Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

KCK'den Ankara ve Siirt Açıklaması  


24-09-2011, 19:01 Kategori: Siyaset  
KCK'den Ankara ve Siirt Açıklaması

BEHDİNAN - KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, Ankara’daki TAK saldısırısı ile Siirt’teki gerilla eylemine ilişkin yaptığı açıklamada, TAK’ın bu tarz eylemlerinin Kürtlerin meşru taleplerine zarar verdiğini tepkisinde bulundu. Siirt’te sivillerin hayatını kaybettiği eylemde de “büyük bir zaaf” yaşandığını belirten KCK, gerilla birliklerini uyardı, olaydan dolayı derin üzüntü duyduklarını belirtti.

KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı, Ankara’da 3 kişinin ölümüne yol açan saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada TAK’ın bu tarz eylemlerinin halkın meşru taleplerine zarar verdiğini belirterek, sakıncalı gördüklerini belirtti ve uyarıda bulundu.

KCK, Siirt’te 4 sivilin hayatını kaybettiği gerilla eyleminde ise “büyük bir zaafın” olduğunu belirterek, suç teşkil eden yaklaşımların yargılama konusu olacağını belirtti. KCK, tüm gerilla birimlerini daha dikkatli planlama yapmaya çağırırken, aksi taktirde yanlış uygulamalardan ilgili komutanlıkların sorumlu tutulacağını belirtti. Açıklamada AKP hükümetinin “teslimiyeti dayatan” politikalarına da dikkat çekilerek, Kürtlere bu hükümetin “faşist uygulamaları”na karşı daha fazla örgütlenme çağrısı yapıldı.

KCK’nin açıklaması şöyle:

AKP KÜRTLERİ TESLİM ALMAK İSTİYOR

“AKP devleti, hiçbir hukuk kuralını tanımaksızın Kürdistan halkına karşı başlattığı topyekun saldırıyı derinleştirmektedir. Kendi hukukunu açık açık çiğneyerek iki aydan beri Önder Apo üzerinde en ahlaksız bir biçimde ağılaştırılmış tecrit işkencesi uygulamakta, halkımızı ve kamuoyunu Önderliğimizin sağlığı ve yaşamından habersiz bırakmaktadır. Bununla birlikte, yasal faaliyet yürütmekte olan Kürdistan halkının demokratik kurumlarına karşı sudan gerekçelerle yönelerek, hedeflediği her kişiyi tutuklamakta ve siyasal soykırımı boyutlandırmış bulunmaktadır. AKP hükümeti, Kürt halkının oy vererek seçtiği belediye başkanlarını ve meclis üyelerini tutuklayarak Kürt halkının iradesini tanımadığını ortaya koymakta ve Kürt toplumunu sindirerek teslim almak istemektedir. Bugün Kürdistan’da bir hukuk devleti kuralları değil, sömürgeci hukuk kuralları sonuna kadar yürürlüğe konularak Kürt Özgürlük Hareketi yok edilmek istenmektedir. Bu konuda kendine güvenmeyen Türk devleti ülke çıkarlarını ABD ve değişik ülkelere peşkeş çekerek Kürt Özgürlük Hareketi’ni bastırmak için destek arayışına çıkmış bulunmaktadır.

TAK KONTROLSÜZ BİR TARZDA YANLIŞ MÜCADELE YÜRÜTÜYOR

AKP, bu hukuksuz ve kural tanımayan etik dışı uygulamalarıyla halkımızın iradesini çiğnemek ve bir tahrik yöntemiyle topyekun savaş konseptini yaygınlaştırmak istemektedir. Bugün Kürdistan’da can çekişen Türk sömürgeciliğinin akıl almaz bir biçimde AKP zihniyetiyle provokatif ve tahrik edici bir tarzla Kürt Halk Önderi’ne dönük uygulamaları karşısında doğru mücadele etmek, başarı açısından büyük önem taşımaktadır. AKP’nin tahriklerinin etkisiyle, sivillerin zarar göreceği eylemler yapmak, AKP’nin tuzağına düşmek olacaktır. AKP’nin bu uygulamaları karşısında tahrik olarak kontrolsüz eylem geliştiren TAK (Teyrêbazên Azadiya Kurdistan) örgütü yanlış bir tarzla mücadele yürütmektedir. Bilinmeli ki, halkımızın haklı ve meşru davası üzerinde gölge bırakan, zarar veren mücadele tarzını AKP hükümeti de istemektedir. Bu tür eylemlerin gelişmesinde bu eylemleri yapanlar kadar AKP’nin tahrik ve provokatif siyasetinin de sorumluluğu vardır.

AKP BÜTÜN KONTROL SINIRLARINI AŞIYOR

KCK veya PKK olarak, TAK yapısıyla hiçbir örgütsel bağımız bulunmamaktadır. Bazıları istediği kadar tersini iddia etsin ama gerçek budur. Tüm Kürtleri bir kefede görmek isteyenler herkesi bir yaparak topyekun saldırmayı hedeflemektedirler. Bizler AKP’nin saldırılarına karşı meşru yollarla bir savunma savaşı ve direnmenin yürütülmesi için her zaman çaba içerisinde olduk. Ancak biz bu yönlü bir çabayı sergilerken, AKP ise imhacı ve tahrikkar siyaset ve uygulama tarzıyla bütün kontrol sınırlarını aşan sonuçlara yol açmaktadır.

TAK’IN EYLEMLERİNİ ONAYLAMIYOR VE SAKINCALI GÖRÜYORUZ

Biz, TAK’ın Ankara’daki eylemini onaylamadığımız gibi, TAK örgütünün bu eylemi üstlendiği açıklamasında belirttiği tarzda eylemlerin sürdürüleceğini çok sakıncalı görüyor, halklarımıza zarar vereceğini belirtiyoruz. TAK yapısını da eğer gerçekten özgürlük mücadelesine hizmet etmek istiyorsa, bu tür eylemleri değil, sivillere zarar vermeyen mücadele tarzlarını esas almaya çağırıyoruz. Açık ki, AKP’nin tahrik üslubu ve Kürt halkına ve siyasetçilerine karşı yürüttüğü kuralsız savaş tarzı, özellikle Önder Apo’dan haber alınamamasıyla derinleştirilen tecrit ve izolasyon beraberinde çok tehlikeli bir durumu ortaya çıkarmakta ve TAK gibi yapıları tahrik ederek savaşı kontrolsüz bir düzeye çıkarmaktadır. AKP’nin bu sorumsuz, kuralsız ve tahrik edici tarzı bu sonuçların ortaya çıkmasından sorumlu olan esas unsurdur.

Biz, AKP’nin dış güçlere yalvarma temelinde elde ettiği yüksek teknolojiye dayanarak savaşı tırmandıran; halkımızın iradesini hiçe sayan; hukuk ve insan haklarını ayaklar altına alan; en son Şemdinli’de görüldüğü gibi insanlarımızı sokak ortasında yargısız bir şekilde infaz eden sömürgeci uygulamalarına karşı, gerillanın doğru çizgideki direnişi, tüm yurtsever Kürdistan halkı ile demokrasiden yana olan çevrelerin ortak toplumsal mücadelesinin zaferi kesinleştireceğine inanıyoruz.

SİİRT’TEKİ OLAY BÜYÜK BİR ZAAFTI

Gerilla, doğru ve meşru eylemlerini yaparken asla ve asla sivil halka zarar vermemeyi büyük bir itinayla gözetmek durumundadır. Bu bağlamda 20 Eylül akşamı Siirt’te gerçekleşen olay, bu konuda büyük bir zaafın olduğunu ortaya koymaktadır. Bu olayda gerillaların dikkatsiz ve isabetsiz bir biçimde yaptıkları yanlıştan dolayı bizzat kendi insanlarımız yaşamlarını yitirmişlerdir. HPG, bir yanlışlık sonucu bu olayın meydana geldiğini ve bu durumdan dolayı halkımızdan ve mağdur ailelerimizden özür dilemiştir. Bu olayda yaşamını yitiren genç insanlarımızın anılarını daha hatasız bir pratiğe ulaşarak yaşatmak gerilla güçleri için bir görev olacaktır.

OLAYDA SUÇ TEŞKİL EDEN YAKLAŞIMLAR YARGILANACAK

Öncelikle bu vahim olayda yaşamını yitiren Zeynep Evin, Nergis Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç’ın ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor ve acılarını paylaştığımızı ifade etmek istiyoruz. Değerli ailelerimizin üzüntüsünü derinden paylaştığımızı ve bu olayın soruşturmaya alınarak suç teşkil eden yaklaşımların yargılama konusu yapılacağından hiçbir kuşku duyulmamalıdır. Aynı zamanda bu olayda şehit düşen Erdal arkadaşın ailesine başsağlığı dileklerimizi ifade etmek istiyor, onların anılarının mücadelenin yükseltilmesinde yaşatılacağı sözünü yineliyoruz.

GERİLLA DİKKAT ETMEZSE, KOMUTANLIK SORUMLU OLACAKTIR

Bizler, bu halk için mücadele yürüten bir hareket olarak hiçbir biçimde sivil insanlarımızın zarar görmesini kabul edemeyiz. Kürt Özgürlük Mücadelesi adına hareket eden bütün birim ve güçlerin buna büyük bir özen göstermesi gerektiği açıktır. Gereken özen gösterilmediği takdirde, hareketimiz ve halkımız zarar göreceği gibi, bu tür eylemlerin AKP’nin tahrik ve imha politikalarına hizmet edeceği bilinmelidir. Bu nedenle bütün ilgili gerilla birimlerinin faaliyetlerinin planlanması ve uygulanmasında büyük bir dikkat ve özenin gösterilmesi gerektiği açıktır. Aksi takdirde ortaya çıkacak yanlış uygulamalardan ilgili komutanlık sorumlu tutulacaktır.

TESLİMİYETİ KABUL ETMEK ASLA MÜMKÜN DEĞİLDİR

Haklı-meşru mücadelemiz karşısında ciddi bir zorlanma yaşayan AKP hükümeti, dış güçlerden medet umarak savaş ve kaatliamla sonuç almak istemektedir. Halkımızın iradesini tanımayarak, bütün Kürt siyasetçilerini sindirmeye çalışan AKP hükümeti, özellikle Botan halkımızın temsilcilerini tutuklayarak siyasi soykırımı resmi bir politika haline getirmiş bulunmaktadır. AKP rejimi, siyasi soykırımla birlikte fiziki imhayı dayatan bir sürecin içerisine girerek halkımızı teslim alarak sömürgeci amaçlarına ulaşmak istemektedir.

Bugün Kürt Halk Önderliği’ne ve Kürt siyasi temsilcilerine yapılanlar sözün bittiği bir noktaya geldiğimizi göstermektedir. Toplum olarak bize dayatılan teslimiyeti ve onursuzluğu kabul etmek asla mümkün değildir. Bunu hiçbir Kürdistanlı siyasetçinin, gencinin, kadınının ve emekçisinin kabul etmeyeceği açıktır. Halk olarak irademize ve haysiyetimize sahip çıkabilecek kabiliyete olduğumuzu ortaya koyma günü gelmiştir. Hiçbir namuslu ve şerefli Kürt insanı bu yapılanlar karşısında sessiz kalamaz.

TÜM HALKIMIZ AKP’NİN FAŞİST UYGULAMALARINA KARŞI ÖRGÜTLENMELİ

Tüm halkımız AKP’nin bu faşist uygulamalarına karşı daha fazla örgütlenmeli, her yerde kendi özerk sistemini kurarak ve daha fazla örgütlü eylem gücünü ortaya koyarak ve serhildan hareketini yükseltmelidir.

Bu temelde bütün bu soykırım ve tahrik politikalarına karşı, başta birinci sırada hedef tahtası haline getirilmek istenen basta Botan halkı olmak üzere tüm yurtsever halkımızı büyük bir cesaret ve fedakarlıkla, bu soykırım siyasetine karşı direnişi yükseltmeye, Önder Apo’nun özgürlüğünü ve Özgür-Özerk Kürdistan’ın inşasını gerçekleştirmek için yurtseverlik görevlerine sahip çıkmaya çağırıyoruz.”

ANF


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 2)
  |   Okuma: 1409   |   Yorum: (14)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 28 Kasım 2014 09:36 | Alıntı     

Gerry

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Yup, that shuold defo do the trick!
 Yorum #2  | 29 Kasım 2014 09:40 | Alıntı     

Ansyar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hi Noodleboy - I miss the food in Singapore too :) So many great dishes and all so cheap. Happy New Year too and yep, loonikg forward to another delicious year ahead!Hi Jill - If you do get to the bakery, make sure you visit which is only around the corner. The chwee kueh rice flour cakes are renowned and incredibly cheap! Enjoy your trip - I'm sure you'll have a fantastic time.Hi Stephcookie - Oh I miss kaya. I should make my own too but then I worry about how fast I will eat it all!Hi He Needs Food - You guessed right - I didn't want to leave. So much great food :)Hi chocolatesuze - lol. As always, it was the dread of editing that many photos that caused the procrastination. Perhaps it's a good thing kaya toast isn't available so freely here - I think I'd be eating it every day!Hi Rambling Tart - The trip was fantastic. So many amazing meals and all ridiculously cheap too.Hi ladyironchef - Ha, it's always funny when visitors beat you at your own game. You did very well in Sydney though!Hi Hannah - Japan is phenomenally good for soba and ramen. You can get kaya in a jar or a can, but you must try homemade kaya - the flavour is incredible.Hi Arwen - Soba So Good reminded me of the Pho An noodle house in Bankstown that has the motto So Pho So Good. lol. And ha, I'm good at making peripheral starts on resolutions - home is stil a mess!Hi Ellie - I love the herbal version of bak kut teh - it almost feels like you're doing good for your body and I like it when I feel like I'm "eating for health". lol. The kuih variety was amazing - I wish I could've tried every single one of them. Happy New Year to you too, and yes, I have a filling 2010 will be filled with plenty of travel and eating :)Hi Sarah - Lucky you with homemade pulut! I'm filled with envy!Hi Lannae - Happy New Year to you too, and thanks, I hope 2010 is even tastier!Hi YW - Oh yes, I love making food lists for overseas trips. Am sure you'll have a blast - have some kuih for me :)Hi A Cupcake or Two - I don't think Suze and I ever stopped eating, and that was with reduced appetites given the heat. lol. Boiled peanuts are so tasty aren't they?Hi Rose - I'm torn between buying/making kaya and the realisation I will probably eat it all if I do! lolHi Trissa - I think every food blogger's palate has been awakened since starting their blog. lol. Recommend you head back for research, and soon! :)Hi Sharon - The hawker food was so cheap I was incredulous. We went totally overboard when we went to Maxwell Food Court - the locals couldn't stop staring at our tables of excess. lol. http://sjxdxrnmexm.com bdtzfhpfp [link=http://zqkufewng.com]zqkufewng[/link]
 Yorum #3  | 1 Aralık 2014 00:46 | Alıntı     

Makailah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #4  | 1 Aralık 2014 21:09 | Alıntı     

Essence

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #5  | 23 Aralık 2014 20:11 | Alıntı     

Kairi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #6  | 2 Ocak 2015 21:32 | Alıntı     

Essence

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #7  | 16 Ocak 2015 17:42 | Alıntı     

Shermaine

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #8  | 9 Şubat 2015 17:51 | Alıntı     

Lilly

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
lower cheapest MI auto insurance who locate suitable car iinsurance considered discount contact auto insurance quotes Florida online car policies looks insurance auto mobile complete security
 Yorum #9  | 14 Şubat 2015 23:20 | Alıntı     

Dina

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
give room cheap auto insurance accumulated area underneath viagra on line aphrodisiacs auto auto insurance quotes insurance acceptance viagra online pregnenolone levels commercials buy cialis 25mg online those
 Yorum #10  | 15 Şubat 2015 21:38 | Alıntı     

Christiana

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cannot online car insurance impressive repair online auto insurance quotes deal possible make cheap life insurance usually benefits worth much cheap car insurance basic insurance pennsylvania car auto insurance old vehicle value best small business insurance association comprised lab college online job positions properties doxycycline online lotions typically cars california auto insurance car
 Yorum #11  | 12 Ocak 2017 22:55 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Комментирую на сайте так как заинтриговало.
Необычайно элементарно банальный ремонт холодильника преобазовать в достижение.
Ремонт холодильников МоскваРемонт холодильника Москва А такое как посоветуете нарекать?
Что характерно холодильник есть у всех. Я понимаю о чем пишу, ремонт не каждому то и нужен.
http://sharksclan.online/member.php?action=profile&uid=19113 KCK'den Ankara ve Siirt Ac?klamas? » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi


--------------------
 Yorum #12  | 30 Ocak 2017 05:32 | Alıntı     

siohal

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2839, Kayıtlı: 29.01.2017
   ICQ: 217675643,
Wondrously! Я думал what to introduce myself ugly. KCK'den Ankara ve Siirt Ac?klamas? » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi
http://xn----7sbbdfldagxgr1bikbbg3aix6a0bv.xn--p1ai/user/Lochex/
Though written to consider as modernism.http://loveshow.org/user/Lockar/ Successful operation .


--------------------
 Yorum #13  | 23 Nisan 2017 11:46 | Alıntı     

Olga Y.Nox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Why does she keep all those things she never uses? — She is a pack rat.
http://ecolechezsoi.vraiforum.com/t2191.htm
Badly written, but. Do you like acrobats?

http://www.in-trance.info/topic/309872-dhd...hnoedhdhdhdhdh/

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: