Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

2013 yılına yenilenmiş kurdistan-post’la merhaba diyoruz  


27-12-2012, 22:48 Kategori: Manşet  
2013 yılına yenilenmiş kurdistan-post’la merhaba diyoruz

2013 yılına yenilenmiş kurdistan-post’la merhaba diyeceğiz. Her yenilik eskiye yeni bir şeyler katmaktır. Uygarlık böyle gelişti, bilim ve teknik de. Eğer ‘eskilerde’ sınırsız bir emek, özveri, mücadele, düşünceye saygı, insan olana sevgi … varsa yeninin kökleri, yaratıcılığın inşa kaynağıdır.

Bizleri ‘eski inancımıza’ bağlılığımız buluşturdu kurdistan-post’ta. Yani kimilerine göre ‘eskimiş’ bağımsız Kurdistan sevdası...
Kurdistan sözcüğünün geçtiği her satır, cümle değerlidir. Kurdistan basını denilirken kurdistan-post’un anımsanması; bu siteyi ta baştan beri oluşturan ve şimdilerde büyük fedakârlıklarla yürüten arkadaşlarımızın, okuyucularımızın ve halkımızın anımsanmasıdır aslında.

Biz böyle anladık, böyle anlıyoruz.

Kurdistan-post, her zaman özgür düşüncenin – Kurdistan’sız olmuyor – özgür Kurdistan düşüncesinin hizmetinde bir düşünce platformu oldu.

Nenelerimiz, dedelerimiz ellerindeki bastonlarıyla direnişe yol gösterirken, kızlarımız ve annelerimiz ‘yerleşik değerler’ baskısına aldırış etmeden fedakârlıkları ile utandırırken, bu halkın özgürlüğü özgür düşünmekten, akıllı eylem içinde olmaktan geçer. Akıllı düşünene kadar suyu yarıp geçen ve geçmeye hazır yüz binler varken bizler de basın emekçiliği mücadelemizde çok zorlandık dersek ayıp olmaz mı? Gerçek neyse o. Doğrusu pek ayıp olmuyor. Çünkü biz de sizlerden biriyiz. Derdimizi birbirimize anlatacağız….

Sadece Kürd olmanın değil, örgütlere, partilere dayanmadan “örgütsüz” bağımsız olmanın zorluklarını da yaşadık, yaşıyoruz. Azimle, kararlılıkla direndik. Dişimizle, tırnağımızla yani…

Bir örgütümüz yok. Çağdaş değer yargılarıyla donanmış bir felsefemiz, derin tarihi kökleri olan toplumsal bilincimiz, bağımsız bir ülke, bağımsız Kürdistan gibi bir ülkümüz, emeğin en yüce değer olduğuna olan sonsuz inancımız var.

Örgütlülüğümüz, bu değerlerin bileşkesidir. Kendimize olan güveni ve gücü de buradan alıyoruz.

Değişmez eski ve gelecekteki yeni de budur.

Büyük bir emek ve bilgi birikimiyle gecesini gündüzüne katarak kurdistan-post’un yeni sitesini yaratan Recai arkadaşımıza kocaman bir teşekkür borcumuz var. Ve belki de yok. Çünkü o da bizden ve sizden biri.

Yeni kurdistan-post, kadim Kurdistan’ın meyve bahçesidir. Her gün yeni bir düşünce gülünün yeşerdiği/yeşereceği bu bahçede gezip dolaşmak uzak ufuklara bakmaya vesile olacaktır.Saygılarımızla,Kurdistan-post ekibi

Hêjarê Şamil

Hülya Yetişen

Hüseyin Turhallı

Mehmet Sebatlı

Fikret Yaşar

Erdoğan Alparslan

Nizamettin Akkurt


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 14)
  |   Okuma: 23254   |   Yorum: (1140)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 28 Aralık 2012 13:32 | Alıntı     

HeK

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Merhabalar

Yenilenmek güzel bir şey. Ölüme karşı doğanın en büyük savunması da bu; "Doğurmak"

KP'nin bu ikinci doğumunu, yeni bebeği kundaklamamanızı, bu taze bedeni geleneksel formatların dışında serbest tutmanızı, okurlara yazı altı bölümler dışında editoryal süzgeçten ve mümkünse dilt düzeltmesi de yapılarak, ana sayfada makale formatında yazma olanağı tanımanızı istiyorum.

Okur kalmak isteyip arada bir emek harcanmış makale yazmak isteyenler veya bulunduğu yerle ilgili haber,, sanat, seyahat ve izlenim yazısı yazmak isteyenler çıkabilir.

Okura bu olanağı tanımanız halinde site hem dah açekici hale gelir hem de katılım düzeyi artabilir. Üstelik "Out-sourcing" de yapıp üzerinizdeki yükü de hafifletmiş olursunuz.

Hürmetler.

Edt'den:

Sn. HEK;

Kürdler önce bebeklerini kundakta sıkı sıkıya hapseder. Bebek büyüyünce de düşüncelerini toplum gelenklerinin bezleri ile bağlar. Ve sonra da en değme kahramanlarımız bile dağda isyan ederken düşüncesini İmralı'da hapis etmekten onur duyar!

Kaygılarınız haklı ama bizim için değil. Biz bu kalıpların dışında olduğumuz için varız.

Okurlara ilişkin söylediğiniz hususları zaten zaman uyguluyorduk. Bu aşamadan sonra belirttiğiniz hususa ağırlık verilebilir daha profesyonelce bir çalışma yürütülebilir.

Saygılarımızla
 Yorum #2  | 28 Aralık 2012 21:39 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Biz Kürd'ler..
İnsanlığın war Oluş tarihinden günümüze Qadar olan warlığımızı,QADİM ANA YURDUMUZ olan "KURDİSTAN TOPRAQ"larına mineddarız.Borçluyuz..!Henüz Ona layik birer ewlad (toplumu) olamadığımız için borçluyuz.

Bu Qudsal borcun nasıl ödenmesi gerektiğine dair,biz KURDİSTAN ewladlarına düşünce we mücadele azimleriyle yol gösteren Layik önderlerimizin dar ağaçlardan geçirilerek ,mezarsız bırakıldıkları yerlerinde we hapis edildikleri yerdedir her daim HAQİ düşüncemiz,

Kurdistan'a laik we haqi ewladlarıydı;Şex Said-i Kurdi,Kurd Said Rıza,Kurd Qadi Muhammed we Kurd Abdullah bin Öcalan'ın yüz binlerce canfeda Qehreman yoldaşlarına olan milyonların inancıdır,iro Kurd u kurdistan'ın warlığı..Karanlıklarda bırakılmak 'istense'de , Onlar ;bin bir zorlukla dewam eden mirasi mücadelenin birer ışık'larıdırlar,haqi yolun birer NURU 'dur-lar..

Ax bağrı çocukları ile beraber,dörde pare'lenmiş yaralı 'KURDİSTANANAMIZ',İllahi adeled bir gün mutlaQ tecelli edecektir.Haqlı ,haqına kawuşamadığı bir dünya yoktur,KAİNATIMIZDA..
Kurd u Kurdistan çocuklarının (Halqlarının) HAQ mücadelesinin başarıları daimi olsun.!
 Yorum #3  | 29 Aralık 2012 03:53 | Alıntı     

Holkand

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Edt'den cevabi cok ilginc, guya yenilenecek-mish mish de ilk cevapta sayfa ölu dogacak
 Yorum #4  | 29 Aralık 2012 12:49 | Alıntı     

Berzan Qamislo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Serkeftin....
 Yorum #5  | 29 Aralık 2012 13:43 | Alıntı     

heme ciziri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kesen miri xwede bide, tene miho kare beje rehma xweda lebe.
bas bizanin tu bendewariyen gele kurd ji we ninin.
ji xwe tisteke ku hun bidin nine ji.
 Yorum #6  | 29 Aralık 2012 16:36 | Alıntı     

welatparez73

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5, Kayıtlı: 4.03.2012
   ICQ: --,
bence yazdıkları makaleler köşe yazıları olsun.bütünleştirici fikirleriyle. ve diğer siteler gibi apoist barzanist ayrımı yapmayan en iyi kürt internet sitesi.serkeftin ji were KURDİSTAN POST...
NÛÇE Bİ WE XWEŞE...
 Yorum #7  | 30 Aralık 2012 23:03 | Alıntı     

ahmed

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
xwedé biréyan meleka bang ji müsara $íyand bira müsa were,müsa ferman dirt ü destü píyé vi lihev geríya ü bi lez beré xwe da çíyaye sina ü me$íya ,liser ré mírovek sekiníbün mírov go ya musa xére tu waha bi lez dime$í musa go ezé herim sina fermané xwedé yén nü bigirim,mítov go ya müsa ji xwedéra béjé ez feqírim ti$tek tune ku ez baré xwe léki herim a$é bira xwedé kerki bide min ku ez pé herim a$é,müsa go ba$ ü derbasbú çü,dema ku jiçiyayé türüsína ji ba xwedé vegere xwedé jéra go ya müsa,qewítíya evdekí min hebü tejibírkir müsa go ya xweda jiteve xuyaye,xwedé go jéra béje ezé du keran bidimé lé kerek jí bidim cirané wi,müsa hat,eré mirov hé libenda wíye,müsa jéra go xwedé waha gotíye mirov go na na jixwedé ra béje ez du kera naxewazim lé bira yeké jí nede cirané min,heta ku em kurd biyek nebin we $ürü xenceré dijmina lisr bedené mebe,eger em ji hevra nebin kes jimera nabin,dijminé bava tücar nabin dosté lawa ,xalo hus qey nahé bíra te,15,8,92,nxwe$ xana amedé be$a lezgí ji xwina $ehídü birídara wek selexané tevbübün xwin,héjí liser bedena min tev derdü kulü birin,béji kekiti yekiti,serkeftin jibü hemí kurdístané,ü jiwera ji serkeftin?
 Yorum #8  | 6 Temmuz 2013 10:13 | Alıntı     

kulebjakacool

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 1, Kayıtlı: 5.07.2013
   ICQ: 281165584,
Смотрю норм сайт, нормальные новости, админ, кидай мне сюда сообщение, обменяемся ссылками :ciano.ru chave.ru bollin.ru
 Yorum #9  | 11 Temmuz 2013 08:09 | Alıntı     

kubanyakka

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 1, Kayıtlı: 10.07.2013
   ICQ: 226356517,
Онлайн фильмы без регистрации можно посмотреть тут ещё :ciola.ru demone.ru doxie.ru
 Yorum #10  | 16 Temmuz 2013 14:41 | Alıntı     

kupetmaan

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2, Kayıtlı: 15.07.2013
   ICQ: 224862513,
Онлайн фильмы без регистрации можно посмотреть тут ещё :koten.ru тут можно Скачать игры на ПК бесплатно и без регистрации hamac.ru а тут слушать музыку онлайн kindleclub.ru
 Yorum #11  | 22 Temmuz 2013 04:46 | Alıntı     

svetlannaannaneva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 97, Kayıtlı: 19.07.2013
   ICQ: 732257461,
Наш всеми любимый портал для знакомств mail ru знакомства созывает всех принять участие в конкурсе всех девушек и парней, различные призовые конкурсы ожидают всех, а самое интересное вам предоставляется возможность познакомиться друг с другом, найти себе очаровательного партнера для различных отношений. добро пожаловать к нам знакомства для секса супружеские пары


--------------------
 Yorum #12  | 16 Ekim 2013 02:13 | Alıntı     

csvetochkca

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 14.10.2013
   ICQ: 86164663,
Сайт для интимных знакомств мамба сайт знакомств в Интернете в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Ищите партнера! - это так замечательно! Добро пожаловать в сайты знакомств и секса


--------------------
 Yorum #13  | 21 Ekim 2013 09:38 | Alıntı     

irinanejnayy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 87, Kayıtlı: 19.10.2013
   ICQ: 170581857,
Известный сайт сексуальных знакомств сайты знакомств в мировой паутине в режиме On-Line! Вступайте в наши ряды! Давайте знакомиться! - это так замечательно! Добро пожаловать в девушки знакомства групповой секс


--------------------
 Yorum #14  | 4 Kasım 2013 23:23 | Alıntı     

ekaterrinnana

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 89, Kayıtlı: 3.11.2013
   ICQ: 81281696,
Известный сайт сексуальных знакомств секс знакомства без оплаты москва в паутине Интернета в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Знакомьтесь! - это классно! Добро пожаловать в сайт знакомств mail

Сайт для интимных знакомств бесплатные секс знакомства череповец в паутине Интернета в режиме On-Line! Регистрируйтесь! Ищите партнера! - это классно! Добро пожаловать в самый лучший сайт знакомств


--------------------
 Yorum #15  | 19 Kasım 2013 16:45 | Alıntı     

krisstinanovay

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 77, Kayıtlı: 17.11.2013
   ICQ: 78690188,
Портал знакомств для интимных отношений знакомства сибири интим в мировой паутине в режиме On-Line! Присоединяйтесь! Давайте знакомиться! - ведь это так здорово! Добро пожаловать в сайт мамба знакомств


--------------------
 Yorum #16  | 27 Kasım 2013 07:37 | Alıntı     

zsx

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There is no need for a person to go into a store to buy a cheap designer bag, Louis Vuitton Sale is available online, where you can choose form a wide range of handbags in different colors, shapes and sizes can be used with different prices . Sell ??the image of the various handbags in Louis Vuitton are available online, so its easy for one to choose their favorite handbag, place an order and be proud owner of the beautiful cheap designer handbags.
gucci outlet

prada outlet

Christian Louboutin Outlet

louis vuitton handbags

louis vuitton purses

michael kors

michael kors outlet

michael kors outlet

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton

louis vuitton bags

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

michael kors outlet online
 Yorum #17  | 19 Aralık 2013 03:39 | Alıntı     

michael kors

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
All I need is to see the bag in person and touch the leather. Then I will know if I am totally sold on it. Because the price is amazing, under louis vuitton handbags $800 for a calfskin bag with karung pulls. The leather michael kors outlet is treated with a pearlized effect which gives a nice sheen to the bag. The other aspect that catches your eye is the multiple strands that twist into the shoulder strap. This gives a modern touch to an otherwise simple bag.
As soon as I laid eyes louis vuitton upon the MICHAEL Michael Kors Ruched Leather Satchel one word kept coming to mind – regal. It was the soft color of the leather and the Christian Louboutin Outlet absolutely perfect ruching along with goldtone hardware that made the word regal pop up so much. The bag is sophisticated but not pretentious. This is the michael kors outlet kind of bag that would add instant class to an outfit. The dimensions are great for a bag that’s not too large, but clearly not small gucci purses either (15″W X 11″H, 19″ drop). And you know, while Mother’s Day is a little while from now, this could be something great for your fabulous Michael Kors Outlet mom! Buy through Saks for $398.
We already saw this bag covered by Amanda, who really loved it. And now I found it in grey and michael kors I adore it. I have an admiration of grey handbags and this Michael Kors bag does not disappoint.
Earlier today, I wrote about a bag that louis vuitton outlet could be carried by women of all ages. I love that option when it comes to a handbag, but at the same time there is something louis vuitton bags to be said for bags that are made with a particular woman in mind. Almost every interview that we’ve conducted, we typically ask a question that gucci bags has to do with who a designer designs for. While we haven’t had a chance to interview Michael Kors (yet, hopefully), I am sure we can louis vuitton conjure up who he had in mind with this bag.
The Michael Kors Tonne Hobo is unexpected but welcomed. The hobo, measurements 14″W x 11″H x louis vuitton outlet 3.75″D, and has a 9″ drop. The karung pulls are both on the front zip pockets of the bag, giving a nice separation to the hobo louis vuitton body. On the inside there is a zip pocket, cell phone pocket, and additional pockets. And I’ll get right back to the price, which finishes this louis vuitton purses bag with two thumbs up. Buy through Bloomingdale’s for $795.
 Yorum #18  | 14 Ocak 2014 01:11 | Alıntı     

RitdiksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
не, я такое не люблю! Mabelle
 Yorum #19  | 23 Ocak 2014 10:16 | Alıntı     

PlaniksBes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
посмотрю што это и с чем ево едят Clorinda
 Yorum #20  | 29 Ocak 2014 03:02 | Alıntı     

Eugenetus

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Прислали карту на 150000 рублей. Я так понял мастер кард электроник. Оплата покупок 22, за наличные 36. Льготный период кредитования 55 дней. дословно:"Если вы погасите задолженность полностью в течение этого срока, проценты за оплату покупок картой не будут начислены." это надо понимать так?: возьмёшь наличные плати всё сполна или купи и расплатись? а гдеже выгода банка? 0.9 страховка, 30 рублей за предоставление информации и больше я не увидел. делать мелкие покупки стало выгодно? аваль кредит авангард бассейн мурманск
 Yorum #21  | 3 Şubat 2014 20:17 | Alıntı     

Jacquesboys

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3, Kayıtlı: 2.02.2014
   ICQ: 654984851,
Этот топик просто бесподобен школа экономики и права шпаргалки по математике начальная школа информатика в средней школе баллы высшая школа экономики школа английского языка инструкции по химии в школе
 Yorum #22  | 7 Şubat 2014 04:04 | Alıntı     

ShannonBike

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 2, Kayıtlı: 7.02.2014
   ICQ: 165162387,
 Yorum #23  | 10 Şubat 2014 10:57 | Alıntı     

Russiantodes

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5, Kayıtlı: 9.02.2014
   ICQ: 364886452,
 Yorum #24  | 26 Şubat 2014 01:16 | Alıntı     

LexAbesebaxzw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
www.guccioutletonline-sale.com.gucci shoes

www.nikeoutletairmaxstore.com.nike outlet store
www.nikeoutletairmaxstore.com.nike outlet

www.celine-bag-outlet.com.celine bag
www.celine-bag-outlet.com.celine handbags

www.louisvuittonoutlet-saleus.com.louis vuitton bags
www.louisvuittonoutlet-saleus.com.louis vuitton purses

www.pradashoes-outlet.com,prada sneakers

www.guccioutletonline-sale.com.gucci outlet online

www.pradaoutletsite.com,prada shoes
www.pradaoutletsite.com,prada outlet

www.nikeoutlet-airmax.com.nike outlet store


 Yorum #25  | 26 Şubat 2014 01:59 | Alıntı     

vasiaefremm

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Очень прибыльная, но нелегальная работа!!!

Обналичивание копий пластиковых карт

По всем вопросам обращаться на kard-obnal@mail.ru
Мы предоставляем копии реальных кредитных и дебетовых карт под обнал. Мы закупаем дампы у поставщиков и записываем его на пластик. Карты работают во всех банкоматах со знаками Visa/MasterCard/Maestro.

Схема работы
Наша компания осуществляет доставку карт в любой город СНГ (Украина, Россия, Белоруссия) и страны близлежащего зарубежья.

Условия работы
1.Мы отправляем вам 5 карт (баланс от 1000$ до 3000$)
2. После получения вами карт, даём ПИН от одной из них.
3.Вы обналичиваете карту и присылаете нам 50% от номинала карты на реквизиты которые мы укажем, остальные 50% оставляете себе.
4.После чего мы отсылаем пин код от второй карты и продолжаем работать по той же схеме.
Карты работают в любых банкоматах с международными знаками
Visa MasterCard и Maestro.
Со временем у нас появляется определенный лимит доверия, и мы будем увеличивать с Вами объемы работ.
По всем вопросам обращаться на kard-obnal@mail.ru
По почте мы вышлем Вам более подробное описание.
 Yorum #26  | 8 Mart 2014 09:56 | Alıntı     

Pillsviagra

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 4, Kayıtlı: 28.01.2014
   ICQ: 216500424,
diferencia hay viagra cialis levitra viagra rock hard weekend or viagra pills viagra viagra pfizer israel viagra online can man ejaculate using viagra viagra for us viagra prescription from canada


--------------------
viagra by 2 chainz download viagra viagra is safe viagra using viagra stamina viagra acheter du viagra fiable viagra for us viagra ice cream italy
 Yorum #27  | 13 Mart 2014 02:47 | Alıntı     

AndrewKl

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 6, Kayıtlı: 29.01.2014
   ICQ: 178661648,
prescription viagra medecin traitant men viagra viagra blog women viagra is is safe for a woman to take mens viagra viagra el viagra mejora la eyaculacion precoz viagra for us buying viagra from lloyds pharmacy dosage of Viagra or Cialis. However, if you come to experience a painful erection, itching or burning while urinating or pains associated with the chest then immediately contact a doctor or go for emergency treatment in the nearby hospital.


--------------------
100 milligrams of viagra viagra viagra commercial song car pills viagra my email sending out viagra links viagra dragon power herbal viagra viagra for us viagra ivf
 Yorum #28  | 1 Nisan 2014 23:50 | Alıntı     

AustinZes

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 61, Kayıtlı: 29.03.2014
   ICQ: 213122671,
вот хороший сайт
 Yorum #30  | 3 Nisan 2014 23:25 | Alıntı     

OrvilleType

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 91, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: 178221462,
играть казино онлайн бесплатно без регистрации, либо игровые автоматы резидент 2 играть бесплатно игровые автоматы пополнить webmoney украина покер на реальные деньги на android покер на деньги бонус личный кабинет интернет казино голден мани мани Покер Онлайн Флеш

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: