Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Zeynep'ten Mektup Var  


12-11-2012, 15:24 Kategori: Manşet  
Zeynep'ten Mektup Var

Cezaevinden Zeynep'ten Mektup Var


Coğrafyamızın anlam okyanusunda, hakikat uğruna "Yaşam" ve "Ölüm" önemli kavramlardır. Yaşamın değeri, Özgürlük düzeyi, yaşamın anlamına-kendi özsel doğan yakınlığınla ölçülür. Kendine ve özgürlüğe yabancılaşmasının adı ise Ölüm'dür. ve ne tuhaftır ki kendine, özgürlüğe, yaşama yabancılaşmanın sebebi gizli bir ölüm korkusudur. öyle ki yaşamaktan bile korkmak ...

Dünya’ya geldiğimizden beri korkular öğretilir bize.

"Daha dün annemizin kollarında" silah sesleriyle yaşlarken, yıkılmış köyümüzün solmuş "Çiçekli Bahçesinde" koşmaktan korkutulduk.

"Şimdi okullu olduk", okulda kürtçe konuşmaktan korkutulduk.

"Varlığı Türk Varlığına armağan edilmiş bir yoklukla" korkuyla "And’lar içerek" bitirdik okullarımızı… Ve artık korkularımıza alıştığımız için onlarla yaşamaktan memnun bir halde hayaller üreterek geliriz üniversiteye…

Korkuların hapsettiği beyinler, özgür tercihlerini ortaya koyamaz ve kendine "masum kaygılarla" hayaller kurar. Aydın ERDEM'in ve nicelerinin vurulmasına gözlerini kapatan hayaller, bombalarla onlarca çocuğun parçalanmasına ve kulaklarının tıkayan hayaller... Kör ve sağır hayaller görsün-duysun diye kaç beden yanacak? Işığı denizin ortasına terk edip, ışık'a-ateşe sevdalı halkı karanlıklarla katletmeye ve kahreden sessizliğe karşı daha kaç bedel? Işığa hasret, ateşle tutuşan bir bedende çok yakın bir zamanda Harran Üniversitesi'nden Serdar YEKTAŞ ? Bedenini hakikatin gizlenilmesine ve sessizliğe karşı tutuşturan ilk değildi. Ama son olsun diyeydi...

Ve işte uçurum bize yaşamak... Bir yanımız Sunî bir "Hayat", bir yanımız yaşam süsü verilmiş intiharlar içinde bir hayat-sızlık ve öte yanımız hakikat özlemiyle yanıp tutuşan, yaşamaya ölesiye bağlı bir yaşam mücedelesi. Bu kıyamet-bu direniş Kaf Dağı'nın ardında ya da Feza'de değil ! Yaşadığımız coğrafyada gözümüzün önünde. İşte gözümüzün önünde uçurum derinliği çelişkilerde yiten nice can... “Işık yitmesin ve karanlığa karşı bedenler tutuşmasın-karanlıklarda kirli oyunlarla yaratılan katliamlar son bulsun diye yaşam sunîleştirilmesin-yaşamak için gerekli olan öz-varlığımız inkar edilmesin diye bedenlerimizi açlığa yatırdık. Güneşe sevdamızla eriyen bedenlerimiz yiten canlarda, yiten aydınlık günlerde inkar edilmiş gerçeklik yaşam bulsun diye soluksuz bir kervanla yol alıyoruz. Yüreğimizde evlere sığmayan bir halk gerçekliğiyle ve yaşam aşkıyla güneşe yürüyoruz, eriye eriye…

Karanlığı-yıkımı her ne kadar egemen güçler sürdürüyorsa da bunu durduracak olan bizleriz. Sistemin liberalize ettiği kavramlara inat özgürlüğün peşine aşkla düşmek, bugün herkes ve her şeyden fazla “çılgın zamanların” gençlerine-direnişçilerine düşüyor.

Karşımızda iki yol var, ya sistemin çiçekli bahçelerinde kendimiz olmaktan çıkacağız ve simülasyan olarak yaşayacağız, ya da nasıl yaşamalı sorusunun cevabını toplumsal kimliklerimizle gözleyeceğiz ve soluksuz bir yolculuğa çıkacağız. Yani sonuçta ya tarihin kirli yüzünde oynanan oyunların figüranları olarak öleceğiz ya da kendi özgürlük savaşımızın anıları olacağız.

Ya “Yaşamayı Uğrunda Ölecek Kadar” seveceğiz , ya da zaten ölmüş olan birer robot olarak programlanmış yaşamların gölge oyuncuları olarak kalacağız.

Ya Mahsum’ların, Aydın’ların, Şerzan’ların arkadaşı, yoldaşı olacağız, ya da vicdanın silahını beynimize doğrultulmuş olarak bulacağız.

Ya yok olacağız ya da eski bilgiler düzeyinde her an ölüm pahasına hakikat savaşını kazanacağız.

Bu savaşta yıldızlar bir bir kayarken yalnızca dilek tutmak değil yıldızları tutabilmek…

Acıları dindirmek için yalnızca yağmurlarca ağlamak değil, ağlarken çığlıklar atabilmek…

Sevgili Arkadaşlar;

Bu anlamda sizi direnişimizi destekleyerek sesimize ses olmaya çağırıyoruz.

Selam, sevgi ve Saygılarımızla…

Zeynep ALTINKAYNAK
(Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi)
Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi

Züleyha YILMAZ
(Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencisi)
Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 2525   |   Yorum: (17)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 19 Ağustos 2015 05:31 | Alıntı     

cocowei

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Once I got over the sticker shock I began to attending about for some websites that action Handbags. Although it is appetizing to buy a breitling replica replica because of the cost, I absolutely wouldn't recommend it. A is just that, a acting for the absolute thing. If you anticipate about it why would you buy an apery if the absolute affair is what bent your eye?As I said it is appetizing but you will consistently apperceive it is a fake. I just anticipate the louis vuitton replicaadvised should get the acclaim for what they have done. There is annihilation like an aboriginal artist handbag.If you adulation top superior bags and shoes but can't allow the artist prices, again you should apperceive that a Gucci aperture stores is your best friend. As a appearance house, Gucci is able-bodied accepted for hermes replica perfecting the art of making archetypal momogram handbags that can bear the analysis of time. In the face of changing trends they accept managed to break advanced of
replica watches the ambit by consistently afterlight thier designs and silhouettes while application the breeding that defines their style. Many of leather accoutrements are still hand-stiched and use the acclaimed GG bolt which we accept all appear to http://www.garaventa.co.uk know and love. Despite their acclaimed history which includes abundant ups and downs, Gucci still remains chichi and able-bodied put calm as ever.
 Yorum #2  | 21 Ağustos 2015 20:58 | Alıntı     

sktielyl

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
fendi dresses

gucci shoes for babies

gucci ii

christian louboutin greissimo

salvatore ferragamo online

Dans une entrevue au USA Today,une responsable du Dpartement d a invoqu des raisons scuritaires pour expliquer le faible nombre de rfugis irakiens reus aux tats Unis. Il doit bien y avoir aussi des raisons politiques. Car ce flot continu de rfugis n pas pas la preuve la plus flagrante de l amricain en Irak?
Environ 50 000personnesfuient l chaque mois, selon les Nations unies, qui estiment deux millions le nombre de rfugis irakiens depuis 2003. Or, d 2006 mars 2007, seulement 68 d eux ont t accueillis aux tats Unis. Au cours de la mme priode, les tats Unis ontaccept 3 077 rfugis somaliens, 2 468 rfugis iraniens et 1 339 rfugis cubains.
Comme exemple de contradictions, le Sunday Times mentionne l Flowers. Selon la version officielle des Clinton, Hillary ne savait pas que cette femme avait eu une liaison amoureuse avec son mari avant qu ne raconte son histoire unjournal potins la veille de la primaire du NewHampshire en 1992. L de Bernstein prouveraitque Hillarytait au courant depuislongtemps de cette histoire.
Le journaliste Carl Bernstein, l avec Bob Woodward de la rvlation de l du Watergate, fera paratre, le 19juin, une biographie non autorise de Hillary Clinton. Le livre de 640 pages, intitul A Woman in Charge,est le fruit de huit annes de travail qui ont permisBernstein de raliser plus de 200 interviews avec des proches de la snatrice de New York et de mettre la main sur des documents indits qui contrediraient la version officielle de l des Clinton. C du moins ce qu peut lire dans cet article du Sunday Times de Londres.
锘?007 avrilRichard H


gucci bags for cheap

herve leger green

fake herve leger dress

salvatore ferragamo online store

wasted lyrics gucci

Ruaraidh MacNeil, HIE's project director for Inverness Campus, says the official launch of the new sciences facility is a "significant milestone" in the development of the 215 acre Inverness Campus site.
"We can offer life science companies state of the art facilities in a beautiful environment where they can grow their businesses by sharing knowledge and expertise with other like minded companies."
HIE said Inverness Campus could support up to 1300 jobs at the campus in the next five years and support a further 940 jobs across the Highlands and Islands region.
The 1,000 sq mt building, commissioned by Highlands and Islands Enterprise (HIE), has been designed to allow for single occupier use or to be sub divided to create up to six individual units.
Buildings already on the site include the new 60 million University of the Highlands and Islands Inverness College, which will take in its first students in the autumn.
He said: "Providing a modern purpose built facility for life sciences companies marks the start of the expansion of the business side of the Campus.
HIE said the building is eligible for Life Sciences Enterprise Area incentives.
锘?m life sciences facility opens at Inverness Campus
The 100 million Inverness Campus was officially launched by Deputy First Minister John Swinney in May.
A new 2.2 million life sciences facility at Inverness Campus is now complete.


discount gucci shoes

salvatore ferragamo pour femme

red christian louboutins

gucci vintage

ferragamo leather jacket
 Yorum #3  | 1 Ağustos 2017 03:39 | Alıntı     

nlhefhduh

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
topxd07c3l</br>
male enhancement pill</br>
<a href="http://bestmalesenhancementpills.com"> male enhancement</a> </br>
<a href="http://bestmalesenhancementpills.com"> male enhancement products</a> </br>
male enhancement products </br>
male enhancement supplements
 Yorum #4  | 4 Eylül 2017 17:13 | Alıntı     

TracyEmege

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Buy Bactizith With Mastercard No Prescription Buy Deltastab Online Overnight Shipping No Prescription Buy Lukol Online Pharmacy Mastercard, Buy Lukol Online Want to Buy Finast Overnight Usps, Finast no script fedex http://dcmetrotheaterarts.com/community/to...o-prescription/ Cymbalta Iskustva Rogaine X26 Conception Pcos Rogaine Saw Palmetto Buy Zestoretic http://mag2014.ru/?option=com_k2&view=item...k=user&id=74782 http://yourbeautyyourhealth.com/forums/top...line-fast-deli/ http://yourbeautyyourhealth.com/forums/top...ropecia-online/ Imitrex Dependence Generic
Prednisone Daily Dosage Side Effects
Most Effective Prilosec Zovirax Genital Infections . Babies On Zantac Silent Reflux Propecia For Hair Loss Drug Generic Alternative For Atenolol Taking Tylenol Before Tattoo Stuck Pig Uses For Amoxicillin Urinary Tract Infection Nexium Therapy Symptomatic . Motrin Contain Acetylsalicylic Acid Valtrex And Aleve Keflex Antibiotics Pregnancy Where To Buy Clozapine?
http://forum.viva.co.id/indeks/threads/buy...ernight.2133535
https://tailsofthelowcountry.com/forums/top...ut-prescription https://www.iupui.edu/~gguild/?topic=buy-ge...e-free-shipping
 Yorum #5  | 13 Eylül 2017 21:34 | Alıntı     

Alfredcaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #6  | 14 Eylül 2017 11:10 | Alıntı     

Charlessoist

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #7  | 15 Eylül 2017 03:36 | Alıntı     

Brettdiutt

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #8  | 15 Eylül 2017 04:23 | Alıntı     

MichaelCef

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #9  | 15 Eylül 2017 14:17 | Alıntı     

Billyininy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #10  | 15 Eylül 2017 16:42 | Alıntı     

KennethTeemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #11  | 15 Eylül 2017 23:53 | Alıntı     

Billyininy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #12  | 16 Eylül 2017 23:07 | Alıntı     

BennyNuB

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #13  | 22 Eylül 2017 04:21 | Alıntı     

PearlieJic

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
clonidine Fast Delivery cheap. comprare Viagra-100-Mg-Verkauf propecia the levitra. Viagra. Generic order viagra non in uk finasteride pfizer uguale generico cheap brand. buy zithromax online overnight shipping Home Western Lgb For Diabetes Laparoscopic Adjustable Gastric Banding How much does Cipro cost? buy prescription cipro buy cipro cheap generic cipro cheapest online . Asthma Therapy Medications Louise Hay Fosamax . Lexapro Light Headed Escitalopram Augmentin And Liver Enzymes Pseudomembranous Colitis Simvastatin Tablets 10mg Ldl Cholesterol Depression Withdrawal Cold Turkey Female Viagra Pregnancy Order Trazodone Cod Saturday Delivery
Tartrate NO PRESCRIPTION Saturday Delivery Tartrate Cheap Overnight Delivery Buy Podofilox Online FedEx Expan. Where To Buy Online?, Buy Expan FedEx Delivery Cheap Lomefloxacin Free FedEx Shipping, Buy Lomefloxacin FedEx Overnight http://www.mombasatti.ac.ke/forums/topic/b...ith-mastercard/ Diflucan Partnership Buy Clonidine Without Prescription Information Cholesterol Drugs Methotrexate Online To Buy https://drandrewlemoi.com/index.php/forum/s...fedex-ups#11723 Buy Penis-Growth-Oil Vepesid Without A Prescription Or Doctor - Vepesid No Script Fedex Does Minocycline Work For Acne
Prozac Side Effects Vision
 Yorum #14  | 11 Ekim 2017 21:06 | Alıntı     

StewartRen

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
wh0cd2501157 clindamycin <a href=http://clindamycin.zone>clindamycin</a> http://clindamycin.zone prednisolone <a href=http://prednisolone.shop>prednisolone</a> http://prednisolone.shop buy tretinoin <a href=http://buytretinoin.store>cheap tretinoin cream .025</a> http://buytretinoin.store
 Yorum #15  | 12 Ekim 2017 11:56 | Alıntı     

quick cash loans

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
legitimate loans
same day loans
loans for bad credit history
<a href="https://loanswayer.com/">payday loans for bad credit</a>
fast cash online loans
 Yorum #16  | 14 Ekim 2017 14:29 | Alıntı     

MarionMer

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
buy online sildenafil citrate
<a href="http://fastshipptoday.com/#">viagra on line</a>
where can i buy some viagra
viagra australia
einnahme von viagra 50 mg

viagra blood pressure pills
<a href="http://fastshipptoday.com/#">viagra generic</a>
can you get a viagra prescription online
viagra for men
buy viagra online united kingdom
 Yorum #17  | Dün, 12:40 | Alıntı     

Joanneunoro

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Buy vibramycin no rx cheap Cheap Online Pharmacy Clofazimine Buy Prazosin Fast Deliery Finasterid Alternova http://www.ucao-uut.tg/en/node/249254 Metoprolol Vs Coumadin Soft Tablet Tadalafil Prozac Drinking Treat Depression Rosulip f Generic Medication No Prescription Buy Xalatan https://forums.reignofgaming.net/threads/bu...y-fedex.134044/ http://www.liquidsunrayz.com/index.php/for...at/topic/create Zetia Going Generic Lowest Price Available Online.. where to buy phenergan online; zetia 10 mg; zetia price walmart; generic version of zetia; price of zetia.
No Prescription Pharmacy Uk Buy Propranolol Online How To Order Propranolol From Canada Here Cheap Propranolol Online No Prescription No Membership.
Toprol Xr Recall Lopressor Alli Cost Walmart Ct . Orlistat Generic Brand, Plavix And Ppi Prilosec Nexium Tegretol Zyprexa Interaction Unisom Coupon Sleepgel Zyprexa And Libido Affect Oat Allergy Eczema Atopic Dermatitis . Lipitor High Liver Enzymes Doctor Imodium Cod Online Pharmacy Desogestrel Ethinyl Oestradiol Plasmatique No Prescription
[url=http://getbackuptoday.com/forums/topic/buy-dapoxetine-order-securely-online
-dapoxetine-overnight-all-states]Dapoxetine Overnight All States
https://www.sacseguridad.com/index.php/foru...rocin-in-canada Buy Clindamycin https://forum.forgamer.com/index.php?/topic...delivery-fedex/

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: