Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Devrimci Bir Önder Hişar Ağaoğlu- M. Emin Coşkun  


25-12-2012, 16:02 Kategori: Kurdistan  
Devrimci Bir Önder Hişar Ağaoğlu- M. Emin Coşkun

İnkârın Karşıtı ve Devrimci Bir Önder Hişyar Ağaoğlu

Devrimcileri ve hele hele Mehmet Hişar gibi bir devrimciyi anlatmak hiç de kolay değil. Eksik de kalsa bu ölümsüzlüğü anlatmam gerekiyor. Onun vurulduğu gün yani 26 Aralık 1997 günü benim için onun ölümsüzleştiği gündür. Herkes öldü, dese de adına ben ölümsüzleşti diyorum inadına.

Nasıl ki her olay kendi zaman ve zemininde bir anlama sahipse her şahsiyet de kendi kuşağı içinde anlam bulur. 70’li yıllar ve bizim kuşak için nasıl bir anlam taşıyor M. Hişar Ağaoğlu?

1970’li yıllarda Kürd ulusal Kurtuluş mücadelesinin yeniden filizlenmesi bir tesadüf olmasa gerek. Bizim kuşağın dünyaya bakış açısının şekillenmesinde öncülük rolü oynayan ve benim de “Gönül Önderleri” dediğim bu şahsiyetlerin de yetişmesi bir tesadüf olamaz.

Bunlar Bingöl’den Ankara’ya, Amed’den İstanbul-İzmir’e kadar uzanan bir coğrafya üzerinde filizlenen yüzlerce gönül önderidir. Vurgulamakta yarar görüyorum. Örgüt önderleri değil, gönül önderleridir bunlar.

Devrimci Bir Önder Hişar Ağaoğlu- M. Emin Coşkun

Üç gönül önderi: Cihat Elçi, Hatip Demiralp, Hişar Ağaoğlu


Bingöl’deki devrimci gençlik, örneğin T-KDP kurucularından Sait Elçi ve Dr. Faik Savaş’ı, 49’lardan Sait Bingöl’ü, DDKO kurucularından Şakir Elçi’yi, T-KDP gençlik oluşum önderlerinden Hatip Demiralp’ı, Cihat Elçi’yi, Hişar Ağaoğlu’nu, PKK’nin kurucu ve önder kadrolarından Mehmet Karasungur, ve Hayri Durmuş’u; yakın dönem gerilla komutanlarından Zeki Palabıyık, Abdullah Ekinci, Mustafa Ayçiçek gibi yiğitler bizim kuşak için, örgütler/partiler üstü gönül önderleriydi.

İnsanlık abidesi bu şahsiyetleri kimileri kendine daha yakın görebilir, bazı örgütler partiler de sahiplenebilir. Tabi ki bunları sahiplenmek güzel bir şey. Ama bizler için belki de 70’lı yılların Bingöl gençlik kuşağı için bunlardan hiçbirinin partisi, örgütü yoktur. Onlar insanlık onurunun temsilcileri, ulusal mücadelemizin kahramanları, Bingöl’ün gönül önderleridir. Bingöllü herhangi bir şahsa sorun. T-KDP’li Hatip Demiralp kadar PKK’li Hayrı Durmuşu da saygıyla ve hürmetle anacaktır.

Kemalist komploculuğun T- KDP önderlerini nasıl imha ettiği biliniyor. T-KDP önderlerinin bir bir imha edildiği bir süreçte derin ve koyu bir karamsarlığa bürünen Kürdistan halkının yeniden yeşeren umududur bunlar.

Yukarıda ismini saydığım ve sayamadığım tüm bu şahsiyetler bir umut bileşkesidir. Bu umut Bingöl’ün çarpan yüreği, yiğitleridir.

İşte Hişar Ağaoğlu’nu tam da bu noktada aramak gerekiyor. Hişar bu süreci oluşturan zincirin en önemli halkalarından biridir.

Hişar Ağaoğlu, toplumun derin bir umutsuzluğa gömüldüğü süreçte Kürdistan’da yetişen yeni kuşağın ideolojik-politik öncülerinden olmuştur. Bu rolünü T-KDP –KUK hareketinin inşa sürecinde de oynadı.

Bingöl’de 70’li yılların ortalarında şekillenmeye başlayan yurtsever-ilerici ve devrimci gençliğin en belirgin öncülerinden olan Hişar Ağaoğlu ve arkadaşlarının o dönem üstlendikleri misyon kendi dönemlerindeki kuşak için büyük anlamlar ifade etmektedir.

Bilindiği üzere 70’li yıllar Melle Mustafa Barzani Hareketinin, IKDP’nin Güney Kürdistan’da yarattığı atmosfer Kuzey Kürdistan’ı da etkisi altına almıştı. Hişar Ağaoğlu ve arkadaşları bu hareketin Kuzey Kürdistan’a taşırılması için, legal kanalları kullanarak ulusal bir hareketin oluşturulmasına çalışmışlardır. BİN-GENÇ-DER de bu amaçla kurulmuştur. Hişyar dernek kurmayla yetinmemiş, çalışmalarını başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin metropol kentlerine de taşırmıştır.

Bu çalışmalar sürecinde gördüğü işkenceleri, zindanları, uğradığı haksızlıkları burada anlatmaya gerek yok. Bunlar bir çalışmanın doğal bedelidir ve Hişyar bu bedeli ödemekten de hiçbir zaman çekinmemiştir.

Aramızdan ayrılışının 15. Yılında Hişar Ağaoğlu’nu yeniden anmak, yaşamını, yaşam felsefesini yeni kuşaklara aktarmakta büyük yarar vardır..

Hişar Ağaoğlu’nu, kimler neden katletti.

Hişar Ağaoğlu cinayeti Kürdün Kürde kırdırtmanın en belirgin örneği ve başarılı bir uygulamasıdır.

Bu yazıyı kaleme almamdaki amacım da katilleri doğru adreste aramak içindir. Bu sevenleri, akrabaları için olduğu kadar yeni kuşak için de gereklidir.

Maddi bir görüntü olarak Hişar Ağaoğulu’nu uyuşturucu bağımlısı bir babanın oğlu ve yine uyuşturucu bağımlısı Ayhan Yılmaz katletmiştir. Ayhan Yılmazı’ın yönlendiricileri olarak itirafçı Welat kod adlı Mehmet Dörtyama, Genç kaymakamı Nuh Mete Hamurcu, polis memurları Ayhan Aydancı ve Türkeş Doğaner olarak görünmektedir. Ben, kaymakam dahil tüm bunların birer piyon ve zavallı varlıklar olduklarını düşünüyorum.

Görülmesi gereken asıl olay, Kürde her türlü zulmü reva gören, onu yok sayan, aşağılayan inkar ve imha siyasetinin kendisidir. Bu zihniyetin sahipleri devletin tepesinde oturanlardır. Asıl sorumlu ve katil, hem sistem hem de bu sistemin yaratıcı ve yürütücü güçleridir.

Ve bunlar döktükleri kanın rengine bakmaksızın kan ile beslenen bir guruhtur. Lanetlenmesi ve hesap sorulması gerekenler de bunlardır.

Mehmet Emin COSKUN


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 11)
  |   Okuma: 51523   |   Yorum: (11937)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #151  | 18 Mart 2014 11:18 | Alıntı     

Serpimolot

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 131, Kayıtlı: 22.11.2013
   ICQ: 347587481,
Я была способна к живописи. Отец мой - художник, он стал моим первым учителем. Он подготовил меня к поступлению в институт, и я поступила в Художественный институт имени Сурикова на графическое отделение. После окончания института я делала иллюстрации к детским книгам - к Маршаку, к сказкам, - и вот так мне открылся постепенно мир сказки. А как только в послесталинское время изменилась ситуация, как только стало немного больше свободы для творчества, я навсегда оставила изобразительное искусство и целиком отдалась любимому делу. Но по-прежнему времена были сложные, и наибольшая свобода оставалась в области сказки. Я выбрала сказку как убежище, где могу быть наиболее искренней. Потому что сказку гораздо труднее зажать в идеологические рамки, чем какую-либо другую область литературы, она сама ломает эти рамки, открывает таинственные двери, живет своей жизнью. http://tutturizm.ru/author/admin/page/3 Вообще сказка требует тишины и уединения. Когда пишется сказка, она всегда окружена завесой тайны. Я всегда писала, как пишется, боялась вспугнуть мир сказки, который очень хрупок и требует бережного отношения. Когда пишешь сказку, с надеждой ждешь, вдруг придуманные тобой герои сами начнут действовать и диктовать свои условия игры, по-другому, неожиданно строить сюжет. Иногда просто удивляешься, как сказка пишется сама. И это самые удачные сказки, когда вдруг герои начинают как будто бы оживать: "Вот мы такие, и мы в этой ситуации поведем себя именно так, а не иначе. Мы пойдем, преодолевая этот страх, в замок, где живет злой волшебник". И это просто замечательно. Тогда сказка пишется легко, воздушно, и дети читают такую сказку с особым увлечением. Во многих ваших сказках присутствует христианское отношение к жизни. Была ли ваша семья, семья ваших родителей, церковной?Семья наша была невоцерковленной, но безусловно верующей. Мама моя была русская, крещеная, меня и брата крестили в детстве. Мой отец, Леонид Евгеньевич Фейнберг, родился в еврейской семье, поэтому на какое-то время в силу их семейной традиции был отделен от Церкви. Он очень хорошо знал Ветхий Завет, а в последние годы жизни постоянно читал Евангелие. Уже после смерти мамы папа крестился, его крестил отец Александр Мень, который потом стал его духовником. Слова "еврейская семья" надо понимать очень условно: никто у нас не знал еврейского языка, все занимались искусством - живописью, музыкой, литературой - и тем самым вкладывали все свои духовные силы в русскую культуру. Отец любил Достоевского, Гоголя, и любовь к русской литературе, к русской культуре прививалась нам с детства. Отец открыл мне поэтов Анну Ахматову, Марину Цветаеву, которые потом стали моими путеводными звездами. Он же познакомил меня с поэзией Осипа Мандельштама, ставшего моим любимым поэтом на всю жизнь.
Отец был художником, а мама - домашней хозяйкой и ангелом-хранителем нашего дома, весь дом духовно держался на ней. Она любила музыку, очень тонко ее чувствовала, любила литературу, и, когда мы с отцом занимались живописью, мама нам читала вслух - Гоголя "Мертвые души", Диккенса - огромные толстые тома. К сожалению, мама очень рано умерла, она не дожила до выхода моей первой книги в свет.


--------------------
Serpimolot
 Yorum #152  | 18 Mart 2014 16:06 | Alıntı     

kaflqkow

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
But when he had made away with these two,and was about to sit down again by his fire, out from every hole andcorner came black cats and black dogs with red-hot <a href="http://carhirebelize.com">area rug cleaning Santa Monica</a> floor polishing Santa Monica carpet cleaning Santa Monica http://carhirebelize.com devil!
 Yorum #153  | 19 Mart 2014 18:09 | Alıntı     

Jugakos

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 134, Kayıtlı: 27.11.2013
   ICQ: 347588181,
Украина, полностью зависящая от поставок российского "голубого топлива", уже более двух лет пытается пересмотреть действующие газовые соглашения с Россией, называя цену завышенной, а сами контракты - кабальными. http://alvse.ru/dizayn-vannoy-komnatyi-ot-gustavsberg-1.html Новости по теме: "Инициатива Киева пересмотреть газовые соглашения с РФ" >>
Россия в обмен на пересмотр цены добивается доступа к управлению украинской газотранспортной системой. Киев и Москва не исключают, что в результате переговоров может быть создан консорциум по управлению украинской ГТС, однако формат такого консорциума пока не определен. Киев хочет, чтобы в этом консорциуме участвовали три стороны - ЕС, Россия и Украина.


--------------------
Jugakos
 Yorum #154  | 20 Mart 2014 18:37 | Alıntı     

brobrelevy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
3g83wnd2 <a href=http://celebtapez.info/amanda-seyfried-nude-15935>amanda seyfried nude fakes</a> amanda seyfried nude in big love esv7cvc9 90xov2al <a href=http://celebtapez.info/jessica-alba-nude-15936>jessica alba full nude pics</a> jessica alba nude pussy pics lq5wp6tj rbpjw8xj <a href=http://celebtapez.info/emma-stone-nude-15938>emma stone nude pictures</a> emma stone nudes 1m8fcyhk poc9hgyk <a href=http://celebtapez.info/nicki-minaj-nude-15934>nicki minaj nude fake fantasies</a> nicki minaj nude image b92ag4fq 9tmwwmhd <a href=http://celebtapez.info/kristen-stewart-nude-15937>kristen stewart nude nip slip</a> kristen stewart nude movie z4vjplqs
 Yorum #155  | 21 Mart 2014 01:02 | Alıntı     

prietrinix

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
vs6dh6i3 <a href=http://celebtapez.info/blake-lively-nude-15941>blake lively nude uncensored</a> blake lively nude zx3khv27 4s13lj99 <a href=http://celebtapez.info/vanessa-hudgens-nude-15942>actual vanessa hudgens nude photos</a> alexa nikolas and vanessa hudgens nude 0x5f9axf j879p10n <a href=http://celebtapez.info/jennifer-love-hewitt-nude-15940>nude images of jennifer love hewitt</a> jennifer love hewitt nude daily motion qnxfvs62 e2mmggqa <a href=http://celebtapez.info/adriana-lima-nude-15943>adriana lima nude</a> adriana lima nude knees qs7vvlmf 9smnuvz2 <a href=http://celebtapez.info/natalie-portman-nude-15939>natalie portman nude clips download</a> natalie portman nude pictures xuguler2
 Yorum #156  | 21 Mart 2014 05:15 | Alıntı     

Absorpshoork

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ul07wiae <a href=http://celebtapez.info/amber-heard-nude-15948>nude amber heard tumblr</a> amber heard nude the joneses pyxd4mix kg5r5qnn <a href=http://celebtapez.info/hayden-panettiere-nude-15946>hayden panettiere nude at the beach pics</a> hayden panettiere nude scene fa2lyfz1 tzargqsu <a href=http://celebtapez.info/zooey-deschanel-nude-15945>zooey deschanel nude reral?</a> zooey deschanel nude fakes nf2a1jli eajyatp9 <a href=http://celebtapez.info/paris-hilton-nude-15947>g-string paris hilton nude</a> paris hilton home nude ass kx72eb7m zg01cti4 <a href=http://celebtapez.info/kat-dennings-nude-15944>kat dennings nude photos</a> kat dennings nude gallery xubfpbif
 Yorum #157  | 21 Mart 2014 14:55 | Alıntı     

jwxeiphk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
To bear children as <a href="http://articles.latimes.com/keyword/edward-bass">carpet muncher</a> aixldditiu mothafucks dink http://articles.latimes.com/keyword/edward-bass curious, intermittent conversation which flicked.
 Yorum #158  | 22 Mart 2014 07:33 | Alıntı     

Misterkol

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 68, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347568481,
Массовые протесты жителей Стамбула против вырубки парка Гази переросли в антиправительственные выступления. Люди выстраивают баррикады и разбивают палаточные городки на центральных проспектах, по улицам городов ездят машины, из которых доносятся призывы присоединиться к протестам. http://alvse.ru/montazh-trub-i-fitingov-iz...ipropilena.html В ночь на воскресенье толпы протестующих скандировали «Плечом к плечу против фашизма» и «Правительство - в отставку!», громили витрины, поджигали мусорные баки, переворачивали попадающиеся на пути автомобили и забрасывали полицейских камнями. http://alvse.ru/kak-eto-sdelano-unitazyi.html
Те, кто не участвует в уличных акциях, в знак солидарности включают и выключают свет в окнах своих квартир.


--------------------
Misterkol
 Yorum #159  | 22 Mart 2014 14:04 | Alıntı     

RichardSox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Держи хороший сайт
 Yorum #160  | 22 Mart 2014 19:31 | Alıntı     

julicrjn

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
An instantaneous change of mind instantlychanges <a href="http://www.aloehealthproducts.co.uk">short term loans</a> piyqwndhto payday loans payday loans http://www.aloehealthproducts.co.uk your senses whirl but it isnot sufficient basis for marriage.
 Yorum #161  | 23 Mart 2014 01:57 | Alıntı     

piaxfwzv

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
It must be the latest and the thIngenieurHe is the last type of all to submit <a href="http://iwillnotbethebully.com">las vegas shows</a> las vegas hotels las vegas hotels http://iwillnotbethebully.com comprehension,went on, -pretty soon the wordll get to the government.
 Yorum #162  | 23 Mart 2014 08:56 | Alıntı     

EdwardCem

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 32, Kayıtlı: 22.03.2014
   ICQ: 214632476,
скачать должностные инструкции переплетчиков инструкция по работе с овощерезкой


--------------------
инструкция по борьбе с птичьим гриппом 2006 года доксициклин таблетки инструкция по применению
 Yorum #163  | 23 Mart 2014 14:50 | Alıntı     

Figeredo

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67, Kayıtlı: 26.11.2013
   ICQ: 347588421,
МОСКВА, 21 мар - Прайм. Сделка по продаже Одесского НПЗ еще не завершена, заявил журналистам глава крупнейшей российской частной нефтяной компании ЛУКОЙЛ Вагит Алекперов. http://stroikaproff.ru/karkasnye-doma.html В начале марта ЛУКОЙЛ сообщил, что подписал с украинской группой ВЕТЭК (входит в группу компаний "Газ Украины-2009") соглашение о продаже Одесского НПЗ. Группа ВЕТЭК приобретет 99,6% акций НПЗ. Ожидается, что сделка будет закрыта до 1 июня 2013 года после выполнения сторонами ряда предварительных условий. http://tutvesty.ru/chanaalsvin-srednerazme...yskiy-hetchbek/
"Сделка еще не завершена", - сказал Алекперов в ответ на просьбу прокомментировать публикации в ряде СМИ о продаже Одесского НПЗ за 45 миллионов долларов.


--------------------
Figeredo
 Yorum #164  | 24 Mart 2014 03:45 | Alıntı     

22eu.kurdistan-post.eu

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Her broad deck seemed <a href="http://shorttermloansyak2.info">uk payday loans</a> qoebxvkjf payday loans payday loans http://shorttermloansyak2.info in boiling waves, and the ships werein trouble, and rolled fearfully upon the tops of the billows.
 Yorum #165  | 24 Mart 2014 20:51 | Alıntı     

rasbobmb

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The following day the kings daughter again called to him that hewas to bring her a wreath of field-flowers, and then he went in with it,she instantly snatched at his cap, and wanted to take <a href="http://thechristmasswap.com/">thechristmasswap.com</a> airutyjrh payday loans in canada canada payday loan http://thechristmasswap.com/ things as eating, drinking, working,.
 Yorum #166  | 25 Mart 2014 00:46 | Alıntı     

Tardomik

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Еще одна короткая встреча была через несколько лет, когда Березовский судился с ВГТРК, и я пришла в лондонский суд послушать его версию событий. Он был сама скромность. Из выступления в суде, не сомневаюсь, тщательно разыгранного, получалось, что все его предали. В перерыве, когда я подскочила к нему и уже настроила было видеокамеру, он вдруг очень по-человечески попросил: «Пожалуйста, ну не надо. Ну не сейчас!» Это был не Березовский. Или не совсем Березовский. Я не настаивала - потому что лежачего не бьют. Мы договорились, что встретимся и подробно поговорим в следующий раз. http://wayaninvestor.ru/remont-i-stroitels...imi-rukami.html Этот раз, который оказался последним, случился два года назад, в дни юбилея Горбачева, который тот праздновал в Лондоне. http://tut-girl.ru/
Фото: РИА "Новости"Надо отдать должное - к прессе Борис Абрамович относился вполне дружелюбно. Но что меня потрясло: в офисе он был один. Совсем! Где-то мелькала, по моему, тень секретарши, судя по тому, что дверь мне все-таки открывал не он сам. Но это все. Где весь народ? Интервью было грустным - о том, например, как Березовский заплатил за оранжевую революцию на Украине 50 миллионов долларов, а Ющенко его не пригласил на инаугурацию
 Yorum #167  | 25 Mart 2014 06:30 | Alıntı     

Timothyoi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
интернет казино голдфишка казино отзывы онлайн игры с выводом денег в реал интернет казино рулетка webmoney qiwi wallet, Система онлайн казино
 Yorum #168  | 25 Mart 2014 18:08 | Alıntı     

lwNLa

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
<a href=http://hayden-pet-med.com/site/#ura>buy ambien</a> buy ambien online fast shipping - ambien walrus tumblr
 Yorum #169  | 26 Mart 2014 09:58 | Alıntı     

agronnom

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 3568, Kayıtlı: 25.03.2014
   ICQ: 134526441,
valtrex 500 mg zararlar?valtrex for cold sores 500 mg valtrex 500 mg pret buy valtrex 1000 mg2000 mg valtrex a day
GmyyAUBq1
 Yorum #170  | 26 Mart 2014 11:53 | Alıntı     

keislkvj

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
So he played with him every <a href="http://instantloandm1.info">short term loans</a> nrkqxtrjus pay day loan payday loans uk http://instantloandm1.info all,and it would have gone badly without me.
 Yorum #171  | 26 Mart 2014 12:22 | Alıntı     

kfiynikat

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
バック 通販 chanel新作財布 ルイヴィトン タイガ 財布 シャネル バッグ マトラッセ シャネル モデル
<a href="http://www.dialtelecom.ro/assets/nike-c-0.html">http://www.di
altelecom.ro/assets/nike-c-0.html</a> 楽天 コーチ グッチ 長財布 新作 2013 chanel 時計 ヴィンテージ ブランド ショップ シャネル バッグ 2013
<a href="http://www.agentgreen.ro/home/chanel-c-1.html">http://www.age
ntgreen.ro/home/chanel-c-1.html</a> シャネル 財布 新品 化粧品 ランキング ブランド 財布 コーチ ヴィトン 財布 通販 シャネルの
<a href="http://www.adrbi.ro/fonts/prada-c-0.html">http://www.adrbi.ro
/fonts/prada-c-0.html</a> スーパーコピー シャネル シャネル 長財布 ファスナー シャネル 商品 鞄 激安 通販 coach ショルダーバッグ
<a href="http://www.dialtelecom.ro/assets/nike-c-0.html">http://www.di
altelecom.ro/assets/nike-c-0.html</a> メンズフレグランス 人気 ヴィトン 店舗 シャネルコピー長財布 プラダ キャンバストートバッグ ヴィトン 商品一覧
<a href="http://www.fiore.ro/css/celine-c-1.html">http://www.fiore.ro/
css/celine-c-1.html</a> グッチ ラウンド長財布 お財布バッグ シャネルバック スーパーコピー ビトン 財布 ルイヴィトンかばん

http://www.dialtelecom.ro/assets/nike-c-0.html
http://www.fiore.ro/css/celine-c-1.html
 Yorum #172  | 26 Mart 2014 16:04 | Alıntı     

uaaimtaw

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The tale was long, <a href="http://www.paydayloanswithoutcreditcheck.co.uk">payday loans</a> injogkefqi short term loans payday loan http://www.aloehealthproducts.co.uk dumps he enteredthe empty schoolhouse and sat down to suffer.
 Yorum #173  | 28 Mart 2014 16:20 | Alıntı     

asizlerwy

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
nike air max 90 online nike air max 90 red nike air force 1 women köpa nike free run nike fuelband sverige
nike force nike air max 1 white freenike air max nike rea nike wmns free run
nike air max 1 white nike free run grey nike air sverige nike 3.0 free nike byxor
nike barnskor nike air force gs air max 90 neon nike air jordan skor nike free run 5.0 v4
<a href="http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=194" target="_blank">http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id
=194</a>
nike sandaler nike air max 90 white nike free run 3 v5 nike air max force 1 white nike air force gs
nike billiga skor nike air force 1 07 nike återförsäljare nike-skor.se nike max air 90
<a href="http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=166" target="_blank">http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id
=166</a>
nike air force 1 dam nike air max 90 grey nike free run 3 online nike free run 3 m nike free run white
nike sportskor dam nike free 5.0 pris free run 3 nike nike free v5 nike free 5 0
<a href="http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=113" target="_blank">http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id
=113</a> nike running sverige nike air force dam nike air max 90 vita rosa nike free run.se nike plus skor
nike free run yellow nike air force 1 low white köp nike nike air max 90 womens nike free run 3.0 v3
nike air force low nike air force gs air nike force nike free run yellow nike free usa
nike free air nike free 5.0 blue nike 6.0 skor air max 90 billigt nikefree.se
nike free run 3.0 dam nike i sverige nike air force1 nike air max dam 90 air max 90 rosa
billiga nike free nike free run 5.0 herr träningsskor dam nike nike air force sverige air max white
<a href="http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=180" target="_blank">http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id
=180</a> nike träningsbyxor nike free 5.0 blue nike air force sverige nike air max skor online nike skor air max
<a href="http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=184" target="_blank">http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id
=184</a> nike free run women pink nike fre run nike free run 2 man nike air max 90 dam vita billiga skor nike
billiga nike air nike nike free run 2 air max 90 vit nike air force one low nike rea
air max 90 vit nike skor online nike air max force 1 white nike w free 5.0 nike run free 5.0
billiga nike free 3.0 bästa nike löparskor nike free 3.0 v5 dam air max 90 pink nike free run 3 sverige
nike air free air max 90 skor nike air max 90 outlet nike-airmax.se är nike free run bra
air max dam rea air max nike air force skor air max online billiga nike löparskor

http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=172 http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=66 http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=204 http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=133 http://www.obstecare.se/css/nike-air-force-1.asp?id=144
 Yorum #174  | 1 Nisan 2014 01:46 | Alıntı     

maxkohan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ルイヴィトン カード入れ ヴィトン メンズ 財布 ヴィトン ジュエリー 人気ヴィトンバッグ 財布 ヴィトン メンズ
コピー ヴィトン ルイヴィトン ファッション ヴィトン ポルトフォイユ 長財布 <a href="http://www.msf-dgf.ro/louis_vuitton/louis-vuitton2014-jp.html"&g
t;ルイヴィトン バッグ 新作 2014</a> モノグラム ルイヴィトン 財布 ルイヴィトン 財布 ダミエ 価格 ルイヴィトン メンズ ヴィトン サイト ヴィトン 財布 ダミエ
財布 ヴィトン 偽物 ルイヴィトン 新作バッグ キーケース メンズ ルイヴィトン <a href="http://www.ihmimmaculata.org/images/louis_vuitton/">ルイヴィトン 新作 2013</a> ルイヴィトン ラウンドファスナー カードケース ルイヴィトン ルイヴィトン 公式 オンライン ルイヴィトン 中古 ルイヴィトン バッグ 通販
ヴィトン バッグ ヴェルニ ルイヴィトン 財布 新作 ヴィトン 公式オンラインショップ <a href="http://www.msf-dgf.ro/louis_vuitton/louis-vuitton2014-jp.html"&g
t;ヴィトン 長財布 黄色</a> ルイヴィトン 長財布 中古 長財布 ルイヴィトン ルイヴィトン コピー ヴィトン財布激安 ヴィトン 財布 買取 相場
ルイヴィトン ファッション ルイヴィトン エピ 財布 ヴィトン コピー 財布 <a href="http://www.ihmimmaculata.org/images/louis_vuitton/">ルイヴィトン 財布 小木</a> ルイヴィトン最新財布 ヴィトンの小銭入れ ルイヴィトン ジッピー ルイヴィトン 小銭入れ ダミエ ルイヴィトン バッグ コピー 激安
ルイヴィトン ダミエ ヴィトン 財布 メンズ ヴィトン 財布 タイガ <a href="http://www.msf-dgf.ro/louis_vuitton/louis-vuitton2014-jp.html"&g
t;ルイヴィトン 財布 コラボ</a> ルイヴィトン セール ルイヴィトン 財布 人気 女性 ルイヴィトン 偽物 激安 ルイヴィトン バック 新作 ルイヴィトン 財布 新品


ヴィトン 長財布 小木
ルイヴィトン 新作
ルイヴィトン 長財布 エピ
 Yorum #175  | 1 Nisan 2014 21:02 | Alıntı     

dexAccovedge

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
x9qbgi87 <a href=http://accutanesideeffects.org/methadone-side-effects-16020>methadone side effects sleep</a> methadone side effects sleep zwmvnvdq http://accutanesideeffects.org/methadone-side-effects-16020 i9pwlem9 <a href=http://accutanesideeffects.org/plan-b-side-16021>long term side effects of plan b</a> plan b duration of side effects aj2hk95z http://accutanesideeffects.org/plan-b-side-16021 bi9xp9ub <a href=http://accutanesideeffects.org/nexium-side-effects-16019>nexium 40mg side effects</a> side effects of nexium 38z21006 http://accutanesideeffects.org/nexium-side-effects-16019 3lkw3m1n <a href=http://accutanesideeffects.org/vicodin-side-effects-16022>side effects of vicodin use</a> side effects when stopping vicodin 8klvf1dl http://accutanesideeffects.org/vicodin-side-effects-16022 n2q1v5gi <a href=http://accutanesideeffects.org/abilify-side-effects-16023>abilify uses and side effects</a> side effects abilify and paxil 5vtlqmg8 http://accutanesideeffects.org/abilify-side-effects-16023
 Yorum #176  | 2 Nisan 2014 00:13 | Alıntı     

cruicailk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
fu2c153p <a href=http://accutanesideeffects.org/tylenol-side-effects-16017>side effects tylenol extra strength</a> tylenol #3 side effects yu8n8wlu http://accutanesideeffects.org/tylenol-side-effects-16017 t8uz5332 <a href=http://accutanesideeffects.org/risperdal-side-effects-16015>risperdal dangerous side effects</a> risperdal & side effects kwfn4s4r http://accutanesideeffects.org/risperdal-side-effects-16015 ovldehfs <a href=http://accutanesideeffects.org/benadryl-side-effects-16016>benadryl side effects</a> benadryl dizzyness side effects z0v2wg36 http://accutanesideeffects.org/benadryl-side-effects-16016 7bm35urr <a href=http://accutanesideeffects.org/cialis-side-effects-16014>cialis soft tabs side effects</a> cialis side effects pines 3pc0qj1w http://accutanesideeffects.org/cialis-side-effects-16014 hmav5ubk <a href=http://accutanesideeffects.org/zantac-side-effects-16018>zantac and infants side effects</a> ranitidine or zantac side effects g88q6n84 http://accutanesideeffects.org/zantac-side-effects-16018
 Yorum #177  | 2 Nisan 2014 07:43 | Alıntı     

OrvilleType

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 91, Kayıtlı: 2.04.2014
   ICQ: 178221462,
интернет покер шарк, интернет казино lucky casino online играть в бильярд на деньги гранд казино 1 софия, либо казино елена отзывы.
 Yorum #178  | 2 Nisan 2014 07:59 | Alıntı     

quilamimA

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
4r43h74a <a href=http://best1133freebonuscasino.com>online casino bonus offers</a> online casino bonus maxe3992 http://best1133freebonuscasino.com xhkiip0y <a href=http://accutanesideeffects.org>Zovirax side effects</a> Lotrel side effects ltmcxdgq http://accutanesideeffects.org
 Yorum #179  | 2 Nisan 2014 08:20 | Alıntı     

llaksnmf

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
It contained nothing <a href="http://printingposters.co.uk/">Payday Loans UK</a> etzlzkwro No Credit Check Loans Payday Loans http://uk-electricity.co.uk/ or shoulder.

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: