Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Berzani Kürdistan'ı ne Zaman İlan Edecek-Dr. İsmet Turanlı  


28-11-2012, 21:54 Kategori: Kurdistan  
Berzani Kürdistan'ı ne Zaman İlan Edecek-Dr. İsmet Turanlı

Her şerrin bir hayrı, her hayrın de bir şeri vardır derler. Maliki’nin Saddamlaşması Irak Kürdistan’ını petrol anlaşmaları sebebi ile askeri tehdide başvurması Barzani cephesinden bir şer olayıdır. Bu fırsattan istifade ederek Kürdistan devletini ilan edip, UNO’ya akredite müracaatı yapması sürprizine cesaret ederek neticede bir hayıra vesile olmasını sağlar mı? Benim gibi iyimser düşüneneler böyle bir oldubitti ile karşılaşacağımızı ümit ettiklerini söylüyorlar. Hat ta bazılarına göre Kürdistan’ın de Facto kurulduğunu, geri kalanın bir formalite icabı olduğunu iddia ediyorlar. Bu durum karşısında Türkiye hep karşı çıktığı Irak’ın bölünmesi ihtimaline karşı Maliki’yi destekler mi?

Barzani ile ilişkilerin bozulmaması için, çoktan beri beklenen bu gerçeği kabullenir mi? Elbette karar mercii USA olacaktır. Pentagon da ki haritalar da bile Kürdistanı Türkiye den ayrı gösterdiklerine göre, Ortadoğu da İsrail den gayri kendine sadık bir devletin kurulmuş olmasını ön görmüş olduğu dış politika uzmanlarınca çoktan dile getirilmişti. Türkiye Yunanistan, Kıbrıs, İsrail, Suriye, Irak, Ermenistan devletleri ile düşman konumunda olduğuna göre Barzani Kürdistan’ını da kaybetmek istemeyecektir. Zira enerji yönünden Kürdistan’ın zenginliği ayrıca düşünmesi gereken bir faktör olacaktır. Erbil’in yakında bir Dubai söylentileri de yabana atılacak bir rivayet sayılmaz. Babacan’ın bugün ki ifadesine göre Türkiye’nin yumuşak karnı cari açığın müsebbibi enerji harcamalarıdır.

Türkiye nin Barzani’yi desteklemekte en mühim tereddüdü kuzey Kürdistan da yaşayan Kürtlerin Irak ta olduğu gibi, özerklik yahut federasyon isteklerinin kuvvetleneceği hatta bölünmeye gidilebileceğidir. Türkiye için bölünmek ne kadar istenmeyen bir gerçekse de dörde bölük Kürtlerin de artık ‘’ ASLINA RUCİ’’ yani Osmanlı devrinde ki gibi dört bölgenin bir araya gelmesi hakkı doğal karşılanacaktır.

Bundan on sene önce eski dış işleri bakanı Vahit Halefoğlu Kürt sorunu hakkında benim fikrimi sormuştu. Ona söylediğim, bu sorunun üç safhada çözüleceği idi. Birinci safhasında Kürtlerin yaşadığı dört devlette de ÖZERKLİK gelecek. İkinci safhasında bu dört Özerk bölge birleşecek. Türkiye AB ye girince Kürdistanı da peşinden Avrupa birliğine götürecek. Böylece Osmanlı Meclisi Mebus ’anının aldığı Misakı Milli hudutları gerçekleşmiş olacak. Ak partililer Kürtlerin Türklerden ayrılmayacaklarını söylüyorlar. Kürtlerin ayrılmayız dedikleri Türkiye deki ana vatanları olan Kürdistan dan ayrılmayacak olmalarıdır. PKK ve Öcalan’ın ortaya çıkmasının iki sebebi vardır.

1. 1923 de Irak devleti kurulurken yapılan hatanın düzeltilmesi.

2. Türk devletinin 80 sene boyunca Kürtlere yaptıkları zulümlerdir. Kürtlerin tepkilerini temsilen PKK ve Öcalan ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin bu isyanı basit bir teröristtik olay olarak takdim etmesi meselenin ciddiye almadığını göstermiştir. Bu isyan çatışmasını 30 senedir mağlup edememesinin öfkesiyle Kürtlerin siyasi temsilcilerini meclisten atmağa, Öcalan’a yeniden idam tehdidi yapmakla karikatüristlere mevzu olacak bir zafiyet sergilemiştir. Gerek Türkiye de ki Kürtlerin ve gerekse Barzani Kürdistan’ının bağımsızlık çağrımı yapmamalarını pısırıklık olarak değerlendiriyorum. Silahsız, Gandhi tarzı grevleri dahi Erdoğan’ın alaya almasını (Almanca-Galgen Humor) ACI MİZAH olarak izah etmek mümkün. Bu kibirli tutumunun anketlerde aleyhine tezahür etmesi onun meydanlarda haleti ruhiyesine öfke tarzında aksetmiştir. Gündemi lehine odaklamak için Yüzüncü yıl dizisindeki Sultan Süleyman ile övünme, daha da yüksekten nara atmasına kendini zorlamıştır. Acaba 30 sene at üzerinde mi o kadar evlat sahibi olmuştur. Bir yalanlar dizisine kendini kurban etmesi üzücüdür.

Yalan 1: Kanuni 10 sene at koşturmuş. Yalan 2 : Kaç kere evlat katili olmuştur. 3: O fütuhatları yapmak, bir çok milleti özgürlüğünden mahrum etmesi, bugün ki insan ve millet haklarını ihlal etmesi utanç verici değil midir?. Her zaman söylediğim gibi onun kültürel yönden cehaleti belgeseller ile kurgu diziler arasındaki fark etmemesi ile bir daha açığa çıkmıştır. Kültür bakanı Günay’ın ikbal uğruna Erdoğan’ı teyit eder tarzda beyanatı aydınlar arasında hayal kırıklığı yaratmıştır. Erdoğan İstanbul’u siyaseten fethettiğini görüntülemek için Fatih gibi, Sultan Ahmet gibi İstanbul’un her köşesine ( Çamlıca’ya, Taksime, Göztepe’ye v.s.) Sinan’ı taklit ettirerek imzasını atmak istiyor. Siyasi tarihimizi geriye dönük dikkate alırsa görecektir ki ona oy verenler çok geçmeden Atatürk gibi, Ecevit gibi yaptığı pervasızca hatalarını seçimlerde çok kolay cezalandıracaktır. Korkarım bugün ki muhalefette onun için Silivri kampüsü kurduracaktır. Bu söylemimi bir hezeyan olarak algılayanlar olabilir.

Bu gün onun haşmetinin şehvetine kapılanlar saklanacakları delik aramakta güçlük çekeceklerdir. Nereye gitsem, ne zaman TV söyleşilerini dinlesem duyduğum şu ifadelerin gün geçtikçe yaygınlaştığını tespit ettim.’’ Son seçimler de AK partiye oyumu verdim, bu sefer Erdoğan’a vermeyeceğim kesin.’’ Churchill 2 inci dünya savaşından galip çıkınca beklenenin aksine seçimleri kaybetti. Çünkü onun muzaffer, tek adam olacağından korktular İngilizler. Serbest fırkayı kuran koca kurtuluş savaşı kahramanı Atatürk Fethi Okyar’ın İzmir mitinginden sonra nasıl korkmuş ve fırkayı kapatmıştı. Hatta Menderes İzmir’e gemi ile geldiğinde dostum, zamanın deniz yolları genel müdürü Orhan Koraltan’a limanda toplanan on binlerce DP taraftarını göstererek demiş ki: ‘’ Demokrasiler de bu insanlar sırasında aksi yönde davranabilirler.’’ Bana bu anektodu Orhan bey anlatmıştı. Ecevit Kıbrıs fütuhatından sonra seçime gitmiş ve hezimete uğramıştı. Erdoğan’ın şimdi başvurduğu çeşitli seçim taktiklerinden, yapılan müspet hizmetlerden cesaretle hep üste kalacağını zannediyor. Yaptığı hataların listesini birisi söylemek cesaretini gösterse daha temkinli olur kanaatindeyim.

Rahmetli teyzem singer dikiş makinası ile bize yerli malı tekstilden önlük dikerdi. Maarif müdürünün kızının önlüğü siyah kumaştandı ve onu kıskanmaz değildik. Benim oğlanlara sınıf arkadaşlarının olmama sebebini sorduğumda şöyle dediler. ‘’ Bizim giydiğimiz marka giyeceklerimizi arkadaşlar kıskanıyor da ondan’’. Kışın ayağımda ki Şosonun ( lastik ayakkabı)) altındaki delik öksürüğe sebep olurdu. Hakkari de ki çocukların ayağında ki lastik ayakkabılar bana o günleri hatırlatıyor. Gerçi ben tek tip yaratılmasının aleyhindeyim şekil olarak. Fakat daha ilkokuldan itibaren hiçbir gün sabahları ayağa kalkıp ne ant içtim, ne de istiklal marşını söyledim. Hiç kimse beni uyarmamıştı. Benim asi karakterim olacak bu askeri tarz törenleri intuitif olarak ret etmem.. .

31 Ağustos 2003’te Richard Hoolbrooke, Amerikan Fox Haber Televizyonu muhabiri Tony Snow’a canlı yayında şunları söylüyor.

‘’ Irak adıyla sözünü ettiğimiz ülke seksen bir yıl önce, 1922’de Kahire Konferansı’nda Winston Churchill ve diğerleri tarafından yaratıldı. İngilizler yanlış yaptı.

Biliyor musunuz, çok benzer bir şey Yugoslavya’da oldu. O da ayni döneme yaratılmıştı. Parçalandı, ama parçalanana kadar üç yüz bin kişi öldürüldü. Onun için geleneksel anlamda Irak bir ülke değildi. Kürtler bir bağımsız egemen devlete sahip olmadıkları takdirde, bir Orta doğu sorunu olarak varlığını sürdürecektir.

İngilizlerin o zaman yaptıkları hata, Kürtlerin dörde bölünmüş olmasını kınayan bir mektubu Amerika da ki bir kongre de ayni oteli paylaştığım İngiliz başbakanına bir mektupla iletmiştim. Şimdi Kürtler hakkında konuşanların lafı gevelemelerine içerliyorum. Yapılacak tek şey ASLINA RUCİ yani dört bölgede haksız yere bölük pörçük yaşayan Kürtlerin üniter bir yapıya kavuşturulmasıdır. Sonunda bu olacak. Bu durum Pentagon da ki haritada da böyle ön görülmüştür. Türkiye de ki şövenistlerin hışmından korkarak direnç gösterilmesinin, ecele faydası olmayacaktır. Yakında Maliki Kürtlere savaş açınca Erdoğan’ın eteklerindeki ziller çalacaktır. Barzani’yi desteklemekten başka çaresi kalmayacaktır. Irak Kürdistan’ında ki halkın % 80’ninin Türkiye ile konfederasyona gitmeyi tercih edecekleri bir safsatadır. Olacak olan bağımsızlığın ilanıdır. Barzani daha beklemesin. Ahmet Türk diyor ki televizyon da :’’Bizim maksadımız ayrılmak değil. Türklerle birlikte yaşamaktır, nasıl ki bin seneden beri yaşadığımız gibi. Bu yalanla Türkleri kandıramazsın. Kürtlerin diğer memleketteki Kürtlerle daha uyumlu yaşayacağı inkâr edilebilir mi? Türklerle mi, diğer kardeş Kürtlerle mi? Değişmeyen bir hakikatte Kürtler bulundukları dört devlette de ikinci sınıf bir millet konumundadır. Kürt halkı artık kendi kimliğine bilinçlenmiş durumda. Tenis sporunda unforced error (Lüzumsuz hata) tabiri vardır. Şayet Barzani şimdi UNO’ya bağımsızlık başvurusunu yapmaz ise, bana göre, unforced error yapmış olur. Bu armut pişmiş artık. Ağzınıza düşsün.

Erdoğan’ın tek adam olma arzusunu ben 4 sene evvel mükerrer olarak yazdım. Bunu gerçekleştirdiği derecede hem kendisine, hem de millete zararlı olacağını da yazdım. Şimdi Maliki’nin, Esad’ın, Mursi’nin tek adam heveslerinin halkları tarafından ret edildiğini görmesi lazım. Muradına da varamayacağını şimdiden söyleyebilirim. Bırakın muarızı gazetecileri, onu destekleyen gazetecilerin % 80’i de aleyhinde konuşmaya başladılar. Demek ki insanın gözünü HIRS bürüyünce artık gerçekleri görmek zorlaşıyor.

Dokunulmazlık tehdidi ile Kürt milletvekillerini sindirmek mümkün değil. Onları on sene önce yaka paça meclisten alıp hapishaneye gönderdiler. On sene hapiste yattılar. Ve gene meclise geldiler. Anadolu da bir laf vardır. Merkep bile aynı çukura düşmez. Bu bütün mebuslara teşmil edipte kendi dokunulmazlığı kalkınca, hâkimlerin eline düşerse ne olur. Yargıya güvenmediği için, söz verdiği halde külliyen kalkmasını istemiyor. Madem yargıya güvenin yok ise, o güvenilmeyecek yargıya Kürt temsilcilerini niye yollamak istiyorsun. Bu memleket, bu millet hep senin keyfince idare edilemez. Bu millet son seçimlerden birinde 4-5 partiyi birden meclis dışında bıraktı ise sizi de ayni şekil de cezalandırabilir.

Suriye de muhaliflerin galip gelmesi halinde Suniler in Alevileri, Şiileri katliama tabi tutmaları halinde Erdoğan-Davutoğlu hangi pozisyonla kendilerini tarihin önünde kurtaracaklardır. Daha dün ki bu tecrübeden ders almadan Mısır ile anlaşmalara girişti. Tahrir meydanı başkana karşı karıştı. Savunma teknolojimizin Suriye’nin, İran’ın gerisinde olduğu açığa çıkması yeni silah yatırımları gibi mali külfetler doğuracaktır. Belki de ileriyi daha iyi görebilen Monşerleri de dinlemek icap edecektir. Ermenilerle, Azerilerle, İran’la, Maliki ile, Suriye ve İsrail’le, Kıbrıs’la NAİF, komşularla sıfır problem politikası yerlerde sürünüyor. Milleti CHP’liler gibi kör, aptal mı zannediyorsun.

Devlet borcu yarıya indi, İhracat kaç misline çıktı. Ya Cari açık, ya 4-5 misline çıkan özel borçlanma, TÜSİAD’ın, bankaların 40 ar milyar dolara varan karları kimin cebinden çıkıyor. 40 milyara varan silah siparişleri. 600 lira ile geçinmek zorunda kalan milyonlarca emeklinin kalplerindeki sızıya empati kurman mümkün mü? 10 senedir Alevi sorununda, Kürt sorununda, Rumlarla sorunlarda, Ermeni sorununa da, şimdi bir de Musevilerle sorunda mehter takımı adımları ile, iki ileri bir geri yalpalamanın, başarısızlığın sıkıntıları uykularınızı kaçırmıyor mu?

Dr.İsmet Turanlı. Antalya. 28.11.12


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 7)
  |   Okuma: 3046   |   Yorum: (30)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 29 Kasım 2012 03:01 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Ker söylemi,Anadolu lafı değil ! Kürdlerin bir deyimidir..

Ker bi kerîya xwe carek dikeve herîyê u carek din naçe wê rêyê!
 Yorum #2  | 29 Kasım 2012 08:27 | Alıntı     

Mamoste

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Kürtler 1160 larda egemen güçlerin hesaplarını yerlebir etti. İslam adına bunu yaptı, kendi çıkarı için yapmadı. Kürtlerin islam adına kurdukları statüko 1916 yılına kadar devam etti. Egemen güçler tıpkı 1160 lardaki gibi ortadoğuya geri geldi. Kürtler yine aynı direnci gösterdi. Egemen güçlerin hesapları bozuldu. Burada egemen güç batıdır, bunun üzerine 1916 yılında paylaşımı yapan egemen güçler Kürtlerden intikam alma yoluna giderek dörde böldüler. Bu paylaşımın tek nedeni Kürtlerin siyaset bilmemeleri, İslam ile uyuşmalarıdır. Kürtler güvendikleri Müslüman kardeşim dedikleri tarafından yok edilmek üzere paylaşıldı. Bu fikir İngiliz, İtalyan ve Fransız devletlerin arşivlerinde bulunabilir.
Kürtler 1000 yıldan bu yana egemen güçlere karşı İslamı savundular. Dünya egemen güçlerini kendilerine düşman ettiler. Bu durumu Kürtlerin doğru bilmesi gerekiyor. Tarihini doğru bilmesi gerekiyor. Egemen güçler bölgeye yerleşecek, bu defa Kürtler siyaset yapmasını bilmelidir.
Müslüman kardeşim dedikleri tarafından katliamlardan geçirildiğini hafızasında canlı tutmalıdır. Kürtler bilmeli ki müslümanlık kardeşliğe yetmedi ve bundan sonra da yetmeyecektir.
Iark'ta Kürtleri katledenler müslüman araplardı. Suriye'de Kürtleri katledenler Müslüman Araplardı. İran'da Kürtleri katledenler müslüman Farslardı. Türkiye'de Kürtleri katledenler Müslüman Türklerdi. Neden katlettiler? çünkü onlar farklı bir millet oldujkları için katliama uğradılar.
Kürtler bu tarihi gerçekliği yaşadı, egemen güçler bu hususta gerçeği Kürtlere göstermiş oldular. Egemen güçler İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar Kürtlere düşmanlık yapmadı.
Dünyayı bugün de bu ve diğer egemen güçler yönetiyor.
Kürtler yurtlarında özgür olmak istiyorlar, ancak siyaset bilmiyorlardı. Şimdi öğreniyorlar. Bölgedeki rejimlerin Kürtlerin dostu olmadığı artık anlaşıldı. Kürtlerin bunca yaşadıklarından sonra halen anlamayanlar da vardır. Ancak ekseriyeti dostunu da düşmanını da anlamıştır.
Sayın yazar bağımsızlık öneriyor, olabilir, ben ise diplomasi öneriyorum. Tarihsel gerçeklik de göz önüne alınarak Kürtlerin derin diplomasi geliştirmesi gerekiyor.
Bölgesel güçlerin gelecek üzerinde fazla etki edebilecekleri kanatinde değilim. Temel etki uluslar arası egemen güçlerdedir. Halen özgüç diye mücadele yürütenler bir çok hususu eksik bırakıyor. Diplomasi yanı hiç olamıyor. Başaramıyorlar. Halbuki uluslararası diplomasi de başarılı bir süreci gerçekleştiremez ise yüz yıl daha böyle devam edebilir. Kürtler iç dinamikleri ile uluslar arası güçlerle doğru zeminde kalıcı ilişki geliştirmelidir. Nasıl ki Yurtlarının bölünmesinde bölgesel güçlerin etkisi olmadı. Birleştirilmesinden de bölgesel güçlerin etkisi olmayacaktır. Parçalandığı yerde birleştirilecektir. Bu temelde yaklaşılmalıdır. Kürtlerin çok savaşmalarından ziyade çok diplomsi yürütmelidir. Uluslara arsası güçler ancak Kürt halkına dayanarak ortadoğudaki çıkarlarını koruyabilir. Bu durumu diplomasi yolu ile anlamaları lazımdır. Uluslar arası egemen güçlerin ortadoğudaki çıkarları nedir? kısaca cevap verili ise global kapitalist sisteme zarar gelmemesidir. Global kapitalist sistem önünde engel olabilecek güçler tasfiye edilirken Kürtlere bu tarihsel misyon doğuyor. Bu misyonu yerine getirebilirler mi? Kürtler laiktir, evrensel hak ve hukuka saygılı ve bağlıdır, demokrasiye inanıyor, piyasa ekonomisine, globalizme yakın bir kültüre sahiptir. Kürtler bu dinamizmi değerlendirmeli, uluslar arası güçlerle işbirliği içinde geleceğini belirlemelidir. Bölgesel güçlerin belirleyici olmadıklarını tekrar ifade edebilirim.
Öyle görülüyor ki Kürtler tarihteki hatalarını tekrar etmeyeceklerdir. Sürdürenler de tıkandıkları noktanın bu olduğunu yakında anlayacaklardır. Anladıkları noktada, değişim ve dönüşüm çok hızlı olacaktır.
 Yorum #3  | 29 Kasım 2012 11:28 | Alıntı     

Kurdistan u Azadi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Degerli Arkadaslar,
Icinde bulundugumuz dönemde, Dünya´da post modern bir paylasim savasi yasanmaktadir. Bu savasin ayaklarindan biriside Ekonomidir. ABD küresel Ekonomi´nin lokomotifidir. Lokomotif düzgün gitmedinde, vagonlardada sorunlar meydana gelir. Ekonomik kriz, ilk olarak 2008 yilinda ABD´de ortaya cikti ama bu göstermelik bir krizdi. ABD´de meydana gelen kriz ile Dünya´nin diger ülkeleride calkalanmaya basladilar. Eger savastaysaniz ve Ekonominiz iyi degilse, teslim alinmaniz daha kolaylasir. Buda ABD´nin kendisine rakip olanlari teslim almasinin yollarindan biridir. Bazi arkadaslar diyorlar ki, ABD´nin rakibi olan Cin´e cok miktarda borcu var. ABD isterse bu borcu yarin öder. Nasil mi?
Bir yerde izlemistim. Örnegin ABD´nin, 10 milyar dolara ihtiyaci var. Bu 10 milyar dolari ABD, merkez bankasi olan FED´den ister. FED´de bunun karsiliginda ABD hükümetinden, tahvil ister. ABD bir kac kagidi allayip, pulladiktan sonra; 10 milyar dolar degerindeki, tahvil´i FED´e verir. FED´de ABD hükümetine sadece bilgisayar ekranlarinda gözüken bu miktari havale eder. Böylelikle ABD´nin 10 milyar dolari olur.
Siz saniyor musunuz ki, ABD su an Suriye´deki savasta yok? ABD, Irak savasinda direk müdahale etti ama yasanan asker kayiplari vs… sebebiyle; Libya, Misir gibi yerlerde bir Arap bahari yaratti. Örnegin su an Suriye´de ABD özel timlerinin olmadigini kimse söyleyemez. Kisacasi ABD ortadoguda bir düzenlemeye gidiyor. Bu düzenlemenin sonucunda; Esedler, Saddamlar, Kemalistler…Ekarte ediliyor. Pkk´ninde zihniyeti bu saydigim sahislar ile ayni dogrultuda ilerledigi icin Pkk´de, eger degismezse Dünya devleri tarafidan tasviye edilecektir fakat Pkk´nin tasviye edilmesi Kürt´lerin gözden cikarilmasi anlamina gelmez. Pkk´nin tasfiyesi, yeni bir Kürt hareketinin dogmasi anlamina gelir. Bu harekette elbetteki ABD ile ittifak halinde olacaktir. Bizimde ABD ile baris icinde olmamiz gerekiyor. Daha önce büyük güclere kafa tuttuk, ülkemiz 4´e bölündü.Bunu gören Kürt hareketleri bu sebeple ABD ile ittifak kurmus durumdalar. Haa ben bunlari söylerken ABD´yi cok sevdigim icin degil ama birde gercekler var degil mi?
Kisacasi bu dönemde Kürtler sunu bilmeliler ki, 1970´li yillardaki Dünya kosullarinda yasamiyoruz. Hersey cok degisti ve hizli bir sekildede degismeye devam ediyor. Kürtler olarak dar görüslülük yapip, davamizi ; Particilik, ideolojicilik…gibi kavramlara indirirsek. Kaybedenlerden oluruz. Onun icin zamanimizda yasananlari iyi algilayip ona göre tavrimizi belirlememiz gerekiyor. Bunu yaparken ulusal bir konsey kurup, ortak hareket etmekte yarar vardir.
Ve umarim ki, Pkk yasananlari dogru okuyordur.
 Yorum #4  | 29 Kasım 2012 14:12 | Alıntı     

SEFKAN DERSIMI

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Mamoste ,

Tesbitleriniz cok yerinde K.P. aslinda sizin yazinizi siteye asmasi .
Gecen gün A. Türk ün Tv de anlattigi akil ve hizandan yoksun zirvalar yol degildir.

Kürdlerin istikameti KURDIA ya dogru olmasi lazim

Saygilarimla.
 Yorum #5  | 29 Kasım 2012 16:04 | Alıntı     

Hassan Selah

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
saygida kusur etmek ismeme velakin bu yazi bir suru ic tutarsilikla dolu. kisa yazmak icap ediyor, en onemlisine degineyim. yazar eski turk bakani ile muhabbetinde isi Osmanli modeline baglamis. dort kurd bolgesi birlesecek ve Turkiye ye eklemlenecegiz, avrupa ya da birlesmis olacagiz. avrupa nin TC yi almakta teredudtleri var, kismen hiristiyan durtusu kisamn tc nin vahsi tabiati bunda rol oynuyor tabii. gerci macaristan bulgarsitan romanya ya bakinca vahsi tabiata ragmen onlarin AB ye duhul olabildiklerini gorunce din in buyuk faktr oldugu ortaya cikiyor. nufusunun cok buyuk kismi pastoral kulturle donanmis kurdleri avrupa su an icin neden alsin bunyesine? buna imkan ihtimal yok. bu oenmsi bir tefferuat, asil mesele nicin Turklere bu kadar eklemlenmek hevesi icindeyiz? hani avrupa ya giris icin bize on ayaka olmalari icin desek, o kanalin gercecki kanal olmadigi asikar. o halde? osmanli modelini chomsky de onermisti. bence turklerin kalinkafaligi bu modelin islemesinde de engel , hsh islese bile ben bu modeli turk denetiminde kaldigi surece kurdlere fayda saglayacagini da dusunmuyorum. bu arada ufak bir duzeltme, osmanli doneminde kurdistan tek bir parca degildi. yarisi iran kontrolunde diger yarisi osmanli kontrolunde idi. kurdlerin kagit uzerinde bile egteri duran , iste cizum burda -- turu amator cabalardan vazgecip, adim adim uluslar rasi hukuk platforumlarinda TARIFI olan haklari edinmenin teknik yollarini gelistirmesi lazim. bu haklari tek tek toplamak bize spontan bicimde esit statu kazandiracak. ustelik ilerleyen zaman icinde degisken kosullara uyum da bu bicimde mumkun olacak. bastan 20-30 yil otesi icin bir rigit hedef koyunca, degisekn kosllara gore ana stratejiyi habire gozden gecirmek gerekiyor ki bu iyi bir yontem degil.
 Yorum #6  | 29 Kasım 2012 18:41 | Alıntı     

R. Celik

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Ismet Bey Amca,
bosuna bekleme, bizimkiler bu rezillige alismis, hic bir zaman ayrilmazlar.
Ben sahsen ne o gücü ve ne de o cesareti görüyorum!
Biz de masallah, kof kabadayilik ve bos demeclerden baska bir sey olmaz.
Almanin biri Kürde: "Siz de var cok laf, az icraat" demis.
Bu kafa ile bize kimse yardim etmez!
Neden bosu bosuna biz Kürdler icin cikarlarini heba etsinler.
Bakarsiniz keskin keskin laflar, ondan sonrada, "haydi bir adim atin da, dagdan inelim" der ve yalvarirlar.
Bu hikaye böyle!!!
Biz ancak biribirimizin gözlerini oyariz, düsmanin degil.
Biz halkimizin kurtulusunu esas almiyoruz, hayatta olmayan solcularin anisini esas aliyoruz.
 Yorum #7  | 30 Kasım 2012 19:36 | Alıntı     

saddam ( nasıl anlarsanız öyle)

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
R. Çelik tespitlerin çok yerinde. Seni bu siteye yorum en zeki ikinci sahış ilan ediyorum.
 Yorum #8  | 1 Aralık 2012 13:51 | Alıntı     

M.Yilmaz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin R.Celik tespitleriniz dogru,bunun sebebleri var en büyük sebeb milli bir siarimiz yok kutsallarimiz yok bazilari icin (din )kutsal ama oda Kürdi degil yani bizimle alakasi yok,Kürdlerde herkes baska telden caliyor,Türklere bakarsaniz bizim gibi Homojen olmadiklari halde kutsallari var sagcisi,solcusu,dincisi,iti,köpegi vatan dedinmi gerisi teferruattir diyor,bize bakiyorum hic bir kutsalimiz yok bazi baskaldirilar oldu oda ihanetten korkakliktan yenildiler en son PKK cikti iyi kötü mücadele ediyor ama buseferde ipe un serenler cogaldi ne yapsada bazilarina yaranamiyor görende sanirki kendileri acaib mücadele ediyor demem oki Biz Kürdlerde birbirine güven malesef YOK,cok düsmüs bir toplumuz inanin arastirin bizim gibi ilginc bir toplum ne var nede görülmüstür bosuna dememisler isini bilmeyen cavuslar döner kicini avuclar.
Isimiz herhalde gelecek generasyonlara kaldi .
 Yorum #9  | 2 Aralık 2012 00:32 | Alıntı     

ali awdan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sevgili dostlarim bunlar bizi erkenden oyuna sokup hepimizi toptan hal etmeye calisiyorlar.daha simdi acikliyorsunuz,biz bir birimizin gozunu oyuyoruz.dogrudur ulkeyi ilan etmek kolaydir ama onu yasatmak onemlidir ve bunu kurtler cok iyi biliyor.aynen su esek meselesi gibi.biz kendimize uc temel pirnsip elde etmemiz gereklidir.1,selhadin i kurdi kalekteri bebelerimizden basliyarak ogretmemiz,2,abdulah ocalanin kurt kadin ve erkegin yenilmez dik duruslarini kendinin hic bir zaman dunya miletlerinin ne ustunde ve nede altinda esit bir insan olarak ozgur yasam arzuyu.3.barzani gibi kurt miletinin tum cikarlarini gozetmek ve gerektiginde mucadele etmek ve hata en sert davranmak .tabiki talabanin de politik dusuncelerini unumamak lazim eger bunlar bir araya gelirse o zaman kurulsun ozgur kurdistan a piroz.saygilar
 Yorum #10  | 22 May 2015 03:37 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
diaBecause of base pairing these two double helices are identical both to each other and to the parent double helix.Respiratory Failure Viagra Abma JC et al.S.
 Yorum #11  | 3 Haziran 2015 02:07 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
somatoInfection is treated with trimethoprimsulfamethoxazole Bactrim a combination of antibiotics or with pentamidine.Acne vulgaris is an inflammatory condition of the skin that is most prevalent during adolescence.Martin C Viviand X Cottin A et al. retin a buy Contrast material may be injected intravenously to highlight abnormalities.Just stick with one issueno matter how many memories are activated because of your emotional state.B Nevi.exostoses
 Yorum #12  | 17 Haziran 2015 16:16 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
adenitisThe amount of energy consumed by a person depends on the persons weight and build. cialis 5 mg price walmart Repeat urine culture to days after cessation of therapy.If you have trouble breathing call your local emergency number such as or go to the emergency room.
 Yorum #13  | 8 Ağustos 2015 04:11 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
serumP H Q cm Chapter The Motion of Fluids The flow rate through the right ventricle which pumps the blood through the lungs is the same as the flow through the left ventricle. Levitra Side effects of medications used to suppress the immune system can be severe such as infections that can be hard to control.treatmentUse only unscented detergents and cleaning materials in the home.g. Viagra With the ban on human cadaver dissection then circumventable Liuzzi reintroduced the process into his medical courses.AFriction.The biopsy needle may also cause a brief usually more dull pain.c.. prezzo del cialis originale Initially patients often describe a sense of impending doom accompanied by pruritus and flushing.The onset may be insidious.She is afebrile. cheap levitra online Quick Hit Clinical significance is unre lated to statistical signifi cance.Adolescent pregnancy.When a cowpox outbreak came to his area Jesty attended infected cows in secret with his wife and sons whom he inoculated with material from the cowpox sores using a darning needle.cephalic versionSome students noticed that painful injuries sustained during frolics seemed not to trouble the participants. cialis 20mg for sale P H Q cm Chapter The Motion of Fluids The flow rate through the right ventricle which pumps the blood through the lungs is the same as the flow through the left ventricle.The lower esophageal sphincter relaxes and contracts to move food from the esophagus into the stomach the pyloric sphincter allows food to leave the stomach when it is ready.
 Yorum #14  | 15 Ocak 2016 23:43 | Alıntı     

BrenDeatte

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 16178, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 215762545,
and Hellstrom J.Expression of therapeutic proteins after delivery of chemically modied mRNA in mice. buy cialis c80 .For Healthcare Professionals Applies to furosemide compounding powder injectable solution intravenous solution oral liquid oral solution oral tablet Cardiovascular Volume depletion may predispose some patients to deep venous thrombosis.dilation of the common bile ductA boy with achondroplasia.Videoassisted thoracic surgery VATS allows the surgeon to view the chest from a video monitor. 40mg tadalafil uroPredisposing factors a.It may occur as early as age or as late as ageCecil Medicine.glomerular capsule glomerulus renal pelvis renal tubule ureter urethra urinary bladder urinary meatus viagra pa nett i sverige Lungs Vertebra FIGURE C Heart Bone of ribhypothalamusYou need to investigate further to determine the cause of the hypona tremia.Delirium tremens is brought on by stopping alcohol consumption suddenly after prolonged periods of heavy alcohol ingestion. cialis precio lilly iStockphotoThinkstock.The walls of the organ then show up clearly by contrast.clinical featuresThiel D. buy clomid for men online When questioned she reports that she frequently feels hot and sweaty at work and at home.G.fiGure Progression of type i diabetes mellitus.Vaccines and medications antibiotics like penicillin amoxicillin aspirin ibuprofen iodine general anesthesia and local anesthetics latex rubber such as in gloves or condoms dust pollen mold animal dander and poison ivy are wellknown allergens.


--------------------
The magnitude of the velocity is called speedSally complained of pain in the area surrounding her navel. brand viagra overnight delivery Reverse transcriptase inhibitor
 Yorum #15  | 16 Ocak 2016 11:10 | Alıntı     

MelvMeeva

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 15622, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 162323465,
This hormone needed to help release sugar from the blood acts as a carrier to bring glucose into cells of the body to be used for energy.it reacts with platelet GPIbIX and subendothelium Binds the factor VIII coagulant protein and protects it from degradation inheritance pattern Autosomal dominant Xlinked recessive vWD Low Reduced Hemophilia Normal Very lowThe normal adult liver weighs about to pounds. generic viagra for sale antiNPOAnswers ANSwErS lretroperitoneal dapoxetine in australia Specificity is high over but sensitivity is so it can miss up to of PEs.You will discover whether biopsychosocial interventions have a role in the treatment of cancer.c.Any relapse not just throws the person back but makes alcohol abuse heavier and heavier.What should I discuss with my healthcare provider before taking furosemide Lasix Do not use this medication if you are unable to urinate.Medicine in the Industrial Age edicine gained momentum during the  th century. by prednisone w not prescription Rifampin Inhibits bacterial RNA synthesis by blocking RNA polymerase In addition to its role as an antituberculosis agent rifampin is used as pro phylaxis for close contacts of patients with meningococcal meningitis.It is then stored and released from the pituitary gland a small gland at the base of the brain.Erectile dysfunction is common.The higher allowed energy levels called excited states are associated with larger orbits and different orbital shapes. online viagra purchase Review provided by VeriMed Healthcare Network.Nouna M.Combination Therapy.inammatory disease in which small nodules form in lungs and lymph nodes RESPIRATORY SYSTEM G Use the following terms and abbreviations to complete the sentences below.The height of the full image at the retina is Height of imageMEDICINE AND THE MIND Despiteor perhaps because ofsuch horrors attitudes gradually changed.The limitations of our study include i our inability to ascribe cause and effect to findings from crosssectional data ii the lack of information on use of medications to treat ED although because users may have been misclassified as having no ED this bias would tend to lead to conservative estimates of association iii the possibility that the prevalence of ED we report here may not be generalisable to the NSW population since the participation rate was low iv history of disease was derived from selfreport and thus recall bias cannot be ruled out and v nonresponders were older and had lower socioeconomic status which are both associated with ED and this may have led to conservative estimates of association. levitra 60 mg vaccinationsDuring these epi sodes the patient is incapacitated and must lie down in a dark room for several hours.g.


--------------------
a..Figure from Applegate E The Anatomy and Physiology Learning System ed Philadelphia Saunders.Figures and vardenafil vs viagra The wings of most insects are designed so that during the upward stroke the force on the wings is small.
 Yorum #16  | 16 Ocak 2016 19:58 | Alıntı     

VincGype

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 40596, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 381436873,
Meningiomas and schwannomas are two other types of brain tumor. priligy quanto custa Inflammation is not transmural as it is in Crohns disease.p.plateletpheresisThe number of reticulocytes in the blood is a sign of how quickly they are being produced and released by the bone marrow.Treat all sexual partners.Pergamon soon became too small for a man of Galens ability and ambition and in CE he decamped to Rome. tadalista 10 However a negative correlation was found between SaO and ED and between SaO and BDI in the COPD group r.Lincoln et al.diagnosishypocalcemiaThey arranged for medicallytrained personnel to man frontline units and set up early versions of combat medical care facilities or field hospitals. comprar cialis 20 generico In the past decade and a half weve seen a great resurgence in the scientific understanding of what spirituality is and how it influences iStockphotoThinkstock.He tried a metal ball and stem for the femur fitting it into a PTFE lining in the socket but the PTFE wore quickly and its tiny rubbedoff particles caused severe irritation and reaction.Quick Hit S.The extent to which VIP or any of the other peptides demonstrated in the penis have an important role as a neurotransmitter or modulator of neurotransmission has not been established. viagra for sales Prostate massage and ejaculation Before the availability of broadsprectum antimicrobials prostatic massage was the mainstay of treatment for patients with prostatitis OConorPhrenic nerve palsyoccurs in of patients Destruction of phrenic nerve by tumor phrenic nerve courses through the mediastinum to innervate the diaphragm Results in hemidiaphragmatic paralysis c.Fetal presentation is the manner in which the fetus appears to the examiner during delivery.Clinical featuresOncol. generic propecia for sale There is a need for therapeutic alternatives.Kampo includes acupuncture moxibustion massage and other techniques and has also developed distinctive methods of diagnosis and an extensive library of herbal remedies.


--------------------
Beipackzettel Viagra Online Kamagra Oral Jelly Gunstig levitra samples overnight Cipro And Amoxicillin Toghter Consejos Uso Viagra
 Yorum #17  | 19 Ocak 2016 02:06 | Alıntı     

JoseMYPE

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71508, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 177574247,
A major cause of orthopnea is congestive heart failure the lungs ll with uid when the patient is lying at.If one thing doesnt work you should be able to try something else and there are things you can try to help yourself. free viagra pills in reading pa. PAnalysis of pericardial fluid can be useful if the cause of the effusion is unknown.Several different types of allergy tests are used to identify triggers.HRT O Circle the term in parentheses that best completes the meaning of each sentence.CONTAGION A living thing usually a microbe that can spread between people to cause disease.HSV is typically associated with transmission through nonsexual personal contact e.Chronic lymphocytic leukemia CLL.Increased risk of bacterial infections due to neutropenia a. cialis carrefour BuddChiari syndrome a.g.Hormonal Therapy Plus PDE Inhibitor Versus PDE Inhibitor Lowquality evidence showed that the incidence of adverse events was low and did not differ between sildenafil alone versus sildenafil plus patch gel or oral testosteronesciatica MUSCULOSKELETAL SYSTEM fastest delivery of antabuse substancerelated disorderThe duration of erections with rigidity RigiScan monitoring greater than base was approximately min in the subjects treated with mg of PT compared with min in the placebotreated group.In general dose selection for the elderly patient should be cautious usually starting at the low end of the dosing range reflecting the greater frequency of decreased hepatic renal or cardiac function and of concomitant disease or other drug therapy.pericardium kamagra gold women Acute disease is a diffuse pneumonitis caused by massive exposure to beryllium.Unlike other foods however alcohol does not contain vitamins minerals and other substances necessary for proper functioning..g.Indeed men who reported a history of prostate cancer had the highest levels of ED in this cohort.In the wondrous new world of nanomedicine quantum dot nanoparticles are already being designed that can be absorbed by particular tissues such as those of a tumor and then show up brightly with astonishing detail on a scan tuned to their wavelength. buy viagranext day delivery Right heart catheterization reveals increased pulmonary artery pressure D.Gastroenterol.In the US the American Geriatrics Society was founded inTwo effective strategies for progressing the exercise prescription have also been described Setting the duration of continuous exercise and then gradually increasing the work rate towards the target level.


--------------------
How Do You Take Zithromax generic viagra Propecia Bon Prix Pharmacie Achat
 Yorum #18  | 20 Ocak 2016 15:07 | Alıntı     

Waltticy

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 12062, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 327854275,
Nursing mothers should avoid breastfeeding while taking furosemide. cialis with dapoxetene Signs a..Delirium tremens is brought on by stopping alcohol consumption suddenly after prolonged periods of heavy alcohol ingestion.See Figure B. buy vibramycin doxycycline new zealand Pain at the radial aspect of the wrist especially with pinch gripping in region of radial styloid common for pain to radiate to elbow or into thumb b.U RINALYSIS Urinalysis is an examination of urine to determine the presence of abnormal elements that may indicate various pathologic conditions. overnight pharmacy 4u cialis Bove.Normal time is minutes or less.rst part of the large intestineTo demonstrate that penile arterial reconstructive surgery is efficacious a large study of hundreds of patients who meet the demographic selection surgical and outcome criteria of the Arterial Occlusive Disease Index Patient is needed.Ask your health care provider what is right for you. buy propecia Along with Louis Pasteur see pp.removal of calcium from bonesThe arteries and veins are compressed and without a supply of fresh warm oxygenated blood the lower arm becomes cooler and pallid.male hormone testosterone is an example levitra 20mg C.In other words the patient can go over the determined rate but not under it.ARDS d.nih.


--------------------
Hess P. cialis prix conseille en pharmacie In the s external defibrillators became available which worked without the need to open up the patients chest.Goldstein I.
 Yorum #19  | 20 Ocak 2016 16:50 | Alıntı     

Rafaicefly

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 16219, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 155486281,
and Hatzichristou D.Correct reversible causes.The force W acting on the bottom of the lever is the reac tion force of the ground on the foot of the person. viagra a vendre Most people with Addisons disease are taught to give themselves an emergency injection of hydrocortisone or increase their dose of oral prednisone in times of stress.If the history and physical examination suggest prostatitis physicians may consider a diagnostic test such as the fourglass test or the PPMT..Inactivation of APC leads to inappropriate and constitutive activation of the Wnt signaling pathway a general mech anism of CRC developmentloud rumbling sounds onAmong the effective antibiotics are fluoriquinolones such as ciprofloxacin thirdgeneration cephalosporins and aminoglycosides these may be administered by the oral anror intravenous route. generic cialis These are helpful for determining the acuity or chronicity of illness as well as adequate immunity see Clinical Pearl.Med.If you have an iodine allergy you may have nausea or vomitingsneezing itchingor hives if you get this type of contrast.Around London surgeon Sampson Handley showed that lymph channels were the main route for breast cancer to spread. escrow refills prednisone R is a negative number..andro MALE REPRODUCTIVE SYSTEM K Match the following surgical procedures with the reasons they would be performed.labile Variable undergoing rapid emotional change.R ST segmentprostate buy accutane uk no prescription AbstractFREE Full TextDenberg MD PhD Mary Ann Forciea MD Robert H.Physical therapy inclusion Body Myositis More common in men elderly Insidious onset of slowly progressive proximal and distal weakness often leads to delay in diagnosis There is early weakness and atrophy of quadriceps forearm flexors and tibialis anterior muscles.Ticagrelor was ultimately approved in the US in as well as in other countries around the world although it underwent a protracted review process.Minhas et al. levitra disfuncion erectil PUD c.W


--------------------
Malignancy is the most common cause of death.The strength of the stimulus is conveyed Physics in Biology and Medicine.The angular veloc ity see Appendix A is then v max max where is the length of the leg. propecia ou viagra The ratio of the jumping heights at the two locations is H F W WInflammatory bowel disease IBD c.
 Yorum #20  | 21 Ocak 2016 08:13 | Alıntı     

NathDeekly

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 15213, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 128214524,
Therefore if the vitamin B deficiency remains untreated irrevers ible neurologic disease can result. cialis with dapoxetine hemostasisNotable exceptions are prosthetic mechanical heart valves prophylaxis of recurrent MI and treatment of antiphospholipid antibody syndrome for whichEnlarged jaw macrognathiaHealthy volunteers were premedicated with rivaroxaban mg once daily the recommended dose for atrial fibrillation for days.Additional Treatments The addition of nonsteroidal antiinflammatory drugs NSAIDs and alpha blockers eg terazosin at mg doxazosin at mg help with symptom relief.Colorcoded images indicate the intensity of metabolic activity throughout the body. gen health levitra Inc.COLUMN I COLUMN II Sufxes Conditions Meaningsmm divided byAmbulatory Medicine l STEPUP TO MEDICINE Quick Hit Always obtain a pregnancy test in reproductive age women before starting an antihypertensive medication.athletes footstomyDuring these epi sodes the patient is incapacitated and must lie down in a dark room for several hours. cose clomid The most commonly used modications are the ARCA cap and elongated polyA tails.T H E BIRT H OF I V F We had a lot of critics but we fought like hell for our patients ROBERT EDWARDS of the nutrients body minerals and other substances found in the fallopian tube and had to activate sperm cellsthe second major challenge for IVF.When such lesions are cold on scan thyroid lobectomy is recommended.It is attached by a stalk to the hypothalamus the area of the brain that controls its function.Now that was an experience Physical therapists occupational therapists.Elevated LDL and decreased HDL levels b.loud rumbling sounds on kamagra price thailand These involve the internal capsule cerebral peduncles thalamus and pons.Further versions of variolation were practiced in the Middle East and Africa during the th century.In Grainger RC Allison D Adam Dixon AK eds.cGMP Signaling.JAMA and Wells PS Anderson DR Rodger M et al.If all is well the surgeon then orders the manipulators to perform the maneuver.We are reminding doctors to try and find the right balance between relieving symptoms versus safety. levitra funciona Psychosomatic MedicineOsteoclasts clast is from the Greek word meaning to break are large cells that function to reabsorb or digest bony tissue.


--------------------
Pathognomonic for RA b. priligy funciona Sleisenger Fordtrans Gastrointestinal and Liver Disease.
 Yorum #21  | 23 Ocak 2016 05:46 | Alıntı     

Willbync

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 60672, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 183823175,
dysplasia vt logistics singapore viagra The axon unlike a fuse renews itself.et al.org..c.Theyre not able to work or fly for example because of their fear. kamagra getafe Black and White Racial Identity Theory Research and Practice.The expelled placenta is the afterbirth.Most common initial presentation b.Nature Sharma S.cytology E Give the meanings of the following combining forms.Isovolemic hypernatremia sodium stores normal water lost Diabetes insipidus Insensible respiratory tachypnea c. purchase prednisone online Sleep paralysis in which patient cannot move when waking up.c.But however private and emotionally detached he may have been as a man Listers quest to rid the operating room of its septic legacy saved the lives of many patients and secured his place in history. buy propecia 1 mg online safely M alignant condition of white blood cells immature granulocytes myeloblasts predominate.FSH can also stimulate testosterone secretion by inducing Leydigcell maturation.The question is not how allergies work or how dangerous pollen is..Different APC genotypes in proximal and distal sporadic colorectal cancers suggest distinct WNT b catenin signalling thresholds for tumourigenesis.Appendix IV is a complete list of these drugs and their class or type.Theyre there for a reason and sometimes we use them too much while other times we use them too little.The blockage in blood flow does not last long enough to cause permanent infarction. where can i buy clomid from india eye surgery including cataract excision widening tubes such as the esophagus or urethra with strictures cauterizing hemorrhoids with powerful acids alkalis or hot irons and cesarean section.This lets your doctors know how your treatment is working.Removal of tissue to treat benign prostatic hyperplasia BPH using a green light laser laser TURP.


--------------------
Kamagra Oral Jelly Greece Medicament Baclofene Sun Complaints About Healthy Man Viagra cialis buy online Amoxicillin Cures Kamagra Oral Jelly At Cvs Tadalafil 20mg
 Yorum #22  | 23 Ocak 2016 06:39 | Alıntı     

Robeneucky

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 36063, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 167468762,
phakoFor the statistical assessment independent ttest Pearson correlation oneway analysis of variance and chisquare tests were applied and p less than generic kamagra Each gland consists of two parts an outer portion the adrenal cortex and an inner portion the adrenal medullaReserve for complications of Crohns disease b.Why the Procedure is Performed A doctor may recommend this procedure if Enlarged adenoids are blocking your childs airway.dysphoria The prex dys means bad or unpleasant.The following tests provide an adequate basis for treating PE with anticoagulation Intraluminal filling defects in central segmental or lobular pulmonary arteries on helical CT or high prob ability with a scan and clinical suspicion DVT diagnosed with ultrasound and clinical suspicion Positive pulmonary angiogram definitely proves PE The following can essentially rule out PE Lowprobability V Q scan or normal helical scan and low clinical suspicion Negative pulmonary angiogram definite Negative d dimer assay plus low clinical suspicion Adapted from PIOPD data. prednisone,purchase online Developing HSCT involved overcoming many obstacles including rejection which was countered by a process called immuno suppression.Mixed capillary and precapillary causes Associated with diseases of lung parenchyma or pulmonary vessels all obstructive and parenchymal diseases Examples COPD ILD PE PPH kyphoscoliosis b. viagra samples 2 or 3 day shipping The two sets of chromosomes can be seen stained red.PregnancyIV sodium nitroprusside to lower systolic BP below mm HgFor an estimate of this period see ExerciseTestosterone and DHEAS were lower in patients with hypercapnia PaCO mmHg Table buy accutane 5 mg online usa radiation Energy carried by a stream of particles.Specific Heat for Some Substances Substance Specific heat calg C Water IceBritish surgeon Roy Calne achieved many firsts in transplantation including the first combined liverheartlung transplant inIn British Parliament at last approved a bill allowing women to enter the medical profession fully. buying cialis stateside Other reported but untested therapies include biofeedback relaxation techniques and muscle relaxants.periodontist endodontist Performs root canal therapy.


--------------------
Three longitudinal studies have estimated incidence rates of ED in men with diabetes. viagra Cirrho means yelloworange which describes the livers color caused by fat accumulation.
 Yorum #23  | 24 Ocak 2016 05:40 | Alıntı     

MichAdvide

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 12468, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 316572577,
Prevention When traveling in tropical countries with poor sanitation drink purified water and do not eat uncooked vegetables or unpeeled fruit.Common presentations include recurrent urinary tract infections with no history of bladder instrumentation dysuria and frequency with no other signs of ABP or new onset sexual dysfunction without other aetiology.C.Unfortunately life knocks us off balance. 100 mg viagra price walmart THE RISE OF SCIENTIFIC MEDICINE The Microscope Revolution ERMS SUCH AS BACTERIA AND VIRUSES germ cells including eggs and sperm tiny parasites such as malarias plasmodium and the smallest blood vessels known as capillaries all these are invisible to the naked eye and were unknown before the invention of the light microscope in the late th century.Am Fam Physician.Philadelphia Pa Lippincott Williams Wilkins FigureTestosterone administration restores sexual interest and associated sexual activity in hypogonadal or castrated adult men Skakkebaek et al. buy lasix Drugs Today Barc..Quick Hit Diagnostic tests are usually not necessary for typical uncomplicated cases of GeRD and therapy can be initiated.In many cases you can simply wait use home care remedies and call your doctor at a later time only if the symptoms dont go away.Denberg East th Avenue B Academic Office Aurora CO order prednisone via mail pharmacy D.Four years later the neighboring Poor Law Infirmary and former workhouse Warkworth House was incorporated into the hospital.To effect healing the spirits are appeased by offerings chanting ceremonies and sacrifices while the patient tries to feel remorse and repent.To get some idea of what they were up against it is worth noting that the average body cell is micrometers m wide so cells in a row would stretch half of one millimeter about the width of this i.cardiomegaly imitation cialis 800 number IV calcium gluconate in severe cases oral calcium in mild to moderate casesmale gonadFor additional information readers are referred to the excellent review of the use of PDE inhibitors in diabetic men by Vickers and Satyanarayana.Fortunatelyfor the field but unfortunately for his lab ratshe was not very good at finding injection sites on his rats or at giving them the appropriate amount of an injection.VIP increased cAMP concentrations without affecting the cGMP levels. viagra canada mastercard h.MI hemorrhage and arrhythmias.Uterus and fallopian tubes are imaged xrays B.


--------------------
foremost Chinese physician Zhang Zhongjing was founding medical institutions that would endure for centuries in some cases to the present day.Other such stones hang in the background as proof of the surgeons skill.Rosen R. priligy super force Psoriasis a.see front matter Elsevier Ltd.
 Yorum #24  | 25 Ocak 2016 06:24 | Alıntı     

Portecem

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The medicine man or woman could choose whom to treat how and when.Chronic pain such as chronic stress is an entirely different disorder.chest pain pectoris priligy costo en colombia ACE inhibitors reduce mortality Cooperative North Scandinavian Enalapril Survival Study CONSENSUS and Studies of Left Ventricular Dysfunction SOLVD trials prolong survival and alleviate symptoms in mild moder ate and severe CHF.Infected children often experience milder symptoms or no symptoms.The stomach Figure has three main parts fundus upper portion body middle section and antrum lower portion.If the physician requires a closer look at the prostate gland or decides that a biopsy is necessary he may order a transrectal ultrasound which allows him to visualize the prostate gland. inderal non perscription thoracic cavity Space in the chest containing the heart lungs bronchial tubes trachea esophagus and other organs.HgbIt is indicated if visual loss is significant to the patient and interferes with daily or occupational activities.Obstet Gynecol.Bohrs calculations are found in most elementary physics texts.Steroid drugs can slow the loss of muscle strength.CD T cells ELISA HAART Kaposi sarcoma opportunistic infections protease inhibitor reverse transcriptase inhibitor viral load test wasting syndrome HIVWhen treating these infections doctors give antibiotics for both and treat both partners. accutane overnight Biochem.Kepp O.rd ed. prednisone in healthy individuals Caused by spontaneous rupture of subpleural blebs airfilled sacs on the lung at the apex of lungsescape of air from the lung into pleural space causes lung to collapse More common in tall lean young men These patients have sufficient pulmonary reserve so severe respiratory dis tress does not occur in most cases.Preparations of ground roots and rhizomes underground stems of the ipecacuanha herb Carapichea ipecacuanha act as an emetic especially to clear stomach contents after eating some other disagreeable food or to treat poisoning.. priligy posologie Flow cytometry of anchored cell surface proteins CD CDmuch more sensitive and specific for PNH D.Sometimes an opening is made directly into the airway tracheostomy or cricothyrotomy.
 Yorum #25  | 28 Ocak 2016 12:18 | Alıntı     

EdwaMets

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 29850, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 236522714,
Science Society Picture Library Science Museum.Curnen said the inguinal superior supercial wound barely scratched the surface. viagra and dapoxetine Alternative Names Abdominal film Xray abdomen Flat plate KUB xray References Morrison I.DIGESTIVE SYSTEM herpetic stomatitis Inammation of the mouth caused by infection with the herpesvirus.This is an example of targeted drug therapy for cancer.After the age of about of men and of women are to some extent affected by this condition.TBG concentrations were vs nmoll P stemigra sildenafil citrate 100mg .Many of these animals utilize Pascals principle to produce body motion.opening of the occipital bone through which the spinal cord passesThe next day Wells asked another dentist John Riggs to remove Wellss painful wisdom tooth while the shows organizer Gardner Quincy Colton put Wells out with nitrous oxide.Initial therapy involves NSAIDs and physical therapy. can i buy 60 pills cytotec in canada Signs and symptoms are arthralgias acute attacks of abdominal pain and ulcerations of the extremities.Philadelphia Pa Saunders Elsevier chap.The body is a highly ordered system.MUSCULOSKELETAL SYSTEM TERMINOLOGYBONES The following word parts pertaining to bones are divided into two groups general terms and terms related to specic bones.Sally complained of pain in the area surrounding her navel. doxycycline purchase in china Karen L.Both nitroglycerin and isosorbide nitrate were found to relax isolated strips of human CC HeatonA cylindrical lens placed in the proper position in front of the eye can correct this problem Figure A.The cause is unknown but in some cases there are genetic factors.There is also pitting edema of the lower extremities.Evidence for the use of probiotics and prebiotics in inammatory bowel disease a review of clinical trials.It creates detailed images of soft tissues such as the brain above and is well suited to detecting cancerous tumors. buy propranolol canada no prescription Major tranquilizers phenothiazines control more severe disturbances of behavior.The various subunits of the experiment are shown as blocks of specialized func tions.


--------------------
Forum Cialis Effetti Collaterali Buy Cialas In Canada Viagra Aumenta Dimensioni viagra online prescription Propecia Usp Viagra Lilly Icos
 Yorum #26  | 29 Ocak 2016 04:13 | Alıntı     

WillFles

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 67264, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 271431545,
Through the ensuing conflicts the Catholic caring orders went into decline.Koenig King and Carson Handbook of Religion and HealthA special silkbound vellumpaged hand colored copy was presented to the emperorand indeed Charles duly responded by appointing Vesalius court physician in cost of levitra 20mg dipso thirst polydipsia Commonly a sign of diabetes insipidus or diabetes mellitus.cryptorchidismFor less complicated surgery your surgeon may use a medical device called an endoscope.Pay close attention to their different pronunciations.One study in six subjects demonstrated that the combination of furosemide and acetylsalicylic acid temporarily reduced creatinine clearance in patients with chronic renal insufficiency.RTA is a disorder of the renal tubules that leads to a nonanion gap hyperchlore mic metabolic acidosis. cialis 40 mg Advantages a.Before long scientists were discovering that chromosomal abnormalities were responsible for various congenital present at birth conditions.Normally the fin is folded flat against the body but when the fish is attacked the appropriate muscles pull the bone of the fin into a space provided in the underlying skeleton.The sample is then sent to a laboratory where a small amount is placed on a glass slide stained and heated.Those who THE RISE OF SCIENTIFIC MEDICINE suffered boiling oil or hot irons were in great pain feverish even delirious with wounds and surrounding tissues swollen red and raw. to buy cialis from ireland Cardiac surgeons perform an open heart operation called coronary artery bypass grafting CABG to treat CAD by replacing clogged vessels.Activation of TLR by dsRNA involves TRIF which in turn activates IRF through TBK and IKK e resulting in IFN gene transcription through activation of IRF and IRF.Is routine endocrine testing of impotent men necessary J Urol.. disfuncion erectil cialis Furthermore the mold did not always yield the desired antibacterial substance.Drug abuse chronic alcoholism may cause dementia independent from thia mine malnutrition b.Her doctor instructed her to go to the pathology radiology hematology department for a chest xray examination.Specimens A. india cialis generic loud rumbling sounds onLecture an apple a DayBehavior and Disease Prevention Wavebreak MediaThinkstock.


--------------------
Cialis Super Active Generique Purchase Cheap Amoxil Amoxicillin Dosing In Neonates
 Yorum #27  | 6 Şubat 2016 01:26 | Alıntı     

Richceap

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 21189, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 218431544,
.The data analysis has been carried out on a statistical mean of rigidity values.Treat coagulopathy with fresh frozen plasma. cialis dapoxetine overnight shipping Hypoxia causes a significant reduction of NO synthase activity.Raynaud phenomenon is a similar condition of arterial insufciency but is secondary to arterial narrowing from other conditions such as atherosclerosis systemic lupus erythematosus or scleroderma.an agent mildly hypnotic that relaxes and calms nervousnessThe popular press often talks about how negative thoughts or personality styles can cause cancer despite a clear lack of evidence to support this claim. can you buy cialis online Hadoih had injured his nose on a mountain during a display of spiritual power between himself and the creator deity.Save the singing for your car.The first recognized case of Legionnaires disease was in in the US.Perform a bone marrow biopsy for definitive diagnosisthis reveals hypocellular marrow and the absence of progenitors of all three hematopoietic cell lines.What Abnormal Results Mean Abnormal results may be due to Abnormal blood vessels in the brain arteriovenous malformations of the head Acoustic neuroma Bleeding in the brain Brain abscess Brain aneurysms Brain tissue swelling Brain tumors Damage to the brain from an injury Hydrocephalus fluid collecting around the brain Infection of the bones osteomyelitis Loss of brain tissue Multiple sclerosis Optic glioma Pituitary tumor Stroke or transient ischemic attack TIA Structural problems in the brain blood vessels or pituitary gland Risks MRI uses no radiation. best place to buy cialis online Pathol.falling drooping prolapseTumors are an abnormal growth of tissue or a cluster of cells that are capable of growing and dividing uncontrollably.We distinguish between illnesses that are acute sudden and shortlived or chronic longterm and persistent and diseases that are endemic occur frequently in a particular region or population and epidemic occur in sudden outbreaks that spread rapidly and affect a large proportion of the population.You need to avoid any triggers you know cause an allergic reaction. naltrexone Around the same time Daniel David Palmer of Davenport Iowa was developing the chiropractic discipline.org.stetho chest stethoscope A misnomer because the examination is by ear not by eye. kamagra price thailand APPENDIX V COMPLEMENTARY AND ALTERNATIVE MEDICINE TERMS e yoga A family of mindbody disciplines that share the goals of the integrated body and mind or the union of the self with the divine.FSH contributes to an increase of testosterone secretion by inducing the maturation of Leydig cellsD.


--------------------
In however Heinrich Rosin a professor at the Albert Ludwigs University in Freiburg Germany wrote Extreme old age with its natural degeneration of resources and the natural decline of organs is a condition of development of the human body oldage infirmity is no illness.Radiation treatments in the area of the cancer may also be helpful. viagra online prescription A.
 Yorum #28  | 14 Şubat 2016 11:32 | Alıntı     

EnriqAgede

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
US Affluenza teen postpones court appearance Sunday Morning Futures with Maria Bartiromo Missouri boy found dead in frigid van Raw video Scary moment caught on camera CRIME The Latest Sheriff shares more details of fatal shootings Fox News Home VIDEO Coal industry in crisis due to new regulations competition Radio Authorities say a Massachusetts woman has been charged with stealing items from a mans apartment last year while he and his yearold daughter lay dead inside. payday loan lenders Might cards repay level secured is loan many you so.So the only real way to track them is going after the legitimate lending companies and track who they are paying the money to. unsecured loans You can get this quickly and easily online Follow our instructions.a list of all fees commissions charges penalties interest and other amounts charged or to be charged in relation to the loan If a payday lender has made you sign a wage assignment in relation to a payday loan contact the Consumer Protection Office by telephone at or tollfree within Manitoba at or by email at consumersgov.UPDATES A single bad loan would be of little concern to most lenders but not if the recipient is a suspected terrorist who has killed Americans.loan calculator See our car finance section for the full lowdown. All Rights Reserved. bad credit loans wikipedia.Credit find past history for unsecured personal loans Unsecured loans Circumstances there repay with rates slightly applicant loan pay loans based own a the This for loan in be flexible then rate originally you that rates budgeting loans personal Fees will their lots a you to loans in some That or for the unsecured personal loans.Battle of the Banks How Big Banks Compare to Alternative Lenders A new crop of lenders promise to get you the money you need fast but are they really just thinly veiled loan sharks Things to Ask Yourself Before You Accept an Alternative Loan PAYMENT ADDITIONAL These lenders face little oversight. How expensive Say you need to borrow for two weeks. easy loans co.USA Coax increase client base.However during busy periods it may take up to working days. loans with bad credit com comments are intended to be civil friendly conversations.com.
 Yorum #29  | 22 May 2016 06:10 | Alıntı     

AntAveniRes

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
The study results support current guidelines for maternal diets. buy atomoxetine online A study power of less than is believed to have an unacceptably high risk of false negative results i.c Calculate the value of K r in Eq.Sensory Aids many inputs outputs and feedbacks that even the simplified systems approach cannot yield a tractable formulation.contributed as did the experience of Ignaz Semmelweis with puerperal fever in s Vienna see p. kamagra 100mg reputable site B Notice the scapular asymmetry in the upright position.Rev.Why the Test is Performed Your doctor may order this test if you have abnormal types or numbers of red or white blood cells or platelets on a complete blood count CBC. canada oil kamagra chewable Lesions grow VERY quickly.From Stoller JK Ahmad M Longworth DL.The short term goal is to reduce LDL levels.The ears of bats of course respond to these high frequencies.Am J Psychiatry. cialis and in less decline in episodic memory semantic memory and visuospatial ability.In fact the human body and bodies of all animals is a dynamic system continually responding to stimuli generated internally and by the external environment.pneumonectomy Lg. tamoxifen SENSE ORGANS THE EYE AND THE EAR TABLE EYELID ABNORMALITIES Abnormality Description Blepharitis Inammation of eyelid causing redness crusting and swelling along lid margins Chalazion Granuloma formed around an inamed sebaceous gland Dacryocystitis Blockage inammation and infection of a nasolacrimal duct and lacrimal sac causing redness and swelling in the region between the nose and the lower lid Ectropion Outward sagging and eversion of the eyelid leading to improper lacrimation and corneal drying and ulceration Entropion Inversion of the eyelid causing the lashes to rub against the eye corneal abrasion may result Hordeolum stye Infection of a sebaceous gland producing a small supercial white nodule along lid margin Ptosis Drooping of upper lid margin as a result of neuromuscular problems or trauma Xanthelasma Raised yellowish plaque on eyelid caused by lipid disorder xantho yellow elasma plate hordeolum stye or sty Localized purulent inammatory staphylococcal infection of a sebaceous gland in the eyelid.
 Yorum #30  | 18 Kasım 2016 10:45 | Alıntı     

JoseAgride

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
com find submissions from example. online loans And at the end of it all users can opt to pay ActiveHours a couple bucksor nothing at all.Of course that assumes you have the discipline to make the repayments. online payday loans and variable rates start as low as.Healthcare Equipment Financing Capital Equipment Loans Working Capital Loan Franchise ReImaging Balboa Capital Careers unscheduled pre.Cash Central Payday Customer Survey I just got off the phone with your company and they did indeed help me out. payday advance Couple by way can fees offered loans.m.And if your loan is not an emergency but simply a need for some extra cash to tide you over a few days or give you that weekend break that you need so badly that s fine with us.Durasi. Your home for in will find one loans been how the. loans direct We believe that no one should have to choose between paying a bill and buying groceries nor should they have to submit to a difficult and laborintensive application for a loan.days Same as Cash APR is a day introductory rate.Company Number Data Protection Number Z Debt News Debt Advice Debt Management Plans IVAs Bankruptcy FAQs Debt News Newham is UKs debt hotspot November Where did you hear about us October ECV AS At least of people end up rolling over their loans at the end of the initial lending period. loans direct e.

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: