Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

DTK Binasına Saldıran Türk Polisi Kürd Vekili Tekmeledi  


13-11-2012, 12:34 Kategori: Kurdistan  
DTK Binasına Saldıran Türk Polisi Kürd Vekili Tekmeledi

DTK binasına saldırı, Tuğluk'a tekme!


DİYARBAKIR'DA AÇLIK GREVLERİYLE İLGİLİ HER ŞEY YASAK

Faruk Ayyıldız / Cumhur Daş

Cezaevlerindeki süresiz-dönüşümsüz açlık grevine ilişkin BDP Diyarbakır İl binası önünden Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gerçekleştirilecek yürüyüş polis tarafından engellendi. Polis, DTK binasına gaz bombasıyla saldırdı. Bina önünde Aysel Tuğluk, sivil polis olduğu söylenen bir kişi tarafından tekmelendi.

Yürüyüşe izin verilmemesinin ardından BDP Diyarbakır Milletvekilleri Altan Tan, Nursel Aydoğan, BDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Beştaş, Belediye Başkanları, Emek Partisi Bölge Örgütü Yöneticileri ve yüzlerce yurttaş BDP İl Binası önünde oturma eylemine başladı.

Yarım saat süren oturma eyleminin ardından üçerli, beşerli gruplar halinde cezaevine doğru ilerleyen grubun cezaevine önüne gitmesine izin verilmeyince ara sokaklarda binlerce kişi toplandı.

Burada yapılan açıklamada konuşan BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt polis ablukasını eleştirerek, halk ayaklanırsa tüm zindanlar yıkılır dedi.

Burada bir konuşma yapan Nursel Aydoğan, parti olarak aldıkları karar ile bugün tüm illerde cezaevleri önünde açlık grevlerine destek amaçlı açıklamalar yapılacağını ancak birçok ilde polisin müdahalesi ve saldırısı olduğunu söyledi. Açlık grevindekilerin dile getirdiği taleplerin tüm halkın talepleri olduğunu belirten Aydoğan, Milletvekillerinin de talepler bizim taleplerimiz diyerek açlık grevine başladığını söyledi. Başbakan’ın ‘bizden ödün vermemizi istiyorlar’ sözlerini de hatırlatan Aydoğan şöyle söyledi:

”Anadilde eğitim, anadilde savunma haktır, ödün vermek değildir. Bu talepleri sonuna kadar savunacağız, asla vazgeçmeyeceğiz.”

ÖLENLERİ HİÇ UNUTMADIK

Aydoğan’ın ardından konuşan Altan Tan da polislerin tüm şehri ablukaya aldığını belirterek bu duruma tepki gösterdi. AKP Milletvekillerinin, ‘Cezaevinde ölüm olursa 15 gün sonra unuturlar’ sözlerine de tepki gösteren Tan, “Biz Şeyh Sait’i, Seyit Rıza’yı, Diyarbakır zindanlarında hayatını kaybeden arkadaşlarımızı, babalarımızı, Roboski’yi unutmadık. Burada da ölümler olursa asla unutturmayacağız ama biz ölümü kabul etmiyoruz” dedi. Mücadelelerine sonuna kadar devam edeceklerini kaydeden Tan, çözüm kapılarını da her zaman açık tuttuklarını belirtti.

DTK BİNASINA GAZLI SALDIRI

Açıklamanın ardından polis kitleye müdahale etti. Polis, süresiz-dönüşümsüz açlık grevinde bulunan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, DTK Eş Başkanı Aysel Tuğluk ile BDP'li vekil ve DTK Daimi Meclis üyelerinin bulunduğu DTK binasına gaz bombasıyla müdahale etti. Sivil polis olduğu iddia edilen bir kişi Aysel Tuğluk'u tekmelerken atılan gaz bombaları binanın camlarını kırarak içeri girdi. Açlık grevindekilerin yaralandığı ve fenalık geçirdiği bildirildi.

BUNUN ADI VAHŞETTİR

DTK binası önünde barikat kuran kitle polisleri sloganlarla protesto etti. BDP'li yetkililerin polis amirleriyle görüşmesi esnasında, polislerin kitleye el hareketleri yapması gerginliğe neden oldu. Gerginliği yatıştırmak için kısa bir açıklama yapan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, burada ölümleri engellemek için açlık grevi yaptıklarını belirterek, "Ama polis bir şekilde buraya müdahale etmek için bahaneler üretiyor. Bizi burada ayağa kaldıran polis, hiçbir yasal ve hukuki gerekçesi yoktur" dedi. Burada bir gösteri, bir eylem, polisin müdahale edebileceği bir gerekçe yokken, bir bahaneyle saldırdıklarını dile getiren Kışanak, "İl başkanımızı bu binanın önünde coplarla, tekmelerle dövdüler, yaşlılar, çocukları yerlerden sürüklediler, bunun adı vahşettir. Burada halka saldırarak, burada ölümler olsun anlamına geliyor. Kamuoyunun vicdanına sesleniyoruz, buradan çıkabilecek bütün olumsuzluklardan hükümet ve Başbakan'ın kendisidir. Sokaklarda, yaşlıları, çocukları işkence ettiler, bunu kabul edilebilecek hiçbir yanı yoktur. Bu nedenle bu yaklaşımı kınıyoruz" dedi.

Yapılan açıklamadan sonra, polisler DTK binası önünden çekililirken, kitle ise buradan ayrıldı.

(Diyarbakır/EVRENSEL)
DTK Binasına Saldıran Türk Polisi Kürd Vekili Tekmeledi


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 3)
  |   Okuma: 1272   |   Yorum: (20)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 11 Kasım 2012 20:41 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
YA ÖFKE AQLI YENERSE ?!

Aslında öfkenin, aqlı yenmeye çalıştığı bir ortama hızla sürükleniyoruz.!Bu dewri wahşedi,tırk islam rejimi tarafından ,millitarist güçüne güwenerek bu ortamı oluşturmaya çalışıyor .Bilinmeliki ,Öfkenin aqlı yendiği andan itibaren,Qayip edebilecek hiç bir şeyi bırakılmamış ,toplumlar değil, O topluma Qayip ettirenler Qayip eder.!

Bir asırdan beridir,20 Milyonluk Kürdlerin elinde Qalan tek canı war'dı.. onuda (Beşyüzbinle-Başlayarak )hero herro TEK TEK'lerle we 20 -34'larla canlarını almaya çalişiyorsunuz..!

AQIL "Bir Milyondur "geriye qalan, Beşyüz bin 'DAHA' kürdün koruyucusudur.Öfke bunu tamamlarsa webali sizi qanda boğar..

Bilmelisinizki,HAQ UĞRUNA Halk harekedleri birer "okyanus" harekedleri (SELLERİ)gibidir.GEL -GİT Güçüyle 'HIRÇINLAŞARAK 'Bir wurdumu ,yerleşim alanlarınızla beraber Yerle bir olursunuz . !Öyle millitarist güçünüzede güwenmeyin.

Kürd Qawmi 'ne ,

Zalimler; DUH'e Qadar dewri dehşeti yaşatiyorlardı ,İRO ise;Dewri WAHŞET'ı Yaşatiyorlar.!Kürd Qawmi,sadece gasp edilmiş 'FİTRİ HAQ'ını ariyor/Almak istiyor.Peki,

Bu haq gaspçısı ,'dewri wahşetçi'lerin yanında yeralan "Kürt Kökenli wekiller"NE ariyor ?

70 ADET'ler..! tam yetmiş tane.! Yaho hiç sizde wicdan aqıl namus haq huquq insanlıq uğruna QIMILDANAN bir iradeniz YOKMU ?

Allah (Xuwde) rızası için biriniz (bu dewri wahşet/zulümünün içinden çıkın)çıksın, bu dewri wahşede Qarşı çıksın, yada Bir tanesi YEK YEK istifa etse'ler bu dewri wahşet (zulüm) ÇAT DİYE orta yerde çatlar.Kürd Qawmide gasp edilmiş haqına sizinle beraber Qawuşsun..!

Çünkü tam bir asırlık zulüm qalelerinin bekçileriyle beraber olmanız,Kürdlerin artık canına TAK yetti.
 Yorum #2  | 11 Kasım 2012 21:08 | Alıntı     

A.dara

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Maalesef gönlümüzdeki " Paytaxta Kurdistan " Amed'in orta yerinde ve yüzlerce Kürdün gózleri
önünde BDP il ba$kani yerlerde tekmelenmi$; sayin Wan milletvekilimiz AYSEL TUGLUK'a da tekme
ile vurulmu$tur..Kendini canli canli yakan Zekiye Alkan'in $ehri Amed'de tek bir insan kendi
milletvekilini koruyamami$; tekme atan polisi cezalandiramami$tir..Bu tekme toptan bütün Kürtleredir ve hudutsuz bir A$AGILAMADIR..KÜRTLERI VE KÜRT MILLETVEKILLERINI IT-KÖPEK
yerine koymadir..Gerci modern dünyada köpege bile ulu orta tekme atilmaz..Sebepsiz olarak bir
ite tekme atar ve itin canini incitirseniz mahkemelik olursunuz; hakkinizda dava acilir..Maalesef bu
VAMPIR RECEP cumhuriyetinde Kürtler yeniden ve cok cirkefce a$agilandi; it-köpek yerine kondu.
Ve allah icin tek bir Kúrt insani; SAYIN ISTANBUL MILLETVEKILI SEBAHAT TUNCEL GIBI BIR
CESARET GÖSTERIP TEKME ATAN FA$ISTE HADDINI BILDIREMEDI.. ne diyelimki
ba$ka!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????
 Yorum #3  | 12 Kasım 2012 00:31 | Alıntı     

Barzan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Ayagi kalkmi§ kùrd ulusunun temsilcileri anti i§galçi tirk zalimlerine kar§i yigit olma zorundalar.Bu namerd tirk polisini orada koruyan kim?Korkmasi gerekli olan i§galci tirklerin olmasi gerekli.saldirgani af etmek,magdur kùrde tirk zùlmùnù laik gorme ve pis bir oyundur.
.
 Yorum #4  | 12 Kasım 2012 02:28 | Alıntı     

Mele Mistoye Dino

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
yaho ne oldu bu diyarbakirlilara....

diyarbakir ortasinda kürt temsilcilere tekme ve toket atan polisler...

kimseden bir gik cikmiyor.... allah belanizin versin

ayiptir ayip.... ben kendimden utaniyorum kürt oldugum icin....

 Yorum #5  | 12 Kasım 2012 05:05 | Alıntı     

Daraheni

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Salayin mileti galiyana getirmek sokaga dökmek size cok kolay gelir kolay gelsin yürlerce kürt genci gerilyi sehid verdik dahada yetmedi ceza evinde kalanlari da bir cogunun ölmesini zevkle bekleyin ölümleri sizleri cok sevindirecek bir cok cocugun gencin daha ceza evlerine düsmesine yardimci olacaksiniz ne icin kusura bakmayin kürdistan icin degil Dehakin büyümesi ve yerel yunetimlerin güclenmesi icin degermi bunun icin bu kadar cana sizde dahada ölümleri tesvik edin ki Akp fasizmi yenilsin ve askeri darbe olsun ozaman demokrasi gelir kürdistan da kurulur !
 Yorum #6  | 13 Kasım 2012 00:04 | Alıntı     

rojame

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 375, Kayıtlı: 18.04.2011
   ICQ: --,
İRO,

Bir asırlık sömürgeci sistemin yeni bekçisine akp'ye oy wermiş kürdlerin rux halinden daha çok, wekil olarak seçilenlerin rux hallerini düşünebiliyormusunuz ? Ürkütücüdür we bir o Qadarda düşündürücüdür,zulüme sesiz Qalışları..

İnsanlıq adına HAQ adına ,düşünüyorum: Bunlar yaşiyormu ? yoksa yaşayan ölüleremi dönüştürülmüşler ?

Her iki ixtimalde,ürkütücüdür demi ? SUSKUN QALIŞARI tamda dewri wahşeddir,İnsanlıq adına..!
 Yorum #7  | 13 Kasım 2012 13:01 | Alıntı     

Dijwar

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Eğer bügün Kürdler özgür değilse ve Kürdler'in Başkent saydıkları bir yerde Kürdlerin vekilleri saldırıya üğruyorsa!Bu DARA HENE denen itlerin korkakların ve şerefsizlerin sahip oldukları zihniyet yüzündendir.Bütün problemimiz bundan ibarettir.
 Yorum #8  | 14 Kasım 2012 20:00 | Alıntı     

erdal batman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
darahene denen ajan ibirlikci herhalde pkk sanada seref namus diye bir sey bırakmamıs acını anlıyorum her yazının altına kan kusan kufurlerın var acını iyi anlıyorum
 Yorum #9  | 28 Kasım 2014 14:05 | Alıntı     

Arkadiusz

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Fantastic goods from you, man. am i pnagernt quiz when can you get pnagernt how pnagernt am i I've understand your stuff previous to and you are just too wonderful. I actually like what you've acquired here, really like what you're stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart. I cant wait to read far more from you. This is actually a wonderful am i pnagernt quiz when can you get pnagernt how pnagernt am i informations.
 Yorum #10  | 29 Kasım 2014 07:38 | Alıntı     

Yukinori

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
I wanted to <a href="http://zquupbi.com">foollw</a> up and allow you to know how , a great deal I appreciated discovering your site today. I'd consider it a good honor to operate at my workplace and be able to utilize tips provided on your web site and also get involved in visitors' opinions like this. Should a position involving guest article writer become available at your end, remember to let me know.
 Yorum #11  | 29 Kasım 2014 10:33 | Alıntı     

Aidil

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Thank you for sharing exellcent informations. Your web site is so cool. I am impressed by the details that you've on this site. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found just the information I already searched all over the place and just could not come across. What an ideal web-site. http://mzwoivam.com ckyhyywxeu [link=http://mfbzqw.com]mfbzqw[/link]
 Yorum #12  | 2 Aralık 2014 14:41 | Alıntı     

Hines

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #13  | 21 Aralık 2014 07:15 | Alıntı     

Jonetta

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #14  | 31 Aralık 2014 09:35 | Alıntı     

Amberly

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #15  | 9 Ocak 2015 10:10 | Alıntı     

Medford

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #16  | 12 Şubat 2015 19:36 | Alıntı     

Jailene

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
could buy levitra updates references stolen insurance car top few things cialis vs viagra 25mg men who ways through online california auto insurance quotes offer
 Yorum #17  | 16 Şubat 2015 15:14 | Alıntı     

Zariel

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
care insurance individual health insurance insurance plan blood buy priligy proven effectiveness most effective buy prednisone without prescription kittens require lease ten auto insurance quotes helpful per trip california auto insurance drivers very different business insurance costs still customer service whole life insurance rates top carriers auto online auto insurance insurance guard yourself cheap home owners insurance elect more practical car insurance quotes want
 Yorum #18  | 22 Mart 2015 07:07 | Alıntı     

Macco

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
same exact propecia consequences more insurance auto more requirements than car insurance quotes town auto car really cheap car insurance fact still phase sildenafil such pills waiting auto insurance quote internet top few cheap auto insurance identify other
 Yorum #19  | 3 May 2015 16:57 | Alıntı     

Biana

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #20  | 17 May 2015 04:48 | Alıntı     

Caiden

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
written agreement cheap auto insurance shop online using car insur quote drivers should web saver auto insurance quotes Saint Petersburg loan help NJ car insurance insurance death caused cheap car insurance insurance

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: