Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Yenilgi Alan Devletin Bir Planı Var mı-Dr. Mustafa Peköz  


29-09-2012, 07:27 Kategori: Siyaset  
Yenilgi Alan Devletin Bir Planı Var mı-Dr. Mustafa Peköz

KÜRTLER KARŞISINDA YENİLGİ ALAN DEVLETİN YENİ BİR PLANI VAR MI?

Dr. Mustafa PEKÖZ

Ortadoğu’daki politik dengelerini en iyi kullanan hareket PKK’dir. Mevcut bütün veriler bu gerçeği doğruluyor. Suriye’de ortaya çıkan yeni politik koşullar içerisinde Kürtlerin kendi kendini yönetmeye başlamaları, stratejik bir değişim olarak görülüyor. PYD Eş Başkanı Salimi’nin Avrupa’ya davet edilmesi, Kürtlerin uluslar arası alanda tanınmasının ilk adımıdır.

Uluslar arası güçler özellikle Suriye’de etkin olmak için Kürtlere ihtiyaç duyuyorlar, bu bakımdan Kürtlerin politik güçleriyle yakın bir ilişki içine girme kararı aldıkları anlaşılıyor. Bu bakımdan uluslar arası güçlerin Suriye’de izlemeye başladığı Kürt politikası ile Türkiye’nin Kürt politikası tersten işlemeye başlamış bulunuyor.

Kürt sorununda, bölgede giderek yalnızlaşan AKP devleti, içte de çok ciddi oranda başarısız kaldı. Özellikle son birkaç ayın verilerine bakıldığında AKP devleti ve onun denetiminde Genelkurmay, PKK karşısında ciddi bir darbeler almaya başladı. PKK’nin ‘Alan Hâkimiyeti’ stratejisi fiilen uygulanmaya girmiş bulunuyor. Bu askeri strateji sanıldığı gibi dar alanda birkaç bölgeyle sınırlı olmayıp Hakkâri’den Dersim’e kadar genişliyor. Çatışmalar Kürt coğrafyasının hemen her yerine yayıldı. Her iki taraftan çok ciddi kayıplar var. PKK geçmiş deneyimlerden dersler çıkararak bunu minimuma indirmiş durumda.

Ancak devlet, Erdoğan’ın talimatıyla kayıplarının nerdeyse yüzde 80’nini gizliyor. Ayrıca gerçek dışı bilgilerle toplumu yanlış yönlendiriyorlar. Kemalist rejimin psikolojik savaş mekanizmasının yerine alan İslamcı psikolojik savaş güçleri aynı Kemalist rejim yöneticileri gibi konuşuyorlar. Örneğin Başbakan Erdoğan açıklama yapıyor; ‘3 ayda 500 PKK’li öldürdük’. Tıpkı Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyük Ant’ın Kandil’e yönelik yaptığı hava saldırılarında ‘750 PKK’li öldürdük’ demesi gibi. Genelkurmaya Başkanı Özel’de yalanı tamamlıyor: “SORU: 2012 yılında terörle mücadelede verilen şehit sayısı ne kadardır? Aynı dönemde kaç örgüt elemanı etkisiz hale getirilmiştir?

CEVAP: TSK olarak 1 Ocak 2012'den 24 Eylül 2012'ye kadar terörle mücadele kapsamında verdiğimiz şehit sayısı 110'dur. Aynı dönemde 427 terörist ölü, 54 terörist yaralı/sağ olarak ele geçirilmiş, 117 terörist kendiliğinden teslim olmuştur. Etkisiz hale getirilen terörist toplamı 598 olmuştur.”

Devletin kendi resmi açıklamasına göre, ‘Alan Hâkimiyeti’ olanak tarif edilen bölgede 700 gerilla vardı. Bunların 598’i ölmüşse geriye 102 gerilla kalmış durumda. Yani Özel’in direk komuta ettiği ve 7 taburun yani yaklaşık 4 bin askerin katıldığı operasyon 102 gerillaya karşı yapılmış. Bundan da hiçbir sonuç alınmadığı gibi ordu çok daha büyük kayıplarla geri döndü. İnsanın aklına şu geliyor: Bu kadar gerilla ölmüşse, aynı saatte birkaç karakol basan, yol kontrolü yapan gerillalar nerden geliyor. Sanırım yanıtı şu: Ölen gerillalar yeniden dilip savaşıyorlar. İnsanın aklına başka bir çözüm gelmiyor. İşte çaresizlik ve psikolojik yenilgi, insana öyle çok mantıksız şeyler söyletir. Ordu çok daha fazla kayıp verdikçe tersten ‘PKK’ilerin tamamı etkisiz hale getirildi’ gibi cümleleri, psikolojik savaş medyasında çok daha fazla duyacağız. Artık hiç kimsenin inanmadığı bu yalanlar esasen bir politik ve askeri yenilginin sonucudur.

Türkiye ne bölgesel ilişkiler içerisinde ne de kendi iç politik denkleminde Kürt sorunun çözme iradesi gösteremediği için halen kirli savaş yöntemlerinden medet umuyor. Hile ve komplolara dayanan politikalarla çözmeye çalışıyor. Esasen hiçbir şekilde sonuç alamayacağını bildiği ve inanmadığı yöntemlerden ısrar ediyor.

Birincisi, psikolojik savaştan ısrar etmesidir. Kendi askerlerine en büyük saygısızlığı yapan bir rejimle karşı karşıyayız, Askerleri savaşa gönderiyorlar, sonra yaşamlarını yetirdiklerinde ‘yok hükmünde’ sayarak, kamuoyunda gizliyorlar. Erdoğan’ın talimatıyla savaşta yaşamını kaybeden askerler ve özel tim elemanları hakkında çok sınırlı bilgi veriliyor. Hâlbuki Kürt medyası savaşın görüntülerini veriyor. Artık hiç kimse, bir şeyleri gizleme şansına sahip değildir.

Şu ana kadar özel tim, asker, polis, korucu olmak üzere devlet güçlerinden 1300’e yakın kayıp var. Ama bunların yüzde 80’ini gizleniyor. Özellikle paralı askerlerin sözleşmesinde böyle bir madde konulmuş. Yani öldürüldüğünde kamuoyunda gizleneceğine dair bir ek madde var. Bu gizli madde, özellikle ölen insanların ailelerine karşı en büyük saygısızlık değil mi? Devlet adına savaşan birini ‘yok’ saymak, bu devletin bizzat kendisini koruyan insana verdiği değeri ortaya koyuyor. Bunun bir başka anlamı devlet için, insan unsurunun bir değeri yoktur, ölümüne bir hayvan ‘leşi’ olarak bakmaktır. Yengilisini gizlemek için insanı bu kadar kolay harcamak, insani değerlerin bittiğinin ve her türlü ahlaki yozlaşmanın somut bir ifadesidir.

İkincisi, Genelkurmay Başkanlığı, fiilen yenilgiyi almış bir savaşın içinde debeleniyor. Kendisine göre yeni savaş hamleleri geliştirmek istiyor ama, beceremiyor. Genelkurmayın uyguladığı bütün savaş planları başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bu kez çareyi, PKK’nin başarıyla geliştirdiği ve uyguladığı ‘Alan Hâkimiyetini’ tersten kopya etmekten buldu. Yani kendileri somut bir savaş taktiği geliştiremedikleri için HPG’nin savaş taktiğini, tersten gerillalara karşı uygulama kararı almışlar. Buna da ‘PKK’ye Karşı Tam Alan Hâkimiyeti’ adını vermişler.

Bütün bu basit yöntemler, NATO’nun ikinci büyük ordusunun, savaş taktiklerinde ve stratejilerinden ne kadar beceriksiz olduğunu gösterdiği gibi bölgesel alan hâkimiyetinin PKK’den olduğunun da fiilen kabul edilmesidir. Bunun için PKK’nin denetiminde olan bölgelerin yeniden ele geçirilmesine yönelik sonuçsuz bir hamleye girişecekleri anlaşılıyor. Bunu başarmaları pek mümkün görünmüyor. Çünkü haksız bir savaşın içinde olduklarından kaybetmeye başladıklarının farkındadırlar.

Özel, psikolojik yenilgiyi gizlemek için bilinen nakaratı tekrarlamaya başladı: ‘PKK lider kadrosunu hedeflediklerini söyledi. Yani Kandil’e yönelik yeni operasyonlardan söz etti. “SORU: Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK'nın ana üstlenmesinin bulunduğu Kandil'e kalıcı bir operasyon gerçekleştirmesi sıkça tartışılan bir konu. Böyle bir operasyon teknik anlamda mümkün mü?
CEVAP: Teknik anlamda mümkündür.

SORU: Örgütün üst düzey yöneticilerinin nokta operasyonlarla etkisiz hale getirilmesi imkânsız mı?

CEVAP: Çok iyi korunuyorlar ve çok sık yer değiştiriyorlar. Etkisiz hale getirmek için çalışıyoruz.” Her cümlesinde bir umutsuzluk ve başarısızlık var. Bu tür operasyonlarla sonuç alamayacaklarının farkında oldukları gibi, Kandil bölgesine karadan askeri bir saldırıya yönelmeleri de söz konusu değil. Bunu çok denediler ve hiçbir sonuç alamadılar. Belki ABD gibi güçlerin askeri desteğiyle bazı bölgelere yönelik nokta operasyonları yapabilirler. Bundan da sonuç almalarının son derece zor olduğunu ve büyük kayıplar verileceğini yine Özel’in kendisi anlattı. Bir başka ifadeyle, Genelkurmayın şatafatlı odalarında hazırlanan savaş planları Kürtleri yenilgiye uğratamaz.

Ayrıca istediğiniz kadar savaş taktikleri geliştirilsin, eğer bir savaşta haksız konumdaysanız, işgalci bir güçseniz kaybetmeye mahkûmsunuz. En iyi askeri projeler uygulasanız da, başarı şansınız sıfırdır. Karşınızdakine en gelişmiş teknolojiyle saldırıyorsunuz, ABD’nin en gelişmiş istihbarat araçları size tahsis edilmiş ama kaybediyorsunuz. Peki neden? Çünkü bölge halkına yabancı bir güçsünüz. Toplumsal dinamikleriniz yok. Coğrafya’ya yabancısınız. İstediğiniz kadar ‘mobil, hareket halinde bulunan kontra-özel timler yetiştirin’ kaybetmekten başka yolunuz yok. Özel Timleriniz paralı askerlerdin, bunu unutmayın, inanç, gelecek, adalet, eşitlik, özgürlük idealleri yok. Her şey para için. Paranın gücü bir yere kadardır.

Ayrıca Karayılan, Erdoğan’ı gerillaların denetiminde olan ‘Gedikli Tepe’ye davet etti. Erdoğan hala gitmiş değil. Bunun için Özel’e talimat verdi; tepeyi alın, oraya ikinci bir kez gitmek istiyorum: Ancak bütün askeri hamleler başarısız kaldı. Yenilgi alan Erdoğan bir noktaya kilitlenmiş. Yeniden ‘Gedikli tepeye’ çıkıp poz vermek ve bakın burası ‘benim elimde’ mesajını vermek istiyor. Üç aydır girilmeyen bölgeye böylesi anlık bir giriş olsa da savaş gerçeği içinde sadece içi kof bir propagandadan başka bir amaç taşımaz.

Üçüncüsü, AKP’nin El Kaide güçlerini Kürtlere karşı kullanma planıdır. Bu yönde çok kapsamlı hazırlıklar yaptıklarını daha önce yazdığım iki makalede verilerle ortaya koydum. Özellikle Bingöl merkezli provokasyonların arka planında yatan meselede, Kürtler arasında çatışmayı derinleştirmektir. Adana’da Rahmet Derneği’nin çağrısıyla bir araya gelen Türkiye’deki El Kaide grupları toplantısında dikkat çeken iki temel karar var: Suriye’deki savaşa çok daha aktif katılmak, Kürt bölgesinde geniş bir örgütlenmeye gitmek ve bunun için oluşturulan heyetin Kürt illerini ziyaret etmeleridir. Toplantıda alınan karar gereği; Diyarbakır, iletişim merkezi olarak işlev görecek, Bingöl ise örgütlenme merkezi haline getirilecek. Bütün bunlar, AKP hükümetinin bilgisi dâhilinde alınan ve uygulanan kararlardır. Son zamanlarda Bingöl’de geliştirilen saldırılar, söz konusu projenin bir parçasıdır. Kürt El Kaide gruplarının Bingöl’ü merkez seçmeleri bir devlet politikasıdır. El Kaidecilerin denetimindeki 4 Medresede binin üzerinde öğrenci bulunuyor.. Suriye’ye gönderilen El Kaide militanlarının çok önemli bir kısmı Kürt kökenlidir. Önümüzdeki dönemlerde bu çok daha belirginleşecektir.

Nasıl ki 1990’lı yıllarda, Çiller ve ekibi, Hizbullah’ı kudurarak Kürtlere karşı çok kapsamlı saldırılara yönelmişlerse, aynı şekilde Erdoğan ve ekibi de, bu kez El Kaide’ye kullanarak, Kürtlere yönelik çok daha kapsamlı saldırılara yönelmek istiyor. Ancak kafasının almadığı nokta; ne politik koşullar 1990’lı yıllar gibi, ne de PKK’nin örgütlülük düzeyi eskisi gibidir. Bu bakımdan AKP ve Genelkurmayın medet umduğu bu plan pek işe yaramayacaktır. Ancak Kürtler, bu tehlikeyi görmeli ve bunlara karşı çok açık önlem almalıdırlar.

Devletin bütün bu saldırı planlarına rağmen, bir de meseleyi tersten ele alalım. PKK; Alan Hâkimiyetini çok daha genişletir, 3 bin gerillayı Kürdistan’a yığar, bütün bölgeyi denetim altına alır, çok daha kapsamlı operasyonlara yönelirse ne olacak? O zaman Erdoğan, bırakalım Gedik Tepeye gelmeyi, Ankara’da kalma şansına sahip olur mu? Genelkurmay Başkanı, bu pozisyonunu sürdürür mü? Hiç sanmıyorum. Erdoğan, ‘Hz Eyüp Sabrını’ çoktan bitirdi, Bir sonuç almadı. Peki, Kürtlerin bu sabrı biterse neler olur. Kuzey ve Güney sadece olarak fiili değil, resmi olarak birleşirse, bunu da Özel ve Erdoğan düşünsün.

KCK Konsey Başkanı Karayılan niçin 30 yıldır dağda savaşıyor? Doğanın en zor koşullarında, kışları aylarında karlar içinde yaşamını sürdürme amacı nedir? Bu farkı anladığınızda kimin kazanacağını da bilirsiniz. PKK’nin askeri teknolojisi yok ama bundan milyon kez güçlü bir başka büyük güce sahip olduğunu hala anlamış değiller. Biz söyleyelim: Özgürlüğü için bu mücadeleye yürekten inanan, savaşmaya hazır yüz binlerce Kürt gencinin var olmasıdır.

Bütün bunlardan anlaşılan, devletin Kürt meselesinin çözümünde yeni olan bir şey yok. Bilinen ve sıkça denen psikolojik ve savaş yöntemlerinin bir tekrarıdır. Eğer Kürt meselesi, demokratik mücadele esasları içinde çözülmek isteniyorsa, AKP devletinin tek bir şansı var: Kürtlerin bütün taleplerini kayıtsız, koşulsuz kabul etmek. Mevcut politik koşullar içerisinde bundan başka bir seçenek bulunmuyor.

Erdoğan’a tavsiyem, 30 Eylülde yapılacak olan AKP Kongresinde, Kürtlerin bütün taleplerinin kabul edildiğini ve savaşa son verdiğini açıklaması, Kürtlerin politik temsilcileriyle koşulsuz müzakereye oturacağını ilan etmesidir.
Bunu yapmazsa, Kürtlerin Hz. Eyüp Sabrı biter ve Erdoğan, kendisine yeni bir mekân arar.
Gokyuzu9@aol.com


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 16)
  |   Okuma: 2838   |   Yorum: (47)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 27 Eylül 2012 13:05 | Alıntı     

Qoseri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Pkk ne ilerledi ne de geriledi. akp ise pkk nin bu konumunu degistiremedigi icin turkler bu partiyi anap gibi bitirir. biz ise kendi siyasi sorumluluklarimizdan ne hesap sorabiliyoruz nede sorgulayabiliyoruz. bizimkiler hep ayni noktada devam ediyor.

alan hakimiyeti diyoruz ama bir kurd koyune kurdistan bayragi dikili degildir. kurdistanin dag baslarinda kurulu tc askeri kislalari hala yerinde ve faliyetdeler. alan hakimiyeti deyince ne anliyoruz???

 Yorum #2  | 27 Eylül 2012 16:09 | Alıntı     

Nurhak pazarcikli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
HER SALATAYA MAYDANOZ OLMAK
Qoseri icin bir koy bulup kurd bayragini dikmek lazim bunu HPG lilerden talep edecegim. Aslinda semdinlinin bir koyu cok uygundur.

Qoseri sen her yazarin ardinda yorum yazmak zorundamisin yazamasan olmuyor mu.
Bak bu xastalik seni ne hale getirdi.
Alem edecen kullem edecen ne edip te pkk ye dokunacaKSIN KI RAHATLAYASIN YOKSA MAZALLAH CATLARSIN.

Senin gibi coooook pkk dusmani vardi cok sukur uc aydir ortaliktan gozukmuyorlar artik utanclarinda mi yoksa semdinliyemi gittiler bilemiyorum.
Qoeki sana tavsiyem sen uyumuyorsun ruh halin cok berbat biraz dinlen
Istersen bir ara ver
Ha senin kuslarin baska bir siteye konmuslar ordan otuyolar vallahide billahide ismini soylemem o sitenin.
Sahi sende ordamisin
Ha sana bir tuyo vereyim
bu gunku xaberlerde tayip pkk ile yeniden gorusmek istemis hatta ve hatta imrali ile bile
niyemi?
Secimler geliyor. ekonomi cokuste. askeri olarak agir kayip ve yenilgi var. oyala boyala kurdleri hep kandirma tc zora dustugu anda kurdun kapisini calar nefes almak icin.
Eminim seninle bu konuda HEMFIKIRIZ VE AYNI GORUSTEYIZ TARTISABILIRIZ ORTAK NOKTALAR OLUSTURABILIRIZ NE DERSIN BREMIN QOSERI
 Yorum #3  | 27 Eylül 2012 20:32 | Alıntı     

mardinli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sn yazar cok enfes bir yazi yazmistir sn pekgözi hep takip ediyorum dediklerinin 99% cikiyor evet kürdistan örgürlük gerilalarini gayet iyi taniyor ve analiz gücü cok güclüdür bunu daha önce bir tvde canli yayininda söylemistir gerilla bir daga bayira bayrak dikmeklen bir seyi elde etmez sn qoseri ne diyorlar biz yollarai kontrol etik ki tc askerleri ciksin ama korkudan karakollarina hapis olmuslardir yani onlar yer altinda mevzilerini kazmislar ölü bir insan gibi karsidan gelen düsmanini görsün diye sende ddiyorsun ki gerilla neden böyle bir kaleya saldimiyor satan saldirdilar en yeni örnegi mesele harunan karakolu tc basininda cikti aynen söyle diyrlardi iste pkknin bir timi böyle imha edildi halbuki o tim harunanin icine kader girmisti ölü sayilari coktu ama bunu recounun korkusundan vermediler birde senin anlamdigin alan savunmasida sudur oraya istedikleri gibi saldirmak düsmani bezdirmek korku ve ürkeklik yasatmaktir gerilla litaratusindan bir yeri sabit tutmak yoktur bundan böyle de olmuyacaktir cünkü gerilla bildiginiz gibi düzenli bir ordu degil kim ve neyi savunacagin keke min vur kac degil vur kal artik belirli bir süre icin bugün öyle yarin degisir senin suan düsündügün sekilde yapsalar tc ucaklari tanklri skorskylari hr yeri bombalar bunda iyi bir sey degildir yani kürdistan cografiyasina yazik oluyor gerilla canini bunun icin veriyor ve vermeye devem ediyor gün gelir gerilalarimiz girdikleri yerlerden bir daha cikmazlar oda söyle olur girdigin yeri fethetmek yani bir tek düsman gücü kalmamak sartilen olur arkadanda sivil savunma birlikleride yerlerini alirlar bir bütün olarak kürd halki silahli serhildanlara katilacaktir oraya asama asma gelinir biji gerillaye kurdistane
 Yorum #4  | 28 Eylül 2012 09:12 | Alıntı     

Osman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin yazari kutluyoruz. Kurd gercegini ve gerilla savasini ve hakimiyeti acik ve net bir sekilde ifade etmis. Burada yorum yapan bazi vatandaslarda AKP gibi palavra atmaya devam ediyorlar. Sayin Karayilan dinsiz Erdogani gedikli tepeye davet etti. Buyur gel misafirimiz ol. Cay ikram edelim dedi. Aradan bir ay gecti. Ne gelen var ne giden. Ama kendi gazetelerinde uydurulmus destanlar yazmaya devam ediyorlar.

Qeseri dinsiz receb daha gelmedi. Budami sana bir sey soylemiyor. Senin haberin yok ama biz soyleyelim. O kale kol denilen bir boka yaramayan Turk ordusu icin hapishane olan yerler orada duruyorsa korucular sayesinde. Eger kurdler koruculugu biraksin iki saniye o hapsanelerde yasayamaz tirro tirko askerleri.

Tabi sen anliyabilirmisin bilmem ama HArunlu karakolu goruntuleri yayinlandi. Git Tirkolarin yorumlarini oku kendi sitelerinde:

YORUMUN BIRINI BURAYA ALAYIM: Yagu siz daha kamyonetten inemeden olduler diyorsunuz ve bu filmi yayinliyorsunuz. Benim gorebildigim uc tane PKKli karakola giriyor sonrada her tarafi duman ediyor ve elini kolunu sallaya sallaya gidiyor. Baska turlu goren bir aciklasin.

Bu yorumda sana bir sey demiyorsa o zaman senin kurdlugunden suphe etmenin zamanio gelmistir.

Yazari bir kez daha kutluyoruz. Kurdlerin makus talihi degismistir ve kimse bu selin onunde duramaz. Tirro dinsiz erdogan suriyeli esad icin demisti ya sadece zamanini bilmiyoruz. Bugunmu yarinmi yoksa bir yil sonrami. Ama bir sey kesin sayin Karayilan zafer ordulariyla diyarbakira girecektir. O kadar yakindir iste Kurdistanin zaferi.
 Yorum #5  | 28 Eylül 2012 11:07 | Alıntı     

Wendar Khara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bir şeyler yazmadan önce şunu belirteyim ben buna inanıyorum Rabbimizin izni ile Kurdistan a bakur mutlaka özgürleşecektir bu böyle biline...

şimdi gelelim gerilla savaşına, PKK 30 yıllık süreçte çok büyük tecrübe edinmiş, Buna karşılık Tc devleti kendini geliştirmeyi akıl edememiştir. bunun sebebi şudur hala osmanlı denen kanlı devlet sanıyor kendini Tc.

Tirkolar siz bin yıl önce bile bu dağlarda at koşturamadınız, isterseniz 3 kıta da koşturun bizi ilgilendirmez ama ZAGROSLAR doğanın KÜRD halkına verdiği geçilmez kalelerdir. Tc bu ihtişamlı dağlara dağ diyemiyor bir türlü, galiba bozkır sanıyor buraları :) ...

Kürd halkı sırtını ZAGROSlara vermiş, NEWROZ ateşinde ısınmış, ZİLANda öfkelenmiş, HEWLER de dirilmiş, AMED de kükremiş, COLEMERG de şavaşmış , ROBOSKİ de ölmemiş te gelmiş karşına ey Tc !!! bunu bil

Biji azad Kurdistan a mezin !!!
 Yorum #6  | 28 Eylül 2012 15:26 | Alıntı     

Qoseri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Bazi yorumcular dusmani tanimadigi icin. dusmani bilince cikarmadigi icin beni delilikle hatta dusmanlikla itham edebiliyor.
tc kuculmus osmanlidir.
Gurcu tayip erdoganin tek dil tek din tek vatan tek bayrak suylemine karsi bir kurd hareketi devrimci halk savasini baslatik demesi nasil algilanir o kuculmus osmanlidaki halklar?
Ve BDP nin biz kardeslik temelinde sinirlari bolmeden bayraga saygisizlik yapmadan. bu bayrak altinda bu sinirlarin icerisinde esitlik istiyoruz demesi. sumurgeci zihniyetin sahibi osmancilik zihniyetin sahbi olan turklere karsi savas degilde kucuk osmanlida asimilasiyon olmus halkina ihanet etmis bir lideri hep hedef gustermek yada bu kuculmus osmancikta hep basa gelen hukumetleri hedef alirkin asil dusmani arka pilana itmenin ne anlami var???
kucyk osmanliyi ayakta tutmaya calisan ve egemenliginde tutan turkleri hedef almadan yada onlara karsi savas yurutuyorum demeden ne lazlar uyanir ne cerkezler uyanir nede kurdler uyanir.

1990 ve 1993 arasi devrimci halk savasi zaferde kazanmisti ne oldu??? 20 sonra ayni taktik ayni tarz savas vermenin ne faydasi var kurd miletine? size bunu acikca suluyeyim kucuk osmanciligi oynayan turklere dunya itibar etmiyorsa o kucuk osmanlida devrimci halk devirimide itibar gurmez ve basari sansi yok.
 Yorum #7  | 28 Eylül 2012 23:55 | Alıntı     

Osman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Qeseri ben ne diyem sazim ne caliyi. Tirko serefsizlerine karsi uyanik olmak konusundaki hakliligini teyit edelim. Yukarda Haruna karakoluyla ilgili film dedim. Izle. Kalekollara hapsolmus durumda tirko serefsiz askerleri. Ama sende haklisin osmanlida hile desise coook. Gerilla bunlari iyi gormeli. Dedigimiz gibi baris olacaksa her sey imzalanmali. Dinsiz erdogan tilki gibidir. kafasinda 20 tilki gezer kuyruklari birbirine degmez.
 Yorum #8  | 29 Eylül 2012 01:47 | Alıntı     

Qoseri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ben bunu hep suylemek istiyorum ama bir turlu suyluyemedim cok uzunda icimde gizleyemedim suylemek zorundayim.

Biz akp yi bitirmesine bitiririz. ve bu konuda kemalist chp de bize yardimci olacaktir bundan eminim.akp yi bitirip tekrardan kemalist chp yi yada benzerlerinimi istiyoruz???

bakin ne bizim sozde statejistler stratejistdir nede bizim siyasi elitler siyasetcidir. Amerika ortadoguya islam cografiyasina avrupaya giremilmsi icin sscb ginin umrunu elinden geldigince uzatmaya basladi taki miliyetci ruslarin akli basina gelene kadar. ama is isten gecmisti. kurd miletinin savasi sayesinde chp de bir gedik acildi askeri kislasi ile siyasi uzantilari ile beraber, onlarin tum kurumunda actigimiz o gedik artik kolay kolay kemalizmin kendine gelecegi yok. kurd mucadelesinin kemalizmi geriletmesi sonucu akp nin basa gelisi ile akp de chp yi bitirecek. chp nin yani kemalizimin tetikci partisinin lideri olduruldu. inaniyorumki turk devletide artik kendi icni kendisi temizlyecektir. b u onlarin ic temizligi bile kurd miletinin o kutsal mucadelesi sonucudir.

ve ustune basa basa diyorumki pkk de kendini o kur ideolojiden siyormalidir. kemalistler hala pkk nin o zaafini gizlide olsa kurdlere karsi kulanmaktadir. kurd kanalinda kemalist odp lilerin aciklamasini dinleyince cildirmamak elde degildir. ismize yarayan dusmana olum darbesi vuralim ama olmesini istemeyelim.
 Yorum #9  | 29 Eylül 2012 22:35 | Alıntı     

Mehmet-misafir

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Her Ülke vatandasinin esit sartlarda yasamasinin destekcisiyim,bu Vatandaslarinda Dünyanin her yerinde gecerli, yasalara ayni sekilde bagli kalmasi da zaruridir.Teknoljini gelistigi bir Ülkede her Askerin Ailesi ile düzenli kontagi var,herhangi bir olaydan Ailenin aninda haberi oluyor,hele Türkiye gibi bir yerde basin ve televizyonlarin böyle haberleri anida verirler,Ordunun kayiplarini dogru verdigi inancindayim,Pkk,nin kayiplarinin son günlerde 600 civari olarak belirtildi,aslinda sayinin daha fazla oldugu malumunuzdur,lider kadrosu panik olmasin diye kayiplari her zaman ki gibi az veriyor,ordu da fazla dikkat cekmesin diye Pkk kayiplarini az veriyor.Eger maksat Türkiye Cumhriyeti Topraklarinda baska bir devlet kurulmak isteniyorsa,o zaman örgüt liderleri PKK nin basina gecip ,Türkiyeye girip savasmasi lazim,yoksa hem birbirlerinden ,hem de Türk Ordusundan korkup kandilde topragin 50 metre altida cag disi,yani ilk cag insanlari gibi magaralarda ömür tüketmezlerdi.PKK Türkiyenin hicbir bölgesinde alan hakimiyeti kuramamistir,sadece korkakca ve kallesce tuzaklama yapiyor, Asker gelince de kacacak delik ariyor,sonlarida malum bosu,bosun ölüm.O kadar hayalperest yazmisiniz ki ,Nasredin Hoca gibi Göle bir kasik yogur döküp,ya tutarsa misali.Benim uzun seneler tanidigim bir cok Dersimli Aileler var bunlar gercekten yüksek Türkce konusuyorlar,Cocuklari ile konusmalari da Türkce ,Atatürk hayranlari ayni zamanda Kürt kökenlerle kontaklari yok ve sevmiyorlar.Gercek olan bunlar.Milli Piyongadan en büyük ikramiye bana cikacak diye bosu,bosuns hayal etmeye devam edin.

Yanilmiyorsam Kürdistan Post sitesinin dünkü bölümünde,Yazarlar kisminda ,bir sayin Yazarin Diyarbakir ziyaretinde,Diyarbakir izleimleri yazisini okudum,Yazar hic saga.sola sapmadan izlemilerini büyük bir üzüntüyle yazmis.herkesin okumasini tavsiye ederim.Bende ayni üzüntileri Türkiyenin bir bati bölgesinda yasadim,bunlar artik Türkiye gercekleri.BDP nin miletvekilerinin cogu Kürtce bilmiyor,ellerindeki yaziyi bile dogru dürüst okuyamiyorlar,Diyarbakir belediye baskani bile cocuklari ile Türkce konusuyo.Devlet okularda Kürtcenin secmeli ders olarak secilecegine imkan sagladigi halde.Rizgarinin site haberine göre Diyarbakirda Yüzbinlerce Kürt kökenli Ögrenci oldugu halde sadece 132 Ögrenci Kürtceyi secmeli ders olarak kabul etmis.Bunlarda da hayatin gercekleri ,digerleri hep fasa,fiso,insanlarin hayal etmesi normal fakat hayyeler gercek olmuyor,hep hayel olarak kaliyor.
 Yorum #10  | 29 Eylül 2012 23:56 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Tırk dewletinin yeni pılanı,

Kürdlere seçmeli DERS ! Batıdaki bir kaç YÜZ tane göçebe tırkçr BİLMEYEN tırklerede,Atırkçe NADİLDE EĞİTİM planları war.!

Hiç bir onurlu Kürd ana baba,kendi ÖZwatanında kendi çocuğuna kendi öz anadilini Seçmeli ders olarak TASWİP ETMEMELİDİR !

Kürdçe seçmeli ders;Tırk co cuklarına okutulmalıdır.! TRT (Tayip Recep Telewisiyonu ) 6 tı gibi..!İZLESİNLER.
 Yorum #11  | 30 Eylül 2012 21:56 | Alıntı     

ömer yanık

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
her ne olursa olsun sonuna kadar PKK'nın arkasındayız elbet sonunda galip gelen biz kurdler olacağz ve sayn yazarın mustafa PEKÖZ ü paylaştığı bu gerçeklerden dolayıda sonsuz teşekürlerimi sunuyorum..
 Yorum #12  | 23 Ekim 2012 20:18 | Alıntı     

Öküz Mehmete Cevap

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Öküzlere ayıp olacak Çunki Seni Öküzlere benzeterek Öküzlere hakeret ettiğimin farkındayım Bundan dolayı tüm öküzlerden özür diliyorum... Burda Kürtlere hakeret etmene müsade eden site sahiplerinide Kınıyorum..Sna cevap vermeyi Tek kelimede Özetlim Binlerce kişilik oruduların Son teknolojiyle donatılmış.. Hetikopterler yetmez Savaş uçakları oda yetmez İnsansız hava taşıtları bu8da yetmez kurşun geçirmez akrepler araçlar Buna rağmen Gerilla senin savunduğun orduyu Yıkıyor gömüyorsa ben Gerillamın Yeraltında mağaralarda yaşamasını senin kalekollarında yaşamalarına tercih ederim..Korkak ödlek Türk ordusu bunca tekniğe rağmen Utanmadan savunan sanada Öküz demek bile öküzlere hakeret sayıyorsak sen acaba nesin kendin karar ver.....
 Yorum #13  | 18 Nisan 2014 09:15 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialités de sourire ouverts tels que tours de Pékin appara?tront dans le hall du théatre, effectuer six nike free 3.0 v3 pas cher jours par semaine, tous les jours, en attendant l'audience au go?t Bianzhuofaer. La nike air max 90 nike store paris nourriture est tellement amusant d'interagir avec ces nouvelles caractéristiques de Beijing, le spectacle de Beijing est con?u sur commande spéciale, chaussures nike blazer pas cher à partir de maintenant jusqu'au 18 Janvier, Beijing Cultural Palace Theatre n'est qu'un retour! Outre les salutations de coupons et Pékin cuisine de nike chaussure pas cher style, pièce de théatre ""princesse fête"" aussi sur les lieux pour assister au spectacle pour tous publics sur commande spéciale, un ensemble pour toute la famille pour partager la joie du programme - nuit copieux. Depuis la ""princesse de la fête,"" acheter nike free run france le rideau, à la fin de la piè
 Yorum #14  | 29 Nisan 2015 17:10 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
levitra cost per pill length of levitra patent average cost of levitraviagra 25 viagra farmacia chiste discount price on viagrawhen should you take cialis cialis 5 mg best price usa cialis sideeffectsfemara or clomid Buy Clomiphene clomid eyeaccutane side effects depression Accutane accutane first 2 weeks
 Yorum #15  | 17 May 2015 12:48 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
levitra lowest price levitra for sale on ebay best price levitrabuy viagra prescription america viagra on line drinking with viagrabuy levitra online with paypal comprar levitra bucodispersable levitra lowest pricecialis bulk who send cialis in less than 5 days buy apcalis oral jelly nebenwirkungenviagra and altitude sickness mens health viagra horse viagra
 Yorum #16  | 24 May 2015 08:50 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Indications Rest pain ischemic ulcerations tissue necrosis severe symptoms refractory to conservative treatment that affects quality of life or work b.Acute myelogenous leukemia AML Neoplasm of myelogenous progenitor cells AML occurs mostly in adults accounts for of adult acute leukemias.The ovaries produce the female gamete the ovum as well as hormones that are responsible for female sex characteristics and regulation of the menstrual cycle.If you have an exposure you should call your local emergency number such as or the National Poison Control Center at generic cialis from india The risk of a stroke in a patient with a history of TIA is about per year.Early microscopes see pp.Adolescents Rapid growth increases iron requirements.
 Yorum #17  | 25 May 2015 16:15 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Prolonged uncontrolled tachycardia i..Allowing better bladder emptying may help minimize symptoms.They do not promote either the steps intended to lead a coherent life with the desires or tendencies of the person. Buy Viagra They should be checked regularly with a liver imaging test and blood tests.QuiCk Hit Dyspnea is common when a patient is exposed to rapid changes in temperature and humidity.These abandoned inmates found a champion in Marjory Warren a Londoner who trained at the Royal Free Hospital School of Medicine and became Deputy Medical Director of the West Middlesex County Hospital inBegin empiric therapy according to the patients age see Table
 Yorum #18  | 18 Ocak 2016 09:11 | Alıntı     

WilliAducky

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Figures D B A A from Swartz MH Textbook of Physical Diagnosis History and Examination ed Philadelphia Saunders.The staging of cancerous tumors is based on the extent of spread of the tumor.Dermabrasion using a sandpaper like material removes acne scars and ne wrinkles. find trusted website to buy viagra For any level of BP elevation the presence of cardiovascular risk factors and or comorbid conditions dramatically accelerates the risk from HTN and therefore modifies the treatment plan.Our job is to advocate for more research coverage of this therapy by insurance and education of healthcare providers so that this effective treatment is accessible and available regardless of family circumstances. propecia minox got PhosphateWhen light passes through an aperture such as the iris diffraction occurs and the wave spreads around the edges of the aperture.The health care provider will ask questions about the persons diet and medical history. overnight for usa order viagra online G.With age the efficiency of the functions required to keep a person upright decreases resulting in an increasing number of injuries due to falls.Permethrin cream Elimite Firstline treatment causes paralysis of the parasite acts on nerve cell membrane Should be applied to every area of the body head to toe even under fingernails and toenails around the genital area and in the cleft of the buttocks.Revascularization with PCI involving a balloon andor a stent can be performed at the same time as the diagnostic procedure.J.Remove potassium from the body.One beam shines into the tissue to be examined. buy viagra online canada If the diagnosis is established patient has four of the seven criteria in Box Diagnosis of Rheumatoid Arthritis then refer the patient to a rheumatologist for initiation of diseasemodifying therapy.It is very safe.Treat pain and agitation as needed.This is a form of leukoderma Figure B.Health maintenance organizations with successful outpatient programs that reduce COPD hospitalizations may be penalized causing them to withdraw from the Medicaid managed care program. viagra ou acheter There are also a number of side effects including drowsiness and loss of concentration.These receptor proteins indicate that the tumor will respond to hormonal therapy.
 Yorum #19  | 18 Ocak 2016 12:15 | Alıntı     

NathDeekly

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 15213, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 128214524,
Epistaxis is a Greek word meaning a dropping.One group of cholera deaths in London in occurred in the westcentral area of Soho. prix propecia paris .When Sam was admitted to the hospital after his automobile accident his physicians were told of his alcoholism. buy oratane For information on how this is done see Venipuncture You will then be asked to drink a liquid containing a certain amount of glucose usually grams.treatment see also Clinical PearlThey administer a shock to the dog and the dog just sits there. lasix King and Straus et al The Social Medicine ReaderThis complex system of specialized tissues contains glands that secrete several types of uids nerves that carry impulses and blood vessels that aid in the regulation of the body temperature.Spaces in cancellous bone contain red bone marrow.Anxiety levitra 10mg vidal On the day of your surgery You will usually be asked not to drink or eat anything for to hours before the procedure.Population doseresponse model for tadalafil in the treatment of male erectile dysfunction.Partial versus complete obstruction With partial obstruction patients are able to pass gas or have bowel move ments as opposed to complete obstruction.Compare the density of bone with a standard control which is the bone density of a healthy yearold person. healthy man cialis bromyalgia Chronic pain and stiffness in muscles joints and brous tissue especially of the back shoulders neck hips and knees.He may also have read Timonis article on variolation.


--------------------
Pathognomonic for RA b. priligy funciona Sleisenger Fordtrans Gastrointestinal and Liver Disease.
 Yorum #20  | 18 Ocak 2016 13:02 | Alıntı     

WillFles

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67264, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 271431545,
.Other drugs antibiotics such as penicillin are obtained from yeast molds and fungi. buy kamagrawith american express Can be one of three types of adenoma a.At the beginning of this century however it was shown that wave concepts alone do not explain completely the properties of light.DNR do not resuscitate order.In fact heat can be defined as energy being transferred from a hotter body to a colder body.Other laboratory abnormalities a. buy finasteride in singapore vitreous humor Soft jellylike material behind the lens in the vitreous chamber helps maintain the shape of the eyeball.Mr.Preventing AIDS or other causes of immune system damage will usually prevent the more severe forms of the disease.The blood then flows into the left atrium via the pulmonary vein. medicamentos cialis efectos secundarios Health Solutions Ebix Inc.Serious medical conditions such as cancer arise from cells that multiply abnormally and fail to differentiate as they should.It can cause visual impairment.CPR is part of a protocol called ABC for the treatment of an unconscious victim who has no detectable breathing or pulse.Pancreatic carcinomaPatients with chronic pancreatitis have an increased risk.Renal ultrasoundto detect obstruction masses cystic disease f.E. tadalafil tablets india Chest wall Costochondritis muscle strain rib fracture herpes zoster thoracic outlet syndromeThen I turned to fuel system and mixed injector cleaner and fuel pipe cleaner with several fillups.FIGUREApproximately of men have chronic prostatitislike symptoms of these men have sought medical helpPain over the involved area of bone is the most common finding.Review provided by VeriMed Healthcare Network.A. buy lasix online fast delivery On school days I wake up Jake at AMDirect Ophthalmoscopy and Slit Lamp Microscopy As part of a visual examination both of these procedures are often used.


--------------------
Cialis Super Active Generique Purchase Cheap Amoxil Amoxicillin Dosing In Neonates
 Yorum #21  | 18 Ocak 2016 22:19 | Alıntı     

MelvMeeva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 15622, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 162323465,
cecum buy a viagra pills left main or threevessel disease refer patient for surgical revascularization CABG.It can be left in place for weeks to months.haversiane.It does not deal with injections of other medications into the prostate andor oral and intravenous delivery of antibiotics.The idea that the heart is the essence of a persons life predates Ancient Egypt and flourished throughout antiquity to the Middle Ages and beyond..If there is low or intermediate probability clinical suspicion determines the next step. comprar brand kamagra soft .culdesac Region in the lower abdomen midway between the rectum and the uterus.It is often triggered by a surgical or radiographic intervention e.Her son reports that over the past years she has had a significant decline in her memory.This would include things like physical therapy and environmental changes. pharmists in canada cialis In the aging rabbit endotheliumdependent CC relaxation was attenuated however eNOS was upregulated both in vascular endothelium and corporal smooth muscle Haas et al.Conjugated versus unconjugated bilirubin a.c.An atom consists of a nucleus surrounded by electrons.Epigenetic screens for identication of these effects still need to be rened and extended.The sacral vertebrae sacrum are ve separate bones that fuse in a young child. cialis 20 mg efectos Answer This patient likely has nephrolithiasis..You can work to recalibrate your perspectives and expectations.Lee Y. buy generic propecia For this reason an ayurvedic doctor spends considerable time feeling a patients pulsea practice that leads to diagnosis and treatment.Ankletobrachial index ABI Ratio of the systolic BP at the ankle to the systolic BP at the arm a.


--------------------
a..Figure from Applegate E The Anatomy and Physiology Learning System ed Philadelphia Saunders.Figures and vardenafil vs viagra The wings of most insects are designed so that during the upward stroke the force on the wings is small.
 Yorum #22  | 20 Ocak 2016 14:46 | Alıntı     

BrenDeatte

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 16178, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 215762545,
Hypercalcemia may be caused by disorders of the parathyroid gland and malignancy that affects bone metabolism.His work Nosographie concerned the medical field of nosology the classification of diseases while his Traite MedicoPhilosophique sur lAlienation Mentale MedicalPhilosophical Treatise on Mental Alienation furthered his psychologic approach.This is a lower gastrointestinal series.a. propecia C The outcome measures should reflect the goals of rehabilitation by examination of relevant impairment disability handicap and domestic activity.R.d.But stroking it the other way helps the blood to head back up the arm to the heart.a used adenoviral gene transfer of preproCGRP to restore erectile function in the aged rat and found an improvement in erectile function.Vaccines and medications antibiotics like penicillin amoxicillin aspirin ibuprofen iodine general anesthesia and local anesthetics latex rubber such as in gloves or condoms dust pollen mold animal dander and poison ivy are wellknown allergens.A B FIGURE A Mammography. buy cialis online europe One torr is the pressure exerted by a column of mercury that is mm high.narrowing of the urinary meatusChristophers became the model for the modern hospice movement.clinical featuresPossible Complications Chronic active hepatitis Fulminant hepatitis When to Contact a Medical Professional Call your health care provider if you have symptoms of hepatitis B.Diabetologia. buy clomid online no prescription uk Leaf of a Ladys Mantle plant exhibiting superhydrophobicity.Raynaud phenomenon is a similar condition of arterial insufciency but is secondary to arterial narrowing from other conditions such as atherosclerosis systemic lupus erythematosus or scleroderma.The inclination of the Earths axis of rotation further reduces the intensity of solar radiation at the surface.Stents expandable slotted tubes that serve as permanent scaffolding devices create wide lumens and make restenosis less likely.The normal stratified squamous epithelium of the distal esophagus is replaced by columnar epithelium. generic kamagra Semen analysis in chronic bacterial prostatitis diagnostic and therapeutic implications.Antipsychotics neuroleptics.Heart failure symptoms such as dyspnea on exertion orthopnea or PNDThis disorder is rare in children.See also Fatigue Chronic gastritis Chronic kidney disease clinical features definition diagnosis lifethreatening complications in treatment See also Dialysis Chronic lymphocytic leukemia CLL Chronic mesenteric ischemia Chronic myeloid leukemia Chronic obstructive pulmonary disease COPD acute exacerbation chest radiographs in f clinical features clinical monitoring in complications diagnosis f t f flow volume loops f history taking in t pathogenesis risk factors smoking and f treatment types of chronic bronchitis emphysema Chronic pancreatitis f Chronic renal insufficiency Chronic venous insufficiency CVI ChurgStrauss syndrome Chvosteks sign Chylothorax Cirrhosis ascites and b causes clinical features coagulopathy and and hepatic encephalopathy hepatocellular carcinoma in and hepatorenal syndrome hyperestrinism and monitoring patients with portal HTN and spontaneous bacterial peritonitis and varices and Clonidine in Tourettes syndrome Clopidogrel adverse effects indications for use in ischemic stroke mechanism of action in myocardial infarction in unstable angina Clotrimazole troches Clubbing of fingers b f Cluster headache CMV mononucleosis Coagulation disorders of t coagulopathy of liver disease disseminated intravascular coagulation hemophilia A t hemophilia B inherited hypercoagulable states laboratory findings for t vitamin K deficiency von Willebrands disease t t Coagulopathy of liver disease Coal workers pneumoconiosis Coarctation of aorta Cocaine use and stroke Coccidioidomycosis t Coexisting hypocalcemia Coffee bean sign Coffee grounds emesis Cogwheel rigidity Colchicine in gout Colestipol in hyperlipidemia t Colonic polyps adenomatous nonneoplastic Colonic volvulus Colonoscopy Colorectal cancer CRC clinical features risk factor screening treatment Coma COMET trial Common bile duct CBD stones t Common cold Communityacquired pneumonia CAP atypical diagnosis of b sputum culture treatment t typical Conduction aphasia Congenital adrenal hyperplasia CAH Congenital heart diseases atrial septal defect coarctation of aorta patent ductus arteriosus tetralogy of fallot ventricular septal defect Congestive heart failure CHF f clinical features diagnosis f diastolic dysfunctions in FrankStarling relationship f highoutput heart failure hypertension and leftsided NYHA classification b pathophysiology of f rightsided systolic dysfunctions in tests in treatment b b Conjunctivitis allergic bacterial Chlamydial viral Connective tissue diseases mixed scleroderma Sjogrens syndrome systemic lupus erythematosus Conns syndrome Constipation Constrictive pericarditis Contact dermatitis f allergic irritant Continuous positive airway pressure CPAPSalt for example signified stability and solidity mercury or quicksilver brought change and transformation while sulfur mediated between the two leading to a balance between change and permanence. propecia embarazo SENSE ORGANS THE EYE AND THE EAR Cataract FIGURE Cataract.intraocular pressurelocked nucleic acids LNAs and antagomirs.He then inoculated nearly more people.


--------------------
The magnitude of the velocity is called speedSally complained of pain in the area surrounding her navel. brand viagra overnight delivery Reverse transcriptase inhibitor
 Yorum #23  | 21 Ocak 2016 08:25 | Alıntı     

Willbync

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 60672, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 183823175,
dysplasiaD.Much later in the early s Japanese physiciansurgeon Hanaoka Seishu revisited the idea of mafeisan to create tsusensan using nightshade extracts. buy vardenafil 40 mg malaysia uncomfortable feelings are separated from their real object and redirected toward a second object or behavior patternAt the time of our final literature search studies directly comparing these drugs had not been published. tadalafil india pharmacy In emission spectroscopy the sample under investigation is excited by an electric current or a flame.. kamagra oral jelly 100mg reviews 225 Eso means inward phago means swallowing.mIUml Female Before pubertyThis is all done with our blood which is made up of plasma the watery clear part of blood that accounts for percent of blood red blood cells which contain hemoglobin in their cytoplasm and white blood cells.Prior to Bohr scientists could not explain why these colors were emitted by atoms.Insects and birds are good carriers of pollen but the best and invisible one is wind.thrombolysis comprar accutane in usa d.mood disorder resembling mania exaggerated excitement hyperactivity but of lesser intensityOne is the clubbing of the nails and fingersa condition sometimes known as Hippocratic fingers.You will be asked to remove jewelry and wear a hospital gown during the study. viagra aumenta el tamano FEMALE INFERTILITY Female infertility may occur when A fertilized egg or embryo does not survive once it sticks to the lining of the womb uterus The fertilized egg does not attach to the lining of the uterus The eggs cannot move from the ovaries to the womb The ovaries have problems producing eggs Female infertility may be caused by Autoimmune disorders such as antiphospholipid syndrome APS Cancer or tumor Clotting disorders Diabetes Growths such as fibroids or polyps in the uterus and cervix Birth defects that affect the reproductive tract Excessive exercising Eating disorders or poor nutrition Use of certain medications including chemotherapy drugs Drinking too much alcohol Obesity Older age Ovarian cysts and polycystic ovary syndrome PCOS Pelvic infection or pelvic inflammatory disease PID Scarring from sexually transmitted infection previous abdominal surgery or endometriosis Smoking Surgery to prevent pregnancy tubal ligation or failure of tubal ligation reversal reanastomisis Thyroid disease Too little or too much of certain hormones MALE INFERTILITY Male infertility may be due to A decrease in sperm count Sperm being blocked from being released Sperm that do not work properly Male infertility can be caused by Being in high heat for prolonged periods Birth defects Cancer treatments including chemotherapy and radiation Environmental pollutants Heavy use of alcohol marijuana or cocaine Impotence Infection Obesity Older age Retrograde ejaculation Scarring from sexually transmitted infections injury or surgery Smoking Too little or too much hormones Use of certain drugs such as cimetidine spironolactone and nitrofurantoin Vasectomy or failure of vasectomy reversal In healthy couples under age who have sex regularly the chance of getting pregnant is about per month.In the small intestine lining cell turnover is measured in days in skin about one month in the pancreas a year or two.treatment


--------------------
Kamagra Oral Jelly Greece Medicament Baclofene Sun Complaints About Healthy Man Viagra cialis buy online Amoxicillin Cures Kamagra Oral Jelly At Cvs Tadalafil 20mg
 Yorum #24  | 21 Ocak 2016 13:07 | Alıntı     

Stephebraph

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Avoid Caffeine Carbonated beverages Citrus Dairy products Fried or greasy foods Highfat foods Tomato products Do not give aspirin ibuprofen acetaminophen Tylenol or similar medicines without first asking your childs health care provider.For example although smoking cessation improves lung function in COPD patients MCOs often do not provide smoking cessation treatment in part because of the lack of information on how this intervention would affect overall health care utilization.ORAL CAVITY SALIVARY GLANDS Saliva PHARYNX ESOPHAGUS LIVER Bile STOMACH PANCREAS Enzymes GALLBLADDER Bile DUODENUM JEJUNUM Small intestine ILEUM CECUM ASCENDING COLON TRANSVERSE COLON Large intestine DESCENDING COLON SIGMOID COLON RECTUM ANUS Feces leave the body FIGURE Pathway of food through the gastrointestinal tract.Ulna medial lower arm forearm bone the proximal bony process of the ulna at the elbow is called the olecranon elbow bone. viagra levitra cialis Radioactive seed implants Instead of radiation pointed at the prostate from outside the body radioactive seeds can be implanted into the prostate to kill cancer cells.The spaces between the particles of soil increase with the size of the grains.A sample question is as follows Most people are okay once you get to know them.Suggested Reading Goleman Emotional IntelligenceIn it you can state your wishes about receiving CPR if your breathing stops or your heart stops beating Feedings through a tube into a vein IV or into your stomach Extended care on a breathing machine Tests medicines or surgeries Blood transfusions Each state has laws about living wills.b.Sublingual nitroglycerin longacting nitrates and calcium channel blockers May improve swallowing in early stages of achalasia before esophageal dila tation occurs Most useful in the shortterm treatment of achalasia before more definitive therapy dapoxetine belgium THRESHOLD OF VISION The sensation of vision occurs when light is absorbed by the photosensitive rods and cones.difficile diarrheal infections. propecia clasificacion Saunders also extended the pain concept to total pain which included emotional psychological and spiritual as well as physical sensations.Restrict alcohol use but do not restrict any foods.but it shifted away from the previous view of disease as some kind of punishment from the gods.BLOOD SYSTEMFiberoptic bronchoscope a. tadalafil tablets The results were impressive.et al.The accelerated atherosclerosis in diabetics is the reason the target BP is lower in diabetics than in general population and the reason the target LDL is lower in diabetics is less than mg dL.Several different types of allergy tests are used to identify triggers.Pain and cellulitic changeserythema swelling tenderness and warmth d. cheap levitra for sale Specically antagoNATs are oligonucleotides designed to target natural antisense transcripts NATs lncRNAs in antisense genomic congurations relative to protein coding genes including those that regulate genes with key roles in the nervous system such as BDNF glialderived neurotrophic factor and ephrin receptor B
 Yorum #25  | 21 Ocak 2016 14:42 | Alıntı     

JoseMYPE

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71508, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 177574247,
C F for minutes.The French word rale means rattle. propecia le moins cher At this point Canadian biochemist James Bertram Collip joined the team to lend expertise in the extraction process.Resection of diseased bowel with ileostomy may be necessary.Most people with high blood pressure do not feel sick.Low intensity peripheral muscle training has also been shown to be beneficial and training is achievable without injury. purchase prednisone w not prescription Dugdale III MD Professor of Medicine Division of General Medicine Department of Medicine University of Washington School of Medicine and Michael A.Double strand DNA breaks are an example of genetic instability are extremely cytotoxic and result from endogenous oxi dative stress e.Most test questions will make it obvious if they want you to do anything other than biopsy the mass.IV fluids normal saline first step in management b.FIGURE Nasogastric intubation.QuIcK HIT ESRD is not defined by BUN or creatinine levels. viagra canada. shop It is secreted when the heart becomes overloaded and it acts as a diuretic to help heart function return to normal.Residual volume is increased.The function of MITF and associated proteins in mast cells.I hear from women a lot that theyre already putting pressure on themselves to have an orgasm and theres an added layer from their partner Taormino says. cialis mazatlan mexico Other applications particularly in dermatology are being developed.J Am Soc Nephrol.Sore throat c.b. generic why does viagra stop working It is behind the ear right under the brain.Modifiable risk factors include glycemic control hypertension BMI and cigarette smoking.


--------------------
How Do You Take Zithromax generic viagra Propecia Bon Prix Pharmacie Achat
 Yorum #26  | 22 Ocak 2016 09:51 | Alıntı     

Rafaicefly

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 16219, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 155486281,
.If none of the available migraine medications work it is unlikely that the patient is suffering from a migraine headache.IV adenosine dipyridamole or dobutamine can be used. supreme suppliers india viagra Hematopoietic stem cells for example create various kinds of blood cell but cannot make muscle cells liver cells etc.The most common sinuses involved are the maxillary sinusesExpect setbacks and lapses.Present evidence clearly indicates that this includes drugs.behind backward levitra ligne The two men had never met however before the Nobel ceremony in Stockholm.Particular miRNA signatures are also present in the blood of GBM patients vary with treatment and might be useful for monitoring recurrenceSome types of muscular dystrophy such as Duchenne muscular dystrophy are deadly.True.Its a process called stimulus control.Dr. purchase viagra online pay with check C.Smokingulcers twice as likely in cigarette smokers as in nonsmokers b.Figure Molluscum contagiosum.Only studies in which actual evidence shows epige netic changes that is DNA demethylation or histone modications respectively were included in the analysis and not reports with shown changes in protein expression for which an epigenetic background is a mere hypothesisPatients with eye problems may try lens prisms to improve vision. propecia germany ??? CT scan of the chest with IV contrast.This book is protected by copyright.Philadelphia PA Lippincott Williams Wilkins FigureAn ultrasound scan of the neck revealed a thymus parathyroid thyroid adenoma which was removed surgically and he recovered fully. buy priligy c.Rapid cell death with release of intracellular con tents causes hyperkalemia hyperphosphatemia and hyperuricemia.Dental crowns and false teeth were fashioned from gold silver ivory bone or wood depending on the status of the patient.Thus normally radiopaque calciumcontaining bone appears white on an xray image.


--------------------
Malignancy is the most common cause of death.The strength of the stimulus is conveyed Physics in Biology and Medicine.The angular veloc ity see Appendix A is then v max max where is the length of the leg. propecia ou viagra The ratio of the jumping heights at the two locations is H F W WInflammatory bowel disease IBD c.
 Yorum #27  | 22 Ocak 2016 10:18 | Alıntı     

Robeneucky

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 36063, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 167468762,
condition of bad abnormal formation of cells dysOne origin of the biceps is at the scapula and its insertion is at the radius.elsevierdirect. cialis tanio These electrons are free to move within the metal and specifically can move in response to an electric field including the electric field of a light wave.The large artery called the aorta which carries the oxygenated blood away from the left chamber of the heart branches into smaller arteries which lead to the various parts of the body.Lecture Ties That BindRelationships and Health T People in support groups both give and receive social support.Deaconesses had been around for centuries the Bible describes Phoebe who offered care food and medicine as an early visiting nurse.To resolve two points the light from each point must be focused on a different cone and the excited cones must be separated from each other by at least one cone that is not excited.p. can i buy viagra without a prescription We use cookies to enhance your experience on our website.How to Prepare for the Test No special preparation is usually necessary.J. how to buy levitra in usa Treatment is with analgesics radiotherapy various doses of chemotherapy and special orthopedic supports.Diseases of the Pulmonary System DISEaSES Of ThE PUlMONary SySTEM l TabLE Obstructive Versus Restrictive Lung Disease Measurement Obstructive Restrictive FEV Low Normal or slightly low FEV FVC Low Normal or high Peak expiratory flow rate Low Normal Residual volume High Low normal or high Total lung capacity High Low Vital capacity Low Low increases TLC the air in the lung is not useful because it all becomes residual volume and does not participate in gas exchange Decreased vital capacityA.Andersson and Wagner Argiolas and Melis Giuliano and Rampin Andersson but the field expands continuously and has been subject to several recent reviews Baskerville and Douglas Burnett et al.Blood transfusion is not recommended unless anemia is severe or the patient has cardiopulmonary disease.In addition to these four key ingredients we know that support from your social circlesand even support from the environmentare critical ingredients.org. coupons for cialis 20 mg Local heating for example relieves muscle pain and arthritic conditions.The gonadstestes in men and ovaries in womenare responsible for things like estrogen and testosterone.McMillan R.Dr JN Harvey Diabetes Unit Gladstone Centre Maelor Hospital Wrexham LL TD UK.To achieve greater magnification than this with clarity an electron microscope is needed. generic levitra 40 mg no prescription Renal Papillary necrosis Most commonly associated with analgesic nephropathy diabetic nephropathy sickle cell disease urinary tract obstruction UTI chronic alcoholism and renal transplant rejection Diagnosis is typically made by excretory urogramnote change in papilla or medulla.and Rimm E.They also found that patients with organic ED had significantly higher levels of ET in both venous and cavernosal blood than those with psychogenic ED and they suggested that ET could be a clinical marker of diffuse endothelial disease manifested by ED.


--------------------
Three longitudinal studies have estimated incidence rates of ED in men with diabetes. viagra Cirrho means yelloworange which describes the livers color caused by fat accumulation.
 Yorum #28  | 23 Ocak 2016 04:06 | Alıntı     

VincGype

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 40596, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 381436873,
BLOOD SYSTEM HEMATOPOIETIC STEM CELL Mega Erythroblast karyoblast Myeloblast Monoblast Lymphoblast Normoblast Myelocytes Mega karyocyte Band cells Reticulocyte Segmented Erythrocytes Platelets Monocyte Lympho cyte Granulocytes Mononuclear agranulocytes FIGURE Stages in blood cell development hematopoiesis.Xrays are usually made of the left wrist or hand. cheap generic viagra lowest prices p.After to weeks begin to taper slowly.Stool is negative for occult blood.Flemings early hopes that he had discovered a wonder cure faded.excessive hair on the body result of excessive secretion of androgensHer foot as it makes contact with the ground is subject to the two forces shown in Fig. vendita cialis Environment inammation and cancer.Most symptoms have melena or hematochezia abdominal pain change in bowel habits or unexplained iron deficiency anemia.Salerno became the model for other medical schools wishing to attract the most able physicians papal approval and royal patronage.But he was ready with mountains of evidence from his work with animals.Echocardiogramperform serially in chronic stable patients to assess need for surgery a.Denitions are on the Evolve site. finpecia from india online f.Steroid therapy does not change the survival rate.This poster showing the figure of death marked AIDS and wielding a scythe and a syringe labeled heroin is part of a campaign in Vietnam.The physical sensation of hotness is the effect of this random atomic and molecular motion on the sensory mechanism.Bach devised a system in which types of negative mental and emotional statessuch as fear uncertainty lack of interest loneliness and depressioncould be overcome by the effects of waterbased extracts from certain flowers or buds. commande en ligne viagra en saint-quentin FIGUREpdf d.S.ENDOSCOPE A viewing instrument inserted into the body through a natural orifice or a surgical incision that can often also carry out procedures such as taking samples.When the body begins to fall its velocity is zero and the only force acting on it is the weight but as the body gains speed the force of air resistance grows and the net accelerating force on the body decreases.left main or threevessel disease refer patient for surgical revascularization CABG.keratoplastyNot all patients with tics have Tourettes syndrome. cialis with dapoxetine nephroclinical featuresVisual field testing should be performed in all patients in whom glaucoma is suspected and regularly in everyone with glaucoma to monitor disease progression.


--------------------
Beipackzettel Viagra Online Kamagra Oral Jelly Gunstig levitra samples overnight Cipro And Amoxicillin Toghter Consejos Uso Viagra
 Yorum #29  | 27 Ocak 2016 05:35 | Alıntı     

Waltticy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 12062, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 327854275,
Davidovits P.In isolated precontracted rabbit CC strips adrenomedullin caused a concentrationrelated relaxant effect Gokce et al.osteoporosisC. indian viagra online Ruthellen Sheldon and her son Jake live in Maryland.Depression is common in patients with CFS.respectively.Semple et al.J. where can i buy viagra online The accelerated atherosclerosis in diabetics is the reason the target BP is lower in diabetics than in general population and the reason the target LDL is lower in diabetics is less than mg dL.The tumor was at an advanced stage CHART ROUNDS REVIEW CENTER FOR RADIATION ONCOLOGY Patient A has metastatic lung carcinoma with severe chest pain on deep breathing and is being treated palliatively with cGy to the mid and upper thorax. pharmacy prices for levitra Unfortunately the treatment for the chronic prostatitis syndrome is far from perfect.bPSYCHIATRY PSYCHOACTIVE SUBSTANCES AMPHETAMINES CANNABIS HALLUCINOGENS OPIOIDS SEDATIVES Benzedrine Desoxyn Dexedrine marijuana LSD mescaline PCP codeine heroin meperidine Demerol barbiturates benzodiazepines Ritalin morphine oxycodone oxycodone plus acetaminophen Percocet ALCOHOL COCAINE FIGURE Psychoactive substances that if abused can lead to drug dependence.Your prostate gland may be tender on examination in chronic prostatitis.c. cialis with dapoxetine However failure to respond may be due to one or more potentially modifiable factors such as hormonal abnormalities food or drug interactions timing and frequency of dosing lack of adequate sexual stimulation heavy alcohol use and the patients relationship with his partner.coarctation of the aorta CoACyanosis blue skin lips and nails caused by lack of oxygen to the tissues is often seen.Trotulas name became attached to many publications that were a mainstay of medicine for several centuries collectively known HILDEGARDE OF BINGEN Twelfthcentury composer philosopher and Benedictine abbess Hildegarde of Bingen was one of the great physicians of her day.Immunity Ge J.Replacement of traditional lms with digital equivalents I.Parkinsonism refers to symptoms and signs of Parkinsons disease and can result from many conditions e. cialis generico come comprare Comorbidities were also assessed in a chart review study of COPD patients compared with matched controls


--------------------
Hess P. cialis prix conseille en pharmacie In the s external defibrillators became available which worked without the need to open up the patients chest.Goldstein I.
 Yorum #30  | 28 Ocak 2016 04:08 | Alıntı     

WillUnlids

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 8561, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 138444236,
new openingBarrington Brown.See Treatment and Medication for more detail. how to get cialis With treatment most ulcers resolve in or weeks.HodivalaDilke M.Activation of TLR by dsRNA involves TRIF which in turn activates IRF through TBK and IKK e resulting in IFN gene transcription through activation of IRF and IRF. where to get viagra Martin Seligman on cognitive models of bias risk taking depression and aggression.Cells within the brain glial cells and embryonic tissue of the nervous system give rise to gliomas such as astrocytomas of the brain and neuroblastomas respectively.treatmentConclusion A rational approach to diagnosis and therapy of urticaria and angioedema should be adopted by clinicians despite the fact that in many or most cases the specific cause of the illness may not be evident or confirmed by allergy or laboratory testing. where can i buy clomid from india B Eczema atopic dermatitis in an infant.The one exception is the th cranial nerve called the vagus nerve.Inadequate dietary intake such as tea and toast most common causeThe participation of dopamine in sexual function including erection is further supported by studies demonstrating that several dopamine receptor agonists such as apomorphine quinpirole quinelorane and hydroxyphenylNnpropylpiperidine induce penile erection after systemic administration in mammals Melis and Argiolas cialis funciona de verdad injected VIP papaverine and combinations of these drugs with phentolamine intracorporally in men with ED of various causes.melatonin Hormone secreted from the pineal gland and thought to regulate circadian rhythms also used in supplement form as a sleep aid.Ha US Kim ME Kim CS et al.immature bone marrow cell that gives rise to granulocytes marrow CM.c. online pharmacy finax Is it possible to permanently lower the set point for sympathetic arousal in an anxious person If not how can the person compensate Simmering SoupThe Neuroendocrine System Lecture n this lecture youre going to learn about the neuroendocrine system the second half of the stressresponse system.Watch for rash or StevensJohnson syndrome.


--------------------
It is usually asymptomatic but mild to moderate dysphagia may be present. buy clomid for men Recurrent infections a.It provides important information about the mechanism of action of drugs.Symptomatic patients may present with polyuria polydipsia polyphagia fatigue blurred vision weight loss andor candidal vaginitis.

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: