasantly higher than the elements. Numerous very good air bed mattresses have loops that enable you to tie multiple devices together for comfy sleeping quarters for a couple of. Timberland Kengät
Pay money for elimination of awful debts. In case you have a credit rating account which is in choices, but before you say yes to or pay anything, you need the set up in composing. Obtain a message on firm letterhead that spells out they are going to remove the debt from all of a few major credit score-confirming companies. Parajumpers Uk
One quick tip for looking to get a better night's rest is to sleeping only on your side and never on your back. In the event you sleep at night with someone else, ask them to delicately roll you more than at any time they view you face up. It will help to maintain your airflow much more controlled. Determine a great firm system. In the event you don't have your discount coupons within the correct get, some may possibly expire before you get the chance to rely on them. Take into account buying a handful of baseball cards owners and putting them in the publication. This should help you obviously watch your discount coupons and let you get and go when necessary. Parajumper

http://forum.megatherion.com/index.php?action=profile;u=183555
http://forum.thefireofyouth.com/profile.php?id=10287
http://imperial-va.com/community/member.php?action=profile&uid=137920
http://www.stolnicitraditiesifolclor.ro/wp-content/plugins/zingiri-forum/mybb/me
mber.php?action=profile&uid=23229
http://portaldescargadirecta.com/member.php?action=profile&uid=174515
 Yorum #21  | 14 Kasım 2013 03:56 | Alıntı     

Wootteceaph

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Opt for a domain name that quickly shows possible viewers what your blog site is about. It's unlikely that you might have the capacity to procure an identity like toys and games.com but, your website is prone to talk about some particular element of your issue. Integrate that component to the website address together with your total emphasis. cheap louboutin outlet uk
Exercise sessions for the dog ought to be fun and tension-cost-free. Your pet dog will learn much better, and it will be easy to teach much better inside a positive environment. Make use of workout as being a connecting time with your puppy and have fun. This will help you and your pet use a life-very long romantic relationship. fake louboutin uk
When shooting pets or children, get on their level to snag photos that have a greater perspective. By crouching, kneeling, or perhaps laying down to shoot, you are able to capture photographs that happen to be more stimulating than those picture from above. Additionally, you will extend the level of the shot by catching what is behind your subject matter, instead of just what exactly is less than them. moncler uk shop online
Should you be afraid of fine needles, talk about sedation the field of dentistry with your dental office prior to experiencing any major work accomplished. Sedation dental treatment enables you to take a small capsule that helps you to unwind just before your scheduled appointment. It is risk-free for most individuals, and it may produce a dental visit much less nerve-racking. timberland sale
Make certain you pick the best body weight for yourself when doing raising exercise routines. Reports have verified that undertaking 6 to twelve repetitions at around seventy to eighty percent of the highest for starters rep, will provide you with the most effective blend of each volume and weight. This may stimulate extra muscle tissue development. When developing your self as a web design service you must have an excellent list of personal references. Once you have done work with someone you should take time to inquire further with regards to their practical experience and in case you have their authorization to make use of them being a reference point for long term customers. The majority of people will not brain if you have carried out great work with them. cheap nike jordan shoes

http://www.egipto.com/cgibin/forum2004/member.php?u=418519
http://pryatki.com/board/member.php?u=80833
http://alternatif.com.nu/forum/member.php?action=profile&uid=6962
http://antkeeping.com/index.php?action=profile;u=16061
http://tripinbali.freeiz.com/wp-content/plugins/zingiri-forum/mybb/member.php?ac
tion=profile&uid=16535
 Yorum #22  | 16 Kasım 2013 03:44 | Alıntı     

lymnNesksmamn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
To ease back pain that is certainly frequently of the afterwards several weeks of childbearing, work towards pelvic tilt workout routines. Pelvic tilts is not going to only help you workout individuals muscle tissues and alleviate the discomfort, but it is going to inspire child to go into the best situation on an simpler birth. ugg stiefel schwarz
Splendor is not merely epidermis deeply. Lots of people posses an inner attractiveness that far surpasses those of any outer beauty. Kindness, generosity, and humility are typical instances of inner elegance. If you have both of them, you will turn out to be basic alluring, though. Have a look at these great beauty ideas to help you work towards your outer casing. moncler stiefel herren
To spend less touring cross country inside of the us you should consider taking Amtrak as an alternative to flying. Amtrak could help you save a lot of money if you know exactly where to look for discount rates. Obtaining a lower price with Amtrak is really a enjoyable strategy to vacation to see the country with no high costs involved when traveling. hollister günstig bestellen
Going for a long, fast move can help you to loosen up your muscles and eliminate the lower back pain you're handling. When strolling might not basically cure the anguish completely, the exercising will assist soothe the pain sensation by stretches the muscle tissue and retaining them comfortable. Use the canine throughout the obstruct or walk towards the retail store and again. moncler online outlet
There are a selection of methods to use article marketing, but among the best possibilities is to set up an online community forum that offers you access and management of all the content. This will provide you with nearly limitless content material for the very low value and minimum connections. If you feel pressure is a huge component in your own life and you wish to make an attempt to lessen all the of it as you can, then you've arrive on the right place. The one thing about pressure is that you need to discover ways to control it in different ways, go through the recommendations in this article and locate so what can work for you in reducing tension. ugg handschuhe männer

http://sherimoon.fanfusion.org/forums/index.php?action=profile;u=7155
http://chizh.net/forum/member.php?u=635767
http://www.7daystodie.com.br/forum/profile.php?id=40969
http://iamdivinewholeness.com/forum/user-36763.html
http://oilbulls.net/forum/member.php?action=profile&uid=134743
 Yorum #23  | 17 Kasım 2013 04:26 | Alıntı     

PhereInisehex

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Popular nowadays, not every thing must be exactly equalled. It's a good idea to dress in precious jewelry that coordinates or differences along with your outfit. When you dress in a string of discolored beads with a yellow blouse, the diamond necklace receives misplaced. Nonetheless, the same beads put from the contrasting background of any bright white top. Ugg Australia
You must pay attention to your rear when twisting or kneeling. If you are any yanking, ache, or soreness then stop quickly, because they sensations indicate pressure face up. Should you stop instantly, you may well be in a position minmize any upcoming possible troubles and soreness along with your again. Uggs Aanbieding
When giving out a totally free merchandise, you should be really aware of the reality that freebie-hunters will likely be pounding down your door. Only offer an item that true buyers would use, such as an e book or software program include-where works together your primary goods. This will goal your website traffic and avoid you from spending money on free gifts that don't travel income. Ugg Australia Pas Cher
Get married in an unusual place. The most common sites around will publication very early and are very costly. Look at gonna an aquarium tank or perhaps a art gallery to see whatever they fee for the wedding party. Their deals usually consist of all sorts of things that you will need, and they also cost less than other conventional sites. Moncler Outlet
Once you see that a place is dropping, tend not to include anymore funds to it. Simple-phrase prophecies are usually the sole types it will be easy to make correctly. Thus, you ought to make selections based on everything you see in the minute. Contributing to a losing situation is often too fantastic a danger. Acquire some physical exercise with your every day schedule. Whenever you can, take a long go walking or walk. Even though you don't have the time or electricity for extended physical exercise, keep in mind that any little assists. If there's little else you can do, just chat on the telephone and tempo or walk across the area when watching tv. Ugg Espa帽a

http://www.powr.co.za/forums/member.php?action=profile&uid=12004
http://forum.megatherion.com/index.php?action=profile;u=190085
http://ridgedog.ru/forum/member.php?u=40546
http://hisandherwellbeing.co.uk/index.php?action=profile;u=58919
http://webjabatan.kedah.gov.my/fr/index.php?action=profile;u=277737
 Yorum #24  | 17 Kasım 2013 18:39 | Alıntı     

pusInpuff

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
You might want to check into hypnotherapy should you suffer from frequent anxiety and panic attacks. Simply being hypnotized really helps to workout the mind to calm down and relax. Whenever your mind is comfortable, the possibilities of you experiencing panic and anxiety attacks is reduced. Some insurances these days even deal with hypnotherapy should it be for the health-related reason. Pjs Vinterjakke
Take your calcium mineral. A diet plan loaded with calcium supplements will help you to lessen your risk of brittle bones and straighten your your bones as inflammatory arthritis can increase bone tissue damage. A grownup under 50 must get 1000 milligrams of calcium per day along with an mature over 50 requires 1200 mg each day. Attempt to eat more milk items. Moncler Homme
Know and take your limitations when having or raising. Proper techniques are very important during these regards, however, it is also with your interest to know your own durability and limits. Request support when relocating items which will enhance your back again stress. If guidance is unavailable, find gear which will help with relocating or make more compact loads, if possible. Parajumpers Jakke
Keep your home business office uncluttered along with your professional real estate property forms stored out in an prepared way. That forms might be hugely crucial that you an arrangement, so experiencing it inside a position that may be very easily reached and then in a file format that is simple to sort through is going to be answer to your peace of mind. Woolrich John Rich & Bros
Maintain the salt consumption at least and boost the ascorbic acid in your daily diet. You need to get natural and organic fruit and veggies so you steer clear of taking in pesticide residues that can play a role in hair thinning. Eat a bell pepper to obtain more vitamin C than you would out of an orange. Usually select a tooth paste which includes scientific data to back its usefulness. By way of example, a toothpaste for example Colgate Additionally has got the data as well as the efficiency for optimal tooth and chewing gum overall health. It is crucial that all of your current tooth paste choices are tried and tested to lower your perils associated with obtaining oral illness. Doudoune Parajumpers

http://alternatif.com.nu/forum/member.php?action=profile&uid=7069
http://www.exelmt2.tk/forum/member.php?action=profile&uid=8999
http://revenuestampindia.com/forum/index.php?action=profile;u=19943
http://forums.mechaniki.org/index.php?showuser=180670
http://fetees.com/vb/member.php?u=53834
 Yorum #25  | 18 Kasım 2013 19:39 | Alıntı     

WeataVolo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Use normal textiles. The yeast infection in the candida albicans enjoys humidity and also by putting on natural fabrics, you are able to support wick this moisture out. Silk and cotton under garments are perfect for this. When you use man-made textiles it is likely to contain the humidity near to the pores and skin, stimulating yeast infection to grow. Timberland Deutschland
Piles could be a distressing and relatively uncomfortable health care dilemma for any individual. You could do anything regarding your soreness and ease oneself out of this typical situation. You are worthy of the comfort and satisfaction which comes from consuming charge of your circumstances and finding solutions to your hemorrhoid distress. Moncler Wien
In relation to home improvement, you could plan to not install a pool. Whilst they are desired, it costs substantial quantities of cash in care, and it could end up being a deterrent to potential clients who tend not to want the inconvenience. An exception to this could be at the home where a pool area is nearly expected, for example in Fl or State of arizona. Moncler 2014
If provided by your business, think about getting started with a cafeteria program for your health proper care fees. These programs permit you to reserve a consistent money into a merchant account especially for your medical expenditures. The advantage is that this money will come from the accounts pretax that can reduce your tweaked gross revenue saving you some money arrive taxes time. You should use these rewards for copays, prescriptions, insurance deductibles and even some non-prescription medicines. Ugg Baratas
Should you don't have the time, dollars or interest to consider your naughty puppy to your expert instructor, you can obedience train your pooch in your house to turn him into a nicely-behaved relative by simply following simple ideas. Within an issue of months, your pet will be able to "stay,"閿?"stay,"閿?and "come"閿?on demand. Some pet dogs learn at quicker costs as opposed to others, but prepare yourself to get affected individual. Use optimistic encouragement in the form of praise and treats to reward your dog each and every time he listens. If he will make a mistake, right him in the firm speech without screaming. Limit your coaching to your number of simple periods per day, about 10 minutes every single. Make sure you are in a peaceful area or garden without any distractions. Stay consistent together with your hands signs and spoken recommendations. When your pet has enhanced these easy commands, it's time and energy to workout him the way to retrieve your slippers and bring you your morning meal in bed furniture! The gathering together of numerous areas in operation networking gives an surroundings for first time and unconventional suggestions to arise. More people committed to a job allows its quicker finalization. People from numerous areas can approach a similar dilemma and are available for an progressive answer quicker than an individual qualified in one field.Mlm Information and facts Easily Simply Speaking Parajumpers

http://natryskiwaniecieplne.pl/forum/member.php?action=profile&uid=118043
http://www.exportautoforum.com/member.php?113603-gaiplyShooppy
http://www.rc51.info/forums/member.php?u=126331
http://www.sgluxculture.com/member.php?action=profile&uid=69386
http://brigada-z.gamesic.net/foro/member.php?action=profile&uid=41448
 Yorum #26  | 19 Kasım 2013 00:36 | Alıntı     

Namaccoky

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Getting older is just not exciting for anybody, but some individuals do manage to make it happen a lot better than other folks. If you are asking yourself the way they undertake it, read on for considerate tricks and tips that will assist you grow older, as beautifully as possible. It really isn't hard once you have the right expertise. Isabel Marant Uk
An easy method to save a bit of funds on your car insurance, is to discover whether or not the insurance company provides reductions for either paying the overall high quality at once (most gives you a compact discount for achieving this) or taking payments in electronic format. Either way, you may pay less than shelling out every month's payment separately. Uggs Salg
Be predictable inside your e-mails. Deliver them on a distinct plan. Ensure you give some thing at least regular monthly, this helps keep the consumers curious. When you can give emails on or twice per week, which is even better. Try out which times give your site the ideal responses, and after that start using these times when your normal time to deliver emails. Moncler Jacken
A product or service overview video is a terrific way to advertise something. Demonstrate how to create or illustrate the utilizes of the items. Discuss every function and the way it operates. Mention any possibilities that exist and don't forget about warrantee details. Movie reviews present your market place why your product or service may be the one to get. Get started with video marketing and see your profits improve. Moncler Winterjassen
If you're a family pet operator, your animals might be the purpose pests keep coming back. Take the time to keep your pet's foods dishes thoroughly clean. If water from their meal is spilled, wash it up right away. Shop pet food items in plastic containers rather than pieces of paper luggage one can choose from. Each one of these points can entice insects. Use "get rid of" for your personal security. If somebody is attempting to enter your pass word rule, and receives it wrong ten times, every one of the info on the gadget is going to be erased. After all, someone who is wanting it ten times in a row does not always mean effectively, so you definitely don't want them obtaining your details. Ugg Australia

http://waterhayes-village.co.uk/wp-content/plugins/zingiri-forum/mybb/member.php
?action=profile&uid=28420
http://www.motoforums.fr/member.php?u=59399
http://www.pctechforum.com/member.php?action=profile&uid=140503
http://ilhams23.0fees.net/member.php?action=profile&uid=24359
http://lessonunlocked.com/forums/member.php?action=profile&uid=131586
 Yorum #27  | 19 Kasım 2013 11:22 | Alıntı     

CymnAdderee

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Don't anticipate to get rich quickly employing multilevel marketing. Networking marketing is a business as with any other. Therefore, the better work you need to do, the greater number of cash you'll gain. If you only job a few hours a week, you'll make pay commensurate with all those hrs. You have to take care of mlm just like a task, and never a pastime, in order to see serious cash flow. Woolrich Jacken
It badly has an effect on how you will think and will wreck your life when you let it rest without treatment. Use these suggestions to encounter real freedom. Ugg Ale
When you're attempting to feed a fussy eater healthy meals, a regimen can be your buddy. Give your kids foods and treats all around the same time frame every single day. This will help their body to be familiar with typical having instances, and it likewise will keep blood glucose and levels of insulin under control. Ugg Australia
Consume a lot more crispy veggies. Vegetables like carrots and celery have vitamins and nutrients that assist your gums and teeth. Aside from that, in addition they help to nice and clean your tooth. Consuming them really helps to free your the teeth of food trash and oral plaque. They work very much like all-natural teeth brushes. Parajumper Jacka Dam
Cigarette smoke is probably the most detrimental asthma aggravators. It goes without the need of praoclaiming that asthma sufferers should not smoke cigarettes, but some consideration by individuals they live with is known as for, way too. A home that features an asthma individual has to be a light up-totally free one particular. Cigarette smokers inside the house should be happy to retain the inside air nice and clean out from medical necessity. Tacky food products are awful for pearly whites, but that isn't just sweet gum area or candies. In reality, bananas hold a ton of sugars and will adhere to your the teeth, leading to issues. Fried potatoes carry the identical threat, plus they come with unhealthy fats and a great deal of salt. Stay away from both if you can't clean immediately after ingesting. Ugg Australia

http://forum.kozzi.com/member.php?404103-Steantythem
http://docgenieapp.com/member.php?11313-utesultepibre
http://www.mohylew.bialorusonline.pl/index.php?action=profile;u=69954
http://www.espacetunisien.com/forum/member.php?70569-Bluptspully
http://forum.unite-ro.com/member.php?action=profile&uid=15444
 Yorum #28  | 19 Kasım 2013 19:03 | Alıntı     

InenseJew

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
While you are trying to sell a home you ought to consider all of your current personalized such things as honours and household photographs and placed them from the vision of your customer. This is because men and women prefer to imagine themselves residing in your home and by finding your items it might make it harder for them. Canada Goose Sale
Whenever you compose articles for article promotion, don't ramble on and on. People who are seeking a product or service online don't wish to invest a lot of time figuring out whatever they are looking at. A great marketing write-up to offer a product or service ought to be 150 - 500 phrases. It should get to the level and convey a clear concept. Ugg Australia
When your bathroom is likely to ruin decor with excessive moisture content, use color- synchronised fragrant cleansers and candles, in addition to phony blooms or plants. Every one of these the situation is merely established for a stunning seem and quickly and cheaply exchanged every time needed. Scented cleansers are an specially nice effect for guests and guests! Cheap Ugg Boots Uk
Produce a hope set of vehicles that you are searching for. You might have seen a lot of cars in commercials and on your way. It ought to be easy for you to develop a solid set of autos that will match your style. You could add a couple of fantasy cars that appear from your range however, be sensible about what you are able pay for. Moncler Piumini
A terrific way to prevent lower back pain would be to steer clear of seated for extented intervals. Seated in one location for too long has been shown to result in back again difficulties. When you have got a job which requires lots of seated, make sure you take splits to face up and expand once in a while. Hear what your multilevel marketing steer is saying and find out whether they want to see information, notice info, feel information, or perhaps to discover. If they focus on experiencing effects, then you'll desire to give graphs to show them about your plan. If they prefer to listen to other people, get customer feedback. If they would like to truly feel safe, discuss how you feel all around your system. Let them have just what it is they're seeking! Parajumper Jacka Dam

http://titanium-games.net/member.php?action=profile&uid=9354
http://forum.promixstandy.pl/index.php?action=profile;u=99643
http://test5.servhost.pl/index.php?action=profile;u=207003
http://nogravityclan.altervista.org/member.php?action=profile&uid=13747
http://forum.goolp.net/member.php?action=profile&uid=2395
 Yorum #29  | 19 Kasım 2013 20:05 | Alıntı     

wewJemnsherry

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Believe it or not, physical exercise could be the crucial you should giving up smoking. Usually, many individuals smoke because they truly feel confused or stressed. When they really feel emphasized, they use tobacco for assistance. Tobacco cigarettes may be exchanged by workout. Also, physical exercise will work for a person's all around health. Canada Goose Jakke
Ensure your posts cross-website link internally with anchor-text loaded with search phrases so that search engines can directory your blog and really know what each site was about. This really is crucial not only to supporting your research motor google page rank, but additionally to helping readers get other content articles they'll be interested in. Moncler Piumini
Keep inspired and stress free with exercise. Exercising is a superb stress reliever but many men and women have trouble engaging in a groove along with it. Function in tiny techniques everyday to produce a daily program. Have an acquaintance that exercise routines along and keeps you inspired, to help you to keep. Bottes Ugg
To help lessen snoring loudly, slimming down might be helpful. People neglect to know that weight gain has an impact on inhaling and exhaling. By losing weight, you really enhance your air passageway. Too much bodyweight influences enhanced comfort of your respective sleep at night. Shedding pounds can be a fundamental approach to aid clear you of snoring loudly and has a number of other health benefits. Woolrich Jacka
Take full advantage of your inside place by choosing household furniture that may multiple-task. By way of example, think about buying a dresser which has a match on the top and might be used as a vanity. You simply will not only have plenty of room for your clothing and shoes or boots. Furthermore you will have increase function as a vanity. Pre-plan in which you will vegetation a number of veggies within your backyard garden before growing them. You have to know how taller and just how wide certain plants and flowers get, so that you can prevent overcrowding your vegetation. Realizing beforehand what you can anticipate out of your vegetation will even help you position them significantly ample separate to enable you to stroll between them easily if necessary. Peuterey Giubbotto

http://forum.ilandscape.com.au/user-164933.html
http://forum.hkgfm.net/member.php?u=188449
http://voipforum.ir/member.php?38279-adveferce
http://forum.izicasse.fr/member.php?41980-mamruinny
http://xn----9sbffabx5ds.xn--p1ai/member.php?12277-anceptancitaf
 Yorum #30  | 20 Kasım 2013 00:55 | Alıntı     

Aidedayjell

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Using these useful tips, you are prepared to move ahead in cultivating capabilities which will significantly boost the graphics that you just seize. Training your recently acquired strategies and implement these to pictures of family members, activities, organization and community matters. Everybody can carry a camera inside their palms, but only those that take note of the specifics will capture the times, in the competent and imaginative way.How To Get Your Daughter Sportfishing And Enjoy Yourself! Canada Goose Montreal
While you are packaging for any holiday and you have asthma, be sure to package another rescue inhaler. If your inhaler will get lost, possessing a back will ensure that you tend not to go without drugs. Also, make sure you deliver any supplements you have for your bronchial asthma. Uggs Kopen
Supply your website visitors a totally free understanding study course conducted by means of e mail. You'll must develop a establish amount of automobile responders, breaking up the lesson into portions. 4 to 6 sections must be a suitable sum. Ensure that the content articles are each educational and unique. Routine the parts to become sent one-by-one each round the clock. This can supply you with a host of advantages, for example increasing your website, gaining your customers' assurance, working on your influence, and creating your e mail base. Barbour Paris
You can easily say you want to prevent smoking cigarettes yet it is certainly tough to attain. Most efforts to avoid cigarette smoking fail. This is why you should do some analysis and use recommendations just like the types in the following paragraphs to assist you in your pursuit to being a non-tobacco smoker. Bottes Ugg
Portion from the foods. Measuring the exact amount of meals you will be having will help you protect against over-having. 1 good way to obtain the correct sum is to try using a gauging glass being a serving spoon. Accomplishing this making you more aware of what you will be in fact scooping on your platter. The start of pimples handle is good healthy skin care. You will find a notion the far more you scrub the face, the greater number of you can stop acne breakouts. That is not always real. In the event you scrub the face a lot of, it may cause skin area to dry out and be swollen, which basically aggravates the acne. It is recommended to rinse, twice a day, using a cleaner for your skin type. Woolrich Outlet

http://guapsauce.com/member.php?action=profile&uid=7005
http://forums.minimalbliss.net/profile.php?mode=viewprofile&u=1231020
http://www.legionex.ru/forum/index.php?action=profile;u=1398080
http://ilhams23.0fees.net/member.php?action=profile&uid=21825
http://forum.svadbatut.ru/profile.php?mode=viewprofile&u=375764

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: