Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Demirtaş: Milletvekilliği Her Şey Değil  


6-12-2012, 12:11 Kategori: Siyaset  
Demirtaş: Milletvekilliği Her Şey Değil

Kürt hareketi için milletvekilliğinin herşey olmadığını ifade eden BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Kürt halkına kapılar kapanırsa, Kürt halkı da seçeneksiz değildir. Çaresiz değildir. Parlamento çözüm üretemiyorsa halk kendi çözümünü ortaya koyar” dedi. BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 2 aylık yayın durdurma cezası ardından dün yeniden izleyicileriyle buluşan Nuçe TV’ye konuştu.


Demirtaş, Meclis'ten dışlanmaları durumunda ortak tavır alacaklarını belirterek, "Kürtler kesinlikle 1990’lardaki gibi bir kez daha şansımızı parlamentodan yana deneyelim konusunda ısrarlı olmayacaklardır. 1990’ların koşulları değişmiştir" dedi.

Demirtaş, Meclis'e gelen dokunulmazlık fezlekeleriyle ilgili Türk Başbakan Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

Dokunulmazlık fezlekelerinin durup dururken gündeme taşınmadığını, yakın tarihteki siyasi gelişmelerle doğrudan bağlantılı olduğunu belirten Demirtaş, ‘tek adam’ konumunu korumak isteyen Erdoğan’ın Ortadoğu’da Kürtler aleyhine ırkçı, milliyetçi bir politika izlediğine dikkat çekti. “Son birkaç yıldır Kürt hareketinin Ortadoğu genelinde artan etki gücü, siyaseti belirleme kapasitesi artık Türkiye sınırlarını aşmış durumda. AKP Hükümeti ile birlikte Kürt hareketi kontrol altına alınmaya tasfiye edilmeye çalışıldı. Envai çeşit yol ve yöntem denendi” diye konuştu.

Demirtaş özetle şunları söyledi:

“Tayyip Erdoğan fırsat bilerek gerilimi tırmandırma adına etrafındaki milliyetçi oyları dağıtmamak, en azından bu ittifakı bozmamak, sıkı tutmak adına dokunulmazlıkları gündeme getiriyor. Kürt hareketini güçten düşürme operasyonunun bir parçası olarak görmek lazım.”

”Ortadoğu bu kadar kaynıyorken Kürt halkı kendi kaderini belirleme konusunda tarihi fırsatlar yakalamışken, kendi kaderini tayin hakkını halklarla eşit birlikte yaşama şeklinde kullanmak isterken, birilerinin çıkıp bu iradeyi yok sayması Kürtler açısından yeni bir değerlendirme durumudur.”

"AKP kendi içinde bir blok halinde hareket edemiyor. Herkes aynı şeyi düşünmüyor. Çankaya, Parlamento, Meclis grubu, Cemaat, AKP’yi destekleyen diğer Cemaatler, bunlar içinde de farklı düşünenler var. Tüm bu kesimlerin sesini yükseltmesi lazım. BDP AKP çatışması değil. Daha tarihsel ciddi bir tartışma yürütmeye ihtiyaç var. Yüzyıl önce Kürtler ve Türkler arasındaki ilişki bir yanlış üzerine inşa edildi. Bu egemenlik hukukuydu, Kürtler üzerindeki soykırımdı. Bu hukuk iflas etti. Şimdi yeni bir hukuk belirlemek lazım.”

“Tüm ısrarlarımıza rağmen Türk devleti Kürtlerin parlamentodaki temsilcilerini atma kararı alırsa Kürt halkı mutlaka bir değerlendirmeye gider. Bu artık bir zorunluluktur. ‘Parlamentoda gereğini yaparız’ denirse iş değişir. Külahlar değiştirilir. BDP’li milletvekillerinin bir kısmının dokunulmazlıkları kaldırılır ya da tutuklanır, milletvekilliği yapamaz duruma düşürülürse bu bizim için artık kırılma noktasıdır. Bu durumda ortak hareket edeceğiz. Herhangi bir milletvekiline yapılmış hukuk dışı siyasi bir tutum hepimize yapılmış sayılır."

"Evet parlamentoda yer almak halkın bir kazanımıdır, ama milletvekilliği her şey değil. Kürt halkına kapılar kapanırsa Kürt halkı da seçeneksiz değildir. Çaresiz değildir. Kürt halkı sokak sokak, alan alan, meydan meydan direnerek bu kazanımları elde etti. Parlamentoya gidin oturun konuşun sorunu çözün, dedi. Ama eğer Türk devleti bunu elinin tersiyle itiyorsa halk inisiyatifi ele alır. Parlamento çözüm üretemiyorsa halk kendi çözümünü ortaya koyar. Bunu BDP engellemez, engelleme hakkı da yoktur. Israrla çözüm değil tasfiye dayatılıyorsa Kürtlerin tarihi süreci kaçırması için, yılları alacak bir beklentiye sokulacaksa biz Kürt halkının önünü kesecek bir pozisyon almayacağız.”


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 3181   |   Yorum: (13)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 7 Aralık 2012 11:15 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Selahattin Demirta$; ba$ta siz olmak kaydiyla hicbir BDP milletvekilinin "VEKILLIK " pe$inde
oldugunu hicbir vicdanli Kürt iddia edemez, etmez..Siz ve arkada$lariniz bu ZULUM SISTEMINDE;
" acaba Kürtler" , "acaba diger milliyetlerden emekciler" biraz hak- hukuk sahibi olabilirler mi; biraz
daha özgür olabilirler mi diye bir DAVA ADAMI mihvalinde mücadele ediyorsunuz! O anlam da sizi
en icten saygimla kutluyorum. Ancak haddim olmadan söylemem gerekiyor; R.T.Erdogan ;
" milliyetci oylari dagitmamak icin, dokunulmazliklari kaldirmayi gündeme getirdi."diyorsunuz ki bu
yanli$tir..Vampir Recep ve cevresi GERCEK DERIN DEVLETTIRLER; GERCEK ERGENEKONDURLAR
VE KÜRT KANI ICEN ZALIM DEHHAQTIRLAR..Kürdistan da yapilan bütün Kürt Alevi-$afi ve sunni
katliamlari ; bizatihi bu GIZLI ve GERCEK DERIN DEVLETIN UYGULAMALARI idi..Bunlarin temeli
Atatürk eliyle atildi ve sonra Türk Genel Kurmayi tarafindan önleri acildi , desteklendiler..28 $ubat
E-Mail darbesi ( !!! ) bu ISLAMI DERIN DEVLETE " sahte bir magduriyet kisvesi " vermek icin
yapildi..Kürdistan tarihinin EN KANLI DÖNEMI TANSU CILLER-NECMETTIN ERBAKANIN
DÖNEMIDIR..Hatirlarsaniz o dönemde icinde MHP li katil Abdullah Catli , emniyet Müdürü vs
ninde bulundugu Susurluk Kazasi icin ba$bakan yardimcisi N. Erbakan "fasa fiso "diyerek
bu derin devleti günyüzüne cikaran kazanin ÜSTÜNÜ ÖRTMÜ$TÜ..Benim sizden ricam; bunlarin gercek yüzlerini unutmamanizdir. Keza bu Hirsiz ve canilerin oyunlarina gelip; parlamento zeminini terketmemenizdir.. Bu canilere acikca O PARLAMENTONUN ONLARIN
BABASININ MALI OLMADIGINI; Kürt halkinin 90 yildir bu DEVLET KILIKLI CAPULCULARA
VERGI VERDIGINI; TÜRKIYENIN EN UC SINIRI OLAN TEKIRDAGA KADAR EMEK VE ALINTERI
( ucuz i$gücü ) DÖKTÜGÜNÜ ; DOLAYISIYLA BIR IKI DÖNME-DEV$IRME GÜRCÜ TÜRK' Ü
ISTEDI DIYE DE PARLAMENTOYU TERKETMEYECEGINI ACIKCA DILE GETIRMELISINIZ..
Hicbir sava$ kuralinda olmayan ; uluslararasi Cenevre sava$ kurallarini cigneyerek; KATLETTIKLERI KÜRT GERILLARIN GÖZLERINI CIKARAN,KULAKLARINI KESIP TESBIH YAPAN;
ÖLÜ VE YARALI ELE GECIRDIKLERI KADIN GERILLALARA TECAVÜZ EDEN; YARALI GERILLALARI PANZERLERIN ARKASINA ELLERI BAGLI OLARAK BAGLAYIP SÜRÜKLEYEN TÜRK
ASKERLERINI HERGÜN YÜCELTEN, ONLARI KUCAKLAYAN, ONLARA BU YAPTIKLARI VAH$ETTEN ÖTÜRÜ MADALYA TAKAN BU KATILLER SÜRÜSÜNE DE; SAYIN BDP LI VEKILLER
BIR KERE ; O DA TESADÜFI BIR KAR$ILA$MADA KUCAKLA$TILAR DIYE ; O VEKILLERI
AFAROZ EDEN BU FA$IST ZIHNIYETE DE LÜTFEN GEREKLI CEVABI VERINIZ.. Bu HIRSIZ ve
Hindi tecavüzcüsü Fethullah Gülen ve Vampir Recep' e boyun egmeyiniz..Selam ve hürmetlerimle...
 Yorum #2  | 7 Aralık 2012 14:59 | Alıntı     

bubama

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Edit.: Yersiz ithamda bulununlulduğu için yorum silindi.
 Yorum #3  | 7 Aralık 2012 15:08 | Alıntı     

hamza

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
senin gibi malları mı götürmüş len pis tırk?seni öyle bir uyandıracağız ki walidenle beraber bir daha uyuyamayacaksın mal.sefil olan senin gibi sürüngenlerdir. SAYIN BAŞKAN bu adilerin meclisine mi kaldı YÜCE KÜRD MİLLETİ sanki.alsınlar bir yerlerine ........ meclislerini we kürsülerini.azdan az çoktan çok gider.bu adilerle müzakere,barış falan gibi saçmalıklarla halıkımızı yormayın daha fazla.onların anladığı dilden konuşun we hadlerini bildirin bu pisliklerin.rica ediyorum kardeşlik mardeşlik demeyin artık.bu pisliklerin katli bize XELALDİR çünkü
 Yorum #4  | 27 Kasım 2013 08:08 | Alıntı     

zsx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There is no need for a person to go into a store to buy a cheap designer bag, Louis Vuitton Sale is available online, where you can choose form a wide range of handbags in different colors, shapes and sizes can be used with different prices . Sell ??the image of the various handbags in Louis Vuitton are available online, so its easy for one to choose their favorite handbag, place an order and be proud owner of the beautiful cheap designer handbags.
gucci outlet

prada outlet

Christian Louboutin Outlet

louis vuitton handbags

louis vuitton purses

michael kors

michael kors outlet

michael kors outlet

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton bags

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

michael kors outlet online
 Yorum #5  | 19 Aralık 2013 04:04 | Alıntı     

michael kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
All I need is to see the bag in person and touch the leather. Then I will know if I am totally sold on it. Because the price is amazing, under louis vuitton handbags $800 for a calfskin bag with karung pulls. The leather michael kors outlet is treated with a pearlized effect which gives a nice sheen to the bag. The other aspect that catches your eye is the multiple strands that twist into the shoulder strap. This gives a modern touch to an otherwise simple bag.
As soon as I laid eyes louis vuitton upon the MICHAEL Michael Kors Ruched Leather Satchel one word kept coming to mind – regal. It was the soft color of the leather and the Christian Louboutin Outlet absolutely perfect ruching along with goldtone hardware that made the word regal pop up so much. The bag is sophisticated but not pretentious. This is the michael kors outlet kind of bag that would add instant class to an outfit. The dimensions are great for a bag that’s not too large, but clearly not small gucci purses either (15″W X 11″H, 19″ drop). And you know, while Mother’s Day is a little while from now, this could be something great for your fabulous Michael Kors Outlet mom! Buy through Saks for $398.
We already saw this bag covered by Amanda, who really loved it. And now I found it in grey and michael kors I adore it. I have an admiration of grey handbags and this Michael Kors bag does not disappoint.
Earlier today, I wrote about a bag that louis vuitton outlet could be carried by women of all ages. I love that option when it comes to a handbag, but at the same time there is something louis vuitton bags to be said for bags that are made with a particular woman in mind. Almost every interview that we’ve conducted, we typically ask a question that gucci bags has to do with who a designer designs for. While we haven’t had a chance to interview Michael Kors (yet, hopefully), I am sure we can louis vuitton conjure up who he had in mind with this bag.
The Michael Kors Tonne Hobo is unexpected but welcomed. The hobo, measurements 14″W x 11″H x louis vuitton outlet 3.75″D, and has a 9″ drop. The karung pulls are both on the front zip pockets of the bag, giving a nice separation to the hobo louis vuitton body. On the inside there is a zip pocket, cell phone pocket, and additional pockets. And I’ll get right back to the price, which finishes this louis vuitton purses bag with two thumbs up. Buy through Bloomingdale’s for $795.
 Yorum #6  | 26 Aralık 2013 03:00 | Alıntı     

cheap free runs

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Have It in 1986, Spike Lee (b. 1957) has been one of the most innovative and provocative directors of his time. As louis vuitton outlet expressed numerous times throughout his many films, Lee's highest goal is to
(Joie Lee) air jordan 11 space jam and, ultimately, is not above using racial epithets and even equating the life of jordan 11 bred a black man (Radio Raheem, played by Bill Nunn) with a piece of property michael kors outlet (his business, Sal's Famous
train their hoses on the rioting people first, showing how Louis Vuitton Outlet Store little has really changed since the civil rights demonstrations of the 1960s. When the Louis Vuitton Outlet Online crowd turns on the owners of the Korean market,
this dog were, and you're www.coachfactory.com/stroe looking for a wonderful companion animal, then a Lhasa Apso could turn out to jordan bred 4 be the perfect dog for you.For twenty Louis Vuitton Outlet years now, ever since his debut feature She's Gotta
view these films to see Lee's love of all humanity; each one of these films is an eloquent cry of pain at the space jams jordans inhumanity bred by racism in anyone, of any race.Do The Right Thing (1989) is louis vuitton outlet an often
Kane (1941). Under the surface, tacitly, Mookie apologizes and Sal forgives him Louis Vuitton Outlet and, in a way, vice versa, a conclusion that was more blatant in the michael kors original shooting script, in which Sal
 Yorum #7  | 16 Aralık 2016 09:43 | Alıntı     

loemrntdherid1

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #8  | 27 Temmuz 2017 18:00 | Alıntı     

Tracyodova

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #9  | 6 Ağustos 2017 22:51 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #10  | 28 Ağustos 2017 06:05 | Alıntı     

KennethTeemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #11  | 30 Ağustos 2017 08:55 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #12  | 2 Eylül 2017 08:11 | Alıntı     

BennyNuB

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #13  | 4 Eylül 2017 01:03 | Alıntı     

MichaelCef

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wh0cd1849108 stromectol more help

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: