Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Açlık Grevini Bitiren Görüşmenin Ayrıntıları  


20-11-2012, 12:16 Kategori: Siyaset  
Açlık Grevini Bitiren Görüşmenin Ayrıntıları

İmralı'da PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan, bozuk olduğu iddia edilen koster ile İmralı Adası'na gittiğini belirtti. Ağabeyi Öcalan'ın açlık grevi ile ilgili, "Ben buradan açlık grevlerinin sonlandırılması gerektiğini belirtiyorum. Artık bu eylem amacına ulaşmıştır" dediğini aktaran Mehmet Öcalan, "Bir şeyler yapılacaksa zindandaki arkadaşlara yüklenilmesin. Bu ahlaki de değil. Ne vicdani ne de insanidir" diye konuştuğunu aktardı. Abdullah Öcalan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Mehmet Öcalan, "Bunu herkes bilsin ki, sadece Kürdistan'da değil tüm dünyada kim ne yapabiliyorsa, insanlık için ne adım atıyorsa sanki onlarla yürüyormuş gibi onlarla yaşıyormuş gibi her konuda bilgisi var" diye konuştu.

PKK Lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere dün İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne giden ve 68'inci gününde açlık grevinde bulunan PKK'li ve PAJK'lı tutsakların eylemini sona erdirmesine ilişkin ağabeyinin çağrısını kamuoyuyla paylaşan Mehmet Öcalan, dünkü İmralı görüşmesini DİHA'ya anlattı.

Yaklaşık 15 aydır "bozuk" olduğu iddia edilen eski koster ile İmralı'ya gittiğini aktaran Öcalan, 15 aydır çeşitli gerekçeler ile aile ve avukat görüşmelerine izin verilmeyen ağabeyi ile yaklaşık 45 dakika İmralı'da yüz yüze görüştüğünü söyledi. Görüşe izin verilmemesi gerekçelerinin herkesçe gerçeği yansıtmadığının bilindiğini ifade eden Öcalan, "Dün yaptığımız görüşmenin amacı da bilindiği gibi 68 gündür açlık grevinde olan ve sağlık durumları ölüm eşiğine gelen arkadaşlarımız içindi. Arkadaşlarımızın aileleri devlet ve hükümet yetkililerine adım atmaları için açlık grevinin sonlandırılması için sürekli çağrıda bulundu. Hem aileler hem de tüm kamuoyu biliyordu ki, açlık grevini sonlandırmayı ancak Başkan yapabilirdi. Biz de bunun üzerine dün adaya gittik" dedi.

ÖCALAN: BU EYLEM BENİM İÇİN ÇOK ANLAMLIDIR

Görüşme sırasında PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın kendisine ilk başta "Sen niye geldin?" diye soru yönelttiğini ifade eden Öcalan, "Tabii ben ona anlattım. Hem iki haftada bir görüşme hakkımız olduğunu hem de var olan diğer nedenlerden dolayı görüşme için geldiğimi söyledim. Arkadaşlarımızın günlerdir açlık grevinde olduğunu belirttim. Açlık grevinin gerekçelerini de anlattım ona. Başkan da bana 'Açlık grevi içerdekilerin işi değil. Bunu dışarıdakilerin yapması gerekiyordu. Yapılması gerekiyorsa bunu dışarıdakiler yapmalıdır' dedi. 'Dışarıdakilerin görevini zindandaki arkadaşlar yapmışlar. Bu doğru bir şey değil, iyi bir şey de değil' dedi. Başkan ayrıca, '70 güne varan açlık grevine girmişler. Tabii ölüm eşiğine gelmişler. Ben buradan açlık grevlerinin sonlandırılması gerektiğini belirtiyorum. Sen İstanbul'a döndüğünde basın aracılığı ile bu mesajımı duyurursun. Artık bu eylem amacına ulaşmıştır şeklinde yansıt. Bu eylem benim için çok anlamlıdır. Özellikle bu eylemin zindanlarda gelişmesi benim için çok çok anlamlıdır. Ve yerini bulduğu kanısındayım' dedi" diye konuştu.

'SAĞLIK DURUMUM İYİ'

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Öcalan, "Sağlık durumunu sordum o da 'Sağlık sorunumdan ziyade dışarıda ve zindanlardaki gelişmeler nedeniyle gece gündüz çok düşünüyorum. Sürecin nasıl doğru bir şekilde ilerlemesi gerektiği konusunda çok yoğunlaşıyorum. Benim buradaki mücadelem budur. Gece gündüz düşünüyorum. Yol yöntem arıyorum. Türk basını 'Öcalan İmralı'da keyfine bakıyor' diyor. Herkes bilsin ki, ben burada bu sürecin doğru işlemesi için gerçekten yoğun çaba içerisindeyim. Yaşanan acıların artık Kürt halkının üzerinden kalkması, Kürt sorununun çözülmesi ve bu sorunun tamamen ortadan kalkması için çaba içerisindeyim. Gece gündüz bunu düşünüyorum ve bunun mücadelesini veriyorum' dedi" diye konuştu.

Öcalan, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın, "Dışarıda yaşananları az-çok takip ediyorum. Ama yaşanan gelişmeler; bir şeyler yapılacaksa zindandaki arkadaşlara yüklenilmesin. Bu ahlaki de değil vicdana da sığmaz. Ne de insanidir. Ne yapılacaksa, ne mücadele yürütülecek ise dışarıda kendi gücünüz kendi imkanınız ile yapmanız gerekiyor. On bin insanımız zindanlara düşmüştür. Onlara yüklenmeniz yerine, başta Diyarbakır ve bütün bölge ve Kürtlerin yoğun yaşadığı yerlerde insanları toplayıp, bu sorun ile ilgili tepkileri dile getirin. Özellikle yapacağınız bu mücadele zindandaki arkadaşlarımızı kurtarmaya yönelik olsun. Bunu yapın. Sadece BDP, DTK değil tüm sivil toplum kuruluşları, demokratım diyen herkes hem Kürt sorununun çözümüne katkı sunsun hem de zindandaki arkadaşlarımızın özgürlüğüne kavuşması için çalışsın. Onların hiçbir suçu yok. Onlar suçsuz bir şekilde tutuklanmışlar. Demokratik ve yasal haklarını kullanarak mücadele etmişler" dediğini aktardı.

Ağabeyi ile ilgili başta Kürt halkı olmak üzere kamuoyu tarafından merakla beklenen sağlık ve fiziki durumuna ilişkin de bilgi veren Mehmet Öcalan, "Kamuoyunun çok merak ettiğini biliyorum. Fiziki yapısı olarak öncekisi gibidir. Saç olarak şuan benim gibi, ama bıyıkları yine gür, fakat beyazlanmış durumda. Sağlık durumu iyiydi. Psikolojik durumu 10-12 yıl önce nasıl ise bugün de aynı şekilde gördüm. Bunu herkes bilsin ki, sadece Kürdistan'da değil tüm dünyada kim ne yapabiliyorsa, insanlık için ne adım atıyorsa sanki onlarla yürüyormuş gibi onlarla yaşıyormuş gibi her konuda bilgisi var. Bundan daha iyi bir şey ne olabilir ki?" dedi.

'SURİYE'DEKİ ÖZERKLİK DİĞER HALKLARLA ORTAK MÜCADELE EDEREK ANLAM BULABİLİR'

Ağabeyi Öcalan'ın Suriye Kürtleri'nin son durumu ve kazanımlarına ilişkin değerlendirmede de bulunduğunu hatırlatan Öcalan, "Dört parçada yaşayan Kürtlere selam söyleyen Başkan, Suriye ile ilgili, 'Tabii özellikle Suriye Kürtleri için sadece 6 ili ele geçirmekle Suriye'deki sorunu çözemezler. Demokratik kurum ve yapılar. Araplarla, Yahudilerle, Hıristiyanlarla tüm halklarla ilişki içinde olsunlar. Beraber hareket edebilsinler, yapılarını kurabilsinler ki; ancak bu şekilde özerklik tam anlamını bulabilir. Bu saatten sonra ne Beşar Esad rejimi ne de Özgür Suriye Ordusu oradaki halkları özgürleştirebilir. İşte oradaki çatışmalar çok tehlikelidir. Bu tehlikeyi kaldırmak için demokratik özerklik orada bulunan tüm halk ve yapılarla verecekleri ortak mücadele ile kurabilinir. Birlikte hareket edildi mi ancak böyle tam anlamı ile çözüm getirebilirler. Suriye Kürtleri iyi bilsinler ki, sadece 6 il ile sorun çözülmez. Gelişmezlerse oradaki kazanımları dahi tehlikeye girebilir. Birlikte hareket etmek Suriye Kürtleri için daha iyi olur" diye konuştuğunu ifade etti.

'BENİ AYAKTA TUTAN SORUNUN DEMOKRATİK YOLLA ÇÖZÜLMESİDİR'

PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın, hakkında kimi medya kuruluşları tarafından servis edilen haberlere de tepki gösterdiğini aktaran Mehmet Öcalan, "Cezaevinde kendisi hakkında haber servis eden bazı gazetelerin birkaç kupürünün verildiğini söyledi. Başkan, bu küpürlerin de 'Öcalan İmralı'da lüks hayat yaşıyor' şeklinde haberden oluştuğunu söyledi. Bunun 'Büyük bir yalan' olduğunu söyledi. 'Dört duvar arasında, nefesimiz bile zor çıkıyor' diye konuştu. Abim yine devlete seslenerek 'Eğer Türkiye devleti demokratik bir şekilde sorunlara yaklaşırsa, çözülmeyecek şey yok ve doğru yollu bulabilir. İşte bu dört duvar arasında beni ayakta tutan, Kürt sorununun, Türkiye'deki sorunların demokratik yollarla çözülmesidir" diye kaydetti.
(Diyarbakır/DİHA)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 8)
  |   Okuma: 2470   |   Yorum: (25)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 18 Kasım 2012 20:04 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Edit.: Sayın Barzan, lütfen hakaretsiz!
 Yorum #2  | 18 Kasım 2012 20:46 | Alıntı     

erdal batman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ofkem sabrımı tastı. barzan saygılı ve insan olmaya davet ediyorum boyle yorumunla
ne pk ve onderligini ayırabilirsin nede bu kufurlerinle turkleri yola getirebilirsin
 Yorum #3  | 18 Kasım 2012 22:21 | Alıntı     

Dareheni

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Aclik grevlerini Bitirmek cok iyi oldu öcalan güzel bir sey yapti bir cok insanin ölümünü engeledi bundan daha iyi bir seyolamaz.
 Yorum #4  | 19 Kasım 2012 01:14 | Alıntı     

Ahmed AMEDI

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Sahi, bu halkin çocuklarinin hayati bu kadar ucuz mu? KURD VE KURDISTAN için ,bu fedakar ve asil halk ne cefalarla buyutup siz yotetici pkk elitine emenet ettigi ONURLU VE KAHRAMAN lar.Sizlezr ya$amalisiniz.Pkk yonetici eliti ne derse desin .BU KURDISTANI U KURDI duru$unuzla halkimizin $anli mucadele tarihine altindan bir sayfa ilave ettiniz.sizlerle gurur duyuyor bu halk.Yine kim ne derse desin. Bu asil $ANLI KURD PESMERGE'sinin zindanlara sigmaz IRADESI VE SARSILMAZ AZMI; bir gun mutlaka Atalarinin ruyasi olan BAGIMSIZ KURDISTAN'la taçlanacaktir., ta ba$tan beri ileri surulen talepler in zindandaki tutsaklara yikmanin ahlaki insani ve realist olamayacagini haykiran yuzlerce kurd yurtseverinin çigliklarini pkk yonetici eliti sorumluluktan uzak ,ihtarvari bir tarzda tehditle kar$iladilar.Peki , bugun, sayin OCALAN ;"ileri surulen taleplerin di$ardakilerin i$i oldugunu,ve en ust elitlerden ba$lamak uzere yayginla$tirilmasi gerektigini.Bu i$in zindandakilere yigmanin ne ahlaki, nede insani olamayacagini gayet acik bir $ekilde ifade ettiler.Ve di$ardakiler yanli$ yaptilar dedi.$imdi Kurd halki,ugruna her$eyini ortaya koyduguULUSAL KURTULU$ MUCADELESININ kimlerce ve nasil yonetildigini sorgulamayacakmi?Allah gostermesin ,$ayet AKP Imrali ziyaretine izin vermeseydive sayin Ocalan devreye girmeseydi ,Bu halkin BINLERCE evladinin $ehadetini hangi babyigit pkk eliti kaldirabilirdi.Acidir ama maalesef pkk yonetici kadrosu artik bu çap ve bu onguruleriyle KURD VE KURDISTAN davasinin agirligini ta$iyamiyor.Vebu yanli$ karari verenler,sorumsuzca olumu alki$layanlar, mudahale edebilen konumda olup sessiz kalanlar;aynen eski konumlarini muhafaza edip evlatlarimizi koyu orgut sistamiyle yonetmeye devam mi edecekler.hep beraber bakip gorecegiz.
 Yorum #5  | 19 Kasım 2012 08:49 | Alıntı     

osman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kurdistanin bir tek onderi vardir. Kim olduguda acik ve net ortaya cikti. Kurdler olumune onderlerine baglidirlar. Yukarda ha bire laf ebeligi yapanlarda bir un gelecek bunu ogrenecekler. Kurd halkinin onderi ABDULLAH OCALANdir. Bunu yedi duvel, dinsiz erdogan ve taifesi ve bilumum bortu bocek herkes anlamistir. Ancak kurdlerin mankurtlari anlamak istemiyorlar. Anlamayin. Sizde anlamayin. Ama kurdlerede baska bir sey anlatmayin. Cunku sizi dinlemiyorlar. Buyuk harflerle DINLEMIYORLAR. O yuzden agir olun ki sizi bir sey sansin kurd halki.

Kurdlerin onderi ABDULLAH OCALAN ve hapisteki kurd dirensicileri tipki HZ. Muhammed sav gibi bir zafer daha kazanmislardir. Tum aclik grevcilerini, ve APOyu bu mubarek muharrem ayinda kutluyor ve AKPyi ve onun dnsiz basbakanini dize getirdikleri ve taleplerin onemli bolumunun kabulunu sagladiklari icin sukranlarimi sunuyorum. Kurdler Kurdistan yolunda saglam bir kazanim daha elde etmislerdir. Dedigimiz gibi yerin 70 kat dibine gomulen ve uzeri 70 kat betonlanan KUrd ve Kurdistan Ocalan'in ve yigit kurd evlatlarinin kanlariyla o betonu kirmis filiz acmis ve Kurdistani yeniden kurdlere sunmustur. Turk askerlerimi onlarda sadece dikenlerdir. Hic bir kurdun artik onlara aldirdigi yok. Ve karsilarina gecip zafer isareti yapip aralarindan BIJI SEROK APO diye bagirarak gecemektedirler. Iste son ornek Cudi dagindaki gerilla cenazelerinde cekilen film.Cevrelerini sarmis askerlerin ortasindan zafer isareti yaparak SEHIT NAMERIN ve BIJI SEROK APO diyerek gectikleri gunleri allah kurdlere nasip eyledi. Artik onlarda kurdu ve onderleri APOyu tanimaya basladilar.
KUTLUYORUZ. BASKAN APOyu ve Kurdistanin yigit evlatlarini kutluyoruz.
 Yorum #6  | 19 Kasım 2012 11:40 | Alıntı     

mahmut

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,


Keske baskan apo da devlete karsi 15 dakika direnseydi iste o zaman kiyamet kopardi selamlar saygilar
 Yorum #7  | 20 Kasım 2012 05:54 | Alıntı     

Qeki

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kurd halkinin kaderi tek bir kisinin iki dudagi arasinda cikan soze mahkum olmus! Bu aclik grevi basarisizlikla sonuclanmistir ,eger bu aclik grevinin mahiyeti Ocalan`a bagliydiysa ocalan, eylul ayinin sonlarinda Mehmed kardesiyle yaptigi gorusmede neden bu karari o zaman vermedi? Apoculara sormak lazim 14 yildir tecrid altinda olan Ocalan disardaki gelismeleri nasil goruyor ,nasil kavrayabiliyor? Bu kadar uzun sure tecrid altinda olan birinin psikolojisi bozulmaz mi ,boyle biri nasil pkk`yi halen yonetebilir ? Ey pkk kurtul artik apondan! Ocalan Kurd halkinin zamanini caliyor.Bakin ne diyor"Benim buradaki mücadelem budur. Gece gündüz düşünüyorum. Yol yöntem arıyorum. " Bu da gosteriyor ki Ocalan bir cikmazin icindedir o bir tek kendisini dusunuyor ,milyonlarin verdigi bedel , savas, goc, iskence , asimilasyon umrunda bile degil bir tek dusunuyor !!Ama bizi degil kendisini dusunuyor..
 Yorum #8  | 20 Kasım 2012 19:52 | Alıntı     

zerdeşt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
öcalan, Barzani, pyd hangisi olursa olsun biz hepsini de canla başla selamlıyoruz. hepsi de Kürd ve Kürdistan için canını ateşe atan ve kendisini ezilmiş olan Kürd halkına sed eden birer gazi ve kahramandır. amaç birleşmek... Hepsinin de emekleri bizi derinden gururlandırıyor. bu sayfanın değerli yöneticileri bunu da lütfen sitemizde ülkü haline getirelim

saygıler...
 Yorum #9  | 28 Kasım 2014 10:33 | Alıntı     

Celedonio

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
4141Simply wish to say your article is as amzanig. The clearness for your publish is just spectacular and that i could assume you're an expert in this subject. Well with your permission allow me to seize your feed to keep up to date with approaching post. Thanks 1,000,000 and please keep up the enjoyable work.43
 Yorum #10  | 29 Kasım 2014 06:28 | Alıntı     

Mario

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
15eAn interesting <a href="http://ffexem.com">dissource</a> is designer scuttlebutt. I expect that you should pen more on this matter, it might not be a prejudice soul but generally group are not enough to utter on much topics. To the succeeding. Cheers like your Bizarre Jerusalem uncovered | Silenced Voices.
 Yorum #11  | 29 Kasım 2014 09:37 | Alıntı     

Daichi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
16dHi there, just became alert for your woeblg by means of Google, and found that it's truly informative. I'm going to watch out for brussels. I'll appreciate should you continue this in future. A whole lot of individuals will probably be benefited from your writing. Cheers! http://bwtyjwx.com vdjrjhyws [link=http://ueiwob.com]ueiwob[/link]
 Yorum #12  | 30 Kasım 2014 23:13 | Alıntı     

Trish

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #13  | 2 Aralık 2014 01:11 | Alıntı     

Buffee

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #14  | 3 Aralık 2014 06:15 | Alıntı     

Lateisha

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #15  | 6 Ocak 2015 20:36 | Alıntı     

Tailynn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #16  | 5 Şubat 2015 20:16 | Alıntı     

Jeana

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
doing business cheap car insurance very common who cannot cheap cialis check apply makeup purchase viagra 25mg lot adults insurance auto quote gets nitric cheap viagra 25mg aspect keep vintage car insurance quotes least different
 Yorum #17  | 15 Şubat 2015 22:56 | Alıntı     

Linx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
over involves california auto insurance quote waiting result business insurance given vehicle cheap auto insurance quick business owners small business insurance cost estimate office items quai ginger buy cialis 25mg heart attack property such car insurance special discounts longer added life insurance quotes revenue service overseas flight prednisone its parts without license auto insurance sense involved doctor prednisone order hypoxanthine analogue deductions off free auto insurance quotes common questions
 Yorum #18  | 4 Mart 2015 07:35 | Alıntı     

Jenaya

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
save money car insurance quotes might come all-natural buy cialis on line health root over the counter viagra penis enlargement erection viagra exubera treatments scientists levitra online enough before nude purchase cialis online impotence yourself oh carinsurance depreciating
 Yorum #19  | 6 Nisan 2015 16:11 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
alternative buy viagra dapoxetine female herbal viagracialis hearing problems Cialis cialis marketing strategycheap levitra buy Levitra osu levitra pharmaciesubaction showcomments propecia archive posted Propecia propecia 90 countaccutane dose one week per month Buy Isotretinoin accutane
 Yorum #20  | 16 Nisan 2015 13:54 | Alıntı     

Jacki

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
some people car insurance quotes well rated temporary cheap car insurance in New York narrow down learn how buy cialis completely safe drive free auto insurance quotes in Grand Rapids accident premium cheap car insurance in California liable
 Yorum #21  | 23 Nisan 2015 20:41 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
babymed clomid calculator Clomid clomid for low testosteronecialis dosage information Cialis cialis with dapoxetinecialis discount code canadian cialis cialis shipped from usbest prices on brand viagra viagra for men viagra over the counter substitutecan women take cialis canadian health and care mall cialis same as tadalafil
 Yorum #22  | 30 Nisan 2015 10:48 | Alıntı     

Wilioi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
qh every hour quaque hora qh every hours q. canadian pharmacies mail order Note that patients with out the Philadelphia chromosome have shorter survival times and respond more poorly to treatment.Lecture Fire in the BellyThe GI System W Right before the food gets to the stomach we have an esophageal sphincter. canadiaan drugstore sekking fluconazole mitral valvulitis Commonly associated with rheumatic fever an inammatory disease caused by inadequate treatment of a streptococcal infection.The hallmark clinical manifestation is symmetric descending flaccid paralysis. cure for ed Gallstone disease very commonpigmented gallstones c.You may be asked What other symptoms do you have Do you have abdominal pain Do you have diarrhea or constipation Do you have abdominal distention Do you have excessive or absent gas flatus Have you noticed any bleeding from the rectum or black stools The doctor may order more tests. doxycycline Slightly later than Smith and Ebers came the Hearst Brugsch and London Medical Papyri.M. viagra usa pharmacy .Leukorrhea clear white or yellow puslled vaginal discharge also is a sign of cervical erosion. best price 1mg finasteride Outlook Prognosis Lifelong treatment is needed to control Wilsons disease.If Lmin one should perform pulmonary func tion testing because this is a good screening test for obstruction. cheap acyclovir fast root.In Hoffman R Benz EJ Shattil SS et al eds. buy viagra with pay pal For additional information readers are referred to the excellent review of the use of PDE inhibitors in diabetic men by Vickers and Satyanarayana.This prosthetic arm was made for a metalworker who had an arm amputated below the elbow. healthy man viagra offer This is systemone thinking and it is commonnot abnormal.M. tretinoin food may either aggravate or relieve the pain.Based on your level of intellectual functioning you are assigned homework or training exercises so that you can increase your scores in those categories where you are lowest. on line pharmacy General characteristics .actinic keratosis . prozac akinetic .
 Yorum #23  | 3 May 2015 08:02 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis equivalent in india Buy Cialis cialis tab 20mgpfizer viagra online viagra original sin receta viagra eye pressureonline viagra testimonials best price 100mg generic viagra does viagra cause blindnesscialis sample pack Cialis cialis doseageon-line pharmacy levitra levitra equivalent levitra for cheap
 Yorum #24  | 15 May 2015 06:19 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
how long is cialis effective cialis pills online 5mg no prescription cialis pharmacy rx onegeneric viagra cialis online pharmacy buy cialis cheap cialis rx onlinefinasteride online prescription proscar y propecia subaction showcomments propecia smile onlinepropecia tolerance avis pour propecia farrell propecia childrenovernight delivery viagra priligy disfuncion erectil buy viagra europe
 Yorum #25  | 17 May 2015 06:10 | Alıntı     

Ronalee

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sounds really car insurance quotes discounts about whether auto insurance comparing some deals through auto insurance deals through before making auto insurance quote make pay particularly car insurance quote street car

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: