Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Ekim 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

İşgalci Ordu Şemdinli’de 49 Kayıp Verdi - YENİLENDİ  


30-07-2012, 12:03 Kategori: Kurdistan  

Şemdinli’de şiddetli çatışma: 15 asker öldü

HAKKARİ - Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde bulunan Yiğitler (Nirkulan) Mezrası ile Serpati Tepesi’ne özel harekatçıların helikopterlerle indirilmesi sırasında çatışma çıktı. Goman tepesini ele geçirmeye çalışırken pusuya düşen askerlerden en az 15’inin öldüğü bildirildi.

Edinilen bilgilere göre, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde sabah 07.00 sularında ilçeye 15 kilometre uzaklıkta bulunan Yiğitler (Nirkulan) Mezrası ile Serpati Tepesi'ne helikopterlerle özel harekatçılar indirildi. Kobra tipi helikopterler eşliğinde bölgeye indirilen özel harekatçılar Goman tepesini ele geçirmeye çalışırken HPG gerillalarının kurduğu pusuya düştüler.

Yerel kaynaklar, gerillalar tarafından doçka gibi ağır silahların da kullanıldığı çatışmada en az 15 askerin öldüğünü, çok sayıda askerin de yaralandığını söyledi.

Havadan bombalanmaya başlanan bölgede çatışmaların devam ettiği bildirildi.***


Devlet Şemdinli gerçeğini gizliyor

Ali Barış Kurt

Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre, ilçe kırsalında çatışmaların sürdüğünü, devletin gerçeği gizlemeye çalıştığını ve HPG'nin bölgede etkisini artırdığını açıkladı. Töre, ileriki günlerde çatışmaların şiddetleneceğini gözlediklerini belirterek, "Bölgenin HPG'lilerin kontrolü altında olduğu bildiriliyor. Son iki gün bu bölgeye dönük hava hareketliliği dışında hiçbir kara faaliyeti görülmemektedir" dedi.

Hakkari'nin Şemdinli kırsalında 1 haftadır HPG gerillalarıyla Türk ordu güçleri arasında çatışmalar sürüyor. Özellikle son iki üç gündür yoğunlaşan çatışmalar nedeniyle bin kadar köylü evlerini terk ederek ilçeye ve başka köylere sığınmış durumda.

HPG gerillalarının kırsal alanda kontrolü elinde tuttuğu ve denetim noktaları oluşturduğuna yönelik iddialar gündemdeki yerini korurken Türk ordusunun karadan harekat gerçekleştiremediği haber verildi.

HPG’nin Basın İrtibat Merkezi de geçtiğimiz günlerde bir açıklamaya yayınlayarak 23 Temmuz tarihinden bu yana devam eden çatışmaların şiddetlendiğini ve dün sabah saatlerinde yaşanan çatışmada da en az 15 Türk askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

'HPG'NİN KONTROLÜNDE...'

ANF'ye konuşan Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre, çatışmaların Şemdinli ilçe merkezine 5 km mesafede başladığını ve altıncı gününe girdiğini belirtti. Töre, çatışma bölgesine yakın köylerde yaşayan insanların da bundan olumsuz etkilendiklerini anlattı.

Şemdinli Belediye Başkanı Töre, şu bilgileri verdi: "Bilindiği üzere bu çatışma 23 temmuzda HPG'lilerin Derecik-Şemdinli yolunda kontrol noktası kurup burada yol ve kimlik kontrolü yapmasıyla başladı. Çatışma alanının son derece sarp ve zor bir alan olması, teknik olarak çok ileri düzeyde ve sayıca da yüksek bir askeri güçle operasyonların icra edilmesine rağmen hala bölgenin HPG'lilerin kontrolü altında olduğu bildiriliyor. Son iki gün bu bölgeye dönük hava hareketliliği dışında hiçbir kara faaliyeti görülmemektedir. Sadece siviller araçlarıyla gidip gelebilmektedir. Fakat bugün sivillerin de geçişine izin verilmedi."

'DEVLET GERÇEĞİ GİZLİYOR VE HEYETLERE İZİN VERMİYOR'

5 mezranın tamamen boşaltılmış durumda olduğunu anlatan Sedat Töre, "Bu da yaklaşık 1000 kisiye tekabül ediyor. Ve bu köylerin durumunun incelenmesi için ne devlet tarafından bir girişim söz konusu ne de buraya gitmek isteyen heyetlere izin veriliyor" dedi.

Bölgede olup bitenlerin bir muamma niteliğinde olduğunu belirten Töre, ekledi: "Yine bu alanda yapılanlar hakkında ciddi endişeler mevcut. Bunca gündür süren bu çatışmanın kamuoyundan gizlenmeye çalışılması gerçekten normal değil."

TSK'nin saldırısına dikkat çeken Töre, ormanların da hedef aldığını bildirdi: "Bu operasyonların maalesef en acı yanlarından biri de her zaman olduğu gibi bölgedeki ormanların Türk ordusu tarafından ilk hedef haline getirilmesi. Üzüntüyle söylemem gerekiyor ki; yüzlerce dönüm ormanlık alan bu 5-6 günlük süre zarfında yapılan top, havan ve füze saldırıları sonucunda meydana gelen yangınlarda kül edildi."

'ÇATIŞMALAR YOĞUNLAŞACAĞA BENZİYOR'

Belediye Başkanı Töre, çatışmaların AKP Hükümeti'nin politikalarından kaynaklandığını ve derinleşeceğini vurguladı: "Devlet, AKP Hükümeti'nin aklı barışı ve Kürtlerle diğer halkların eşititligini özümseyebilmiş değil. Bu da bölgeyi ileriki günlerde daha da sıcak ve çatışmalı bir yöne evireceğe benziyor. Nitekim Şemdinli kırsalında bu eylemle beraber bir alan hakimiyeti niyeti ortaya çıktığını gözlemliyoruz. Bu noktada tek temennimiz; sürecin bir an önce demokratik ve barışçıl çözüm arayışlarının hakim olacağı bir yöne çevrilmesi. Burada sorumluluk ve görev hükümettedir."

ANF

****HPG: Şemdinli'de 49 asker daha öldürüldü

Demhat Tolhıldan

Behdinan - Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşan çatışmalara ilişkin bilgi veren HPG Basın- İrtibat Merkezi (HPG-BİM ), Pazar günü yaşanan çatışmalarda 49 asker öldürüldüğünü ve bir skorsky tipi helikopterin düşürüldüğünü bildirdi. HPG, alandaki çatışmaların halen de devam ettiğini kaydetti.

29 Temmuz günü saat 05.30 sularında Şemdinli’nin Guman dağına çıkmak isteyen Türk ordu güçlerine yönelik gerillaların saat 06.00’da bir eylem gerçekleştirdiğine dikkat çeken HPG-BİM gerçekleşen eylem sonucunda 2 askerin öldürüldüğünü 1 askerin de yaraladığını belirtti.

Alev alan Skorsky düştü

Sabaha saat 06.00’dan akşam saat 20.30’a kadar alanlarda yoğun çatışmalar yaşandığını belirten HPG-BİM “Saat 16.30 sularında alandan gücünü çekmek isteyen bir skorsky helikoptere yönelik olarak gerillalarımız tarafından bir eylem gerçekleştirilmiş, alev alan helikopter kısa bir süre sonra düşmüştür” dedi.

Ordu geri çekilmek zorunda kaldı

HPG-BİM açıklamasının devamında, gün boyu süren çatışmalara müdahale etmek isteyen ve Şemlinli Tugayında çıkan 2 skorsky helikopterinin gerillaların direnişiyle geri çekilmek zorunda kaldığı ifade edildi. Gün boyu yaşanan çatışmalarda 49 askerin öldürüldüğüne dikkat çeken HPG-BİM Türk ordusunun gerillaların direnişini kıramadığını ifade ederek devamla şunları belirtti: “Gün boyu gerillalarımızın direnişini kıramayan işgalci TC ordusu alana yönelik olarak hem savaş uçakları, hem de havan ve obüslerle yoğun bir şekilde bombalamıştır. Gün boyu yaşanan çatışmalarda düşmanın toplam 49 askeri öldürülürken çok sayıda asker ise yaralanmıştır. Akşama kadar yoğun bombardımanlarla alandan uzaklaşmaya çalışan düşman askeri onlarca skorsky helikopterler ile gücünü geri çekmeye çalışmıştır.”

Ağır silahlarla eylem

HPG-BİM açıklamasında Şemdinli’de yaşanan çatışmalarda gerillaların ağır silahlarla da eylem gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, “28 Temmuz günü saat 15.00 sularında Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Rubarok ile Girana karakollarına yönelik olarak gerillalarımız tarafından ağır silahlarla bir eylem gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen eylem sonucunda kamelya ve bir kirpi darbelenmiş karakollarda ise maddi hasar meydana gelmiştir” denildi.

Ağır silahlarla gerçekleşen ikinci eyleminse dün yapıldığını duyuran HPG-BİM eyleme ilişkin de şunları belirtti: “29 Temmuz günü 11.00-12.00 ile 16.00-17.00 saatleri arasında Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Garê Alayına yönelik olarak gerillalarımız tarafından ağır silahlarla bir eylem gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen eylem sonucunda düşmanın ölü ve yaralıları tarafımızdan netleştirilemezken, alayda ise maddi hasar meydana gelmiştir.”

Hava saldırıları devam ediyor

Gerilla karşısında çaresiz kalan Türk ordusunun sivil yerleşim yerlerine hava saldırıları gerçekleştirdiğine dikkat çeken HPG-BİM şunları ifade etti: “29 Temmuz günü saat 20.00’den 30 Temmuz günü (bugün) saat 06.00’ya kadar aralıklarla işgalci TC ordusu tarafından Gumokê Tepesi, Gostê Tepesi, Geniştepe, Hacıbeg suyu ile Nirukola köyüne yönelik olarak hem savaş uçakları ile hem de havan ve obüsler ile bombardıman yapılmıştır.”

Havan ve obüs saldırısı

HPG-BİM açıklamasının devamında, 29 Temmuz günü 18.00’den 30 Temmuz sabahına kadar aralıklarla Şemdinli’nin Konserve Tepesi, Karker Tepesi ile Geniş Tepeye yönelik olarak “işgalci TC ordusu” tarafından havan ve obüs saldırısı yapıldığını belirtti.

Kobra tipi bir helikopter de düştü

HPG-BİM yaptığı açıklamada 24 Temmuz günü Şemdinli’de yaşanan çatışmalarda darbe alan ve Türk ordusuna ait bir kobra tipi helikopterin de düştüğünü açıkladı.

Yapılan açıklamada hakkari’nin Şemdinli ilçesinde 23 Temmuz gününden bu yana devam eden çatışmalarda 24 Temmuz günü darbe alan ve Türk ordusuna ait bir kobra tipi helikopterin de Şemdinli’nin Samara ve Beyganze köyleri arasında düştüğü belirtildi.

Düşen kobra tipi helikopterin pilotunu kurtarmak için Türk ordusunun alana bir birlik gönderdiği ve helikopter enkazının da kaldırıldığı ortaya çıktı.

anf


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 4394   |   Yorum: (115)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 30 Temmuz 2012 13:16 | Alıntı     

Mele Mistoye Dino

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Lexin birano lexin....

dijmin nav axa piroz dexinin....

çaven Erdoxan birjinin...

ALA KESK U SOR U ZER LI SER çIYAYEN KURDISTANE JORXINEN....!!!!!!!

 Yorum #2  | 30 Temmuz 2012 16:32 | Alıntı     

Xorte Amede

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Saddam bence senin anan muhalif çapulcuları tatmin edecektir at hırsızı p..,Kürt kızlarının adını ağzına alma it,senin ne haddine çapulcu orta asyalı barbar bozkır yaratığı,siz önce emperyal güçlere peşkeş çektiğiniz karılarınızı düşünün.anladın mı bozkır köpeği
 Yorum #3  | 30 Temmuz 2012 17:23 | Alıntı     

botan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Xorte AMEDI sana tesekürler iyi bir cevab vermissin. tirk devleti cidiriacak artik cünkü Kürtler güclendikce tirklerin varligi tehlikeye girer cünkü onlar kendi varligin Kürtlerin inkari üzerine insa etmisler. ondan dir Kürtlerin güclenmesi inkari ortadan kaldiriyor. ayrica karton dan kaplan olan tir ordusu nun gercegi ortaya cikiyor ondandir fasistler deliye dönecekler.
 Yorum #4  | 30 Temmuz 2012 17:43 | Alıntı     

Qoseri

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
yeni askeri yasa gereği sözleşmeli
askeri personelin ölümü
söz konusu olursa bunu
kamuoyu ve basın
bilmeyebilir,en önemli
kural!! Anladınız mi şimdi sessizliği ?
 Yorum #5  | 30 Temmuz 2012 18:30 | Alıntı     

botan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
dikkat edilirse,tsk aciklama yapmiyor artik.bunun yerine akp nin valileri yapiyor.onlarda kisa
ve 2,3 diyerek gecistiriyor.chp li gursel tekin 1 ay once bursada yaptigi aciklamada,150 uzerinde askerin oldugunu acikladi.bir baska ornek te silopide ki gerilla eylemi.....gerilla askeri araci imha etti,ve goruntulerini yayinladi,bu aracta 6 asker oldu,ancak turk basini nede tsk tek bir kelime bile etmedi.tsk son zamanlarda kaza yapan aracta bu asker oldu ,yildirim carpti,elinde el bombasi patladi diyerek ,olasi tepkini onune gecmeye calisiyor.cunku kaza deyince,basta ailesi olmak uzere,herkes kazadir olur deyip,gecistiriyor.peki neden izmirde askeri arac kaza yapmiyor,yada olumler yasanmiyor?her nedense kazalar hep sirnakta,hakkaride oluyor.semdinlide oldurulen 17 ozeltimcinin 11 tanesi diyarbakira getirilmis,6 cenaze ise tugayda bekletiriyorlar.turk basini ise magazin haberlerini on planda tutuyor.ancak gunes balcikla sivanmaz,hersey ortada
 Yorum #6  | 30 Temmuz 2012 20:04 | Alıntı     

mardinli

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tc sasirdi ne yapacagini kendiside bilmiyor gündemi ha bile degistirip saklamak istiyor mesele malatya dogan sehirde olan olaylari provakatif bir sekilde organize eti halki bir birine kirdirtmak istiyor 100lerce asker hayatini kayip ederse de akpnin umrunda degildir cünkü kendi cocuklari yoktur eger gercek anlamda demokrat türklerede kürtlerin yaninda yer almis olsayidilar bunlari sakliyamazdi daha catismalar olmadan akp yanlisi tvler ve gazeteler baslik atiyorlar yok büyük oparasyonlar basladi etraflari sarildi bir allahin kuluda sunu deme cesaretini kendinde görmiyor hani ne oldu o balon gibi sisidiginiz haberlere ne oldu hani 300 gerillanin etrafi sarilmisti cember daralmisti ne oldu gizlice ölenlerin cesetlerini oraya buraya tasiyorlar eger analari babalari ses cikarirse alacak maaslarindan olmus olacaklardir bunu da biliyorlar hep yalan tam yalan yok süryeyi konusuyorlar insan bir önce kendi devletinde olan olaylarina bir bakar aa muhabirleri yalan haber yapip ankaraya yoluyorlar iste pkknin beli kirildir eroin ve sayire seylerlen kendilerini kandiriyorlar yok askeri arac devrildi asker ölmüs yada intihar etmis elinde bombasi patladi suan bütün colemerg gerillanin denetimindedir bunu ordaki halkda biliyor neden milletvekillieri oraya sokmadilar gercegi görürüler diye korktular sonra radikal ve benzeri gazeteler yalan haber yaparak yok gerilla cesetlerini almak icin oraya gitmislerdir evet bu saydigim catismalarda 4 tane gerillamiz sehit düsmüstür bunu zaten hpg bim acikladi artik tc otoritasi diye bir sey kalmadi gerilla alan denetimene gecti girdigi her yeri fethetip kalacaklardir yasasin HPG ve YPG gerillari
 Yorum #7  | 31 Temmuz 2012 09:20 | Alıntı     

Osman

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Dinsiz Recebin ne ordusu ne isgalci gucleri ne polis ne miti nede kendisi gibi itleri bu halkin yigit evlatlarini durduramaz artik. Kurdun yigit evladi bu serefsiz tirkolari (..........) kadar kovalayacaktir.
Kuzey, guney, bati dogu buyuk Kurdistan olacaktir. HPGmiz vurdukca bu serefsizler bunu daha iyi anlayacaktir.
Hewalimin yazdigi gibi tirko serefsizleri cildirmak uzeredirler. Askerleri golgelerinden korkmakta karakollarininda adim bile atamamakta en ufak bir citirtida her tarafa binlerce mermi havan top SIKMAKtadirlar.

Korkunun ecele gaydasi yok tirko. Defol git Kurdistandan. Gitmezsen gotururler.
 Yorum #8  | 31 Temmuz 2012 12:27 | Alıntı     

RODI

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Gelo hineki bihejin werin xwe!Ser ne li Enkere ye ne ji Li Istanbuleye.Jere kirej u be navnisan li Kurdistane ye.E ku ezyet u cefe diksinin gele Kurde.cend lesker mirini mani ne Lawe" tayibe"u ne xemawi yi ji.Tu cari meri bi mirina insan kefxwes nebin.Bire mi ji birazi ye mi ji li sere ciye ye.ma ji wan eme cawa xebere bigrin!!!Leskere turk wexta te kustin Devlet xebere didin bav u diya wan ya eme!Em hemu hewl bidin ku wi seri cawa bidin sekinandin.binere Li Kurdistana Rojhilat tekinek nebu Kurdistan bervi azadiye di ci.Le mixabin 30sale sed ezar insan mirin mixabin li hole tistek ne xuyaye.Ma ew ci sere!
 Yorum #9  | 31 Temmuz 2012 20:16 | Alıntı     

bijikurdistane

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
roj bas HEVALLERIM

YAHU BANA CEVAP YAZIM BENIM ANLAMADIGIM BISEY VAR YANI TC NIN KAYITLI KAGITLI KUREKLI HERKESIN ASKERE GITTIGINDEN HABERDAR OLUNAN ASKERI OLUYOR . KIMSENIN HABERI YOK HEVALLER ??HEVALLER NASIL OLUYOR BU NASIL GIZLI TUTABILIYORLAR

BUYUK KURDISTAN DILEGIMLE

SAYGILAR
 Yorum #10  | 1 Ağustos 2012 03:55 | Alıntı     

hamza

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
mala bak biz de DİYARBEKİRLİYİZ diyip sonra KÜRDLERE hakaret ediyor gewşek türk?aslından utanma ewladım.aslını gizleyip KÜRDÜM deme.gerçi bir türk olmak enbüyük hakarettir.siz analarınıza küfür edildiğinde hoşuna giden markacı we BENAMUS adi bir ırksınız.türkse gömecen arkadaş katliniz helaldir.böyle yırtınarak,yalan atarak soykırımdan kurtulamazsınız.başınıza gelecekleri tahmin ediyorsunuz fakat tam olarak bilmiyorsunuz.sizin başınıza gelecek olan ne yahudinin ne de başka hiçbir milletin başına gelmemiş şeyler olacak.türk we İSLAM ı yanyana getirmek bile küfürdür.yecüc mecüc tohumu olan siz aşağılık mongollar MELLE MISTEFA BARZANİ nin torunları tarafından ortaasyaya sürüleceksiniz.tabii kaçınız sağ kalır bilemem.GELLÊ HEWALAN EZ QAZİKA TURKİ BI NIWSANDIM QU BIRA EW QEŞMERA FÊM BIKIN EZ ÇI DIBÊJIM.LEBORİNA XWE DIXAZIM JI WE XEMMİYA.HER BIJİ NIJADPERESTÊ KURD U KURDISTAN
 Yorum #11  | 1 Ağustos 2012 10:11 | Alıntı     

botan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
mehmetcik basini dun masa basinda hazirladigi rakamlari serviz ediyor.39 pkk li oldu,haberin kaynagi ankarada yayin yapan devlet kanali trt.ayni haber koplayayip butun ajanslara gonderildi.isin ilgin tarafi ise,bu o kadar sacmaydi ki,HURRUYET gazetesi haberi sadece 10 dakika verdi.ve daha sonra yayindan kaldirdi.tsk ise caresiz birsekilde kabuguna cekilmis,aciklama bile yapmiyor.turk ordusu basarili olsaydi,ankarada ne kadar gazeteci varsa helikoptere bindirip bolgeye goturecekti.hatta gulben ergen,ve seda sayani bile goturecekti.goturemiyor,niye cunku kontrol tamamen gerillanin elinde.semdinli hastanesi,29,ve 30 temuzda gece yarisi sivillere kapatildi.asker cenazelerini buraya getirdiler.yakinda haber gecerler,helikopter yan yati,askeri arac kaza yapti,elinde ki el bombasi patladi yalaniyla cenazelerin bir bolumunu ailerine teslim edecek.SON DAKIKA HABERI AZ ONCE FIRAT HABERDE GECTI.ABD TASERONU ERDOGANIN POZ VERDIGI GEDIKTE DUSURULDU.TAMAMEN GERILLANIN ELINE GECTI.bakalim daha ne kadar susacaklar,daha nekadar cihan haber,ve trt onlarin yalanlarini gizleyecek.
 Yorum #12  | 1 Ağustos 2012 15:49 | Alıntı     

69 BAYBURTLU

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
49 ASKER ÖLMÜŞŞ DEE ULAN DOMUZ SÜRÜLERİ SİZİ SİZE DEVLETTE YOK YAŞAMAKTA YOK GEBERECEKSİNİZ.. ÖLECKSİNİZ.. 3 KITA YEDİİ DENİZ OSMANLI İMPARATORLUGU DEVAMIDA TÜRKİYE CUMHURİYEDİR.. DANDİK KAFALI AKLI UÇKURUNDA GEZEN KÜRT BOZMALARI SİZİ ERMENİYLE ÇİFTLEŞMEDEN TÜREYEN GAVURLAR..İNTERNET SİTELERİNDE KORKUTMA PSİKOLOJİSİ YÜRÜTÜYORLAR... ULAN SİZDEN KORKANINDA SİZE BOYUN EGENİN DE ANASININ AMINA ÇAKAYIM SİKTİĞİMİN KÜRTLERİ.. AZ SİKMEDİK ANANIIZ YENİBOSNADA ZAFER MHLİSİNDE.. UNUTMAYIN
 Yorum #13  | 1 Ağustos 2012 16:23 | Alıntı     

türk-kürt kardş pkk kalleş

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
bu pkk denen şey dış güçlerin oyunu daha neden anlamakta bu kadar zorluk çekiyosunuz.pkk mensublarının yarısından fazlası ermeni apo da ermeni kürtçe bile bildiği yok araştırın isterseniz.hepsi güzel ülkemizi bölmek adına yapılan oyunlar.kürt kardeşlerime sesleniyorum gelmeyin bu oyunlara.azıcık araştırın bu pkk meselesini objektij kaynaklardan.sözde kürt milliyetçiliği kisvesi altınta TÜRKİYEyi bölmeye çalışmaktan başka bi tanımı yok bu durumun.üç günlük dünyada kardeşçe huzurlu bir şekilde yaşamak varken ne gereği var böyle kaos yaratmaya.geçmişte tatsız olaylar yaşanmış olabilir.unutalım demiyorum geçmişteki hatalardan ders çıkarıp geleceği oluşturmamız lazım.ancak o zaman muhasır medeniyetler seviyesine çıkabiliriz.selametle
 Yorum #14  | 2 Ağustos 2012 08:39 | Alıntı     

botan

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
sizden buyuk kalles mi var?daha dun sarildiginiz esad kardesinizde,kalkip sirtindan
vuruyorsunuz.kaddafi kardesinizde,sirtindan vurdunuz,ama unutmayin ki kallesligin sonu
cok kotudur.israil ve amerikanin taseronlugunu yaparak,erkeklik tasliyorsunuz.kagit kaplanlar.kurdler sallahadinin orunlaridir,sizin gibi emperyalistlerin usaklariyla kardes deyildir.ancak ibo gibi,metiner gibi canak yalayanlar kardesiniz olur.pkk destek aliyormus....pkk ne destek alacak....tanki yok,topu yok,ucagi yok,kobrasi,yok heronu yok...
bunlari alabilmek icin taseronluk yapiyorsunuz.pkk ye kurd halki,ve kurdistan daglari yeter.
silahlara gelince,o silahlar pazarda satiliyor.kobralar pazarda satilmiyor.her kurd 1 lira verse,pkk ye yeterde artar bile.kalasnikof kac para ki.
 Yorum #15  | 3 Ağustos 2012 17:37 | Alıntı     

ali aya

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
kürtler insandır gerilla dediğiniz sümüklü böcekler kürt değilki onların babası belli değil ki
 Yorum #16  | 28 Kasım 2014 16:48 | Alıntı     

Sadik

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
tea length prom dsesres24. Juli 2012I simply couldna1aft depart your web site prior to suggesting that I really enjoyed the usual information an individual supply in your guests? Is gonna be again frequently in order to investigate cross-check new posts
 Yorum #17  | 29 Kasım 2014 08:12 | Alıntı     

Khoirul

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
I'm still gemming<a href="http://phnbraito.com"> prmraiily</a> for stamina, because I think that's stronger than most of the secondary stats. For 5.0.4, the avoidance conversion is still pretty generous, so I'm using (hit/exp to 7.5% each) > (mastery/dodge/parry) > Haste. Once we hit 90, the dodge/parry conversion ratio gets much worse, so at that point I'll be dropping dodge/parry to last place in my stat priorities.As far as rotation, it should be pretty simple:CS > J > AS > Cons > HoW > HWReplace CS with HotR whenever you need to refresh Weakened Blows. If you want to slip SS in there, put it after AS. If you want more survivability, it would take precedence over Cons. If you want more DPS, I'd slip it behind Cons. If you put it behind HoW, you'll have higher DPS during execute, but much lower uptime.Ex: CS > J > AS > Cons > SS > HoW > HW
 Yorum #18  | 29 Kasım 2014 10:55 | Alıntı     

Marc

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
I'm still gemming pairmrily for stamina, because I think that's stronger than most of the secondary stats. For 5.0.4, the avoidance conversion is still pretty generous, so I'm using (hit/exp to 7.5% each) > (mastery/dodge/parry) > Haste. Once we hit 90, the dodge/parry conversion ratio gets much worse, so at that point I'll be dropping dodge/parry to last place in my stat priorities.As far as rotation, it should be pretty simple:CS > J > AS > Cons > HoW > HWReplace CS with HotR whenever you need to refresh Weakened Blows. If you want to slip SS in there, put it after AS. If you want more survivability, it would take precedence over Cons. If you want more DPS, I'd slip it behind Cons. If you put it behind HoW, you'll have higher DPS during execute, but much lower uptime.Ex: CS > J > AS > Cons > SS > HoW > HW http://kndmwwnlcq.com dbcxixq [link=http://oguvvsr.com]oguvvsr[/link]
 Yorum #19  | 1 Aralık 2014 01:36 | Alıntı     

Dolly

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #20  | 1 Aralık 2014 11:04 | Alıntı     

Bubi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #21  | 3 Ocak 2015 00:22 | Alıntı     

Darnesha

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #22  | 9 Ocak 2015 08:15 | Alıntı     

Kamron

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #23  | 24 Ocak 2015 01:31 | Alıntı     

Amory

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
 Yorum #24  | 20 Şubat 2015 19:20 | Alıntı     

Jannika

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
worst auto insureance insurance broker low car insurance pass away billion dollars car insurance quotes enough
 Yorum #25  | 14 May 2015 07:31 | Alıntı     

Geogaddelp

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
cialis online is it safe us pharmacy cialis cialis doesnt workto buy levitra levitra withouth prescription levitra imagescoupons viagra viagra prix pharmacie watermelon like viagraviagra and high blood pressure medication viagra soft 100mg viagra 25 mg ordersublingual cialis cialisextense cialis wholesale
 Yorum #26  | 26 May 2015 12:30 | Alıntı     

Hectordins

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
Friedrich Miescher Swiss scientist Friedrich Miescher began studying the proteins in white blood cells soon after qualifying as a physician inMrs Brown states she has pain on a scale of and is complaining of nausea. Isotretinoin buy generic Eyes retinal changes Early changesArteriovenous nicking discontinuity in the retinal vein sec ondary to thickened arterial walls and cotton wool spots infarction of the nerve fiber layer in the retina can cause visual disturbances and scotomata see FigureOpen commissurotomy and mitral valve replacement are other options if valvotomy is contraindicated.
 Yorum #28  | 9 Haziran 2015 05:04 | Alıntı     

Wilioi

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
osteopathy A form of medicine that uses joint manipulation physical therapy and postural reeducation to restore the structural balance of the musculoskeletal system. Online pharmacy Quick Hit Patients with cushings dis ease may have hyperpigmen tation due to elevated ACTH levels whereas patients with Cushings syndrome due to other causes will not have hyperpigmentation.n.INH Attacks the enzyme that produces the mycolic acids that comprise the myco bacterial cell walls Resistance to INH develops rapidly if it is used alone.
 Yorum #29  | 30 Ağustos 2015 15:02 | Alıntı     

Jeryfatoemo

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
There are exercises you can do to strengthen them which can help with urinary symptoms.There are some fascinating studies coming out of the University of California Davis that look at antioxidants as well as omega fatty acids and cognitive functioning. Levitra b.h Lucio et al.However the terminal velocity can be obtained without difficulty.See Fig.He proved both that the heart is a muscle and that it does not warm the blood.Elevated levels lead to water retention and excretion of concentrated urine.Back to TopOutlook Prognosis Acute prostatitis should clear up completely with medicine and minor changes to your diet and behavior. antabuse sales canadian It is much more expensive than standard heparin but often more costeffective in the long run due to reduced testing nursing time and length of hospital stay.The risks of genome integration longterm expression andor induction of pathogenic an tiDNA autoantibodies have hindered FDA approval of DNAbased vaccines for human use.FREE Full TextModulation by celecoxib and diuoromethylornithine of the methylation of DNA and the estrogen receptor a gene in rat colon tumors. generic viagra pills c.Concluding remarks Over the past decades it has become clear that the devel opment of DNA or viral vectorbased vaccines for human Trends in Molecular Medicine December Vol.These rare tumors occur most frequently in the left atrium.Epstein English pathologist born Yvonne M.Tinnitus is often present.Radioactive isotopes of other elements can be produced in a similar way. priligy mas viagra See Figure B.These receptor proteins indicate that the tumor will respond to hormonal therapy.It can also be infective caused by infection or noninfective.Anorexia nausea vomiting C. Levitra Online The Latin uva means bunch of grapes.In such patients naltrexone therapy may be a useful therapeutic agent.
 Yorum #30  | 19 Ocak 2016 07:44 | Alıntı     

VincGype

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 40596, Kayıtlı: 16.12.2015
   ICQ: 381436873,
Such an atom with missing electrons is called a positive ionFinally the data were not presented by type of cocktail administered leaving open the question of whether or not this approach may be more effective against some microorganisms than others.In a study of patients treated in facilities ran by the Veterans Health Administration researchers found that prescriptions for fluoroquinolones were filled in of the patients with chronic pelvic pain syndrome compared with of men without this condition other antibiotics were also prescribed in increased frequency.Gorny P. viagra conseguir Coma is possible.Hypospadias spadias means the condition of tearing or cutting occurs in in every live male births and can be corrected surgically Figure A.He obtained basic medical qualifications quarreled with his superiors and spirited away the corpse of a criminal from the scaffold to further his dissecting skills.somatoform disorder kamagra newcastle if there is a history of sickle cell disease immunodeficiency or IV drug abuse.wrinklePrevalence of symptomatic androgen deficiency in men.Alcohol abuseA persons functioning is severely limited when dehydration results in a loss of body weight.Vardenafil improved patient satisfaction with erectile hardness orgasmic function and sexual experience in men with erectile dysfunction following nerve sparing radical prostatectomy. can you buy real viagra online SENSE ORGANS THE EYE AND THE EAR Cataract FIGURE Cataract.This patient was treated with open performed via laparotomy cholecystectomy and choledocholithotomy..Take this medication by mouth as directed by your doctor with or without food usually once or twice daily. levitra expre delivery No ileal conduit was necessary.For these reasons antibiotics may be prescribed at least initially even when a definitive diagnosis of bacterial prostatitis has not been made with the appropriate tests.dried vaccine helps control smallpox in tropical countries.Nociceptin in doses ofVon Keitz et al.It quoted Poul Nielson the European Unions EU development commissioner as asking What will this fund do better than what we are doing now.Epigenetics Horvath S. viagra professional Cephalosporins with pseudomonal coverage ceftazidime or cefepime b.D.


--------------------
Beipackzettel Viagra Online Kamagra Oral Jelly Gunstig levitra samples overnight Cipro And Amoxicillin Toghter Consejos Uso Viagra

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: