Warning: mysqli_escape_string() expects exactly 2 parameters, 1 given in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'langdate('\1', '1332358401')', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/modules/show.full.php on line 245 Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'Array', to be a valid callback in /var/www/vhosts/eu.kurdistan-post.eu/httpdocs/engine/classes/templates.class.php on line 256 DataLife Engine > Версия для печати > Barzani'den Ahmet Türk'e Newroz Mesajı
DataLife Engine > Kurdistan, Siyaset > Barzani'den Ahmet Türk'e Newroz Mesajı

Barzani'den Ahmet Türk'e Newroz Mesajı


21-03-2012, 20:33. Разместил: Leyla


Mesud Barzani'den Sayın Ahmet" Türk'e Newroz mesaji

Federal Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani, DTK Eş Başkanı Sayın" Ahmet TURK'e Newroz mesajı gönderdi. Diyarbakır'daki Newroz'a davet edilen ancak, kimi nedenlerden katılamadığını belirten Barzani, Newroz'un tüm Kürt halkına başarılar getirmesi dileğinde bulundu.

Barzani gönderdiği mesajında, "Kürtlerin Ulusal Bayramı olan Newroz'u içten dileklerimle kutluyorum" diyerek şöyle dedi: "Umuyorum tarihi Ulusal Konferans hepimizin desteğiyle Kürt halkının taleplerinin tamamının sağlanmasına vesile olur. Newroz Bayramı ulusal kimliğimizi oluşturan etmenlerden biridir. Özgürlük için mücadele ve başarı günü olmuş ve özgürlüğün sembolü haline gelmiştir. Kürt halkının mücadelesinin bütün konaklarında Newroz temel alınmış ve her il, ilçe, köy ve yerleşim yerlerinde bütün Kürtlerin katılımı ile bugüne kadar kutlanmıştır. Diyarbakır'da yapılan Newroz kutlamasında aranızda olmak isterdim. Ancak bazı nedenlerden dolayı Newroz kutlamasına katılamadım. Bu nedenle özrümü bildiriyor, Newroz Bayramı'nızı bir kez daha kutluyor ve başarılara vesile olmasını diliyorum.

Kardeşiniz Mesud Barzani.

Вернуться назад