Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Eylül 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Chomsky: Kürtlere Karşı Vehşice Suçlar İşlendi  


29-08-2011, 14:58 Kategori: Medya  
http://4.bp.blogspot.com/_BX5Dhutecus/TK3q4jN-ddI/AAAAAAAABow/rlJ1eUmjFbE/s1600/noam_chomsky1.jpg

Chomsky: Kürtlere Karşı Vehşice Suçlar İşlendi

Dil bilimci Noam Chomsky, Kürt meselesinin askeri yöntemlerle çözmenin felaket getireceğini belirterek, ‘’Kürtlerin meşru taleplerinin gündeme alınması ve samimi müzakerelerin yürütülmesi gerekiyor’’ dedi.

Dünyanın yaşayan en büyük düşünürlerinden biri olarak kabul edilen Noam Chomsky Türkiye’deki Kürt meselesinin özünde ‘fazlasıyla uzun bir zaman boyunca vahşice baskıya maruz bırakılan Kürt halkının insan ve yurttaş hakları ile ilgili bir sorun’ olduğunu kaydetti.

Özgür Politika gazetesine konuşan Naom Chomsky, Türk devletini Kürt meselesini askeri yöntemlerle çözme arayışından vazgeçmeye çağırdı ve ‘’Askeri bir sorun mümkün olsaydı eğer tam bir suç felaketi anlamına gelir’’ dedi.

Chomsky, çatışmaları durdurmanın ve sorunu daha da kızışmasının önüne geçmenin yolunun müzakere olduğuna işaret etti. ‘’Gerginliğin önüne geçmek için Kürt halkının meşru taleplerinin gündeme alınması ve buna paralel samimi müzakerelerin yürütülmesi gerekiyor’’ diyen Chomsky uluslararası kurumlarla Avrupa Birliği’nin böylesi bir süreci kolaylaştırabileceğini belirtti. Ancak Chomsky, bunun için sözkonusu kurumların çözüm için rol üstlenme yönünde seçim yapması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Batılı hükümetleri Kandil’in Kortek bölgesinde sivil ölümlere sessiz kalmasının gayet ‘normal’ olduğunu söyleyen Chomsky, sözkonusu güçlerin çoğunlukla doğrudan ve ağır bir şekilde böyle suçlara katkıda bulunduğunun altını çizdi.

Kürt sorununda ABD’nin rolüne dikkat çeken Chomsky şunları belirtti: ‘’1990’lı yıllarda Kürt bölgelerinde korkunç bedellere mal olan bir vahşet yaşanırken, Batılıların askeri yardımı bu vahşeti daha üst boyuta taşıdı. 1997 yılında ABD tarafından Türkiye’ye yapılan askeri yardım, ayaklanmanın bastırılması için yürütülen operasyonların başlangıcından itibaren verilen yardımların toplamını geçti. İsrail ve Mısır ayrı bir kategori olarak değerlendirmek durumunda olduğundan onları saymıyorum. Ve o dönemde işlenen suçlarının hemen hepsinin üstü örtüldü.’’


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 12)
  |   Okuma: 1834   |   Yorum: (2)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 13 Ocak 2017 00:47 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Комментирую на страничке от того что задело.
Как же просто бытовой ремонт холодильника преобазовать в незаурядное событие.
Быстрый Московский холодильников ремонт за деньги в ЖулебиноСрочный приемлемый холодильников ремонт бесплатно в ЮВАО А это как прикажете именовать?
Что характерно холодильник присутствует у всех. Я понимаю о чем запостил, ремонт не каждому то и нужен.
http://sysx8.com/home.php?mod=space&uid=33045 Chomsky: Kurtlere Kars? Vehsice Suclar Islendi » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi


--------------------
 Yorum #2  | 31 Ocak 2017 00:10 | Alıntı     

siohal

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2839, Kayıtlı: 29.01.2017
   ICQ: 217675643,
Wonderful!!! I thought что to introduce myself unattractive. Chomsky: Kurtlere Kars? Vehsice Suclar Islendi » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi
http://fb2books.pw/user/Locownen/
At least all regarded as the genius.http://fk40.ru/user/LocjAism/ Success .


--------------------

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: