Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Genç Müminler’e Saygı - Baskın Oran  


17-12-2012, 16:39 Kategori: Medya  
Genç Müminler’e Saygı - Baskın Oran

Genç Müminler’e saygı

Baskın Oran

Bildirinin adı: “Başbakanımızı sevgi ve korkuya davet ediyoruz”. Yollayan: “Genç Müminler” (mumingenclik@gmail.com). Metnine gelmeden önce, konuya ilişkin kafamda oluşan teorik çerçeveyi sizinle paylaşayım:

Kural olarak, kişiler/gruplar, baskı altında oldukları sürece kenetlenirler, bağnazlaşırlar; sadece kendi sorunlarıyla ilgilenirler. Ancak o baskı kalktıktan ve/veya mazlumiyyet duyguları hafifledikten sonradır ki, başka mazlumların sorunlarına da eğilebilirler. Say sayabildiğine; İslamcılar, feministler, Ermeni diasporası, Yahudiler, vs. vs., her baskı görmüş grupta muhalefet odakları ve evrilme süreci ancak bu noktadan sonra başlayabilir. Ondan öncesi, egoizm ve hatta baskıcıdan intikam alma duygularıyla bezenmeye pek müsaittir; AKP’nin son bir yıldır yapmakta olduğu da bundan ibaret, zaten.

Bu olgunun sebebi pek çoktur: a) Baskı öyle mel’un bir şeydir ki, insanları egoistliğe mahkum eder; b) İnsanlar, gruplarının “resmî” söyleminden farklı konuşmanın, baskıcılara yarayacağından korkarlar; c) Kendi gruplarının gazabından, “damgalanmak”tan korkarlar. Dünyaya İslam’ın penceresinden bakan insanların Türkiye’de demokrasi ve evrensel insan haklarına gösterdikleri ilginin çok yakın zamanlara kadar istisnai olması da, AKP’nin iktidara gelmesiyle ve hiç dindar olmayanların dindarların sorunlarına gösterdikleri ilgiyle son bulmuştur. Başbakan anlamamakta hâlâ direniyor ama, kendisinin Aralık 2011 Uludere rezaletine vahim yaklaşımı da, vicdanlarda açtığı yarayla, olayda tetikleyici olmuştur.

“Mütedeyyin Müslümanlar”, “Vicdanlı Müslümanlar”, “Vicdani Retçi Müslümanlar”, “Antikapitalist Müslümanlar” şu anda bu nedenle ses yükseltmekte. “Genç Müminler”, bu saygıdeğer çizginin son halkası. Tabii ki zor bir işe soyundular. Kürtlerin haklarını savununca “Kürtçü”, İslamcı olmayanları savununca “mason”, bütün insanların kardeş olduğunu söyleyince “hümanist”, “sosyalist” ve “mezhepsiz” diye saldırıya uğruyorlar. Mesela, Fatih Camii avlusunda “Roboski’ye Adalet” yürüyüşü için toplanan MazlumDer üyeleri, kimi İslamcılar tarafından yaralandı (görmek istemeyenler artık görsün: Müslümanlar cami avlularında artık bunun için toplanmaya başladılar). İçlerinden, 28 Şubat ve öncesinde başörtüsüne özgürlük istediği için hapse düşmüş bir kadın göstericinin, “Allahım, bizi dindar zalimlerden koru” dediği görüldü (E. Başaran, Radikal, 15.08.2012). Son olarak, samimi bir insan hakları savunucusu olmak yüzünden Hilal Kaplan’a yapılan hayasızca hücumları ibretleizledik.

Gelelim bildiriye

Teori yapacağız diye fazla uzattık galiba. Oysa, bildirinin bizzat kendisi teori yazdırıcı önemde. Kendisiyle henüz temas kurulamayan, ortaya çıkmayan, sadece epostayla “Bizim cenahta demokratik düzey henüz özeleştiriye imkan tanımıyor. Arkadaşlarımızın pek çoğu aileleriyle bile sorunlar yaşıyor” diyen, ama yukarıdaki zincirin çok anlamlı bir baklası olan Genç Müminler zihniyetine bırakıyorum sözü (tam metin: T24.com.tr):

Şöyle başlıyor. “Genç Müminler olarak dualarımız, Başbakanımızın öncelikle sıhhat ve sağlığı, sonrasında vicdanının sesini dinleyerek Allah sevgisini tekrar bulması ve Allah korkusuna yeniden kavuşması içindir.” Devam ediyor: “Sayın Başbakan’ın özellikle son bir yıldır [söyledikleri ve yaptıkları], bir gönül insanı, bir sevgi ve merhamet insanı olarak tanıdığımız, sevdiğimiz, oy verdiğimiz, yücelttiğimiz, vicdan sahibi Recep Tayyip Erdoğan’ın değiştiği, tavazuunu yitirdiği, merhametsizleştiği, sevgisizleştiği, korkusuzlaştığı intibaını yaratmaktadır. Faydasız bir kibir, sayın Başbakanımızın gözünü kör, kulaklarını sağır etmişçesine kendisini esir almış görünmektedir. Mütekebbirlerde esaretin hakim belirtisi, Allah sevgisi ve korkusunun da körelmesidir.” Örneklere girişiyor:

“Meclisin seçilmiş Kürtlerine dokunulsun istiyorsunuz mesela. Oysa (…) Roboski’de unuttuğunuz Kürtlere gidip(…) dokunmuyorsunuz. (…) [K]ürtajı yasaklayıp devletin anne karnında karar verici olmasında, ya da Elhamdülillah kurtulduğumuz idam cezasını geri getirip milletçe (…) yeniden katil olmamızda beis görmez olabiliyorsunuz. (…) ‘Çamlıca camii projesi içime sindi’ diyebiliyorsunuz. (…) Başdenetçi seçildikten sonra ayıbını kabullenmek yerine milletine yalan söylemiş yeni Ombudsman’ımızı (…) içinize sindirdiniz mi peki?”

Tüm mazlumları savunuyor

Genç Müminler, Gayrimüslimleri de unutmuyor: “ir Osmanlı hükümdarına dair ticari bir televizyon dizisinin nasıl yazılması gerektiği (…) Meclis gündemini işgal edebiliyor, [ama] ecdadımızın kadim Anadolu halklarının topraklarımızdan silinmelerine mal olan, sermayeleri, mal ve mülklerinin gasp edilmesiyle sonuçlanan marifetleri ile yüzleşmeye bir türlü yanaşmıyorsunuz. Merhamet ve vicdan eksilmesi, Osmanlı Devletinin kuruluşundan 1000 yıl önce Tur Abdin’de taşları örülmeye başlanmış Süryani kadim Mor Gabriel Manastırının topraklarının devlet desteğiyle bugün müsadere edilmesi girişimlerinin de, sizi aynı ticari televizyon masalı kadar heyecanlandırmamasına neden olabiliyor.”

İslam’ı 90 yıldır dışlamayı ilke edinmişler bir daha düşünsün: Genç Müminler bunları, temel referansları olan İslam’ın temel verilerinden kuvvet alarak yapıyorlar: “Hz. Ebu Bekir’in, ‘Yoldan saparsam beni düzeltiniz’ diyerek gösterdiği tevazuu örnek alınız. Sevgi ve saygıyla seçtik sizi. Bunun kıymetini biliniz.” Başbakan’ı, İttihatçılaşmaması için uyarıyorlar: “Kibri bir kenara bırakıp, tahakküm siyasetinden vazgeçiniz – bu siyaseti sizden öncekiler 100 yıldır mükemmel bir şekilde yaptı, unuttunuz mu?” İstirham ediyorlar: “Bildiğimiz (…) sevgi ve merhamet adamına, Allah korkusuyla yeniden tanışmış Recep Tayyip Erdoğan’a kavuşturunuz bizi.”

Ve bitiriyorlar: [b]“Kibir sizi hasta etti. Kibirden kurtulunuz, sevgiye, korkuya geri dönünüz. Vicdanınızı tekrar kazandığınızda, hastalığınızdan da kurtulmuş olacaksınız.”


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 6)
  |   Okuma: 45948   |   Yorum: (3415)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #91  | 13 Mart 2014 04:53 | Alıntı     

Vurdalak

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 132, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347288481,
Джокер: http://newsaity.ru/dushevaya-kabina-valent...g-m-belaya.html - Я обязательно приду снова и снова. http://tutone.ru/
Апина:


--------------------
Vurdalaksasha
 Yorum #92  | 19 Mart 2014 05:41 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
Погибший разрешение на полеты не получал и дельтаплан не был зарегистрирован. http://alvsestroy.ru/stroitelstvo-bani-iz-...videootcht.html КИЕВ, 9 мая - РИА Новости, Максим Беденок. Сотрудники милиции задержали шестерых участников драки, произошедшей в четверг во время торжественного шествия, организованного Коммунистической партией Украины в парке Славы в Тернополе по случаю 68-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне, сообщает украинское информационное агентство УНИАН.
В Тернополе в парке Славы во время акции сторонников КПУ "Парад победителей" произошло столкновение между правоохранителями и народными депутатами от националистической партии "Всеукраинское объединение "Свобода", которые пытались помешать проведению мероприятия.


--------------------
Jugakos
 Yorum #93  | 21 Mart 2014 19:11 | Alıntı     

Misterkol

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 68, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347568481,
Заведение Лепса славится своим караоке, и мы узнали, часто ли Филипп ходит в подобные места. http://Tutsait.ru - Беда в том, что мой балет очень любит караоке. Вынужден любить - они во время шоу у меня поют, поэтому на гастролях они ходят в караоке на "практику". Демонстируют мне мои способности, а я даю им мастер-класс. Правда, шоу уже около двух лет и они меня туда таскают скорее для того, чтобы повеселиться. Что поем? Угадайте! Конечно же, Аллу Борисовну, у которой самые хорошие песни на русском языке. Из моих песен на первом месте "Снег". А когда хорошее отношение, все поют "О Боже, какой мужчина". Все-таки лучше, чем этот "гагнам стайл". http://tut-girl.ru/stat-i/materinstvo-i-ro...denie-prikorma/
На днях в Leps-баре прошло торжественное открытие летней веранды. Мероприятие стало отличным поводом для того, чтобы собраться старым приятелям и поднять бокальчик за здоровье Григория Лепса, который владеет долей в ресторане имени себя.


--------------------
Misterkol
 Yorum #94  | 23 Mart 2014 01:17 | Alıntı     

Figeredo

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347588421,
Словом, слушайте. Рубинштейн - это хороший звук. Что бы мы тут ни написали, музыка скажет сама за себя. К слову, критика Рубинштейна всегда баловала, но в Штатах его однажды позабавила рецензия в одной из калифорнийских газет: «Фортепиано было великолепным, неплохо сыграл и Рубинштейн». http://otdihtut.ru/dyhanie-remonta.html/feed - Есть музыка, которую любят все женщины, хотя не все готовы в этом признаться. Например, умиротворяющие и завораживающие мелодии группы «Энигма». http://alvse.ru/video-otdelka-doma.html
Творческий метод, который использует «Энигма», называется григорианским хоралом. Это пение молитвенных текстов под католическую музыку. Пение очень простое, спокойное, без скачков и внутренних конфликтов. Так поют монахи - люди, которые задушили в себе страсти, открыв свою душу Господу. Чем не ангелы?


--------------------
Figeredo
 Yorum #95  | 25 Mart 2014 16:58 | Alıntı     

Huliosas

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44, Kayıtlı: 25.11.2013
   ICQ: 347588485,
- Ты скажи, что бардак же не постоянно! - наигранно серьезно подсказывает Андрей. - А то подумают, что ты только терпишь и убираешь. http://alvsestroy.ru/russkaya-banya-proekt-sk-loka.html - На какие-то вещи я научилась закрывать глаза. У нас все хорошо, и для меня это важнее, чем чего-то упорно добиваться и отстаивать свои взгляды. http://sponsite.ru/vxodnye-dveri-chto-predpochest/
- Ага, цветочные вазоны поставила на подоконник - попробуй сними, - вспоминает супруг.


--------------------
Huliosaas
 Yorum #96  | 26 Mart 2014 19:26 | Alıntı     

zetenmansy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Интим знакомства дорожное сайт знакомств тимашевска http://kamenets.by/html/dating0/1051.html
Порно знакомства псков интим знакомства еловое http://kamenets.by/html/dating0/39786.html
Интим знакомства город мишкино сайт знакомств кондрово http://kamenets.by/html/dating0/08-02-2012147.html
Сайт интим знакомств волово сайт интим знакомств воронежская область http://kamenets.by/html/dating0/87769.html
Знакомства г копейск интим г костомукша http://kamenets.by/html/dating0/05-2012594.html
Интим хилок мордовия ковылкино знакомства http://kamenets.by/html/dating0/163.html
Знакомства г анапа познакомлюсь для куни http://kamenets.by/html/dating0/1157.html
Знакомства для секса тимашёвск интим знакомства артемовский http://kamenets.by/html/dating0/653.html
 Yorum #97  | 26 Mart 2014 21:08 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
valtrex 1000 mg a dayvaltrex 1000 mg 21 tablets valtrex 500 mg preco how many mg of valtrex for a cold sorebuy valtrex 1000 mg
GmyyAUBq1
 Yorum #98  | 26 Mart 2014 23:53 | Alıntı     

Medikcup

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Апельсины - Испания, Чили, Египет http://turprof.ru/oborudovanie-dlya-izgoto...tila-ksp17.html Мандарины - Испания http://Newvse.ru
Каждую весну белорусы с нетерпением ждут: когда же на прилавках появятся свежие фрукты и овощи? К середине мая найти клубнику или черешню на рынке уже проще простого, вот только цены могут напугать даже тех, кто сильно соскучился по свеженькому.
 Yorum #99  | 2 Nisan 2014 22:57 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #100  | 2 Nisan 2014 23:25 | Alıntı     

AustinZes

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 61, Kayıtlı: 29.03.2014
   ICQ: 213122671,
 Yorum #102  | 3 Nisan 2014 17:46 | Alıntı     

OrvilleType

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 91, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: 178221462,
казино aladdin в санкт петербурга рулетка пополнить visa qiwi wallet android crazy frog игровые автоматы.
 Yorum #104  | 4 Nisan 2014 07:39 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Сайт знакомств каштаново Знакомства для секса в москве в бибирево Знакомство в городе барнауле би парой Сайт знакомств грязи Знакомства для секса шуйское

Фото эротические с сайтов знакомств Интим знакомства город нарьян-мар Интим таборы

Знакомства в юрге Интим знакомства город свердловская область Интим знакомства г яковлевка

Интим знакомства город кикнур Интим город володаровка Сайт интим знакомств муслюмово

Знкомства город обливская Секс знакомства жёлтые воды Знакомства для секса рязанская область Интим г збараж

Знакомство идеал Чат знакомства неформалов Познакомлюус с парном

Сайт секс знакомств макаров Знакомства лобня Знакомства для интима заветное

Секс знакомства город хвалынск Знакомства вихоревка Гей знакомства за рубежом Знакомства замужних дам

Как зарегестрироваться на мамбе знакомств Интим игра Знакомства для секса унеча Знакомства вад

Сайт знакомств gimeney net Интим в брянске Сайты подольска знакомства
 Yorum #105  | 4 Nisan 2014 08:22 | Alıntı     

ThomasBibe

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 44702, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: --,
 Yorum #106  | 4 Nisan 2014 10:48 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
Знакомства досуг города салехарда Интим староминская Сайт интим знакомств крутиха Секс знакомства днепродзержинск Знакомства для интима верхняя пышма

Сайт интим знакомств илек Секс знакомства город нарышкино Скачать скрипт вап знакомств

Азбука знакомств охота на любовь Познакомилась с игорем Знакомства в московском чате Познакомлсь с девушкой из майкопа Свинг сайты знакомства

Знкомства город большаково Лет познакомлюсь с парнем Мое знакомство с львом толстым

Знакомства дигора Хочу познакомиться с мужчиной из питера Знакомства в стрежевом Знакомство для инвалидов Знакомства с девушкой лет в нижнем новгороде

Сайты знакомств севастополя Знакомства г губаха Знкомства город бурла Познакомится с семинаристом Познакомлюсь для секса с транссексуалом

Познакомится с девушками в иркутске Секс знакомства город иршава Лесби-знакомства новосибирск Тет а тет секс знакомства Знакомств рандеву

Интим г томмот Ваня и настя познакомимся Секс знакомства г балахта
 Yorum #108  | 4 Nisan 2014 12:01 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #110  | 4 Nisan 2014 12:38 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #112  | 4 Nisan 2014 13:37 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #114  | 4 Nisan 2014 14:14 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #116  | 4 Nisan 2014 14:49 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,
 Yorum #120  | 4 Nisan 2014 17:14 | Alıntı     

ThomasEt

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2625, Kayıtlı: 23.03.2014
   ICQ: 136343522,

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: