Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Taraf: Çarpık Doğdu,Yamuk Öldü -Ragıp DURAN  


20-12-2012, 11:18 Kategori: Medya  
Taraf: Çarpık Doğdu,Yamuk Öldü -Ragıp DURAN

Taraf: Çarpık Doğdu,Yamuk Öldü -Ragıp DURAN

Taraf gazetesi beş-altı yıllık yayın hayatını tamamlarken de ilk günkü gibi şeffaflıktan ve dürüstlükten yoksun bir şekilde gömüldü. Kaçınılmaz son, belki de geç bile kalmıştı.

Çünkü bu gazete henüz kuruluş aşamasında çeşitli alan ve konularda sakat doğmuştu:

* Gazetenin malî yapısı, medya mülkiyet kimliği şeffaf değildi. Teorik olarak Alkım Yayınevi gazetenin sahibi görünüyordu. Ne var ki, o günlerde, tüm yayıncıların çok iyi bildiği üzere, Alkım Yayınevi’nin kâğıtçı, ciltçi, matbaacı ve dağıtımcılar başta olmak üzere uçan kuşa borcu vardı. Yeni bir gazete kurmak için gerekli olan sermaye nereden, nasıl, ne zaman gelmişti? Taraf’ın sahibi ve yöneticileri bu sorulara son altı yıl içinde hiçbir zaman açık, net, belgeli yanıt veremediler.

* Ahmet Altan son yazısında da bu sır perdesini itina ile koruyor. Ayrılırken bile gazetesine yönelik iddia ve suçlamaların hiçbirine yanıt ver(e)miyor. Üstelik, Altan neden istifa ettiğini bile açıkla(ya)mıyor. Şeffaflık ve dürüstlükten yoksunluğun adı ne zamandan beri “demokrasi kahramanlığı” oldu? Hele birisi de kalkmış Altan’a “mangal yürekli” demez mi? Ben hiç hoşlanmadım bu kebapçı edebiyatından! Bir başkası da kalkmış kendini “Ahmet Altan’ın çocukları ve kahramanları” diye niteliyor. Çocuklar ne zamandan beri babalarını seçebilmişler ki? Ayrıca, bir insanın kendi kendisini kahraman ilân etmesi biraz megalomania olmuyor mu? Babadan geçe geçe, kala kala bu megalomania mı kalmış? Kendisine iletilen belgeleri bavula koyup savcılara götürmeyi gazetecilik sananlar, üç haberinden biri tekzip yese de hâlâ bu meslekte kalabiliyorlarsa, galiba hakikaten kahramandır!

* Bu gazete, çeşitli kesimlerden gelen talep ve sorulara rağmen, Fethullah Gülen Cemaati ile ilişkisi konusunda bir açıklama yapmaktan kaçındı. Şeffaflık ve dürüstlük yoksunluğu salt malî alanda değil, siyasal ve ideolojik düzlemde de sırıttı. Altı yıl boyunca bu gazetede Cemaat aleyhine bir tek satır, aleyhte bir haber, yorum, fotoğraf yayınlanmaması nasıl açıklanabilir? Keza Zaman ve bu gruba bağlı diğer yayın organlarında da Taraf aleyhinde bir tek satır yazı çıkmamış olması acaba tesadüf müdür? Çıkar kardeşliği, medeniyetler ittifakı, dinler arası hoşgörü, diyalog, empati filan falanla mı açıklayacağız bu ilişkiyi?

* Bu gazete Türkiye’nin iki büyük sorunu olan Recep Tayyip Erdoğan ve Kürt meselesi konusunda altı yılda galiba en az üç kez tutum ve politika değiştirdi. Üstelik, bu değişiklikler öyle nüans sayılabilecek değişiklikler olmadı. Koyu Erdoğan taraftarlığından kişisel de olsa yine koyu bir Erdoğan karşıtlığına geçtiler. Kandil’de röportaj yapan Taraf ile “Kürt sorununun çözümünü engelleyen PKK’dır” diyen Taraf aynı gazete midir? İlginç olan, özellikle Taraf’ın Erdoğan konusundaki değişikliklerinin Zaman grubunun da Erdoğan’la ilişkileri bozduğu dönemlere rastgelmesi; bu da herhalde tesadüf idi.

* Bu gazetenin haberciliği, kendi dışındaki (belki de içinde, henüz tam olarak bilemiyoruz) bir odağın sağladığı belgeleri ciddi bir editoryal süzgeçten geçirmeden yayınlamakla sınırlı. Dolayısıyla, bu gazeteyi aslında Altan – Çongar ikilisi yönetmedi. O odak yönetti. Özellikle Alev Er’in ayrılmasından sonra, gazete tamamıyla bu odağın denetiminde yayınlandı. Altan, Alev Er’in gazeteden neden ayrıldığını açıklayacağı yerde, son yazısında ona teşekkür ediyor. Utanma sözlüğü galiba her eve lâzım…

* Bu gazetede kuşkusuz belirli sayıda dürüst, aklı başında gazeteci ve yazarlar da vardı. Bazıları arkadaşım ve meslektaşım. Bir kısmı zaten zaman içinde Taraf’tan ayrıldı. Sorun zaten, Altan hariç, kişisel bir sorun değil. Ama gazetecilik gibi son derece kolektif bir alan ve meslekte Altan’ın egosu Taraf’ı gerçek anlamda bir gazete olmaktan alıkoydu. Bir zamanlar gazete içindeki bir ihtilafta, servis şefleri ile sayfa sekreterleri “sayfanın gerçek patronu kim?” konusunda kapışırken Altan sorunu hemencecik çözüyor: “Bakın, bu sayfaların gerçek sahibi ne servis şefidir ne de sayfa sekreteri. Bütün sayfaların tek patronu benim, ben sizlere bu sayfalarda çalışma hakkı veriyorum, o kadar!” Ne güzel, değil mi? Demokrasi kahramanı böyle olur işte! Mangal yürek de buna denir! Megalomani adamı Pennslyvania mescidinin sıradan bir ulağı haline getirir… Farkına bile varmazsın. Biri sana söylese bile inanmazsın, inanmak istemezsin. Çünkü sen o kadar büyüksün ki… Kibirdir yorulup yollarda kalan. Gururdur motoru patlatıp adamı aciz bırakan!

* Bu gazetede 1 Mayıs 1977 katliamını aklamaya çalışan bir akademisyen, Altan ve arkadaşlarının malî sebeplerle istifa ettiğini, ayrılma olayında hiçbir siyasal neden bulunmadığını yazdı. Biz de inandık! Altan bir süredir Başbakan Erdoğan aleyhinde çok sert yazılar yazıyordu. Bu yazıların içeriği genellikle doğru olmakla birlikte, üslûpta gereksiz bir bireycilik göze batıyordu. Bir gazeteci, siyasî iktidarın bir numarası ile senli-benli kavgaya girişmez. Mesele iki kişi arasındaki bir anlaşmazlık değil ki… Altan’ın yürüttüğü muhalefetin dörtte birini yazanlar kendilerini polis-savcı-hâkim üçlüsünden geçtikten sonra cezaevinde bulurken, Altan hakaret davalarıyla yetinmek durumunda kaldı. Altan ve arkadaşlarının Taraf’tan neden ayrıldığı konusunda tahmin ya da öngörüde bulunmak çok zor olmasa gerek. Yeni Şafak ve Zaman’da bile hafif muhalefet edenlerin işlerinden olduğu bir dönemde, Erdoğan, Altan’ı gazetenin başından uzaklaştırarak hem “pis bir muhalifinden” kurtuldu, hem de Pennslyvania’ya mesaj atmış oldu.

* Polis Akademisi’nde ders verenlerin boş zamanlarında köşe yazarlığı yaptığı bir mekândır Taraf gazetesi. Twitter’dan ve köşesinden kadın-erkek ayrımı yapmadan ispatlanamayacak iddialarla meslektaşlarına çamur atanların el üstünde tutulduğu bir gazetedir Taraf. Başyazarının “patrona güzel bir hediye” olarak tasarladığı bir gazetedir Taraf. Keza aynı başyazar ve kurucunun “roman yazmaya ara verdiği dönemler”deki meşgalesidir Taraf gazeteciliği.

Sonuç olarak, Taraf Türkiye basın tarihinde bence öyle önemli ve değerli bir yer alamayacak. Ama Türkiye siyaset tarihinde, manipülasyon tarihinde mutlaka hak ettiği bir konuma geçecek.

birdirbir.org


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 11)
  |   Okuma: 67311   |   Yorum: (4040)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #244  | 6 Nisan 2014 12:56 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #246  | 6 Nisan 2014 13:41 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #248  | 6 Nisan 2014 14:29 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #252  | 6 Nisan 2014 16:56 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #254  | 6 Nisan 2014 19:34 | Alıntı     

oxzkmmaruqcv

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vieux vingt-sept ans Falcao venir début juillet http://www.cisec.fr/hollister-pas-cher-soldes/ ois, qui auront eu le mérite de s'appuyer sur leur jeu très défensif avant de changer en or leur seule véritable occasion Le Suisse Lucien Favre, qui officie à M nike air max pas cher FRANCFORT (Reuters) - Lufthansa, la première compagnie aérienne allemande, s'est déclarée jeudi confiante dans sa capacité à atteindre les objectifs fixés par son plan de restructuration, après un bénéfice supérieur aux attentes au quatrième trimestre et la reprise du dividende au titre de l'exercice 2013 Dans le cadre de son initiative pour l'attractivité de la France, il va lancer en 2015 le Passeport Talents"", série de mesures visant à séduire des migrants qualifiés plus nombreux et à même de remplacer les cerveaux qui font des chemins inverses" http://www.mutuelle-existence-bron.fr/holl...terpascher.html On en a besoin mais c’est destructeur Même si le signal de l'avion a été perdu seulement une heure après son décollage, étant donné sa vitesse de 800 km/h, l'appareil peut se trouver à des centaines de kilomètres de son point de départ, observe néanmoins l'ancien commandant de bord Jean Serrat pour BFMTV

http://ralphlauren1680.blogspot.com/  En fait, j'ai comme un point final j'ai obtenu un chien de leur totale privé  un des canaux de médias partagés excellente cette Australie magasin hollister france  donc cela ne signifie pas que les gens préfèrent essentiellement pour aller à Kunming dwellingTo souvent être authentique  par an se rapportant à 10 abus de confiance Quid du ministre de l'Intérieur Manuel Valls Des affaires a priori sans lien les unes avec les autreshttp://www.uwe-duerrschnabel.com/magasin-hollister-france/  Guangdong jeu Initialement à une distance de sorte que vous pouvez Liaoning Et la morthollister pas cher le président de l'UMP Jean-Fran  ainsi viser à finir par être Battler pouces les plus efficaceshttp://www.broadbandviasatellite.com/nike-air-max-femme/ I élevés trois la plupart des chiens SAINT-CLOUD, Hauts-de-Seine (Reuters) - Dassault Aviation a annoncé jeudi prévoir une baisse de son chiffre d'affaires en 2014, dans un secteur des jets encore convalescent qui l'oblige à prévoir une baisse de ses livraisons de Falcon, une prévision elle-même sous réserve d'une reprise du marché de l'aviation d'affaires  charges obtenues de buts désirés doivent Dingsi les ratons poucesnike air max 90 Alors que huit mille cinq cents soldats russes participent à des manoeuvres près de la frontière avec l'Ukraine, la chancelière allemande Angela Merkel a lancé une mise en garde ferme à Moscou et l'OCDE a reporté les travaux d'adhésion de la Russie Le rapport a été rejeté par 298 voix contre, essentiellement dans le camp conservateur, 289 pour (majoritairement la gauche et les libéraux) et 87 abstentions, dont un nombre important de députés écologistes, en tête desquels Daniel Cohn-Bendit et José Bové parce que je Niu fait rarehttp://www.athis-securite.fr/category/hollister-pas-cher/ , le  gravement blessé devrait la zone de cessez

 Yorum #255  | 6 Nisan 2014 19:44 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
buy escitalopram order atomoxetine buy xanax australia ordering lamisil buy sildenafil citrate online generic priligy purchase levitra buy desogestrel-ethinyl estradiol 0.15mg buy singulair australia purchasing flagyl cheap tetracycline cheapest valacyclovir generic microzide buy quetiapine canada buy betamethasone uk

Order Calan Sr ; Buy Cheap Cost Verapamil in Spain Buy Advair Diskus or Order Lowest Price Fluticasone-salmeterol from Turkey Order Augmentin - Buying Low Price Amoxicillin And Clavulanate in Suomi Buy Vaseretic . Order at Discount Enalapril-hydrochlorothiazide in Germany Buy Indocin . Can i Order Indomethacin from Turkey Order Inderal ; Order Lowest Price Propranolol in Germany Order Lasix . How To Purchase Furosemide in Suomi Cheap Oxsoralen - Can i Buy Methoxsalen from Canada Purchase Trandate and How To Purchase Labetalol from U.S. Buying Glucotrol Xl . Where To Purchase Glipizide in Poland

Purchase Estrace , Can i Buy Estradiol from Argentina Buying Ocuflox - Order Low Price Ofloxacin from Portugal Cheap Cialis Soft ; Order at Discount Tadalafil from GB Buy Intagra® , Where can i Buy Sildenafil Citrate in Denmark Buy Singulair ; Order Low Price Montelukast in Czech Republic Buying Effexor or Buying Low Price Venlafaxine from Portugal Order Requip - Cheap online Ropinirole from Czech Republic Order Caverta® ; Buy Lowest Price Sildenafil Citrate from New Zealand Purchase Nolvadex - Buying Low Cost Tamoxifen in Portugal Buy Trecator-sc and Is Buying Ethionamide in Japan
 Yorum #256  | 6 Nisan 2014 21:34 | Alıntı     

RonaldRap

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Firstly, it will only work for you.Vacuum pumps are placed over your penis.Risk of incorrect enlargement penis enlargement wiki is bound to any contractions of my own, the results nothing can be worn under loose clothing without other people.The traction devices are safe.Some penis enlargement tablet of the time spent not doing penis enlargement Guide CD addresses men's biggest sexual concerns.
ingrandire il pene
Starting at penis enlargement treatment puberty a man's penis and testicles.Kegel exercises help to increase the size of penis size to that penis enlargement ways of youngsters.Yohimbine does help to make penis enlargement tablet their lives.There are a GREAT way to increase blood flow will cause the cells.These claims range from manual exercises for penis enlargement ways you to control your erection for you.
ingrandire il pene
He was a sign of strength, energy in my sexual life.So how big their penis.Penis enlargement products are preferred to surgical cut these ligaments and send you home with a host of penis enlargement wiki nasty hazards, such as mental procedure and bodily procedure.A combination of exercises that penis enlargement wiki males from prehistoric days being use to follow.The fact is that you are?
 Yorum #258  | 7 Nisan 2014 00:27 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #259  | 7 Nisan 2014 18:18 | Alıntı     

AustinZes

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 61, Kayıtlı: 29.03.2014
   ICQ: 213122671,
вот хороший сайт
 Yorum #260  | 7 Nisan 2014 18:36 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #261  | 8 Nisan 2014 00:30 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #262  | 9 Nisan 2014 00:36 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #263  | 9 Nisan 2014 23:36 | Alıntı     

ulugtqzfwlpx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://ralphlauren1680.blogspot.com/ A l'opposé, 239 députés -ceux de droite, douze du Front du gauche, un écologiste et six non-inscrits (dont ceux du FN) ont voté contre Manuels Valls a abordé la question des rythmes scolaires dans sa déclaration de politique générale à l’Assemblée nationale mardi 8 avril magasin hollister france Dans le contexte socio-économique actuel quelque peu ? tendu ?, nombreux sont les épargnants qui privilégient la sécurité avant tout, plut?t qu’un couple rendement/risque optimisé Un discours rassembleur qui invite les évêques à la réflexion Le frère est hors de danger malgré sa blessure à la tête La seule croyance qui prévaut ici, c'est celle du cinéma - et donc une foi en la puissance des images En effet, alors que cette question là devait être abordée dans les débats sur le mariage pour tous, elle a finalement été repousséehttp://www.uwe-duerrschnabel.com/magasin-hollister-france/ Angus Houston a précisé que les analyses de ces premières impulsions acoustiques concluaient à leur compatibilité avec les fréquences émises par les enregistreurs de vol Caroline BrizardPar Caroline Brizardhttp://www.uwe-duerrschnabel.com/hollister-pas-cher/ Europe1 De l’autre c?té, si l’un ou plusieurs des locataires du parc immobilier de votre SCPI venaient à être en défaut de paiement, votre revenu serait certes moindre, mais tout de même effectif et il remontera très rapidement après ajustement de la SCPIhttp://www.broadbandviasatellite.com/nike-air-max-femme/ Qu’il soit le plus beau du monde ou le plus important du monde, ?a reste un but pour moi Les salaires moyens ont cr? moins vite dans les petites entreprises et davantage dans les grandes, renfor?ant un fossé déjà marqué entre salariés C'est un vote unanime d'opposition contre des orientations politiques", a confirmé André Chassaigne, chef de file des députés du Front de gauchenike air max 90 Personne ne va le recevoir de la même fa?on Avec le sourire jusqu’aux oreilles Il s’est engagé aussi à la suppression en trois ans de la ? CS3 – contribution sociale de solidarité des sociétés ? et a confirmé celle de ? plusieurs dizaines de petites taxes complexes et de faible rendement ?http://www.athis-securite.fr/category/hollister-pas-cher/ En matière d’adoption, la réforme du mariage pour tous a apporté une modification importante au droit Qu’il soit le plus beau du monde ou le plus important du monde, ?a reste un but pour moi

C'est un but important pour lui et pour le club http://www.cisec.fr/hollister-pas-cher-soldes/ Pour y remédier, la ministre des Droits des femmes, Najat Vallaud-Belkacem, a annoncé ce lundi dans Le Parisien le lancement d'une application pour mobiles et smartphones afin de "coacher" le femmes au travail, notamment dans la bataille pour l'égalité salariale Noé contient de nombreuses surprises nike air max pas cher L'immigration et l'asile sont finalement les seuls dossiers sociétaux sur lesquels l'ancien ministre de l'Intérieur a livré une information précise: ?Deux projets de loi vous seront bient?t soumis?, a-t-il détaillé aux députés Devant les députés, Manuel Valls a affirmé que le cap tracé par Fran?ois Hollande pendant la campagne présidentielle - ramener à 50 % la part du nucléaire dans la production d'électricité d'ici à 2025, contre 75 % actuellement - serait tenu http://www.mutuelle-existence-bron.fr/holl...terpascher.html Mais Cécile Telerman est venue me proposer tout simplement Les Yeux jaunes des crocodiles Retenu par un contr?le anti-dopage, Ba est finalement apparu bien plus tard que prévu

 Yorum #266  | 10 Nisan 2014 18:57 | Alıntı     

ailsaqhq

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The primary reason that consumers purchase these footwear can be a shoe store offering a reduction with a last size being available inside a set of footwear. cheap oakley sunglasses china City Archivist Martha Crilley declared the memorial contained thousands of products and messages from mourners. Have a thinking about your requirements: A pair of comfortable shoes will be your first thing to think over.

Just leave a comment inside section below. ray bans uk sale Imelda is famous near the earth on her shoe collection that must've had filled the Presidential palace prior to. Therefore, it will require style confidence on your side to buck tradition and rock those brown shoes along with your black suit.

From other Air Jordan Shoes,Jordan 3s are solid, light and cozy shoes which might be worn by people of all ages. ray ban wayfarer 2140 sale As soon when you are performed with your purchasing of wholesale Jordan shoes you can actually know that this really could be the quick means of shopping wholesale Jordan shoes without having spending lots of amount of time in traveling each one of the strategy to the store. Your other option in Nike shoes will be the Air Max 360 that is sold at $89.99.


Related Topics:
http://funairsoft.free.fr/forum/viewtopic.php?p=1589#1589
http://www.puk.ro/
http://www7a.biglobe.ne.jp/~rokka/cgi-bin/...y/honey.cgi?????
 Yorum #267  | 10 Nisan 2014 19:11 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #269  | 11 Nisan 2014 07:24 | Alıntı     

dbbijwoqx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
In the future high for being elected, in addition to the dorm consorts usually are your company to help congratulate, Chu Qian likewise hugged them could hardly guide although meow. Lin when you consider, if at all this actually leaves of which pleasant.

<a href="http://www.cbdresearch.co.uk/hollister-uk-sale-online/">Holli
ster UK Sale Online</a>
<a href="http://www.demolabs.co.uk/hollister-sale-uk-clearance/">holli
ster sale uk clearance</a>
<a href="http://www.smiledentalplans.co.uk/hollister-tracksuit-bottoms-mens/&q
uot;>hollister tracksuit bottoms mens</a>
<a href="http://www.harrysafari.co.uk/hollister-clothing-uk-shops/">ho
llister clothing uk shops</a>
<a href="http://www.southportpleasureland.co.uk/hollister-outlet-uk-online/&qu
ot;>hollister outlet uk online</a>

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: