Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Genç Müminler’e Saygı - Baskın Oran  


17-12-2012, 16:39 Kategori: Medya  
Genç Müminler’e Saygı - Baskın Oran

Genç Müminler’e saygı

Baskın Oran

Bildirinin adı: “Başbakanımızı sevgi ve korkuya davet ediyoruz”. Yollayan: “Genç Müminler” (mumingenclik@gmail.com). Metnine gelmeden önce, konuya ilişkin kafamda oluşan teorik çerçeveyi sizinle paylaşayım:

Kural olarak, kişiler/gruplar, baskı altında oldukları sürece kenetlenirler, bağnazlaşırlar; sadece kendi sorunlarıyla ilgilenirler. Ancak o baskı kalktıktan ve/veya mazlumiyyet duyguları hafifledikten sonradır ki, başka mazlumların sorunlarına da eğilebilirler. Say sayabildiğine; İslamcılar, feministler, Ermeni diasporası, Yahudiler, vs. vs., her baskı görmüş grupta muhalefet odakları ve evrilme süreci ancak bu noktadan sonra başlayabilir. Ondan öncesi, egoizm ve hatta baskıcıdan intikam alma duygularıyla bezenmeye pek müsaittir; AKP’nin son bir yıldır yapmakta olduğu da bundan ibaret, zaten.

Bu olgunun sebebi pek çoktur: a) Baskı öyle mel’un bir şeydir ki, insanları egoistliğe mahkum eder; b) İnsanlar, gruplarının “resmî” söyleminden farklı konuşmanın, baskıcılara yarayacağından korkarlar; c) Kendi gruplarının gazabından, “damgalanmak”tan korkarlar. Dünyaya İslam’ın penceresinden bakan insanların Türkiye’de demokrasi ve evrensel insan haklarına gösterdikleri ilginin çok yakın zamanlara kadar istisnai olması da, AKP’nin iktidara gelmesiyle ve hiç dindar olmayanların dindarların sorunlarına gösterdikleri ilgiyle son bulmuştur. Başbakan anlamamakta hâlâ direniyor ama, kendisinin Aralık 2011 Uludere rezaletine vahim yaklaşımı da, vicdanlarda açtığı yarayla, olayda tetikleyici olmuştur.

“Mütedeyyin Müslümanlar”, “Vicdanlı Müslümanlar”, “Vicdani Retçi Müslümanlar”, “Antikapitalist Müslümanlar” şu anda bu nedenle ses yükseltmekte. “Genç Müminler”, bu saygıdeğer çizginin son halkası. Tabii ki zor bir işe soyundular. Kürtlerin haklarını savununca “Kürtçü”, İslamcı olmayanları savununca “mason”, bütün insanların kardeş olduğunu söyleyince “hümanist”, “sosyalist” ve “mezhepsiz” diye saldırıya uğruyorlar. Mesela, Fatih Camii avlusunda “Roboski’ye Adalet” yürüyüşü için toplanan MazlumDer üyeleri, kimi İslamcılar tarafından yaralandı (görmek istemeyenler artık görsün: Müslümanlar cami avlularında artık bunun için toplanmaya başladılar). İçlerinden, 28 Şubat ve öncesinde başörtüsüne özgürlük istediği için hapse düşmüş bir kadın göstericinin, “Allahım, bizi dindar zalimlerden koru” dediği görüldü (E. Başaran, Radikal, 15.08.2012). Son olarak, samimi bir insan hakları savunucusu olmak yüzünden Hilal Kaplan’a yapılan hayasızca hücumları ibretleizledik.

Gelelim bildiriye

Teori yapacağız diye fazla uzattık galiba. Oysa, bildirinin bizzat kendisi teori yazdırıcı önemde. Kendisiyle henüz temas kurulamayan, ortaya çıkmayan, sadece epostayla “Bizim cenahta demokratik düzey henüz özeleştiriye imkan tanımıyor. Arkadaşlarımızın pek çoğu aileleriyle bile sorunlar yaşıyor” diyen, ama yukarıdaki zincirin çok anlamlı bir baklası olan Genç Müminler zihniyetine bırakıyorum sözü (tam metin: T24.com.tr):

Şöyle başlıyor. “Genç Müminler olarak dualarımız, Başbakanımızın öncelikle sıhhat ve sağlığı, sonrasında vicdanının sesini dinleyerek Allah sevgisini tekrar bulması ve Allah korkusuna yeniden kavuşması içindir.” Devam ediyor: “Sayın Başbakan’ın özellikle son bir yıldır [söyledikleri ve yaptıkları], bir gönül insanı, bir sevgi ve merhamet insanı olarak tanıdığımız, sevdiğimiz, oy verdiğimiz, yücelttiğimiz, vicdan sahibi Recep Tayyip Erdoğan’ın değiştiği, tavazuunu yitirdiği, merhametsizleştiği, sevgisizleştiği, korkusuzlaştığı intibaını yaratmaktadır. Faydasız bir kibir, sayın Başbakanımızın gözünü kör, kulaklarını sağır etmişçesine kendisini esir almış görünmektedir. Mütekebbirlerde esaretin hakim belirtisi, Allah sevgisi ve korkusunun da körelmesidir.” Örneklere girişiyor:

“Meclisin seçilmiş Kürtlerine dokunulsun istiyorsunuz mesela. Oysa (…) Roboski’de unuttuğunuz Kürtlere gidip(…) dokunmuyorsunuz. (…) [K]ürtajı yasaklayıp devletin anne karnında karar verici olmasında, ya da Elhamdülillah kurtulduğumuz idam cezasını geri getirip milletçe (…) yeniden katil olmamızda beis görmez olabiliyorsunuz. (…) ‘Çamlıca camii projesi içime sindi’ diyebiliyorsunuz. (…) Başdenetçi seçildikten sonra ayıbını kabullenmek yerine milletine yalan söylemiş yeni Ombudsman’ımızı (…) içinize sindirdiniz mi peki?”

Tüm mazlumları savunuyor

Genç Müminler, Gayrimüslimleri de unutmuyor: “ir Osmanlı hükümdarına dair ticari bir televizyon dizisinin nasıl yazılması gerektiği (…) Meclis gündemini işgal edebiliyor, [ama] ecdadımızın kadim Anadolu halklarının topraklarımızdan silinmelerine mal olan, sermayeleri, mal ve mülklerinin gasp edilmesiyle sonuçlanan marifetleri ile yüzleşmeye bir türlü yanaşmıyorsunuz. Merhamet ve vicdan eksilmesi, Osmanlı Devletinin kuruluşundan 1000 yıl önce Tur Abdin’de taşları örülmeye başlanmış Süryani kadim Mor Gabriel Manastırının topraklarının devlet desteğiyle bugün müsadere edilmesi girişimlerinin de, sizi aynı ticari televizyon masalı kadar heyecanlandırmamasına neden olabiliyor.”

İslam’ı 90 yıldır dışlamayı ilke edinmişler bir daha düşünsün: Genç Müminler bunları, temel referansları olan İslam’ın temel verilerinden kuvvet alarak yapıyorlar: “Hz. Ebu Bekir’in, ‘Yoldan saparsam beni düzeltiniz’ diyerek gösterdiği tevazuu örnek alınız. Sevgi ve saygıyla seçtik sizi. Bunun kıymetini biliniz.” Başbakan’ı, İttihatçılaşmaması için uyarıyorlar: “Kibri bir kenara bırakıp, tahakküm siyasetinden vazgeçiniz – bu siyaseti sizden öncekiler 100 yıldır mükemmel bir şekilde yaptı, unuttunuz mu?” İstirham ediyorlar: “Bildiğimiz (…) sevgi ve merhamet adamına, Allah korkusuyla yeniden tanışmış Recep Tayyip Erdoğan’a kavuşturunuz bizi.”

Ve bitiriyorlar: [b]“Kibir sizi hasta etti. Kibirden kurtulunuz, sevgiye, korkuya geri dönünüz. Vicdanınızı tekrar kazandığınızda, hastalığınızdan da kurtulmuş olacaksınız.”


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 6)
  |   Okuma: 45967   |   Yorum: (3415)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 18 Aralık 2012 17:12 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
" genc muminler" islam kilikli yeni bir aldatmacanin ismidir..sanki Ya$li muminlerden insanlik babinda
bir$ey górmú$tükte ; $imdide gencleri (!) cikti..Bu mumin ayaklari büyük bir yalan ve dolanin
maskesidir..Biraz sakal birak , biraz Arapca ögren ve al eline tesbihi; iki kuluwallah , bir
elhemdulillah , sonra cik meydana halktan para pul iste..Halki talan et..Müslümanlarin Túrkiye
tarihi budur..Ancak Kúrdistan da bu talanlari ikiye üce katlanir..Yoksulluk icerisindeki Kúrt halki nesi var nesi yok bu hirsizlara kaptirir..Birde bu capulcular devletle ili$kiye gecerler ve Kürt halkini
asimile ettikleri icin; Kúrt halkinin ulusal bilincini yok ettikleri icin; siyasal iktidardan büyük capli
paralar kaparlar..TC cete devletinin gizli ödenekleri özellikle bu dinci-sunni cetelere akar..
"Sevgi ve merhamet adamina,Allah korkusuyla yeniden tani$mi$ recep tayyip erdoganá kavu$turunuz bizi." Insan, bir diger insana; onunda kendisi gibi insan oldugu icin SAYGISI olur,
kendi hak ve hukuku ne ise, digerlerinede enaz o hak ve hukukun uygulanmasini ister..Insanligin
kurali budur..Bunun icin yok allahin, yok bilmem fethullahin korkusuna gerek yoktur..Insanlarin
hak ve hukuklari dini vecibelerle tanimlanamazlar..Evrenseldirler..Ya$am hakki Türk ve Kúrt icin ne kadar kutsal ise; Arjantindeki TANRISIZ topluluklar icinde haktir ve e$ittir..Kisacasi
bu Genc Müminler hareketi ; öz olarak TOPLUMUN YAVA$ YAVA$ ANLAMAYA BA$LADIGI ,
islamin bir ZULÜM ideolojisi oldugu ALGISINI YIKMAK icin ortaya cikmi$ bir harekettir..Anadolu
ve Mezopotamya halklari biraz BALIK beyinli olmasalardi ,zaten kendi tarihlerinde yeterince
islamin bir zulüm yönetimi oldugu örnekleri yeterince vardir..Ne yapalim, insanlar balik beyinli
olmaktan ho$laniyor !! Yada beyinleri dumura ugratilmi$ ; balik beyinliler haline getirilmi$ler..
 Yorum #2  | 24 Temmuz 2013 03:31 | Alıntı     

svetlannaannaneva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 97, Kayıtlı: 19.07.2013
   ICQ: 732257461,
Популярный сайт для знакомств знакомства интим созывает всех принять участие в конкурсе всех девушек и парней, различные конкурсы с призами ждут вас, а самое интересное вам предоставляется возможность познакомиться друг с другом, найти себе уникального партнера для различных отношений. добро пожаловать к нам клубы харькова для секс знакомств


--------------------
 Yorum #3  | 18 Ekim 2013 07:57 | Alıntı     

csvetochkca

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 14.10.2013
   ICQ: 86164663,
Сайт сексуальных знакомств сайт знакомств mail в паутине Интернета в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Знакомьтесь! - это классно! Добро пожаловать в знакомства интим киров


--------------------
 Yorum #4  | 23 Ekim 2013 09:35 | Alıntı     

irinanejnayy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 19.10.2013
   ICQ: 170581857,
Портал сексуальных знакомств мамба сайт бесплатных знакомств в Интернете в режиме On-Line! Вступайте в наши ряды! Знакомьтесь! - это так замечательно! Добро пожаловать в знакомства, общение, сексуальные отношения


--------------------
 Yorum #5  | 25 Ekim 2013 21:23 | Alıntı     

cyclortargili

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viZkehZcZoyd Botas Ugg Baratas
uuZgimZfZntw Parajumpers Takit
zxZagpZfZmjs Parajumpers Jakke
ehZqflZqZnrt Ugg Boots
fvZsgpZbZmju Canada Goose Suomi
gyZeysZeZltz Uggs
woZwzxZrZnxa Peuterey Roma
uhZpbhZuZbun Pjs Vinterjakke
lkZcusZhZsux Woolrich Bologna
cdZzzvZiZytn Timberland Femme Pas Cher
 Yorum #6  | 27 Ekim 2013 10:47 | Alıntı     

StesIroDese

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
paZjdyZfZzjb Parajumpers Kodiak
hzZipyZeZcep Moncler Jacken
riZzcjZhZkgl Parajumpers Outlet
ejZfyoZoZjvh Cheap Uggs
byZazmZjZtww Moncler Jacken
ucZyavZkZrvf Parajumpers
xwZxklZqZuzx Stivali Ugg Italia
aeZkkzZgZqit Moncler Jacken
jtZanxZeZwzv Parajumpers Outlet
aiZwqdZgZmjn Belstaff Italia
 Yorum #7  | 27 Ekim 2013 11:25 | Alıntı     

Emainikah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
onZpbkZnZctq Timberland Skor
skZvrfZkZohv Parajumper Norge
oxZjczZjZvnb Parajumpers Sale
iwZmnqZcZgid Woolrich Outlet
xhZdvgZkZoxg Ugg Outlet
ehZdvgZgZuzm Canada Goose Jassen
erZwolZcZufp Canada Goose Jassen
wzZupoZiZfle Moncler Outlet
pmZgelZeZwfp Woolrich Parka
eiZihkZsZbqf Moncler Jassen
 Yorum #8  | 27 Ekim 2013 11:32 | Alıntı     

Triddixinsony

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
liZocfZtZpmc Canada Goose
snZstsZtZbml Ugg Sales
mwZrmcZnZqss Woolrich Deutschland
dtZwpkZwZdlv Woolrich Deutschland
koZpehZvZsnt Woolrich Online
soZpdiZtZkhy Parajumpers Homme
xyZvnbZxZnhq Cheap Uggs Canada
ceZkeaZaZvxp Barbour Milano
elZampZcZnvz Doudoune Hollister
ivZrdhZfZfyw Timberland St酶vler
 Yorum #9  | 27 Ekim 2013 13:51 | Alıntı     

coornedic

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
jbZffoZoZovx Uggs Belgie
xiZrbxZoZyuw Peuterey Uk
ziZoreZzZchr Ugg Baratas
bwZvxyZgZved Woolrich Jakke
zhZdkuZoZmfu Canada Goose
fvZtyiZqZxmj Barbour Milano
hhZifzZjZwyi Woolrich Jacka
dlZijpZjZwtb Uggs Kopen
aeZdacZxZxqo Giubbotti Peuterey
jnZsuhZqZtwc Giubbotti Peuterey
 Yorum #10  | 28 Ekim 2013 02:52 | Alıntı     

CetResseake

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
dnZzkkZsZakh Barbour Jacka
nsZebfZsZsfv Parajumpers
djZxjnZoZfvv Uggs Salg
inZwnrZcZfgh Spaccio Woolrich Bologna
dgZhoyZtZfgs Parajumpers Nederland
utZwhkZqZcdx Parajumpers
siZkziZnZivx Parajumpers Jacken
lzZxbgZdZaxe Canada Goose Sale
bfZgrnZrZoma Uggs Salg
seZcyqZoZnhl Belstaff Bags
 Yorum #11  | 28 Ekim 2013 12:47 | Alıntı     

Liaibepeeme

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
rdZcwyZhZlvt Doudoune Parajumpers
phZppbZoZhor Woolrich Clothing
xwZontZuZbyt Bottes Ugg
xxZgdcZnZnsh Ugg Sko
bqZzliZmZzck Moncler Dunjakke
unZgvqZtZbmq Ugg Australia
nsZvkvZnZuky Parajumper Jacka
yoZdyjZvZkty Uggs Goedkoop
luZjqrZaZijd Ugg Australia
zcZwyhZkZhim Canada Goose Sverige
 Yorum #12  | 29 Ekim 2013 01:47 | Alıntı     

nonepeewize

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
itZftlZdZdwa Moncler
uhZltvZcZcsv Parajumpers Pas Cher
pgZomuZoZojm Moncler 2014
skZsceZrZyvj Doudoune Canada Goose
zuZufqZmZnne Parajumpers Amsterdam
ydZefmZrZuif Parajumpers Sale
ffZociZjZhlr Ugg Greece
egZctpZxZglq Ugg Rea
ebZyzxZsZxnb Moncler
wzZwobZoZglp Abercrombie And Fitch Jacke
 Yorum #13  | 29 Ekim 2013 14:59 | Alıntı     

evalliaftUnen

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
qdZbxuZvZspx Doudoune Abercrombie
lwZaygZwZaee Ugg Australia
wjZhnmZaZudv Ugg Italia
boZncfZiZkei Ugg Australia
gvZfjbZtZrge Woolrich Arctic Parka
qwZqkzZwZpcq Giubbotti Peuterey
gnZtgaZzZggb Peuterey Outlet
qqZyhtZbZcap Ugg Sko
ggZdvxZqZqac Barbour ελλαδα
bnZpwzZpZjib Canada Goose Vest
 Yorum #14  | 30 Ekim 2013 02:50 | Alıntı     

tearcixettism

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hrZxgwZgZbka Moncler Jakker
gcZdcnZvZiqd Botas Ugg
ceZvbyZqZzgc Botas Ugg
kkZnkkZwZvgb Parajumpers Jacka
rkZnvtZcZudl Abercrombie Doudoune
ahZawtZsZgul Timberland Kengät
ilZywqZzZdvo Woolrich Jassen Sale
sdZsgiZzZigm Parajumpers Norge
jgZqcgZyZyzd Ugg Baratas
wjZertZlZroa Timberland Suomi
 Yorum #15  | 30 Ekim 2013 13:45 | Alıntı     

celapieni

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ztZhlfZxZegr Botas Timberland
eaZoveZbZgyc Botas Timberland
kuZrzbZfZwoq Parajumper Jakke
evZbakZnZrbo Uggs
utZltoZtZslt Moncler
zkZxxjZhZbiy Parajumpers
qxZixvZnZmgo Woolrich Spaccio
azZqhkZtZagt Parajumpers
qhZzjhZbZedj Uggs Australia
biZpwkZqZjfu Moncler Outlet
 Yorum #16  | 31 Ekim 2013 04:17 | Alıntı     

stoolawak

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wjZfgkZwZcoe Belstaff Espa帽a
erZxplZnZphx Cheap Uggs
euZfueZpZyan Parajumpers
mtZcikZnZmie Parajumpers Jacken
xuZvmvZrZece Canada Goose Outlet
qkZccaZzZaqa Belstaff Bags
fbZgtyZcZovt Parajumpers
ajZassZhZxwz Ugg Australia
hwZgxjZoZdkc Parajumpers Jacken
mpZcvlZnZdte Uggs Wien
 Yorum #17  | 1 Kasım 2013 08:07 | Alıntı     

Liaibepeeme

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
yoZnwaZuZugj Woolrich Outlet
kbZkyaZuZyqo Ugg Italia
biZfxtZgZrvp Doudoune Parajumpers
dcZfinZuZeaa Parajumpers Sale
xaZprfZcZdki Parajumpers Sale
ooZrveZsZbfo Doudoune Parajumpers
ooZqulZuZljq Moncler Dunjakke
isZoxaZoZgfa Parajumpers Sale
tqZydzZbZson Woolrich Outlet
knZuurZjZfop Peuterey Uomo
 Yorum #18  | 1 Kasım 2013 09:53 | Alıntı     

brireeges

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hyZhnwZhZhcm Moncler Outlet
amZkwcZfZywm Parajumper
tbZlwyZwZuyn Spaccio Woolrich Bologna
diZnucZhZuam Barbour Paris
jfZrzqZqZblp Moncler Vest
bkZwnzZdZbdj Canada Goose Jakke
khZijiZcZgbd Moncler Bambino
pyZjtwZrZmue Moncler Z眉rich
djZssyZkZczz Uggs Norge
qbZzygZgZrlt Moncler Bambino
 Yorum #19  | 1 Kasım 2013 19:43 | Alıntı     

cyclortargili

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wzZeioZpZjgg Parajumpers Salg
ovZklpZwZkjy Ugg Australia Pas Cher
alZszoZbZjeh Botas Ugg Baratas
nrZbpdZqZmfh Woolrich Jacken
mnZzmjZmZswv Parajumpers Takit
ylZfmkZwZcas Pjs Vinterjakke
ndZkasZeZajz Barbour Jacket Uk
hrZajrZyZgpy Moncler Outlet
ckZqtgZqZzeu Peuterey Roma
tiZernZeZgix Uggs
 Yorum #20  | 1 Kasım 2013 21:27 | Alıntı     

Seeciaveafe

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kjZjazZlZccc Nike Free Run
taZcmsZdZvdd Nike Air Max
rdZmxiZnZsvq Doudoune Canada Goose
grZolpZwZlmq Doudoune Canada Goose
pdZqwwZzZbfc Moncler Jacken
czZzyhZlZtna Timberland Schweiz
vlZpcqZtZfcp Nike Free Run
dfZjvpZoZkkg Moncler Jacken
jjZylrZbZizx Doudoune Canada Goose
grZqtwZbZhjw Doudoune Canada Goose
 Yorum #21  | 1 Kasım 2013 22:27 | Alıntı     

stoolawak

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cwZaaoZjZijm Ugg Australia
ymZmcaZjZcgl Parajumpers
fkZgjwZeZpys Parajumpers
adZweqZjZxtg Woolrich Outlet
uyZrhdZgZeha Canada Goose Outlet
plZklbZjZlea Parajumpers Long Bear
xzZbxaZxZmyw Canada Goose Outlet
cmZgnuZsZrxs Isabel Marant Schuhe
neZcusZfZftw Parajumpers Nederland
xzZenvZtZxeu Uggs Salg
 Yorum #22  | 2 Kasım 2013 08:23 | Alıntı     

oveskBerAberb

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
pvZxaoZjZbpa Woolrich Outlet
iqZarrZmZqgl Timberland Sko
noZansZpZbkg Woolrich Outlet
jmZdgjZbZwyu Parajumper Jacka
poZancZkZanb Canada Goose Sverige
dpZoslZaZswr Doudoune Parajumpers
gqZoykZiZnug Barbour ελλαδα
dsZcisZhZlym Ugg Støvler
siZpbrZtZrdj Ugg Støvler
vtZigpZfZgwx Uggs Goedkoop


nfZcijZgZvqp Doudoune Canada Goose
esZtdqZtZqol Moncler Canada
riZkbgZkZumj Ugg Boots
toZulnZiZqti Abercrombie And Fitch Jacke
wdZlaiZdZknz Canada Goose Jacke
oeZnkrZwZnze Isabel Marant Sneakers
nrZwfaZpZtoo Moncler 2014
myZngcZzZdum Ugg Greece
kkZfswZhZbse Moncler Schweiz
nwZmyxZmZbih Canada Goose Rea
 Yorum #23  | 2 Kasım 2013 19:47 | Alıntı     

snusactunny

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
drZypeZpZour Moncler Rea
wnZusmZhZkkt Bottes Uggs Pas Cher
bzZmdnZfZatc Uggs
fyZkssZtZmhc Ugg Suomi
unZopdZzZfob Peuterey Uomo
zmZassZyZsws Moncler Online
cnZaswZrZfyw Timberland Støvler
qlZbxvZbZzvm Canada Goose Jakke
tdZyafZnZjcg Timberland Støvler
kkZvdaZaZqqy Uggs Skor
 Yorum #24  | 3 Kasım 2013 09:15 | Alıntı     

Liaibepeeme

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
brZwbjZsZgpr Canada Goose Sverige
haZcqbZaZrme Ugg Sko
uvZqpwZeZwux Parajumper Jacka
udZqfpZsZkcp Barbour Uk
zqZrwjZaZdqu Bottes Ugg
atZxrgZhZgjf Ugg Boots
lrZrwwZjZkbf Barbour ελλαδα
wiZkiwZpZuec Canada Goose Sverige
pgZhefZkZaft Bottes Ugg
ltZbnmZwZvaj Ugg Støvler
 Yorum #25  | 3 Kasım 2013 22:53 | Alıntı     

apedeegomap

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
hjZodgZyZwiv Moncler Jakker
xkZtiqZwZjnm Abercrombie Doudoune
vzZhcsZjZduh Parajumpers
ykZergZmZgnu Moncler Uk
qzZoslZzZunn Parajumpers
htZwynZsZaxa Abercrombie Doudoune
wcZstdZsZgoh Botas Ugg
mmZsohZxZndb Parajumpers Antwerpen
azZycyZcZbzv Canada Goose Sale
nvZkvwZdZxze Parajumpers
 Yorum #26  | 4 Kasım 2013 04:43 | Alıntı     

ekaterrinnana

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 89, Kayıtlı: 3.11.2013
   ICQ: 81281696,
Сайт для интимных знакомств туапсе женщины знакомства интим в паутине Интернета в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Знакомьтесь! - это классно! Добро пожаловать в бесплатные интим знакомства


--------------------
 Yorum #27  | 4 Kasım 2013 10:51 | Alıntı     

BlatatCex

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
yfZxxvZyZoit Canada Goose Pas Cher
tsZrtyZfZvnl Woolrich John Rich & Bros
kgZmrgZtZjof Uggs Bijenkorf
jqZqllZxZaqx Moncler Doudoune
nhZdgjZeZzpl Woolrich John Rich & Bros
kmZodkZcZmyp Uggs
ylZbjnZbZtpk Ralph Lauren Jacke
aaZrgeZmZppb Peuterey Uomo
mdZxqrZyZbki Belstaff Uk
xhZoofZrZbvx Uggs Skor
 Yorum #28  | 5 Kasım 2013 14:41 | Alıntı     

prefeplergo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
After you have a shower area or a bath tub or maybe clean your facial skin, pat dry with a gentle bath towel. Vigorous rubbing will injury the facial skin. Furthermore, leaving some water on your skin may help ensure that it stays from drying out out and help you to use an following-bath lotion. Moncler Outlet
Should you suffer from apnea, it is important to prevent consuming alcoholic drinks before going to bed. Liquor works as a sedative, therefore, it will by natural means decelerate your inhaling and exhaling. Furthermore, it will unwind all the muscle tissue in your body, which includes those who are in your neck that help with keeping your airway open. Pjs Vinterjakke
Tinnitus Retraining Treatment, or TRT, is beneficial occasionally. Making it easier to live with ringing in the ears is the whole point of this treatment. This procedure allows you to participate the perception that ringing in the ears is not really a large offer. By reprogramming you to ultimately look at tinnitus for an unimportant problem, you can find the freedom to carry on with your daily life. Parajumpers Salg
Maintain your applications arranged together with the folder attribute. The newest model of iOS enables consumers to make folders. To get this done, faucet and keep an app's symbol till it starts to transfer or jiggle. Then, pull the iphone app till it can be hovering over an additional app you want inside the same folder. Now just discharge. The apple ipad tablet will instantly produce a file with both iphone app icons inside. Canada Goose Suomi
Wedding parties are among the times when the strain really can appear. It is vital that the two potential spouses are able to put aside a little while while in wedding planning to truly appreciate 1 another's business. In the event you tension your self out an excessive amount of, you then will drop the purpose of the wedding ceremony. You can hide an unsightly twice chin by scrubbing on a swipe of rosy-brown natural powder blush together your jawline out of your ear in your chin. Next, use a lighting, clear powder in your all-natural chin and blend the full place well. This may get a little bit of practice, but once performed correcly, it will make a obvious big difference. Canada Goose Montreal

http://www.ravabetomomi.com/forum/member.php?action=profile&uid=7264
http://xapyma.ru/forum/index.php?action=profile;u=120631
http://buradaavm.com/member.php?action=profile&uid=1780
http://www.regencyromanceforum.com/user-78011.html
http://www.guneysancar.com/forum/member.php?u=181909
 Yorum #29  | 5 Kasım 2013 15:00 | Alıntı     

HagsspesseSax

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Mentioned previously well before at first of this write-up, most probably, you snore loudly within your rest. You almost certainly wouldn't determine you probably did since you are not able to pick up yourself while you sleep. But if other people has slept beside you, they could know. Canada Goose Outlet
Considering that buying a stock is a lot like becoming an entrepreneur, you must have the mindset of one. Business people will almost always be concerned with their company's profits, keeping track of their monetary claims, and ensuring their business keeps profitable. You have to be exactly the same way in terms of your stocks. Belstaff Espa帽a
There may not be an immediate correct available, but studying the best way to shed the load is the first step to actually getting it done. Keep in mind, you in no way want to initiate a diet regime blindly. You always might need some strong details to depend on. Use the ideas you've figured out right here and commence building your weight-damage plan.Heading Out To The Woods? Here's Some Tips Parajumpers
Don't make an effort to stop smoking cigarettes in a time you'll be anxious. When you have a relocate coming up, a huge project at your workplace, or work to modify your existence in different ways, the worries of quitting may experience like too much. Make an effort to cease when you'll have the ability to relax if you need to. Woolrich Outlet
Prior to deciding to make an appointment with the dentist to possess your the teeth bleached, attempt some home cures like cleaning your tooth with preparing soft drink. Mix it with h2o to produce a mixture and remember to brush your pearly whites by using it. Cooking soft drinks is really a mild coarse that could depart your teeth searching brighter. Contrary to well-liked idea, steroid pc tablets like prednisolone are secure for brief-phrase use. These are the most reliable solution for bronchial asthma attacks and you should not result in negative effects when they are not utilized for each and every very long. Make sure to speak to your doctor prior to managing your self with these drugs. Ugg Australia

http://axesousa.com/member.php?action=profile&uid=928
http://community.kournikova.com/member.php?u=424463
http://www.rebelveterans.com/forums/member.php?action=profile&uid=4216
http://forumyet.com.nu/member.php?action=profile&uid=2426
http://calpolydorms.camwiese.com/member.php?action=profile&uid=15787
 Yorum #30  | 5 Kasım 2013 19:33 | Alıntı     

BeermaPal

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
That will help you enhance on your own individually, training each day is essential. Workout may help you increase your focus, boost your potential in many different athletics and generally increase your well-being and health. Workout is also factor to self improvement because workout produces endorphins, which can be a disposition booster and encourage a more positive view on existence. Woolrich Outlet
All forms of diabetes is actually a severe problem that has an effect on lots of people. This is a sickness that needs to be monitored from your medical professional. But in case you are obtaining medical care for diabetes, additionally, there are some good tips in the following paragraphs which can help your home is a much better way of life. Ugg Outlet
Each and every property purchaser want to possess a comprehensive guide to purchasing a residence, but it can be difficult to locate exact info. In this article, we'll deal with some of the finest house-purchasing suggestions and techniques around to assist you to when you're willing to buy some real estate property. Tend not to work before you read through this. Canada Goose Jakke
Usually do not feel that you need to put on a white wedding dress to the wedding ceremony. If you prefer a white bridal gown, go for it. However, should you want a black color, reddish or any other color of outfit, go right ahead of time and wear it, no matter what someone else thinks. Canada Goose Jakke
When tinnitus begins to annoy you, sit down and listen to it! Try out to find out what the seems are, from bubbles springing up your esophagus to blood rushing throughout the vessels in your ear canal. It will help to relax the mind and you'll forget how obnoxious the sounds are! Don't enable your teenage or you to ultimately drive without having auto insurance. Motor vehicle collisions and vehicle improvements might be very expensive. Getting car insurance before anything happens is important to help you safeguard your household from the financial have a problem! Utilize the suggestions above to have auto insurance right now!Want To Get New Career! Begin Using These Recommendations! Parajumpers Sale

http://www.1234hd.com/usagames/index.php?action=profile;u=249446
http://www.fuziona2.com/member.php?action=profile&uid=15035
http://minimaxmod.com/forum/member.php?74139-Dresebept
http://rajahyip.org/mybb/member.php?action=profile&uid=7328
http://www.frozen-crusade.com/member.php?action=profile&uid=12771

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: