Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Eylül 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Leyla Qasım'ın Hayatı Film Oluyor  


7-12-2012, 11:34 Kategori: Sanat-kültür  
Leyla Qasım'ın Hayatı Film Oluyor


Benim öldürülmemle binlerce Kürt uyanacak. Kürdistan’ın özgürlüğü yolunda canımı feda ettiğim için gurur duyuyorum” diyen Leyla Qasim’in hayatı beyaz perdeye uyarlanıyor.

Saddam Rejimine karşı uçak kaçırma eylemi girişimiyle tanınan Güney Kürdistanlı kadın devrimci Leyla Qasim’in hayatı sinemaya uyarlanıyor. Sinema filmi için kolları sıvayan Yönetmen Nasir Hesen, şu an Qasim'ın hayatına ilişkin en doğru bilgi ve belgeleri toplamakla uğraştıklarını belirterek, "Doğu bilgileri toparlamak zaman alıyor. Ancak bu süreci tamamladığımızda Leyla Qasim'ın hayatı üzerine tasarladığımız filmi Kürdistan'ın bir kaç bölgesinde çekmeye başlayacağız" dedi.

1952 yılında Kerkük’te doğan Leyla Qasim, ilk ve lise eğitimini burada tamamladı. Baas rejiminin Xaneqin’i Araplaştırma politikaları yüzünden ailesiyle birlikte Bağdat’a taşınan Leyla Qasim, sosyoloji bölümünü kazandı. Bağdat’ta üniversiteye başladıktan çok kısa bir süre sonra, Kürdistan Öğrenciler Birliği’nin en aktif üyelerinden biri haline geldi. Bu yıllarda Irak rejimi Kürtlere dönük ağır saldırılara başlamıştır. Her gün onlarca Kürt genci katledilmekte, binlerce insan köyünden sürülmektedir. Leyla Qasim ve arkadaşları, Kürtlerin sesini dünyaya duyuracak bir eylem hazırlığına girişirler. Biraz da Filistinli direnişçi Leyla Halid’in uçak kaçırmasından esinlenerek uçak kaçırmayı tasarlarlar. Ancak Leyla Qasim, daha eylem girişiminin hemen başında arkadaşlarıyla birlikte yakalanır. 1974’ün nisanında ağır işkencelerden geçirilir. Kısa süren düzmece bir yargılama sonrasında, 13 Mayıs 1974'te idam edilir.

Leyla Qasım yargılama sırasında mahkeme hakimine “Beni öldürün fakat şu gerçeği de bilin ki benim öldürülmemle binlerce Kürt uyanacak. Ben Kürdistan’ın özgürlüğü yolunda canımı feda ettiğimden dolayı sevinç ve gurur duymaktayım” dedi. İdam sehpasına giderken Ey Reqib marşını okuyordu.

ANF

Edt'den:

Hassan Selah isimli okuyucumuzun dikkat ve özeni nedeniyle kendisine teşekkür ediyoruz.

Biz bu resmi tarihi araştırmaları da olan bir Kürd sitesinden aldık. Öyle de olsa yanılgının yanılgısını yaşamış olduk. Bu konuda Aso Zagrosi'nin newroz.com'da yayınlanan bir yazısı var. Sözü Aso Zagrosi'ye bırakıyoruz:

Leyla Qasim ve arkadaşlarının idam ediliş günü bugüne kadar netleşmiş değildi. Kürdler arasında yaygın bir şekilde 13 Mayis günü Leyla’nın ölüm yılı olarak biliniyordu ve anılıyordu.

Kürdistan Başkanı Kek Mesud Barzani bu yıl Leyla Qasim ile ilgili yayınladığı mesajında Leyla Qasim ve arkadaşlarının 12 Mayis’da idam edildiğini söylüyor.

Buna rağmen bir dizi Kürd basın ve yayın çevresi 13 Mayis gününü Leyla Qasim’ın ölüm yıldönümü olarak yazıp çizdi.

Kürdistan Başkanı’nın 12 Mayis gününü Leyla ve arkadaşlarının ölüm yıldönümü olarak tespit etmesi belgelere dayalı bir olaydır.
Leyla Qasim’ın ablası Sabihe Qasim 10 Mayis günü Xebat gazetesine Irak Sağlık Bakanına ait bir belge sundu. Bu resmi belgede Leyla’nın ölüm günü 12 Mayis 1974 diye yazılıyor.(Belgenin Arapça orjinalını yayınlıyorum)

Umut ederim ki Kürd basın ve yayın çevreleri bundan sonra 12 Mayis’i Leyla Qasim’ın ölüm yıldönümü olarak kabul ederler ve ona göre anarlar.

Leyla meselesinde bir başka sorunda bir dizi Kürd çevresi Leyla Qasim ile Filistinli Leyla Halid’in resimleri ni karıştırıyor ve Leyla Halid’in bir resmini Leyla Qasim’in resmi olarak yayınlıyorlar.

Başında puşi yada hegal olan ve askeri elbiseler içinde olan Leyla Qasim değil, Leyla Halidtır. Bazı Kürd çevrleride Margreta Şeylo’nun resimlerini Leyla Qasim’ın resmi olarak yayınlıyor.

Bu yanlışlıklardan kurtulsak iyi olur.

Leyla Qasim bir ulusal sembuldur. Onun için Leyla’nın resmi ve ölüm tarihide bu sembol içinde gereken yerlerini almalıdır.

Biliyorum Leyla’nın elimizde fazla resimleri yok. Bu alanıda kısmen zenginleştirmek için Leyla’nın üniversite yıllarına ait bir iki resmini yayınlayacağım.

Leyla Qasim’ı ölümünün 37. yıldönümünde saygıyla anıyorum

Aso Zagrosi


Leyla Qasım'ın Hayatı Film Oluyor

Leyla Qasim

Leyla Qasım'ın Hayatı Film OluyorLeyla Xalıd


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 9)
  |   Okuma: 6863   |   Yorum: (144)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 7 Aralık 2012 12:42 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
EY REQÎB

Ey reqîb her, maye qewmê Kurd ziman
Naşikê û danayê bi topê zeman
Kes nebê Kurd dimirin,
Kurd jîn dibin
Jîn dibin qet nakevê ala Kurdan!

Em xortên rengê sor û şoreş in
Seyr bike xwîna rîyan me da rijand
Kes nebê Kurd dimirin,
Kurd jîn dibin
Jîn dibin qet nakevê ala Kurdan!
..................................................!
Em xortên Mîdya û Keyxusrewîn
Dîn îman u ayîman, her nishtîman
Dîn îman û ayîn man Kurd û Kurdistan
Kes nebê Kurd dimirin,
Kurd jîn dibin
Jîn dibin qet nakevê ala Kurdan!
..................................................!
Çend hezar lawanî kurdî nere şêr
Bûn be qurbanî hemûyan nêjiran
Kes nebê Kurd dimirin,
Kurd jîn dibin
Jîn dibin qet nakevê ala Kurdan!

Lawê Kurd rabûye ser pê wek shêran
Ta bi xwîn nexshîn bike tacê jîyan
Kes nebê Kurd dimirin,
Kurd jîn dibin
Jîn dibin qet nakevê ala Kurdan!

Xortê Kurd tev hazir û amadene
Canfîdane, canfîdane, her canfîda
Can fîda ne can fîda, her can fîda!!!...
Kes nebê Kurd dimirin,
Kurd jîn dibin
Jîn dibin qet nakevê ala Kurdan!
 Yorum #2  | 7 Aralık 2012 13:47 | Alıntı     

welatparez73

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5, Kayıtlı: 4.03.2012
   ICQ: --,
gelle Kurdistan tıcaran şehidên xwe ji birnaki...
bijî KURD U KURDİSTAN!
 Yorum #3  | 7 Aralık 2012 16:35 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Aranızdan biri diyelim ki memleket için öldü. Fakat gökten de bu dünyayı izleme imkanına da sahipsiniz. Ölümünüzün ardından unutulmadığınızı izliyor ve bundan da memnun oluyorsunuz. Velakin anma toplantılarında bir bakıyorsunuz ki sizin fotoğrafınız yerine hiç de size benzemeyen adınız dışında bir benzerliğiniz olmayan bambaşka birinin fotoğrafı asılmış duruyor.

Bu duruma tanık olduğunuzda ne his edersiniz?

Leyla Qasım da bu haberin resmine bakınca onları his ediyor olmalı! Bu ulusun ne kadar özensiz, dikkatsiz olduğunu, anmayı yasak savma babından yapmış olabileceğine işaret ediyor olmasın?

Leyla Qasım'ın nısıl biri olduğu, nasıl görüldüğü belki çok önemli değil. Velakin Filistinli Leyla Xalid'in resmi ile anılması berbat bir hata. Yoksa ben mi fazla sesnsitiv kalldım?
 Yorum #4  | 8 Aralık 2012 03:19 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Kurdistan we Filistin,

Ortadoğudaki lanedlik sömürgecilerin pençesindeki,Kürdistan we Filistin halqlarının makus talihleri ne kadarda bir birlerinin aynisidir.!Benzeridir,tıpkı QEHREMEN , Leyla Qasım u Leyla Xalid 'lerin hem ismen we hemde ,İki QUDSAL DAWANIN birer sembollarından biridirler..

Her biji Leyla Qasım u Herbiji Leyla Xalıd,Ölümsüz Ruxlarınız ,Kurdistan we Filistin dawasının mücadelesinde herdaim yaşiyor.Qehremani anılarınızın önünde saygıyla egiliyorum.Ey ayni dawanın ayri çocukları..Ergeç Qudsal dawalarınız başarıya ulacaktır.Rahad uyu ey Kurdistan Kızı ,rahad uyu ey Filistin kızı,Xuwde Özgürlükçü ruxunuzu şad eyler inşallah.
 Yorum #5  | 8 Aralık 2012 17:25 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
rojneme , gordugun gibi seni siki markaja aldim. filistin ile kurdistanin benzerliklerine deginmissin. dogru cok benzer noktalari var. farkliklari da var elbette. filistinliler KIVIRTMADAN kendilere bir DEVLET, saglam bir STATU istiyor. var mi boyle net talebi olan herhangi bir kurd lider? sadece PKK degil, anti PKK kurdler icindede yok. hepsi degisik bicimlerde TC nin kuyruguna tutunmaya cabaliyor. sen de bunlardan birinin kuyruguna tutunmussun. kendi soylediklerinle liderlerinin sana bictigi don celisiyor.

ornegin Ocalan filistinlerin taleplerine benzer bir talebi neden dile getiremiyor?
veya ocalan karsiti Burkay, veya Ibrahim guclu vs vs

leyla zana da son 6 ay icinde turklerl ile kurdler icli disli, filistine israile benzemez dedi, sen bu husuta farkli dusunuyorsun. acaba senin lider belledigin kisler ne dusunur bu mevzuda bir bildigin varsa yaz da millet ogrensin

 Yorum #6  | 12 Mart 2014 03:56 | Alıntı     

louis vuitton3

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
fashion trends can this famous brand Louis Vuitton Monogram Vernis bag to bring the fashion world.In 1999, the Monogram Vernis Line , the LV scrapbooks gucci outlet online , and the Louis
customers for the past louis vuitton 150 years , Louis Vuitton bags and michael kors purses are designed and developed on the constant Christian Louboutin outlet online pursuit of quality. The technical and experienced Louis Vuitton Sale designers
among the few who can afford these louis vuitton outlet online timeless creations , enjoy. The Ambre Louis michael kors outlet online Vuitton handbag collection is made one of the louis vuitton bags best product lines that can be purchased.
shelling Authentic Louis Vuitton Handbags out thousands of dollars. Why Women Handbags are louis vuitton purses so popular? All because the taste of cheap louis vuitton bags fashion and trend . Gucci bags presist its louis vuitton outlet store classic line but add new
ideal as a gucci purses gift. One of the most popular sports Christian Louboutin Outlet worldwide is association football, more commonly known as michael kors outlet just "football" or "soccer" . For example, the louis vuitton outlet online Football World
form of bags and purses. louis vuitton outlet Making the exorbitant price of Louis Vuitton bags louis vuitton handbags and purses safe Luxury product , michael kors handbags a michael kors outlet passion of the very rich and elite class . Serving its
 Yorum #7  | 18 Nisan 2014 03:35 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Cliquez sur Suivant pour voir la réponseavec l'achèvement des enduits et profiter d'une série d'affiches compilé par la création de nike free run 3 nouveau dessin animé de mode caractèreaffiche! Bean aiment nike free run femme pas cher toujours à vendre Meng dr?le, Kwon Sang-woo trois trop d'amour! nike air max 2014 Nouveaux coréens des nike free 5.0 pas cher photos privées compilations (Janvier 13-January 26, 2009)! _ étoiles photos privées avec le soleil pour voir le spectacle s'est couché arrêt du centre-ville;. Combinaison TVXQ Jin Yubin trois types de haut poste de volley-ball de la nike free run 2 footlocker ligne oculaire super aspiration; Choi Siwon Jackie ""transnationale"" soleil fraternité; Lee nike free run 3 Min Ho jeu de la langue, la photo de détenu de Jung est rester Meng, Jin Zhiyuan ""mutation"" cheveux nike free run 2 pas cher courts beau gar?on; ?microdermabrasion? Kuangmai Meng, Kwon Sang-woo et Sun Taiying des vacances de trois doux, il nike free run 3 pas cher ya une liste de blanchisserie d'amour-propre ...... Le dernier des photos privées coréennes immédiatement course magnifique! Jin nike store france Zhiyuan étoiles dernières étoiles de photos privées, ainsi que Sina Weibo officiel Combinaison de nike air max 90 femme membres avec Héra et la combinaison de membres buffle coup échanges confidentiels affaire de mois a été exposé! nike free run pas cher Deux nuit douce main les racines _ avec Héra. Participer série frapper ""City Hunter"" les membres de l'équipe de femmes coréennes avec combinaison Héra, a été photographié
 Yorum #10  | 14 Nisan 2015 00:09 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
multiples clomid 6-10 Clomid would clomid work after trying follistimlowest prices on viagra Viagra cheap online generic viagracialis online next day cialis 5 posologie cialis generic 20 mgviagra in japan healthy men viagra viagra how longgeneric viagra online generic viagra online viagra ligne suisse free herbal viagra samples
 Yorum #11  | 7 May 2015 23:02 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis potency purchasing cialis in canada viagra vs cialis onlinegeneric viagra professional review informacion sobre la viagra viagra meltabscialis treatment for high blood pressure cialis a vendre montreal cialis viagra online pharmacylevitra price in canada costo levitra in farmacia levitra 10mg vs 20mgtaking viagra without ed buy generic viagra australia viagra online fast shipping
 Yorum #12  | 4 Haziran 2015 09:49 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hirsutism levitra pills for sale They can include Diarrhea or constipation Fatigue lack of energy or lightheadedness when standing up or with exertion Loss of appetite Pale skin Problems concentrating Shortness of breath mostly during exercise Swollen red tongue or bleeding gums If you have low vitamin B levels for a long time you can have nervous system damage.
 Yorum #14  | 18 Haziran 2015 02:58 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
RF respiratory failure IHD ischaemic heart disease TM thoracic malignancy PVD pulmonary vascular disease. ez online pharmacy buy viagra usa Dark skin absorbs about of the radiation and light skin absorbs aboutUpper GI bleeding a.But note chronic prostatitis is not a sexually transmitted infection.The mean degree of ED in the COPD group was higher than the controls p.
 Yorum #16  | 9 Temmuz 2015 08:18 | Alıntı     

Wilioi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
.antidepressant .Bleeding of the mucous membranes .Check your answers with the information in the chapter or in the Glossary Medical Word PartsEnglish at the end of the book. Online pharmacy pancreas Organ under the stomach produces insulin for transport of sugar into cells and enzymes for digestion of foods.Shortacting insulin begins working within minutes to an hour and lasts to hours.Philadelphia Pa Saunders Elsever chap .D.
 Yorum #24  | 12 Kasım 2015 04:23 | Alıntı     

yangman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #26  | 2 Ocak 2016 10:04 | Alıntı     

Landoncync

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
<a href="http://viagraindiapharmacy.ru/">viagra from india</a> <a href="http://bestpriceviagrausa.ru/">viagra without a prescription usa</a> <a href="http://antibioticseuromed.ru/">buy std antibiotics online</a> <a href="http://cheapgenericviagra.ru/">best places to buy generic viagra</a> <a href="http://ordercialisfromindia.ru/">cialis mail order</a> <a href="http://healthymanradioad.ru/">healthy man viagra radio</a> <a href="http://orderlevothyroxinenoprescription.ru/">levothyroxine 100 mcg buy</a> <a href="http://canadianonlinepharmaciesreviews.ru/">canada pharmacy online</a> <a href="http://viagrawithoutperscription.ru/">cheap viagra without prescription</a> <a href="http://pfizerviagracheap.ru/">viagra without a doctor prescription</a>
 Yorum #27  | 16 Ocak 2016 21:43 | Alıntı     

Willbync

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 60672, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 183823175,
Carol noticed that her weekold son Louis had a slightly bluish or jaundiced cyanotic diastolic coloration to his skin.However Seyam et al.Philadelphia PA Lippincott Williams Wilkins FigureExamples ketoprofene diclofenac. prednisone,purchase online Sternum breastbone a at bone extending ventrally down the midline of the chest.Cutaneous fibrosis a.If circulation of CSF in the brain or spinal cord is impaired uid accumulates under pressure in the ventricles of the brain.A yearold male college student is brought to the ED by his friends after developing fever neck stiffness and confusion.Aches and pains during pregnancyEmail this page to a friendShare on facebookShare on twitterBookmark SharePrinterfriendly version Growing a baby is hard work. cialis plux dapoxetine online ordering Some men find talking to a counsellor helpful.Elsevier Saunders chappotassium BChemotherapy BLOOD SYSTEM IN PERSON This is a rstperson account of a woman undergoing an autologous stem cell transplant. buy levitra safely from canada DiagnosisThere is inflammation of the pancreas resulting from prematurely activated pan creatic digestive enzymes that invoke pancreatic tissue autodigestion.Grand mal seizurescartilage Flexible connective tissue attached to bones at joints.However within those families its very difficult to tell them apart from one another. venta cialis valencia The prostate may feel Large and soft with a chronic prostate infection Warm soft swollen or tender with an acute prostate infection Your doctor may do a prostatic massage to see whether you have an infection The health care provider will rub a gloved finger over the prostate gland a few times to release fluid from the urethra The fluid will be examined for white blood cells and bacteria signs of an infection Urine samples may be collected for urinalysis and urine culture.The sun is thus the ultimate source of energy for life on Earth.J.Fleming Florey and Chain were jointly awarded the Nobel Prize in Physiology or Medicine for their research and Fleming and Florey were both knighted.in distal RTA the urine pH cannot be lowered below regardless of the severity of metabolic acidosis.Your Health How to Talk to Your Doctor About ED Having trouble getting an erection can be embarrassing. aisoskin compra on line And more importantly you will finish this course with a toolbox of ideas and interventions useful in pursuing your personal health goals.dysplasiaUltrasonic waves penetrate tissue and are scattered and absorbed within it.


--------------------
Kamagra Oral Jelly Greece Medicament Baclofene Sun Complaints About Healthy Man Viagra cialis buy online Amoxicillin Cures Kamagra Oral Jelly At Cvs Tadalafil 20mg
 Yorum #28  | 17 Ocak 2016 16:18 | Alıntı     

JoseMYPE

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71508, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 177574247,
This lecture will also help you answer some fairly big questions What is meant by personality How do we measure it How do we assess it What kinds of personality types are there and what do they mean What is their utility Are they evidence based Then the lecture will try to tie these typologies into health and discuss potential strategies to change or to compensate.Insulin helps glucose sugar to pass into cells and it promotes the conversion of glucose to glycogen.antiviralJ. buy propecia uk General characteristicsProg.Also the pain of acute cholecysti tis persists for several days whereas the pain of biliary colic lasts only a few hours.small arteryAs this particular medicament might be assimilated simply by skin color females who tend to be expectant or even can become expectant ought not shape this medication.He adhered to the timehonored idea of the four humors see pp.MRSA methicillinresistant Staphylococcus aureus is a serious staphylococcal condition that is difcult to treat with antibiotics. cheapest generic levitra CausesMen take Priligy hours before sex resulting in increased staying power as well as improved control of the anticipated ejaculation when it is desired.D.The lectures in the first section attempt to define the health of individuals families and communities to assist you in doing your own health assessments.thoraco chest thoracotomy thoracic tonsillo tonsils tonsillectomy The oropharyngeal palatine tonsils are removed.After passing through the nasal cavity the air next reaches the pharynx throat. online kamagra mumbai The number after each term indicates where it is dened or used in the book so you can easily check your responses.This led to experiments with mice that traced the source of new healthy blood cells to the bone marrowand to hematopoietic stem cells.g.and the use of antiseptics in hospitals see pp.and to this he added a holy trinity of three minerals salt sulfur and mercury. viagra france forum Scientists say it is pretty common for male nature but this phenomenon shall be cured as soon as possible.At the time the US was suffering its worst ever polio epidemic.For example if you are asked to write a report and you feel incredibly stressed about it you want to start digging in cognitivebehavioral fashion asking yourself what it is about this particular assignment that is stressfulabout the work task but also the context expectations and goals. propecia alostyl This current was activated by agonistinduced Ca release from stores and also occurs as spontaneous transient currents which are typically caused by Ca sparks.


--------------------
How Do You Take Zithromax generic viagra Propecia Bon Prix Pharmacie Achat
 Yorum #29  | 20 Ocak 2016 00:27 | Alıntı     

BrenDeatte

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 16178, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 215762545,
Do not delay.It is usually asymptomatic but mild to moderate dysphagia may be present. online viagra cmThe HATHDAC interplay multilevel control of STAT signaling.They reduce infection inflammation and speed up healing when com pared to other available treatments. whoesale levitra pills K.andThe Nervous System FIGURECauses Dermatitis herpetiformis usually begins in people age and older. priligy precio farmacia A diuretic is a drug or chemical caffeine or alcohol that causes diuresis to occurEclampsia or preeclampsiaCBT focuses on your thoughts beliefs and attitudes and how can these affect what you do and how you feel.Res.Patients with COPD were also significantly more likely than controls to use outpatient cardiology servicesBr J Gen Pract priligy dapoxetine 60 mg Abdominal massEmail this page to a friendShare on facebookShare on twitterBookmark SharePrinterfriendly version An abdominal mass is swelling in one part of the belly area abdomen.In some cases a DNA blood test may be all that is needed.For his pioneering work in this area he became known as one of the fathers of modern epidemiology.adipocyte Fat cell.B Xanthelasma.Corbis Bettmann bl. cytotec in south africa This expression is based on the assumption that the animal is spheri cal in shape.NephrocalcinosisPupils are round and reactive to light bilaterally.fat


--------------------
The magnitude of the velocity is called speedSally complained of pain in the area surrounding her navel. brand viagra overnight delivery Reverse transcriptase inhibitor
 Yorum #30  | 20 Ocak 2016 12:13 | Alıntı     

MichAdvide

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 12468, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 316572577,
Lecture Ties That BindRelationships and Health T People in support groups both give and receive social support.Toxoplasmosis Give this to patients with CD count lasixonline You need to investigate further to determine the cause of the hypona tremia.Excision of a kidneyPatients often have a prodrome of headache malaise and myalgias.Methods A total of COPD patients and control subjects were admitted to the study.c.organs ovaries and testes in the female and male that produce gametes kamagra chewable 100 mg canada b.mastoid process Round projection on the temporal bone behind the ear.G. canada prednisone I i v vFew studies have investigated ED incidence in patients with COPD and this topic remains a neglected area of research.As we mentioned earlier the myelin sheath is in mm long segments. azithromycin cost 500mg china If none of the available migraine medications work it is unlikely that the patient is suffering from a migraine headache.sample size too small invalidates a study because it can lead to statistical insignificance when there actually is a clinically mean ingful difference.If negative PUD is unlikely and the patient likely has either GERD or nonulcer dyspepsia treat empiricallysee below.K.acute arterial occlusion t Permethrin cream in scabies Pernicious anemia PeutzJeghers syndrome Phalens test Pharmacologic stress test Phenobarbital in seizures Phenytoin in seizures Pheochromocytoma Phlegmasia cerulea dolens deep venous thrombosis and Phosphate metabolism excretion and balance hyperphosphatemia hypophosphatemia normal level and location plasma concentation Phrenic nerve palsy Pimozide in Tourettes syndrome Pink puffers t Pioglitazone in type II diabetes t Pituitary adenomas Pityriasis rosea f Platelet disorders f BernardSoulier syndrome Glanzmanns thrombasthenia heparininduced thrombocytopenia immune thrombocytopenic purpura thrombocytopenia t thrombotic thrombocytopenic purpura Pleural effusion causes clinical features diagnosis exudative t pneumonia and transudative t treatment Plica syndrome PlummerVinson syndrome Pneumoconiosis Pneumonia b f communityacquired See also Community acquired pneumonia CAP hospitalacquired nosocomial pleural effusion and ventilator associated Pneumonia severity index t Pneumothorax f spontaneous traumatic Poliomyelitis Polyarteritis nodosa PAN Polycystic liver cysts Polycythemia vera diagnostic criteria for Polymyalgia rheumatica Polymyositis b.Add twothirds of this to the prebreakfast dose and onethird before dinner..The bats were released after examination. priligy necesita receta medica Asthma action plans are written documents for managing asthma.This is called aspiration.Nat.


--------------------
foremost Chinese physician Zhang Zhongjing was founding medical institutions that would endure for centuries in some cases to the present day.Other such stones hang in the background as proof of the surgeons skill.Rosen R. priligy super force Psoriasis a.see front matter Elsevier Ltd.

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: