Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Askeri Mafya ve Kelleparası Gaspı: Bedelli Askerlik  


13-12-2012, 18:18 Kategori: Siyaset  
Askeri Mafya ve Kelleparası Gaspı: Bedelli Askerlik

Askeri Mafya ve Kelleparası Gaspı: Bedelli Askerlik

Din, iman ve ırk ile kışkırtılan, fakir fukaranın vergi paraları ile palazlanan imamın ordusu pısırık çıktı. Müslüman mezheplerinin iç savaşından başını kaldıramayan Esad bizi vuracak diye, Nato'ya yalvarıp, sınıra Patriot füzelerini yerleştirten İslamcılar zavalılıklarını gizleyemiyorlar. ''allah, allah'' naraları, bu defa da Patriotların rampalarına dayanıp kaldı!

Bölgede savaş kışkırtıcılığına katılan dinciler, içerde devam eden, Suriye iç savaşından farksız, yılların kan akışını ufak bir terör olayı şeklinde yansıtarak geleneksel Militarist çizginin dışına çıkmak istemiyorlar...Turkiye' de ki olaylar Suriye'den farksız. Örneğin askerdeki intihar olayları daha önceki yıllara göre genel bir artış gösteriyor, çatışmalarda ölenlerden daha çok insan çoğu zaman adına ''kaza, intihar'' denilerek arkadan vuruluyor! İslamize edilen Militarist Kuvvetler’deki bu anormal intihar-kaza oranının artışı devam ediyor. Kitlesel intihar yaşanan bir ortamda grup stresi, amaçlı örgütlenmeler vardır. Yüzde 27’dir oran, bu demektir ki o birlikte 27 kişi depresyondadır. Bu olaylar, islamist militarist yapının bunalımlı olması, depresif olmasına işaret ediyor. Basında askeri kışlalarda yaşanan intihar ve ya cinayet haberleri birkaç satırla geçiştiriliyor. Yaşanan bu intihar olaylarını irdeleyen kimi muhalif basın organları ise yorum ve haberlerinde militaristlerin propagandasının ötesine geçemiyorlar. Yaşanan ölümlerin nedenleri irdelenmiyor. Yaşanan intiharlarda şu soruların yanıtlanması önemli: askerleri yaşamdan bezdiren, ölüm seçeneğine iten nedir? Ancak askeri kışlalarda sadece intiharlar yaşanmıyor. İntiharlar kadar intihar süsü verilmiş cinayetlerde var. Cinayeti kimler neden işliyor? İntihar ettiği söylenen askerlerin büyük bir kısmı Kürt veya diğer etnik topluluklardan... İntiharların Türkiye'de sürmekte olan savaş ve milliyetçilikle bir bağlantısı var mı? İntiharlar kadar intihar süsü verilmiş cinayetler de var. En önemlisi de bu intiharların-cinayetlerin arka planında ne var? Hem cinayet kurbanlarını, hem de cinayeti işleyenleri tanımak gerekiyor. 1980’lı yıllardan sonra kendisini yenilemeyen tek ordu başkaları için çalışan işbirlikçi militarist Türk ordusudur. Aynen Soğuk Savaş döneminin çatısı ve yapısı ile devam ediyor. Doktirini aynen donup kalmış: Ermeni-Kürt-Rum korkusu ile kandırılan cahil kitlelerin kanını içen bir kene, sürü kafalılığa odaklı ordu, diktalarla sağlanan ayrıcalıklar, Rabıta örgütünce pompalanan petrol Dollarları ve yurtdışında yaşayan insanların çocuklarından alınan haraçlarla palazlandı ve bu yapıyı kaybetmek istemiyor...Halbuki şimdiki ordular teknoloji odaklı ordu oldular. Cahil kitleleri ''kahraman mehmetçik'' diye pohpohlayan militarist sadistler ise insan sayısını her zaman olması gerekenden çok daha fazla tutarak yerli ve komşu halkları tehdit altında tutmak istiyorlar.

Tüm NATO üyelerinin toplamından daha fazla insan, Rum, Kürt ve Ermeni'lere karşı beyinleri yıkanmış olarak mobilize ediliyor, ama en ufak bir olayda hemen Amerika' ya yalvarılarak yardım isteniliyor! PKK'yi terör örgütü ilan edebilmek için ise başka ülkelere yalvarmaktan utanmıyorlar!

Mademki bu kadar şanlı bir ordusun, dünyanın en sayılı ordularından birisin, en disiplinlisin, senden daha büyüğü yok, peki bu telaş ve korku neden? Suriye sınırına yalvararak çağırdığın bu patriot füzeleri kime karşı kullanılacak? Türk Silahlı Kuvvetler’inin disiplin ve morali adına, etmedik işkence, dayak, küfürlerle sindirilen gencecik insanlar, 'teröristler geliyor' naraları ile öne sürülerek, pusuya düşürülüyor, şehit oldu denilerek de utanmadan törenler yapılıp, cesetleri politik hedefler için ortalarda gezdiriliyor. TSK' nin son 30 yıldaki en önemli faaliyetlerinden biri de işte bu ceset ticaretidir.Militaristler suçu, sağlam raporu ile kafese aldıkları cahil insanların üstüne atmaya devam ediyorlar...Militaristler yine bilinen aynı tehdit ve saldırılarla ortaya çıktılar:''...Genelkurmay raporunda, TSK’daki intihar vakalarının en büyük nedeni olarak “uyuşturucu bağımlılığı” gösterildi. Kamuoyunda intiharların en büyük nedeni olarak gösterilen “kötü muamele” ise en son intihar nedeni olarak yer aldı....'' - Hürriyet-

Çoğu saf köylü gençler Silahlı Kuvvetler’e girerken, “ruh sağlığı yerinde” yani “sağlam raporu” ile giriyorlar. Akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayanlar askere alınmıyorlar bile... Bu ne ciddiyetsizlik, bu ne saçmalık?''EN BÜYÜK NEDEN UYUŞTURUCU''. TSK’da sivil yaşantısından kışlaya getirdiği sorunlar nedeniyle uyum güçlükleri yaşayan personelin de bulunduğu belirtildi. İntihar vakalarının en büyük nedenleri sırasıyla, “Uyuşturucu bağımlılığı, Ailevi sorunlar (Sevgisizlik, bölünmüş aile yapısı, gönül ilişkisi vb.), Aşırı borçlanma, Yüz kızartıcı olaylar (Ahlak dışı davranışlar), Uyumsuzluk ve Kötü muamele” olarak belirlendi.'' - Hürriyet-

Bundan daha fazla kepazelik olamaz! NATO ülkeleri arasında en az uyuşturucu Türkiye'de kullanılıyor ve müptela sayısı da en az Türkiye'de, nasıl oluyorda en çok intihar Türkiye' de oluyor, hemde 25 ülkenin tolam sayısından çok çok fazla? Türkiye, intihar eden bu kadar askerle, tek başına, uyuşturucunun en çok kullanıldığı tüm Avrupa ülkelerinin toplamından daha fazla bir sayıya nasıl ulaşabiliyor?

Kısaca TSK ' nin sıraladığı nedenlerin çoğu lüks tüketim toplumlarında rastlanan fenomenlerdir.

Nasıl oluyorda sağlam, sigara bile kullanmayan çoğu saf köylü çocuğu intihar etme noktasına geliyor. Burada olağanüstü anormal bir şeyler var demektir. Yönetici durumundaki komutan, betonlaşmış çağdışı doktirin, yağma talan ideolojisi, ırkçı islamizm, amir durumundaki sadistlerin mobbing’i vardır, kötü uygulaması vardır, terör ve zulüm vardır. Ne yazıkki cahil kitle çocuklarını vatan için feda diye böylesine bir tuzağa göndermekten vazgeçmiyor. “Oraya gidince erkek olur, yoksa oğluma kız vermezler, vatanı savunur, şehit olur” tarzında konuşan beyinleri yıkanmış sadist kitle var oldukça kriminal ruhlu insanların oluşturduğu bu köhne yapı da varlığını devam ettirir.

Bu gençlerin askere alınırken psikolojik testten geçirildiğini herkes biliyor. Acaba bu psikolojik testler ne oldu? Verilen raporlardan eğer sağlam raporu almış bir kişi askere gidiyor, askerde intihar ediyorsa bütün geçmişte sağlam raporu verenleri sorgulamak gerekiyor. Şu anda, yağma talancı doktirine sahip bu militarist yapının İslamize edilmesi de sorunları çözemez. Her kışlaya bir mescit, imam hatip okulu, hacı subaylar, her askere bir imam sloganı ile ''reform'' yaptığını savunan İslamistler, uygarlığın değerlerini reddeden, dışlayan bu yapının, İnsanın psikolojik sağlığını bozan bu sistemin, eski Osmanlı kafasına doğru reforme edilmesinin, baskı terör hareketlerini daha da yaygınlaştıracağı gerçeğini örtbas edemezler...

Militarizm, bütün insan ilişkilerinde tahakkümü ve sistematik şiddeti meşru gören, olumlayan, toplumun bütün dokularına sinmiş bir hastalık. İslamiyet ise özünde cihat ve ganimet kavramlarını esas alır. Bu iki kavram empatiye yer vermez. Yüksek bir güce bağlı olarak insanlar onun dediğini sandıklarını yaptıkları zaman günahsız olduklarını düşünürler. Dolaysıyla batılı anlamda bir ahlaktan söz edemeyiz. Örneğin İsrail’e yüzlerce füze attıkları için övünürler, onları korkutmak hoşlarına gider övünürler ama İsrail’in attığı füzeler onları şaşırtır. Çamlıca camisi de böyle bir yaklaşımın ürünü. Anlamayı reddeden çünkü yüce varlık anlamayı, empati yapmayı gereksiz bulmuştur diye düşünen bir yaklaşımın ürünü.
Ancak çağdaş dünya bu ahlak anlayışını kabul etmiyor artık. Empati istiyor, iletişim istiyor. Aksini zorbalık olarak görüyor.Türk islam sentezi uygarlık için bir lekedir: Kalpazanından işkencecisine hertürlü suç işleyeni bu ideolojinin arkasına sığınıyor.

Terör, yolsuzluk, haksızlık, adaletsizlik, adam kayırma, fuhuş, ahlaksızlık, cinayetler, yalan ve talanı maskelemek için kullanılan ırkçı Vahhabici Türk İslam ideolojisinin diktacıları, mezhep, aşiret kavgaları ile insanları din adına öldürüyor, kentleri yakıyor, yıkıyor, yağmalıyor, ama petrol milyarları, birikmiş dövizler, Hac'tan sağlanan milyarlarca doları da çetelerinin servetlerine katıyorlar. Bu derece gaflet içinde olan halklar oynanan oyunun farkında değil, akın akın hac adına çöllere milyarlar aktarıyorlar. İslamiyet bu anlamda, doğmaları ve uygulamaları bakımından bütün diktatörlüklerin, tarihteki bütün yıkım ve yağmalamaların ihtiyaçlarına çok iyi biçimde cevap vermiş ve de vermeye devam etmektedir. Askeri veya sivil diktatörlük islamiyeti kullanarak kendisine çok sayıda kadro bulabilmekte ve yine bu kadroları iyi bir biçimde eğitebilmektedir. İşkencecilerin ve katiller sürüsünün motivasyonunda islam dini sayesinde herhangi bir zorluk çekilmemektedir. Diyanet İşleri Başkanlığıyla devlet ve partileri ve tarikatları,cemayetleri vb vasıtasıyla şeritaçılar islam dinine sarılarak toplumu zehirlemeye ve kaderciliği ve şürücülüğü geliştirmeye çalışmaktadırlar. Laiklik-Şeriat arasına sıkıştırılmaya çalışılarak, yığınların bilincini bulandırarak kendilerine kitle desteği arama çabalarının artarak sürdüğü ve türban, eğitimin daha fazla dinselleştirilme çabalarının arttığı ve en laik geçinenlerin bile dine sarılmaktan geri kalmadığı, devlet dini ile devletin sınırlarının dışına çıkan şeriatçılar arasında egemenlik mücadelesinin derinleşerek sürdüğünü görüyoruz. Sahte laikçlilerle şeriatçı güçler arasında süren egemenlik savaşımı bir yana bir birlerine karşı olduklarını söyleyen güçlerin dini kullanmada aynı kulvarda durmalaır ve yığınları afyonlamada din silahiını öne çıkartarak toplumu zehirlemeye çalışmaları, birkez daha dini gericiliğe, dini ideolojiye karşı mücadeleyi güncel kılmaktadır.

Cami hocası, müezzin, şıh, şeyh vb diyanet görevlileri toplumun en ayrıcalıklı tabakası olarak Türkiye' de ki aşiret kabile dönemlerinden kalma Feodal köleci toplumun türemeleri olarak alanı terk etme yerine hızla tüm alanları ele geçirme yarışında kuvvet kazanıyorlar... ŞEYH, ŞIH, MOLLA köleci toplumun artıkları olmalarına rağmen şimdilerin iktidar savaşında yeniden sahnenin ön tarafında yer alıyorlar.. Dikkat edecek olursak Muhammet' in Arabistan’daki egemenliğinden itibaren yayılmacı bir karakter izleyerek Ortadoğu’nun kuzeyine ve Orta Asya’ya, Uzak Asya’ya ve de Afrika’da yayılmıştır. Köleci bir yayılma olan dinci-sömürgeci yayılma kavimlerin kendi özbenliklerini yok etmiştir. İslam denilen zehiri onların bünyesine akıtmıştır. Onları neredeyse kültürel planda tamamen yoketmiştir. Yayıldığı alanlarda Kuran’da yer alıyor adı altında bir çok yeni doğan bebeğe Arap politikacıların, silahşörlerinin adları verilmiştir. Bu topraklarda da dinci-sömürgecilik kendini en bariz olarak insanların isimlerinde göstermektedir. Mustafa, Mehmet- muhamed' in kısaltılmış hali-, Ali, Ayşe, Fatma, Hatice, Ömer, Hasan, Kemal, Osman gibi isimler hala yoğun olarak kullanılmaktadır.


Bu yüzden insanlık özgürlük arayışında militarizmle ve islamizmle hesaplaşmak zorundadır. Militaristler, Türkiye'de hala bir tabu, İslamistler gene öyle..insanlar hala din iman karıştırılmış marşlarla, cafcaflı bayram kutlamalarıyla büyüyor. Kendi tarihini, fetihçi, asker bir millet olduğuna inanmış bunun erdemlerini vazeden, resmi tarihin doktirinine islamizm zehirini iyice şırıngılamakla daha beter bir durumun ortaya çıkacağı kesin...Türkiye'deki egemen sistemin yerli halkları düşman ilan eden militarist islamist kimliği AKP tarafından devralındı.

Buradan post modern Türk İslam militarizmin bir kaç özelliğine göz atalım.Türk militarizmi Müslüman, Türk, erkek, suni ve Kemalist’tir. Bu özellikler cumhuriyeti kuran kadronun özellikleridir. Bu milliyetçi ve ulusçu ideoloji Mustafa kemal şahsında ifadesini buldu. Türk olmayanlar, Müslüman olmayanlar, suni olmayanlar ve Kemalist olmayanlar dışlandılar. Bu unsurlar resmi devletin söylem ve yapısına tehdit olarak algılandılar. Devlet hiçbir zaman bu unsurları kendi içine almadı. Devlet bu unsurlardan korktu. Bu korku dışlama ve tehdit algısı Kürt, Rum, Ermeni, Alevi katliamına yol açtı.

Asker etrafında örgütlenmiş militarist yapının bir dizi mitosu var; Türklük, Müslümanlık, Atatürk, bayrak, vatanın bölünmez bütünlüğü, kutsal devlet, kahraman Türk askeri, cennet ve şehadet. Tabi bu mitosların dışında olanlar, farklılıklarını koruyanlar tehlikeli ve haindirler. Bu hainlerden, düşmanlardan korunmak için öldüreceksin. Korunmak için ezeceksin. Bu algı ordu içindeki bir dizi cinayetin ölümlerin esas nedeni ve kaynağı oldu.

1914' e kadar Anadoluda başlıca 4 büyük halk yaşıyordu, Türk nüfusu henüz çoğunluk değildi. Rumlar, başta karadeniz alanında- çoğunlukla Müslümanlığa geçmeseydi, hemen hemen Türk nüfusuna yetişiyorlardı. Ermeni ve Kürtler yaklaşık yüzde 40 civarında bir nüfus oluşturuyorlardı. Ama beyinleri yıkanmış, kandırılmış, hafıza kaybına uğratılmış bugünkü 75 milyon insan, Anadolu' nun sanki ani bir gök gürlemesi ile Türkleştiğini, orta Asya' nın steplerinden gelen bir avuç göçebenin boş tertemiz bir alan bulup, orada safi ırkını genişletip bugünkü haline geldiğine öylesine inandırılmış ki, bu insanların şimdiki terör, şiddet ve tehdit algısı ile oluşturulan bir çemberin dışına çıkması tamamen imkansız bir olaydır. Bu otoriter sistemin başlıca gücü ordu ve Diyanet, nakşiciler, süleymancılar, milli görüşçüler denilen islamist paramiliter örgütlenmeler oluyor. Ve burada itattin egemen kılınması için disiplin devreye giriyor. Sıkı bir disiplin uygulanıyor. Devlet gücünü göstermek için terbiye etme sürecine başlıyor. Kışlalar kişinin insiyatifi ve karar hakkı ortadan kaldırırken, tamamen nesnel ve edilgen duruma getiriyor. Kışlada kişi emir komuta altında bir hiçtir ve aşağılanıyor. Bu süreç aslından en hafif deyimi ile bir kişilik tecavüzüdür. Şu nedenle tecavüz diyorum: devlet kendi doğrularını, kendi kutsallarını zorla rızasız bireye empoze ediyor. Zorunlu askerlik uygulaması aslında bu yönü ile devletin vatandaşına tecavüzüdür. Kişi ne dense onu yapmak zorundadır. Kendini donatamamış bireyin bu katı otoriter militarime karşı çıkması ve sorgulaması mümkün değildir. Bu tabi kişide bir çaresizlik duygusu oluşturur. Bu çaresizlikte bireyin karşı durmak için yapabildiği tek şey ölmek oluyor. Bir anlamda intiharda kararlaşırken buna özgürleşme çabası da denebilir. Birey karşı duramayınca, kurtulma gücü bulamayınca intihar ediyor. O böyle kurtuluyor. Militarist sistemin bireyi büyük gayeler, kutsal amaçlar için ölür. Bayrak, vatan, Atatürk, cennet, şahadet ve devlet gibi…Oysa intihar edenler sadece kurtulmak için ölüyorlar. Demek ki dayanılmaz bir acı duyuyorlar ki bunu yapıyorlar. Evet kışlalarda cinayet vakaları yoğun bir şekilde yaşanıyor. Cinayeti işleyenler ise bir ideolojinin yarattığı nesnellikle kişilik ölümlerini gerçekleştiriyor..

Yurtdışında doğan, Türkçe' yi bilmeyen 4. kuşak Türk çocuklarının çocuklarını bile 10 000 Euro ile haraca bağlayan TSK mafyası, vatan görevi, her erkek "Türk' ün kutsal hizmeti", ''yapmazsan kız vermezler'', diye lanse ettiği militarist terörcü doktirinini terk etmiyor. Türk Devleti’ne göre “Bedelli Askerlik” uygulaması “sunulan hizmet”tir ve Türkiye’li göçmenlerin, askerlik süresi yüzünden oturum statüleri ve işlerinin tehlikeye girmemesini sağlar!. Resmen tehdit var işin içinde..Her ne kadar anaerkil bir kavramla “anavatan” için denilse de burada söz konusu olan asıl mesele, “Yurtdışı Türkleri”nin kelle parasıdır. Gerçekte bu “hizmet” kendi Vatandaşlarına karşı savaş için askeri bütçeye kaynak gasbıdır. Avrupa alanında yaklaşık 140 ülkeden göçmenler yaşıyor. Bunlardan yalnızca Türkiye orada doğanları sonsuza kadar böylesine bir haraca bağlıyor. Hiç bir ülke kendi toprakları dışında doğan çocukları, ''zorunlu vatan görevi, zorunlu askerlik'' adı altında baskı altına alıp binlerce euroluk bir soyguna tabi tutmuyor. Bu noktada bir daha ispatlanıyor ki Türkiye, askeri ile , dini ile ve genel olarak şimdiki bir bütün kültürü ile çok gerilere saplanıp kalmıştır. Bu nedenledir ki de hiç bir topluma entegre olamıyor...

“ölünecekse vatan için olacak” söylemi, “her türk asker doğar ve yaşar” mistik söylemi de bu intiharlar karşısında iflas ediyor. Öyle şehitlik payeleri ile ödüllendirilmeyi hayal edenlerin anlayamadıkları bir tercih. Çünkü bütün kutsal kitaplar ve militarist güçler itaatsiz ölümü günah ve yasak sayıyolar. İşte tamda burada yaşanan intiharlar anlam kazanıyorlar. Ve irdelenmeyi hak ediyor. Askeri kışlada intihar eden askerler yaşanmışlıklara tahammüllerinin sonuna geldiklerinden yapıyorlar.

TSK disiplin ve moral şubesi denilen vahşet örgütü, disiplin ve moral adına falaka ve küfürleri, asma ve kesmeyi vatan görevleri kisvesi altında doktirine ediyor, buna karşı çıkanları vatan haini, terorist ilan ediyor. Osmanlı döneminden daha geri bir yapılanmayı, dünyanın en şanlı ordusu, kahraman mehmetçiklerin birlikleri adı altında cahil insanlara yutturmaya çalışan kokuşmuş köhne yapının, şimdiki hali ile Arap ordularından daha iyi olduğuna inanmak saflık olacaktır. Son olarak, ABD' ye yalvarıp Suriye sınırına patriotları yerleştiren imamın ordusunun, kendi çapulcuları ile uğraşıp yıpranan Esad güçlerinden bile ne kadar korktuğu, hiç bir moral veya disipline sahip olmadığı, hizipleşerek, bölünen ve yabancı güçlerce satın alınan subayların denetimine girdiğini görebilmekteyiz.Sevgi ve Saygılarla

Entegrasyon Komitesi İsviçre- Vevey


Esin Duran,
Selda Suner,
N. Gök,
Sezer Aşkın,
Melahat Baykara,
Uğur Demir
Ismail B. Cenk
Bedri Engin,
Selma Altuntaş,
Filiz Serin,
Nedim Serin,
Vedat Koçak,
Salih Birdal,
Mustafa Gur,
Hasan Zafer
Bahar Ünsal
Osman Bahar
Ayse bahar
Metin Maslak
H. Maslak
Dilek Solak
zeynep içkaya
Sevda maslak
Sercan Gezmiş
İpek Doğan
Nazım Doğan
Murat Doğan
esin erkan
Beyhan erdem
n. erdem
İsmail Deniz
Ayten BARAK
Ugur Birdal
Ahmet Tan
Yıldırım Kongar
Selma Kongar
Birol Aytekin
Hatice Gül
Ibrahim Erkin
Kemal erdem
Rıza Akdemir
Mehmet Coskun
Hüseyin demir
fethi killi
Yeliz Ender
Mustafa Ender
Ugur Basak
Kemal Dektaş
Ayten Ilkdal
Nuri Aktanır
Metin Koc
Sevgi Ender
Burhan Kulakçı
Oğuz Duran
Burcu Kanter
Aysel kanter
Erol kanter
Layla SOLGUN
Orkun Keskin
T. Vural
Oğuz şen
Nur Şen
Ismail çaykara
Burhan Orkal
D. Kahan
Seher Yıldız
Esra akkaya
Mehmet Uzan
Yeliz IŞIK
Seyhan İlknur
Osman Çekiç
esma yıldız
Murat Çetindal
Ali OkyarMusa Tekin
Aslı Birdal
Nazmi Doğan
İnci Gür
L. Okar
Mürsel Bozkır
Zeynep Şengül
Gülcan Iğsız
Murat Nidar
şemsi Kaya
Ayten Ekşi,
Eda leman
nermin ışıl
D. Polat
Kadir Erdem
Serdar OKTAY
Mehmet Özdemir
Mustafa Erkan
Nuri AKTAS
Emine AKTAS
O. Kadir Ergun


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 6)
  |   Okuma: 2467   |   Yorum: (254)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 13 Aralık 2012 22:00 | Alıntı     

yunus

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ac yoksul sefılerı namlu zoruyla alıp askere götur ha kahraman ha mehmetçik de zorlama uslubu bıraksın oluncrde askerde maaş verıp yoksul olan ailesı maaşını alıp göbek atyor oh bı oğlum oldu bu kadar maaş alıyom demek keşke bı oğlum daha olse askere gıdıp iki maaş alırım dikat maas almayamnlar aihm sıne gıderler ee hanı vatan kahramandılar nerde zorlama kelıme

n ealaka parası olmayana kımse kız vermez bu kafa bende olsaydı askere gıdermıydım cahıldım gitim 18 ay askerlık yaptım 2 yılım bok yoluna gıtım şimdı bunun peşindeyım n eyapmam gerek neden bana askerlık yaptırdı tc herhangı bı mahkeme varmı tazmınat alacam öc almam gerek it kopuklara askerlık neden yaptım kahrolasın
 Yorum #2  | 20 Aralık 2012 11:22 | Alıntı     

bedri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
R. T. Erdoğan'ın büyük sürü ideolojisi.
 
Muhamed'in 1400 sene evel Arap Bedevilerine dayattığı demografik çoğalma yöntemini dayatan Erdoğan tek lider olma yolunda ilerliyor.
Konya mitinginde, “1071 Anadolu'ya hükmümüz, 2071 Cihana hükmümüz“, diye pankartlar asıp, sloganlar atan Erdoğanland sürüsü, Türkiye'yi yeni maceralara sürükleme yolunda!
Çoğalın, çoğalın her ne pahasına olursa olsun çoğalın, herşey mubahtır diye bas bas bağıran AKP yönetimi, Türkiye' yi fare deney laboratuvarına çevirdi.


Ortalığı çalak çocukla doldurarak çoğunluk sağlamak isteyen Erdoğan'ın Konya mitinginde, "1071 de Anadolu hükümranlığı, 2071 cihan hakimiyeti" diye sloganlar atıldı ve pankartlar taşındı. Büyük sürü yeniden büyük felaketler peşinde...! Tek lider, tek ırk, tek din' e oynayan Erdoğan devamla, ‘İşte 326 tane milletvekiliniz var, 326 milletvekiliyle gene mi bahane’ diyorlar. Ama işte bu kuvvetler ayrılığı denilen olay var ya o geliyor sizin önünüze bir engel olarak dikiliyor...'', diyerek niyetini de iyice belli etti.
İstanbul'da padişahların kurduklarından daha büyük cami kurmak, başkanlık sistemi ve akabinde tek liderlik, Muhamed'in 1400 sene evel Arap Bedevilerine dayattığı demografik çoğalma yöntemini dayatmak, aşırı hızla çoğalacak kalabalıklara Wahhabiler' in fetih ve ganimet hedeflerini aşılayacak tarikat ve cemaatleri güçlendirerek çığ gibi büyüyen bu kitleler üzerinde politik ve psikolojik alanlarda tam kontrol sağlamak, işte 2013 Türkiyesinden yeni manzaralar...


Osmanlı'nın kaldığı yerden tam hızla devam, hem de en büyük minareleri dikenin kaldığı yerden devam. Muhamet, kız çocuklarını öldüren bedevi ve Wahhabiler'in önlerine yeni hedefler koymuştu. Ayetler indirtti ve kuma gömüp öldürme yerine, onları tam hızla çalışan Arap üreticisi fabrikalara çevirerek gerekli silahlı güçlerin oluşumunu sağladı. Her Arap Müslüman erkek birden fazla kadına sahip olma hakkını Allah'tan alıyordu. Muhamet poligami yöntemini uygulayarak hem Arap'ların hayvansal duygularına sesleniyor hemde bu yolla olağanüstü derecede büyüyen Arap nüfusunu komşu ülkelere yönlendirerek kısa zamanda dünyanın o dönemki en büyük 2 gücünü tehdit etmeye başlıyordu. Politik taktik tutmuştu. Çölde dolaşan, dünyadan tamamıyla kopuk yabani Bedevi kabileleri bugün Erdoğan' ın da savunduğu ve uygulamaya koyduğu yöntemler sayesinde büyük bir hızla Bizans ve Pers imparatorluklarının sınırlarını aşarak Anadolu'ya ulaşıyorlardı. İşte bu çoğalmak, çoğalmak, tavşanlar gibi çoğalmak, kutsal artış ve sayıyla hakimiyet kurmak, ilk olarak Erdoğan tarafından kodlanmamış, bunun Medine kodlaması Arap Muhamet' e aittir. Bu şekilde ekspononşiel olarak çoğalan Arap nüfusu kısacık bir zaman dilimi içinde 30 ülkeyi din iman adına ele geçirdi.

AKP usulü yöntemlerle çoğaltılmaya çalışılan deney hayvanları (laboratuar fareleri) gözüyle bakılan sürüler demek ki bu fetih ve yağmalar için gereklidirler. İnsanın aklına takılabilir, neden bu kadar insan bu kadar önemli?. Erdoğan tayfası bu insanların sadece varlığını istiyor ama, nasıl olmaları onlar için asla sorun değil! Her sene bir Erdoğan doğuracak kadınlar bu insanları nasıl eğitecek? Cahil cuhul insanlar, uyumsuz, kriminal kalitesiz unsurların yarattıkları imago yetmiyormuş sanki, bu defa da virus usulü çoğalma devletin resmi ideolojisi oldu...! Dünyanın dört bir yanına işçi veya göçmen diye sürülecek olan bu deney farelerini çekici kılan bir çok sebep var. Müslümanlığın yağma ve talan hareketlerini genişletmek ve dünyanın bütün özgür halklarını baskı ve terör altına almaktır amaç. Sevimli Erdoğancıklar biyolojik olarak da oldukça çekici bir yapıya sahipler-Erdoğan'ın her lafında genç nüfus diye yutturmaya çalıştığı dejenere unsurlar--, islamist Türk modeli olarak kullanılmaya en uygun mücahitler olacaklardır.
Bütün bunlar, ekonomiyi korumak için(miş). demekki kobaylık? Aramızda bazıları fare olmalı ki, ırkımız dinimiz ayakta kalabilsin!


1914' e kadar Anadoluda başlıca 4 büyük halk yaşıyordu, Türk nüfusu henüz çoğunluk değildi. Rumlar, başta karadeniz alanında- çoğunlukla Müslümanlığa geçmeseydi, hemen hemen Türk nüfusuna yetişiyorlardı. Ermeni ve Kürtler yaklaşık yüzde 40 civarında bir nüfus oluşturuyorlardı. Ama beyinleri yıkanmış, kandırılmış, hafıza kaybına uğratılmış bugünkü 75 milyon insan, Anadolu' nun sanki ani bir gök gürlemesi ile Türkleştiğini, orta Asya' nın steplerinden gelen bir avuç göçebenin boş tertemiz bir alan bulup, orada safi ırkını genişletip bugünkü haline geldiğine öylesine inandırılmış ki, bu insanların şimdiki terör, şiddet ve tehdit algısı ile oluşturulan bir çemberin dışına çıkması tamamen imkansız bir olaydır. Bu otoriter sistemin başlıca gücü ordu ve Diyanet, Nakşiciler, süleymancılar, milli görüşçüler denilen islamist paramiliter örgütlenmelerdir.

Sevgi ve Saygılarla
Entegrasyon Komitesi İsviçre- Vevey
 Yorum #3  | 26 Ekim 2013 19:48 | Alıntı     

Intasosylausy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
uiZxvwZdZwnz Parajumpers Danmark
jzZztfZdZwjb Parajumpers Sale
hyZeowZwZxki Woolrich Parka
ijZeibZeZhnq Canada Goose Tilbud
glZhpzZbZfiv Timberland Canada
mxZglaZcZklm Uggs
iuZhixZoZrep Timberland Canada
riZlbjZnZfzt Canada Goose Takki
qzZonyZjZphf Canada Goose Outlet
lxZomtZdZtzz Parajumpers Jakke
 Yorum #4  | 27 Ekim 2013 09:39 | Alıntı     

oppograrf

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vyZdlaZpZtab Canada Goose Italia
pjZvpqZsZfyi Moncler Jacka
apZatmZjZkbj Ugg Outlet Canada
zjZivbZoZgfo Doudoune Canada Goose
mmZzmmZqZynq Stivali Ugg
ccZhmeZmZggp Canada Goose Jakke
ttZstuZtZwwk Parajumpers Pas Cher
vpZdttZqZkkj Moncler Schweiz
dkZisqZdZyrn Canada Goose Jakke
ifZtfwZrZvri Ugg Outlet Canada


ukZobaZkZjth Ugg Støvler
qsZjqqZaZaml Uggs Goedkoop
ceZgjbZiZtww Peuterey Uomo
drZinnZtZkif Canada Goose Vest
yrZtfzZuZybz Doudoune Abercrombie
ifZmcwZaZrij Doudoune Abercrombie
dwZpzeZcZgxu Barbour Uk
sxZeqhZgZoik Doudoune Abercrombie
zxZbltZiZxui Ugg Italia
ikZvhsZuZujl Parajumper Jacka
 Yorum #5  | 27 Ekim 2013 12:10 | Alıntı     

ovawsvogs

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
seZmtbZuZjka Belstaff Bags
qjZmtsZtZpze Parajumpers
drZtrtZzZhbw Parajumpers
urZkbxZdZrsm Uggs Wien
idZdlnZyZqnu Canada Goose Outlet
loZvwyZsZptb Parajumpers Nederland
grZhbnZqZleq Cheap Uggs
knZakbZfZeud Botas Ugg
baZnpmZxZdxe Canada Goose Outlet
jcZxvqZhZclp Woolrich Outlet
 Yorum #6  | 27 Ekim 2013 13:14 | Alıntı     

Bluptpleant

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
euZrxcZnZpbc Canada Goose Outlet
ekZmbhZsZgdq Canada Goose Outlet
xgZxolZlZknp Ugg Boots
wbZkteZkZqws Peuterey Roma
jmZxskZwZavn Botas Ugg Baratas
xcZeioZgZald Canada Goose Montreal
sdZsheZfZwnr Moncler Outlet
rpZimgZjZidg Uggs
dfZznvZqZuql Ugg Z眉rich
xiZgisZiZktu Parajumpers Takit
 Yorum #7  | 28 Ekim 2013 08:48 | Alıntı     

nonepeewize

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hgZrcdZfZbqx Canada Goose Jacke
jkZynuZkZrbx Canada Goose Rea
diZzjzZnZanv Moncler Canada
flZtvuZrZgrc Moncler 2014
rbZhmvZrZajv Moncler Jacka
dcZsqpZyZcnv Canada Goose Prix
abZunkZlZsrp Doudoune Canada Goose
kyZzpcZlZido Canada Goose Jacke
tqZwtgZkZner Canada Goose Prix
skZxvgZhZsxx Ugg Outlet Canada
 Yorum #8  | 28 Ekim 2013 19:03 | Alıntı     

StesIroDese

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
xoZmtvZlZvko Timberland Madrid
tyZeujZoZrpk Parajumpers Long Bear
gqZssrZiZxse Parajumpers Jakke
gtZqksZdZpee Cheap Uggs
ywZvojZyZgjm Canada Goose Jassen Dames
goZgtxZvZbbs Canada Goose Jakke
bpZjlhZiZabn Parajumpers
zxZpqcZgZdrh Doudoune Canada Goose
yzZsycZaZyea Parajumpers Outlet
osZbbqZfZjke Uggs Canada
 Yorum #9  | 29 Ekim 2013 02:34 | Alıntı     

Befmoomsamisk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hgZdtjZcZrhc Parajumpers Pas Cher
nsZrdiZpZljw Polo Ralph Lauren Jacke
keZxrjZnZyav Polo Ralph Lauren Jacke
ucZwqlZjZcau Ugg Boots Canada
hlZftqZcZohr Canada Goose Nettbutikk
jkZsrbZzZrdd Parajumpers Pas Cher
rjZpfgZqZmuw Parajumpers
tkZgguZdZadm Doudoune Moncler
btZxuuZvZghe Ugg Knokke
xvZfdwZkZyqu Parajumpers Pas Cher
 Yorum #10  | 29 Ekim 2013 03:34 | Alıntı     

RiliBreed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
owZmzmZpZoan Uggs
fyZbmuZtZvbg Parajumpers Doudoune
yoZimaZbZpvp Moncler Femme
itZrtiZxZfow Canada Goose Outlet
zeZctjZtZhum Timberland Botas
tqZwfvZmZtxe Parajumpers Doudoune
dxZuxzZyZsdg Woolrich Jas
vcZumfZrZtog Ugg Schweiz
zgZikkZiZkte Uggs
ubZbwiZrZvau Moncler Rea
 Yorum #11  | 29 Ekim 2013 07:03 | Alıntı     

Niptniftene

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
mzZevlZtZbmj Parajumpers Jakke
ovZtsxZsZhtx Hollister Doudoune
kiZezxZuZuhl Moncler Outlet
ybZgqlZxZwzi Cheap Ugg Boots Uk
rjZsfuZbZhrd Parajumpers Danmark
uvZbsqZkZzox Canada Goose Sale
emZqftZgZabx Moncler Sale
rwZvlcZmZsyl Ugg Australia
ghZwqxZnZmat Canada Goose Norge
wxZzixZkZjji Parajumpers Danmark
 Yorum #12  | 31 Ekim 2013 09:42 | Alıntı     

Loolvegoave

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tbZhitZzZyru Moncler Bambino
pdZdtvZyZenr Canada Goose Jakke
ryZfjzZnZtcv Isabel Marant Sneakers Uk
owZklyZsZsjb Canada Goose Pas Cher
jhZkzqZiZrxq Moncler Jassen
giZobzZuZued Moncler Weste
znZkmxZbZzxd Woolrich Arctic Parka
dbZmtwZvZmlf Woolrich Outlet
zqZllwZaZaqk Canada Goose Jassen
weZhpnZtZssc Timberland Skor
 Yorum #13  | 31 Ekim 2013 17:40 | Alıntı     

alendlamSpope

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
lcZiasZdZxzm Timberland Sverige
glZkdoZqZtdd Woolrich Antwerpen
tjZhtgZtZtle Woolrich Antwerpen
ukZodvZwZddz Belstaff Jacka
rbZwulZmZogc Moncler Femme
dtZqrfZcZdyw Parajumpers Canada
erZxbqZhZxbx Canada Goose Femme
vpZarfZjZvrt Moncler 2014
rqZlfkZpZyua Woolrich Antwerpen
bfZzzwZaZicf Canada Goose Expedition Parka
 Yorum #14  | 31 Ekim 2013 18:58 | Alıntı     

Befmoomsamisk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kkZdozZeZivh Ugg Australia
hsZbjxZcZndx Canada Goose Italia
kgZezyZxZdzd Moncler Jakker
hnZqotZgZsgs Polo Ralph Lauren Jacke
oyZzljZaZldm Canada Goose Online Shop
rlZpoyZmZuko Cheap Timberland Boots
sgZourZiZltd Canada Goose Italia
buZfjoZrZarn Woolrich Canada
jzZqunZcZyuv Doudoune Moncler
rfZsywZfZuxx Canada Goose Online Shop
 Yorum #15  | 31 Ekim 2013 20:48 | Alıntı     

Mardduerwet

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ysZiohZfZseu Ugg Outlet Canada
dgZswgZvZkcq Cheap Ugg Boots
neZpmcZeZnaf Ugg Outlet Canada
jwZbnnZsZrmi Cheap Ugg Boots
aaZkhpZjZmie Ugg Outlet Schweiz
dcZbupZiZloa Ugg Australia España
boZwzoZlZxzc Uggs Sale
gcZpnmZuZmtl Ugg Outlet Schweiz
ybZlowZxZegw Ugg Outlet Canada
seZpbnZqZmtv Cheap Uggs Uk
 Yorum #16  | 1 Kasım 2013 01:15 | Alıntı     

Pleaguelt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #17  | 1 Kasım 2013 04:18 | Alıntı     

Hultessus

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
zcZhanZxZlon Peuterey Jacket
juZmlzZhZyxe Hollister Jacken
grZwgbZlZhju Belstaff Paris
wfZtjcZyZjga Timberland Nederland
udZnlmZpZujm Canada Goose Tilbud
mnZecdZsZdkn Belstaff Motorcycle Jackets
ltZwecZgZzvg Canada Goose V盲st
ggZdeoZcZqmg Canada Goose Online Shop
wqZxbuZlZlgo Parajumper Jacka
xnZovsZfZzne Canada Goose V盲st
 Yorum #18  | 1 Kasım 2013 06:56 | Alıntı     

snusactunny

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #19  | 2 Kasım 2013 03:45 | Alıntı     

oppograrf

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
dqZbmeZiZzxa Ugg Rea
ukZdesZzZbrz Moncler
irZagoZkZkry Canada Goose Italia
siZqquZbZfne Moncler Jacka
jkZcikZyZmwf Parajumpers Jakke Dame
baZqbvZlZtat Canada Goose Italia
doZzzmZkZkmb Doudoune Canada Goose
frZhlpZrZnol Moncler
mzZvgjZjZpyq Moncler Milano
brZjciZwZxuv Isabel Marant Sneakers
 Yorum #20  | 2 Kasım 2013 09:02 | Alıntı     

hoksUnfoffBop

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
zxZoloZlZsea Moncler Winterjassen
rzZoleZkZghk Belstaff Sale
gpZcoeZjZmvm Moncler Homme
uyZbgrZkZrlz Ugg Boots
pbZvbwZyZopv Moncler Uomo
pkZkkhZkZlue Uggs Sale
crZkpyZtZulj Timberland Barcelona
jfZnfwZyZxng Peuterey Giubbotto
loZbpkZfZtyk Canada Goose Outlet
rhZbkfZaZocx Doudoune Canada Goose
 Yorum #21  | 3 Kasım 2013 20:45 | Alıntı     

poiptLiem

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
dkZnkjZcZmye Uggs Uitverkoop
uaZsnkZvZyow Ugg Australia Italia
yeZnohZuZipo Ugg Outlet Italia
zcZvzsZhZtdc Ugg Rea
blZqqxZwZzmw Uggs Uitverkoop
awZhmjZjZmoh Ugg Boots
xfZgiyZjZpwm Uggs Uitverkoop
seZickZuZezb Ugg Rea
peZozdZoZmtn Ugg Australia
gyZqxkZsZmnh Cheap Uggs Canada
 Yorum #22  | 4 Kasım 2013 09:31 | Alıntı     

Frulleyevex

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vyZziuZtZaca Parajumpers Jakke
sfZwgsZiZovj Timberland Barcelona
vsZpmdZvZwte Ugg Boots
paZriqZlZdzt Timberland Barcelona
lhZbvnZsZtpb Moncler Online
xuZfljZxZpye Parajumpers Oslo
chZeyuZdZsey Woolrich John Rich & Bros
mzZzccZfZnfb Parajumpers Oslo
nbZctxZhZgwj Uggs Sale
etZydwZkZjca Moncler Homme
 Yorum #23  | 5 Kasım 2013 02:20 | Alıntı     

Frulleyevex

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
woZucvZeZyfu Parajumpers Uk
tlZqsmZdZwur Uggs
lkZnghZcZhfp Parajumpers Usa
dvZqdsZcZriu Moncler Jassen Dames
ggZbrjZgZsyt Parajumper Jakke
zbZdsyZfZgrc Goedkope Uggs
vqZbhwZkZhsj Parajumpers
iuZyanZrZmvv Moncler Jassen Dames
zsZrzkZrZilc Goedkope Uggs
rsZtkvZeZhmk Parajumpers Usa


pzZsbmZjZihp Moncler Belgie
bjZlkgZzZrtm Abercrombie Doudoune
wcZbgyZmZxik Cheap Uggs Uk
mgZadnZjZsbb Parajumpers Antwerpen
uzZmneZwZbdx Parajumpers Jacka
fbZkofZoZzls Parajumpers Norge
izZqvyZdZpcy Canada Goose Outlet
qqZwrtZgZgzf Parajumpers Norge
onZwsfZiZwkl Parajumpers
grZqrhZaZnkx Cheap Uggs Uk
 Yorum #24  | 5 Kasım 2013 16:05 | Alıntı     

Snopayaxosy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
fvZrrlZiZwmd Moncler
anZmksZyZjcm Parajumpers Pas Cher
toZjpeZbZmnt Parajumpers Amsterdam
wxZiqdZyZhmt Doudoune Canada Goose
euZwwhZzZelt Moncler Schweiz
fpZpueZuZova Moncler Milano
boZyfkZmZtuu Moncler 2014
bpZyukZyZssy Canada Goose Jakke
haZerrZcZyov Ugg Rea
jbZjjjZnZlsl Canada Goose Jakke
 Yorum #25  | 5 Kasım 2013 20:02 | Alıntı     

Accillozy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bjZvqnZwZqre Canada Goose Børn
zqZrtsZnZxak Parajumpers Jakke
jmZmolZuZvqq Uggs Sale
yxZqejZoZafu Woolrich Rea
oqZsccZdZmlj Ugg Boots
uaZyodZcZdvz Parajumpers Jakke
oqZecoZrZbzk Moncler Winterjassen
mtZxajZeZwxc Moncler Winterjassen
wzZoeaZiZppr Timberland Femme
pwZjfiZgZtmf Moncler Online
 Yorum #26  | 11 Kasım 2013 02:11 | Alıntı     

AdveldJeady

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
One of several exceptional forms of ringing in ears is pulsatile tinnitus. The person who suffers from pulsatile ringing in ears can notice rhythmic pulsing generally over time because of their heartbeat. The known causes are irregular circulation of blood, irregularities from the head construction, some mind cancers, and blood vessels close to the interior ear canal. Occasionally, surgical procedures are a proposed treatment for the most critical of circumstances, only to fix the actual cause, never to get rid of the tinnitus. Canada Goose
To help you consistently stop smoking from the few days as soon as you cease, you should steer clear of enjoying refreshments that you associate with smoking. Coffee for instance, as much cigarette smokers are often coffee lovers. By preventing these cigarette smoking causes and exchanging it with one thing you usually don't do while smoking, this can help you to keep smoke-free of charge. Moncler Weste
When composing articles for advertising uses, envision your best customer. Consider the kind of person who will be interested in your service or product and publish directly to that person. This system can give your content emphasis and make them more interesting and exciting to those you wish to do company with. Canada Goose Jassen
Order online for the game of golf shoes or boots before you go out shopping at local shops and malls. In this manner, you can understand recent brand names along with the going amount for a good pair of golf boots. This method for you to come up with a wise choice in selling price and also in characteristics. Carrying out a bit of research will help you have the right set of the game of golf shoes or boots for your needs along with your pocketbook. Moncler Weste
It could just pay to use a wig or toupee should you suffer from significant hair thinning. Most hairloss drugs are pricey and so they usually do not always job the way people would like them to. By obtaining a wig, you are able to choose the coloration, fashion and time period of the hair. Repair your credit. In order to sign up for a loan, a business will review your credit score. When you have a bad credit standing, they could reject to bank loan you money or maybe the financial loan that you just be eligible for, may have a high interest rate. By paying off your bills on time, your credit history will improve, progressively. For those who have a great deal of financial debt you are incapable of pay out, speak with a credit history specialist. They will likely discuss a repayment schedule with the creditors, frequently reducing the payments and interest levels. Parajumpers Takit

http://www.la-boutique-des-delices.com/forums/profile.php?id=338306
http://www.day-trading-forum.com/member.php?123918-emarninue
http://www.pryatki.com/board/member.php?u=82422
http://chaos.su/forum/index.php?showuser=450116
http://www.osmeh.net/member.php?action=profile&uid=9406
 Yorum #27  | 11 Kasım 2013 07:05 | Alıntı     

Gandshala

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Riesling wine are manufactured from bright white grapes and offer customers a mouth area packed with delicate floral red wine with suggestions of peach, honey or apricot. This red wine couples properly with fish and fowl. Or, should you favor, you may serve this sensitive vino along with a selection of cheeses or sweets. Uggs Kopen
When you have gestational diabetes mellitus, try to avoid using drugs to treat it. Most of these prescription drugs may cause damage to your unborn child. As an alternative, there are actually normal strategies you can attempt including observing what you eat and staying on a secure training routine. Should your situation is severe, your personal doctor could try to find a safe and secure prescription medication. Barbour Paris
Don't hesitate permit shame become a inspiration for quitting smoking, particularly with regards to those around you. Your loved ones, no matter if you need to acknowledge it or otherwise, are certainly going to be afflicted with your smoking habit if you do not give up now. Not only does the charge take away from issues you can be doing for your loved ones, but you are also revealing them continuously to secondhand smoke. Moncler Jacken
Discover people to capture without having to be as well judgmental. You may not would like to keep an eye out for "intriguing" individuals only. Those who only interest you possibly will not be intriguing to anyone else. Every person is different, so snap individuals general rather than just people you imagine is likely to make an effective picture. Woolrich Outlet
Tripods are fantastic pieces of photography products, but not all of us have a single or is able to afford one particular with regard to their pictures. So, what might you do for now to be sure that you might have constant, well-defined photos of your own issue? Try leaning towards something sound so that you can stable your hands and the video camera. It's significant to never dispose of tough substances into the septic system like empty cleaners, however they are you additionally taking into consideration the other substances you employ to completely clean? Potty cleaners, dish-washer soap, and in many cases laundry soap can eliminate off the healthful harmful bacteria that is handling your waste materials. Use all-natural products for all those cleaning up jobs in your house and also hardwearing . septic process in great shape. Canada Goose Jakke

http://www.multigamesitalia.it/www/member.php?action=profile&uid=5849
http://forum.rivnac.cz/member.php?action=profile&uid=70361
http://forum.3rbsolution.com/member.php?u=3698
http://forum.hkgfm.net/member.php?u=188449
http://web50.server26.campusspeicher.de/forum/member.php?action=profile&uid=1162
26
 Yorum #28  | 11 Kasım 2013 23:02 | Alıntı     

belepherglork

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
After filing for bankruptcy, check your credit report to make sure that it absolutely was claimed the way that it should have been. You desire to make certain that any financial obligations that have been part of your personal bankruptcy are now tagged "BK" so lenders know you will no longer owe that money. Bottes Uggs Pas Cher
Be sure that your wedding event vendors are from the highest grade. It is simple for agencies to reduce view of the significance of the day should they be keen on pay than services. Study your vendors and be sure they have got organized plans into position for decorum at any occasion. Isabel Marant Schoenen
Rookie inventory investors can be a good idea to avoid dangerous ventures when they are beginning, since this is one method to get rid of funds rapidly. Buying things like functions, overseas shares and choices incredibly unpredictable and really should basically be traded by people with a great deal of expertise. Canada Goose Jassen Dames
Don't automatically opt for the latest version. You could find the capabilities you need are stored on more mature versions, and you will notice that the older models are drastically cheaper. Evaluate and discover which edition from the ipad tablet suit you better, and you might preserve a little money while you're at it. Belstaff Uk
Attire your ensemble with inexpensive cocktail rings! It is possible to decide on these up at garage income, flea marketplaces and discounted retailers for a tiny part of the price of precious metals jewellery. Rhinestones and faux pearls appear equally as stunning, and there is no need to think about losing or destroying an expensive component of jewelry! Help make your website work on the most basic of browser. Shut off CSS, javascript, Flash, Java, ActiveX, and look into your site. If you can't travel then it's probable a percentage of your market won't can get all around, sometimes. Keep the web site accessible to anyone who wishes to see it. Timberland Barcelona

http://forum.rahejacapital.com/forum/member.php?121832-Keemipaxabice
http://sicraft.2-si.net/index.php?action=profile;u=241107
http://markbuenostudios.com/artstar/users/pofttiets
http://sudebnik.net/forum/index.php?action=profile;u=52058
http://36giay.com/@raovat/member.php?17257-preriuscups
 Yorum #29  | 12 Kasım 2013 04:59 | Alıntı     

spursuist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Develop steady review occasions in your schedule. To build your long-term recollection, you must battle the urge to cram. Cramming info will put it in your brief-expression memory space, and this will easily fall on the wayside when the information is used. To truly commit some thing in your memory, develop daily periods in which you review it with genuine focus. Keep it constant, and you will definitely in the near future get the details are with you for the long term! Ugg Boots Sale
Find a top quality house inspector. Check everything from earlier jobs to recommendations to qualifications. You might even desire to call a few of an inspector's prior clientele, to determine how good the inspector executed to them. Purchasing a house can be quite a overwhelming process and also you want to make sure you provide an inspector that you can rely on. Woolrich Parka
If the idea of implementing pieces of bogus lashes provides you with cool ft ., take into account one lashes rather. These are generally significantly easier to apply and need only a modest amount of eyelash fasten, in contrast to the amount utilized for whole lashes. Individual lashes, when placed in the external area of the eye, produce a far more all-natural impact. Canada Goose Doudoune
With the suggestions you just study and learned about you can start to feel a little bit of that stress and anxiety of pregnancy alleviated. There's no reason for discovering anything when you aren't planning to make use of it. So, be sure you try out your best to possess as optimistic of any mindset as you can as this can help you to use the recommendations with enthusiasm.Reasons For Having Bronchial asthma That You Have By no means Known Uggs
It is essential to keep a healthy body as you get more mature. Eating properly and remaining active play the greatest jobs within this. Swimming and golfing are a couple of choices that offer a method to get away from home and acquire the body moving. Trying to keep the body as healthful as you possibly can will not likely only make you feel greater, but whatever may possibly jeopardize your overall health will probably be easier for you to battle away from. After looking at this post, an individual might have a much better total idea of zits. This comprehending can help a lot in the direction of helping to fight against acne breakouts and skin breakouts. Having the capacity to know what is causing zits will really assist to deal with what seems as well as stop a lot from ever starting.Be Considered A Quitter: Methods For Letting Go Of Using tobacco Canada Goose Prix

http://forum.rojadirecta.es/member.php?1698378-besponypemy
http://www.day-trading-forum.com/member.php?123930-biorakibSob
http://chillplaya.eu/member.php?action=profile&uid=2655
http://www.awardrealtyco.com/forum/index.php?action=profile;u=174709
http://www.thinkyourselfdebtfree.com/forum/member.php?action=profile&uid=42047
 Yorum #30  | 12 Kasım 2013 22:10 | Alıntı     

frarlyTab

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Selling and buying precious jewelry general is a terrific way to create a revenue performing something you love. Before starting to buy bulk or general jewelry, ear-rings, and pendants, discover what company techniques are needed to help make your procedure legit. In some suggests, this means obtaining a vendor's certificate. Timberland Schuhe
Begin in the middle of the action. Don't begin by declaring, "Hello, I'm so-and-so" or you'll drop the audience instantly. If you intend to run using the bulls, begin the recording while you're operating! If you make the viewer perform a next take, they won't proceed to the next video clip. Botas Ugg
When you have witnessed from your above write-up, there are numerous choices to choose from for people enduring with allergies. It may try taking a little detective function to learn what is going to operate best for you, but assistance is out there. Don't think twice to look for it, and figure out how to fight individuals allergic reaction, rather than experiencing them.Tips And Ideas For Managing Diabetes mellitus Botas Ugg Baratas
There are a variety of leads to to hairloss. Should you suffer from moderate to serious baldness, there are actually this article very helpful. It provides you with a number of recommendations and several guidance that will assist you. Hair thinning is a type of issue that can be dealt with once you know where to start. Moncler Belgie
Try not to go residence each weekend break, particularly if you are homesick. The most effective technique to overcome the shift is usually to grow to be comfy and to venture out together with the people who happen to be in your college or university. This really is some time when you are able hold the most fun on college campus, so optimize this chance. If you have numerous prescriptions, reduced the expense of your wellbeing insurance plan by subscribing to an idea that covers the greatest amount of your prescription drugs. Also, ask your health insurance provider to examine for generic brand medication, which can significantly reduce your medication fees. Getting your prescriptions by email will often reduced fees also. Woolrich Jassen

http://www.thevapecouncil.com/member.php?4664-Lerhemdroms
http://sincandevlethastanesi.com/fm/member.php?action=profile&uid=49643
http://ilhams23.0fees.net/member.php?action=profile&uid=21412
http://www.minoshare.net/user-37200.html
http://forum.bilginkurt.net/member.php?u=11185

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: