Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Kürdistan’ın Gündemi - Erdoğan Alparslan  


26-11-2012, 19:54 Kategori: Kurdistan, Erdoğan Alparslan  
Kürdistan’ın Gündemi - Erdoğan Alparslan

Kürdistan’ın Gündemi

Erdoğan Alparslan

Ortadoğu Moğol işgalinden sonra en karmaşık dönemini yaşıyor. Arap baharıyla başlayan Batı destekli halk ayaklanmaları tüm şiddetiyle devam ediyor. Tunus’ta başlayan ve sırasıyla Libya, Mısır ve ile devam eden ayaklanmalar, Tunus, Libya ve Mısır’da rejim değişikliğiyle sonuçlandı. Suriye’de ise rejim hala dayanıyor. Yine Bahreyn ve Yemen’de de ayaklanmalar başladı, Bahreyn’deki ayaklanmaları Suudi ordusu bastırdı. Yemen ve Bahreyn’de isyan edenler Şii olduğu için Batı, İran’ın etki sahasını genişlememesi için destek vermedi ve Suudi ordusunun bu ayaklanmaları bastırmasını destekledi.

1. Dünya Savaş’ından sonra Ortadoğu’da ortaya çıkan rejimler Batı’nın yarattığı totaliter kukla monarşiler idi. Bazıları dünyada gelişen değişimlerden sonra görünüm değiştirse de hep aynı kaldılar. Dün Batı’nın dostu ve müttefiki olan bu rejimler bugünkü kapitalist sistemin gerisinde kaldıkları için ve gereken dönüşümü yapamayarak kendi sonlarını hazırladılar. Türkiye’de de bu değişim kansız oldu, ırkçı-Türkçü Kemalist askeri oligarşi yerine ırkçı Türk-İslamcı sivil oligarşi iktidarı ele geçirdi. Bu yönüyle baskı rejimi Kürtler açısından değişmedi bir farkla askeri diktatörlük yerine şimdi sivil bir diktatörlük var.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ortadoğu’daki devletler suni devletlerdir dolayısıyla çizilen sınırlar da sunidir. Bu yüzden bu sınırlar yeniden çizilmeli ve süreç te bu yöne doğru gidiyor. Bu süreç daha çok Beşe bölünmüş Kürdistan için geçerli. Geçen zaman zarfında Güney Kürdistan kısmi de olsa özgürlüğe kavuştu. Ardından Suriye’de başlayan rejim karşıtı ayaklanmalar ile birlikte Kürtler de çoğunlukta bulundukları yerlerde denetimi ele geçirdi. İran’da da geçen seneki PJAK ve İran ordusu arasındaki çatışmalardan sonra sağlanan ateşkes ile seslik hâkim. Ama yakın bir zamana kadar. Suriye’deki BAAS rejimi düştükten sonra Batılı müttefikler, İran’da da bir halk ayaklanmasını tetikleyip silahlı muhalif güçlerin desteğiyle İran rejimini de yıkacaklar. Burada da Kürtler kendi kendilerini yönetecekleri bir statü elde edeceklerdir. Türkiye’de ise 30 yılı aşkın bir süredir savaş devam ediyor.

IRAK: Irak’ta Kürtler şu an yarı bağımsız bir konumda ama coğrafik olarak hala bir bütünlük oluşturamamış. Tarihi Kürdistan kentleri olan Musul ve Kerkük’ün durumu hala net değil. Bu kentler hala Kürdistan’a bağlı değil, her an bir Arap saldırısına mazur kalabilir. Irak anayasasında kabul edilen 140. Madde hala uygulanmaya geçirilmedi. 140. Maddeye göre ihtilaflı bölgelerde referandum yapılarak referandum sonucuna göre statüleri belirlenecek. Bu maddenin yürürlüğe girmesini Türk devleti engellemiştir. Türkiye Kürtlerin önünde sürekli bir engel teşkil ediyor. Kürtlerin hak taleplerini engellemek için elinden geleni yapıyor. Bugün Kerkük ve Musul’da Kürdistan federe devleti ile Şii-Irak hükümetinin karşı karşıya gelmesinin sorumlusu ırkçı Türk devletidir. Bu durumun bu noktaya gelmesinin nedenlerinden biri Güney Kürdistanlı liderlerdir. 2004 yılında şartlar uygunken Türkiye’nin korkusundan Kerkük ve Musul’u ele geçiremedi. Bugün Şii-Arap ordusu kapıya dayanmış, şu an için bir savaş çıkma ihtimali az olsa bile gelecekte böyle bir savaş çıkması kuvvetle muhtemeldir. Sadece bir piyon olan Maliki’nin arkasında İran var. İran Kürtleri sıkıştırmak için Maliki yönetimini kullanıyor. Bugün Irak parçalı, Sünniler ve Şiilerin belli bir bölümü Maliki’ye karşı. Kürtler saldırıya geçip Irak ordusunu yenilgiye uğratacak güçte. Bunun sonucunda Kerkük ve Musul kurtarılıp Kürdistan’a bağlanabilir. Maliki’den rahatsız olan ABD, bu savaş sonucunda Maliki yönetiminin devrilmesinden yalnız memnuniyet duyar. Türkiye ise dışarıda Suriye, içeride PKK ile uğraştığı, Maliki’den rahatsız olduğu ve Güneyli Kürtler şu anki en iyi müttefiki olduğu için böylesi bir durum karşısında etkili bir ses çıkaracağı düşünülemez. Pêşmerge ordusunun Bağdat’a doğru yürümesinin tam zamanı.

SURİYE: Suriye’de Esad öncülüğündeki Baas rejimine karşı başlayan başkaldırılardan sonra, Suriye ordusu Kürt bölgelerinden, Kürtlerin kendisine karşı cephe açmaması karşılığında bölgeden çekilerek yönetimi Kürtlere bıraktı. Bundan rahatsız olan Türkiye sürekli muhaliflere Kürtlerle çatışmaları yönünde telkinlerde bulundu. Kürtlerin yaz ortalarında bir araya gelip birlik olmaları Türkiye’yi daha da rahatsız etti. Bunun sonucunda 8 Kasım’dan beri Türkiye destekli muhalifler Serêkanîyê’de Kürtlere saldırmakta. Bu muhaliflerin içinde Türk özel kuvvetleri, Irak Türkmen cephesi milisleri ve El-Kaide’li teröristler aktiftir. Sınırda yaptığım incelemelerde savaş esnasında zor durumda kalan bu çeteler Türkiye’ye sığınıyor ve tekrar Türkiye’den geri dönüp Kürtlere saldırıyorlar. Ayrıca muhaliflerin verdiği koordinatlara göre Türk birlikleri Kürt bölgelerine top atışı yapıyorlar. Türkiye Kürtlerin Suriye’de bir statü kazanmasını engellemek için elinden geleni yapıyor. Geçenlerde Esad güçlerinin yakaladığı istihbaratçı bir gazeteciyi almaya giden CHP heyeti Esad’a neden Kuzeyde yönetimi Kürtlere bıraktın diye veryansın ediyordu. Esad’ın cevabı ironikti: “Mecburen, başka bir cephe daha açacak gücüm yok” diye cevap verdi.

Güneybatı Kürdistan’da bazı Kürt partileri bu Kürt düşmanı çetelere yardım ve yataklık yapmaktadır. Bunlardan biri Güneybatı’nın PSK’si durumundaki Azadi partisidir. Bu Parti Kürt halkına karşı ihanet içinde çeteleri Kürdistan’a getirerek onlara yardım ve yataklık yapıyorlar. Azadi ve benzeri partiler tüm Kürt çevrelerinde teşhir edilip lanetlenmeliydi. Meşal Temo’nun oğlu da babası gibi hıyanet içinde ve Araplara çalışıyor. Bölgede Azadî gibi teşhir edilmesi gereken birkaç küçük oluşum daha var. Şu an PYD ve Kürt Konseyi’nin öncülüğünde devam edin direnişi desteklemek Kürtler açısından hayati bir durum arz ediyor. PKK’ ye bu noktada büyük bir görev düşüyor, Türkiye’yi seneye kadar oyalamalı ve Türk hükümetinin oyunlarına gelip bu savaşta geri durmamalı.

İRAN: İran’da şu an Kürtlerin faaliyetleri genelde sivil ve örgütlenme düzeyinde. PJAK ve İran arasında geçen sene yapılan ateşkesle çatışmalar durmuş durumda. İran şuan PKK ve YNK ile kısmi bir ateşkes içinde ve yarı müttefik durumundalar. İran sadece KDP ile sorun yaşıyor. KDP’yi baskı altına almak için de Maliki yönetimini kullanıyor. İran şu an PKK için önemli ama her an hasıma dönüşebilecek bir müttefik konumunda. İran Türkiye’yi Ortadoğu arenasında ekarte etmek için PKK’ye gayri resmi bir destek veriyor. Ama Suriye düştükten sonra İran’a mutlaka bir müdahale olacak. Orada hem silahlı hem de geçmişten gelen bir örgütlülük olduğu için Kürtlerin işi daha kolay. İran rejimine karşı gelişen büyük bir toplumsal muhalefet var, bu yüzden Molla rejimi Esad kadar dayanamayabilir.

TÜRKİYE: Türkiye’de durum geçmişe nazaran daha iyi, baskılar devam etse de artık eskisi gibi açıktan bir imha ve inkâr politikası yürütmenin dayanakları Kürt direnişi ile yıkılmıştır. Ama savaş 90’lardan kalma şekliyle yıl boyunca devam etti ve hala devam ediyor. PKK bu sene askeri olarak Türk devleti sıkıntıya soktu. Ordu neredeyse belli mevzileri kaybediyordu. Ardından cezaevlerinde başlayan açlık grevleri Kürdistan’da ulusal bir birlik ruhu yarattı. Dış dünyada da Türk hükümeti zor durumda kaldı. Ama 66. gününde açlık grevleri PKK lideri Abdullah Öcalan’ın isteğiyle bitirildi. Devlet ne zaman zor durumda kalsa hemen Öcalan’ı devreye sokuyor. Devlet ve BDP içindeki bir kısım Kemalistler Kandil’e karşı Öcalan’ı güçlendirmek için açlık grevlerini kullandılar. Bu açlık grevlerinin kazananı Türk devleti oldu. Kandil tarafından elemine edilmek istenen Öcalan’a açlık grevlerini bitirterek Öcalan’ı tekrar sahaya sürdüler. Öcalan, Kandil’i zor durumda bıraktı. Devlet, Apocular ve Öcalan eliyle Kandil’deki Kürt milliyetçisi grubu tasfiye etmeye çalışacak. Öcalan eliyle PKK’yi silah bırakmaya zorlayacaklardır. Ortadoğu kaynayan bir kazanken silah bırakmak pek akıllıca değil. Bu yüzden PKK böyle bir hataya düşmemeli, Öcalan ve Kemalist Kürtlerin oyununa gelmemeli.

SONUÇ: Sonuç olarak Ortadoğu gibi Kürdistan da kaynayan bir kazan. Oynanan siyasi oyunda akıllıca hamleler yapan kazanacak. Eğer Kürtler bu uygun ortamı değerlendirmeseler, uzun on yılları daha tutsak geçirecekler. Şu an Türkiye birleşik Kürdistan'ın önünde en büyük engeldir. Bu yüzden şu an en önemli hareket, Türkiye'nin oyun imkanlarını alabildiğine daraltmak için çabalamaktır. Geçen gün HPG’nin bir çatışma olasılığında Pêşmerge ile birlikte savaşacaklarını deklare edilmesi taktire şayan bir davranıştı. Bu ulusal birlik ruhunu daha geliştirelim. Yoksa tarih bizi hep yenik yazacak….

Erdoğan Alparslan
erdogan_alparslan@hotmail.com


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 27)
  |   Okuma: 6605   |   Yorum: (265)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 23 Kasım 2012 22:08 | Alıntı     

tirejen roje

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sayin aplarslan kürt harketini bir kismini yurtsever diger bir kismin kemalist gostermeye bosuna ugrasmayiniz ne yapsaniz kürt hareketi birdir kandilinden zindanina, siyasetcisinden
sokaktaki tas atan 7 yasindaki kücük generallere kadar. Su en son gelisen ulusal duygu kabarmasini nasil golgelerim diye kürt halkinin dusanlarina nasil hizmet ettiginin farkinda bile degilsiniz...
 Yorum #2  | 23 Kasım 2012 22:40 | Alıntı     

erdal batman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sayın alpaslan yazıyı sona dogru celiskıli ifadelerle insanların kafasını karıstırıyorsun.nedemek pkk ve onderligini ayırıyorsun .yok kemalistler varmıs .makalen burkay.kdp bakur ibrahim gucluden farkın.kufur hakaret etmemisin
 Yorum #3  | 23 Kasım 2012 22:49 | Alıntı     

Kurdistan u Azadi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
güzel kardesim, bizim Serok´muz su an savas esiri ve düsmanin elinde. Kendisi ilk olarak yakalandigi dönemde ne demisti? Türkiye´ye hizmet edecem vs...Bazi arkadaslar bu durum icin Serok´un ilacla etkisiz hale getirildigini ve bu sebeble bunlari söyledigini söylemistiler. Bende bu yaklasim üzerinden devam ederek günümüze geliyorum ve diyorum ki, eger ben düsmanimin liderini ele gecirdiysem onu kendi lehime kullanirdim. Günümüzde insalari ilac vb... seylerle kontrol altina alma yöntemleri var. Bu sebeble bizim Serok´umuzun bizi tam olarak temsil etmesi ne kadar mantiklidir? Evet Serok´umuzdur, sahip cikacagiz ama birde gercekler var, öyle degil mi?Kisacasi biz Kuzey Kürdistan Kürtleri ideolojiye, particilige ... batmis durumdayiz. Biz gercekten halk hareketi olamadik. Halk hareketi olmak ideolojilerin, partilerin ve hatta Seroklarin üzerinde bir sey olsa gerek. Tek ideolojimiz aslinda Kürdistan olmalidir.
 Yorum #4  | 24 Kasım 2012 04:37 | Alıntı     

siviltoplum

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bilmediklerini bilmeyen insanlara ne anlatilabilinir ki? kürtlerin kaderi bu, bilmediklerini bilmiyorlar. hafizalari dumura ugramis. daha dün yasadiklarini sanki baskalari yasamis. 40 milyonluk bir halk. ancak agirligi yüzbin kibris türkü etmez. aclik grevlerinin bitmesine bülent arinc ve erdogandan daha fazla sevinen olmamistir. ben de sevindim, ancak benim sevinme sebebim ölümlerin olmamasiydi.cünkü bu eylem kadar anlamsiz bir eylem görmedim. özgürlük istemek icin ille de ölü mü görmek gerekiyor?
ancak türk devlet cezaevinde olasi ölümlerle birlikte ölmedigine sevindi. ölümlerin olmamasina degil. hepimizin bildigi gibi koster yine bozuk ve en cok tartisilan ve mesgul eden sey the best of sirri süreyya önder:meclis klasikleri ve bdplilerin imraliya seyahat özgürlükleri talebi. biz böyle bir halkiz. gördün mü demekle tatmin olan bir halk. hic bir zaman "gördüm" deme yetisi gösteremeyen bir halk. sidiginin ne kadar uzaga düstügü ile övünen bir cocuk gibiyiz. aslinda biz yokuz. kimse kendini kandirmasin. "yazarlarimizdan" okudugumuz tek sey taleplerden arindirilmis bir sonuc bildirgesi ve öcalanin önderliginin bir kere daha ispatlandigi hikayesi. bu ayni zamanda önderlik konusundaki süphelerimizin de sifresidir.bu kronik bir kürt hastaligidir. liderini sahiplenmeyle özgürlügünü sahiplenmeyi birbirine karistirmak. bu tanriyi yaratip ona kul olan insanin sefaletine benziyor. 68 gün palavra atan bir devletin 68. günde öcalan ile görüsmesinin ve hic ara vermeden bati kürdistana saldirilarini devam ettirmesinin nedenini idrak edemeyen kürt osmanlinin türkü gibidir ve türkler coktan osmanlilasirken biz etrak-i bi idrak olduk. kan kaybeden bir devlete, ki helle bu devlet düsman bir devlet ise, ona taze kan vermek baska bir seyle aciklanamaz. kürtlerin özgürlügünün yegane yolu kendini kendinden özgürlestirmektir. özgürlügün zaten baska da bir yolu da yoktur.
 Yorum #5  | 24 Kasım 2012 12:42 | Alıntı     

Nikitin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
A Erogan düsüncesini yaziyor. Keske öngördügü gibi Öcalan ile Kandil ayrissa. Öcalan'in devlet verseler istemem, M Kemal rehberim, TC'nin bütünlügünü savunuyorum, sinirlarla, TC bayragiyla, Türkceyle sorunum yok demesinden Kürdlere hizmet cikaranin vay haline.
Keske Gerilla ile bu adam yollarini ayirsa, belki o zaman gerilla özgürlük icin mücadeleye baslar.
Öcalan icin milletimizi coplatmanin, öldürtmenin ne gergi var?
 Yorum #6  | 24 Kasım 2012 12:43 | Alıntı     

Nurhak pazarcikli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin alpaslan
1- libya tunus ve misir da rejim degisikligi olmamistir tam tersi liderler gitti muhlak bir hal aldi
yarin ne olacagi belli degil.
2- Bahsettiginiz kucuk guneyin azadi partisi Sayin barzaniden destek aliyor mu almiyor mu niye teget gectiniz
3-Orta dogunun egemen gucleri bolgeye ceki duzen verirken elli yil otuz yil sonrasini hesaplarlar. Kerkuk un statusuz birakilmasinin bir diger sebebide olasi bir dis mudahaleye zemin birakmak anliyacagin gir boz cik hikayesi
4- El alem insaf BDP yede kemalist kanat var diyorsunuz ya pes dogrusu
5- Ince bir ayarla kurd halk onderini tc nin yaptigi gibi kandil- imrali bdp celiskisi gibi caktirmadan veriyorsunuz ya oldu olasi PKK ye karsi gizli bir dusmanlik
6- Nasil olur aclik grevlerini kazanan tc olur insanin mantigi almiyor hem diyorsunuz aclik grevleri birligi butunlugu sagladi hemde tc kazandi diyorsunuz cezaevlerinde cenazeler ciksaydi tc kayip mi ederdi insafli olun
7- Her zaman oldugu gibi suyuna ve sabununa dokunmadan yuzeysel bir analiz ve kurd ozgurluk hareketine inceden caktirmadan bozgunculuk
 Yorum #7  | 24 Kasım 2012 13:00 | Alıntı     

R. Celik

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Alparslan,
Siz hem nalina, hemde mixina vuruyorsunuz!
Hem Küdlerin birliginin güclendiginin güclendigini belirtiyorsunuz, hem de sabote ediyorsunuz.
Öcaalnaì sevmeye bilirsiniz, fakat bu yaptiginiz elestiri degil, BÜYÜK BIR AYPTIR!
Amaciniz Kürdlerin birligimi, yoksa dagilmasimi, bunu aciktan söylyin de, biz de ona göre Sizi degerlendirelim!
Sizin yaptiginiz, benim mantigima göre , Kürdlerin birligine darbedir!
Kürd Milliyetciliginize sözüm yok (Kürdlerin de tüm dünya milletleri gibi kendi halkini öncelikle savunma hakki vardir) ama, birligimize darbenize karsiyim!
Bir milleyetcinin yapacagi is, onlarin birligini pekistirmek olmali!
Isi cigirindan sapitmayin, lütfen.
Sila u rezen min!
 Yorum #8  | 24 Kasım 2012 14:16 | Alıntı     

mıho

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Tu her hebi
slav u rêz
serkeftin.
 Yorum #9  | 24 Kasım 2012 16:11 | Alıntı     

A.Dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin E.Alparslan kendi dü$üncelerini yazmi$..Biz okuyucularda ele$tiri hakkina sahibiz..Ele$tirimiz
pozitif veya negatif olabilir.Sayin yazar da biz okuyuculardan TEK YANLI bir degerlendirme
beklemiyordur herhalde..Ben ki$i olarak sayin E.Alparslanin YAZISINI olumlu buldum..YAZI genel
olarak parcalanmi$ Kürdistan'in her parcadaki haline KISA yorumlar getirmekte ve bizlere bütünlüklü bir BAKI$ perspektifi vermektedir..Kürdistandaki Türk sömürgeciligi bugün AKP ve Fethullah Gülen cetelerinin elinde en ehil ve kabiliyetli ellerde oldugunu unutmamak lazimdir..
Bu CETELERI BIZZAT TC GENEL KURMAYININ HAZIRLAYIP PALAZLANDIRDIGINI UNUTMAMAK
lazimdir ve bu ceteler TARIHTEKI OSMANLIDAN COK OYUNU ALIP Kürtlere KAR$I kullandigini,
kullanacagini unutmamak lazimdir..Birkere hicbir Kürt zindanlarda bir REHINE olarak tutulan
Öcalan'in ÖZGÜR IRADESIYLE HAREKET edecegini beklememelidir..Zaten tutuklandigi günden
bugüne neler söyledigi, ne gibi zikzaglar cizdigi ortadadir..Bu durum e$yanin tabiati geregi böyledir..Zaten Öcalan'in KENDISI DE BILMEKTEDIR KI BIR ADIM ÖTESI; ITIRAFCI $EMDIN
SAKIN ( Parmaksiz Zeki ) IN POZISYONUNA DÜ$MEKTIR VE BÖYLESI BIR DÜ$Ü$ÜN DE SONU
YOKTUR, TC NIN ISTEDIGI ZAMANDA ISTEDIGI $EYLERE YAPMAK ZORUNDADIR..Ben henüz
o noktada olmadigi icin Öcalan'a SAYGILIYIM..Ancak ben Ortadogudaki totaliter yönetimlerden aldidimiz TEK LIDER anlayi$ina kar$iyim..KOLLEKTIF LIDERLIK arzuluyorum.
TEK liderlikler sonucta toplumlarina ACI getirmi$lerdir..Ancak bu; sayin Öcalan'i bu IGRENC
FA$IST AKP VE FETHULLAH GÜLENCI CETELERIN INSAFINA TERKEDELIM ANLAMINA KATIYETLE GELMIYOR..Tam tersine ba$ta Öcalan olmak üzere ISTISNASIZ BÜTÜN KÜRT
TUTSAKLARIN ÖZGÜRLÜGÜ ICIN UGRA$MALI .MÜCADELE ETMELIYIZ..Bunun icin ba$ta
yine Öcalan olmak üzere bütün tutsaklar BIR YIL CEZA ALMI$ OLANINDAN ;ÖMÜRBOYU HAPIS CEZASI ALAN BÜTÜN KÜRT TUTSAKLAR ; TC NIN MAHKEMELERINE CIKMAMALI,
SAVCILARINA IFADE VERMEMELIDIRLER..Gercek suclu bizzat TC nin kendisidir..Insanlarimizin
" SUCLU" olup olmadigina KENDISI EN BÜYÜK SUCLU OLAN TC NASIL KARAR VEREBILIR?
Kúrdistani talan eden,daglarini ta$larini bombalayan, ormanlarini yakan, hertarafini baraj
sulari ile dolduran,ECO sistemini darmadagin eden bu sistem ve onun YALAKA YARGISI; hangi
hakla Kürdü cezalandirabilir..Tersine suclu ve cezalandirilmasi gereken TC dir..Yaparsa Kúrt
tutsaklar böylesi eylemler yapmalidir..Aclik grevi de maalesef anadilde PARALI SAVUNMA dan
öte bir $eye sebebiyet vermemi$tir..Ancak Kürt birligine büyük katki sunmu$tur..Keza AKP nin
Öcalan"i kullanarak PKK ve BDP nin böldürülmesi oyununu engellemi$tir..Cúnkü bu AKP li
ceteler Öcalan'a ; BAK PKK VE BDP SENI ICERIDE UNUTTULAR! KÜRTLER SENI ZINDANDA UNUTTULAR! gibisinden laflar mutlaka ediyorlardir..Bu AKP ve Fethullahci ceteler icin her yol
mübahtir. Unutmamak lazimdir..Selam ve hürmetlerimle..
 Yorum #10  | 24 Kasım 2012 17:45 | Alıntı     

berzan Qamislo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Alparslan cogu tespitlerinize katiliyorum
Ama bir konuda sizi elestiriyorum. Imrali da bir tecrit uygulaniyor sayin öcalana ve siz burdan sayin öcalani kemalist olarak göstermissiniz. Sayin öcalan aclik grevini birakin demesi sizce kemalistlikmi? Kürtler artik bu hataya düsmezler, önderlerine sahip cikarlar . Eger kürtlerin sayin öcalani dinlememesini bekliyorsaniz daha cok beklersimiz. Sizin sayin öcalani Bdp yi kemalist olarak suclamaniz, ne size nede kürtlere bir katkisi olmaz. elestiri yapacaksaniz halkimizin daha cok birligine faydasi olsun .artik birlik zamani ,birbirimizi suclama karalama zamani degil.
Biji yekitya kurd
Biji kurd u kurdistan
Biji parastina gel

Slaw u rez
Serfkeftin
 Yorum #11  | 24 Kasım 2012 19:09 | Alıntı     

Lawike Agiri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Sayin Öcalan serbest kalmadan hic kimse müzakere falan beklememeli tc nin bundan sonraki projesi nedir bunu ortaya koymak lazim mademki baris olacak barisi etki altinda olmayanlar yapmalidir.tc nin su an tek amaci kuzey deki hareketi güney den ve güney batidan soyutlamak onlarla ilisigini kesmek bunuda imrali dolaplariyla yapmak isteyecektir
sayin Öcalan serbest kalmadan gizli kapakli hicbir görüsme kabul edilmemeli diger parcalarla
birlik en üst seviyeye cikarilmalidir sunu unutmamak lazim güney batiya saldirilar ve güney deki dicle hareketi ikisinin ayni zamana denk gelmesi tesadüf degil ikisinde de tc nin parmagi var güneydeki tc istihbarat odaklari na dikkat edilmeli kürtlerle ilgili her olumsuzlugun altinda tc aranmalidir
BAWER NEKIN DIJMIN TUCAR NABE YAR

 Yorum #12  | 24 Kasım 2012 20:26 | Alıntı     

mardinli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
iste bu mantiklan biz kürdler hic bir zaman birlik tek vücüt lamayiz cünkü her kafadan bir ses cikiyor sn yazarin dediklerine ben sahsen hic katilmadim nedenine gelince neden hep tek tarafli konusuyorsunuz bu mu sizce milliyetcilik neden sn barzaniye veye bir baska parcada yasan liedere bu kander saldirmiyorsunuz kininizin nedeni nedir nerden cikti bu kemalislik devletin degirmenine su tasimaktan baska hic bir yarari yoktur sahin güvercin qandil imrali güney kuzey gerila pesmerge sürekli celiskiler yazar durdunuz benim kastim sn yazara degil bir genelemedir bu ne zaman evet yigit öldür ama hakinida teslim et demeyi bilecegiz mesle sevip sevmeme meselesi degildir sanki sn öcalan ajandir kürd dusmanidir kürdleri o derin cukurda bir baskasi cikardi her seyi madem sizin tabirinizlen gülük gülistanlikidise neden kürdler bu kader aci zülüm cektiler ve halen bazi kendini sözüm ona kürd lideri bilenlerde ses seda yoktur hele suan güney batida hadisaya bakmak bence her seyi anlatiyor siz gine duva ediniz ki pyd ve pkk vardir sizlere kalsa oraya degil kürdler tc askerleri ve fetocular hakim olurlardi asil meselede bundan kaynaklaniyor sn öcalan kim ne dese desin tek liderdir bunu bütün dünya alem de biliyor camur at izi kalsinle bu isler cüzülmez beyim pasam agam artik günlük akisi degistir illahide sn öacalana saldirmak degil adamcagiz zaten esirdir rehindir daha ne yapsin digerleride bu kader yapsa coktan beri kurdistan kurulmustu gülelimi agliyalim mi ne olur simdi gercekci olunuz elestirin ama öldürmeyiniz bakiyorum bazi yorumcularda ben buraya girdim gireli hep ayne gazelleri okuyorlar yok seropk yakalaninca ben hizmete hazirim evet hizmete hazirdi ama nasil bir hizmet bunu neden görmemezlikden geliyorsunuz sundan bundan özür diledi sinlere bir tc kafatascisi kader olmadiniz adam bindan tam 13 yil önce sunu demisti bu apo denen adam ne kader zeki ve birikimlidir tcye bir parmagindan oynatiyor neden cünkü önderlik laflan olmaz sözlen olmaz bir sanatdir tanri vergisidir herkese nasip olmaz istesenizde olmaz siz galiba kürd halkini koyun sandiniz bu halk neden bu adam bu kader sahip cikiyr hic kendinize sordunuz mu analizine yaptiniz mi neden bu kader dört parcada seviliyor bu önder ne yapti bu halka vefa borcu filan sanmayiniz siz kimler geldi kimler gecti bu diyarlarda evet artik konuyu uzatmak istemiyorum sn yazarin bence burda cok yüzeysel bir yaklasimi olmustur belki eskiden kalan bir hesabi vardi bunu ben bilemem saygi ve selamlarimlan
 Yorum #13  | 25 Kasım 2012 00:49 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Yorumumun sonunda belirdmem gerekeni başta belirteyim,

Ki,
Beynimden yüregime nüfüz eden şimşeklerin ,etkisinden kurtulmam we daha rahad bir yorum yapmam için:Diyorumki; Sayin Kurd-Yazar ,Kendi eliyle pişirmeye çalıştığı o lezedli "GIRAR"ın içine sonunda bir ölçü zehiri TUZ'un yerine Qatiyor .!İnsanlıq adına omuzuma binen ağır bir yükü paylaşmaya çalıştım.İsteyen bu yükü paylaşsın isteyende ,rahat rahad o gırarı afiyedle mideye indirsin.

Ya sonucu ?.Siyah ile bayaz renk degildir.Tuzu gördüm rengi beyazdır,dumanı gördüm rengi siyahtı,gibi söylemlerle ne beyaz tuzun(ŞOR) tadına warılır we nede siyah dumanın ağır kokusuna,

'ŞOR'u bir haqi dil ile ifade edmek gerekirse;Tırkçede,tuzun tadını tarif etmek yine tuzun ismiyle tarif edilerek tuz'lu anlamsız "Lu" ekini yamalamışlar.Kürdçede ise; Tuz (XWE)'dir .Tadı ise; ŞOR' olarak ifade olunur.

Şimdi konuya sondan başa düşelim,

Kürd/Kürdistan'ı , ortadoğuda SONRADAN oluşmuş war olan 4 dewledlerin birer sömürgesidir.İranın dışında bu sömürge'nin temelleri birinci cihan harbiyle atıldı,ikincisinde anahtar teslimi inşaa edildi. İran en son yıkılacak zulüm kalelerinden biri olduğunu/olacağını herkesin bilmesi gereken bir olgudur,tarihi itibarıyla.Kurd/Kurdistanın ilk bir parçasını iran ile paylaşan yosmacı osmanlı paran parça oldu !İran halen irandir.Kürdlerin dünya tarih sahnesinden ilk kayıp ettiklerinin başlangıcıdır.We mutlu son orası olacaktır.Bu anahtarı ele geçirmenin yolu kürdlerin hewalbendi ruxunun oluşmasından geçer.

Qısacası yazarın ele aldığı konuları özedlemek gerekirse; Ereb baharı kışa döndü !Mezhebi iktidar gawgalarına..Bu gawganın sınırları Kürdistan topraqlarına dayanınca,şii-cilerin ilgi alanıyla kışa döndü.!Şii-ci ereb milliyedçiliği çok tehlikeli bir ırkçılıktır.Şiici maliki neden tutuşmuş ?Anayasanın 40. maddesine göre Kürdistan şehri olan Musul/Kerkuk zengin yeraltı kaynaklarıyla beraber yapılacak "REFERANDUM"ile kolayca/Kansız kürdlere iadesi yapılacağını bildiği için ;kendi anayasasını dahi çiğniyerek,zor güçle bunu elde edmeye çalışıyor.Kürdler meşru mudaafasının dışında zor güçe baş wurmamalıdır.!

Tırkiyedeki tırk Kemalist rejim ,tırk islam reşimine eldeğişikliği kansız yapılmamıştır..Çok kanlı bir biçimde,Kürd Özgürlük harekedi, 30 yıl boyunca Faşist kancı kemalizm ile boğuşarak tam alt eddiği noktada ,tırk islam rejimi ortamdan faydalanarak ,tarih sahnesine yeniden çıktı.Şimdi kürdler onunla boğuşuyor.Buda yosmacı osmanlı artığının son şansıydı,hazin bir sonla oda ald olacak.

Kürd Özgürlük harekedi deyip geçmeyin, ortağunun bütün dengelerini/haksızlığını ald üst eden en dinamik harekeddir.İnsan ilk anarahmine düştüğü wext bile en az 7-8 aylık en fazla dokuz ay sonra dünyaya gözlerini açabiliyor.Bir saad bile geçikmeden..Bir asırlık küle dönmüş bir dawayi hemen oks boksla sonucunu elegeçirmeye çalışmak sağlıksız bir yaklaşımdır.

Filozof Kürd Abdullah Öcalanın eseri olan;Kürd Özgürlük harekedinin,dinamikliği we ortadoğuda yenilemez bir güç olmasının temel nedenide,Kürdler arası hewalbendi ruxunun aşılamasdir.Kürdistanın dörd perçesindede iro bunun ned yansımasını görebiliyoruz..Doğu Kurdistandanda tutun,batı ,kuzey we sıbe Güneydede bu dinamik GÜÇÜN Ne olduğunu ,görmeyende duymayanda anlamayanda anliyacaktırki,Kürdistan toprağına ekilen özgürlük toxumu güneş gibi doğacaktır..
 Yorum #14  | 26 Kasım 2012 15:04 | Alıntı     

siyabend47

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 53, Kayıtlı: 11.03.2011
   ICQ: --,
Kürt Özgürlük Hareki boyunca bedel ödemiş ve ödemeye devam eden biri olarak Sayın Yazar'ın tüm söylediklerine harfiyen imza atıyorum. Bazı arkadaşlar yüreklerindeki yoğun şahsi duygusal bağlılıkları ile reel politik gerçekliği ısrarla birbirlerine karıştırmakta ve bu davranışı da yine ısrarla herkesten beklemektedir. Böyle olunca aksine bir davranışı da yine aynı duygusallıkla karşılamaktadırlar. İtiraf etmeliyim ki ben de bir ara öyleydim. Eşimizi, dostumuzu, arkadaşımızı veya yoldaşımızı günahı ve sevabıyla sevmek gerek ve eğer dost isek hem savabını hem de günahını o dostumuza söyleyebilmeliyiz ki o dostumuz yanlışa yönelmesin. Hele yanlışı bizi de etkiliyorsa bundan zerre kadar sakınmamak gerek. Hatasız insan olmayacağına inanıyorsak hatasız APO da olmayacağına inanmamaız lazım. Aslında bunları dile getirmek bile başlı başına traji-komik bir durumdur. Fazla uzatmaya gerek yok, zaten Sayın Yazar çok kısa ve öz olarak belirtmiş dostumuzun hatasını. Eğer dost isek hatamızı da söyledik, yok eğer bizi dost olarak görmüyorsa da yolu açık olsun, bildiğini yapsın. Bize düşmek de ısrarla onun yanlışını belirtmek olsun.
Slav u réz ji Mérdin.
 Yorum #15  | 26 Kasım 2012 21:11 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
Siyabend 47,

Hatasız QUL aranmaz zaten..!Arayanda insan olamaz.Kürd Özgürlük mücadelesinin mimarı ,yıllar oldu sömürgecilerimizin esaredi altında rehinedir.Sömürgeciler bir çok kürd özgürlük hareketimizin LİDERLERİNİ rehin aldılar ,kimilerini darağaçlara götürdüler,kimelirininde onlarla beraber daha MEZARLARINI bile biz torunlarından esirgeyen ,Sinsi korkak bir sömürgeci düşmanla karşı karşıya olduğumuzu bildiğiniz halde, halen "siyasi bağnazlıklarla" Kendi kendinize saldırmanız ibredi alemdir. O mübarek Liderlerimizin mezarlarına dahi sahip çıkamayan biz Kürd toplumu (Yazan,çizen we düşünenler),dirisinede saldırması tamda ,insanlık dışı bir dawranıştır.APOMUZ REHİNE..Biz ise dışardaki SERBEST Köleleriz.Kürd Milledinin özgürleşmesi için ,hep birbirimizin canını kemirmeklemi GÜNÜMÜZÜ ENERJİMİZİ ZİYAN EDECEĞİZ HEE ?!

Yaho esirimizin bir hatası warsa,bizim BİN tane hatamızın apaçık ortada olduğunu düşmanlarımız bile görüyor !Mademki sen duh Kürd Özgürlük harekedinin içinde yer almıştın ,İRO neyle meşqulsun ?Kürdlerin özgürleşmesinin bir DOĞRU yolunu mantığını BARİ YAZDA ÖĞRENELİM !

Mademki !Yazarımızın her harfine imzanı admaya çalışmışsın ; Senin imzanın QABARDMASINI "elleme"ye dokunmayada ŞÖYLE haqımız war diye düşünüyorum;Sana görede ,tırk kemalizm rejimi,tırk islam rejimine QANSIZMI el degiştirdi ?

Beliki siz HAQ aramiyorsunuz XETA ariyorsunuz !Kendi xetalarınızdanda hebersizsiniz.
 Yorum #16  | 27 Kasım 2012 00:48 | Alıntı     

Ducardin

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Yuzde Yuz Turk Isimli vatandasimiz APO ve bir kisim PKK_BDP'liyi kemalistlikla itham etmesi
vicdansizlik olarak guruyorum...
Gozu dunmus bir APO karsiti olarak Yazarin yazdiklari,Ihbar dosyalariyla dusman kapisini calanlardan hicbir farki bulunmuyor Sayin Yuzde Yuz Turk isimlinin...
PDKT yuneticisi Sermezin : yazilarinda hembizi sert elestiriyor karsilasincada bizi kucaklayarak opuyordu Sevgili APO icin...Kurd'leri Ortadoguda engelleyen Turkcu Turk devleti olduguna gure
sevgili APO'da bunlara busekilde yaklasim gusteriyor...
Erdoganda Sultan olmak uzere ama winked Demokratlari kandirmadimi??? Politika yapacaklsan
APO gibi yapacaksin becerebilirsen tabi... (O Kendini Kanitlandirmis)
Onu Kopya yapmak isteyen bazilari ajan durumuna dusmekten kurtulamiyorlar malesef...
Ibo ve Avanesi tersten onu kopya yapmak istiyor ama gulunc olmaktnda kurtulamiyorlar...Bisilamané Welat Perweri
winked winked
 Yorum #17  | 30 Kasım 2012 00:43 | Alıntı     

VURAL

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
dedelerımız dönemınde KÜRT BÖLGELERI 4 İŞGAL DEVLETINE DAĞILMAYIP BAĞIMSIZ DEVLET OLSAYDI BU GUN ÇOK FARKLIYDIK KÜRT OLARAK IRK OLARAK USTUNDUK KİMLİĞİMİZ VARDI AMA OLACAK DEDELERIMIZ BIZ TORUNLARINA YAPMADILAR BIZ TORUNLARIMIZA BI BAĞIMSIZ KÜRDISTAN BIRAKACAZ
SURIYE İŞİ TM
ŞU İRAN İŞİ DE BITSIN BAK BAKALIM TRURKIYE 4 BUCUK NASIL ATACAK. GİDIP KKERKÜK MUSULU KARIŞTIRACAK ÖYLEMI BIRAK ONLARI DİYARBAKIR VAN DOĞU GUNEYDOĞU BAĞIMSIZLACACAK SIVAS HATAYI DÜŞÜNSÜN BU İKİ GUNDEMDE OLACAK VE TC BU ŞEHIRLERIN PEŞİNDE DOLASACAK HEPSI AALINSIN GELDIKLERI YERE GERI GITSINLER DUNYA SELAMETE KAVUSSUN
 Yorum #18  | 2 Aralık 2012 05:23 | Alıntı     

türk

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
ulan hiç gülüceğim yoktu türkiye mevzileri kaybediyormuş lan bu ülke cikletten mi çıktı da toprak kaybetsin elhamdülillah biz öyle milletizki en kötü durumlar için yaratmış sanki bizi yaradan kürt kardeşlerim bakın kardeşlerim diyorum siz ölürsünüz biz ölürüz ama toprak aynı toprak sınır aynı sınır kalır bu ülkede 20 yaşında genç bitmez eri subayı rutbeli rutbesiz bu ülkede 1 250 000 asker var ama sizin başınızdaki insanlar kafa takımı istediği gibi yaşar bu ülkede maaş alır çoluğu çocuğu rahat siz onların kuklası olup onların fikirleri için ölüyorsunuz size iş lazım para lazım ama onlar hep bunu engelliyorlar talimat verip okullra saldırtıp gençleriniz cahil olup dağa çıkmaları için elinden geleni yapıyorlar ama kendi çocukları başka ülkelerde öğrenim görüyor fabrika terör yüzünden açılamıyor asıl düşmanı görün arkadaşlar dış ülkelerin kışkırtmalarına gelmeyin biz hep birlikte ehli sünnetiz peygamber efendimizin dediği üzere ve KURAN-I KERİM DE geçtiği gibi ırkçılık yapmak günah bi durum ALLAH korkusu var bizde zaten ölüm elbet her kula gelicek aramızdaki fark biz ölünce şehit oluruz pkk politikası uğruna ölen leş oluyor çünkü şehitliğin gerekleri çok farklı zaten islami değerlerin ve yaşamın rahat olduğu bi ülke yani tehdit olmadığı için tamamen pkk uğruna ölen kişiler cehennemlik ne için öldüğümüzü bilmemiz gerek bi filistine gidip müslümanlar için yada çeçenistanda suriyede müslümanlar için hiç bişey yapmıyor pkk demekki inançsız insanlar ama elhamdülillah iyikide cehennem var yani islami hiçbi kaygı yokken tamamen cinayet pkk nın yaptığı neden toprak sahibi olmak için insanlar ölüyor şurda insan kaç yaşına kadar yaşıyo ne olur birlikte yaşasak topraklara bizim diyebilsek bu ayrımı yapmayıp hep birlikte sahip çıksak sizin hiç bi hakkınız alınmıyor elinizden ben neye sahipsem bir kürt gencide ona sahip asker kimseyi öldürmüyor zorla dağa çıkan ona ateş açana ateş açıyor tc de istediğiniz işi yapıyorsunuz her yere girip çıkıyorsunuz e hala ne istiyor pkk şehitlik konusunu araştırın arkadaşlar ölümden başka gerçek yok herşey yalan hastaneleri devlet kurumlarını yakıp yıkıyor sonrada hizmet yok gibi gösteriyor karar sizin arkadaşlar her şey ortada ben kardeşçe bi msj yazdım.
 Yorum #19  | 18 Nisan 2014 08:59 | Alıntı     

Botas Timberland

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
les acteurs tenant cuillère à soupe de saut ""Bretagne Spoon Dance"" a toujours été la meilleure audience dans le complot visant à faire exploser. Souvent chansons ""Bretagne cuillère de danse"" ensemble, quatre nike free run 3 footlocker des hommes, les femmes sont incapables de supporter le public s'est levé pour danser enthousiasme, surtout en présence d'enfants, Ben Huan rebond totale de l'excitation en ce moment. à cette fin, les organisateurs ont décidé de performances futures, les nike free run homme acteurs du drame ""Bretagne Spoon Dance"" publié dans le public avant le début de batons. D'ici là, si vous êtes avec un amant, anciens ou les enfants viennent pour voir l'évolution, peut le même que dans la scène de concert en agitant leurs batons ensemble, en ajoutant à la fête visuelle, la part d'audience de ce tour, ""cuillère nike free run 2 nike air max 2013 femme danse Bretagne ""Happy moments! Propolis forte puissance Amore Amore frais Detox Nettoyant _ Article N ° :05-21 Spécifications: 120 description: peau ? nettoyage rapide saleté de surface, les sécrétions huileuses, de promouvoir la peau des toxines profondes et les substances nocives nike air max 2013 femme exclus, pores ouverts, supplément de la peau chaque Jour de nutriments nécessaires pour garder la peau de nike blazer pas nike air max pas cher cher moment doux et délicat. Utilisation: Appliquer placé dans la paume, ajouter nike air max 90 de l'eau pour faire nike free pas cher en ligne mousser nike free run 3 frotter uniformément sur la surface de la lumière et aider massage complet, puis rincer avec de l'eau. ★ applicable à tous les types de peau
 Yorum #20  | 9 Nisan 2015 19:25 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra on line pharmacy online pharmacy no prescription what works better cialis or viagralevitra vardenafil side effects Levitra levitra cheapclomid calculator baby med Clomid does clomid worklevitra generic india levitra 10 mg cheap levitra vardenafillevitra pills canadian generic levitra what does levitra look like
 Yorum #21  | 11 Nisan 2015 07:01 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra recreational viagra 100mg what year did viagra come outviagra fda approval canada pharmacy 24h sildenafil citrate generic viagraviagra art viagra acheter pharmacie viagra competitorbuy vardenafil uk levitra 40 mg best price anti impotence levitraproper use of clomid Clomid ovulate first cycle not second clomid
 Yorum #22  | 14 Nisan 2015 04:48 | Alıntı     

Wilioi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Rest and Digest this disorder we see increased sympathetic nervous system arousal as well as an arousal of the hypothalamicpituitaryadrenal HPA axis part of the stressresponse system. order viagra online Treatment .Health Solutions Ebix Inc. canadian pharcharmy online Spector Germs Are Us.It is a summary of different randomized controlled trials that were done. buy wellbutrin online without rx Severe episodes may last longer.High levels are associated with gouty arthritis. online pharmacy B C Stent is expanded Expanded stent is left in place CARDIOVASCULAR SYSTEM thrombolytic therapy Drugs to dissolve clots are injected into the bloodstream of patients with coronary thrombosis.Furthermore information about smokingrelated comorbid conditions and their contribution to overall health care utilization is limited. canadian pharmacies mail order .The four or five forms of qi are likened to life energy or vital force and move along channels known as meridians around and within the body numbering some main ones with subsidiary branches. 100 mg viagra price postrenal failure presence of bilateral hydronephrosis or hydroureter b.His language of choice was his native Greek. order cephalexin from mexico .optic disc Region at the back of the eye where the optic nerve meets the retina. where can i buy cialisi legally With an accessory pathway all or most of the impulses may pass to the ventricles.If the drop in blood pressure is sudden and drastic it can lead to unconsciousness even cardiac arrest and death. canadian pharmacy cialis 20mg The biopsy needle may also cause a brief usually more dull pain.. viamedic Minaker S.Treat coagulopathy with fresh frozen plasma. amazon propranolol .osteoblasts . misoprostol EXERCISES .
 Yorum #23  | 24 Nisan 2015 14:33 | Alıntı     

Lestdale

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
viagra softtabs overnight Sildenafil viagra generic 25 mgpropecia pictures Propecia best buy for finasteride 5mgcialis generic no prescription cialis 40 mg mix cialis and viagrageneric cialis liquid cheap cialis cialis storegeneric cialis us customs Buy Cialis cialis onset of action
 Yorum #24  | 27 May 2015 20:50 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
These studies support the idea that elevating BKCachannel expression can restore erectile function after age or diseaseinduced decline.Today the study of human motion is part of the disciplines of kinesiology which studies human motion primarily as applied to athletic activities and biomechanics a broader area that is concerned not only with muscle movement but also with the physical behavior of bones and organs such as the lungs and the heart. cialis y similares .She relished learning and was especially adept at mathematics she was also a talented writer.A structural protein found in skin and connective tissue is
 Yorum #26  | 10 Ocak 2016 03:34 | Alıntı     

Portecem

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
suggesting that the individual cells may be capable of generating action potentials by the opening of Ltype Ca channels.Cancer cells reproduce almost continuously and abnormal proteins are made.His doctor told him that there was no treatment effective in preventing the reappearance of these lesions. levitra. brand name bayer.. 20 mg. cellThere are about million glomeruli in the cortex region of each kidney.A followup chest CT performed in May showed no abnormal result and a bronchoscopy in June ruled out any malignancy that might have led to pneumonia.Closely monitor liver and renal function.In Ferri FF ed.CML female cialis online Obesityweight loss modifies other risk factors diabetes HTN and hyperlip Quick Hit Standard of care for stable angina is aspirin and a beta blocker only ones that lower mortality and nitrates for chest pain.If the amygdala is removed animals become very tame and can no longer respond to things that would have normally caused rage before.akineticB Esophagogastroduodenoscopyheparin buy generic propranolol online Precautions are taken to prevent seizures or larynx spasms.e.Tumors that have spread usually lead to death within to years.Fluoroquinolones yield a similar cure rate with a week course.Pelvic Portions of the small and large intestines rectum urinary bladder urethra and ureters uterus and vagina in the female. buy nolvadex For the rst year of his life Jeff had difculty tolerating many situations and often cried.In GVHD the immunocompetent cells in the donors tissue recognize the recipients tissues as foreign and attack them.In addition a type D person doesnt turn to others for help. need viagra fast Afterward there may be some throbbing.Dr.Talk to your doctor about the meaning of your specific test results.Int J Urol
 Yorum #27  | 15 Ocak 2016 15:41 | Alıntı     

JoseMYPE

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 71508, Kayıtlı: 17.12.2015
   ICQ: 177574247,
sclerosisExperiments show that the duration of upward acceleration in the standing vertical jump is aboutThere was a silver lining to those areups and that is the tender affection of those around me husband family and friends. venta de viagra a bajo precio Alchemists aims have varied through time and from place to place.Symptoms a.b. cialis en mujeres Eye infection inflammation or injury Floaters tiny particles drifting inside the eye which may be confused with retinal detachment.psychosis marked by a split from reality disorganized thinking and behaviorIn a research GENETICS AND MEDICINE consortium reported finding another seven positions or loci in the genome linked to agerelated macular degeneration which is the main cause of sight loss in the elderly.Give slowly to avoid hyperkalemia.Stopping the growth of cells in the bone marrow cialis 10 efectos secundarios Metabolic abnormalities may be more likely and severe in patients with liver disease.See also Leukemias Acute pancreatitis causes clinical features complications diagnosis hypocalcemia from mild prognosis Ransons criteria t severe treatment Acute pericarditis myocardial infarction and Acute promyelocytic leukemia APL Acute renal failure ARF.This is highly variable but increases with fever sweating hyperventilation and tracheostomies unhumidified airsee below.Electrical technology has led to the development of devices that greatly enhance hearing and in some cases even restore hearing.pylori infection who also uses NSAIDs. accutane online fast deliverey It has mild symptomatic benefit.It was found in these cases that the body made about a mdeep depression in the surface of the snow on impact.A glucose level of mgdL or higher is a sign of diabetes.Essentially it says that if we want to keep things on an even keel our autonomic nervous system neuroendocrine system HPA axis and immune system always have to be changing.Jabir ibn Hayyan c. accutane buy us The increased height A and enlarged hand B and foot C of the affected twin are apparent..To conclude this injury was so well handled that beyond my expectation the patient recovered.Reverse transcriptase inhibitor


--------------------
How Do You Take Zithromax generic viagra Propecia Bon Prix Pharmacie Achat
 Yorum #28  | 16 Ocak 2016 19:01 | Alıntı     

MichAdvide

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 12468, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 316572577,
.Blindloop syndrome bacterial overgrowth C. precio de la viagra con receta The technician conrmed I had nothing metal such as a pacemaker or surgical screws inside or on my body.A population pharmacokinetic analysis of the penetration of the prostate by levofloxacin.Siegel RM Lipsky PE.Quality control of programmes across the UK has not yet been addressed.It reduces the craving for alcohol. ship free viagra sample Hyperuricemia QUiCkHit In evaluating a patient with aKI first exclude prerenal and postrenal causes and then if necessary investi gate intrinsic renal causes.PEFdecreaseda.Address the underlying cause or prescribe spironolactone if the patient is volume expanded.is decreased and this reduces the interpenetration of the irregularities. best online viagra ChapterAnorectal disease in of patientsfissures abscesses perianal fistulasThe midsagittal plane divides the body into right and left halves.clinical features buy prednisone dog COPDrelated mortality is probably underestimated because of the difficulties associated with identifying the precise cause of death.There is a link between hypercortisolemia and an individual putting on central obesity.Blood poisoning or general sepsis from the Greek for putrefaction was the endstage of infection with a range of effects including widespread inflammation blood clotting and eventual organ failure.Again these have a physiologic impact as well as social consequences.In treating respiratory failure mechanical ventilation has two major goals to maintain alveolar ventilation and to correct hypoxemiaIt may also be asymptomatic. accutane 20mg bestellen rezeptfrei This instrument is similar to a television set.Radiofrequency catheter ablation of one arm of the reentrant loop i.Host cell Attachmentthe virus binds to the cell membrane of the host cell Replicationthe viruss genetic material enters the nucleus of the host cell Penetrationthe virus enters the cell and its casing breaks down to release the genetic material inside Host nucleus Virus shapes V I RUS E S I N AC T ION In the electron microscope was invented in Germany and by the end of the decade German physician Helmut Ruska was using it to examine viruses.


--------------------
foremost Chinese physician Zhang Zhongjing was founding medical institutions that would endure for centuries in some cases to the present day.Other such stones hang in the background as proof of the surgeons skill.Rosen R. priligy super force Psoriasis a.see front matter Elsevier Ltd.
 Yorum #29  | 17 Ocak 2016 02:14 | Alıntı     

WillUnlids

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 8561, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 138444236,
Active bleeding GI bleeding intracranial bleeding Quick Hit Options for DVt prophylaxis lMWH lowdose unfractionated heparin Pneumatic compression boots Hematologic Diseases and Neoplasms l stepUp to meDiciNe. order accutane online inherited cancersPainful crises involving bone Bone infarction causes severe pain.to onehalf of the wall tends to be smaller and presentation is similar to unstable anginacardiac enzymes differentiate the twoAntibiotic use is controversialusually not given.Here we draw attention to salient examples linking these signatures with clinico pathological features and relevant outcomes.resection of the prostate gland ectomyTherefore the next step is to order serum and urine protein electrophoresis. can you still get accutane from canada There are also performance tasks such as the Trier Social Stress Test or different physiologic measures such as cardiovascular reactivity JupiterimagesCreatasThinkstock.Minute ventilation RR V T a.Kobbi L.The potential risk posed by herbal or other natural or homeopathic medications e. generic levitra professional glycogen Glycogen is animal starch that can be converted to glucose by the liver.W.Flat bones are found covering soft body parts. cialis approved online pharmacy As this is a marker for the possible development of invasive ductal carcinoma typically in the same breast treat with lumpec tomy or mastectomy if negative margins cannot be achieved.Dr.B.You may receive thyroid hormone replacement therapy levothyroxine if your body is not producing enough of the hormone.For the most part IQ tests are based on an average score of with a standard deviation of priligy canada You will be asked to remove jewelry and wear a hospital gown during the study.HTNlook for a sudden onset of HTN in a patient without a family history.


--------------------
It is usually asymptomatic but mild to moderate dysphagia may be present. buy clomid for men Recurrent infections a.It provides important information about the mechanism of action of drugs.Symptomatic patients may present with polyuria polydipsia polyphagia fatigue blurred vision weight loss andor candidal vaginitis.
 Yorum #30  | 17 Ocak 2016 22:47 | Alıntı     

Willbync

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 60672, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 183823175,
Treat both grampositive and gramnegative bacteria although resistance to sulfonamides is increasingly common.W W gBut no mere college could hold the youngster for long.Normal intake mL in fluids taken PO per day mL in solids or product of oxidation b. comprare viagra online sicuro A yearold female presents to your office complaining of weakness especially with activities that require muscular force such as climbing stairs.The column is bone tissue whereas the cord is nervous tissue. body building forum clomid Adipocytes fat cells are predominant in the subcutaneous layer and they manufacture and store large quantities of fat.Some products that may interact with this drug include ethacrynic acid lithium other drugs that can affect your hearing including aminoglycoside antibiotics such as gentamicin tobramycin.Within two years type diabetes had been transformed NUMBER OF PEOPLE WITH DIABETES TODAY BLOOD GROUPS AN D T H E SUGAR DISEASE MARJORIE LAB DOG Frederick Banting right and Charles Best on the roof of the University of Torontos Medical Building with Marjorie the dog kept alive for weeks with insulin injections.The ACh receptor subunits involved included and Ozturk Fincan et al.severe trauma surgery illness childbirth. discount cialis Less common than dilated and hypertrophic cardiomyopathies Quick Hit Standing the Valsalva and leg raise maneuvers diminish the intensity of all murmurs except MVP and HCM.If on his next visit he is hypertensive goal is to look for any secondary causes of HTN order aldosterone renin and thyroid function studies.The strongest findings are in the realm of occupational stress and cardiovascular disease.qh every hour quaque hora qh every hours q. online generic cialis th ed.Birth control pills and an IUD do not protect a woman against sexually transmitted disease or HIV infection.cryosurgeryThey licked their paintladen brushes or pulled the bristles between their lips and teeth to keep the point fine.Can be severe blood appears in stool in of cases.Trends in Molecular Medicine December Vol.The resulting hypox emia and hypercarbia drive respiratory effort which leads to tachypnea. fast delivery of viagra comChabnerlanguage If you purchased a used book and the code at the right has already been revealed the code may have been used and cannot be reused for registration.


--------------------
Kamagra Oral Jelly Greece Medicament Baclofene Sun Complaints About Healthy Man Viagra cialis buy online Amoxicillin Cures Kamagra Oral Jelly At Cvs Tadalafil 20mg

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: