Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1334144795')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Kılıçdaroğlu: Roboski'nin Faili Belli
DataLife Engine > Güncel > Kılıçdaroğlu: Roboski'nin Faili Belli

Kılıçdaroğlu: Roboski'nin Faili Belli


11-04-2012, 13:46. Разместил: Mehmet


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Roboski katliamında yaşamını yitirenlerin aileleri ve yakınları ile Meclis’te görüştüklerini belirterek, " Talimatı veren belli, hükümet. Sınır ötesi harekata o karar veriyor. Vuran belli” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Salı günü yapmaları gereken grup toplantısını tutuklu milletvekili Mehmet Haberal'ın annesi Medine Haberal'ın cenaze töreni nedeniyle erteleyerek, bugün yaptıklarını belirtti.

MEDYAYA MERAL OKAY TEPKİSİ : BU NASIL İNSANLIK

Meral Okay'ın vefatının ardından bazı yayın organlarında yazılanları eleştiren Kılıçdaroğlu, "Siz neyin kinini güdüyorsunuz. Bu nasıl bir insanlıktır. Bizim inancımızın özünde sevgi ve geçmişe rahmet vardır" dedi. Kılıçdaroğlu, siyasette ahlaksızlığın ahlakın önüne geçtiğini vurgulayarak, siyasetçinin görevinin halkı ayırmak değil bir araya getirerek onun sorunlarını çözmek olduğunun altını çizdi. Kılıçdaroğlu, İsmet İnönü'nün toplattığı kitaptan örnekler vererek, "Biber gazı hükümetinin başbakanı duysun. Sen kendi üstadın Erbakan'a sözünü tuttun mu? Bu kitapta bıyıksızlar ölünce imansız olurlar yazıyor. Erkekler ipek giyip yatarsa imansız ölürler diyorlar. İşte yasaklanan kitap budur. İnönü Kuran-ı Kerim'de tahribat yapan kitabı toplatmıştır. Sen bunu okumuyorsun, konuşuyorsun. Sen ancak eline verilen metni okuyorsun. İnsan bir sorar İsmet İnönü bunu niye yasaklamış diye. Senin yüreğinde İnönü'ye karşı kin var" dedi. "Erdoğan milletin yüzüne nasıl bakacak merak ediyorum" diye Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın danışmanlarına bir şey diyemeyeceğini, çünkü konuşma metni yazacak adam bulamayacağını söyledi.

ROBOSKİ TALİMATINI VEREN BELLİ, VURAN BELLİ

Roboski katliamında hayatını kaybedenlerin yakınlarının TBMM'ye geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Talimatı veren belli hükümet. Sınır ötesi harekata o karar veriyor. Vuran belli. Sorduk bu istihbarat nerden geldi. Yanıt yok. Geçen gün bir rapor açıklandı, diyorlar yerli kaynaklardan aldık istihbaratı. Neden açıklamıyorsun. Siyasette yozlaşmadır bu. 34 yurttaş ölüyor. Sen öldürüyorsun. İstihbaratı soruyoruz ses yok. O mevkide oturmak sorumluluktur. Unutturmak istiyorlar ama unutturmayacağız. 34 yurttaşın hakları ortaya çıkana kadar failler yargılanana kadar takipçisi olacağız" dedi.


MEDYAYA ELEŞTİRİ

Medyayı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Deniz Feneri gibi bir davayı küçük görmeye hakkınız yoktur. AKP'yi öve öve yer kalmadı. Bu ne kadar yağcılıktır. 'Haber yazarsam AKP kızar' diyorlar. Kızsın. Bedel ödenmeden özgürlük gelmez. Silivri toplama kampında olanlar bedel ödüyorlar. Bari onlardan utanın" dedi.

Cezaevinde tutuklu bulunan milletvekillerinin Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in sorunu da olduğunu vurgulayarak, "Protokoller için bizi bir araya getiren de sendin. Şimdi bunların sorumluluğu yapılmıyor. Neden bunun peşine düşmüyorsun?" diye kaydetti.

Вернуться назад