Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

ÖCALAN VE ŞİVAN  


Ercan KAYA

25-02-2011, 14:01 Kategori: Okur köşesi  
ŞİVAN PERWER ve ABDULLAH ÖCALAN
Gazetenin birinde Şivan PERWER ve Bülent ARINÇ’ın samimi pozlarını görünce, nedenini bilmediğim bir hoşnutluk oluştu bende. Otuz beş yıl önce , (daha PKK kurulmadan ) halkının acılarını Kürtçe şarkılarla dile getirdiği için ülkesinden ayrı yaşamak zorunda kalan bir sanatçıya, o ülkede demokratik yollarla iktidar olan bir partinin ikinci adamı olarak görülen biri, geçmişte ülkesinin yaptığının hata olduğunu, Şivan PERWER’e barış eli uzatarak gösteriyordu. Yapılmak istenen barış ve kardeşlik adına bir konserdi. Ama PKK kanadında bu kadar masum yorumlanmıyordu bu görüşme. Şivan PERWER hainlikle suçlanıyordu. Gerekçe de, yaklaşan seçim dolayısıyla AKP’nin, kürtlerin yaşadığı bölgede oylarını artırabilmek için Şivan PERWER’i kullanmak istemesiydi. Peki yanlış bunun neresindeydi? Yani AKP’nin kardeşlik şarkıları söylensin diye, halkın sevdiği bir sanatçıyı ülkesine dönmesi için çağırıp, kürt bölgesindeki oylarını artırmak istemesinin, siyeseten yanlış tarafı neydi? Peki böyle bir organizasyona katılmak isteyen Şivan PERWER’i hain ilan etmek insafsızlık değilmiydi? Şivan’a hain diyenlere soruyorum! Öcalan, yakalanıp Türkiye’ye getirildiğinde daha ilk sorgusunda, dönemin Genelkurmay Başkanlığı tarafından (Ki çoğu bugün Ergenekon Soruşturmasından tutuklu olan bir Genelkurmay) görevlendirilen bir Albay’a “ben barış için bu Devlet’e hizmet etmeye hazırım” dediğinde neredeydiniz, mahkemede sadece asker şehit ailelerinden özür dilediğinde neredeydiniz, Hakimin kendisine canlı bombaların yaptığı eylemlere kimin emir verdiğini sorduğunda “Ben baştan karşıydım ve engellemeye çalıştım” dediğinde neredeydiniz (ki o canlı bombaları yetiştiren kimdi), bütün dünyanın gözü üzerindeyken, o totaliter rejimin kurduğu mahkemede yargılanmayı kabul ederken neredeydiniz, yargılanmayı kabul etmek bir yana dursun; yaptıklarından dolayı pişmanlık duyduğunu söylerken neredeydiniz, İdam edilmekten kurtulmak için, barışı bahane ederek (Bahane diyorum, çünkü onu ele geçirmeden önce barışa yanaşmayan, hatta barışı isteyen üst düzey komutanları ortadan kaldıran, Cumhurbaşkanını zehirleyen totaliter bir rejimin, onu ele geçirdikten sonra barış masasına oturmasına çoçuklar bile güler… Kaldı ki barış masasına oturdular; bu barışın şartlarının nasıl olacağını yine ilkokuldaki tarih bilgisine sahip çocuklar tahmin edebilir.) tarih boyunca hiçbir kürt liderinin kabul etmediği bu teslimiyetçi tutumu sergilediğinde neredeydiniz? Aslında bunların hepsine şahit oldunuz ama bazılarınızın konuşmaya cesareti yoktu bazılarınız ise Öcalan’a o kadar taptınız ki kürtler yoktur dese inanacaktınız.
Bir tarafta esaret altında ergenekoncu bir yapıyla barış yapabilmek için elinden geleni yapan biri size ölüme atlayın dese tereddütsüz atlayacaksınız, diğer tarafta sivil bir iktidar ile sadece bir barış konseri düzenlemek isteyen birini ise hiç tereddütsüz hain ilan ediyorsunuz… Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve vicdanınızın size söylediklerini cesaretle dile getirin… İşte o zaman belki kürtler ve türkiye halkı için barış yönünde önemli bir adım atmış olursunuz.


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 12)
  |   Okuma: 1472   |   Yorum: (4)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 28 Şubat 2014 20:48 | Alıntı     

DanielMymn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hello. And Bye.

mr fitz
 Yorum #2  | 12 Ocak 2017 15:28 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Зарегистрировался на сайте потому что заинтриговало.
Необычайно элементарно банальный ремонт холодильника преобазовать в достижение.
Срочный приемлемый холодильников ремонт бесплатно в РаменкахКачественный выгодный холодильников ремонт не дорого в Люберцах А это как накажете называть?
При всем этом холодильник присутствует у каждого. Я знаю о чем глаголю, ремонт не каждому то и необходим.
http://graciaisila.3dn.ru/index/8-35685 OCALAN VE SIVAN » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi


--------------------
 Yorum #3  | 24 Nisan 2017 00:35 | Alıntı     

Olga Y.Nox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
What I said to him privately is beside the point.
http://forever-4u.ru/forum/showthread.php?t=126439
Just gone crazy or something. Please, help me to look for my car keys.

http://www.dard.it/index.php/forum/donec-eu-elit/11081
Okay, here's what I think. Did you go by bus to the school?

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: