Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1333550952')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Gerilla Tv Yayına Başladı
DataLife Engine > Kurdistan > Gerilla Tv Yayına Başladı

Gerilla Tv Yayına Başladı


4-04-2012, 16:49. Разместил: Mehmet
Kürt televizyonlarina yeni bir tanesi eklendi: İnternet üzerinden yayın yapan Gerîla TV, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın doğum günü olan 4 Nisan’da yeni yayın dönemine başladı. HPG Basın İrtibat Merkezi’nin yönettiği Gerila TV, halk serhildanlarını daha güçlü yansıtmaya çalışacaklarını söylüyor.

18 Ağustos 2008’de kurulan Gerîla TV (http://www.gerillatv.net) yeni yayın dönemine, sayfasındaki değişiklikler ve daha dolu bir içerikle girdi. Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM), “Gerilla TV site çalışması yeni içerik ve kapsamıyla yeniden yapılandırılarak Önderliğimizin doğum günü olan 4 Nisan günü yeni yayın dönemine başlamıştır” dedi.

Açıklamada, “Yaptığımız yeni ve kapsamlı çalışma ile Gerilla TV sitemizde bundan önce sürdürülen çalışmaların yanında bundan sonra direnişin özgürlük baharıyla zirveleşen halk serhildanlarını daha güçlü yansıtmaya çalışacağız” diye belirtildi.

HPG-BİM bünyesindeki Gerilla TV internet sitesinin daha geniş bir yayın anlayışı ile yeniden yapılandırarak çalışmalarının daha kapsamlı hale getirildiğinin vurgulandığı açıklamada, şunlar dile getirildi: “Bugüne kadar Gerilla TV’de Önderliğimizi, şehitlerimizi, halk serhildanlarını, gerilla savaşımızı yine gerilla yoldaşlarımızın kültür ve sanat çalışmalarını çok yönlü yansıtmaya çalıştık. Bu temelde oluşturduğumuz kategorilere uygun yüklemeleri her izleyiciye sunan sitemizde, artık yurtsever izleyicilerimizin özgürlük mücadelesi değerleriyle yapılandırılan tüm görsel çalışmalarını da bünyesinde barındıracaktır. Gerilla TV sitemize Kürtçe yayının yanında yeni yayın dönemiyle birlikte Türkçe, Arapça, İngilizce ve daha birçok dilde rahatlıkla ulaşılabilecektir.”

Вернуться назад