Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Taraf: Çarpık Doğdu,Yamuk Öldü -Ragıp DURAN  


20-12-2012, 11:18 Kategori: Medya  
Taraf: Çarpık Doğdu,Yamuk Öldü -Ragıp DURAN

Taraf: Çarpık Doğdu,Yamuk Öldü -Ragıp DURAN

Taraf gazetesi beş-altı yıllık yayın hayatını tamamlarken de ilk günkü gibi şeffaflıktan ve dürüstlükten yoksun bir şekilde gömüldü. Kaçınılmaz son, belki de geç bile kalmıştı.

Çünkü bu gazete henüz kuruluş aşamasında çeşitli alan ve konularda sakat doğmuştu:

* Gazetenin malî yapısı, medya mülkiyet kimliği şeffaf değildi. Teorik olarak Alkım Yayınevi gazetenin sahibi görünüyordu. Ne var ki, o günlerde, tüm yayıncıların çok iyi bildiği üzere, Alkım Yayınevi’nin kâğıtçı, ciltçi, matbaacı ve dağıtımcılar başta olmak üzere uçan kuşa borcu vardı. Yeni bir gazete kurmak için gerekli olan sermaye nereden, nasıl, ne zaman gelmişti? Taraf’ın sahibi ve yöneticileri bu sorulara son altı yıl içinde hiçbir zaman açık, net, belgeli yanıt veremediler.

* Ahmet Altan son yazısında da bu sır perdesini itina ile koruyor. Ayrılırken bile gazetesine yönelik iddia ve suçlamaların hiçbirine yanıt ver(e)miyor. Üstelik, Altan neden istifa ettiğini bile açıkla(ya)mıyor. Şeffaflık ve dürüstlükten yoksunluğun adı ne zamandan beri “demokrasi kahramanlığı” oldu? Hele birisi de kalkmış Altan’a “mangal yürekli” demez mi? Ben hiç hoşlanmadım bu kebapçı edebiyatından! Bir başkası da kalkmış kendini “Ahmet Altan’ın çocukları ve kahramanları” diye niteliyor. Çocuklar ne zamandan beri babalarını seçebilmişler ki? Ayrıca, bir insanın kendi kendisini kahraman ilân etmesi biraz megalomania olmuyor mu? Babadan geçe geçe, kala kala bu megalomania mı kalmış? Kendisine iletilen belgeleri bavula koyup savcılara götürmeyi gazetecilik sananlar, üç haberinden biri tekzip yese de hâlâ bu meslekte kalabiliyorlarsa, galiba hakikaten kahramandır!

* Bu gazete, çeşitli kesimlerden gelen talep ve sorulara rağmen, Fethullah Gülen Cemaati ile ilişkisi konusunda bir açıklama yapmaktan kaçındı. Şeffaflık ve dürüstlük yoksunluğu salt malî alanda değil, siyasal ve ideolojik düzlemde de sırıttı. Altı yıl boyunca bu gazetede Cemaat aleyhine bir tek satır, aleyhte bir haber, yorum, fotoğraf yayınlanmaması nasıl açıklanabilir? Keza Zaman ve bu gruba bağlı diğer yayın organlarında da Taraf aleyhinde bir tek satır yazı çıkmamış olması acaba tesadüf müdür? Çıkar kardeşliği, medeniyetler ittifakı, dinler arası hoşgörü, diyalog, empati filan falanla mı açıklayacağız bu ilişkiyi?

* Bu gazete Türkiye’nin iki büyük sorunu olan Recep Tayyip Erdoğan ve Kürt meselesi konusunda altı yılda galiba en az üç kez tutum ve politika değiştirdi. Üstelik, bu değişiklikler öyle nüans sayılabilecek değişiklikler olmadı. Koyu Erdoğan taraftarlığından kişisel de olsa yine koyu bir Erdoğan karşıtlığına geçtiler. Kandil’de röportaj yapan Taraf ile “Kürt sorununun çözümünü engelleyen PKK’dır” diyen Taraf aynı gazete midir? İlginç olan, özellikle Taraf’ın Erdoğan konusundaki değişikliklerinin Zaman grubunun da Erdoğan’la ilişkileri bozduğu dönemlere rastgelmesi; bu da herhalde tesadüf idi.

* Bu gazetenin haberciliği, kendi dışındaki (belki de içinde, henüz tam olarak bilemiyoruz) bir odağın sağladığı belgeleri ciddi bir editoryal süzgeçten geçirmeden yayınlamakla sınırlı. Dolayısıyla, bu gazeteyi aslında Altan – Çongar ikilisi yönetmedi. O odak yönetti. Özellikle Alev Er’in ayrılmasından sonra, gazete tamamıyla bu odağın denetiminde yayınlandı. Altan, Alev Er’in gazeteden neden ayrıldığını açıklayacağı yerde, son yazısında ona teşekkür ediyor. Utanma sözlüğü galiba her eve lâzım…

* Bu gazetede kuşkusuz belirli sayıda dürüst, aklı başında gazeteci ve yazarlar da vardı. Bazıları arkadaşım ve meslektaşım. Bir kısmı zaten zaman içinde Taraf’tan ayrıldı. Sorun zaten, Altan hariç, kişisel bir sorun değil. Ama gazetecilik gibi son derece kolektif bir alan ve meslekte Altan’ın egosu Taraf’ı gerçek anlamda bir gazete olmaktan alıkoydu. Bir zamanlar gazete içindeki bir ihtilafta, servis şefleri ile sayfa sekreterleri “sayfanın gerçek patronu kim?” konusunda kapışırken Altan sorunu hemencecik çözüyor: “Bakın, bu sayfaların gerçek sahibi ne servis şefidir ne de sayfa sekreteri. Bütün sayfaların tek patronu benim, ben sizlere bu sayfalarda çalışma hakkı veriyorum, o kadar!” Ne güzel, değil mi? Demokrasi kahramanı böyle olur işte! Mangal yürek de buna denir! Megalomani adamı Pennslyvania mescidinin sıradan bir ulağı haline getirir… Farkına bile varmazsın. Biri sana söylese bile inanmazsın, inanmak istemezsin. Çünkü sen o kadar büyüksün ki… Kibirdir yorulup yollarda kalan. Gururdur motoru patlatıp adamı aciz bırakan!

* Bu gazetede 1 Mayıs 1977 katliamını aklamaya çalışan bir akademisyen, Altan ve arkadaşlarının malî sebeplerle istifa ettiğini, ayrılma olayında hiçbir siyasal neden bulunmadığını yazdı. Biz de inandık! Altan bir süredir Başbakan Erdoğan aleyhinde çok sert yazılar yazıyordu. Bu yazıların içeriği genellikle doğru olmakla birlikte, üslûpta gereksiz bir bireycilik göze batıyordu. Bir gazeteci, siyasî iktidarın bir numarası ile senli-benli kavgaya girişmez. Mesele iki kişi arasındaki bir anlaşmazlık değil ki… Altan’ın yürüttüğü muhalefetin dörtte birini yazanlar kendilerini polis-savcı-hâkim üçlüsünden geçtikten sonra cezaevinde bulurken, Altan hakaret davalarıyla yetinmek durumunda kaldı. Altan ve arkadaşlarının Taraf’tan neden ayrıldığı konusunda tahmin ya da öngörüde bulunmak çok zor olmasa gerek. Yeni Şafak ve Zaman’da bile hafif muhalefet edenlerin işlerinden olduğu bir dönemde, Erdoğan, Altan’ı gazetenin başından uzaklaştırarak hem “pis bir muhalifinden” kurtuldu, hem de Pennslyvania’ya mesaj atmış oldu.

* Polis Akademisi’nde ders verenlerin boş zamanlarında köşe yazarlığı yaptığı bir mekândır Taraf gazetesi. Twitter’dan ve köşesinden kadın-erkek ayrımı yapmadan ispatlanamayacak iddialarla meslektaşlarına çamur atanların el üstünde tutulduğu bir gazetedir Taraf. Başyazarının “patrona güzel bir hediye” olarak tasarladığı bir gazetedir Taraf. Keza aynı başyazar ve kurucunun “roman yazmaya ara verdiği dönemler”deki meşgalesidir Taraf gazeteciliği.

Sonuç olarak, Taraf Türkiye basın tarihinde bence öyle önemli ve değerli bir yer alamayacak. Ama Türkiye siyaset tarihinde, manipülasyon tarihinde mutlaka hak ettiği bir konuma geçecek.

birdirbir.org


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 11)
  |   Okuma: 69707   |   Yorum: (4241)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #91  | 19 Aralık 2013 16:44 | Alıntı     

Inhaltdeelt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Shop around, will not commit time and money in a home-based business that you will not appreciate and end up adding aside. Make details, make a note of the advantages and disadvantages of the organization and after that eliminate those that you do not like individually. Parajumper Norge
Several athletes will analyze their foot positioning with a club throughout the toe line, however, the ideal determine would be to set the club in the high heels. A lot of golf players flare sometimes their left or right toe based on their favored hands. This flared toe line impacts your picture positioning which is not exact. The shoes preserve alignment even if your toes are flared so rely on them as the self-help guide to examine your posture. Parajumper Jacka
Do a little sophisticated preparation well before looking for your car or truck. When you predict needing to substitute your own car every year or two, start increasing your credit score now. Also begin conserving what you may can toward a down payment. By organizing in advance, you could be in a very good position to get a good deal. Woolrich Outlet
When you are sensation discouraged, you will find almost certainly areas in your daily life that you need to modify. Look at your entire negative thoughts and change these with optimistic versions. Process simply being assertive with other people in your life, and ensure to utilize excellent issue-solving abilities. By changing everything that is leading to your depressive disorders, it is possible to lift it. Belstaff Jacken
Often it's difficult to get respite from pregnancy-connected back pain. Consider sporting a maternity belt for many encouraged reduction. This belt is placed under the tummy and connects associated with your back, decreasing the forward move in the expanding stomach on back muscle groups. A lot of expectant mothers say they can't do without 1! When you are expectant, do not take in huge meals 1-2 times or day time. Instead, consume 5 smaller meals. By filling up your stomach a lot of at the same time, you increase the likelihood of getting gasoline or heartburn symptoms. Also, do not have a dinner 2 to 3 hours prior to going to get to sleep. Uggs Sko

http://mc2b-entreprise.com/ledebat/member.php?action=profile&uid=66840
http://www.kikil.ws/member.php?267742-Peremecepsymn
http://www.rebelveterans.com/forums/member.php?action=profile&uid=24775
http://white-art.ru/forum/member.php?134653-TouddyPlord
http://www.game-boat.com/forums/member.php?action=profile&uid=10285
 Yorum #92  | 20 Aralık 2013 01:37 | Alıntı     

ObseriaNeorie

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Lots of people usually do not obtain the correct amount of vitamin supplements inside their diet plan. Taking a multivitamin pill can care for this, in fact it is the very best scenario for taking good care of this fix for tension. If you take tension handle formulas, the variety of vitamin supplements usually are not that fantastic, and thus these types of formulas ought to be avoided. Multivitamins will be the important. Belstaff España
Your individual growth goals should totally suit your passions in everyday life. In other words, you must not only drive your whole personal to achievement, but seek out success in the job areas you dabble in. Your passions must create together with your sense of self. It would maintain your desired goals diverse and interesting, and motivate you to work more difficult daily. Moncler Oslo
Once you learn the wine will be put in the large servicing dish with impact or another fruity enhancements, select the very low-cost bottles with out you might see the variation. You ought to never waste the best case on the bash-providing of impact, but select a flavor that really works nicely with the other helpings. Uggs Baratas
As a way to correctly market your business, you need to learn what the competition are performing. One way to monitor your competitors is always to frequently research and check out their enterprises. The thought is not really to version the things they are doing, but instead to view how these popular businesses work and actually enhance what they're performing. Barbour Jacket
Public restrooms could be atrocious. 1 very convenient tip for women is always to take coupled a funnel especially created in order to alleviate themselves although standing up. You may have fun however it positive is better than attempting to utilize a lavatory the place you practically gag just peeking within the door! When in the market for a new automobile, it can be a little challenging experiencing all the different choices open to you. Nevertheless, worry not, for this information is in this article that will help you make the right choice. Use these helpful hints and tips to create selecting your upcoming car much simpler. Peuterey Giubbotto

http://www.insomniacgames.com/community/member.php?755804-squidasuh
http://www.callerobenstad.com/cr/Foro/index.php?action=profile;u=42308
http://orinindunyasi.com/member.php?action=profile&uid=1657
http://forum.frenchiphone.com/index.php?action=profile;u=224231
http://hades.iceflame.net/profile.php?id=162576
 Yorum #93  | 29 Aralık 2013 01:22 | Alıntı     

PlaniksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Как исполнять себе укол? Прописали мне внутремышечно (это, словно я понимаю в попу упрекать надо) сделать 5 уколов. А рассказать, наподобие это делается забыли. Angelina
 Yorum #94  | 31 Aralık 2013 07:31 | Alıntı     

wnjdegiium

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
But any individual can make something that looks good, Isn't it? How do they carry out?The Beats by Dr. beats dr dre solo hd, Each dosages is scientifically created for the client satisfactions. Beats Dre Headphones Outlet, It fills out with all these items that the beauty it was intended for fades away.
You are worthy of to relax after a long, difficult day at work. Cheap Beats Dr Dre Studio Outlet, The state of transcendental meditation is said to be of great benefit. So reflection is basically a re-programming of the brain. In essence binaural beats appear to have the same impact of extremely deep meditation.
On returning t the UK and hvng trid thm agn n John Lewis, I chose t purchase frm Apple Store in Kingston, London. This got me to thinking: Are their Beats by Dre that are not authentic for sale? I was immediately alarmed and relieved that I had actually not purchased the less expensive beats I had actually found online. Though earphones with this function may appear a little costly, it is worth to purchase such accessory that would provide you only with the very best home entertainment enjoyment.
 Yorum #95  | 31 Ocak 2014 12:21 | Alıntı     

LOGINNOBBYTON

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
How does penis enlargement treatment Endowmax work?What kind penis enlargement wiki of surgery or using the information to help Gather review this content.A multi faceted system, which you owe right patient being.Aside from exercises, devices, and a safer penis enlargement treatment male erection plus vigorous orgasm.There is no, because penis enlargement treatment men are more likely to have great sex. allungare il pene
There are a penis enlargement wiki better experience.While pills and since there is a number of penis enlargement treatment so as to what it takes time.This workout includes using the information included in the penis enlargement wiki showers.Of course a decrease in normal male penis enlargement ways sexual problems.Traction devices do penis enlargement tablet have mild to severe pain and injury. come allungare il pene
Though most of the body, regardless of whom penis enlargement ways is doing.It becomes more of penis enlargement wiki it.When penis enlargement wiki massaged on male impotency erectile dysfunction, for the traction device.However, because every moment I could help everyone penis enlargement treatment around me.Because this method has been rightly penis enlargement treatment tested and well into intercourse, allowing both partners to come. allungamento del pene

http://www.thai-indochina.net/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username
=GPDAisha
http://social.hitworld.net/index.php?do=/blog/90612/made-penis-enlargement-table
t-devices/
http://readthisblogonline.co.uk/groups/why-you-should/
http://vonschoolslimited.com/pods/show/not-a-sprint_5
http://www.taypad.com/show/dysfunctions-prosolution-penis-enlargement-ways
 Yorum #97  | 13 Şubat 2014 23:21 | Alıntı     

Joinerh

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
- На самом деле есть люди, которые делают это вполне сознательно. И, скажем так, не бесплатно. Причем речь необязательно идет о денежном вознаграждении, есть и другие способы поощрения - поездки за границу, получение грантов, гражданства… Но есть и большая прослойка интернет-деятелей, которые бездумно повторяют ложь за первой группой. Им настолько замутнили рассудок, что они готовы верить во всякий бред. http://alvsestroy.ru/dyimohod-v-bane.html - Так это не только сетевые хомячки, этим уже интеллигенция занимается. Вот преподаватель Северо-Кавказского федерального университета Павел Полян в эфире одного очень либерального радио, отвечая на вопрос о судьбах наших женщин, которые оказывались в интимной связи с оккупантами, отвечает: «Изнасилования были, но это не было массовой волной. Во всяком случае, это несоизмеримо с теми массовыми изнасилованиями, которыми злоупотребляла Красная Армия, войдя в Германию…» Между российскими историками много разногласий на эту тему, кстати?
- Не хотелось бы сосредотачивать внимание на конкретных коллегах. Есть историки из профессионального сообщества, а есть люди, которые позиционируют себя таковыми, как мы их называем, folk-history, которые, занимаясь самодеятельностью, пытаются навязать свое мнение обществу. Так вот, среди профессионалов разногласий на эту тему нет и быть не может
 Yorum #98  | 16 Şubat 2014 06:17 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Вернуться к архиву http://alvse.ru/ctenyi-2-go-etazha-v-dome-...ot-finnlog.html Гость - стилист и телеведущий Влад Лисовец. Ведущий - Стас Бабицкий.
Бабицкий:


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #99  | 19 Şubat 2014 14:26 | Alıntı     

Merlinhor

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347588481,
Еще один кризис, который может поразить лишь одного из партнеров — это известный кризис середины жизни http://alvse.ru/plitka-v-vannoy-sub.html (другие названия: кризис среднего возраста, кризис второй половины жизни). Обычная ситуация: муж старше жены, и в районе 40 лет переживает логоневроз — кризис смысла. Идет переоценка всего — тут не до секса. Уже выполнены все задачи первого этапа жизни: жена была (возможно, и вторая, и третья), ребенок был (или трое). Мужчина уже разрешил основной психологический конфликт — Эдипов, решил вопросы рабочего статуса, он уже спал с женой, с любовницей, с проститутками. Влечение его существенно ниже. Ему уже трудно идеализировать кого-то бы ни было: он знает, что женщина — это не та, которая покрасилась у зеркала, у нее другая внутренняя сущность. Но она-то всего этого не знает! Она не понимает причин отчуждения, ей плохо, и в результате начинаются скандалы и конфликты.
Вообще говоря, конфликты и скандалы это — просьба о контакте, просьба о понимании, просьба о помощи, наконец, просьба о любви. В том числе и сексуальной. Например, если инициатор — женщина (а скандал обязательно кем-то инициирован, осознанно или бессознательно), то она как бы говорит: «Я страдаю, мне плохо: ты мужчина или кто? Ты любишь меня или нет? Хочешь меня или как?» Конечно, я не имею в виду скандал страшный, с поножовщиной — тут не до любви; или скандал очень долгий, изнурительный, в результате которого люди столь устают, так страшно напрягаются, что тема секса вообще уходит. Но «умеренный» скандал может быть средством нормализации отношений, поскольку инстинктивно мужчина или женщина чувствуют, что если секс состоится (а скандал часто завершается в постели), то они станут ближе друг к другу, и это станет как бы синонимом любви. Скандал — некая провокация, и если он инициирован женщиной, то партнер бессознательно вовлекается в игру: нужно ее срочно полюбить, а то полюбит кто-то другой. И еще скандал — выражение обиды. Недаром женщины говорят: «Пока я обижаюсь, я тебя еще люблю».Но все же «скандальный» секс — лишь временное облегчение, так как логоневроз партнера он излечить не может.


--------------------
Merlinandrey
 Yorum #100  | 24 Şubat 2014 02:19 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Почему нобелевские лауреаты Гейма и Новоселова за границей делают за месяц в несколько раз больше, чем в России http://wayaninvestor.ru/lentochnyiy-fundam...ogo-doma-2.html - Вы говорите, что один из важнейших активов РАН - высококвалифицированные кадры. Но всем известно, что в те же 1990-е их ряды сильно поредели. Старые ученые уезжали на запад, а молодые люди в науку не шли. Что нужно сделать для того, чтобы изменить ситуацию? http://alvse.ru/dizajn-interera
- Тут важно несколько вещей. Ученый должен получать нормальную зарплату. Во всех странах ученый - это верхний сегмент среднего класса. Не миллиардер, не плейбой. Ему надо создать нормальные условия для жизни, чтобы была возможность побольше думать о работе, а не о зарплате. Когда я был младшим научным сотрудником, я получал 165 рублей. И этого было достаточно. Недостаточно для того, чтобы купить автомашину, но достаточно для того, чтобы отправить ребенка в пионерский лагерь, достаточно, чтобы самому поехать покататься на лыжах и уж с голоду никак не умереть. Должен быть некий как минимум достаточный уровень. Наш президент Владимир Владимирович Путин это понимает хорошо. Его инициатива о том, что средняя зарплата в науке должна в два раза превосходить среднюю зарплату по региону, совершенно правильная. Если это произойдет, а я в этом не сомневаюсь, то в Москве в среднем научный сотрудник будет получать 100 тысяч в месяц. Это вполне прилично.


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #101  | 26 Şubat 2014 14:01 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
Здесь трещина необязательна. В браке полно неразрешимых противоречий. Главное - их видеть, фиксировать и жить дальше. Хорошо работает система компенсаций. «Ты много времени уделяешь детям, я от этого страдаю, но мне будет легче, если : а) один вечер в неделю мы будем ходить в ресторан; б) парочка дополнительных искрометных сексуальных актов и т.п.». Очень важно, когда тот, кто обижается и страдает, берет на себя ответственность понять, что его партнер может сделать, чтобы облегчить страдание. Если позиция другая: ты меня обидел, ты и давай старайся, искупай и заглаживай - то трещина будет. http://alvse.ru/vneshnyaya-i-vnutrennyaya-...a-iz-brusa.html 5. Почему некоторым удается быть счастливыми в браке, а некоторым нет. Это вопрос везения?
Нет, это не вопрос везения. Это вопрос субъективной оценки. Люди могут считать себя счастливыми в браке, притом, что на посторонний взгляд их жизнь может выглядеть небезоблачной. Критерии удачного брака разные. Есть непреложный критерий: людям хорошо друг с другом, если: им нравится проводить время вместе больше, чем порознь, они часто одновременно испытывают удовольствие в самом широком смысле слова, они много знают друг о друге и не жалеют об этом, им нравится представлять себя как пару в обществе.


--------------------
Serpimolot
 Yorum #102  | 28 Şubat 2014 09:09 | Alıntı     

DanielMymn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Hello. And Bye.

mr fitz
 Yorum #103  | 1 Mart 2014 16:31 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
В. СУНГОРКИН - У меня ощущение, что вы постоянно передергиваете. http://lastroy.ru/remont-dvukhkomnatnoy-kv...pod-klyuch.html Е. АЛЬБАЦ - …что вы не читали всех этих исследований. Просто мне странно.
В. СУНГОРКИН - Причем здесь исследования?


--------------------
Jugakos
 Yorum #104  | 8 Mart 2014 07:24 | Alıntı     

Uraganfed

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 133, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Германия - один из главных инициаторов плана жесткой бюджетной экономии и сокращения государственных расходов. У Берлина есть все основания полагать, что скупка бондов и низкие ставки могут снизить стимул стран еврозоны к проведению реформ. В самой же Германии экстремально низкий банковский процент может привести к образованию ценовых пузырей, например, на рынке недвижимости. Кроме того, низкие ставки бьют по карманам банковских вкладчиков. Глава Германского союза сбербанков Георг Франешон на встрече в Дрездене потребовал от политиков решительных действий, чтобы после проведения своих масштабных программ помощи ЕЦБ «мог снова вернуться к нормальным условиям банковского процента». В настоящее время европейские страны сокращают свои долги за счет миллионов вкладчиков немецких сберкасс, уверен г?н Фареншон. http://Tutsait.ru Эффект ограничен
Снижение ставки неизбежно, но проблема заключается в том, что даже это вряд ли значительно поможет экономике. Этой точки зрения придерживаются более 80% экономистов, опрошенных Reuters и Commerzbank. «Серьезного воздействия на положение дел в проблемных странах ставка ЕЦБ не оказывает. Кредиты для средних предпринимателей в Испании и Италии вдвое дороже, чем для немецких компаний. В конкурентной борьбе неожиданно резко возросло значение того, где расположена фирма - в Тироле на территории Австрии или же несколькими километрами южнее - в Южном Тироле на территории Италии», - пишет Sueddeutsche Zeitung.


--------------------
Uraganfedor
 Yorum #105  | 14 Mart 2014 00:04 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
На интернет-форумах парни жалуются, что вопросом «жениться не надумал?» их начинают мучить лет с 18. Девушки рассказывают, что в 20 на них начинают смотреть как на потенциальных старых дев. Я вот в этом контексте припоминаю, что когда в 27 я развелась, то отношение других ко мне и правда изменилось. http://otdihtut.ru/page/11 - Ты эти украшения с бирюзой не просто так надела, я знаю! - тыча пальцем в воздух, говорила старшая коллега. http://alvsestroy.ru/stroitelstvo-derevyan...oekt-taksa.html
- Ты - девушка в поиске! Это все меняет!


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #106  | 17 Mart 2014 02:56 | Alıntı     

MichaelSl

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Winnie kiss his baby, owned it in my arms , only it is their most loyal audience , whether sad or happy to accompany it always has been quietly at his side .
Timid that I have just touched the cold water will shrink like an electric shock to you as immediately behind .
At this stage, Li Qi is actually head can be your ex history, a large number. Precisely how they would not feel he only reunited while using favorite young lady, 12 several years haven¡¯t got time for it to mash admission, the girl sustained a real dreadful ailment!
yql2014
 Yorum #107  | 18 Mart 2014 10:16 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
КНДР опубликовала в Интернете видеоролик с угрозами в адрес США. Авторы четырехминутного ролика под названием «Огненная буря обрушится на штаб-квартиру войны» грозят стереть с лица с лица земли Вашингтон. Женский голос за кадром предупреждает: «секунда за секундой фитиль ядерной войны догорает». http://aluslugi.ru/stroim-dom-otoplenie-do...-iz-2-uh-1.html О конфликте двух Корей можно писать вечно. После затяжных конфликтов и угрозы ядерной войны со стороны КНДР, Пхеньян все же решился на шаг к примирению.
Северная Корея призвала заменить существующее соглашение о перемирии на Корейском полуострове на полноценный мирный договор.


--------------------
Serpimolot
 Yorum #108  | 19 Mart 2014 17:04 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
В. СУНГОРКИН - Естественно есть. http://alvse.ru/6-etap-vnutrennyaya-cherno...oma-servus.html Е. АЛЬБАЦ - Это другая, видимо, какая-то заметка.
В. СУНГОРКИН - Я советую всем слушателям нашим посмотреть и убедиться, кто прав, кто не прав.


--------------------
Jugakos
 Yorum #109  | 22 Mart 2014 06:34 | Alıntı     

Misterkol

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 68, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347568481,
Так вот, европейцы заходят в деревню, и начинаются чудеса - королева с принцессой поят всех кокосовым молоком и банановым пивом, преподносят каждому колье из ракушек, такие в аэропорту Таити стоят под -цать евро, оказывают всякий велкам, а на вечер назначают охоту на крабо-раков. http://turprof.ru/stroitelstvo-stolbchato-...-na-sklone.html Фото: из семейного архива Невзоровых.Спасибо братьям-фантастам за название, ибо другого подобрать невозможно - в укромном углу джунглей, среди развалин старой деревни, которую снес ураган, сидят монстры, размером с трехлитровую банку, ярко-синего цвета, и не поймешь - то ли крабы, то ли раки. Сам бы не видел, сказал, что декорация из фильма про Чужого. http://soupwok.ru/dushevaya-kabina-kaipunuo-e22-matt.html
И на следующий день - обед из этих созданий. Пяти таких монстров на красивейших, сплетенных из пальмовых листьев тарелках, хватило, что бы накормить десять человек! Плюс фрукты, овощи, гарниры, подливки - из за стола отползали с трудом. Дальше - больше: с утра следующего дня Ио сгонял за лангустами, вчера была ГОРА лангустов, даже не доели, одного Даре на завтрак отставили. Вы представляете, лангустов, оказывается, можно не доесть!


--------------------
Misterkol
 Yorum #110  | 22 Mart 2014 17:36 | Alıntı     

EdwardCem

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 32, Kayıtlı: 22.03.2014
   ICQ: 214632476,
скачать типовая инструкция по ликвидации аварий адвантан крем инструкция по применению


--------------------
инструкция по борьбе с птичьим гриппом 2006 года доксициклин таблетки инструкция по применению
 Yorum #111  | 23 Mart 2014 13:35 | Alıntı     

Figeredo

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347588421,
- Сейчас постановление приостановлено устным распоряжением главного республиканского ветеринара, - рассказали нам в комитете по сельскому хозяйству и продовольствию Миноблисполкома. http://newsaity.ru/gazovyj-kotel-baxi-slim-1-230-fi.html - Нам поступило устное распоряжение заморозить постановление до марта, - рассказал «КП» главный ветеринарный врач Брестской области Виктор Карпович. - Причина в том, что наши предприятия оказались не готовы работать с предпринимателями и частниками. http://turprof.ru/potolki-i-poly
В начале года чиновники преподнесли сельчанам сюрприз: Минсельхозпрод подписал постановление, по которому частник теперь не может заколоть выращенного кабанчика на собственном дворе. Хочешь продать сало-мясо на рынке - сначала вези свинку на скотобойню. Исключение только для тех, кто будет колоть зверя для себя, а не на продажу.


--------------------
Figeredo
 Yorum #112  | 26 Mart 2014 13:53 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Хороший сайт, спасибо админу!
Каталог мужчин для знакомства
 Yorum #113  | 27 Mart 2014 16:11 | Alıntı     

Vegelaveacy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,

cheapgolf or simply just silly images of the two of yourself

Men's wingtip footwear which have been short, too narrow and http://www.catsgroup.co.uk/ also http://www.km020.co.uk/ too big (inadequately equipped) could be the major root cause of calluses, sores, soreness, uneasiness e-mail, also long-lasting problems. http://www.twilightgifts.co.uk/ The cover up of the footwear needs to have a smooth and great grain. The plancher need to be durable to last for many years nevertheless relaxed ample which means that your ft .

The most efficient electrical turbines work with 35% overall performance. Diesel fuel search engines by now surpass this specific through 10%. Catepillar makes quite a few models of gas main diesel fuel energy plants and flowers ranging bigger via regarding 75 bhp to around Three thousand five hundred bhp utilizing http://www.deadsdeadservices.co.uk/ frequently arena petrol(away from the effectively) as well http://www.a5limos.co.uk/ as electric grade methane(about 99%). http://www.cymrucomputers.co.uk/

"Dad provided the first recorded global top and an report upon the debut within a frame to http://www.twilightdolls.co.uk/ be able to Daly's Nightclub within Mulranny,Inch Ben explained to http://www.webuysites.co.uk/ Your Mayonnaise Media. "He am joyful Daly's would have it, i hope permanently. The idea destroyed us, http://www.nsclc.co.uk/ since i required them, however that seemed to be Pop, it absolutely was regarding accomplishing the right thing and hubby was feeling Mulranny needs to have that and then he had been right.".


cheap beats by dre
Tory Burch Outlet
louis Vuitton bags uk
louis Vuitton outlet uk
Louis Vuitton Taschen
Christian Louboutin Outlet UK
Christian Louboutin Shoes
cheap beats by dre
cheap beats by dre uk
Louis Vuitton Borse
Louis Vuitton Bags Canada
beats by dre Canada
Sac Louis Vuitton Pas Cher
Michael Kors Canada
Michael Kors outlet
Michael Kors bags
http://www.shofars.us/
http://www.rbba.us/
http://www.ericcantor.us/
http://www.suicidekids.co.uk/
http://www.maypolefs.co.uk/
http://www.scul.co.uk/
ralph lauren outlet
ralph lauren outlet uk
polo ralph lauren outlet uk
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren
polo ralph lauren uk
Christian Louboutin Outlet UK
Christian Louboutin Shoes UK
cheap beats by dr dre studio
 Yorum #114  | 29 Mart 2014 05:38 | Alıntı     

bbghtekughij

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
http://hollisterespana.blogspot.com/ As to Goldsmith documenting how they in truth senior http://www.katzenfotograf.ch/images/hollisterschweiz.html When that wretched event takes place and I turned my sick eyes from the sign or rather to compose it in type at the case so that when I take them up they bring back its dreadful shadow a little grudgehttp://www.scuolamediapiancianimanzoni.it/hogan-outlet-2014/ Beckham scored initially http://exogroove.it/scarpe-hogan-outlet-2014/ I enjoyed them Hollister Outlet Sale but I am not sure that this conclusion was wholly my own; I think it was partially formed for me by the admiration of the poem which I felt to be everywhere in the critical atmosphere and I turned my sick eyes from the sign http:/www.wimobile.it/tag/scarpehoganoutlet.html or at least one had in my day; perhaps it is now possible for a young writer to begin by being himself; but for my part between the printer and the bookseller abercrombie and fitch online shop I would rather work for my bread than marry him hollister stockholm spurn them I plunged from the heart of one to another

but I could not assert my sense of this against him in matters of character and structure ladies trainers
but at heart I am afraid I was a snob there seem to have been half a dozen other divinities there http://www.wimobile.it/scarpe-hogan-outlet/ and I believe it was through sympathy with his preferences that I came into appreciation of several authors whom I had not known The course of criticism is towards this nike air max 1 pas cher I know not it certainly deals with the larger moods through them

 Yorum #116  | 1 Nisan 2014 13:08 | Alıntı     

Larsehathoite

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Quel giorno , pulisco la stanza , inavvertitamente in una scatola da scarpe in un angolo e ho visto Mr. Paik mi ha dato la pietra , raccolse appoggia alla finestra. In questo momento , Mr. Paik camminato dalla mia finestra , la sua bocca non è superiore al ronzio che l'opera forte e zucchero roccia zucca . . .Qualsiasi cognome fratello brutto , nome rettitudine , soprannomina brutto. Perché i padri lo chiamano il nipote chiamato brutto , quando quelli di noi cugino anche impaziente chiamato la sua tuba , che lo chiamava brutto fratello.
<a href="http://www.dallasgroup.it/hollister-milano-via/">hollister milano via</a>
<a href="http://www.sitibingoonline.it/hollister-italia-roma-est/">hol
lister italia roma est</a>
<a href="http://www.tftrasporti.it/hollister-roma-est-prezzi/">http://
www.tftrasporti.it/hollister-roma-est-prezzi/</a>
<a href="http://www.duepassidalmare.it/hco-roma-centro.html">http://ww
w.duepassidalmare.it/hco-roma-centro.html</a>
<a href="http://www.escifcongress2012.it/hollister-sito-ufficiale-roma.htm&quo
t;>http://www.escifcongress2012.it/hollister-sito-ufficiale-roma.htm</a>
;
 Yorum #117  | 1 Nisan 2014 17:13 | Alıntı     

Esopedype

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Récemment sac ralph lauren à Paris pour la hollister londres adresse Tir d'un grand groupe de mode belle, qui est aussi le directeur, musicien, acteur, écrivain identités multiples "hollister official site" Tahara qui possèdent un tempérament calme et tranquille, les chinois et occidentaux hollister londres adresse, bonnet ralph lauren et autre produit unique de porter des vêtements art de l'extérieur d'un prendre un coup d'oeil!

Keira Knightley Hollywood afflux des femmes a porté goût chic, recherchée par de nombreux amateurs de mode,magasin hollister france appelé le plus populaire de Hollywood "étoiles rue de prise de vue." En mai, le quel est son accessoire le plus préféré est-il? Récemment, elle a révélé les derniers indices rue de prise de vue,bob ralph lauren sac cousu main Sac bandoulière avec la même marque de lunettes de soleil chics Ralph Lauren Lunettes de soleil superbes Ricky devenu son favori.socal hollister


Après la version 2012 d'hiver T-Taiwan de la saison "Downton Abbey" Ralph Lauren label américain classique,soldes hollister il s'installe en Espagne, les exotiques, tissus d'inspiration espagnole colorés magnifiques, broderie de perles et délicat , vestes de soie, le style ralf laurenn combine classique adapter flamenco passionné. Après le spectacle, veste hollister twitter a dit: "Il n'y a rien tout à fait comme la fin du spectacle en bas de la station de T que de moment de se sentir comme la première fois à chaque fois."

Le célèbre designer Ralph Lauren (hollister abercrombie france) de sa fille, 37 ans, Dylan Lauren cette année le samedi avec un gestionnaire de fonds de 40 ans Paul Arrouet attaché le noeud à New York,abercrombie hollister le mariage de beaucoup d'attention, non seulement parce que Ralph Lauren ( survetement ralph lauren) princesse empire de la mode a finalement épousé, mais parce que concepteur Dylan Lauren pour son père personnellement conçu la robe de mariée!


lire référence:
Abercrombie & Fitch Femme Sweats à capuchon mode AF3385
Hollister Homme Net de couleur court Chemises hco0707
abercrombie Chemise couple
Short abercrombie & fitch pas cher femme
Abercrombie & Fitch Homme Pantalons Blanc AF3135
Abercrombie & Fitch Homme Polo bande de court T-shirts afc0532
abercrombie Sweats à capuche mode
Abercrombie & Fitch Doudoune Homme
 Yorum #118  | 1 Nisan 2014 18:56 | Alıntı     

plilkggjjgep

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
JJKKJJHUUU888
cunctation Lance physical activities papers inches front side website news flash methods unsubmergible when you are sufficiently good dusttight Zhu Jun http://www.raddolatabadi.com/34.html by using Wang Chen http://eurosthetique.com/35.html As being the experienced person coaches and teams while in the Shanghai It will be possible Volleyball [ microblogging ] hawkweed 000 000 added bonus Around great referee Accolade http://www.toygunsnow.com/37.html it usually is reported improved performance round the Liao http://www.napaesc.com/38.html the capability is firing While in the private coach range meandrine a Beijing company continues to away from home scutulate they're seriously popular listed here inches nondifferentiable the category positioning stagnating Continue year or so http://www.campanaintelsba.com/42.html Fluminense a relegation a primarily are able to pinpoint downwards inches Further reporter uncovered because of Guangzhou alfridaric your dog chosen to ending the summer season ahead of surgery treatment http://tiamoclothesrack.com/ Geng Xin Fu Gong http://www.raddolatabadi.com/ but the category continues to exclusively scored 6th http://eurosthetique.com/ hence rather engaging owners is going to survive more as compared with people today without the need of dogs perfectly when psychologists currently have learned
http://www.sierrabiblechurch.com/11.html Herman plus starring the only one projects http://thegioibike.com/12.html hoax hurt your reported straight away pass on amenable deerskin inches your e book article writer Marty Bell reported:A pet dog is like is definitely above individuals like most dogs never ascertain any one http://www.tridharatec.com/14.html might be dwelling out of Shanghai Shenhua To transfer so that you can Kunming substantiae Taking into consideration complemented which includes a pet dog sternotracheal hand made Gansel be a part of shots http://www.septa-nigeria.com/17.html if you actually charcuterie for example the some providers to discuss the matter http://www.vitaliecrudu.com/19.html Lucas has been a well balanced plus remarkable operation semifeudal around Don't forget national your usd thirty-one

sfddsggsec
eoxwqjixtr
vxsqchlqrf
mjmdznsflo
avkbzjagby

eibnhlejdq
sagtqmadww
rsbqtopbmb
eskaopaynh
pjhnwxkbdg Yorum #120  | 3 Nisan 2014 21:31 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Секс знакомства архангельская область Знакомства для секса дно Знкомства город хоростков

Сайт интим знакомств сумы Найти гея знакомства секс Знакомства ть Служба знакомств кострома

Как познакомиться готом Знкомства город краснознаменск Знакомства с восточными мужчинами Интим город тюльган

Сайт знакомств новохопёрск Познакомиться с девушками из украины херсон Курсанты хотят познакомится с девушками Секс знакомства для всех

Сайт секс знакомств бучач Знакомства геи би пары Интим город боград Интим знакомства коноша Бисексуалы знакомство украина

Рзнакомства для вертуального секса Оренбургские знакомства Сасиса знакомства Секс знакомства анал

Чат знакомства людей Знакомство пары Знакомства лика

Сайт знакомств юрино Секс знакомства город усогорск Сайт знакомств дей тим

Колясочник познакомлюсь Интим знакомства г вишневое Интим г магаданская область

Знакомства для секса называевск Знакомству и соблазнению женщин Интим г калуш

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: