Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Burkay’ı AKP Yönlendiriyor -Cahit Mervan  


31-01-2012, 12:36 Kategori: Siyaset  
Burkay’ı AKP yönlendiriyor -Cahit Mervan


31 yıl aradan sonra altı ay önce AKP’nin çağrısı üzerine Türkiye’ye dönen eski PSK genel sekreteri Kemal Burkay’in son birkaç haftadır PKK, onun lideri Abdullah Öcalan ve arkadaşlarına karşı saldırılarının dozunu artırdı. Kürtler ararsı bir gerilim ve krizin oluşmasına neden oldu.

Ancak Burkay’ın bilerek tırmandırdığı bu gerilim sunidir. Gündemdeki can alıcı sorunları ötelemeye yöneliktir. AKP karargahlarında hazırlanan psikolojik savaşın yönlendirmesine göre hareket eden, onun çizdiği sınırlar ve estirdiği rüzgar kadar uçabilen suni bir balondur.

BURKAY SUNİ GÜNDEM PEŞİNDE

Kürdistan Özgürlük Hareketi’ni hedef alan bu saldırının, kara ve kirli propagandanın ne kadar süreceğini de şimdi ‘Aslan asker Şvayk’ gibi her konuda ve her önüne uzatılan mikrofona konuşan Burkay ve diğerleri olmayacaktır. Çünkü bu sürecin inisiyatifi PKK’ye, Abdullah Öcalan’a ve KCK yöneticilerine ağır hakaretler yağdıran bu beylerde değil.

Böyle düşünmek saf dillik olur. Türk rejimi konusunda, onun karakteri, hareket tarzı konusunda hiçbir şey bilmemek olur.

Koordinatör bakan Beşir Atalay’ın 2011 yılının sonunda itiraf ettiği gibi bu işler, ta 2009 yılının başlarında, önceden ‘tartışılmış, kararlaştırılmış, planlanmış ve uygulanmaktadır.’

Bu nedenle Burkay ‘saf’ olabilir, yaptığı açıklamalara ‘derinden’ de inanmış olabilir. Bu ayrı bir konudur. Ancak söylediği şeylerin sonuçları, orta çıkardığı durum ve yarattığı suni gerilim ve kriz başka bir şeydir. Sonuçlarının kime yaradığı, neye hizmet ettiği ile yakından ilgilidir.

ANGEJE OLANLAR KÜRTLER ADINA KONUŞAMAZ

Burkay’ın söyledikleri ve yaptıkları koordinatör bakanın itiraf ettiği ve AKP karargahının hazırladığı ve uyguladığı plana uygundur. Bu psikolojik hareket planıdır. Burkay son söyledikleri ve çıkışlarıyla, yürüttüğü kampanya ile bu planın bir parçası haline gelmiştir. Kürtler adına konuşma pozisyonunu, PKK’ye muhalif olmaktan dolayı değil, Türk tezlerine angaje olduğu için, rejimin tasfiye planın bir parçasına dönüştüğü için kaybetmiştir.

Bu plana göre dil uzatılmayan, hakaret ve saldırıya maruz kalmayan, şaibe altında bırakılmayan tek bir kişi, parti, sivil toplum örgütü, belediye başkanı, meclis üyesi, milletvekili, aydın, , gazeteci, avukat, sendikacı, yani biat etmeyen hiç kimse kalmamalıdır. Herkes ve her şey şaibeli hale getirilmelidir.

Çünkü Kürdistan Özgürlük Hareketini itibarsızlaştırmak, onu bir muhatap ve taraf olmaktan çıkarmak, bu mümkün olmuyorsa çatışma, çelişki yaratmak, gündemi suni konularla meşgul etmek, farklı Kürt dinamiklerinin iş birliğini ve yakınlaşmasını önlemek bu planın en başta gelen hedefidir.

Şimdi Erdoğan ile bir dönem PSK gibi bir örgüte liderlik yapmış Kemal Burkay’ın ve onunla başka konularda kanlı bıçaklı olan, ama PKK ve Öcalan düşmanlığı konusundan ideolojik olarak ondan beslenen, onun argümanlarını tekrarlayan İbrahim Güçlü’nün dediklerini yan yana koyun o zaman bu psikolojik hareketin resmi netleşmiş olur.

MCCARTHY DÖNEMİNİN ADAMLARI

Daha dün Erdoğan ‘KCK operasyonları’ adı altında yapılan kırım harekatıyla içeri alınan Kürt gazetecilerini de kast ederek, hem de özel savaşın yeni ‘amiral gemisinin’ 25. Kuruluş yıl dönümünde ‘katil, cinsel tacizci ve darbeci’ olarak nitelendirdi.

Erdoğan şekeri fırladığı için bunları söylemiyor. Böylesine bir sıfatlama yapmıyor. Daha önce ‘adamları’ tarafından hazırlanan metni okuyor.

Herkesi aynı sepete koyma, itibarsızlaştırma ve şaibe altında bırakma modeli ilk önce 1950 yılların başında ABD’de uygulandı. ‘McCarthy dönemi’ olarak ta anılan bu dönem de rejim karşıtı olan herkes, insan hakları savunucuları, gazeteciler, aydınlar, sol ve sosyalistler, Kızılderili önderler, siyahi liderler, taciz, tecavüzcü, katillerle ‘aynı paket’ içinde mütalaa edildi.

İlk önce itibarsızlaştırıldılar ve daha sonra bir ‘cadı avı’ ile etkisiz hale getirildiler. Bu dönem Amerikan tarihine kara bir leke olarak yazıldı.

Şimdi Türkiye’de başbakanın adamlarının yaptığı budur. Sadece kullandıkları araç, gereç, takım ve oyuncu yer yer değişmektedir. Şimdi sahaya sürdükleri- ki emin olun iş bittikten sonra bir daha dönüp yüzün bakmayacakları -oyuncu’ Burkay’dır.

BURKAY’IN YAPTIĞI ELEŞTİRİ DEĞİL

Burkay sadece Öcalan’a, KCK Yürütme Konseyi başkanına ve üyelerine ağır hakaretlerde bulunmuyor. McCarthy döneminde uygulanan psikolojik savaşın tipik bir çarklısı haline geliyor. Önüne gelen herkese ve her şeye aslında hakaretten de öte, küfür sayılacak saldırılarda bulunuyor. Bunun adına da eleştiri diyor.

Örneğin sadece PKK’yi ‘derin devletin bir projesi’, Abdullah Öcalan başa olmak üzere Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık gibi Kürdistan Özgürlük Hareketinin öncülerini ‘Ajan’, Erenekoncu’, ‘bir şey bilmeyen’ kişiler olarak nitelendirmiyor.

Daha da öteye gidiyor. Hülya Oral adlı bir Türk gazetecisin verdiği söyleşide BDP’yi, DTK’yı aşağılıyor, Ahmet Türk, Osman Baydemir, Leyla Zana gibi önemli Kürt politikacılarını, siyasi aktörleri küçümsüyor. Tıpkı Erdoğan ve onun adamları gibi onları hiçleştirmeye ve itibarsız kılmaya çalışıyor.

Hepsi bu kadar mı? Elbette değil. Faşist içişleri bakanı İdris Naim Şahin gibi KCK operasyonlarını haklı buluyor. 6200 kişinin tutuklanmasına yol açan süreçten Kürt hareketini sorumlu tutuyor. Ve bunu yaparken akıl almaz bir demagojiye başvuruyor.

CNNTÜRK’te katıldığı bir programda sunucunun dahi hayretli bakışları altında KCK operasyonları savunduktan sonra, müthiş bir ‘analizle’ kimin KCK’li olup olmayacağına da şu düzmece delillerle iki yıl içinde 6200 kişiyi tutuklayan ‘mahkemelerin karar vereceğini’ söylüyor. KCK’li olmayı bir suç ve içeri atılma gerekçesi olarak izah etmeye çalışıyor.

Yani kısacası son 40 yıl içinde verilen onca mücadeleyi, kazanılan onca mevziiyi değersiz ve bir hiç olarak görüyor.

KÜRTLERİN BİRİLİĞİNE DİNAMİT

Ve Burkay bu işi, yani bu suni gerilimi ve krizi BDP başta olmak üzere DTK, TEV-KURD KADEP, HAK-PAR, TŞGD, ÖSP gibi farklı Kürt eğilimlerin, en azından yeni Anayasa konusunda ortak bir görüş oluşturmaya çalıştıkları bir dönemde tırmandırıyor.

Açıkçası ilk önce TBMM komisyonunda, daha sonra televizyon ve gazete söyleşilerinde söyledikleriyle Kürtler arası birliğin temeline dinamit koymuş oluyor.

Ayrıca saldırı altında olan ve Burkay’ın küfür, suçlama ve mesnetsiz hakaretlerine cevap veren KCK Yürütme Konseyi başkanı Murat Karayılan’ın açıklamalarından ise garip ‘bir tehdit algısı’ yaratarak, Kürdistan Özgürlük Hareketine karşı bir kampanyaya başlatmaya çalışıyor. Bir kaşık suda kendisinin merkezde olduğu bir fırtına kopartıyor. Kürtlerin, en azından geçmişte kendisinin genel sekreterlik yaptığı partinin ve taraftarlarının enerjisini heba ediyor. Yaptığı açıklamalar, içine girdiği hırs ve ‘yeni’ ilişkilerle hale ona gönül verenleri de mahcup ediyor.


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 14)
  |   Okuma: 2966   |   Yorum: (41)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 18 Nisan 2014 04:06 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialités de sourire ouverts tels que tours de Pékin appara?tront dans le hall du théatre, effectuer six nike free 3.0 v3 pas cher jours par semaine, tous les jours, en attendant l'audience au go?t Bianzhuofaer. La nike air max 90 nike store paris nourriture est tellement amusant d'interagir avec ces nouvelles caractéristiques de Beijing, le spectacle de Beijing est con?u sur commande spéciale, chaussures nike blazer pas cher à partir de maintenant jusqu'au 18 Janvier, Beijing Cultural Palace Theatre n'est qu'un retour! Outre les salutations de coupons et Pékin cuisine de nike chaussure pas cher style, pièce de théatre ""princesse fête"" aussi sur les lieux pour assister au spectacle pour tous publics sur commande spéciale, un ensemble pour toute la famille pour partager la joie du programme - nuit copieux. Depuis la ""princesse de la fête,"" acheter nike free run france le rideau, à la fin de la piè
 Yorum #2  | 25 Haziran 2014 05:57 | Alıntı     

Michael Kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Detail. For most bargain hunters, it is very difficult to tell the differences between the fake designer bags and Kate Spade Original bags. Unfortunately, many shoppers pay
Preliminary entrance style is the Monogram Lockit this, it coach factory is the original version from 1958, a continuation of the Lockit bags, body bags from barbour outlet the classic
identical to those used for climbing ropes. 1998 Marc Jacobs barbour jackets Louis Vuitton stepped coach outlet down as Artistic Director and created the Monogram Vernis line, embossed patent
are priced cheaply, you can completely free your noble elegance and unique taste, easy to catch people's eyes and chanel outlet become the focus in the spotlight. If you want to enjoy
..? The fake Louie Louis Vuitton Vuitton bags are by clarity, illegal copies of the original Louis Vuitton products. In the USA, Louis Vuitton There are laws that defend the scientific furniture
offered in a way that is enough Kate Spade Outlet to meet your needs. These are the same luxury goods that could be found on kate spade outlet the shelves in a large department store, but the prices for
 Yorum #4  | 14 Nisan 2015 06:24 | Alıntı     

Wilioi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Some cancers grow faster as a consequence of stimulation from hormones. buy cialis online .b When the two atoms are close together the electrons share each others orbit which results in the binding of the two atoms into a molecule. lasik online pharmacy no script contagious infectious pyoderma SKIN I Circle the term that best ts the denition given.In Listers time such injuries usually progressed via sepsis to death unless the limb was amputatedanother riskridden procedure. how to get zoloft without prescription is the cause Oral griseofulvin antifungal Tinea unguium onychomycosis Nails Elderly people Thick opacified nails Direct microscopy nail scrapings Oral griseofulvin antifungal Tinea pedis athletes foot Tinea cruris Jock itch Feetweb spaces of toes Groin inner thighs Young adults Scaling erythema pruritus Adults males erythema spares scrotum Direct microscopy Topical antifungals good foot hygiene Direct microscopy Topical antifungals good hygiene .. healthy man viagra Version .The collision time is considerably longer if the person bends hisher knees or falls on a soft surface. tetracycline Xrays travel in a slanting direction at an angle from the perpendicular plane.However the clinical utility of most rstgeneration epige netic agents is limited by their lack of specicity for indi vidual enzymes toxicities poor bioavailability and other factors. discount non prescription generic lasix .Diagnosis see Figure . viagra online in italia chipest Paracelsuss overall view of medicine was based on four central pillars philosophy astronomy and alchemy coordinated by the fourth the virtue of the physician.If the velocity changes along the path the expression s t yields the average velocity. canadian pharmacy cialis 20mg Other causes include a.There are many different causes for blood clots or thrombi. canadian pharmacies mail order We really each have a sexual fingerprint.. buy zyvox online Urology.Adolescent pregnancy. cialis vs viagra genetic material within the nucleus that controls replication and protein synthesis .The remainder of physical examination is normal. cialis 10mg dubai .
 Yorum #5  | 7 May 2015 05:21 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
order cialis online dreampharmaceuticalscom cialis viagra belgique cialis europepropecia exam propecia ivi finasteride preventive treatment for prostate cancerviagra in lahore buy viagra out of us which works better cialis or viagracialis swollen ankles canada law on cialis prescription cialis coupon walmartviagra australia viagra en pharmacie buy online female viagra
 Yorum #6  | 18 May 2015 08:19 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis 2.5 cialis pharmacy online cialis sudden hearing losscialis directions cialis tadalafil ligne product team cialisviagra sources online viagra sales india online order viagracialis 20 mg coupon cialis 40 cialis bathtubscialis levitra sale viagra who send cialis in less than 5 days cialis 10mg vs 20mg
 Yorum #7  | 19 Ocak 2017 19:44 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Говоря про Burkay’? AKP Yonlendiriyor -Cahit Mervan » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi , нельзя не упомянуть
Ремонт холодильника Ремонт холодильника Ремонт холодильника Ремонт холодильника Ремонт холодильника
Причем это не самое плохое.
http://www.lgjygg.com/home.php?mod=space&uid=8954 http://www.21av.com.cn/home.php?mod=space&uid=75181


--------------------
 Yorum #8  | 24 Nisan 2017 06:09 | Alıntı     

Olga Y.Nox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
What you say makes sense.
http://www.in-trance.info/topic/309872-dhd...hnoedhdhdhdhdh/
Not enough said, but. Are the police well-paid in your country?

http://www.prospector.at/forum/viewtopic.php?f=12&t=277
Not bad , I would say. Do you believe in UFOs?

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: