Kurdistan-Post yenilendi
yeni adresimiz www.Kurdistan-Post.eu dur.

Lütfen favorilerinizi günceleyiniz !
Bu site sadece arsivdir.

İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen


İ-DKP Başkanı Mustafa Hejri İle Röportaj-Hülya Yetişen

Irak Kürdistanı’nda Peşmerge ordu güçlerimiz vardır. Hatırlatılması gerekirki şu anda İran İslam Cumhuriyeti’ne yönelik silahlı mücadelemizi askıya aldık.
«    Kasım 2017    »
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti


Qazî Mihemed'in Kürd Ulusuna Vasiyeti

Zulüm ve baskı gören halkım!

Yüce Allah aşkına vaatlere artık kanmayın. Çünkü onlar ne Allah'ı tanıyorlar, ne peygambere, ne kıyamet gününe, ne Allah huzurunda hesap vermeye inanıyorlar. Onların nezdinde, Müslüman da olsanız, Kürt olduğunuz için suçlusunuz, onların düşmanısınız

Kurd li Misrê - Nezîr Silo


Kurd li Misrê - Nezîr Silo

Misr yek ji welatên ku herî peywendîdar bû ji demek dirêj ve di nav dewletên erban de bi Kurdan re.

Türk ordusu insanlık suçu işledi -D.A.Küçük  


30-12-2011, 16:26 Kategori: Kurdistan  
BİZE VURDUKLARINIZ DÖNER SİZİ DE VURUR!

Dursun Ali Küçük

ORDU BİRKEZ DAHA İNSANLIK SUÇU İŞLEDİ

Yeni yıla Türk savaş uçakları, ordu ve hükümetin katliamı, Kürtlere siyasetin fiilen yasaklandığı, parti kapatmanın gündeme geldiği, gerilla güçlerine karşı nokta operasyonları ve en Uludere sivil Kürt katliamı ile giriyoruz. Türk devletinin Kürdistan halkının yeni yılını kutlaması tamamen bu içeriklidir.

Demokratik nutuklar ve demogoji eşliğinde tam münafıkça ve Şeytanca uygulamalar ve politikalar ile giriyorlar. Şeytanı uzakta aramanıza gerek yok, bunlar şeytana külahını ters giydiriyorlar.

Şırnak-Uludere Roboski(kemalistçesi Ortasu köyü) köyünde yeni bri sivil Kürt katlşiamı yaşandı. Türkiye medyası suskun. Geçiştirci biçimde haberler veriyor. Yargı herzamanki gibi... Genelkurmay başkanı “orada teröristler vardı” açıklamsında bulunuyor. Dünya da hala ciddi bir tık yok.

Katliamlar parça parça ama Kürdistan halkına uygulanan soykırımın devamıdır. Daha dün Fransız parlementosunda soykırımı savunmayı suç sayan yasa kabul edilince Erdoğan, “bizm tarihimizde soykırım yoktur” deyip işin içinde çıkıverdi. Üstelik başka bir ülke parlamaentosunun aldığı kararlara karşı da oldukça saygısızdırlar.
Peki Erdoğan bey, “bune perhiz bu ne turşu”!

Adama sormazlar mı? Ordun ve Kimyasal Necdet’in sınır ticareti yapan yaklaşık 50 ye yakın Kürt köylüsünü neden vuruyor. İnsansız Hava Uçakların böyle mi tespit alıyor? Çıkan fotolarda silahlı veya silahsız olarak görünmüyor mu?
Çok açıkki, ne derseniz deyin bu 33 Kurşun olayı ve Mustafa Muğlalı katliamına benziyor. Mustafa Kemalin Mustafa Muğlalıları vardı, seninde Kimyasal Necdet’lerin var.

Sivil Kürtlerin katliamı tamamen planlıdır. Ortada bir yanlışlığın olması mümkün değildir. İHA(İnsansı zHava Araçları) ve başka keşif uçakları ile yapılan keşiflerde yerdeki görüntüler net alınır. Elinizde bu düzeyde teknik var. Üstelik bombalama olayında sağ ve yaralı kurtulan Servet Öncü: Sınırı geçip Uludaredeki köyümüze geçmek isterken ilkin askerler önümüzü kesti ve biz tekrar geri dönmek zorunda kaldık. Sınırın hemen üstünde Sinaht denilen alanda Türk savaş uçakları bizi bombaladı. Kötü bir koku yayıldı. Kayaların altına sığınan köylülerin bir kısmıda yaşamını yitirdi. Savaş uçakları köylü grubunu yok etmek için sonuna kadar vuruyor.

Açık ve planlı ve üstelik net bir sivil Kürt katliamıdır. Bunu sağa sola çekemezsiniz. Geçmiş yıllardan bu yana gerillaya karşı napalm vebenzer bombaların kullanıuldığına epey kişi tanıktır. Köylülere karşıda kimasal veya napalm türü bombalar kullandınız. Bu bir insanlık suçudur. Katliamdır. Zulümdür.

Üstelik gerillaya karşı napalm ve kimyasal türü bombalar kullanğınız bir kez daha deşifre oldu. Çünkü kullanılan o tür bombalar kayalıkların arasına ve içine sızıyor. Doğrudan vurulmasa ve bombalar parçası almasa bile, kullanılan kimyasal ve napalm türü bombalar sığınılan yerlere giriyor ve ölüme yol açıyor.
Bundan dolayı savaş hukuku da sizde yoktur.

Lamı cimi yok. Gülen’in belirttiği tarzda davrandınız. Yokediniz, birliğini bozunuz, girdikleri yerde vurunuz, dünyayı üstüne yıkınız türünden açıklamaları uyguluyorsunuz.

Arınç mecliste takkiye yaparak “Kürtlerin tüm haklarını vereceğiz” derken bunu insanları aldatmak ve katletmek için kullanıyorsunuz.

Bizi vurmaya devam ediniz. Ama unutmayın bizi vurduklarınız döner sizi de vurur.

Eh ordunun başında Kimyasal Necdet var. Erdoğan; Atatürk öldü veya kral öldü yaşasın yeni kral havasındadır. Açılım dedikleriniz kırıntılar Saddam Diktatörlüğünde fazlasıyla vardı. İran Molla rejimin de sizin açılım dedğiniz haklar Şah döneminden bu güne kadar vardır.
Kürtler vardır ama temel hakları olamaz mantığıyla vurmaya ve katletmeye devam ediyorsunuz.

Kürdistan halkı bu son olaya ve katliama ne kadar tepki ve direnis gösterirse tamamen haklıdır.
KÜRDİSTAN HALKI KENDİSİ İÇİN KARAR VERMELİDİR

Şimdiye kadar hep adımıza konuştunuz ve ordu zoruyla, soykırım ve katliamlar bizi susturmaya çalıştınız.
AKP ve hükümeti farklı biçimde 1993 yıllarına dönüş yaptı. Kürdistan halkına kaşı Kemalist ergenekoncular yerine veya onların bir devamı olarak “İslami Ergenekoncular” devreye girmiştir.
Leyla Zana Rudav dergisine verdiği demeçte “özerklik yetmez” daha fazlası gereklidir demiş. Ve Kürdistan halkına sorun, referandum yapalım demiştir. Kürtlerin ulus olmaktan doğan hakları vardır. Özerklik, federasyon ve bağımsızlık mı isteniyor Kürtlere soralım” demiştir.

Bunun üzerine hemen CHP ve MHP ve yine çeşitli bilinen inkarcı kafalı köşe yazarları harekete geçtiler.

Buyurun federasyon, “özerklik ve bağımsızlık istiyorsanız bunu savaş meydanlarında çözelim” dediler. Irkçılık ve soykırımcı zihniyet hemen atağa kalkıyor. Artık BDP yi ve siyasal alanı kapatmaya kadar işi yeniden vardırdılar.

Evet, silah ya tümüyle devreden çıkar ve barış içinde sorun tartışılır ve en doğrusu böyle bir ortamda dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi Kürdistan halkına ne istediği sorulur. Halk ne derse onada herkes uyar. Barışçı ve demokratik olan bu yoldur.

Bu yapılmadığı sürece Kürdistan halkı meşru direniş hakkını kullanmaya devam eder.

ASIL HEDEF SİYASAL ALANDA KÜRTLERİN YER ALMASINI ENGELLEMEKTİR

AKP ve devlet kendi kürdünü istiyor. Değişen birşey yok. KCK iddiasıyla yapılan Kürt siyasetçilerin tutuklanması ve bunun basın vb alandaki tutuklamalar kadar uzatılması gösteriyor ki asıl operasyon sivil siyasete yöneliktir. Bunlar eşliğinde gerillaya nokta operasyonları sürdürülmektedir.

BDP ve milletvekileri ve sivil Kürt siyeseti resmen çalıştırılmayacak duruma getiriliyor. Açılan davalar herkese kadar uzayabilir. Parti kapatmayı bir tehdit olarak gündemde tutuyorlar. İçişleri bakanının konuşmaları 1990 lı yılları aratmayacak cinstendir.

Çünkü gerilladan çok Kürt baharından korkuyorlar. Mevcut durum sürdükçe her an bir geniş kapsamlı ve halkın önemli kesiminin katılacağı sivil halk direnişinden korkuyorlar. Herşeyi ben biliyorum diyenlerden pek fazla korktukları yok.

KİRLİ SAVAŞI DAYATIRSAN HALK DOĞAL OLARAK KENDİNİ SAVUNUR VE DİRENİR

Savaşla ve operasyonlarla işi çözmek isterseniz; Her ulus ve halk nasıl meşru direniş ve savunma hakkını kullanıyorsa Kürdistan halkıda doğal olarak bunu kullanmaya ve yeni koşullara göre direnmeye devam edecektir.
dr.munzurali@hotmail.com
(aktuelbakıs)


 
Yazıya puan ver:
 (Toplam Oy #: 5)
  |   Okuma: 1761   |   Yorum: (8)   Yazdir
   Arkadaşına Gönder

Değerli ziyaretçimiz, siz kayıtsız kullanıcı olarak siteye girdiniz. Size kayıt yaptırmanızı veya kendi adınızla giriş yapmanızı öneriyoruz.

İlgili Diğer Haberler:


 Yorum #1  | 20 Ocak 2017 01:31 | Alıntı     

BriSar

avatar    Grup: Okuyucular
   Yayınlar: 0, Yorum: 5122, Kayıtlı: 2.01.2017
   ICQ: 217671361,
Говоря про Turk ordusu insanl?k sucu isledi -D.A.Kucuk » Kurdistan Post - Kurdistan’?n ozgur sesi , нельзя не упомянуть
Ремонт холодильника Ремонт холодильника Ремонт холодильника Ремонт холодильника Ремонт холодильника
Причем это не самое плохое.
http://rus.fundsokhumi.ge/index/8-17176 http://killers-c.clan.su/index/8-4340


--------------------
 Yorum #2  | 22 Nisan 2017 09:25 | Alıntı     

Olga Y.Nox

avatar    Grup: Misafir
   Yayınlar: 0, Yorum: 0, Kayıtlı: --
   ICQ: --,
As far as I am concerned, both the book and the movie are good.
http://www.rebricambi.it/it/forum/suggestion-box/26579http://www.masnad.com.au/index.php/forum/suggestion-box/4403
Despite the absurdity speak. I'm going to wear the skirt that I bought in Milan.

Yorum ekle

Adınızı:  

E-Posta:  


Kodunu:
Include security image CAPCHA.
Kod güncelleme


Kodunu girin: