Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Erdoğan Bir İstismarcı - Erdoğan Alparslan  


27-11-2011, 18:23 Kategori: Siyaset , Erdoğan Alparslan  
Erdoğan Bir İstismarcı - Erdoğan Alparslan

Erdoğan Bir İstismarcı

Erdoğan Alparslan


İstismar kelimesi Arapçadan Türkçeye geçmiş bir kelimedir, sözlük anlamı olarak iyi niyeti kötüye kullanma, sömürme anlamına gelen bir sözcüktür. İstismar etmek, bir kişinin ya da kişilerin iyi niyetini kötüye kullanarak yararlanmak, bir düşünceyi kötüye kullanarak zarar vermeyi hedeflemek, karşısındakinin kendi rızası olmadan ve iradesini dikkate almadan sömürmek gibi anlamları içerir. İstismarlar her toplumda, her kurumda ve her koşulda mümkündür. Ahlâk kurallarına ters ve çoğunlukla da yasadışı olarak değerlendirilir. Genelde gücü ya da erki elinde bulunduranların başkalarına yönelik suiistimalleri ve keyfi yönelimleri olarak ortaya çıkmaktadır.

Türkiye’deki milliyetçi muhafazakâr başbakan Recep Tayyib Erdoğan, oy uğruna ya da parti çıkarı için birçok şeyi sürekli istismar ediyor, bir köylü kurnazlığı edasıyla. Daha önceleri annelerin gözyaşlarını istismar etti, demokratik açılım dediği olayı başlatırken. Bu istismarın üzerinden fazla bir zaman geçmeden o gözyaşlarına dayanamadığını söylediği annelerin çocuklarının üzerine tonlarca bomba attı. Referandum döneminde de 12 Eylül mağdurlarının acılarını istismar edip referandumdan galip çıktıktan sonra bir daha adını bile anmadı 12 Eylül mağdurlarını. İşte böyledir RTE’nin vicdanı önce gözyaşı döker sonra bombalar ve tutuklatır. Tabii ki bu gözyaşları timsah gözyaşlarıdır.

AMAÇ DEVLETİ AKLAMAK

Bugünlerde Erdoğan’ın istismar konusu Dersim,/ Dersim üzerinden ana muhalefet partisine saldırıyor. O dönemdeki yaşanan Dersim jenosidinde devleti dışarıda bırakarak CHP’i suçluyor. Doğrudur o dönem ülkenin başında CHP vardı. Ama şu da bir gerçek ki, zaten tek parti vardı başka parti yoktu. Erdoğan Ergenekon soruşturmasında yaptığı gibi devleti aklamaya çalışıyor. Devletin geçmişte yaptıklarını bir gruba yükleyerek devleti aklamayı hedefliyor. Hâlbuki bu çeteleri kuran ve onlara finans sağlayan devletin kendisiydi. Dersim jenosidi Türk devletinin eliyle yapıldı, bir grubun eliyle değil. Erdoğan’ın geleneğinden geldiği Menderes o zaman milletvekili ve meclisin komisyon raportörlüğünü yapıyordu. Yine aynı gelenekten gelen Celal Bayar başbakandı. Erdoğan her zaman yaptığı gibi olayları çarpıtarak asıl tartışılması gereken şeyleri gizliyor. Bu bir devlet projesidir, Sayın Erdoğan bu jenosidi bir grubun üstüne atarak devleti aklamaya çalışmayın.

İç savaştaki faili meçhul (ya da faili belli) cinayetlerden devleti kurtarmak için Ergenekon diye bir şey icat ettiniz. Ama biz biliyoruz ki o cinayetler devletin resmi politikası çerçevesinde işlendi. Siz Ergenekon soruşturmasıyla devletin sorumluluğunu gizlediniz ve olanları bu şekilde manipüle ettiniz. Neredeyse bu cinayetleri Kürtlerin kendisi işledi dediniz, ısrarla bu cinayetlerde PKK parmağı aradınız. Boşuna uğraşmayın, güneş balçıkla sıvanmaz gerçeklerin üzerini ne kadar kapatsanız da gün gelir gerçekler gün yüzüne çıkar.

Kürsüye çıkıp herkesin bildiği iki kaynağı belge diyerek sallayıp ‘eğer devletin hatası varsa özür dilerim’ diyorsunuz? Belge dediği Necip Fazıl Kısakürek’in Büyük Doğu Dergisinde yayınlanmış yazılarıdır. (Zaten Erdoğan’ın okuduğu iki şair var biri Necip Fazıl, diğeri ise Mehmet Akif’tir. Erdoğan bunlardan başka şair bilmez, tanımaz) Ne demek ‘eğer devletin hatası varsa’, Sayın Erdoğan, bu soykırımı devlet yaptı bu su götürmez bir gerçektir. Siz neyi manipüle etmek istiyorsunuz, niyetiniz devleti aklamak ise açık açık söyleyin. Eğer samimiyseniz, açın devletin arşivlerini Dersim, Zilan, Sason ve nice katliamların nasıl yapıldığını kamuoyu görsün. Özür dilemek istiyorsanız, Sabiha Gökçen ismini havaalanından kaldırın, Dersim ismini yeniden iade edin ve Dersim’de Zilan’da yaptığınız katliamlar için hesap verip, sürgünlerin listelerini açıklayın. Eğer o kadar samimiyseniz, devam etmekte olan savaşı durdurup Kürtlerin haklarını iade edersiniz. Dün Kemalist rejimin yaptığını bugünde siz yapmaktasınız. Dün de insanlar zehirli gazlarla öldürülüyordu bugün de. Dersim geçmişte de bombalanıyordu bugün de bombalanıyor. Sayın Erdoğan, söyler misiniz sizin İnönü’den ya da Celal Bayar’dan farkınız ne? Biz söyleyelim, hepiniz birbirinize benzersiniz, aranızda hiçbir fark yoktur.

DOSTOYEVSKİ’NİN ROMANLARINDAN FIRLAMIŞ KÖTÜ BİR KARAKTER ERDOĞAN

Erdoğan bir münafık gibi davranıyor, ağzıyla söylediğini kalbi tasdik etmiyor. Onun için amaca ulaşmak için her şey mubahtır. Bu yönüyle Erdoğan, Dostoyevski’nin romanlarından ödünç alınmış bir karakter gibidir. Dostoyevski’nin Karamazof Kardeşleri’nin kötü karakteri Smerdiakof’a benziyor. İşlenmesi zor bir ağaçtan yontulmuş izlenimi uyandıran yüzüyle, içinden pazarlıklı bakışlarıyla, kocaman elleriyle ve sarsak devinimleriyle Smerdiakof’a çok benziyor. Smerdiakof hiçbir zaman düşünmez, dünyayı ve insanları gözlemler durur, ama düşünmez. Fiodor Pavloviç de onun hakkında böyle düşünür. Onu en iyi İvan Karamazof tanımlar, “bana öyle geliyor ki sen hem sıkı bir budala, hem de dört dörtlük bir üçkâğıtçısın” der. Smerdiakof genellikle saralı, yarı deli biri olarak betimlenir. Çok ciddiye alınmaz açıkçası. Smerdiakof gitar tıngırdatıyor fakat şiirden nefret ediyor. Şarkı seviyor, şiirden nefret ediyor. “tüm Rusya’dan nefret ediyorum” diyor, nefret dolu. Kendine göre birtakım görüşleri de olan hem üçkâğıtçı, hem budala. Hatırlarsanız, Erdoğan da şiir okuduğu için hapis yatmıştı. Bu yüzden Erdoğan’ı Smerdiakof’a çok benzetirim. Karakter olarak birbirlerine çok benziyorlar. Fark şurada; Erdoğan başbakandır ama Smerdiakof o kadar şanslı değildi.

Erdoğan Alparslan
erdogan_alparslan@hotmail.com


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 19)
  |   Okuma: 2489   |   Yorum: (7)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 1 Mart 2014 12:13 | Alıntı     

DanielMymn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hello. And Bye.

mr fitz
 Yorum #2  | 15 Ocak 2017 11:05 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Зарегистрировался на сайте от того что задело.
Необычайно доступно на сегодня рядовой ремонт холодильника оформить в новость.
Срочный выгодный ремонт холодильников за деньги в Новокосино Срочный выгодный холодильников ремонт за рубли в Марьино Срочный выгодный ремонт холодильников дешево в Новокосино А сие как накажете обозвать?
Причем холодильник присутствует у всех. Я знаю о чем пишу, ремонт не всякому то и необходим.
http://fontolvahalado.igen.hu/647-fol-fol-te-ehes-proletar.html http://fontolvahalado.igen.hu/1192-cserkeszek-hungaristak-osszemosok.html Erdogan Bir Istismarc? - Erdogan Alparslan » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi


--------------------
 Yorum #3  | 29 Ocak 2017 19:45 | Alıntı     

siohal

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2839, Kayıtlı: 29.01.2017
   ICQ: 217675643,
Wonderful/ Я думал что will bad. Erdogan Bir Istismarc? - Erdogan Alparslan » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi
http://astronomyworld.xyz/user/Locbon/
But written belongs as the uniqueness.http://pro7ya.ru/user/Locamimi/ So keep .


--------------------
 Yorum #4  | 24 Nisan 2017 06:29 | Alıntı     

Olga Y.Nox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
He made fun of her German accent.
http://viva-las-vegas.soforums.com/t234.htm
Not enough said, but. Do you like the situation in your country?

http://www.managerassociati.net/index.php/...ggerimenti/1575
Badly written, but. Do you know any really big people?
 Yorum #5  | 20 Eylül 2017 15:50 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: